Nasz serwer sponsoruje CJ2 Hosting & Development

 
skok na SKOK czyli zamach na kasę   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1854
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cham
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 431
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 16:54, 10 Gru '09    Pojedynczy post Temat postu: skok na SKOK czyli zamach na kasę Odpowiedz z cytatem

za: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Komornicy-w-SKOK-na-Dolnym-Slasku-1942972.html

Nie słyszałem o tym wcześniej, ale w ostatnich dniach podsłuchałem rozmowę znajomych i myślę, że warto spojrzeć na fakt, iż niewygodne stają się SKOK-i, ponieważ nie okradają tak, jak banki i stanowią dla banków dużą konkurencję.:

2009-04-27 06:10 Źródło: Polska


Komornicy w SKOK na Dolnym Śląsku


Kilkunastu komorników wkroczyło w piątek, 24 kwietnia, o godzinie 11 do oddziałów Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych na Dolnym Śląsku, m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Kłodzku.
W jednym przypadku wydawało się nawet, że będzie potrzebna pomoc ślusarza, bo pracownicy SKOK zabarykadowali się w jeleniogórskiej placówce przy ul. Konopnickiej. W końcu jednak ulegli namowom komornika i policjantów i otworzyli drzwi.

Powód interwencji komorników? Kilkunastomilionowe zadłużenie Południowo-Zachodniej SKOK, obciążone rygorem natychmiastowej egzekucji.

- Staraliśmy się wejść do jak największej liczby miejsc jednocześnie - opisuje Tomasz Kinastowski, rzecznik izby komorniczej we Wrocławiu. Nie ujawnia, czego dokładnie dotyczyła sama sprawa. Wiadomo, że komornicy zabezpieczali głównie gotówkę znajdującą się w kasach oddziałów, średnio po 50-100 tys. zł, a cała sprawa dotyczy aż 40 spośród około 70 placówek Południowo-Zachodniej SKOK, której centrala znajduje się we Wrocławiu.

Klienci korzystający z usług SKOK mogli wczoraj spotkać się z wieloma utrudnieniami. Placówki były nieczynne, a pracownicy tłumaczyli to "awarią systemu". Będą zamknięte również dzisiaj.

Jak zapewniają władze dolnośląskich SKOK, w poniedziałek wszystkie placówki mają być już otwarte. Zarząd podkreśla również, że wszystkie oszczędności zgromadzone przez klientów są bezpieczne. - Klienci nie mają powodów do obaw. Mam nadzieję, że cała sprawa zostanie bardzo szybko wyjaśniona - podkreśla Andrzej Dunajski, rzecznik Kasy Krajowej SKOK.

Przypomnijmy, że w SKOK podobnie jak w bankach działa specjalny fundusz gwarancyjny, dzięki któremu nawet w przypadku upadłości którejś z kas klient odzyska oszczędności do równowartości kwoty 50 tys. euro.

Jak ustaliliśmy, powodem wczorajszego zamieszania w dolnośląskich kasach są zobowiązania, jakie zaciągnął poprzedni zarząd Południowo-Zachodniej SKOK. Smaku całej sprawie dodaje fakt, że zdaniem obecnego zarządu i kasy krajowej poprzedni prezes był wybrany nielegalnie, a więc nie miał prawa do podpisywania żadnych umów.

- Orzeczenie sądu o nadaniu klauzuli natychmiastowej wykonalności już zostało przez nas zaskarżone - podkreśla Andrzej Dunajski.

Jak się dowiedzieliśmy, cała sprawa zaczęła się jeszcze pod koniec października ubiegłego roku. Wówczas został wybrany nowy zarząd Południowo-Zachodniej SKOK. Zdaniem Kasy Krajowej - nielegalnie. Dlatego też do wrocławskiej centrali w listopadzie ubiegłego roku wprowadzono zarząd komisaryczny, który miał uporządkować wszystkie sprawy.

Wcześniej jednak samozwańczy zarząd zdążył już zaciągnąć zobowiązania. Nie wiadomo dokładnie, na jaką kwotę. Nieoficjalnie mówi się o sumie opiewającej na kilkanaście milionów złotych.

Chodziło m.in. o umowy ze Spółdzielczym Centrum Inwestycyjno-Finansowym z Wrocławia, jak i jedną z wrocławskich kancelarii prawnych. Umowy, poza tym, że opiewały na bardzo wysokie kwoty, w przypadku wypowiedzenia zakładały obowiązek zapłaty dużych odszkodowań.

Gdy długi nie były spłacane, trafiały do windykacji. A ponieważ umowy były objęte rygorem egzekucji, cała procedura wprowadzenia komorników do placówek, nie zajęła wierzycielom dużo czasu.

Problemy, które dotknęły Południowo-Zachodnią SKOK nie dotyczą 53 spółdzielczych kas w Warszawie. Ich sytuacja finansowa jest dobra, a pieniądze zgromadzone przez klientów w pełni bezpieczne.

Łukasz Pałka, Janusz Krzeszowski/Polska

Oświadczenie Południowo-Zachodniej SKOK w tej sprawie:
W związku z wizytą komorników w siedzibie i niektórych oddziałach Południowo- Zachodniej SKOK informujemy, że działania te podejmowane są na podstawie wydanych z rażącym naruszeniem prawa klauzul wykonalności. Orzeczenie w tej sprawie wydane, niezgodnie z właściwością miejscową przez Sąd Rejonowy w Słupcy i jeszcze dziś zostanie zaskarżone przez SKOK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 01:19, 12 Gru '09    Pojedynczy post Temat postu: Re: skok na SKOK czyli zamach na kasę Odpowiedz z cytatem

Cham napisał:

Nie słyszałem o tym wcześniej, ale w ostatnich dniach podsłuchałem rozmowę znajomych i myślę, że warto spojrzeć na fakt, iż niewygodne stają się SKOK-i, ponieważ nie okradają tak, jak banki i stanowią dla banków dużą konkurencję.:


Skoki działają na tych samych zasadach jak banki, czyli na kreacji pustego pieniądza. A chwalić ich można jedynie za to że nie są tak bardzo pazerne jak banki i działają w układach w Polsce.
Gdyby ich prekursor, Stefczyk nagle ożył to po zobaczeniu co zrobiono z jego dziełem, umarłby na zawał w przeciągu sekundy Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cham
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 431
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 18:11, 18 Lip '14    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://e-skok.pl/eskok/login.jsp?err=3

Blokada usługi e-skok


Na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 17.07.2014 roku została zawieszona działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota w związku z tym dostęp do usługi e-skok został zablokowany. W dniu 18.07.2014 roku wszystkie Placówki tej Kasy będą nieczynne. Od 21.07.2014 wszystkie Placówki Kasy Wspólnota będą czynne w godzinach urzędowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.kasawspolnota.pl, www.knf.gov.pl , www.bfg.pl oraz w witrynach Placówek Kasy.


Zawieszenie działalności SKOK Wspólnota i wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości kasy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o zawieszeniu działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Wspólnota” oraz wystąpieniu do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości kasy. Wniosek o ogłoszenie upadłości SKOK „Wspólnota” został złożony do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku w dniu 18 lipca 2014 r.

http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/zawieszenie_Wspolnota.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3597
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 23:02, 09 Lip '16    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skandaliczna decyzja w sprawie Wielkopolskiej SKOK? Rzecznik KNF odpowiada posłom PiS 06.07.2016 PAP

FOT. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

KNF podejmuje decyzje na podstawie tylko i wyłącznie przesłanek merytorycznych - tak rzecznik Komisji Łukasz Dajnowicz skomentował pytanie posłów PiS "w sprawie skandalicznej decyzji KNF w kwestii wprowadzenia zarządu komisarycznego w Wielkopolska SKOK".

Dajnowicz zwrócił też uwagę, że decyzja ws. wprowadzenia zarządu komisarycznego do Wielkopolskiej SKOK była podjęta jednogłośnie, a w skład KNF wchodzą też przedstawiciele: Ministerstwa Finansów , resortu rodziny i pracy, NBP i prezydenta. - KNF nie może informować o indywidualnych sprawach nadzorczych ze względu na ustawową tajemnicę zawodową - dodał. Także wiceszef Ministerstwa Finansów Leszek Skiba przypomniał, że pracownicy KNF mają obowiązek zachowania w tajemnicy dostarczonych informacji, nieujawniania osobom nieupoważnionym informacji dot. sytuacji podmiotów nadzorowanych.

Posłowie PiS Tadeusz Dziuba, Waldemar Andzel i Wojciech Szarama skierowali w środę w Sejmie do Prezesa Rady Ministrów pytanie "w sprawie skandalicznej decyzji KNF w kwestii wprowadzenia zarządu komisarycznego w Wielkopolska SKOK". Przypomnieli, KNF wprowadziła tam zarząd komisaryczny w połowie maja. Ich zdaniem efekt był "piorunujący" - w czerwcu sprzedaż i udzielanie pożyczek zmniejszyły się 15-krotnie, a więc kasa przestała zarabiać, a jednocześnie - jak mówił poseł Dziuba - zarządca komisaryczny określił dopuszczalny poziom zobowiązań w wysokości dwukrotnej aktywów Wielkopolska SKOK. - Krótko mówiąc wygląda na to, że SKOK ma przestać zarabiać, a ma się zadłużać, co otwiera drogę do łatwego przejęcia tej spółdzielczej kasy - powiedział.

Zdaniem posła, KNF wprowadziła zarząd komisaryczny na podstawie danych finansowych z 2013 roku, bez uwzględnienia stanu na dzień podjęcia stosownej uchwały. - Dlaczego zarząd komisaryczny wprowadził tak restrykcyjnie warunki udzielania kredytów, co doprowadziło do drastycznego wzrostu strat Wielkopolska SKOK?- pytał.


- Proces wprowadzenia zarządu komisarycznego SKOK Wielkopolska jest działaniem, któremu KNF przewodniczy i jednocześnie są to informacje "wrażliwe", do których sami nie mamy pełnego dostępu - mówił w Sejmie wiceminister finansów Leszek Skiba, odpowiadając posłom.


- Rzeczywiście decyzja została wydana przez KNF, czyli instytucję niezależną od MF, w oparciu o analizę sytuacji ekonomicznej SKOK Wielkopolska i z tego co wiemy, to rzeczywiście tę decyzję podjęto w oparciu o sprawozdanie finansowe za rok 2013. Wyjaśnione jest to w ten sposób, że SKOK nie przedstawił kolejnych sprawozdań finansowych za lata następne - mówił Skiba.

Jak opisywał, analiza sytuacji na podstawie sprawozdawczych danych finansowych wyników inspekcji wskazywała, że istnieje groźba - zdaniem KNF-u - zaprzestania spłacania zobowiązań przez SKOK Wielkopolska. "Otrzymaliśmy informację, że w dniach 17 czerwca - 12 lipca 2013 roku pracownicy Urzędu KNF przeprowadzili kontrolę kompleksową Wielkopolskiej SKOK według stanu na 31 marca 2013 r. Ta kontrola wykazywała, że sytuacja ekonomiczno-finansowa kasy była niezadowalająca".

Wiceminister powiedział, że stwierdzono liczne nieprawidłowości, uchybienia w procesie zarządzania, w szczególności ryzykiem kredytowym. - Nieprawidłowości te stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach kasy. Poziom funduszy własnych kasy był niewystarczający, nie stanowił wsparcia dla działalności oraz zabezpieczenia ponoszonego ryzyka, nie zapewniał on utrzymania współczynnika wypłacalności na minimalnym, wymaganym przepisami prawa poziomie, wynik finansowy nie stanowił źródła wzrostu kapitałów - mówił.

Podejmowane przez statutowy zarząd kasy działania, m.in. wyodrębnienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz sprzedaż wierzytelności przeterminowanych, nie pozwoliły na poprawę sytuacji kasy - mówił wiceminister. - Sytuacja kasy ulegała ciągłemu pogorszeniu. Od połowy 2014 r. do końca 2015 roku kasa wykazywała straty - dodał.

Odpowiadając na uwagę posła Tadeusza Dziuby dotyczącą danych finansowych po 2013 r. Skiba odparł, że "te dane wynikają ze sprawozdawczości bieżącej, bo nie było sprawozdań finansowych za kolejne lata".
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc.....18381.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 867
Post zebrał 0.00 mBTC

PostWysłany: 20:21, 16 Maj '19    Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tomasz Sekielski nakręci nowy film
W rozmowie z gazeta.pl Tomasz Sekielski przyznał, że nowy film, który nakręci będzie dotyczył SKOK-ów. Dodał jednak, że równocześnie będzie zajmował się produkcją obrazu dotyczącego kontynuacji Tylko nie mów nikomu

Afera SKOKów kolejny, po sprawie pedofilii wśród polskich duchownych temat, który budzi wiele emocji i wywołuje olbrzymie kontrowersje. To największa afera finansowa ostatnich lat, do tej pory kosztowała nas ponad 4 miliardy 300 milionów złotych. W tle pojawiają się znani politycy, celebryci, mafia, służby specjalne i dziennikarze. Zrobię o tym film.


https://wmeritum.pl/tomasz-sekielski-film-skoki/280718Shocked Shocked
Cytat:
"Dostaję 'dobre rady', aby nie ruszać tego tematu, bo jest niebezpieczny". Tomasz Sekielski pracuje nad filmem o SKOK


Przyznaje też, że już otrzymuje pewne "dobre rady", aby nie ruszać tego tematu, bo "jest niebezpieczny" i "po co w ogóle się nim zajmować". - To samo słyszałem, kiedy rozpoczynałem pracę nad filmem o pedofilii wśród polskich duchownych, więc na razie nie mam żadnych obaw. Myślę, że takich uwag lub wręcz gróźb będzie więcej, kiedy rozpoczną się dni zdjęciowe, kiedy zaczniemy pukać do konkretnych drzwi i zadawać pytania - uważa rozmówca TOK FM.


http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24786.....-rady.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


skok na SKOK czyli zamach na kasę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.