W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Kampania przeciwko TV  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 2884
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak często ogladasz TV
Prawie cały dzień
3%
 3%  [ 2 ]
Kilka godzin dziennie
5%
 5%  [ 3 ]
Godzinke i mniej dziennie
20%
 20%  [ 12 ]
Raz na kilka dni
35%
 35%  [ 21 ]
Raz na kilka miesięcy
15%
 15%  [ 9 ]
Nie oglądam od dawien dawna
20%
 20%  [ 12 ]
Wszystkich Głosów : 59

Autor Wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 20 Lis '09   Temat postu: Kampania przeciwko TV Odpowiedz z cytatem



Dlaczego powinniśmy doinformowywać społeczeństwo aby nie oglądało telewizji.
Może w tym temacie spróbujemy zabrać informacje i materiały, które pozwolą nam odpowiedzieć na tę kwestię.
Telewizja jest zła ale dlaczego?

Na początek dla rozruszania tematu wrzucę wycinkę z WakeUp Call traktującą o tym medium


..oraz clip tematyczny Cool

_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telewizja będzie odchodzić do lamusa wraz z następnymi pokoleniami w dobie internetu nie jest już taka atrakcyjna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Telewizja będzie odchodzić do lamusa wraz z następnymi pokoleniami w dobie internetu nie jest już taka atrakcyjna.


Źródło? Laughing
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwacja wśród znajomych i obserwowanie tejże tendencji, oraz biadolenie na ten temat w TV (kiedyś o tym było nawet w jakimś wydaniu któregoś z dzienników chyba w faktach gadali "Polacy odchodzą od TV, coraz mniej się ogląda telewizji socjologowie upatrują przyczynę w rozwoju internetu" bla bla bla ale ja się z socjologami w tym przypadku zgadzam.) Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żartowałem Razz

Cytat:
SZKODLIWE DZIAŁANIE REKLAM I TELEWIZJI

Nie wiem czy znasz ten stary drzeworyt z 1893 roku "Hypnose" B. Falkenberga- grupa mężczyzn hipnotyzuje damę.

Możliwe że się zastanawiasz: "dlaczego ona na to pozwala?"

Nie musisz mi wierzyć, ale ciebie też ciągle hipnotyzują- i to częściej na twoją szkodę.

Wszyscy jesteśmy potajemnie hipnotyzowani.
Tak, ty prawdopodobnie także, chyba, że jesteś jedną z tych rzadko spotykanych osób, które wcale nie oglądają programów telewizyjnych, nie słuchają radia.

Nie chodzi w tym przypadku o potajemny spisek przeciwko ludzkości, ale o zwykła pazerność. O tym jednak powiem później.....

Większość ludzi poddaje się powszechnemu, codziennemu transowi, wpatrując się w światło szklanego ekranu. Pośrednia hipnoza manipuluje na co dzień umysłami milionów nie podejrzewających niczego widzów. Potajemna, podprogowa perswazja odciska ślad na zbiorowej podświadomości. Obrazy wszczepione przez reklamy, oddziaływają na zdrowie i zachowanie każdego z nas. Jesz, pijesz, ubierasz się tak, jak widzisz i słyszysz, tak też się kochamy lub nienawidzimy. Telewizja jest zdolna wprowadzić umysł w stan podwyższonej podatności na sugestię, poddając zachowanie prawie każdego człowieka kontroli z zewnątrz.

Pamiętasz jeszcze telewizyjne występy Kaszpirowskiego, podczas których wiele osób uległo jego sugestiom? Ci, którzy nie ulegli wiedzieli, czemu się opierają. Kiedy jednak oglądają inne programy telewizyjne, to ich czujność jest o wiele bardziej uśpiona.

Co roku wydaje się miliony złotych żeby przepchnąć w sprzedaży produkty, bez których mógłbyś się obejść. Nie przeciwstawiając się temu być może świadomie pozawalasz zmuszać się jak bezrozumne zwierzę do konsumowania środków nasennych, odchudzających, środków uśmierzających ból w każdej części ciała. Jeśli nie ty sam, to na pewno znasz osobe, która już manipulacji uległa. Szczytem paradoksu jest to, ze telewizja może w istocie wytresować umysł tak, że będziesz oczekiwał choroby, mimo ze czujesz się świetnie.

Ludzie zajmujący się reklamą dobrze znają podstawowe zasady hipnozy: relaks, koncentracja, sugestia. Proste prawda?!.


cdn w linku


http://www.neurolingwistyka.com/tv.htm
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od dawna nie oglądam telewizji. Jedyny czas spędzony przed TV, to godziny poranne z kawą w ręku żeby się rozbudzić przed pracą. Potem jeżeli chce zasięgnąć jakiś informacji, to tylko internet. Muzyka - tylko internet, filmy - tylko internet. W tym roku przestałem płacić za kablówkę, bo było to wywalanie kasy w błoto, ponieważ nie korzystałem z niej. Był czas, że oglądałem namiętnie Discovery Channel, ale ten program zszedł na psy już kilka lat temu. Często puszczają tam programy ogłupiające ludzi, w stylu brejniak (nie wiem jak się to pisze), w których można się dowiedzieć takich rzeczy jak to czyje pierdnięcie bardziej śmierdzi albo czy można podpalić bąka. Kiedy to zobaczyłem to stwierdziłem, że jest to dzień w którym umarła dla mnie TV.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o reklamy, to zwyczajnie jesli czekam na jakis program, wylaczam glos, patrze sie gdzies indziej i tyle, juz od dawna nie pozwalam na siebie wplywac poprzez reklame

a jesli chodzi o reklamy w internecie, to staram sie nigdy nie czytac i ich ogladac tylko od razu szukam krzyzyka lub wyl glos jak cos pierdola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma TV, nie ma problemu- nie posiadam odbiornika od roku, a od mniej więcej trzech lat nie oglądam tej papki w ogóle.
Kiedy odwiedzam kumpli, zawsze, ale to ZAWSZE, mają włączone telepudło. Po jaką cholerę, pytam? Żeby leciało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7, , , kiedyś zadałem mojej młodszej siostrze pytanie ,czy kupuje to co leci w reklamie? Odpowiedziała ,że nie kupuje ,rzeczy reklamowanych w TV .I o to co widzę po wejściu do jej łazienki domowej ? ,,PIĘKNY,, reklamowy zestaw kosmetyków .aaaa... , normalnie hipnoza ,ale ,ja terz wyłączam reklamę .przełanczam,lub zmieniam kanał tv. Jednak mimo to uważam ,że te h...je są tego świadomi dlatego puszczają całe skondensowane blokady reklamowo-hipnotyczne. Na elektronice się nie znam ,ale jak,by ktoś wymyślił takie urządzenie ,które na czas reklamy -włącza na przykład widok HIMALAJÓW ,zarobił.by uczciwą kasę . Pierwszy się piszę na ten patent.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 20 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś malowało się na murach

kłamsTVo

i tego się trzymaliśmy.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sonic3 ty dalej nie kumasz - telewizja jest potrzebna. co ci biedni ludzie by zrobili ze soba gdyby nie bylo kogos kto by za nich myslal, mowil im co maja kupic, gdzie pojechac, co jest dobre a co zle? przebudzenie ma wiele poziomow moj drogi, a ty sie zatrzymales na pierwszym. musisz stanac jeszcze dalej by ogarnac wiekszy obrazek. rzeczywistosc na sucho jest nie do wytrzymania - jedni chleja, drudzy cpaja, inni ogladaja tv, a jeszcze inni czytaja prawde2. kazdy robi to na co go w danym momencie stac. musisz popracowac troche nad tolerancja dla bydla i jego pasterzy. zapewniam cie ze "przebudzenie" mas nie jest nikomu potrzebne i nic dobrego z tego nie bedzie - ani dla nas, ani dla rzadzacych, ani tym bardziej dla mas. pierwszy etap przebudzenia to wscieklosc. wyobrazasz sobie zycie w kraju gdzie niemal 40 milionow ludzi jest w szale na niemal kazdy aspekt swojej egzystencji? telewizja usypia, lagodzi, rozprasza i kanalizuje energie widzow na bezpieczne, zupelnie neutralne obszary. to czego pragniesz jest nienaturalne. wyobraz sobie ze idziesz do ogrodu w lipcu, stajesz pod jablonia i krzyczysz: "ej ty jablko dojrzej i spadnij tutaj zaraz!". rozumiesz o co mi chodzi? kiedy przyjdzie pora, owoce same spadna. nie popedzaj natury Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jakaś akcja z Vlepkami odnośnie TV?Smile Mi jeszcze kilka zostało po ostatniej akcji a przydałoby się zarzucić jakieś nowe ,świeże problemy! Co wy na to?
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś cie się tej telewizji uczepili, przecież internet też jest w rękach służb i ulega takiej samej tabloidyzacji

to tak jakby nie czytać gazet ze względu na Fakt

tym co powinniśmy oceniać jest nie forma ale treść!

ja sobie akurat lubię oglądać antysalon Ziemkiewicza czy Forum na TVP Info... czlowiek uzaleznia sie obecnie bardziej od internetu, pierwszą rzeczą którą zrobiłem ostatnio było usunięcie onetu ze strony startowej firefoksa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może od razu zróbcie kampanie przeciwko ludzkości!
To ma sens - ludzie to debile, jak ich zabijemy to będzie lepiej ^^
Proponuje zacząć od siebie.

Poza tym nie macie szans, bo dla niektórych ludzi TV to najciekawsza rzecz w życiu, jedyny cudowny narkotyk który pozwala im trwać w uśpieniu i kontynuować swoją żałosną egzystencje. Ale nie jesteście od nich lepsi - macie internet ^^
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 21 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytająć twoje posty M8 zastanawiam sie czemu mam zmiejszony limit do 4 postów a ty wciąż masz 8

czyżby twoja postawa była bardziej preferowana

pozdro Bimi wszystko jest w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr Pix




Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 64
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 27 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szanowny sonic3

pomysł dobry ale...

co zamierzasz dać ludziom zamiast telewizji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:03, 27 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat dobry.
A przy okazji, ja TV oglądam ok 5 godzin tygodniowo, może trochę mniej, głównie to wiadomości, sport i czasem jakiś dobry film dokumentalny.
Jednak od stycznie mam zamiar nie oglądać tv wcale:) (wyjątek zrobię w czerwcu na MS w RPA).
A co do malejącej popularności TV ... cóż, może w Polsce w UK jest odwrotnie!
W UK ilość spędzonych godzin przed TV rośnie! Ludzie kupują średnio co 3 lata nowy TV.
Są naturalnie wyjątki, bo był reportaż niedawno (koniec roku wiec skłonności do podsumowań) w którym podano iż więcej niż 1% w UK ma nadal TV czarno białeSmile (w piłce nożnej nadal w UEFA i FIFA obowiązuje zasada kontrastowych strojów, tak by przekaz czarno biały umożliwiał odróżnienie drużyn).
BBC wraz z ITV idą nawet dalej w popularyzacji TV. Nie dość, że praktycznie każda TV (FTV Free to view, darmowa po spełnieniu pewnych warunków, dla tych co nie wiedzą o co biega jest to praktycznie to samo co FTA czyli Free to air z tą różnicą, że FTA wystarczy mówiąc prosto kawałek druta za antenę, w FTV musi byc np. karta, czy choć specjalny tuner...)
nadawana jako FTV lub FTA jest dostępna online, to jeszcze BBC zapoczątkowało iPlayer gdzie na stronach BBC można oglądać programy już wyemitowane (w 90% w jakości HD).
Podobne iPlayer mają inne tv. To teraz BBC ma zamiar wypuścić "box" podłączony do internetu i bezpośrednio z TV będzie można korzystać z iPlayer. To pokazuje jak bardzo TV jest popularna w UK.
Generalnie UK jest chyba liderem jeśli chodzi o TV i standardy przekazu.
TV brytyjska jest o tyle lepsza od Polskiej (o niebo), że np,. na BBC nie ma reklam! Reklamy na innych kanałach są krótkie, dźwięk na tym samym poziomie co programy.
I na szczęście ktoś myśli i nie puści w porze obiadowej reklamy podpaski czy WC Kaczki:)))
Osobiście nie lubię telewizji ale muszę przyznać, ze polska TV to zero! I będąc w Polsce z pewnością już od dawna bym nie posiadał TV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:28, 27 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze taka mała akcja informacyjna odnośnie reklam które się wyświetlają przeglądając różne strony internetowe.Jak masz firefoxa to ściągnij sobie dwa dodatki:
- no script
- Adblock plus
Jak chcesz coś obejrzeć (film ,zdjęcia) to odblokowujesz jednym kliknięciem tam gdzie się znajduje dana rzecz( np.film) a reklamy nie będą Cię denerwować. Ja mam te dodatki i jestem z nich bardzo zadowolony Smile
A wracając do telewizji to przypuszczam iż proces odchodzenia od telewizji będzie nadal postępował, dlatego propaguje się cenzurę internetu bo nad tym władza nie ma pełnego zakresu kontroli.Free internet! Smile
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Telewizja będzie odchodzić do lamusa wraz z następnymi pokoleniami w dobie internetu nie jest już taka atrakcyjna.


Niby czemu........ Co to jest telewizja dla Was, te 5 programów(tvp 1,2,3 , TVN, Polsat)? Bo dla mnie telewizja to są wszystkie kanały na świecie, a telewizja wcale nie jest taka zła, ja oglądam codziennie TV i bardzo ciekawe rzeczy się dowiaduje, czasami przeczące niektórym bzdurom co się w internecie naczytałem. Telewizja będzie wiecznie żywa, bo ja np. żeby odpocząć zdecydowanie wolę wziąć pilot do ręki i włączyć jakiś program, niż żmudnie przeglądać internet, żeby obejrzeć jakiś filmik. A kanały takie jak national geographic to coś pięknego oglądać takie programy w HD na dobrym telewizorze.

Ludzie odchodzą od TV z wiadomych powodów, polskie media + bardzo uciążliwe reklamy. Najbardziej jeszcze poziom trzymała Telewizja Polska, leciały tam bardzo dobre dokumenty oraz filmy, tylko szkoda, że zawsze po północy.
Więc zamiast rozrywki, oglądając TVN, to tylko nerwy człowieka biorą, więc nie dziwię się, że po tym ludzie mają taki wstręt do TV.

aro_klb napisał:
i jeszcze taka mała akcja informacyjna odnośnie reklam które się wyświetlają przeglądając różne strony internetowe.Jak masz firefoxa to ściągnij sobie dwa dodatki:
- no script
- Adblock plus
Jak chcesz coś obejrzeć (film ,zdjęcia) to odblokowujesz jednym kliknięciem tam gdzie się znajduje dana rzecz( np.film) a reklamy nie będą Cię denerwować. Ja mam te dodatki i jestem z nich bardzo zadowolony Smile


większość reklam teraz jest w formacie flash a nie skryptów, więc raczej trzeba flash blocker zamontować do firefoxa, ale nie ma róży bez kolców, blokowanie flash'a utrudnia też przeglądanie stron we flashu.

W dodatku to po co stosować takie metody, dzięki reklamom, działają strony, więc lepiej je przeglądać i pomóc autorom w utrzymaniu hostingu, a nie gadać bezsensu jak typowy leecher, troll, którego nic więcej nie obchodzi.
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telewizja sama w sobie jest wynalazkiem genialnym. Jednak jak wszystkie wielkie wynalazki została zbrukana ludzką chciwością, materializmem, konsumpcjonizmem i zostaje wykorzystywana w zły sposób. To samo nieuchronnie stanie się z internetem ale ten ma tą przewagę, że teoretycznie można w nim (jeszcze) znaleźć to co się chce czytać/słuchać/oglądać. Ale i tak często trzeba się przekopać przez tonę śmieci przed osiągnięciem celu.

Z założenia TV była narzędziem do dzielenia się wiedzą, informacjami, kulturą... miała uczyć i bawić. Szybko jednak została zdegenerowana głupią rozrywką i reklamą oraz zaczęła być używana jako tuba propagandowa.

Obecna (polska) telewizja to dno... nie da się ukryć. Ramówka dowolnej stacji (poza nielicznymi wyjątkami) to gówno w sosie gównianym, posypane gównem i gównem przykryte. Można wyliczać bez końca... Programy nachalnie wmawiające ludziom kto jest gwiazdą, a kto nie. News`y, w których panie i panowie redaktorzy o ilorazie inteligencji godnym pawiana (też niekiedy "gwiazdy" - btw: znienawidziłem to słowo) nie omieszkają nam powiedzieć co o danej sprawie myśleć. Twory pseudo-edukacyjne, z których dowiadujemy się kto może dalej żygnąć i dlaczego. Krekówki, które przypominają wylaną na podłogę, ruchomą zupę. Telewizje muzyczne bez muzyki itd. Bez trudu daje się zauważyć postępującą degradację poziomu wszystkich kanałów.

Dlatego uważam, że akcja podjęta w tym temacie, nie powinna być skierowana przeciwko TV jako takiej. Ale raczej jej ogólnemu poziomowi, który (nie oszukujmy się) jest w pewnym stopniu dostosowywany do poziomu widza.

Może powiem tak przez sentyment ale co się stało z programami typu Sonda, Kwant itp., z których naprawdę można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy ze świata jak i własnego podwórka. Gdzie są pouczające i rozwijające wyobraźnię kreskówki typu "Było sobie życie" czy "Był sobie kosmos". Gdzie są teleturnieje oparte na wiedzy uczestników? Co się do ch@#ja porobiło z Discovery Channel, który niegdyś (dawno temu) stanowił cenne źródło wiedzy? Think Jedna wielka masakra Mad

Czasami jeszcze coś tam w TV jednym okiem oglądam. Ale jak tak dalej pójdzie to niedługo osiągnę stan, w którym włączenie jakiegokolwiek kanału będzie się kończyło bulwersacją i wkurwieniem Smile Wtedy telewizja będzie dla mnie stracona na zawsze...

hahaha między innymi o tym właśnie mówiłem:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]Dlatego uważam, że akcja podjęta w tym temacie, nie powinna być skierowana przeciwko TV jako takiej. Ale raczej jej ogólnemu poziomowi, który (nie oszukujmy się) jest w pewnym stopniu dostosowywany do poziomu widza.[quote]

Dokładnie, jeżeli tak ma to być sprecyzowane to jestem zdecydowanie za.

Cytat:
Co się do ch@#ja porobiło z Discovery Channel, który niegdyś (dawno temu) stanowił cenne źródło wiedzy? Think Jedna wielka masakra Mad


heh Discovery kiedyś jak wszedł na antenę tak się zachwycałem tym programem, a teraz to kiła i mogiła.
Ale oglądam inne programy: Planete, History, National Geographic, jest to moim zdaniem rzetelne źródło informacji.


A co do reklam, tych reklam było zdecydowanie mniej na początku Polsatu i TVN i więcej trwał film zanim była przerwa, jednak jak mówisz przez chciwość ludzi na takich kanałach jak TVN i Polsat to się syf porobił. (kiedyś liczyłem z zegarkiem w ręku przerwę reklamową w czasie trwania milionerów, było coś ok. 8-12 minut).
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne ideą ludzi którzy wymyślili telewizję nie było zaciemnianie czy bombardowanie "gównami"
Niestety z czasem tak się dzieje z każda rzeczą technologiczną która została wymyślona i dzięki niej można osiągnąć określone korzyści(istnieje możliwość) czy to materialne czy natury politycznej, ekonomicznej, społecznej, kulturowej etc.
Wielkim plusem internetu jest to, że zaglądasz tam gdzie chcesz i nikt ani nic nie będzie Cie zmuszało do tego aby tego nie robić.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:26, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

telewizja kreuje człowieka..poprzez reklamy, programy publicystyczne,talk show,serjale,filmy etc...
zapraszają do programu kilka osób,nadają im status ekspertów i owi eksperci mówią jak sie ubierać, co myśleć, co jeść, co czytać i inne sugestje jak powinien wyglądać wzorowy cywilizowany człowiek.

filmy poruszają każdy aspekt życia,wszystko jest serwowane czesto w krzywym zwierciadle i z szyderczym podejściem do wielu priorytetowych spraw. (wiadomo że film to film ale sygnał podprogowy już tak trzeźwo nie ocenia Wink)

jako najsilniejszy środek przekazu i nieodzowna część bytu wspólczesnego człowieka telewizja stała sie machiną do pomnażania bogactwa korporacyjnego i hipnotyzowania.

na ten temat można by było książkę napisać

program tego co ma byc i w jaki sosób nadawane w TV jest tworzony przez speców..ale nie telewizyjnych..

manipulacja i propaganda osiągneły taki stopień że dla osoby która sie interesuje tak ogromnym zjawiskiem jakim jest TV z perspektywy socjologa i w dodatku interesuje sie wieloma tematami ktore poruszane są między innymi na tym forum dostrzeże na jakiej zasadzie to działa.

mali pomocnicy ,,szatana'' naprawde dobrze siobie radzą w polsce.
Jak ze utalentowani jestescie w niczym nie odbiegacie zachodowi ,co wiecej nawet w niektrych aspektach przewyższacie usa.

Pozdrawiam wszystkich aktórów, rezyserów ,scenarzystów,prowadzacych i prezesów którzy są świadomi w czym biora udział ale pławienie sie w luxusowym szambie jest marzeń szczytem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fgf455




Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś sobie to pozbierałem:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=.....+wystarczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kampania przeciwko TV
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile