W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
II kongres prawicy 16 kwietnia 2011  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4422
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde: cieszę się, że mnożysz przykłady podobnych Klusce. Słusznie też konkludujesz, że pała się przegnie. Nie zgadzam się tylko, co do końcowych wniosków, jakoby przedsiębiorcy z pracownikami mieli znaleźć się pod sejmem (celowo mała litera "jaki sejm, taka litera Smile
Otóż moim skromnym zdaniem nastał w końcu czas konkurencji państw o podatników. Widać to coraz dobitniej. Co prawda towarzysze unijni próbują zabić tą inicjatywę unifikując prawo, jednak na szczęście nie udaje się tego zrobić z uwagi na egoistyczne interesy poszczególnych krajów. Ostatni przykład Niemiec praktycznie kupujących pracowników z krajów wschodnich potwierdza tezę, że postępujące w geriatrii zamożne społeczeństwa muszą decydować się na dzielenie majątkiem z młodymi, którzy starość uczynią mniej uciążliwą. Polska w tym konkursie nie będzie liczącym się zawodnikiem.
Zatem coraz skuteczniejszą drogą dla młodych ambitnych będzie droga (autostrada) na zachód, gdzie płace wysokie, ceny podobne, a mieszkania tańsze. Pod sejmem zostaną ze śrubami pazerni związkowcy i mundurowi walczący o swoje przywileje i emerytury, których nikt im nie da. Bo emerytury wyjeżdżają w dłoniach młodych pracowników do państw, które zaczynają rozumieć tą rywalizację.
Tą drogą chciałem skubnąć ten szeroki temat.

Do connard: zawsze rzucasz gównem w wiatrak, czy faktycznie na swoje tezy o Panu Klusce masz jakieś dowody?
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, co Ty! Nie mam i nie chcę mieć żadnych dowodów. Jeszcze mi życie miłe.

To jedynie moje przypuszczenia, co wyraźnie podkreśliłem, wysnute na podstawie obserwacji, analizy i jakiegoś tam tzw. doświadczenia...

viewtopic.php?p=184989#184989
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franek Dolas




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo- nakreśliłeś taką pesymistyczną wizję przyszłości Polski, że straciłem wszelką radość z dnia. :/ Na szczęście zostało go kilkadziesiąt sekund, a 21. kwietnia najlepiej zacząć od czegoś pozytywnego zatem idę spać i życzę więcej optymizmu bracie. Musi być lepiej niż uważasz. Jeszcze mamy co ratować. To ostatni dzwonek na kontrrewolucję i powrót do normalności. Dobranoc.
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 15:36, 22 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdowski o Korwinie - Mikke:
Blog Gwiazdowskiego napisał:

Lubię Korwina jako felietonistę. Cenię Jego zjadliwość, zabójczą logikę, inteligencję i działalność publicystyczno-wydawniczą w okresie komuny. To lektury „Oficyny Liberałów” kształtowały mój liberalny światopogląd. Ale nie cenię Korwina jako polityka za działalność po 1989 roku. Nie widzę powodu wspieranie jego inicjatyw politycznych bo, po pierwsze, nie chcę w ogóle zajmować się polityką (jak wyżej), a po drugie szkoda mi energii na działania, które sam Korwin skazuje na niepowodzenie. Co miałbym robić na Kongresie, podczas którego lider ruchu mieniącego się liberalno-konserwatywnym zaczyna swoje programowe wystąpienie od stwierdzenia, że „najlepszy czerwony, to martwy czerwony”? Proszę o cytat z klasyków liberalizmu lub konserwatyzmu, który by uzasadniał głoszenie takich haseł. Nawet „Pochwała kata” Józefa de Maistre ich nie uzasadnia. Zwłaszcza, że zgodnie z Prawem Natury (a chyba wśród liberałów i konserwatystów panuje zgoda co do jego wyższości nad prawem pozytywnym), jakby nie brzmiało o­no „sexy”, zrealizować go nie można!

Chcąc uprawiać politykę – a Korwin, w odróżnieniu ode mnie deklaruje, że chce – mając tak wspaniałą ideę (bo idea wolności jest ideą wspaniałą) i taki potencjalny elektorat (są nim spragnieni wolności przedsiębiorcy z rodzinami, sfrustrowani wszystkimi politykami), trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie wygrać wyborów. I zdaje się, że Korwin stara się jak może, rzucając co jakiś czas bon moty, które dyskredytują go w oczach wyborców, których głosów potrzebuje by wygrać wybory.

A co do „przekłamań” w sprawozdaniach z Kongresu na temat ubezpieczeń emerytalnych, to w poszukiwaniu informacji co się na Kongresie działo przetrząsnąłem Internet i poza tym, że potrzebny jest długi samochód do przewiezienia jakiegoś plakatu, dowiedziałem się tego, czego się dowiedziałem. Zresztą w nagraniu wystąpienia samego Korwina umieszczonym na polityczni.pl (9’55) jest dokładnie to, co w sprawozdaniach zamieszczonych na portalach, które cytowałem. Słowo w słowo. Po protestach Czytelników zmusiłem się do wysłuchania całego wystąpienia Korwina. Owszem, mówił o zniesieniu przymusu ubezpieczeniowego w ogóle, ale jak zaczął od „martwych czerwonych” to człowieka dystansującego się od polityki „dystansuje” również od wsłuchiwania się w pełną treść wystąpienia.


Mówiąc wprost - za Korwinem nie stanie żadny wybitny ekonomista, bo żaden nie chce by jego nazwisko było memłane z błotem i dopisywane do "martwych czerwonych".

Natomiast kurewki pokroju Rybińskiego, który ponoć popiera WiP - UPR mam jedną odpowiedź:
Wikipedia napisał:
Od grudnia 2010 jest ekspertem ds. gospodarczych, współtworzącym program PJN[3].


Nie chce mówić, że za Korwinem stoją kurwy a nie ludzie. . .ale na jedno wychodzi. Szkoda zmarnowanej energii ludzi z kongresu. Jak chcą NAPRAWDĘ pomóc idei liberalnej , powinni glosować na UPR - to na które Korwin się obraził.

Chcesz zacząć kontrrewolucję "Brzęczyszczykiewicz"? Może zapamiętaj słowa, że "rewolucja zjada własne dzieci" i spójrz na działania Korwina a mianowicie:
Stronnictwo Demokratyczne -> UPR -> PJKM -> WiP -> UPR - WiP -> ?

Mówicie, że macie dość tych samych mord pod nowym szyldem. . .a co robi JKM?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 22 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy dość tych samych mord pod różnymi nazwami przy korycie.
Twoja pomoc idei liberalnej ogranicza się do "powinni zagłosować na UPR", który jedzie na nazwie partii. Aha i ta "pomoc" ogranicza się również do zwalania winy na innych. Dlaczego Gwiazdowski nie zaangażuje się w stare UPR? Bo pewnie władzom nawet nie przyszedł pomysł na współpracę.
Gwiazdowski nie musi jak nie chce mieszać się do polityki, jego decyzja. Z resztą dużo robi będąc wykładowcą i angażując się w różne organizacje.
Ja wybieram opcję z JKM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franek Dolas




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 22 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę zaczynać żadnej kontrrewolucji "wunderdebilu" Smile, bo od tego są ludzie których JKM ma przy sobie. Ja nawet w partii UPR-WiP nie jestem i nie wybieram się do niej, po drugie nie jestem nikim "znaczącym" jak to się dzisiaj ładnie mówi.
Do kontrrewolucji potrzebne jest wojsko i policja, żeby w początkowej fazie umożliwiły kontrrewolucjonistom zajęcie strategicznych budynków i stłumiło ew. zamieszki, strajki, etc. Jak wiadomo JKM słusznie uważa, że armia i policja dostają o wiele za mało pieniędzy (zarówno ludzie jak i same organizacje), więc myślę, że łatwo będzie ich przekupić na zgliszczach obecnego układu. Wink
I nieważne czy władzę przejmie JKM, Gwiazdowski, Żółtek czy inny liberalista. To naprawdę nieważne. Ważne, żeby następnym ustrojem w Polsce był liberalizm z mądrym królem na czele (JKM sam mówił, że nie ma aspiracji tronowych, ale chętnie zasiadłby w radzie koronnej- odpowiednik dzisiejszej rady stanu).
A że jak narazie UPR-WiP jest JEDYNĄ organizacją mającą ambicje zmiany ustroju w kraju, więc nie dziwota, że normalni ludzie zagłosują na tę partię.
JE Gwiazdowski to taki krytyk, który sam nic w kierunku polepszenia sytuacji w kraju nie chce zrobić, ale krytykuje jak może. Można powiedzieć: leń, który krytykuje innego człowieka, że ten pracuje z małym efektem. Pan Gwiazdowski jest człowiekiem gnuśnym, bo mając taką inteligencję robi tak mało ważne rzeczy. Jak Roman Kluska pasący owce. Tylko jest taka "subtelna" różnica między Gwiazdowskim, a Kluską. ;]
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek01011




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 5
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 23 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że w polityce międzynarodowej nie liczy się dla niego "przyjaźń" jako taka a interes jaki można zrobić. Zatem co stoi na przeszkodzie by zaatakować Libię, Iran, Białoruś czy inne niezależne państwa skoro można ZAROBIĆ?


Pamietaj wafel

Prezydent powinien byc agresywny i dbac o dobro obywateli wiec w innych krajach nie bedzie budzil sympatii. Jezeli inne kraje lubia prezydenta na arenie miedzynarodowej to tylko dlatego ze latwo jest im go przekupic i nie dba on o interesy wlasnego kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


II kongres prawicy 16 kwietnia 2011
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile