W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
O proroctwach Wangi inaczej  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 6102
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 23 Lis '10   Temat postu: O proroctwach Wangi inaczej Odpowiedz z cytatem

Juri Gornyj jest psychologiem ale żyje z parapsychologii ,na początek mały pokaz jego umiejętności widzenia przez skórę palców.
Właściwie to Jurij Gornyj żyje nie tyle z parapsychologii co z objaśniania jej mechanizmów, możliwości,zastosowania itd.
Jak twierdzi Jurij cudów nie ma ,są tylko umiejętności nabyte w drodze długich treningów i i wiedzy niekoniecznie powszechnej co nie znaczy tajemnej.
W opublikowanym w 1999r wywiadzie dla Komsomolskiej Prawdy Jurij Gornyj bez ogródek mówi że widzenia Wangi były tworem agentów służb specjalnych.
Nie,nie - to nie znaczy że Wanga była agentką ,po prostu treści które głosiła i w które prawdopodobnie sama wierzyła ,były jej zasugerowane czy też powiedzmy przekazane w inny niekonwencjonalny sposób.
Jak twierdzi Gornyj ,byli agenci wyspecjalizowani w stosowaniu niekonwencjonalnych metodach jak np hipnoza.Wszystko to ociera się o metafizykę ale jak zostało powiedziane cudów nie ma , jest tylko wiedza odkryta i sprawdzona w eksperymentalnych instytutach ,no i co oczywiste są też adepci tej wiedzy.
http://www.skeptik.net/extras/gorny1.htm
Skąd Jurij Gornyj wie o tym ,nie mam pojęcia .Może sam jest takim absolwentem,może się tego domyślił lub zobaczył przez skórę .A może wyssał to z brudnego palucha ,bo i takiej ewentualności nie można wykluczyć.Jego wywiad ukazał się w Komsomolskiej Prawdzie a ta jak wiadomo należy do medialnego koncernu którego właścicielem jest żyd Gusińskij (od kilku lat obywatel Hiszpanii)
Może Jurij kłamie bo chce nam odebrać wiarę w proroctwa Wangi ? A może nie kłamie - któż to może wiedzieć ? trzeba by zapytać jakiegoś proroka Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oponamotopek




Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 25 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty masz jakieś doświadczenia na polu tej niepowszechnej wiedzy ?

Ktoś kiedyś wcześniej zamieszczał tu materiały o remote viewing, chyba tej samej techniki.

Dopuszczenie możliwości istnienia takich zjawisk zbija mnie z nóg. Jak ja teraz zęby na wieczór umyje ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 26 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oponamotopek napisał:
A Ty masz jakieś doświadczenia na polu tej niepowszechnej wiedzy ?

Nie,nie.Owszem ,to bardzo pasjonujący i zapewne zajmujący obszar ale nie pozostaje w centrum mych zainteresowań.
Cytat:

Dopuszczenie możliwości istnienia takich zjawisk zbija mnie z nóg.

Rozumiem ,tak bywa.(znam ten ból Laughing ) "Sprawa Wangi " nigdy nie robiła na mnie specjalnego wrażenie ,no może po za taką konstatacją że przeciętny polski internauta ze smakiem połknie każdy ,nawet lichy kąsek.
Jeśli zaś idzie o "zbijanie z nóg" to muszę się zwierzyć że największe wrażenie zrobił na mnie pewien epizod związany z Moskiewską Matroną . Błogosławiona Matrona Moskiewska to ociemniała prorokini , uzdrowicielka i święta Kościoła Prawosławnego .
W 1941 r (po inwazji Niemiec na ZSRR ) Moskiewska Matrona miała widzenie w związku z którym powiadomiła swego duchowego opiekuna że on (biskup) musi skontaktować się ze Stalinem i nakłonić go do tego aby odwiedził Matronę i zapoznał się ze szczegółami boskiego przesłania..Nie wiem jak głęboko wierzącym był biskup, ale przypuszczam że na sama myśl o tej misji zrobiło mu się gorąco.Very Happy
Nie wiem również jak długo biskup namyślał się przed tą wizytą ale ostatecznie takową Stalinowi złożył .
Wprawdzie nie od razu ale Stalin odwiedził Moskiewską Matrone.,nikt nie zna szczegółow tego spotkania a ściślej mówiąc ;nikt nigdy nie upublicznił tych szczegółów .Dziś wiadomo co się stało po spotkaniu więc na podstawie tego można domyślec się o czym Matrona mówiła Stalinowi.
Niedługo po owym spotkaniu kilka wojskowych samolotów kilkakrotnie okrążyło Moskwę i nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby nie to, że na polecenie Stalina na pokładzie jednego z nich znajdowała się Ikona Matki Boskiej Smoleńskiej.
Zdumiewające wydarzenie ! Zwłaszcza jeśli sie zważy że cała ta misja była utrzymywana w ścisłej tajemnicy.Gdyby nie ta "klauzula tajności" decyzję Stalina łatwo byłoby pojąć ,ot - socjotechnika,gest "ku pokrzepieniu serc" itd.
Czyżby on;ateista,komunista uwierzył że "matka boska smoleńska" tak jak w 1612r ,tak i teraz uratuje Świętą Ruś ? nie wiem co o tym myśleć ,ale zdarzenie jest zdumiewające.
Spotkanie Matrony ze Stalinem zostało przedstawione na Ikonie "Matrona i Stalin"

Ikona ( o czym informuje widoczna na zdjęciu tabliczka) nie jest kanoniczna a to znaczy że nie ma mocy które zgodnie z prawosławną teologią ma ikona.
Stało się tak z powodu "technicznych wad" :zła proporcja wizerunku postaci ,niewłaściwe kolory,niewłaściwa długość płaszcza stalina ,coś "nie tak" z wielkością i kolorem nimbu http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B.....0%BD%C2%BB
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 26 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHTUUblrAH napisał:
Nie,nie - to nie znaczy że Wanga była agentką ,po prostu treści które głosiła i w które prawdopodobnie sama wierzyła ,były jej zasugerowane czy też powiedzmy przekazane w inny niekonwencjonalny sposób.
Jak twierdzi Gornyj ,byli agenci wyspecjalizowani w stosowaniu niekonwencjonalnych metodach jak np hipnoza.

Ciekawe, jak można zahipnotyzować osobę niewidomą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 26 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie wiem ale kto ciekawy może się dowiedzieć bo ,trzeba trafu ,na stronie Jurija Gornego zapraszają na forum aby tam zapoznać się z tekstami zamieszczonymi w związku z setną rocznicą urodzin Wangi :
Cytat:
Столетию великой ясновидящей Ванге посвящается. Читайте форум!

http://www.yuri-gorny.ru/index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


O proroctwach Wangi inaczej
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile