W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nassim Haramein-Wszystko Jest Czarną Całością  
Podobne tematy
Nassim Haramein-W poszukiwaniu pierwotnego wzorca16
Nassim Haramein-Od Makro do Mikro, Jednolite pole21
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5780
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalizantin




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:
I tu się Bimi mylisz. Spora część fizyków jest mocno wierząca. Dla przykładu jeden z bardziej znanych fizyków, niejaki Albert Einstein, swoje zdanie na temat mechaniki kwantowej sformułował tak:
A.Einstein napisał:
Der Herrgott würfelt nicht czyli Bóg nie gra w kości


wierzący Einstein?Czy jesteś pewien?Wink
dla przykładu

Cytat:
Jestem głęboko wierzącym ateistą.

— Albert Einstein (1879-1955)


Albert Einstein
Albert Einstein - fizyk, twórca teorii względności.

Cytat:
Nie wierzę w osobowego Boga i nigdy temu nie przeczyłem, przeciwnie, mówiłem o tym wyraźnie... Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości.

Albert Einstein jest uważany za najmądrzejszego człowieka jaki żył na Ziemi. Co roku w latach 1910-1922 (z wyłączeniem lat 1911 i 1915) zgłaszano jego kandydaturę do nagrody nobla. Opublikował ponad 450 prac. Wypisanie choćby większych jego odkryć zajęłoby mi zbyt dużo miejsca.

Albert Einstein: Religia to dziecięce zabobony

Albert Einstein był również zadeklarowanym ateistą. Wierzył w Boga Spinozy (przyrodę, naturę, materię - tzw. panteizm racjonalistyczny), który ujawnia się w harmonii wszechbytu, a nie w Boga, który interesuje się uczynkami każdego człowieka.

Doszedłem - będąc dzieckiem całkowicie niereligijnych (żydowskich) rodziców - do głębokiej religijności, która jednak miała swój nagły koniec w wieku lat dwunastu



http://ateisci.blogspot.com/2009/05/albert-einstein.html
_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.

— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to żeś se zinterpretował.

też mogę tak powiedzieć - to przecież nie znaczy że jestem głęboko wierzący. jedynie, że nie wyeliminowałem ze swego słownika wyrazu "Bóg". i bardzo dobrze, bo im więcej wyrazów tym więcej możliwości ekspresji.

pokaż mi jednego papieża który wspierał naukę inną niż nastawiona na katolicyzm teologia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.Einstein napisał:
Jestem głęboko wierzącym ateistą

ateisci.blogspot.com napisał:
Wierzył w Boga Spinozy

Bimi napisał:
to żeś se zinterpretował


@kalizantin, Bimi
A skąd Wy wiecie w jakiego boga wierzył Einstein? Czy ja gdzieś napisałem, że on całe życie wierzył w JHWH? On sam przyznaje, ze jego poglądy w tej materii się zmieniały. Grunt, że WIERZYŁ i - jak sam wyznaje - głęboko Wink A w ogóle to odkąd to ateiści (z tego forum) są ekspertami w kwestii czyjejś wiary? Wink

A a propos Spinozy to:
Spinoza napisał:
Nie istnieje żadna substancja, która by nie była Bogiem

@Bimi
A co Ty mnie tu poglądami papieży w oczy kłujesz? Mowa była o wierze wśród fizyków. Znaczy wśród SPOREJ części fizyków Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chemicloo napisał:
Że o Koperniku - biskupie, bliżej, nie wspomnę


@Chemicloo
Zapomniałeś wspomnieć o Keplerze Wink

Cytat:
Kepler uznał, że odkrył boski geometryczny plan Wszechświata. W tym modelu Wszechświat sam stanowił obraz Boga, ze Słońcem jako Ojcem, sferą gwiazd jako Synem i przestrzenią pomiędzy jako Duchem Świętym. W manuskrypcie Kepler zawarł długi wywód godzący heliocentryzm z biblijnymi wersami sugerującymi geocentryzm


źródło: Barker and Goldstein, "Theological Foundations of Kepler's Astronomy," s. 99–103, 112–113 [za:] http://pl.wikipedia.org/wiki/Johannes_Kepler#cite_note-15
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja powiedziałem, że wiem w jakiego boga wierzył einstein?
wręcz przeciwnie - napisałem tylko że zakładanie iż ktoś jest głęboko wierzący tylko po tym, że posługuje się wyrazem "bóg" w metaforach, jest z deka naciągane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego Ty uważasz, że ja uważam, że Albert Einstein był głęboko wierzący, bo używał jakiegoś słowa. I w ogóle to on użył słowa "Pan Bóg", a nie "bóg".
A.Einstein napisał:
Der Herrgott würfelt nicht


Ja się opieram na wypowiedziach Einsteina, a nie swoich domysłach. Z resztą nawet kalizantin zacytowała jego wypowiedź w kwestiach wiary:
Cytat:
Doszedłem - będąc dzieckiem całkowicie niereligijnych (żydowskich) rodziców - do głębokiej religijności, która jednak miała swój nagły koniec w wieku lat dwunastu

Czyli w dzieciństwie wierzył w JHWH (sam z siebie, spontanicznie, bo rodzice mu nie kazali), a potem - jak twierdzą ateiści - w panteistycznego Boga Spinozy.

Bimi napisał:
w tamtych czasach trzeba było być zagorzałym fanem biblii by twoje prace mogły być w ogóle zauważone. ba, aby w ogóle potrafić pisać i czytać...

Usiłuję Ci tylko powiedzieć, ze z deka naciągany to jest pogląd, że wierzący astronomowie czy fizycy to wyjątki potwierdzające regułę. Bo - dajmy na to - Max Planck nie musiał być zagorzałym fanem Biblii, żeby jego prace były zauważone. A zdaje się, że był Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale to tak samo jak ja. gdy byłem dzieckiem też byłem bardzo religijny, a teraz jestem bardzo areligijny. Smile
co nie oznacza że rzadziej używam wyrazu Bóg.
teraz się jeszcze pisze "Bóg", w przyszłości pewnie "bóg" (lenistwo), a kiedyś sie pisało "Pan Bóg" - mowa i pismo się zmienia; nie ma co analizować poziomu pobożności einsteina w ten sposób to błędny trop Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, a czy ja twierdzę, że Einstein był pobożny (w znaczeniu: chodził na mszę lub odprawiał jakieś rytuały). Twierdzę tylko, że wierzył w Boga, o którym mówił "Der Herrgott". Podobno to był Bóg Spinozy. Tyle, że nawet w wikipedii możesz przeczytać, że Spinoza twierdził, iż:

Cytat:
Nie istnieje nic poza Bogiem, a wszystko, co istnieje, jest częścią Boga, istnieje jakby w nim samym. Bóg jest tożsamy z przyrodą, naturą, materią i są to tylko różne nazwy dla tej samej podstawowej substancji


Czy ktoś wierzy w JHWH, Buddę, Allacha, Krisznę czy wszechogarniająca, sprawczą świadomość to jest WIERZĄCY. A Einstein - jak sam przyznaje - był wierzący. Tyle, że przestał we wczesnej młodości [jako Ja i Ty;-) ] wierzyć w żydowskie bajki spisane w Biblii.

A Max Planck (chyba nikt mi nie wmówi, że to "debil do kwadratu" był) twierdził:

Cytat:
Cała materia powstała i istnieje jedynie dzięki doskonałości siły... Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się istnienie świadomego i inteligentnego Umysłu. Umysł ten jest Macierzą całej materii

Dla wierzącego Bóg stoi na początku, dla fizyka zaś na końcu wszelkich dociekań.

żródło: http://pl.wikiquote.org/wiki/Max_Planck
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile proszę cię, przestań. trochę szacunku dla zmarłych
znajdź sobie jakiś żywy przykład i nim bezcześć intelekt ofiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Musisz wygrywać! Wink No na wikipedii są tłumaczenia, do których najłatwiej sięgnąć (tym co będą czytali nasz spór). Wiesz, ja znam trochę fizyków i wiem, że spora część z nich jest wierząca. Ale skoro prosisz... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wiesz też że część jest niewierząca.
i zapewne wiesz też, ze część ta jest większa niż w przypadku niefizyków.
a im bardziej ktoś jest niewierzący tym chętniej używa słowa Bóg - dostrzeż tą zależność Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
i zapewne wiesz też, ze część ta jest większa niż w przypadku niefizyków


Co do tego zgoda. Ale nie ma zgody na to, że wierzący fizyk (czy astronom) to wyjątek potwierdzający regułę, że - pozwolę sobie na jeszcze dalsze uogólnienie - większość światłych naukowców jest niewierząca (i nie mówię, że wierzą w biblijne bajki). Oni po prostu często najzwyczajniej wstydzą się do tego przyznać (w przeciwieństwie do tych naprawdę niepodważalnie wielkich naukowców jak Einstein czy Planck).

Bimi napisał:
a im bardziej ktoś jest niewierzący tym chętniej używa słowa Bóg - dostrzeż tą zależność


A to nie wiem. Z czego tak wnosisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wstydzą się do tego przyznać?
jak można wierzyć w Boga i wstydzić się do tego przyznać?
jakbym był Bogiem i bym się o czymś takim dowiedział to odebrał bym to za zniewagę.
dlaczego fizyk miałby się wstydzić przyznać do tego, ze wierzy w Boga?
zawsze myślałem, ze w Polsce to akurat ludzie boją się przyznać do tego że nie wierzą... Smile
widać dużo się zmieniło przez ostatnie 3 lata Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 02 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Bimi, bo Ty utożsamiasz wiarę z "wyznawaniem Boga co za dobre wynagradza, a za złe każe". Ba, ja mam nawet wrażenie, że w Twoim przekonaniu "wierzyć to uznać to co Kościół katolicki do wierzenia podaje" (cytat z mojego zeszytu do religii z 6-tej klasy podstawówki). Z tego też wynika, że czasem wpadasz - z całym szacunkiem dla Ciebie - w ŚWIĘTE;-) oburzenie. Jak - na przykład - wtedy:
Bimi napisał:
pokaż mi jednego papieża który wspierał naukę inną niż nastawiona na katolicyzm teologia


Tłumaczyłem kiedyś niejakiemu 85r, by nie utożsamiał swojej nienawiści do kościoła katolickiego (i Ojca Rydzyka) z dowodzeniem nieistnienia absolutu, boga, wszechogarniającej świadomości, matrixa, itp.

I mówiąc o naukowcach - którzy wstydzą się publicznie wyznać, iż w coś wierzą lub nie wierzą - miałem na myśli cały świat, a nie Polskę (i nie przesadzaj już z tym polskim ciemnogrodem). Oczywiście mówiąc naukowiec nie miałem na myśli Dr Kenta Hovinda Wink

PS. A jak Ci się Bimi wydaje, ilu naukowców nie wierzy w oficjalną wersję 9/11? A ilu się publicznie przyzna do swoich poglądów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 26 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ucichl a ja chcialbym jeszcze zobaczyc ostatnia, 4-ta czesc tego wykladu. Jest juz gdzies?
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shielder




Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:47, 27 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest część czwarta i dodatek. Zapomniało nam się ją tu wrzucić Wink viewtopic.php?t=9896
_________________
The Titans - autorski projekt gry przeglądarkowej
Kanał na YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 27 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałem sobie kolejny z jego wykładów. Ogólnie o tym samym ale troszkę dalej i naprawdę moim zdaniem gość fajnie to łączy. Wreszcie ktoś gada z sensem Smile

http://www.youtube.com/watch?v=S1JDMToJDe0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nassim Haramein-Wszystko Jest Czarną Całością
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile