W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dobre kino SF  
Podobne tematy
Film John Carter14
Film S/f Goście-czyżby do czegoś przygotowywał?7bez ocen
Avatar112
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 31981
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 798
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 03:38, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Pudło, nie rozrzucam gnoju za stodołom ale strzelaj dalej.
Nie mówię o tym co aktualnie robisz, ino do czego się nadajesz. Świat pełen jest debili i pasożytów zajmujących wysokie, niedopasowane do ich zdegenerowanego poziomu stanowiska. Właściwie jest to główny powód, dlaczego jest jak jest.
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:26, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emisariusz napisał:
Nie mówię o tym co aktualnie robisz, ino do czego się nadajesz.


Ja się nadaje do zajebistych rzeczy bo sam jestem zajebisty i do pięt mi gnoju nie dosięgasz, więc znowu pudło. Jesteś mniej wart jak gówno na podeszwie mego buta, gdy nieopatrznie na takowe nastąpię.


emisariusz napisał:
Świat pełen jest debili i pasożytów zajmujących wysokie, niedopasowane do ich zdegenerowanego poziomu stanowiska. Właściwie jest to główny powód, dlaczego jest jak jest.


Mówisz na podstawie własnego doświadczenia, bo sam zajmujesz się pucowaniem kibli a nadajesz się do rozrzucania gówna w oborz? Szanuj ten stan rzeczy, bo sprzątanie ludzkiego gówna (zamiast krowiego) jest dla takiej pokraki jak ty niezasłużoną nobilitacją, ale jeśli już cię dosięgną ten zaszczyt to z łaski swojej nie kąsaj ręki Pana który cię tak obłaskawił Anxious
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2998
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wklejałem to już spory czas temu.

Tekst sprzed 5 lat i nadal aktualny.

https://waitbutwhy.com/2015/01/artificial-intelligence-revolution-2.html
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 12:27, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tutaj kurwa bezbożnicy nie bluźnijcie, bo nawet sam Ojciec Święty namawia do tego, by się modlić za Sztuczną Inteligencję.

Z was tacy kurwa katolicy, jak z koziej dupy trąba.
Zresztą od dawna podejrzewałem, że taki good why czy Aniołek to zwykła kocia wiara - chodzić wam po domach i ludzi bałamucić, miast pierdolić farmazony po forach.
Jasny - ten to wiadomo, typowy skryty tamudowiec, syjonista pełną gębą; znając życie ma na fejsie tylko dwóch znajomych i obaj mieszkają w Izraelu.
A de93ial to już w ogóle patologia - jakieś anarchistyczne pomieszanie z dupy wziętego pogaństwa z wynaturzonym new age; jakby wziąć wszystkie ezoteryczne książki jakie przeczytał, dodać zeszłotygodniową ramówkę z EzoTV i wysrać z tego jedną nową rewolucyjną religię. Postulującą m.in. zakaz aborcji, także w przypadku sztucznej inteligencji - nawet jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. Co ciekawe, w tej kwestii jego wiara też wydaje się "przypadkiem" pokrywać z naukami Kościoła...


Kościół namawia: módlmy się za roboty

Choć brzmi jak żart, nie jest nim. Za sprawą papieża w listopadzie br. kościół katolicki modli się za sztuczną inteligencję i efekty postępu robotyzacji.


Intencje papieskie to rozpisywane przez papieża z wyprzedzeniem przedmioty jego modlitw w każdym z kalendarzowych miesięcy roku. Odpowiadają bieżącym wyzwaniom, z którymi mierzy się świat, przekrojowym tematom powszechnym w społecznej dyskusji publicznej. Jeszcze w 2019 roku kościół katolicki ogłosił, że papieska intencja powszechna w listopadzie 2020 roku będzie związana z rozwojem SI na świecie.


czytaj: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kosciol.....97443.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1095
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z was tacy kurwa katolicy, jak z koziej dupy trąba.

Nie wiem, czy chciałeś Bimi błysnąć ironią Confused jeżeli tak, to słabo ci wyszło.

Dlaczego jakoś nie czuję się zaskoczony kolejnym doniesieniem o wygłupach biskupa Rzymu(?). ... no pomyślmy ... może dlatego że -eureka!- z jego ust płyną słowa zdrady! ("prezentuje się jako baranek,ale przemawia jak Smok"). Zatem jeżeli idzie o tego przebierańca, to chyba nic mnie już z jego strony nie zaskoczy .. także ten... tego ten.. oczywiście ... módlmy się za się za rozwój sztucznej inteligencji, i .. ten tego, za efekty ... [ jakiekolwiek by one nie były.... -bo i tak wiadomo, że jakiekolwiek one nie będą, to zawsze będą w służbie ludzkości <- Pierwszy Dogmat Kościoła Nowej Inteligencji.]


tzw. "Papież" Franciszek cytuje Sorosa.

_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 19:52, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kloaka pod względem mentalnym nie dorasta do pięt nawet sztucznej półinteligencji 🙂
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 08 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że ty dorastasz
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztuczną inteligencję możecie sobie ignorować i zaprzeczać jej istnieniu - wolna wola.

Ale im bardziej będziecie zaprzeczać, tym większego karpia odjebiecie na koniec jak przyjdzie i dobierze się wam do dupy.
W sensie metaforycznym, ale możliwe że i dosłownym Smile


Artificial Intelligence is poised to transform the world economy—are you ready?

It seems odd that in the middle of what The Wall Street Journal recently called “the hottest job market in half a century,” we could be worried about millions of jobs being erased by new technologies. But a sea change in employment is a foreseeable, even imminent, future.

The catalyst for this upheaval is Artificial Intelligence (AI), sometimes also referred to as Augmented Intelligence. Because AI is already transforming business processes and job tasks at a head-spinning rate, it’s being called the fourth industrial revolution—or 4IR.


czytaj: https://localprofile.com/2019/06/25/artificial-intelligence-4ai/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Sztuczną inteligencję możecie sobie ignorować i zaprzeczać jej istnieniu - wolna wola.

Ale im bardziej będziecie zaprzeczać, tym większego karpia odjebiecie na koniec jak przyjdzie i dobierze się wam do dupy.
Do kogo ta mowa? .. powtarzasz moje słowa chłopcze, o, tu : viewpost.php?p=433720 .
Nikt nie zaprzecza istnieniu takich algorytmów liczących.. / A teraz siądź na dupie i zastanów się poważnie, co jest w nich takiego, że ktoś podjął pomysł aby nadać im miano inteligentnych Rolling Eyes
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat już siedziałem i nie muszę się zastanawiać, bo odpowiedź jest oczywista, chłopcze.

Jeśli o tobie można powiedzieć w jakimkolwiek kontekście "inteligentny" (a nie wątpię, że za takiego się uważasz), to o tych algorytmach tym bardziej.

Ba, ja sam bym potrafił napisać bota, że na forum byłby nie do odróżnienia od ciebie. Tylko nie mam czasu na pierdoły - jak już mam tracić czas na tworzenie sztucznej inteligencji, to wolę zrobić taką, której nie można zastąpić jednym odmóżdżonym trollem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1095
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Akurat już siedziałem i nie muszę się zastanawiać, bo odpowiedź jest oczywista, chłopcze.

Jeśli o tobie można powiedzieć w jakimkolwiek kontekście "inteligentny" (a nie wątpię, że za takiego się uważasz), to o tych algorytmach tym bardziej.

Ba, ja sam bym potrafił napisać bota, że na forum byłby nie do odróżnienia od ciebie. Tylko nie mam czasu na pierdoły - jak już mam tracić czas na tworzenie sztucznej inteligencji, to wolę zrobić taką, której nie można zastąpić jednym odmóżdżonym trollem.
BIMI TO TROLL

Cytat:
ja sam bym potrafił napisać bota
Potrafisz ssać - i taka jest prawda.
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że słabym byłbym ssakiem jakbym ssać nie potrafił. Tak że nie wiem czym się tak podniecasz, synek.
A że ciebie matka brzydziła się piersią karmić, to akurat nie moja wina. Może już wtedy widziała na jakiego zjeba wyrośniesz i postanowiła nie karmić tej patologii, tylko oddać od razu klechom na wychowanie cobyś zaspokajał ich "inteligencję".



A propos jeszcze SI, nie wiem czy słyszeliście, że ostatnio łapie się coraz więcej zawodników na oszukiwaniu w szachach sportowych.

Algorytmy szachowe są w 2020 roku już na tyle zaawansowane, że maszyna potrafi wygrać z najlepszym szachistą.
W związku z tym oszukiwanie na turniejach szachowych staje się prawdziwą plagą.

Co więcej, zaczynają się pojawiać algorytmy (podobno skuteczne) których celem jest analizowanie ruchów graczy i wyłapywanie tych, którzy nie grali własnym mózgiem, a używali jakiegoś software'u.

W każdym razie niezłe jaja.

Czekam teraz aż się jakiś oświecony aniołek obudzi i nam udowodni, że do grania w szachy wcale nie potrzeba inteligencji.
Wystarczy modlitwa Laughing


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Possessor (2020)
https://www.filmweb.pl/film/Possessor-2020-826077
Całkiem przyzwoity acz momentami bezmyślna jatka dla same jatki, bez wyraźnego sensu. Ale sam pomysł zdalnego kontrolowania człowieka niczym awatara poprzez wszczepiony implant całkiem nowatorski.

P.S. Nigdy nie rozumiałem czym są "szachy sportowe" i dlaczego w ogóle tę dyscyplinę tak się klasyfikuje, skoro nie ma to nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Czym one się różnią od zwykłych? Bo zawodnicy pocą się jak świnie czy co? Rolling Eyes
_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 502
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 20:37, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aniołek Twój obrządek interpretuje moment uzyskania przez człowieka samo-świadomości jako "grzech pierworodny", nie dziwi więc, że oburza cię możliwość maszyny posiadającej inteligencję - to dopiero grzech, na dodatek AI nie może zapłacić piątaka na tacę Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 502
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 10 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

good why napisał:


P.S. Nigdy nie rozumiałem czym są "szachy sportowe" i dlaczego w ogóle tę dyscyplinę tak się klasyfikuje, skoro nie ma to nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Czym one się różnią od zwykłych? Bo zawodnicy pocą się jak świnie czy co? Rolling Eyes


Obejrzyj GAMBIT KRÓLOWEJ https://www.filmweb.pl/serial/Gambit+kr%C3%B3lowej-2020-840024 to zrozumiesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 11 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Czekam teraz aż się jakiś oświecony aniołek obudzi i nam udowodni, że do grania w szachy wcale nie potrzeba inteligencji.
Komputery do grania w szachy nie używają żadnej inteligencji - ponieważ jej nie mają. One po prostu szybko "liczą", przeliczają KAŻDĄ z setek tysięcy pozycji na wartości liczbowe, każda figura i każde pole mają określoną wartość liczbową, do tego dochodzą "bonusy" za atak słabszej figury na silniejszą itp.
( http://mkarasinski.pl/_cms/files/Adam%20Kujawski%20szachy.pdf )
Człowiek grając w szachy nie posługuje się w ogóle takim aparatem, i nie przelicza wszystkiego w zerojedynkowym kodzie na wyznaczniki macierzy, a następnie tak uzyskanych wielkich liczb matematycznych nie porównuje między sobą w tępym zapętleniu, którego nie potrafi przerwać.. Wiedziałbyś o tym, gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o szachach. (do których zresztą wcale nie potrzeba żadnej znowu wielkiej inteligęcji Surprised ). A że nie masz - to pierdolisz jak potłuczony.
Więc TAK - komputer do "gry" w szachy nie potrzebuje żadnej inteligencji tongue . (to rezystorowe pudło nawet nie wie, że "gra" Laughing )

Bimi napisał:
Prawda jest taka, że słabym byłbym ssakiem jakbym ssać nie potrafił.
Zatem motzno. Bo tylko do tego się nadajesz.



Choronzon napisał:
@Aniołek Twój obrządek interpretuje moment uzyskania przez człowieka samo-świadomości jako "grzech pierworodny"
Interesująca teoria ....albo słaby trolling. Przyjmijmy, że to jednak twoja teoria ...i spróbujmy ją szybciutko obalić. Nie ma poparcia w żadnych faktach. Po pierwsze nie wiadomo nam nic o jakimś "momencie uzyskania przez człowieka samo-świadomości" - a nawet jeśli chodzi tobie o to, że Bóg w jednej chwili uczynił człowieka na swój obraz i podobieństwo lepiąc go wcześniej, owszem, z gliny (z prochu ziemi), to ów moment tchnięcia życia w martwe ciało, oraz (samo)świadomości, nie ma nic wspólnego z tzw. grzechem pierworodnym (owianym mgłą zapomnienia i tajemnicy, co do istoty którego zresztą i znaczenia toczą się nieustanne batalie teologów, w niektórych denominacjach pierwsi rodzice Adam i Ewa podobno nawet nie posiadali go -jak też matka Jezusa- dopiero Kain i Abel; grzech pierwszych rodziców spadł na ich potomstwo i wszystkie następne pokolenia) -nazywa się nim w każdym razie coś zupełnie innego, a mianowicie zerwanie owocu z drzewa poznania dobrego i złego, co wszak stało się już po tym, jak człowiek żył, był (samo)świadomy, zachwycał się otaczającym go rajem i nadawał nazwy różnym stworzeniom. Tak czy inaczej - Bóg nie obdarzył człowieka żadnym grzechem w chwili kiedy dając mu życie obdarzył jednocześnie świadomością, grzech pierworodny polega na nieposłuszeństwie Boskiemu przykazaniu.

Jeśli sądzisz, że człowiek może -tak jak Bóg- "wkładać życie" w martwe ciała obdarzając je zarazem świadomością - to faktycznie jest to grube bluźnierstwo, przejaw monstrulanej wręcz pychy. Plugawy bezwstyd, zuchwałość i chełpliwość nadęta do granic.


Cytat:
nie dziwi więc, że oburza cię możliwość maszyny posiadającej inteligencję - to dopiero grzech
Jeśli mamy do czynienia z osobą zdrową na umyśle (o ile można mówić o jakiejś względnej "trzeźwości" w przypadku kogoś, kto przypisuje maszynie atrybuty związane z życiem) - to faktycznie: myślenie w ten sposób, że maszyna posiada inteligencję, nosi bluźniercze znamiona (zdziwiony jak niepyszny? ..jest to takim samym wynaturzeniem jak np. bałwochwalcze oddawanie czci zwierzętom, złotym cielcom etc) ...No! chyba że taka osoba zupełnie zdrowa psychicznie nie jest - bo np. może to być po prostu gruba paranoja albo też silny "odjazd" po jakichś psychodelikach. Surprised Laughing
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 502
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:06, 11 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
zerwanie owocu z drzewa poznania dobrego i złego,


Już był w ogródku, już witał się z gąską a tu:

J a s n y napisał:
co wszak stało się już po tym, jak człowiek żył, był (samo)świadomy, zachwycał się otaczającym go rajem i nadawał nazwy różnym stworzeniom.


zadziałała indoktrynacja i chuj myślenie strzelił.

Wg książki człowiek chodził i zachwycał się, miał świadomość, jednak nie kleił tego że jest nagi - nie miał samoświadomości, nie miał umiejętności introspekcji. Uzyskał introspekcję i samoświadomość dopiero, kiedy sięgnął po owoc. Dopiero wtedy mógł dokonać introspekcji, poznać swoje emocje (wstyd) i zestawić je w relację z otaczającym światem. I to właśnie nazywacie grzechem pierworodnym. Nie nieposłuszeństwo. Samoświadomość.

Nie wspominając o dosłownym czytaniu tekstów, Panie Filozofie i Etyku. Jeżeli raj reprezentuje jedność ze stworzeniem, drzewo to ludzki układ nerwowy a jego korona to mózg, to zerwanie owocu w sensie wytworzenie samoświadomości i "ja" jest aktem wygnania z raju (poczucia jedności z wszechrzeczą), gdyż to właśnie samoświadomość/ja powoduje, że postrzegamy się jako jednostki wyodrębnione fizycznie i psychicznie z otaczającego nas świata.

No ale takich rzeczy na mszy nie mówią, bo by nie dostali piątaka. Tak samo jak nie mówią, że patrząc na relację Absolutu do Samodoświadczenia Absolutu (czy jak wolisz relację statycznego Boga Nieosobowego do sprawczej Woli Bożej), stworzenie człowieka na podobieństwo boga to właśnie danie mu potencjału samoświadomości i samo-doświadczania. Ale to by zaprzeczało interpretacji grzechu i kto by rzucił piątaka? Lepiej antropomorfizować: dobry papcio zrobił ludzi i chodzili razem po ogródku i klepali się po pleckach, a później papcio się wkurwił i pogonił. To ciemne masy zrozumieją i rzucą piątaka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 798
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 03:25, 11 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chronozon napisał:
jednak nie kleił tego że jest nagi - nie miał samoświadomości, nie miał umiejętności introspekcji.

Bzdury. To tylko twoja luźna interpretacja słowa "nagi". Według mnie chodziło o zupełnie coś innego. Na pewno nie żadną "samoświadomość" (tudzież 'umiejętności introspekcji').. To tylko twoje fantazjowanie na temat pojęcia "nagi". Moim zdaniem chodzi bardziej o świadomość własnej małości, słabości (ostatecznie poddał się pożądaniu), nicości, własnej niemocy w porównaniu z Bogiem, i tego tak naprawdę zawstydził się człowiek próbując się następnie czymś okryć (wdziać maskę), a nie swojej rzekomej WIEDZY - czy samoświadomości, którą jakoby wedle ciebie miał dopiero co posiąść. Confused

Cytat:
Uzyskał introspekcję i samoświadomość dopiero, kiedy sięgnął po owoc.
Luźna interpretacja. Nie do końca o to chodzi w tej opowieści. Zdaje się, że czegoś jednak nie kleisz. (Skoro by zyskał taką introspekcję - to czego się u licha wstydził??)

Cytat:
Jeżeli raj reprezentuje jedność ze stworzeniem, drzewo to ludzki układ nerwowy a jego korona to mózg,
Konfabulacja
Cytat:
to zerwanie owocu w sensie wytworzenie samoświadomości i "ja" jest aktem wygnania z raju (poczucia jedności z wszechrzeczą),
Ciąg dalszy konfabulacji.. Mógłbyś dorabiać jako NLP kołczer na godziny.

Cytat:
gdyż to właśnie samoświadomość/ja powoduje, że postrzegamy się jako jednostki wyodrębnione fizycznie i psychicznie z otaczającego nas świata.
Człowiek w raju postrzegał siebie jako odrębną jednostkę fizyczną i psychiczną. Nadawał nazwy innym stworzeniom.


Cytat:
stworzenie człowieka na podobieństwo boga to właśnie danie mu potencjału samoświadomości i samo-doświadczania.
Helou, przecież o tym pisał @Jasny
"Bóg nie obdarzył człowieka żadnym grzechem w chwili kiedy dając mu życie obdarzył jednocześnie świadomością."
Grzech pierworodny nastąpił już po tym akcie.
A to, że człowiek się zawstydził swojego postępku (i tego jaki jest mały i słaby)- ...cóż, - to chyba normalna reakcja na grzech. Rolling Eyes . Sorry, @Chronozon, nie zamierzam tu z tobą wchodzić w polemiki na temat "grzechu pieworodnego", i co on tak naprawdę dokładnie oznacza, bo ani ja, ani tym bardziej widze ty nie masz najmniejszych kompetencji do wypowiadania się w tym temacie. A mity to interpretować można sobie na różne sposoby.

Cytat:
No ale takich rzeczy na mszy nie mówią, bo by nie dostali piątaka.
A co mają mówić? Przytaczać twoje "oświecone" blaskiem księżyca bajendy dla 'jeszcze bardziej potłuczonych' -klepać wynurzenia pana Henia?

Cytat:
Lepiej antropomorfizować
Nie, lepiej konfabulować w stylu księżycowego oświecenia, snując domniemanologię że AI zyskuje samoświadomość po przepuszczeniu przezeń prądu. To niby nie jest antropomorfizacja, he?
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 11 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Bimi napisał:
Czekam teraz aż się jakiś oświecony aniołek obudzi i nam udowodni, że do grania w szachy wcale nie potrzeba inteligencji.
Komputery do grania w szachy nie używają żadnej inteligencji - ponieważ jej nie mają. One po prostu szybko "liczą",


No tak - bo ty jak grasz w szachy, to nic liczyć nie musisz.
Zamykasz ino oczy, zwracasz się w myślach do Stwórcy z prośbą o pomoc - wtedy On, na wewnętrznej stornie powiek wyświetla ci ruch jaki masz wykonać...

Inteligencja a'la Jasny - mądrość prosto z nieba.
Szkoda że my marne ssaki nie mamy aż takich chodów w niebie, cobyśmy mogli być aż tak "inteligentni" jak on - nasz najjaśniejszy. Smile

W ogóle liczenie to jest odwrotność inteligencji; im szybciej ktoś liczy, tym mniej jest inteligentny - Jasny wam to mówi kiedy nie ssie. A on nigdy nie ssie (to jemu ssą).
Dlatego właśnie księża liczą tak powoli, bo są bardzo inteligentni; zawsze mają problemy z liczeniem chłopców, których już oświecili swoją "inteligencją".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 11 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emisariusz to chyba kolejne multikonto @clownmicla, podobny poziom debilizmu i zjebania, podobny styl pisania, podobne poglądy oraz fakt że niedyskretnie staje w obronie avatarów @clownmiclaa i bez powodu atakuje znanych na forum wrogów @clownmiclaa, świdczy chyba o tym że albo jest to jego kolejne multi, albo mamy do czynienia z kurewskim zbiegiem okoliczności, że dwóch debili takiego kalibru jacy zdarzają się raz na milion, trafili akurat na nasze forum gdzie jest może w porywach do 20 aktywnych użytkowników Anxious
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 798
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 00:00, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
bez powodu atakuje znanych na forum wrogów @clownmiclaa,
Kogo konkretnie masz na myśli pisząc o wrogach (których jakoby atakuję)? Rolling Eyes
[i kim u licha jest @clownmiclaa(?) Nie widzę takiego forumowicza nawet w spisie! Confused]
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1079
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
J a s n y napisał:
Bimi napisał:
Czekam teraz aż się jakiś oświecony aniołek obudzi i nam udowodni, że do grania w szachy wcale nie potrzeba inteligencji.
Komputery do grania w szachy nie używają żadnej inteligencji - ponieważ jej nie mają. One po prostu szybko "liczą",


No tak - bo ty jak grasz w szachy, to nic liczyć nie musisz.
Zamykasz ino oczy, zwracasz się w myślach do Stwórcy z prośbą o pomoc - wtedy On, na wewnętrznej stornie powiek wyświetla ci ruch jaki masz wykonać...

Inteligencja a'la Jasny - mądrość prosto z nieba.
Szkoda że my marne ssaki nie mamy aż takich chodów w niebie, cobyśmy mogli być aż tak "inteligentni" jak on - nasz najjaśniejszy. Smile

W ogóle liczenie to jest odwrotność inteligencji; im szybciej ktoś liczy, tym mniej jest inteligentny - Jasny wam to mówi kiedy nie ssie. A on nigdy nie ssie (to jemu ssą).
Dlatego właśnie księża liczą tak powoli, bo są bardzo inteligentni; zawsze mają problemy z liczeniem chłopców, których już oświecili swoją "inteligencją".
nawet nie wiadomo jak to kurwa skomentować... No po prostu troll i debil do potęgi, że ręce opadają.

Cytat:
No tak - bo ty jak grasz w szachy, to nic liczyć nie musisz.
no wyobraź sobie, że nie... A Ty do szachownicy zasiadasz chyba z kalkulatorem w ręku, dodajesz i odejmujesz, mnożysz... Liczysz. Laughing No po prostu debil i trol w jednym. Sztuczny kurwa inteligent sie objawił, prawdziwy szachista-matematyk!
Cytat:
Zamykasz ino oczy,
nie.
Cytat:
zwracasz się w myślach do Stwórcy z prośbą o pomoc,
Nie
Możesz w to wierzyć lub nie, ale żadnych rachunków matematycznych nie wykonuję. Istnieją tylko warianty które sprawiają lepsze lub gorsze wrażenie (pomijając przypadki kiedy pozycja jest zupełnie jasna ...dla jednego będzie "jasna" - inny gracz nadal będzie odnosił wrażenie, że przewagę ma jedna ze stron), określone warianty posunięć prowadzą do pozycji, w których dany gracz "czuje się" lepiej (bezpieczniej) lub gorzej (wybiera ryzyko związane z szansą - lub jak kto woli szansę związaną z ryzykiem), do tego dochodzą pewne ogólne prawidła, jak grać, odkryte przed wiekami, które się nie zmieniają. Ale żadnych funkcji matematycznych nie obliczam! Jeżeli gracz "liczy warianty" (czasem rzeczywiście używa się takiego sformułowania) to oznacza to w języku szachowym prozaiczne "sprawdzenie (na oko)" możliwie najbardziej prawdopodobnych odpowiedzi przeciwnika (bynajmniej nie wszystkich, bo czasu by nie starczyło - więc opieramy się na intuicji), i wyłącznie subiektywną ocenę pozycji końcowej w każdym przypadku (wariancie). Liczy się - że tak powiem - wyobraźnia. Surprised


Cytat:
W ogóle liczenie to jest odwrotność inteligencji; im szybciej ktoś liczy, tym mniej jest inteligentny - Jasny wam to mówi
Przestań się ośmieszać idioto, bo ten temat ciebie wyraźnie przerasta, pozostań lepiej przy wklejaniu aktualnych niusów, proste kopiuj wklej -o, to jest odpowiednie zajęcie dla ciebie, tyle jeszcze potrafisz; jakakolwiek jednak głębsza filozoficzna analiza jest tobie obca, i tylko wychodzi na jaw twój żenujący poziom ćwoka -miałeś okazję pomilczeć durniu i uchodzić za potencjalnego intelektualistę - ale się na swoje nieszczęście odezwałeś. Jaka szkoda Neutral


Cytat:
Dlatego właśnie księża liczą tak powoli, bo są bardzo inteligentni; zawsze mają problemy z liczeniem chłopców, których już oświecili swoją "inteligencją".
No po prostu TROLL , i trzy metry mułu . Wypierdalaj z takimi tekstami do jakiegoś tematu o księżach, albo o kościele, tam masz odpowiednie buraku miejsce by dawać upust swojej posępnej abominacji.
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ty przestań się ośmieszać. Komputer tylko dlatego wygrywa w szachy z człowiekiem, że robi to samo, ale lepiej.
Pogódź się z tym i przestań zaprzeczać sprawom oczywistym, bo nie pasują do twojej dogmatycznej wizji świata.

Anegdota:
Jasny na rozmowie o pracę. Facet mówi mu:
- Mam tutaj wyniki pańskiego testu i niestety wypadł pan gorzej od mojej 3-letniej córki.
A Jasny na to:
- No tak, ale ja za to nie liczyłem..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1095
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komputer tylko dlatego wygrywa w szachy z człowiekiem, że robi to samo, ale lepiej.
Ja pierdole, a ten dalej swoje.. No właśnie komputer nie robi tego samego, bo człowiek w przeciwieństwie do maszyny potrafi się obyć bez operowania na liczbach, a maszyna - nie; dla komputera -o ile można to tak ująć- wszystko sprowadza się do liczb, i jednocześnie wszystko ogranicza się do liczb. W szachy może grać dziecko które w ogóle nie potrafi liczyć i nie wie co to są liczby, więc gdzie ty masz "to samo" (ale gorzej)? Ty jesteś mądry - ale niestety dużo GŁUPSZY (niż ustawa przewiduje).
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 12 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
No właśnie komputer nie robi tego samego, bo człowiek w przeciwieństwie do maszyny potrafi się obyć bez operowania na liczbach, a maszyna - nie; dla komputera -o ile można to tak ująć- wszystko sprowadza się do liczb, i jednocześnie wszystko ogranicza się do liczb. W szachy może grać dziecko które w ogóle nie potrafi liczyć i nie wie co to są liczby, więc gdzie ty masz "to samo" (ale gorzej)? Ty jesteś mądry - ale niestety dużo GŁUPSZY (niż ustawa przewiduje).


Po pierwsze to nie da się grać w szachy "bez operowania na liczbach" - trzeba być niedorozwojem aby tego nie rozumieć, więc nie zamierzam nawet tego wyjaśniać.

A po drugie, nie ma najmniejszego znaczenia czy proces podejmowania decyzji nazwiesz liczeniem, dedukcją, czy podążaniem za wskazówkami Ducha Świętego - w grze liczy się cel, czyli wygrana. To wygrana determinuje która strona rozgrywki okazała się bardziej inteligentna, a tym samym która była (jak to nazywasz) GŁUPSZA.

Tak że raz jeszcze: pogódź się z tym, że grając w szachy jesteś głupszy od komputera. Zaprzeczając sprawom oczywistym niczego nie zyskujesz, a jedynie się ośmieszasz. Tzn. ja rozumiem, że zgrywanie błazna jest twoim głównym sposobem realizowania się na tym forum (a może nawet w życiu), ale kiedy zaczynasz się stroić na mędrca, to jednak wypadało by zachować choć minimum powagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13   » 
Strona 9 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dobre kino SF
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile