W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Aniołowie stróżowie - poziom intelektualny Polaków   
Podobne tematy
Zlot Egzorcystów1bez ocen
Szatan coraz częściej straszy Polaków 2
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5413
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 11 Gru '09   Temat postu: Aniołowie stróżowie - poziom intelektualny Polaków Odpowiedz z cytatem

Poniższy filmik doskonale ukazuje, na jakim poziomie intelektualnym są niektórzy Polacy. Mam nadzieję, że nie reprezentują ogółu:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 11 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sie usmialem Very Happy dobry filmik, facet dobrze pokazal o co chodzi
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 11 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 11 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli są tutaj jakieś Panie, mężatki,
które tępią tych swoich mężów i gonią do roboty.
Niech posłuchają tego katolickiego głosu,
I wezmą go sobie do serca: Smile
Puściłem to mojej żonie, niech wie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norwid




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 12 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w materiale jakiegoś debila-cynika powybierano rzeczy totalnie głupie dotyczące tematu

obejrzałem jakieś 20% filmu bo szkoda na tą propagandę neodarwinistką czasu.
stwierdzam co następuje:

- tematykę aniołów dobrze opisuje księga daniela i Izajasza, polecam wszystkim krytycznie traktującym problem
- NT mówi o apostołach że: "aniołowie nadstawiają ucha na słowa apostołów" gdyż są oni głosem Bożym.
- eschatologia jest poważną dziedziną teologii traktująca o dniach końca w której sporo miejsca jest poświęcone aniołom, z niej też dowiadujemy się jakie miejsce w hierarchii istnień zajmują anioły (gr. posłańcy Boga)
- PSYCHOTRONIKA opisuje niektóre zjawiska paranormalne, wcześniej dezawuowane przez czerwonych DEBILI!!!
wiec z tymi szkołami proszę o wstrzemięźliwość bo się okaże jak w latach 50-tych XXw. że ATOM to nie najmniejsza cząstka materii.
- Teologia mozaistyczna na kluczowym miejscu stawia ANIOŁY, jako mistyczne istoty od których zależy byt człowieka jak i całych narodów, skoro więc jesteście drodzy forumowicze świadomi przewodniej roli religijnych żydów dzisiejszego świata, nie kpijcie sobie z rzeczy których nie znacie i nie rozumiecie, ponieważ tym samym dajecie powód Żydom do traktowania was jak ZWYKŁE POCHOROWANE BYDŁO BEZ WARTOŚCI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 12 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anioł (angelos) to po grecku "posłaniec, przynoszący wieści, kurier", nic więcej, tym samym terminem okresla się posłańców bozych i np. jana chrzciciela

ewangelia - e angelion - to inaczej "dobra nowina, pozytywna informacja, dobre wieści"

inaczej mówiąc "aniołowie" to "chłopcy na posyłki" a ich kult można przyrównać do kultu świętych obrazków i relikwii typu podkowa osiołka na którym uciekał józef do egiptu

w starym testamencie aniołowie mają charakter bardziej wojskowy i demoniczny, są niczym półbogowie toczący wojny o władzę i strącani do otchłani... coś jak greccy tytani
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 12 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norwid napisał:

- tematykę aniołów dobrze opisuje księga daniela i Izajasza, polecam wszystkim krytycznie traktującym problem
- NT mówi o apostołach że: "aniołowie nadstawiają ucha na słowa apostołów" gdyż są oni głosem Bożym.

A w władcy pierścieni nic nie było o aniołach więc NIE ISTNIEJĄ, powinni tu na forum banować za powoływanie się na biblie.

norwid napisał:

- eschatologia jest poważną dziedziną teologii traktująca o dniach końca w której sporo miejsca jest poświęcone aniołom, z niej też dowiadujemy się jakie miejsce w hierarchii istnień zajmują anioły (gr. posłańcy Boga)

wątpię czy jakakolwiek dziedzina teologii może być poważna, to jest tak samo poważne jak rozważanie czy gumisie mają mózg i o jakiej budowie Razz
norwid napisał:

- PSYCHOTRONIKA opisuje niektóre zjawiska paranormalne, wcześniej dezawuowane przez czerwonych DEBILI!!!

Psychotronika to chore wizje romantyków którzy nie wierzą w to że świat jest taki jaki jest.
norwid napisał:

wiec z tymi szkołami proszę o wstrzemięźliwość bo się okaże jak w latach 50-tych XXw. że ATOM to nie najmniejsza cząstka materii.

Marne porównanie, w szkole jeśli uczyć nauki to uczyć tej aktualnej. Nie wiem co pieprzenie o aniołach ma wspólnego z nauką. tzn. wiem że nie ma nic wspólnego.
norwid napisał:

- Teologia mozaistyczna na kluczowym miejscu stawia ANIOŁY, jako mistyczne istoty od których zależy byt człowieka jak i całych narodów, skoro więc jesteście drodzy forumowicze świadomi przewodniej roli religijnych żydów dzisiejszego świata, nie kpijcie sobie z rzeczy których nie znacie i nie rozumiecie, ponieważ tym samym dajecie powód Żydom do traktowania was jak ZWYKŁE POCHOROWANE BYDŁO BEZ WARTOŚCI.

No, ja Ciebie też traktuje jak zwykłe pochorowane bydło bez wartości, i nie powinno Cie to dziwić, zawsze tak robię jak mam kontakt z debilem.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może autora filmu juz dobry anioł opuscil? kto wie.

Nie walczmy z ludzmi tylko z ich ideami i tylko jesli są nam narzucane. Ludzie maja prawo wierzyć w cokolwiek zechca.

Swoją droga poznałem paru ludzi którzy zmuszają mnie do zastanowienia sie nad faktem czy istnieja demony.

Mam nadzieje ze Voltare nie jest byłym ksiedzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
norwid




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="M8"]
Cytat:
A w władcy pierścieni nic nie było o aniołach więc NIE ISTNIEJĄ, powinni tu na forum banować za powoływanie się na biblie.


rozumiem że to forum wyłącznie dla czerwonych debili - więc zgadzam sie z
tobą Czerwonym debilem że tak być powinno.
Co do książki "władców pierścieni" to zawiera ona historie medopersji, połączoną z klimatami faszystowskich niemiec. Jak najbardziej dotyka ona konfliktów cywilizacji łaćińskiej - żydowskiej i turkmeńskiej opisywanej przez Feliksa Konecznego w 1934r. Gandalf szary/biały jest substytutem przemiany człowieka, typowym w chrześcijaństwie, mówiącym o NOWONARODZENIU tj, chrzcie.


Cytat:
wątpię czy jakakolwiek dziedzina teologii może być poważna, to jest tak samo poważne jak rozważanie czy gumisie mają mózg i o jakiej budowie Razz


No cóż jak się jest CZERWONYM DEBILEM to sie nie wie że cała współczesna nauka i WSZYSTIE nauki przyrodnicze wywodzą się ze średniowiecznej TEOLOGI, poczynając od scholastyki, podstaw fizyki, na których opierał się Newton, jak i współczesnego prawa które opiera się TAK! TAK! na INKWIZYCJI
Cytat:

Psychotronika to chore wizje romantyków którzy nie wierzą w to że świat jest taki jaki jest.


O aniołach mówi np. fotografia kirlianowska - dziedzina fotografii wielkich częstotliwości. NAUKA co podkreślam EMPIRYCZNA!! stanowiąca część psychotroniki - to jest dziedziny wiedzy "o elektrycznych właściwościach komórek żywych)
Widze że jak przystało na czerwonego debila o romantyzmie też nie masz pojęcia wiec się o nim nie wypowiadaj, szczególnie w j. polskim, który wiele zawdzięcza temu nurtowi ideowemu.

Cytat:
Marne porównanie, w szkole jeśli uczyć nauki to uczyć tej aktualnej. Nie wiem co pieprzenie o aniołach ma wspólnego z nauką. tzn. wiem że nie ma nic wspólnego.

to nie wiele wiesz. uczymy się w szkołach w większości nauki 19-to wiecznej. tej współczesnej pewnie za 200lat.

Cytat:
No, ja Ciebie też traktuje jak zwykłe pochorowane bydło bez wartości, i nie powinno Cie to dziwić, zawsze tak robię jak mam kontakt z debilem.

wszak kup sobie menaszkę... bo nic innego nie pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norwid




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
anioł (angelos)

inaczej mówiąc "aniołowie" to "chłopcy na posyłki" a ich kult można przyrównać do kultu świętych obrazków i relikwii typu podkowa osiołka na którym uciekał józef do egiptu


"chłopcy na posyłki" nadto strywializowane sformułowanie, co do kultu pełna zgoda. Przyznać należy że mozaizm też nie jest od tego wolny. wynika to z "tradycji kościoła" czyli CZASU który wypacza pierwotne założenia kultu.

Cytat:
w starym testamencie aniołowie mają charakter bardziej wojskowy i demoniczny, są niczym półbogowie toczący wojny o władzę i strącani do otchłani... coś jak greccy tytani


nie zgadzam się. jeszcze raz przytaczam POST DANIELA NA PUSTYNI.
historycy udowodnili że zdarzenia biblijne księgi daniela pokrywają się z wzrostem potęgi Grecji w Azji mniejszej.
na tej podstawie budowana jest filozofia odbicia świata niewidzialnego w widzialnym, opisuje to protestancki biblista Derek Prince, który 30 lat spędził na badaniach starożytnych pism aramejskich i hebrajskich w Jerusalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprawda, święty mikołaj istnieje, a przeczenie temu jest niezgdne z zdrowym rozsądkiem.
Sam poczułem karę, z to, gdy przestałem w Niego wierzyć. Przestał mi przynoscić prezenty.
A aniołowie mu pomagają, bo jest on święty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norwid napisał:

O aniołach mówi np. fotografia kirlianowska - dziedzina fotografii wielkich częstotliwości. NAUKA co podkreślam EMPIRYCZNA!! stanowiąca część psychotroniki - to jest dziedziny wiedzy "o elektrycznych właściwościach komórek żywych)


Fotografia kirlianowska – metoda rejestracji wyładowań elektrycznych przy użyciu materiałów fotograficznych. Po umieszczeniu fotografowanego obiektu na światłoczułej powierzchni i przyłożeniu do niej odpowiednio wysokiego napięcia, na materiale utrwalane są wyładowania koronowe na obrzeżach fotografowanego przedmiotu. Nazwa pochodzi od nazwiska małżeństwa Siemiona i Walentyny Kirlianow, popularyzatorów tego rodzaju fotografii.

Samo zjawisko fizyczne pozwalające na uzyskanie takich obrazów jest potwierdzone naukowo, szczegółowo zbadane i zgodne ze współczesną wiedzą teoretyczną. W kręgach pseudonaukowych (parapsychologów, radiestetów, energoterapeutów, bioterapeutów) postulowane jest, że pozwala ona na zarejestrowanie aury rzekomo odzwierciedlając stan duchowy organizmów żywych. Taka hipoteza nie ma obecnie podstaw naukowych.


źródło:wiki
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norwid




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:
norwid napisał:

O aniołach mówi np. fotografia kirlianowska - dziedzina fotografii wielkich częstotliwości. NAUKA co podkreślam EMPIRYCZNA!! stanowiąca część psychotroniki - to jest dziedziny wiedzy "o elektrycznych właściwościach komórek żywych)


Fotografia kirlianowskaTaka hipoteza nie ma obecnie podstaw naukowych.

źródło:wiki


judeopolonia źródło WIKI - BUUUU

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Judeopolonia

nic dodać nic ująć odnośnie wiarygodności źródła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajdź NAUKOWE opracowanie o fotografii kirlianowskiej które mówi coś innego niż wiki. Oparte na dowodach a nie przypuszczeniach gimnazjalistów takich jak ty.
Jak mi takie przedstawisz to Ci będę miał powód żeby przyznać Ci racje.
A jak na razie to zachowujesz się jak głupi gówniarz.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
norwid




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Nieprawda, święty mikołaj istnieje, a przeczenie temu jest niezgdne z zdrowym rozsądkiem.
Sam poczułem karę, z to, gdy przestałem w Niego wierzyć. Przestał mi przynoscić prezenty.
A aniołowie mu pomagają, bo jest on święty.


czy wiesz co to jest zdrowy rozsądek?
eng. common sense - wykładnia na której opierał się papież odrzucając system heliocentryczny, bo ówczesna kartografia nie miała z tego zadnego pożytku, w szczególności w żegludze wielkiej.
Nie przeszkadzało to w XXw. CZERWONYM DEBILOM utrzymywać porządek sprzeczny z COMMON SENSE dotyczący przepływu pradu elektrycznego.
MASONI/CZERWONI kontra KATOLICYZM - zdrowy rozsądek ZŁY, NIEKORZYSTNY
NAUKA kontra przyzwyczajenia/prawo ciągłości - zdrowy rozsądek dobry choć sprzeczny z nauką.

innymi słowy:
kto nie z nami ten wykpiony święty mikołaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ateiści są winni, katolicy są cool.
Z biblią w ręku i krzyżem na piersi mordują ludzi, atakują.
Nie zważając na prawo, i normy społeczne:
"Wstrząsające zabójstwo lekarza-aborcjonisty Geroge’a Tillera należy traktować jako symboliczny koniec niepisanego rozejmu, podczas którego przeciwnicy aborcji w USA nie stosowali przemocy. Teraz, po jedenastu latach względnego spokoju, do Stanów Zjednoczonych wraca wojna. Właśnie tak – wojna. Wie o tym każdy, kto choć raz zetknął się ze specyficzną formą, w jakiej przebiega tamtejszy spór o ochronę życia poczętego. Z jednej strony mamy więc radykalnych aborcjonistów gotowych dawać „wolność wyboru” nawet w zaawansowanej ciąży, z drugiej zaś ich najbardziej zagorzałych odpowiedników po stronie pro-life, którzy zabijają „babykillerów”, przyrównując ten czyn do egzekucji rzeźników z Gestapo."
http://www.przk.pl/nr/spoleczenstwo/pogoda_na_zabijanie.html

Ślepa wiara, barany boże ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos aborcji...mord to mord i basta....
Nie ważne motywy...czy chcica była za duża...czy przypadek...czy nieświadomość, czy guma pekła ble ble ble....
Na tej samej zasadzie Aid usunął niechcianych ludzi......tylko wykonał tą operacje poza łonowo, że tak powiem.
Usprawiedliwianie jakiegokolwiek morderstwa zawsze świadczy o obłudzie i dwulicowosci.
Albo Adi był zły i aborcje sa złe albo to było dobre i to...inaczej nie może byc....
że relatywizuje sie zbrodnie to już samo w sobie świadczy o chorobie psychicznej.

Przypomne , że w IIWW zgineło statystycznie 50 mln. W krajach tzw. zachodu przeprowadza sie do 2 mln aborcji.
W ciagu 25 lat daje to rzeczone 50 mln istnien.


Feministki krzycza: moja dupa moja sprawa.....moze dupa i Twoja ale czyj rozum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norwid, szanuję twoją wiarę w duchy diabełki i aniołki. Ale dla mnie to jest cholernie śmieszne.
Ale skoro w nie wierzysz, to wierzysz, że wszyscy mają swoich aniołów stróżów.
To dlaczego osoby wierzące nie wyślą swoich aniołów stróży, do osób nie wierzących, aby sobie z nimi porozmawiały, i przekonały swoich podopiecznych ateistów?
Jak jedzie autokar do częstochowy i puszczają hamulce, i 30 osób w szpitalu, to co w tym czasie robili ich aniołowie stróżowie? Smile

A co z aniołami stróżami ateistów, Umacniają ich ateizm? A jehowych, a islamistów??
Tak na marginesie, Norwid,
Mamy XXI wiek, średniowiecze daleko za nami,
a ty bierzesz temat skrzydlatych aniołków na poważnie?
Ale ok twoja wiara, nie wtrącam się.
Niech ci będzie, że tam w powietrzu lata coś niewidzialnego. Smile

Ale ja odpowiem słowami Bogdana Smolenia:
"Z aniołami nie fruwam" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norwid napisał:

Fotografia kirlianowskaTaka hipoteza nie ma obecnie podstaw naukowych.

źródło:wiki


judeopolonia źródło WIKI - BUUUU

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Judeopolonia

nic dodać nic ująć odnośnie wiarygodności źródła


wiki to że w części sprawach się myli nie znaczy, że wszystko jest tam źle, bo definicja fotografii kirlianowskiej jest prawidłowa. Głównie chodziło mi o to na jakiej podstawie bierzesz za dowód istnienie aniołów o fotografię kirlianowską

Chodzi mi o to na co się powołujesz, w biblii akurat , na którą tak bardzo się powołujesz jest najmniej informacji o aniołach, ich naturze i rodzajach.
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny debilny temat założony w celu poprawy nastrojów ateistów.
Cały czas nie rozumiem czemu ateiści aż tak przejmują się czymś co w ich mniemaniu nie istnieje. Oczywiście film też debilny.

już sam tytuł jest debilny.
Na tym forum czytałem posty o reptiljanach, czy jak ich tam się nazywa. Czy to świadczy o poziomie użytkowników tego forum??
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:07, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat może i głupi ale warto podyskutować, z tymi aniołami to wcale nie musi być taka fikcja, pomimo, że nie ma zupełnie żadnych naukowych dowodów na nie, ale te byty są w wielu kulturach inaczej postrzegane tak jak bóg w chrześcijaństwie, a w buddyzmie.
Informacje o aniołach można znaleźć bardziej w kabałach i tekstach apokryficznych, nie czytałem tej książki Gustava Davidsona - "Słownik aniołów w tym aniołów upadłych" ale może tu coś ciekawego pisze, ponoć był specjalistą w tej dziedzinie.

Trzeba by przewertować trochę źródeł, przede wszystkim jak one były postrzegane w innych kulturach, żeby oddać osąd w tej sprawie, dlatego nie zgadzam się ani ze zwolennikiem ani przeciwnikami tej teorii.
Oczywiście to co ujrzeliśmy w materiale video to tylko świadczy o ślepocie religijnej i objawach schizofrenicznych ludzi , którzy słyszeli 'głosy aniołów' czy 'głos boga', nie spotkałem się z czymś takim, żeby nawet ludzie mocno wierzący słyszeli głosy aniołów czy 'głos boga'.
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalfas i Hoo. Mądrze gadacie. W tym temacie nawiąże się walka pomiędzy fanatykami katolickimi i fanatykami ateistycznymi. Jedni będą j**ać drugich, że pomimo mocnych dowodów empirycznych nie wierzą w świat duchowy, a przede wszystkim w Boga, który ma plan i jak się urodzisz z wadą fizyczną, czy psychiczną to po prostu Bóg tak chciał, a drudzy będą j**ać pierwszych od fanatyków, którzy mordują. Cała rozmowa do niczego nie doprowadzi, bo obie strony nie widzą swoich błędów w myśleniu powodując w tym temacie przepychanki ignorancji z fanatyzmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:07, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro, zdjecia z filmiku zupelnie nietrafione, ale audycja ukazuje, ze koniec swiata jest juz chyba blisko. I jak tu czlowiek ma sie w tym wszystkim nie pogubic. Z jedej strony wpaja sie dzieciom 10 przykazan (w tym to najwazniejsze “nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna”) , a potem mowi o modlitwie do aniolow. Czy w Biblii jest gdzies napisane, aby modlic sie do aniolow?
Fakt, ze zwykle nie widzimy aniolow nie oznacza, ze one nie istnieja. Widza je ludzie w chwili ich smierci (aniola smierci), noworodki, niemowleta i zwierzeta. Anioly to istoty sworzone ze swiatla i pelnia rozne funkcje. Nie wykonuja zadnego polecenia bez rozkazu Boga.

Cytat:
"Słownik aniołów w tym aniołów upadłych"

Anioly nie posiadaja wolnej woli, wiec raczej nie jest mozliwe aby upadaly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
glee314




Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh im więcej widzę postów użotkownika "norwid" to aż mi się nóż z kieszeni wyciąga.. Choć poprzez irytacje spowodowaną Jego komentarzami postanowiłem zarejestrować sie na forum , ale mniejsza o to .


Anioły dobre .. Jak już wcześniej podano jakoś słabo wychodzi im praca "stróży" Autobus na Jasną Górę rozbija się i giną ludzie oj fail Wink

Użytkowniku Norwid czy Ty uważasz , że każdy kto nie wierzy w te durne bilblijne bajki jest Lewakiem ? Czerwonym? Jesteś cholernym hipokrytą . Swoim zachowaniem nie odstępujesz ani na krok od tzw. moherowych beretów . Ja np, nie wierzę w takie rzeczy , a tyle mam wspólnego z socjlalizem co gumisie mają do bilbii . Nawiasem mówiąc w nie też wierzysz?Very Happy Te to przynajmniej (najprawdopodobniej) widziałeś . Nie rozumiem także tego dlaczego ludzie biorą za "poważną" taką książkę jak bilbia w dzisiejszych czasach ! Rozumiem kiedyś gdy nie było takiej wiedzy jak dziś , ale teraz? Ci tak zapatrzeni w bilbię naprawdę wierzycie , że świat ma 6000 lat ? ;o( znam takich i to niektórzy sie tym chwalą i ogłaszają publicznie , śmią nawet polezmizować w tym temacie ehh..) Mój 5 letni kuzyn nawet jest bliżej od Was , bo mówi ze 100 milionów (machając mi dziesiątki razy rękoma przed nosem...Smile )

Ponadto zgadzam się całkowicie z wypowiedziami użytkownika M8 , podoba mi się Jego podejście do sprawy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 20 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów o aniołach. Myślę, że warto by skierować te słowa do Polaków, którzy w anioły uparcie wierzą:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Aniołowie stróżowie - poziom intelektualny Polaków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile