W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Astronauta o UFO - wojsko nakazało ludziom milczeć  
Podobne tematy
Kolejny pracownik NASA ujawnia istnienie obcych 20
Ufo podczas misji Apollo 48
Astronauta z Apollo 14: na Ziemi byli obcy40
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 8327
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 02 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xpio napisał:
...Obydwie te teorie umniejszają człowieka z jego świadomą wolą do roli biernego obserwatora woli boskiej czy przypadkowej ewolucji, w sumie na jedno wychodzi .
Natomiast moja druga teza, nie nie wyklucza istnienia boga, ale stawia nas w innym położeniu ( zupełnie inym) .
Może znów nie jest to tak oczywiste i nie wynika to w prost z niej, ale tylko dla tego że sama konsekwęcją innego założenia .
Mianowicie że kolejność stworzenia była inna niż materia-życie-świadomość, a to podstawy zarówno ewolucjonizmu jak i kreacjonizmu, wiem co do tego ostatniego będziesz prostestować, ale ja jestem pewien i potrafię to uzasadnić że tak jest z zresztą już to częściowo zrobiłem, ciekawi mnie czy sam na to wpadniesz ( to nie jest w żadnym wypadku jakiś test tylko zwykłą ciekawość).
A Bóg, no cóż jak mawiał pewien żyd boga mamy w sercu i tego będę się trzymał, co prawda rozumiem to nieco inaczej niż teolodzy katoliccy ale niby dlaczego to oni mieli by mieć rację ....

Dzięki za obszerną odp. xpio. Otóż domyślam się że w zaznaczonym przezemnie miejscu chodziło ci zapewne, że najpierw jakaś świadomość wybudowała materię. Otóż i tak mogło też i być. Więc czy ci o to chodziło? W końcu Biblia też mówi o tym, że wszystko stworzył Bóg. W każdym bądź razie ma większą wiedzę o materii i władaniu jej właściwościami.
Ponadto nie utożsamiaj mnie z jakąś teologią katolicką, bo odjeżdżam z swoimi teoriami od niej zupełnie. Katolicyzm jest zacofany i spatrzony. Jest hipokryzją. Co przy okazji nadmieniam.

Teraz ogólnie odniosę się do twojej wypowiedzi. Otóż już nieraz się wypowiadałem w swoich teoriach wyłożonych na moim autorskim wątku, że nie lubię zadręczać swojego umysłu jak mam mało danych wstępnych do budowania jakichś poglądów, czy teorii, bo z takich analiz wychodzą głupoty i bzdurne bajki. Zajmowanie się rzeczami jak mógł powstawć wrzechświat jest bardzo śliskie. Skoro można wejść w jakieś pułapki wiedzy z tego powodu nie lubię więc się tym za bardzo zajmować. Poznałem współczesną teorię o ekspansji wrzechświata, znam problem eteru, czy ciemnej materii, ale tutaj rola należy do specjalistów w tej dziedzinie, a nie do mnie.
Za podstawę budowania teorii lubię brać rzeczy sprawdzone, faktyczne, pewne i żeby ich było jak najwięcej. Te które sam doświadczam lub dowiaduję się o nich współcześnie za mojego życia, cenię sobie najbardziej, bo mam pewność że ich jakś działalność ludzka w historii nie przekłamała.

Teraz zacytuję ci to co już tu na tym forum w swoim wątku napisałem:

"Jak wspominałem, przy odpowiadaniu sobie na trudne pytania, dobrze jest postawić sobie pewne bariery, gdzie nie będzie się wchodziło za daleko z rozmyślaniami, z powodu małej ilości danych początkowych do analizy. Tu właśnie poczynię założenia co do tego, że w analizach nie zajmę się zagadnieniami typu co było pierwsze - wszechświat, czy Bóg. Nie bedę roztrząsał zagadnień po co powstał wszechświat. Zajmę się natomiast samą planetą Ziemia, Bogiem i relacją Boga co do ludzi. Tutaj właśnie Biblia jak i nauka daje dużo danych początkowych z których można wybudować jakąś sensowniejszą teorię."

No i w myśl tych moich zasad tutaj w tym watku o UFO powiedziałem jak ja to widzę ten problem. Więc dobrze byłoby wrócić do tego tematu jeśli chcemy coś sensownego pisać w sprawie UFO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xpio




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 04 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:

Dzięki za obszerną odp. xpio. Otóż domyślam się że w zaznaczonym przezemnie miejscu chodziło ci zapewne, że najpierw jakaś świadomość wybudowała materię. Otóż i tak mogło też i być. Więc czy ci o to chodziło? W końcu Biblia też mówi o tym, że wszystko stworzył Bóg. W każdym bądź razie ma większą wiedzę o materii i władaniu jej właściwościami.
Ponadto nie utożsamiaj mnie z jakąś teologią katolicką, bo odjeżdżam z swoimi teoriami od niej zupełnie. Katolicyzm jest zacofany i spatrzony. Jest hipokryzją. Co przy okazji nadmieniam.



No nie zupełnie, chodzi o to kim-czym jest ta świadomość, a przede wszystkim jakie jest jej miejsce w moim szeregu genezy i w stosunku do nas.
Dla mnie jesteśmy jej nieodłączną częścią, więc i nie zostaliśmy przez nią stworzeni w sensie dosłownym, co najwyżej nasze byt jest konsekwencją jej istnienia od samego początku, czyli zanim powstała materia i życie .
I powinieneś wiedzieć że moje rozumienie tej tematyki dopiero się krystalizuje , ale jednego jestem niemalże pewien .
Nie jesteśmy czyimkolwiek (czegokolwiek – odnośnie ewolucjonizmu ) „produktem”,bo nasze prawdziwe „ja” jest czymś zupełnie innym.

No i nie przypominam sobie abym nazwał cię teologiem, albo jakie moje wypowiedzi mogły by to sugerować, ale sam przyznasz ze często powołujesz się na biblię więc …
A jeśli już przy jesteśmy przy Bibli, coś mi się wydaje że zapomniałeś o tym jak i kiedy ona powstała.
I nie chodzi mi o genezę starożytnych tekstów, ale o jej dzisiejszą formę, więc i twoje ( jak niżej napisałeś)
„dane początkowe” ,które mogą być ( w zasadzie są ) zmanipulowane albo co najmniej nie pełne .

Erwin napisał:

Teraz ogólnie odniosę się do twojej wypowiedzi. Otóż już nieraz się wypowiadałem w swoich teoriach wyłożonych na moim autorskim wątku, że nie lubię zadręczać swojego umysłu jak mam mało danych wstępnych
...
Nie bedę roztrząsał zagadnień po co powstał wszechświat. Zajmę się natomiast samą planetą Ziemia, Bogiem i relacją Boga co do ludzi. Tutaj właśnie Biblia jak i nauka daje dużo danych początkowych z których można wybudować jakąś sensowniejszą teorię." No i w myśl tych moich zasad tutaj w tym watku o UFO powiedziałem jak ja to widzę ten problem. Więc dobrze byłoby wrócić do tego tematu jeśli chcemy coś sensownego pisać w sprawie UFO.


Rzeczywiście w pewnym sensie takie luźne filozofowanie często prowadzi do bzdurnych wniosków, ale mimo wszystko jest to czasami konieczne, dlaczego może zacznę od czegoś innego .
Najwyraźniej chcesz zawęzić swoje pole widzenia, do tego co jetst istotne dzisiaj i dla nas.
A tą część rzeczywistości która najwyraźniej nam się ciągle wymyka , usiłujesz wcisnąć w istniejące wzorce rozumowania, czy schematy kulturowe .
Czyli słowem jak to sam ująłeś „ wybudować jakąś sensowniejszą teorię”, nie ty pierwszy tego próbujesz .
Żeby nie szukać daleko właśnie J.Pająk podjął się tego zadania i mu to niestety nie wyszło, takie jest i było moje zdanie .
I IMHO wcale nie poległ na wskutek niewystarczającej ilości danych, zabrakło mu czegoś innego mianowicie zrozumienia.
Tak jak jest różnica między wykuciem regułki na pamięć, a jej zrozumieniem, tak i tutaj jest podobnie znajomość samych faktów nie wystarczy .
A nawet potrzebujemy czegoś więcej, swoistego skoku.
Swiadomość można zdefiniować jako zdolność do wyodrębnienia własnego ja z otoczenia, a typowy test to rozpoznawanie własnego odbicia w lustrze.
Dla mnie w tym kontekście jest istotny właśnie ten SKOK jakościowy który następuje między widzeniem a rozumieniem .
Może z nami obecnie jest podobnie, mamy wszystkie dane ale nie potrafimy ich ze sobą powiązać, czyli tak jak w twojej ulubionej książce „mają oczy a nie widzą, mają uszy nie słyszą „ ( jabym dodał - mają rozum a … Smile )
Dlatego takie pozornie bezsensowne filozofowanie jest istotne, bo zmusza nasz umysł do wejścia na wyższe obroty, zapewne jeszcze pamiętasz z czasów nauki szkolnej że zanim zrozumiałeś jakiś trudny temat najpierw miałeś mętlik w głowie właśnie z jego powodu.

Wracając do meritum czyli tematyki UFO a zarazem uwzględniając to co napisałem wyżej .
Postawię teorię, że do zrozumienia tego wszystkiego czego najwyraźniej UFOlogia jest małym wycinkiem, jest konieczne zupełnie inne spojrzenie, swego rodzaju SKOK w postrzeganiu.
A więc może być i tak że pewne zagadnienia które z twojego punktu widzenia nie mają z UFO nic wspólnego, są najistotniejszym elementem w tej zagadce.
Słowem zbyt mało wiemy o naszej rzeczywistości aby powiedzieć, że "ta sprawa" nie ma nic wspólnego z ufo .
A jeśli np.: moja druga teza jest prawdziwa to wszystko ze wszystkim jest powiązane i trudno będzie badać jakiś obszar naszej rzeczywistości nie zwracając uwagi na resztę.
To truizm o którym wielu ludzi i często zapomina .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:18, 08 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xpio napisał:
...I powinieneś wiedzieć że moje rozumienie tej tematyki dopiero się krystalizuje , ale jednego jestem niemalże pewien .
Nie jesteśmy czyimkolwiek (czegokolwiek – odnośnie ewolucjonizmu ) „produktem”,bo nasze prawdziwe „ja” jest czymś zupełnie innym.
...A jeśli już przy jesteśmy przy Bibli, coś mi się wydaje że zapomniałeś o tym jak i kiedy ona powstała.
I nie chodzi mi o genezę starożytnych tekstów, ale o jej dzisiejszą formę, więc i twoje ( jak niżej napisałeś)
„dane początkowe” ,które mogą być ( w zasadzie są ) zmanipulowane albo co najmniej nie pełne .

Mogę już stwierdzić, że moje, a twoje xpio pojmowanie istnienia człowieka jest zupełnie odmienne. Ty nie opierasz tego istnienia na zasadzie, że jest to produkt inteligencji. Nasze różnice więc istnieją z powodu uznawania czy też nie, zasady o samoorganizacji systemów prostych w systemy złożone, bez udziału bardziej złożonego czynnika sprawczego.

Zaś temat autentycznosci obecnej Bibli, już dawno mam przestudiowany. Jest to podstawa całej sprawy, jeśli chce się ją brać na poważnie. Dlatego więc ona jest przezemnie obecnie traktowana, jako źródło prawdziwej informacji z przeszłości.

Dobrze byłoby, abyś dał xpio jakiś prosty wykład, lub swoją esencję pojmowania co do własnej wypracowanej lub uznawanej teori, która wyjaśniłaby tu w tym poście fenomen UFO i Ufoli.
Chętnie bym to poznał, skoro już wywiązała się mała dyskusja. Lepiej dostrzegłbym wówczas np. genezę twojego światopoglądu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xpio




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
xpio napisał:
.
Nie jesteśmy czyimkolwiek (czegokolwiek – odnośnie ewolucjonizmu ) „produktem”,bo nasze prawdziwe „ja” jest czymś zupełnie innym.

Mogę już stwierdzić, że moje, a twoje xpio pojmowanie istnienia człowieka jest zupełnie odmienne. Ty nie opierasz tego istnienia na zasadzie, że jest to produkt inteligencji. Nasze różnice więc istnieją z powodu uznawania czy też nie, zasady o samoorganizacji systemów prostych w systemy złożone, bez udziału bardziej złożonego czynnika sprawczego.

Nie koniecznie, różnice mogą być mniejsze niż się wydaje.
Najpierw należało by ustalić jak ty rozumiesz pojęcie "człowiek", czy chodziło ci o jego materialną manifestację którą nazywamy homo sapiens .
Jeśli tak to ja również uważam że jest on produktem "bardziej złożonego czynnika sprawczego" i w brew pozorom sam sobie nie zaprzeczam, bo dla mnie ta forma nie jest naszym prawdziwym "Ja" a być może właśnie jego produktem.
Tak więc kategoryczne stwierdzenie że nasze poglądy są przeciwstawne, może się okazać błędem .
Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że rozwiązanie leże poza horyzontem naszego obecnego postrzegania rzeczywistości.
Erwin napisał:

Zaś temat autentycznosci obecnej Bibli, już dawno mam przestudiowany. Jest to podstawa całej sprawy, jeśli chce się ją brać na poważnie. Dlatego więc ona jest przezemnie obecnie traktowana, jako źródło prawdziwej informacji z przeszłości.

Tak zauważyłem że jest ona dla ciebie ważna i to szanuję ale ....
Powiem tak dla mnie jest też istotna szczególnie nowy testament, ale nie jako źródło informacji w dosłownym rozumieniu tego słowa.
Nie staram się doszukiwać w niej ( cały czas nowy testament ) odpowiedzi na prozaiczne pytania jak np: kim są ufole, raczej dostrajam się do przekazu "ponadprogowego" jaki w niej niewątpliwie został umieszczony.
Po za tym nie wydaje ci się dziwne że te ufole pozwoliłyby na takie spopularyzowanie informacji potencjalnie dla nich groźnych, w każdym bądź razie poleganie na jednym źródle nie jest zbyt mądre takie moje zdanie .
Erwin napisał:

Dobrze byłoby, abyś dał xpio jakiś prosty wykład, lub swoją esencję pojmowania co do własnej wypracowanej lub uznawanej teori, która wyjaśniłaby tu w tym poście fenomen UFO i Ufoli.
Chętnie bym to poznał, skoro już wywiązała się mała dyskusja. Lepiej dostrzegłbym wówczas np. genezę twojego światopoglądu.


Z tworzenia teorii na bazie naszego ograniczonego ( przypuszczalnie "matrixem" ) pojmowania rzeczywistości dawno zrezygnowałem.
Na osi mojego osobistego rozwoju, będzie to gdzieś pomiędzy Denikenem a J.Pająkiem , dlatego od samego początku sceptycznie odnosiłem się co do celowości tworzenia takich teorii .
Dlaczego już napisałem w tym poście i w wielu innych, jeśli zapamiętałeś choć odrobinę z moich wypocin Smile
Co nie znaczy że jest to niemożliwe, być może dało by się stworzyć taką historyjkę przyswajalną obecnie dla nas.
Ale nasze umysły nie dostrzegły by esencji prawdy, równie dobrze można by pokazywać szympansowi filmik z lądowania na księżycu i oczekiwać że zrozumie to co widzi tak jak my, bo przecież jego oczy widziały by to samo co nasze.
Dlatego w obecnej naszej sytuacji, najistotniejsze jest aby poszerzyć własne horyzonty i przede wszystkim zrozumieć kim tak naprawdę jesteśmy My i jaka jest nasza rola .
Co ciekawe, wydaje mi się że sam J.Pająk od jakiegoś czasu podąża w tym kierunku.

Przypuszczam że dla ciebie takie postawienie sprawy będzie rozczarowaniem, a taki kierunek poszukiwań uznasz za bezcelowy.
Ale tak nie jest, ja np: zrozumiałem że wyodrębnianie ufoli jako czynnika obcego jest błędem .
Bowiem wszyscy i wszystko jest ze sobą powiązane,więc podział na ufoli i nas to kolejna forma antagonizowania, kolejny podprogram matrixa, tak samo jak dzielenie ludzi na niemców i polaków białych i czarnych .
I nie rozgrzeszam ufoli, to inny sposób postrzegania naszej obecnej sytuacji .
W której nie jesteśmy ani ofiarami ani bezwolnymi wykonawcami woli boskiej czy przypadkowej ewolucji .
To my jesteśmy za wszystko odpowiedzialni ( współodpowiedzialni ) i tylko my możemy wspólnie i świadomie wydostać się z matrixa.
Ufole tak naprawdę nie są w stanie nam tego uniemożliwić, a bóg nam tego nakazać.
Może to nie wiele i mało istotne z twojego punktu widzenia, wolał byś np: poznać dokładną datę lądowania pierwszego ufola na naszej planecie, ale wątpię żeby to cię posunęło o krok dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xpio napisał:
Nie koniecznie, różnice mogą być mniejsze niż się wydaje.
Najpierw należało by ustalić jak ty rozumiesz pojęcie "człowiek", czy chodziło ci o jego materialną manifestację którą nazywamy homo sapiens .
Jeśli tak to ja również uważam że jest on produktem "bardziej złożonego czynnika sprawczego" i w brew pozorom sam sobie nie zaprzeczam, bo dla mnie ta forma nie jest naszym prawdziwym "Ja" a być może właśnie jego produktem.
Tak więc kategoryczne stwierdzenie że nasze poglądy są przeciwstawne, może się okazać błędem .
...Nie staram się doszukiwać w niej ( cały czas nowy testament ) odpowiedzi na prozaiczne pytania jak np: kim są ufole, raczej dostrajam się do przekazu "ponadprogowego" jaki w niej niewątpliwie został umieszczony...
Z tworzenia teorii na bazie naszego ograniczonego ( przypuszczalnie "matrixem" ) pojmowania rzeczywistości dawno zrezygnowałem.
Na osi mojego osobistego rozwoju, będzie to gdzieś pomiędzy Denikenem a J.Pająkiem , dlatego od samego początku sceptycznie odnosiłem się co do celowości tworzenia takich teorii .
....Dlatego w obecnej naszej sytuacji, najistotniejsze jest aby poszerzyć własne horyzonty i przede wszystkim zrozumieć kim tak naprawdę jesteśmy My i jaka jest nasza rola .
Co ciekawe, wydaje mi się że sam J.Pająk od jakiegoś czasu podąża w tym kierunku.

Przypuszczam że dla ciebie takie postawienie sprawy będzie rozczarowaniem, a taki kierunek poszukiwań uznasz za bezcelowy.
Ale tak nie jest, ja np: zrozumiałem że wyodrębnianie ufoli jako czynnika obcego jest błędem .
Bowiem wszyscy i wszystko jest ze sobą powiązane,więc podział na ufoli i nas to kolejna forma antagonizowania, kolejny podprogram matrixa, tak samo jak dzielenie ludzi na niemców i polaków białych i czarnych .
I nie rozgrzeszam ufoli, to inny sposób postrzegania naszej obecnej sytuacji .
W której nie jesteśmy ani ofiarami ani bezwolnymi wykonawcami woli boskiej czy przypadkowej ewolucji .
To my jesteśmy za wszystko odpowiedzialni ( współodpowiedzialni ) i tylko my możemy wspólnie i świadomie wydostać się z matrixa...

To takie twoje istotne myśli, które wyjąłem i do których się odniosę.
Właśnie! Najważniejsze jest, aby zrozumieć po co jest człowiek i jaki w tym jest cel.
A więc jest to jak ja pojmuję generalnie jednostka z inteligencją, majaca możliwość przetwarzania danych i oddziaływania w otoczenie w jakim jest osadzona. Na dodatek jest ona na uwięzi, czyli wsprzęgnieta w system mogący oddziaływać na nią. Nie mylić z czysto ludzkim systemem oddziaływania czy rządzenia innymi.
Jeśli zadasz sobie pytanie po co to? Logicznie wychodzi odpowiedź, że dla celu jaki wytyczono w tym systemie Nadzorczym, pod który się podlega i na którego jest się na uwięzi. Żeby te informacje posiąść należałoby je pozyskać właśnie stamtąd. Z tej centrali. Tych Nadzorców, czy Boga. Tak najłatwiej, by nie były zniekształcone. Jeśli by stamtąd szły nie byłyby zakłamane. Jeśli nie idą jak kawa na ławę na bieżąco na nasze zawołania, no to pozostaje dedukcja z danych pomocniczych, które możesz przechwytywać swoim aparatem komputerowym pod czaszką. Ale teraz masz kolejny temat. Jeśli informacje idą stamtąd, to czy kanał transmisji masz sprawny? I to na całej lini transmisji i to kompleksowo analizując ten temat? Bo jak nie to masz wtedy błędy. Parz kompleksowo! Mogą być np przeszkody fałszujące informację w trakcie transmisji.
Jesli zaś chodzi o naszą formę bytu, jest to sprawa drugorzędna. Najistotniejsze jest nasze mózgowie. A to że jesteśmy jako biologiczni i z mięsa to rzecz drugorzędna.
Gadasz coś o przekazywaniu ponadprogowym, ale jest ono nie w naszym decydowaniu, tylko w decydowaniu Centrali mającej nas ludzi pod obserwacją. Więc nie jest to więc dostępne dla każdego. Naturalnie mamy tylko interfejsy zmysłowe. Te podstawowe nasze jakie nam Konstruktor dał. Więc w pozyskiwaniu danych do filozoficznej wiedzy tego typu o czym tu mówimy, należy używać więc swojej mózgowej inteligencji. No i korzystać ze wszystkiego co możemy do tego wykorzystać.
Co do zaś jeszcze ufoli, to Nic dla ufoli nie wydaje się być groźne, bo panują technologią nad nami niewspółmiernie. Zreszta to co gadają czy przekazują nam Ufole, nie może być dla nich niebezpieczne, bo w moim rozumieniu wyglądają one raczej na bioroboty z misją jakiegoś zadania, choćby nawet intelektualno informacyjnego. Są np narzędziami w rękach sterujących Nadzorców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xpio




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 15 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:

To takie twoje istotne myśli, które wyjąłem i do których się odniosę.
Właśnie! Najważniejsze jest, aby zrozumieć po co jest człowiek i jaki w tym jest cel.
A więc jest to jak ja pojmuję generalnie jednostka z inteligencją, majaca możliwość przetwarzania danych i oddziaływania w otoczenie w jakim jest osadzona. Na dodatek jest ona na uwięzi, czyli wsprzęgnieta w system mogący oddziaływać na nią. Nie mylić z czysto ludzkim systemem oddziaływania czy rządzenia innymi.
.....
Jesli zaś chodzi o naszą formę bytu, jest to sprawa drugorzędna. Najistotniejsze jest nasze mózgowie. A to że jesteśmy jako biologiczni i z mięsa to rzecz drugorzędna.


Rzuca się w oczy że jesteś zwolennikiem tradycyjnej „liniowej” logik przyczynowo skutkowej w odniesieniu do konstrukcji naszej rzeczywistości .
Jest ona użyteczna ale i ma swoje ograniczenia, tak samo jak mechanika newtonowska względem kwantowej .
Wydaje mi się że jest to również powodem dla którego umieszczasz nas na końcu jakiegoś łańcucha pokarmowego.
Jak zapewne zauważyłeś ja tą sytuację pojmuję nieco inaczej, a to co ty nazywasz systemem nadzorczym chyba istnieje ale ma zupełnie inny charakter .
I nie narzuca nam żadnych konkretnych z góry wyznaczonych celów do osiągnięcia, a jego motto to co coś na wzór - róbta co chceta, ale coś róbta Smile
A Bóg „każe” za stagnację a „nagradza” za aktywność, a naszym celem jest poszerzanie horyzontów – eksploracja.
W takim kontekście, dualizm dobra i zła wygląda zupełnie inaczej tak samo jak definicja wolnej woli i sensu istnienia.
Jeśli chodzi o „centralę” to jak już wcześniej napisałem, ja się zgadzam z tym co powiedział ten żyd 2000 lat temu „boga mamy w sercu „ i tam jest nasz właściwy i jedyny system nadzorczy, coś na wzór sumienia, ale to z całą pewnością zbytnie uproszczenie, ponieważ ma ono więcej funkcji .
Ważne, że biorąc zbyt dosłownie to co napisałem ukaże nam się nieco wypaczony obraz całości ( dobro zło itp. ) bo nie uwzględniłem w niej najważniejszej „siły” o której mówił ten żyd.
A i jeszcze ta nasza „mózgownica” , jest wystarczająco dużo dowodów ( jak zwykle sprytnie pomijanych przez naukę akademicką ) na to że jej rola w tworzeniu świadomości nie jest fundamentalna .
Bowiem znanych jest wiele przypadków w których osoby ze zdeformowanym mózgiem w miarę normalnie funkcjonują ( w ostatnim Nieznanym Świecie jest ciekawy artyków na ten temat )
np.: człowiek który dysponując jednie milimetrem kory mózgowej na tyle normalnie działał aby ukończyć studia matematyczne, a jego IQ sięgało 126 !!!!.
Wobec tego rola mózgu jako twórcy świadomości jest co najmniej wątpliwa .
Właśnie gdzie ona jest ta nasza świadomość i czy rodzi się z chwilą poczęcia czy nieco później, a może nasze ciała fizyczne łącznie z mózgiem są jak ty zasugerowałeś są wynikiem "samoorganizacji systemów prostych w systemy złożone" pod wpływem czynnika bardziej złożonego , więc ?
Erwin napisał:

Gadasz coś o przekazywaniu ponadprogowym, ale jest ono nie w naszym decydowaniu, tylko w decydowaniu Centrali mającej nas ludzi pod obserwacją. Więc nie jest to więc dostępne dla każdego. Naturalnie mamy tylko interfejsy zmysłowe.
...
moim rozumieniu wyglądają one raczej na bioroboty z misją jakiegoś zadania, choćby nawet intelektualno informacyjnego. Są np narzędziami w rękach sterujących Nadzorców.



Przekaz ponadprogowy ja definiuję jako transfer informacji którego celem jest nasze prawdziwe „JA” ( wyższa jaźń nieograniczona matrixem) , w odróżnieniu od przekazu podprogowego .
Jego źródłem niekoniecznie musi być Bóg w twoim rozumieniu, mogą to być przyjazne nam byty które istnieją działają na poziomie prawdziwego JA , a jego celem jest obudzenie w nas tego JA.
A nasz mózg jest oczywiście punktem wyjścia, jedynym jaki posiadamy, ale zarazem jest on elementem matrixa .
Co za tym idzie w pewnym momencie będzie nas, jako element matrixa, ograniczać i właśnie IMHO w takim punkcie znalazła się właśnie nasza cywilizacja .
Matrix zaczyna szwankować więc oni próbują go naprawić, bo poprzez pęknięcia w nim dostrzegamy że jest jeszcze coś innego niż rozum mózgowy, który oni kontrolują w mniejszym lub większym stopniu, najprawdopodobniej zbytnie poleganie na nim jest powodem zakłoceń o któch wspomniałeś wyżej
I powoli mnie irytuje Smile , że znów sprowadzasz nas do roli ofiary która nic nie może zrobić .
Jeśli ci ufole są rzeczywiście poza zasięgiem to dlaczego nie spoczęli na laurach hmmm, tylko wkładają tyle energii w utrzymanie status quo .

Dla uproszczenie „uknuję” tu małą teorie która w tym kontekście będzie przydatna .
Mianowicie matrix rozumiany jako obecna sytuacja naszej planety-cywilizacji-.... nie jest tworem tych ufoli którzy nas obecnie okupują .
Bo oni raczej nie są tak naprawdę ET to bardziej kolaboranci pewnej idei która umarła wraz z jej twórcami .
My natomiast ( my nie jako gatunek homo sapiens ) , przystąpiliśmy dobrowolnie i w dobrej wierze ( patrz to co pisałem o róbta … ) do tej zabawy, ale po części zostaliśmy wciągnięci w pułapkę prawdziwego twórcy matrixa .
Dlatego zrozumienie naszego JA, może być bardziej skuteczne od jakiejkolwiek technologi .
Bowiem to będzie coś w rodzaju Oooooojaciepier..... - przecież to tylko gra ( komputerowa ) w którą się tak bardzo w ciągnąłem że zapomniałem kim jestem .
Oni natomiast doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale zarazem są bardziej uzależnieni ( dobrowolnie uzależnieni ) od matrixa i co najważniejsze nasza obecność w nim jest konieczna do jego funkcjonowania
Więc o ironio są w gorszej sytuacji od nas !
I przyjmij to co napisałem wyżej jako nieudolną Smile próbę rzutowania bryły trójwymiarowej na płaszczyznę .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:49, 16 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tośmy sobie wywalili ogólnie własne wypociny co do wielu spraw. Nie widzę potrzeby drążyć dalej szczegóły. Ustosunkuję się tylko co do głównego wątku na temat Ufoli, aby nie rozmydlać tematu wiodacego. Otóż powiedziałeś w sumie to samo co ja, że oni sami tzn Ufole albo ET są niczym. To tylko sługusy ważniejszej korporacji. I w walce ostatecznej z nimi liczy się nie tyle technologia, bo tutaj to jesteśmy bez szans, ale nasza moc świadomości, albo nieugiętości własnych decyzji. Oni wchodzą na układy z tymi którzy się im poddadzą. Kto z nimi nie będzie chciał wchodzić na współpracę, choćby nawet nalegali i przymuszali swoją technologią, to dostaje mocy odparcia ich na różne sposoby od przeciwnej im korporacji. To wsparcie niekoniecznie musi być przez człowieka nawet zauważone. Można je otrzymać nawet w przedbiegach, które by knuli Ufole. Nawet nie będziesz świadomy, że już odbyła się walka w korporacjach odnośnie np ciebie. (w ogólności nie mam na myśli twojego przypadku, no bo nie jestem do końca świadom wszystkiego i twoich dylematów)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xpio




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 17 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
No tośmy sobie wywalili ogólnie własne wypociny co do wielu spraw. Nie widzę potrzeby drążyć dalej szczegóły. Ustosunkuję się tylko co do głównego wątku na temat Ufoli, aby nie rozmydlać tematu wiodacego. Otóż powiedziałeś w sumie to samo co ja, że oni sami tzn Ufole albo ET są niczym. To tylko sługusy ważniejszej korporacji ...


Tak rzeczywiście na tym by można było zakończyć, ale mam wątpliwości co do tego że naprawdę zrozumiałeś mój punkt widzenia.
W skrócie, zauważyłem że usilnie starasz się "ufologię" ( w pająkowym rozumieniu Smile ) uprościć do wzorców występujących w naszym obecnym społeczeństwie.
Dlatego doszedłeś do wniosku, że mamy podobne poglądy na ten temat, jest to w gruncie rzeczy parawdą z jednym małym ale .
Ta zbieżność występuje tylko na polu które ja traktuję z duża rezerwą.
Z prostego powodu, wiem że "tam" występują mechanizmy i rządzą prawa o których mamy mgliste pojęcie, albo go nie mamy w ogóle, więc wartość takich uproszczeń jest ograniczona .
Podobnie jest z określeniem naszego obecnego statusu, naszych możliwości "walki" .

Na koniec, mam nadzieję że to dla ciebie nie byłą stratą czasu i jakoś ci się przyda świadomość faktu że ktoś może rozumować tak jak ja.
I oczywiście vice versa, możliwość zobaczenia tej problematyki twoimi oczami była wysoce pouczająca i przydatna na mojej "ścieżce" .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowo odtajnione przez siły zbrojne UK akta dotyczące obserwacji UFO w latach 1981-1996:

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=......gov.uk%2F

Równocześnie informacja-o dziwo z mainstreamu-że za część obserwacji NOL-i może odpowiadać Aurora,tajny samolot szpiegowski o którego istnieniu wspominało się jedynie w kręgach nawiedzonych maniaków.

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=.....tings.html

Cytat:



UFO files: secret US spy plane Aurora could be behind sightings
A number of UFO sightings may have been caused by a secret US spy plane called Aurora, the existence of which has never been officially admitted, according to files released on Monday.


Published: 8:00AM BST 17 Aug 2009


More than 70 witnesses including police and military personnel reported sightings in Devon, Cornwall, South Wales and Shropshire in the early hours of Wednesday March 31, 1993, with many describing a large, low-flying object which made a low humming sound.

In a briefing note to the Assistant Chief of the Air Staff (ACAS), Sir Anthony Bagnall, the head of the Ministry of Defence's UFO desk wrote that there was evidence of an unidentified craft evading UK defences.


He said he would not normally concern Sir Anthony with UFO sightings but continued: "You may wish to be aware of a recent particularly unusual incidence of UFO sightings over Britain, involving descriptions that match some of the reported characterisations of the so-called 'Aurora'."

The Aurora was the name given to an unmanned US reconnaissance aircraft supposedly developed in secret "black" programmes in the 1980s and alleged to be capable of hypersonic flight.

The plane was the subject of much speculation at the time and the British Government was forced to deny allowing experimental flights over the UK.

In his message, dated April 22, the head of the UFO desk wrote: "Some of the reports state that the object was moving at a very high speed, while some say that it was hovering or moving very slowly.

"Many of the reports refer to the object being very large, flying low and making a humming sound.

"My staff have spoken to a number of the military and police witnesses, many of whom commented that the object was unlike anything they had ever seen before."

The note continued: "In summary, there would seem to be some evidence on this occasion that an unidentified object (or objects) of unknown origin was operating over the UK.

"If there has been some activity of US origins which is known to a limited circle in MoD and is not being acknowledged it is difficult to investigate further."

A response from Sir Anthony came back stating: "In spite of the quantity of the many witnesses who reported the unusual sightings on March 31, I can add nothing to the debate."

The head of the UFO desk was later urged to drop the subject.

He wrote a further briefing note on May 7 saying that he had been contacted by the British UFO Research Association (Bufora) who told him the sightings coincided with the re-entry of a Russian rocket into the Earth's atmosphere.

He said although the re-entry might explain some of the high altitude sightings it failed to explain lower level sightings or the low hum.

He added a handwritten note to the top of the page in which he said: "As you will see, we may have an explanation for some – but certainly not all – of the recent UFO sightings."

The letter was returned with another handwritten note scrawled at the top which stated: "Thank you. I suggest you now drop this subject."

The month before the incident the head of the UFO desk wrote to the US ambassador in London about mounting speculation over the Aurora project.

He wrote: "Continuing questions of this nature cause us some concern and our Secretary of State has been advised that I would be contacting the United States authorities in order to restate the MoD position and to seek confirmation that if any such unusual aircraft activity were to be envisaged by the United States Government which would in any way affect the United Kingdom, the United States Government would approach the Ministry of Defence to seek prior agreement."

The sightings on March 31 included several from RAF Cosford near Wolverhampton where police reported seeing two bright lights "flying at great velocity" above the airfield.

There was no engine noise and the lights made a slight red glow from the rear as they disappeared over the horizon.

According to a Met officer at RAF Shawbury the lights were travelling "erratically at hundreds of miles per hour unlike any aircraft" and "appeared to be searching for something".

The officer, who also heard a low humming noise, said he had never seen anything like it before.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aurora to jak niegdyś F-117, albo jak strefa 51. Wszyscy widzieli, ale dalej wmawiają, że tego nie ma hehe. I co więcej taka polityka działa na wielu.

Interesujący jest nie Aurora, ale projekt TR3B-Astra. Latający trójkąt o napędzie antygrawitacyjnym. Oczywiście Aurora to następca SR-71.

Czego następcą jest TR3B? A może to nowy rodzaj samolotu, który po ogłoszeniu oficjalnym technologii antygrawitacyjnej USA będą mieli już setki gotowych myśliwców/bombowców.

jest wiele fałszywych filmików jak wygląda TR3B, a może jak nie wygląda, znaczy to że nie jest widoczny gołym okiem. Jedna z zalet technologii antygrawitacyjnej. Idealna technologia dla elity.


_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 02 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to zwykle bywa,czas weryfikuje niektóre teorie i pozwala wypłynąć interesującym dokumentom.
Na przykład takim jak pewien patent złożony w USA w 1971 roku...

http://starviewer.files.wordpress.com/2009/09/patenteufo1.jpg?w=527&h=522
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 02 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre to video ale niestety to nie Aurora.
Może F117, może TR3B, albo jeszcze coś innego.

To jest Aurora (przynajmniej koncept)




Video:
Aurora Supersonic Aircraft


A to natomiast jest DARPA Falcon HTV-3X



Video:
IFO NASA Falcon HTV-3X Hypersonic Test Vehicle


PS. Tu jest trochę informacji o technologii napędu:
http://www.galcit.caltech.edu/EDL/projects/pde/pde.html

I kolejne info:
http://robotics.uta.edu/fkl/AIAA%2096-29.....alysis.pdf

http://caltechgalcitfm.library.caltech.edu/32/01/FM00-7.pdf
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 08 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Chinach trwają badania czterdziestominutowego filmu nakręconego 22 lipca podczas zaćmienia Słońca a przedstawiającego NOL-a widzianego przez miliony ludzi jednocześnie:

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew.....l?ITO=1490

Cytat:

UFO 'filmed for 40 minutes' by Chinese scientists during solar eclipse

By Mail Foreign Service
Last updated at 12:25 PM on 07th September 2009

Could this finally be it - 40 minutes of undisputed proof that we are not alone?

Scientists at the Purple Mountain Observatory in Nanjing, China believe it is a real possibility that this footage of an unidentified flying object is the evidence we have all been waiting for.

They have confirmed 40 minutes of footage of the object was captured during this summer's solar eclipse - and that research has already started on a year-long investigation to find out what it is.

And the scientists were not the only ones to capture the walnut-shaped object on camera.

The clear, daylight sighting occurred over Deqing in Guandong Province. Dozens of students claimed to have seen the object sailing through the air during a rooftop observation of the July 22 solar eclipse.

At least nine of the students photographed it, producing such incredible images as those here.

The UFO was also seen to change colour and shape, with the students claiming it initially appeared to be a glowing blue colour, but later darkened.

Yesterday Chinese media outlet Sina.com reported that the Purple Mountain Observatory and Chinese Academy of Sciences claimed:

'China had discovered near the sun, by observation staff, an unidentified object. Its physical nature remains to be further studied.

'Currently manpower is being organised to deal with this data, complete the data analysis and reveal the scientific results. This will take at least one year's time to finalise.

'Purple Mountain Observatory, Chinese Academy of Sciences Fellow Ji Hai-sheng said at present it is impossible to speculate what the unidentified object is.

'However research has started.'

The UFO world is already waiting with bated breath for the results to come in.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie niektórzy wiedzą,w 1974 roku z obserwatorium w Arecibo nadano komunikat dla istot z innych planet w formie zakodowanego przekazu radiowego.Wyglądał on następująco:

http://3.bp.blogspot.com/_JaC4WN3dvJA/Sr.....efined.gif

Tak się jakoś dziwnie złozyło że 13 Sierpnia 2001 roku na pewnym spokojnym polu w Anglii,i tylko przez przypadek leżącym 100 metrów od najwiekszego brytyjskiego radioteleskopu Chilbolton,pojawiły się dwa kręgi zbozowe o sugestywnych kształtach...

http://4.bp.blogspot.com/_JaC4WN3dvJA/Sr.....ial200.gif

Ku autentycznemu zdumieniu naukowców po odkodowaniu jednego z nich,otrzymano następujacą sekwencę:

http://3.bp.blogspot.com/_JaC4WN3dvJA/Sr.....efined.gif

I niech mi ktoś powie że nie mamy w garści dowodów na pewne sprawy.Całość w artykule:

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=.....ce-of.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orionska rebelia




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 28 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kumam po angielsku ale czy tu czasem nie pada cos waznego 7:41sek
Cos o naszych smugach i rodzaju napedu moze ktos przetlumaczyc ten fragment? od 7:20 do 7:45 w tym filmie http://youtube.com/watch?v=KPFZkhbqoaA Przeciez tego typu smugi nie sa dosc czeste"naped pulsacyjny"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brazylia odtajniła swoje akta dotyczące UFO z lat 80-tych:

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=.....crets.html

Cytat:

Tuesday, September 29, 2009
Brazil Declassifies New Set UFO Secrets Documents

By A. J. Gevaerd,
Editor, Brazilian UFO Magazine
9-28-09
The Brazilian Government has just declassified a new set of significant previously secret UFO documents, now covering the 80s. We already had disclosures covering the 50s, 60s and 70s, all with very important documents and information. So far over 4,000 pages have been disclosed.

The recent disclosure is particularly powerful because it contains dozens of reports of UFOs on May 19, 1986, considered the “Official UFO Night in Brazil”, when 21 spherical objects, estimated 100 meters in diameter – according to military sources – were detected by radars and spotted by civilian pilots, and literally jammed air traffic over the major Brazilian Airports, such as Sao Paulo and Rio de Janeiro. Then, several Mirage and F5 jets were scrambled to pursue them.

As a result of that “invasion”, the Air Force minister brigadier Octavio Moreira Lima went public about it the other morning on the national TV network, declaring all facts openly. The pilots who took part in the pursue and their commanders also spoke freely about the pursuits, which occurred over several hours.

We've had several other disclosures since 2007, all as a direct result of the campaign UFOs: Freedom Of Information Now, promoted since 2004 by the Brazilian Committee of UFO Researchers. The latest disclosure comprises over 2,200 new pages of formerly secret UFO documents that were given to the Committee and also sent to the Brazilian National Archives.

In late July, hundreds of papers from the Brazilian Air Force's official System for the Investigation of Unidentified Aerial Phenomenon (SIOANI) have demonstrated how the nation's military authorities dealt with the UFO Phenomena in the 60s and 70s.

Considering that SIOANI wasn't a top secret agency and that even civilian researchers took part in its procedures, the structure and functionality of which proves that Brazil is the first country in the world to officially and publicly admit the reality of the UFO Phenomena, and the first to investigate it openly.

For instance, where have you ever seen color drawings of flying saucers reported by witnesses and investigated by military personnel, such as these ones?

These are only a few links to recently discovered colored drawings of UFOs seen in Brazil and investigated in the 60s and 70s by the Brazilian Air Force's official System for the Investigation of Unidentified Aerial Phenomenon (SIOANI). Much more is about to be disclosed.

The Brazilian UFO Magazine website – www.ufo.com.br – already has thousands of pages for download, such as over 1,200 pages of documents, 200 photos of SIOANI's activities and Operation Saucer, carried out in the Amazonian region in 1977. Along with documents received by the Committee from other military sources.

Included in the recently revealed documents are the detailed research proceedings carried out in dozens of UFO-related incidents which had not been made public previously. Some of the colored sketches of UFO incidents investigated by SIOANI are here:

www.ufo.com.br/documentos/sioani/Novos_documentos

Other documents can be found here:

www.ufo.com.br/documentos/sioani/

www.ufo.com.br/documentos/prato/

www.ufo.com.br/documentos/extra/

www.ufo.com.br/documentos/geral/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były premier Kanady:Armia USA używa technologii dostarczonych przez istoty pozaziemskie:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 14 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypadałoby Prrivan podać linka, z którego masz tę informację, żeby wszystko było ok Smile
http://www.sekretyameryki.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Astronauta o UFO - wojsko nakazało ludziom milczeć
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile