W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Schron podziemny  
Podobne tematy
Jak zbudować i wyposażyć schron4
Co zrobicie, gdy przestaną was karmić?175
Produkty do przechowania na czas kryzysu74
Pokaz wszystkie podobne tematy (8)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13058
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 06 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że podanie 2704 na 99 % będzie rozpatrzone negatywnie, dla autora podaję kontakt gg 6679469

Co do schronu, powstrzymałem się z budową Smile
Przynajmniej do czasu, gdy pojawi się bardziej pewne, realne zagrożenie.
A jeśli nie zdążyłbym (z tą grypą nie wiadomo,co może wyniknąć), to prowizoryczną ziemiankę już mam- zapomniany, leśny kopiec na kartofle :] ano i opuszczony dom znalazłem.
Przezorny zawsze ubezpieczony :]
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redvalley




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 07 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niektórzy żydzi w czasie II wojny św., praktykowali takie właśnie życie. W schronie o którym piszecie. Kilku, może kilkunastu rodzinom w Polsce udało się tak przeżyć wojnę. Można znaleźć w sieci.
Schrony były zawsze w zabudowie ludzkiej. Po prostu nie rzucasz się w oczy. Łatwiej dostarczyć jedzenie i wynieść odchody.
Życie w czymś takim było bardzo trudne, niektórzy umierali.

Ale ukrywając się w zabudowaniach, narażasz innych i zobowiązujesz do opieki nad sobą. Uciakając znowu do lasu, może być trudno przeżyć zimę i zdobyć pożywienie.
Znamy taki przypadek z Ukrainy, ale to była uzbrojona armia. Zresztą wszyscy leśni partyzanci żerują na rolnikach.


Fakt, sporo partyzantow przezylo, niektorzy nawet dawali sobie swietnie rade, np. bracia Bielscy na Bialorusi, ktorzy opanowali sztuke partyzantki do perfekcji. Z ta roznica ze poruszali sie po lesie unikajac zabudowan. Cale rodziny doskonale potrafily przetrwac tam nawet bezlitosne zimy, zywiac sie tym co po wsiach zalatwili oraz co natura w lesie dala. Budowali rewelacyjnie zakamuflazowane ziemianki z drewnianym wnetrzem bez uzycia jednego gwozdzia, i z tego co wiem nie zostawali dlugo w jednym miejscu. Mysle ze w czasach kryzysu najlepiej jest nie odbierac sobie opcji przemieszczania sie, poleganie wylacznie na jednym schronie to skazanie sie na potencjalne niebezpieczenstwo wykrycia. Mysle ze znajomosc dzikich roslin jadalnych oraz umiejetnosc przetrwania w dziczy jest jak najbardziej wskazana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 16 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mam takie do was pytanie ostatnio wiele myślałem nad "zabezpieczeniem dla siebie" i nie wiem co wybrac.

Co byłoby lepsze waszym zdaniem łuk bloczkowy czy broń czarnoprochowa (rewolwer).
Plusy łuku to jak się umie strzelac dosyc celne strzelanie, cichy, można samemu strzały zrobic (po zaopatrzeniu się w groty) i szybkie przeładowanie.

Plusy broni czarnoporchowej to łatwiejsza obsługa, 6 kul w komorze, większy respekt ale ma wadę a mianowicie w deszcz trzeba chronic prpch przed zmoknięciem.

no i dotego oczywiście broń białą nóż mam fajny 30 parę cm ostrze myślę jeszcze o jakiejś szabelce czy do dobry pomysł waszym zdaniem ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 16 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapisz sie na jakie sztuki walki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 16 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego zestawu polecam wielbłąda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bielak




Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:36, 17 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory pomyliłem tematy bo chciałem to pytanko zadac w temacie co zrobicie jak przestaną was karmic.

Co do sztuk walki to dobra sprawa ale jak jest 1-2 przeciwników później za wiele nie dają chociaż nie powiem że w tej materii jestem zielony i mam pewną wiedze i umiejętności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 17 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrób se procę. o amunicję łatwo a skomplikowana w obsłudze też nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 17 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trenuj bieganie, wiadomo czasem lepiej po prostu spierdolić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 14 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam schron, to może nie jest do końca dobry pomysł. Ktoś chodząc po lesie może wpaść i sobie krzywdę zrobić. Smile

Ale teoretycznie. Można byłoby mieć w lesie zakopane w jakimś zabezpieczeniu kilka podstawowych narzędzi, które w razie kryzysu mogą się przydać.
Jeżeli przyjdzie nam kiedyś uciekać do lasu. To nie mamy co marzyć, że będzie czas na pakowanie się.

W lesie przede wszystkim można mieć miejsce, w którym będą czekały takie proste narzędzia jak łopata, piła do drewna, nóż, może jakaś inna broń, ciepłe ubranie, apteczka, opatrunki, latarka, może jakiś przyrząd do rozpalania ognia. itd.

Tego typu przedmioty mogą leżeć zabezpieczone w ziemi latami. A w razie gdyby przyszła potrzeba ucieczki, to można z nich skorzystać i szybko taki schron wybudować.
Zresztą w czasach konfliktu raczej trudno siedzieć w jednym miejscu. Miejsca muszą być dla bezpieczeństwa zmieniane.

Aktualnie, nie ma raczej szans wybudowania w lesie czegokolwiek, aby nie zostać namierzonym w sezonie przez grzybiarzy Smile Przetrzepują każdy metr kwadratowy.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Schron podziemny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile