W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL]  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1497
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3rdEyeVision




Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 29 Cze '09   Temat postu: Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL] Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich śmiałych, wytrwałych i utrudzonych w boju poszukiwaczy Prawdy Smile
Przedkładam Wam film, nad którym pracowaliśmy ostatnio z Wysłannikiem.
(kolejne tłumaczenia w podobnej tematyce już wkrótce:)

Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL]

część 1:


część 2:


część 3:


Głównym zagadnieniem rozwijanym w tym krótkim vision-wykładzie jest ustalenie relacji między bytem metafizycznym (duszą, umysłem) a bytem fizycznym (materią).

Porusza istotna kwestię filozoficzną - kwestie prawdy, próbując odpowiedzieć na pytanie - co istnieje naprawdę, a co nie, co jest rzeczywistością, a co iluzją rozpościerającą przed naszymi zmysłami... Polecam wszystkim zainteresowanym psychologią, fizyką kwantową, ontologia (metafizyką) i epistemologia (teorią poznania).

Co oczywiste - wnioski prezentowane w tym filmie nie są prawdą objawioną, można mieć wątpliwości co do niektórych części wywodu, dlatego też zachęcam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hyba wszyscy czekają kiedy dan winter sie wypowie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3rdEyeVision - witamy na forum i zaraz zabieram sie za oglądanie ,zapowiada sie interesująco Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZielonyStreet




Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny filmik, duzo daje do myslenia Very Happy
_________________
Jestem jestem wciaz pod obserwacja,jestem bledem spolecznosci, a ich system jest racja.
Bo nie wychodze na tego ktory mysli, bo nie przelykam tego co nasz system sobie wysni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Icke także mówi o tym Matrixie w którym żyjemy,czyż nie?? Paradoksalnie to co teraz piszę jest moim wyobrażeniem stworzonym przez mój mózg a tak na prawdę nie istnieje Wink
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
3rdEyeVision




Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Icek jest paradoksalnie twardogłowy, mówi dużo i mówi ładnie, ale jak dla mnie dobra retoryka, którą się posługuje i niepodważalne przekonanie o własnej racji, którym lśniąco dysponuje (niczym emerytowany Król Lew Zdobywca Wiedzy, Prawdy i Mądrości), nie nadążają za wykładem - omawia ciekawe tematy i przekonująco demaskuje blichtr i jego dziwki, jednak stanowczo brak mu chęci do tego, by pozwolić światu przemówić samemu z siebie - moim zdaniem on nie porządkuje faktów w teorie, lecz dopasowuje "matrixa" do swoich teorii...

Rzecz w tym, że ten film, jak podpowiada tytuł - dotyczy percepcji), więc odnosi się niemal wyłącznie do istoty ludzkich zmysłów i chyba w rozpędzie zapomina o tym, że impulsy elektryczne odbierane przez mózg przecież nie pochodzą znikąd...
Matrixem nazwałbym siatkę jaką nasz umysł (zgodnie z naszymi wyobrazeniami) nakłada na obiektywnie istniejącą rzeczywistość zewnętrzną.

a koniec końców Icek jest w sumie spoko, choć spotwarza religie, a zwłaszcza chrześcijaństwo :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się okazało filmik widziałem już wcześniej tylko że po ang.
Dla mnie wszystkie tam poruszane rzeczy są jasne już dawno się zapoznałem z teoriami o matrixe i jak najbardziej je popieram. Coraz więcej dowodów za tym przemawia.

Tak czy inaczej filmik porządny dla początkującego poszukiwacza prawdy może byc troche zagmatwany ale ładnie przedstawiony.
Co do Icka to gośc jest spoko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem już nie pisać, ale nie mogłem się powstrzymać Smile

Jeśli chodzi chodzi o teorię Matrixa, występującą w filmie "Matrix", to zakłada ona istnienie fizycznego mózgu, który jest oszukiwany przez iluzje.
Lecz zarazem założenie o istnieniu fizycznego mózgu, zakłada istnienie zewnętrznego świata, a więc i materii. Z tego wynika, że jednak materia istnieje i jest całkiem rzeczywista.

Wyobraźmy sobie trochę inny rodzaj Matrixa. Przypuśćmy, ze idziemy sobie ulicą i ktoś wymierza w nas falę elektromagnetyczną dość wysokiej mocy i o takich właściwościach, że zaburza ona pracę mózgu i wywołuje powstanie pewnych impulsów elektrycznych. Doznajemy wtedy omamów, przesłyszeń i innych urojeń.
Nasza percepcja może być zgodna z rzeczywistością, ale też w pewnych warunkach może nas oszukiwać.
Uważam, że w "normalnych" warunkach nasz mózg informuje nas o rzeczywistym świecie materialnym. (można wpłynąć na jego pracę) Czyli materia istnieje.

Lecz już sama percepcja, powstawanie obrazu jest czynnością psychiczną, czyli jest aktywnością duszy. (to już jest subiektywny świat wewnętrzny, tworzony na podstawie zewnętrznego świata odbieranego przez zmysły i mózg) Nie ma w tym filmie zbyt wiele informacji o emocjach, uczuciach, myśleniu, umyśle, świadomości, duszy, duchu itp.

To jest taki wstępny film. Moim zdaniem pozwala on sobie wyrobić pojęcie na temat percepcji. Obrazuje on czym jest to postrzeganie. Następne filmy będą zawierały bardziej dogłębne i precyzyjne przemyślenia. Nie będzie już w nich miejsca na niedopowiedzenia Smile
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 02 Lip '09   Temat postu: Re: Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL] Odpowiedz z cytatem

3rdEyeVision napisał:
Głównym zagadnieniem rozwijanym w tym krótkim vision-wykładzie jest ustalenie relacji między bytem metafizycznym (duszą, umysłem) a bytem fizycznym (materią).


a na jakiej podstawie dzielisz coś co jest jedno na "metafizyczne" i "fizyczne"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 02 Lip '09   Temat postu: Re: Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL] Odpowiedz z cytatem

Jest i ciemna strona mocy Smile
Witaj Voltar.

Voltar napisał:

a na jakiej podstawie dzielisz coś co jest jedno na "metafizyczne" i "fizyczne"?


A gdzie np. masz wyświetlacz w mózgu, który tworzy obraz, który widzisz.
Każdy monitor, telewizor ma coś takiego, na czym zostaje wyświetlony przetworzony sygnał elektryczny w postaci obrazu. Jak to jest u człowieka?

Pewnie odpowiesz, że neuro-fizjolodzy są już o krok od rozwiązania tej zagadki. Ale fakty są takie, że jeszcze nauka na to nie odpowiedziała. (i zapewne nie odpowie)
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
3rdEyeVision




Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 02 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoł Cieniu.
Nie sądziłem, że monizm to twoja domena, ale zapewne nie wiesz co to znaczy, powiem ci zatem żebyś nie utonął w guglach :)
Moim zdaniem świat nie działa na zasadzie jedni, ale raczej na zasadzie dwójni, czyli pary przeciwieństw, których elementy współgrają, uzupełniają, wzbogacają się nawzajem - nazywa się to DUALIZM. Ten film o tym właśnie traktoruje :P

BYT FIZYCZNY I BYT DUCHOWY.

Etymologie w guglach pewnie, że też są, ale aby w skrócie odpowiedzieć na twoje pytanie: prefiks "meta" oznacza "poza", a więc metafizyczne jest wszystko to co nie jest fizyczne.

I to najkrótsza odpowiedź, jaką mogę ci zaserwerować, bo przypominam ci, gdybyś zechciał kpiąc drążyć, że nie pytasz mnie "co?", tylko pytasz mnie ""jak?".

BTW: Nie zaszkodziłoby ci gdybyś zaczął oglądać filmy ze zrozumieniem . . . :) Światło i świetnie :))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomKST




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem do filmu i odechciało mi się go oglądać. Takie oczywiste fakty że chyba tylko przedszkolaki i młodsi tego nie zauważą. To co się spostrzega istnieje w mózgu i w zależności od programu różnie może być odbierane. Prosta logika.
_________________
Jeśli coś jest zbyt skomplikowane, to najprawdopodobniej jest nieprawdziwe lub złe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcą. Przejdźmy od słów do czynów.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresownych takimi tematami proponuję przed wypowiedzeniem się poczytać o episdemologii w filozofii. Może to był rozdział z "Filozofii" Popkina i Strolla, "Historii Filozofii" W. Tatarkiewicza, whatever.

Po prostu wkurwia mnie na nowo co tydzień wyważanie tych samych drzwi, które od wieków nie są zamknięte, a większość otwarto już w grecji Starożytnej.

Jak ktoś nie wie, o co mi chodzi, definicja i zarys podstawowych teorii z dziedziny episdemologii z wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Epistemologia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Percepcja - Rzeczywistość poza materią [napisy PL]
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile