W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bałwan ekonomiczny znow atakuje. Schlodzic umysł...  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 816
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 19 Kwi '08   Temat postu: Bałwan ekonomiczny znow atakuje. Schlodzic umysł... Odpowiedz z cytatem

http://www.dziennik.pl/gospodarka/articl.....eform.html

Cytat:
Nie chodzi o to, by z Polski z dnia na dzień robić Szwajcarię, ale by systematycznie poprawiać kondycję gospodarki. Na razie rośnie ona w imponującym tempie 5-6 proc. Na jak długo starczy jej siły? Balcerowicz pyta: "Czy możemy się tak rozwijać przez 20-40 lat?"

Ostrzega: "Tak jak zdarzają się przyjemne niespodzianki - a taką był szybki wzrost przez ostatnie trzy lata - tak zdarzają sięteż niespodzianki przykre".

"Co trzeba zrobić, by Polska stała się gospodarczym tygrysem?" - pyta Balcerowicz. Przeprowadzić najważniejsze reformy:

• znieść przywileje emerytalnych dla wszystkich bez wyjątku, "łącznie z baletnicami, górnikami, mundurowymi, nauczycielami". A jak jest teraz?

Wprawdzie minister pracy Jolanta Fedak chce, aby prawo do wcześniejszej emerytury od 2009 r. miały tylko osoby pracujące w najtrudniejszych warunkach, czyli ok. 140 tys. osób, ale do tej pory nie przedstawiła projektu ustawy.

• przeprowadzić prywatyzację. "Jeżeli sprowadzi się ona do drobnicy, to właściwie nie będzie prywatyzacji" - mówi Balcerowicz. Wymienia, czego państwo powinno się pozbyć: m.in. całej energetyki, górnictwa węglowego, KGHM, PKO BP, PGNiG. Balcerowicz przestrzega przed nadużywaniem pojęcia "strategiczny". "To słowo nic nie znaczy, a jest używane jako alibi, aby zachować dominację polityków nad firmami, co zawsze dla ludzi źle się kończy" - mówi. Co na to rząd? Wprawdzie zapowiada prywatyzację ponad 700 państwowych firm, ale z ogłoszeniem planu wciąż zwleka. Owszem, chce sprzedawać, ale resztki swoich udziałów, natomiast na pewno nie wielkie firmy czy całe branże.

• uzdrowić ochronę zdrowia. Balcerowicz: Źle zarządzane szpitale są złe dla podatnika i niebezpieczne dla pacjenta. Jak ten problem chce rozwiązać rząd? Nie ma na to pomysłu. Zamierza przekształcać szpitale w spółki, ale pozostawić je pod państwową kontrolą.

• zreformować szkolnictwo i edukację. "Prawdziwa reforma powinna obejmować także reformę czesnego. Nie znam liczącej się w skali światowej uczelni finansowanej głównie z budżetu" - mówi Balcerowicz. Rząd ma na ten temat inne zdanie: premier Donald Tusk zapowiada, że nie będzie odpłatności za studia dzienne.

Te postulaty według Balcerowicza będą testem prawdy dla obecnego rządu. Pozwolą one sprawdzić, z jakimi ministrami mamy do czynienia, na ile różnią się oni od poprzedniej ekipy.

Michał Boni, minister w kancelarii premiera, który uczestniczył w debacie FOR i "WSJ Polska", zapowiada, że kończy się etap, w którym ministrowie zgłaszali tylko swoje oczekiwania wobec budżetu państwa. Teraz otrzymają listę zadań. Boni przyznaje: "Setki przepisów trzeba uciąć".


skad sie tacy bezwstydnicy biora?

porzadzil sobie, popomagal swoja fundacja... wypad marksistowski dziadku, miejsce dla mlodych wkoncu zrob
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balcerowicz ma głowę na karku. Jego plan był bardzo dobry jak na tamte czasy i częściowo się powiódł. Mówię częściowo, bo pierwsza faza reform została zrealizowana, ale plan jako całość nie do końca. Powód? Prozaiczny i oczywisty. Szanowny Pan Prezydent zawetował ustawy. Kto mu to doradził? Nie wiem, może ktoś z Was wie.

Wiele osób krytykuje Balcerowicza kompletnie nie mając pojęcia o jego działalności, a ściślej o jego projektach reform gospodarczych. Jak już ktoś chce krytykować, niech robi to merytorycznie. Mówiąc kolokwialnie - żal za dupę ściska. Cudów nie ma. Ekonomia się kłania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zal dupy mi nie sciska, ekonomia sie nie klania. tak balcerowicz to guru, tak...


mimo to pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz555




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 200
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mówiłem w odniesieniu do ciebie, chodzi o ogół, większość "specjalistów" Wink
a Balcerowicz to nie żaden guru, to samo zrobiłoby wielu ekonomistów w Polsce w tamtym okresie, gdyby tylko mieli swobodę działania Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz555 napisał:

a Balcerowicz to nie żaden guru, to samo zrobiłoby wielu ekonomistów w Polsce w tamtym okresie, gdyby tylko mieli swobodę działania Wink

No pewnie że nie żaden guru. A ten niby jego cudny plan to w rzeczywistości plan Sachs'a słynącego z tego że każdą gospodarkę potrafi rozpiździć

Poniżej cytacik z wiki

Kod:
Po sukcesach gospodarczych reform w Polsce, Sachs doradzał też Jugosławii i Rosji,

No czemu w Jugosławii nie wyszło to wiemy. Trudno rozwijać gospodarkę pod amerykańskimi bombami. Ale gospodarkę Rosji to on rozwalił nawet lepiej niż naszą. Putinowi naprawa tego wszystkiego zajęła 10 lat.
A wracając do Balcerowicza to zwykły tuman i bandyta który na pewno w wolnej Polsce znajdzie swoją gałąź.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz555 napisał:
Wiele osób krytykuje Balcerowicza kompletnie nie mając pojęcia o jego działalności


No to wyobraźmy sobie jak by krytykowało gdyby to pojęcie miało.



Łukasz555 napisał:
Balcerowicz ma głowę na karku.


Ooo tak, jak każdy żyd wie jak wycyckać naiwnych Polaczków na fure kasy. Takiego oszusta w Polsce przy władzy jeszcze nie było i długo nie będzie. Jeżeli to nazywasz posiadaniem głowy na karku to...


Wszyscy śmieją się z Leppera i jego hasła: ,, Balcerowicz musi odejść" a tek na prawdę to gówno wiedzą, co Lepper miał na myśli.

Zresztą rozmowa na ten temat już była: http://tnij.org/a2kt
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nóz mi się w kieszeni otworzył jak zacząłem czytać wypociny tego bałwana gospodarczego co gospodarakę schładzał w latach 1997-2000...

może jeszcze sprywatyzować wojsko i policję, i bank centralny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balcerowicz? Wybitny specjalista w dziedzinie dietetyki. Dzięki jego terapii szokowej mnóstwo polskich rodzin musiało przejść na dietę. Żydzi troszczą się o losy Polaków, nie chcą aby zbytnio się spaśli. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 20 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, dlaczego o Balcerowiczu musimy rozmawiać w dziale "Polska i Polacy".

Mnie na widok tej globalistyczno-żydowskiej szuji po prostu mdli. Jednego tylko nie mogę zrozumieć - jak to się stało, że "Solidarność" po roku 1989 otworzyła "parasol ochronny" nad tym byłym lektorem ekonomicznym KC PZPR i nikt jakoś nie protestował, a może nawet nikt nie wiedział kim on był przedtem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:31, 21 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Nie wiem, dlaczego o Balcerowiczu musimy rozmawiać w dziale "Polska i Polacy".


tak mi sie zalozylo na szybko temat w tym dziale Wink


Easy_Rider napisał:
Mnie na widok tej globalistyczno-żydowskiej szuji po prostu mdli. Jednego tylko nie mogę zrozumieć - jak to się stało, że "Solidarność" po roku 1989 otworzyła "parasol ochronny" nad tym byłym lektorem ekonomicznym KC PZPR i nikt jakoś nie protestował, a może nawet nikt nie wiedział kim on był przedtem?


kasa, interesy, stolki. jak lumpoploretariat zobaczyl gory szmalu to zapomnial o idealach solidarnosci, pierwszej solitarnosci ma sie rozumiec...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 21 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, a moglibyście dać jakieś materiały na temat pracy, reform Balcerowicza? Bo ja się w ogóle nie orientuje, narazie nie jestem ani za, ani przeciw.
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cyrax




Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 23 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów Michalkiewicza o planie Lecha B. http://tiny.pl/n6ch
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bałwan ekonomiczny znow atakuje. Schlodzic umysł...
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile