W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
zamordyzm w ciemnogrodzie   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 5405
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o tzw. 'izbach wytrzeźwień'?
Wspaniały pomysł - przecież chodzi tylko o bezpieczeństwo osób "pod wpływem".
18%
 18%  [ 3 ]
Zlikwidować - za bycie "pod wpływem" nie powinno trafiać się do więzienia bez wyroku, bez sądu...
81%
 81%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 05 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy sprawnie i bezpiecznie przemieścić się z punktu a do b, o to chodzi mniej więcej w ruchu drogowym. Pijani kierowcy 9i nie tylko) są w opozycji do tych załozeń. Chcesz se jeździć po pijaku? Wynajmij se tor Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 05 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kwestionuję założeń.
mówiliśmy tylko o tym, ze przestrzeganie założeń w praktyce nie do końca wychodzi. i jeszcze o tym które podejście jest lepsze: kara śmierci czy legalizacja? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Franek Dolas




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Zaraz dojdziecie do - skądinąd błyskotliwego - wniosku, że ostatecznie jest to kwestia świadomości, której działanie przecież upośledza alkohol.
Innymi słowy, ja bym postulował pozbawiania wolności nie osoby, która po pijanemu kogoś przejechała, nie osoby, która alkohol przyszłemu kierowcy sprzedała, nie osoby, która alkohol wyprodukowała, ale wszystkich osób, które głosowały za przyjęciem ustawy o podatku akcyzowym.


Zgadzam się częściowo i rozwijam: jakby paliwo było tańsze (dajmy na to 2,50zł) automatycznie staniały by usługi przewozowe co z kolei spowodowałoby, że większość ludzi chcących sobie wypić dwie piany w pubie miałoby jeszcze na tyle w portfelu, żeby wezwać transport do domu. Wink
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki! Wink

Czasem chodzę na browara, przeważnie kończę na trzecim browarku, przy którym już zaczyna mnie atakować kac. Chójowa sprawa, kumple uważają, że taka przypadłość jest efektem niedostatecznej ilości alko zażywanej ze zbyt małą częstotliwością…

Przy drugim browarze przypomina mi się, że muszę wrócić na chatę. I jest małe wkurwienie: zastanawiam się „po chój zaczynałem pić???” – nie najebałem się, a mam ponad 0,5 promila i jestem w „stanie nietrzeźwości”. Myślę sobie, że mogłem przyjechać furą i nie pić tych jebanych dwóch – trzech browarów – efekt ten sam, czyli praktycznie zero najebki, a różnica znaczna – nie byłoby „stanu nietrzeźwości” o kacu nie wspominając…

Co dalej? A no nie jestem najebany będąc w „stanie nietrzeźwości” i muszę wrócić na chatę. Mam dwie opce: taksa za 40 dychy lub nocnik za darmo. W obu przypadkach ryzyko jest ogromne – ryzyko, że trafię do pierdla na tzw. dołek, no bo przecież jestem w „stanie nietrzeźwości” po tych dwóch, trzech browarach. Oczywiście mogę mieć szczęście i dojadę do domu. Ale złotówa jak to złotówa chce mnie orżnąć i mimo, że wracam regularnie za 40 dychy, chójoza chce ode mnie stówę. Walcząc o swoje prawa ryzykuję, bo złotówa może wezwać psiaków i powie, że najebany nie chce mu zapłacić, a wyszło więcej, bo skłamie, że musiał co chwila stawać na moje rzyganie… A psiaki najebkę po trzech browarach zawiną legalnie do izby wytrzeźwień, bo przecież wydmucham im 0,5…

W nocniku też nie trudno o zadymę, która może zakończyć się na dołku…

A gdyby ciemnogród był normalnym, wyluzowanym państwem, a nie chójnią zacietrzewionych baranów, to wypiłbym te 2,3 browary, miałbym te 0,5 promila, wsiadłbym do swojej fury i wrócił jak człowiek do domu spać… Dodam, że jechałbym o wiele ostrożniej i bardziej asekuracyjnie niż zazwyczaj, gdyż świadomy byłbym działającego na mnie alko.

Paranoja polega na tym, że w innych krajach ludzie legalnie wsiadają do samochodu w takim stanie, w jakim w ciemnogrodzie ludzi zamyka się do płatnego więzienia…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ciebie trzepią trzy browary, to jak Ty chcesz samochodem jechać? Skąd wiesz, ze masz 0,5 promila?

Ja czasami potrafię wypić sam pól litra i gadam sensowniej niż Blaszczak po trzeźwemu. Co z tego? Alkohol opóźnia reakcję, powoduje zwiększenie zagrożenia. Ot i tyle. Przecież to proste, zajebiscie proste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie takie proste, chyba że Polacy są bardziej oszołomieni niż np. Francuzi po spożyciu podobnej ilości alko...

Nie twierdzę, że 3 bro mnie trzepią - przeciwnie - określiłem stan po 3 bro jako 'zero najebki'. Więcej we mnie nie wchodzi... A pół promila wychodzi, nawet więcej, sprawdzałem.

A reakcję może opóźnić większa ilość czynników, niektóre skuteczniej niż alko...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard napisał:
Raczej nie takie proste, chyba że Polacy są bardziej oszołomieni niż np. Francuzi po spożyciu podobnej ilości alko...

Nie twierdzę, że 3 bro mnie trzepią - przeciwnie - określiłem stan po 3 bro jako 'zero najebki'. Więcej we mnie nie wchodzi... A pół promila wychodzi, nawet więcej, sprawdzałem.

A reakcję może opóźnić większa ilość czynników, niektóre skuteczniej niż alko...


No zgadza się! Np zmęczenie? Dlatego jest tacho w ciężarowkach a naruszenie czasu pracy to sankcje idące w grube tysiące pln.

Właśnie chodzi o poszanowanie wolności i prawa do życia. Wolno Ci pić, ale nie wolno Ci jechać samochodem ponieważ stwarzasz zagrożenie.

Masz racje, ze nie jest to jednoznaczne, dlatego są dopuszczalne promile. Z zycia wie, ze jakby się ludzie nie bali kontroli, to by zwyczajnei jeździli najebani lub na zajebiscie cieżkim kacu! Szczególnie w weekendy i w poniedziałek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 06 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
NIK: izby wytrzeźwień nie szanują praw człowieka


Izby wytrzeźwień nie szanują praw człowieka - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Stwierdzone przez NIK nieprawidłowości dotyczą między innymi nieprzestrzegania procedur przy przyjmowaniu osób nietrzeźwych i ich zwalnianiu. Skrytykowano także nieprawidłowe dokumentowanie badań zawartości alkoholu w organizmach osób zatrzymanych.

Zastrzeżenia budzą również przypadki doprowadzania osób do izb wytrzeźwień i stosowania wobec nich środków przymusu bezpośredniego w trybie nieprzewidzianym w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Działania takie - w opinii kontrolerów - można zakwalifikować jako naruszenia prawa do nietykalności i wolności osobistej.


I tak na przykład, w jednym ze zbadanych ośrodków stwierdzono wykorzystywanie pomieszczenia z prysznicem nie tylko do przeprowadzania kąpieli o charakterze higienicznym, ale również jako środek oddziaływania na zachowanie osób zatrzymanych - chodzi o tak zwaną "zimną kąpiel".

W ocenie NIK obowiązujące przepisy nie przewidują możliwości poddawania zatrzymywanych osób nietrzeźwych przymusowym kąpielom.

We wszystkich skontrolowanych izbach negatywnie oceniono również stan wyposażenia w leki i sprzęt medyczny, a w kilku poziom opieki medycznej.

Kontrola NIK dotyczy okresu od stycznia 2005 roku do 30 marca ubiegłego roku. Oficjalnie raport zostanie opublikowany jutro.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,N.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 07 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
izolacja nietrzeźwego

Projekt przewiduje także, że lekarze z izby wytrzeźwień będą mogli zastosować dwa nowe środki przymusu bezpośredniego wobec nietrzeźwych. Chodzi o podanie leków na siłę oraz zamknięcie agresywnej pijanej osoby w pustym pomieszczeniu. Dziś lekarz może zadecydować jedynie o zatrzymaniu lub unieruchomieniu nietrzeźwych.

– Pacjenci izb wytrzeźwień nie myślą racjonalnie i nie są w stanie podjąć sensownych decyzji. Często w związku z tym nie dają sobie pomóc – wyjaśnia Kama Dąbrowska, kierownik działu prawnego w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tłumaczy, że stosowanie takich środków ma umożliwić przeprowadzenie podstawowych zabiegów zdrowotnych.

Środek przymusu bezpośredniego, jakim jest izolacja, będzie mógł zastosować także komendant jednostki. Oprócz tego funkcjonariusze będą mogli na komisariacie przetrzymać lub unieruchomić nietrzeźwą osobę. Wprowadzenie tych przepisów do ustawy o wychowaniu w trzeźwości jest konieczne, ponieważ środki przymusu bezpośredniego, jakie mogą stosować dziś policjanci, nie zostały stworzone z myślą o pijanych osobach, lecz o zabezpieczeniu porządku publicznego.

– Funkcjonariusze mogą używać np. gumowych kul lub psów policyjnych – wyjaśnia Kama Dąbrowska. Tymczasem stosowanie środków przymusu nie powinno mieć na celu tylko ochrony osób znajdujących się w otoczeniu pijanego, ale również udzielenie nietrzeźwemu pomocy.

W projekcie proponuje się uregulowanie kosztów pobytu w izbie wytrzeźwień. I tak osoba, która tam trafi, zapłaci rachunek w wysokości nawet 1/4 minimalnego miesięcznego wynagrodzenia.


Cytat:
Wypoczynek bez alkoholu

Ponadto według proponowanych przepisów zostanie wprowadzony zakaz kierowania pod wpływem alkoholu pojazdami wodnymi niemechanicznymi, czyli kajakami lub rowerami wodnymi. Takie regulacje mają zapobiec wypadkom, które powodują często pijane osoby. Kara za kierowanie pojazdem wodnym będzie nietrzeźwą osobę kosztować co najmniej 2,5 tys. zł.


http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/50.....olu.html,2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


zamordyzm w ciemnogrodzie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile