W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Coś walnęło w Jowisza  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 2498
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 22 Lip '09   Temat postu: Coś walnęło w Jowisza Odpowiedz z cytatem

Tak i pozostawiło dziurę o wielkości ziemi. Problem w tym, że nikt tego nie zauważył

http://www.tvn24.pl/-1,1610887,0,1,cos-u.....omosc.html

Cytat:
Gigantyczna dziura na powierzchni Jowisza. Otwór wielkości Ziemi wykrył astronom amator Anthony Wesley. Zdaniem NASA, która potwierdziła doniesienia Australijczyka, w planetę uderzyła prawdopodobnie kometa.

O swoim odkryciu Wesley poinformował naukowców z NASA w Pasadenie. Potwierdzili oni, że jakiś obiekt niebieski 40 lat temu zdobyliśmy Księżyc

Zdaniem Glenna Ortona, naukowca z Laboratorium Napędu Odrzutowego (Jet Propulsion Laboratory NASA - JPL), mógł to być ogromny blok lodu krążący wcześniej w okolicach planety albo też kometa, której wcześniej nie udało się zaobserwować astronomom.


Obiekt zostawił na powierzchni Jowisza ślad wielkości Ziemi, choć samo ciało niebieskie, które trafiło w planetę, miało średnicę jedynie około 50-100 mil. Jak powiedział Wesley, tajemniczy pocisk kosmiczny pocisk poruszał się z prędkością około 50-100 km/s. - Tworzy się ogromna ilość energii, kiedy coś takiego uderza w cokolwiek innego, zwłaszcza zaś w coś rozmiarów Jowisza - mówił naukowiec.

To dopiero drugi raz, kiedy naukowcy mogli zaobserwować efekt uderzenia podobnego ciała o powierzchnię Jowisza. Pierwszy raz nadarzyła im się taka szansa przed 15 laty, kiedy kometa Shoemaker-Levy 9 rozpadła się na 21 kawałków i trafiła w atmosferę gazowego giganta.

- To bardzo ekscytujące, być zaangażowanym w obecne obserwacje - powiedział pracujący w JPL astronom Leigh Fletcher.

Jowisz, gazowy gigant

Jowisz, piąta planeta od Słońca, jest największą z układu słonecznego. Ma średnicę 142 tys. km (czyli ponad 11 razy więcej niż Ziemia). Widać go z Ziemi i pod względem jasności przegrywa tylko ze Słońcem, Księżycem i Wenus.

Jowisz ma 63 odkryte księżyce, w tym odkryte przez Galileusza: Io, Europa, Ganimedes i Kallisto.

jak//mat





Zastanawiające jest, że wszyscy kładą nacisk na zbrojenia przeciwko sobie, a tu się okazuje, że nie znamy dnia ani godziny.

Jak się okazuje zagrożenie jest całkiem realne, a mam wrażenie jakby nikt się tym zbytnio nie przejmował.

Nawet ostatnio śnił mi się potop spowodowany uderzeniem wielkiego obiektu. Jak się czułem? Ano bezsilny zginąłem w tym śnie.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ze moment walniecia nie byl zaobserwowany, mozna wytlumaczyc faktem, ze odbyl sie po 'ciemnej stronie jowisza'. Ale faktu, ze nikt nie zauwazyl zblizajacego sie duzego ciala, to juz trudno wytlumaczyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 30 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem że jowisz jest najwieksza planeta w ukladzie slonecznym sklada sie glownie z wodoru wiec planetoida o srednicy 5 km moze zrobic plame o srednicy ziemi gdyz jowisz niejest gesty ostatnie sondy jakie tam byly to new horisons oraz cassini ale to bylo 1 rok temu a cassini blisko 7 lat temu jedyna sonda jaka krazyla wokol jowisza to galileo ale nasa postanowila zrzucic ja na powierzchnie tego potwora meteoryt wpadajac w jowisza dopiero na glebokosci jakichs 5000 km eksploduje z powodu cisnienia gazow a pyl jest wyrzucony na wierzch dzisiaj prowadzi sie tylko obserwacje iszukanie innych ukladow planetarnych i szukanie planetoid wokół ziemi!!! ktore mogly by uderzyc w nas a pozatym planetoidy nieleca od strony zewnetrznej ukladu slonecznego tylko rownolegle z planetami tylko komety leca z obloku oorta i to one s najwiekszym zagrozeniem wiec niema sie co bac a pozatym jowisz ma grawitacje silniejsza od ziemskiej o 1000ce razy wiec jest jak smietnik do ktorego wszystko wpada
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 30 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
To, ze moment walniecia nie byl zaobserwowany, mozna wytlumaczyc faktem, ze odbyl sie po 'ciemnej stronie jowisza'. Ale faktu, ze nikt nie zauwazyl zblizajacego sie duzego ciala, to juz trudno wytlumaczyc...


Nie wiedziałem, że oprócz Księżyca i Jowisz ma "ciemną stronę"? Co to takiego u licha? Rolling Eyes

Nie dziwi mnie, że nikt nie zobaczył kilometrowego okrucha z odległości ponad 600 milionów km.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 30 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jowisz obraca sie tak samo jak ziemia niema ciagle tej samej strony zwroconej w nas tylko cieagle wiruje
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:59, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam rozumieć, że tzw. "ciemna strona Jowisza lub Księżyca", jest odwróconą częścią globu, przez to niewidoczną dla obserwatora? Zatem bliższe prawdy będzie określenie - niewidoczna strona Księżyca lub niewidoczna strona Jowisza, gdyż oddaje stan faktyczny stwierdzony przez obserwatora, który widzi tylko połowę globu. Gdy obserwujemy Księżyc tuż po nowiu w postaci cienkiego sierpa, to przeważająca część jego tarczy jest zacieniona i panuje tam noc - czy również tę zacienioną stronę nazwiemy "ciemną stroną Księżyca", mimo że, na jego odwrotnej półkuli - zwanej "ciemną stroną" - akurat panuje dzień?
Nie wiem, czy określenie "ciemna strona Księżyca" wzięło początek od wydania słynnego albumu zespołu PINK FLOYD, czy raczej wzięło się z pospolitej ignorancji? Jak dla mnie, jest to przykład niezrozumiałej nowomowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:41, 02 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosc ktory pierwszy zglosil obserwacje tej 'dziury' pisal ze miala ona nie wiecej niz 30 minut od zaistnienia, w tym czasie ta strona Jowisza byla widoczna z Ziemi.
Jako zwolennik teori Swiata Elektrycznego podejrzewam ze ta dziura byc moze nie jest spowodowana przez uderzenie jakiegos kawalka , ale byc moze jest to zjawisko elektryczne, a w tym wypadku nie zaobserwujemy zadnego meteorytu ani komety gdyz nie sa one wtedy konieczne.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 02 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:

Jako zwolennik teori Swiata Elektrycznego podejrzewam ze ta dziura byc moze nie jest spowodowana przez uderzenie jakiegos kawalka , ale byc moze jest to zjawisko elektryczne, a w tym wypadku nie zaobserwujemy zadnego meteorytu ani komety gdyz nie sa one wtedy konieczne.

Tutaj sie popisales wiedzą a sam niemasz pojecia o ukladzie slnecznym z tego co napisales pamietaj ze jowisz ma taką grawitacje ze przyciaga obiekty ktore sa daleko on niego oraz pamietaj ze jest tam pas asteroidwiez taie uderzenia mogą miec miejsce co jakis czas wiec nietwiedz bzdur o jakiejś elektrycznosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 02 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabasco napisał:

Tutaj sie popisales wiedzą a sam niemasz pojecia o ukladzie slnecznym z tego co napisales pamietaj ze jowisz ma taką grawitacje ze przyciaga obiekty ktore sa daleko on niego oraz pamietaj ze jest tam pas asteroidwiez taie uderzenia mogą miec miejsce co jakis czas wiec nietwiedz bzdur o jakiejś elektrycznosci.


Słuchaj... Przeczytaj posta zawsze po napisaniu, bo nie za bardzo wiem jak przeczytać to co napisałeś.

Jowisz od dawna nazywany jest żartobliwie "śmietnikiem" układu słonecznego. Jest to spowodowane jego silną grawitacją. Nie odkryłeś tu niczego nowego a wiedza ta jest dostępna dla największego amatora astronomii.

Ps. Nie ma co się tak napinać... poluzuj tam gdzie Cię ciśnie.

Pozdrawiam
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:47, 04 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabasko Napisal:
Cytat:
lukup napisał:
Cytat:
Jako zwolennik teori Swiata Elektrycznego podejrzewam ze ta dziura byc moze nie jest spowodowana przez uderzenie jakiegos kawalka , ale byc moze jest to zjawisko elektryczne, a w tym wypadku nie zaobserwujemy zadnego meteorytu ani komety gdyz nie sa one wtedy konieczne.

Tutaj sie popisales wiedzą a sam niemasz pojecia o ukladzie slnecznym ...

Podejrzewam ze w tym dziale na tym forum nie znajdziesz jednej osoby ktora by nie znala tych twoich wielkich wiadomosci o ukladzie slonecznym wiec nie bardzo masz czym sie chwalic. Natomias moge z cala pewnoscia siebie stwierdzic ze pewnie nigdy w zyciu jeszcze nie sluszales o teori Swiata Elektrycznego, bo gdybys choc troszeczke o tym slyszal to miedzy innymi by moze dotarlo do ciebie ze sily elektromagnetyczne sa
1000000000000000000000000000000000000000 (powinno byc 39 zer, jesli sie nie pomylilem) razy wieksze od tych twoich sil grawitacyjnych, nie wspominajac juz o innych zjawiskach z tym zwiazanych. Tak ze jak czegos nie wiesz to lepij nic nie pisz bo inaczej robisz z siebie blazna. Pamietaj ze nawet glupiec gdy milczy uchodzi za medrca.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 04 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup powiem ci cos to, ze ci od przeczkola wpajano religie na sile do mozgu i teraz wiezysz w oswieconego bo wszystkie teorie kwantowe przeczą bogu no prawie wszystkie wiec musisz cos odpisac by miec swiadomosc zebog istnieje albo niemasz wiedzy i kierujesz sie tylko poglądami innym
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 05 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

Tabasso…nasze słoneczko to jak z pewnością wiesz silne źródło magnetyzmu. Powiedz mi skąd się bierze magnetyzm? Chyba tylko i wyłącznie z elektryki prawda?

Ta cala akcja ze świecącą Wenus to prosty rezultat indukcji magnetycznej. Z Jowiszem może być podobnie jednak nie musi. Zazwyczaj luminescencja jest jasna a nie ciemna jak w tym przypadku. W Jowisza tak czy tak raczej według mnie pierdzielneła skała.

A apropo tego ze kwanty przecza Bogu. Mozesz to rozwinąć?

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 05 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabasco widze ze bardzo lubisz robic z siebie blazna, a na dodatek jestes malo inteligentny, bo gdybys byl choc troszeczke, naprawde nie duzo madrzejszy to zanim bys napisal:
Cytat:
lukup powiem ci cos to, ze ci od przeczkola wpajano religie na sile do mozgu i teraz wiezysz w oswieconego bo wszystkie teorie kwantowe przeczą bogu no prawie wszystkie wiec musisz cos odpisac by miec swiadomosc zebog istnieje

zajrzal bys sobie spokojnie i przejrzal moje wszystkie posty

search.php?search_author=lukup

aby choc troszke zorientowac sie jaki jest moj stosunek do religi.
(np. moja wypowiedz z
viewtopic.php?t=8178&highlight=
Cytat:
BIMI !!!!!!!!!!!!!!
NA RATUNEK!!!!!!
NA LITOSC BOSKA!!!
Przenies ten temat do p.......... o religijnych.

Religja to jedyna zarazliwa choroba umyslowa.

Jak patrze co napisalem w trzeciej lini, to cholera, chyba juz sie od niej zarazilem Crying or Very sad

a znalazl bys jeszcze duzo wiecej )

No ale jak sie jest napalencem i nie potrafi sie spokojnie myslec to nie dziw sie ze inni beda ciebie traktowac jak glupiego osiolka. Pamietaj ze ze to jak inni ciebie traktuja nie zalezy od inny ale od twojego zachowania.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 05 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnetyzm bierze sie ze spinu cząstek oraz z oddzialywan miedzy atomowych baranku
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 05 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnetyzm bierze sie ze spinu cząstek oraz z oddzialywan miedzy atomowych baranku błaznem to ty sam jestes popisujesz sie swoimi glupotami tylko poto by polizac supy wiekszosci osob bo jestes tchorzem ktory boi sie powiedziedz prawdy czytalem hawkinga mishio kaku i nigdzie tam niebylo napisane o twojej elektrycznosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 06 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabasco
Wiem dobrze ze nic nie slyszales o teori Swiata Elektrycznego, tak samo dobrze wiem ze nawet po angielsku niewiele mozna znalezc na ten temat, a ze cos tam czytales i o tym nie pisali to oznacza ze oni nie maja zielonego pojecia o tym temacie. Mozesz sie podniecac wiedza o Czarnych Dziurach, Big Bangu, gwiazdach Neutronowych, czy Kwarkowych, krasnoludkach, ciemnej materi, wilkolakach, zakrzywieniem czaso-przestrzeni, niemniej jednak dla mnie to sa tylko i wylacznie bajki.
Jesli jestes inteligentny, jak to podkreslasz o sobie, to powinna ciebie zainteresowac ta teoria. Jesli potrafisz samodzielnie myslec i analizowac fakty to staniesz sie zwolennikiem taj teori tak jak ja.
W jezyku polskim mozesz sobie obejrzec
Thunderbolts of the Gods - Pioruny Bogów
Nie boj sie to nie ma nic wspolnego z religia
http://video.google.com/videoplay?docid=4709040975433652394
Jesli bys znal dobrze angielski to moglbym ci podac pare linkow.
Jesli po obejrzeniu widea bedziesz mial jakies pytania to smialo mnie pytaj bez skrepowania a byc moze bede mogl ci cos wiecej wyjasnic.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup, ta teoria świata elektrycznego to jedna z wielu teorii, a że akurat jest o niej ładny filmik na youtube wcale nie oznacza, że teoria ta jest zgodna z rzeczywistością. Mnie też się podoba, ale teoria to tylko teoria.

Tabasco, teoria kwantowa nie stoi w sprzeczności z elektryczną teorią wszechświata i w ogóle nie ma tu wiele do rzeczy. W przypadku rypnięcia sporego ciała niebieskiego w Jowisza w zupełności wystarcza fizyka klasyczna.

lukup, mógłbyś opisać ze szczegółami, jak wg ciebie miałaby wyglądać ta eksplozja na Jowiszu bez zderzenia z asteroidą (czy jak się to cuś nazywa)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:50, 12 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisal:
Cytat:
lukup, ta teoria świata elektrycznego to jedna z wielu teorii,


Masz jak najbardziej racje, niemniej jednak niektorzy zapominaja ze gdy sie mowi o Big Bangu to powinno sie mowic o teori Big Bangu, tak jak o teori Czarnych Dziur, teori Gwiazd Neutronowych i tak mozna by dlugo ciagnac. Ludzie mysla ze skoro sie o czyms mowi czesto to ze jest to prawda, ale jest to mylne myslenie.
Ludzie gloszacy teorie Swiata Elektrycznego mowia ze z czasem w wyniku nowych odkryc i lepszego zrozumienia pewne informacje moga zostac inaczej interpretowane, niemniej jednak dzisiaj z ta znajomoscia jaka posiadamy ta teoria bardzo dobrze tlumaczy zachowanie komet, podczas gdy inne nie sa w stanie tego uczynic. Oczywiscie nie tylko zachowanie komet jest wytlumaczone ale wiele innych zjawisk rowniez.
Poza filmikiem z co podalem nie znam zadnych materialow po polsku Crying or Very sad .niemniej jednak dla znajacych angielski polecam:
http://www.holoscience.com/index.php
http://www.thunderbolts.info/tpod/00subjectx.htm
http://www.electric-cosmos.org/indexOLD.htm

Cytat:
lukup, mógłbyś opisać ze szczegółami, jak wg ciebie miałaby wyglądać ta eksplozja na Jowiszu bez zderzenia z asteroidą (czy jak się to cuś nazywa)?

Nie nalezy przesadzac z moimi wiadomosciami Cool . Owszem pewne rzeczy wiem , pewne podejrzewam ale nie wszystko wiem, zreszta ze odrzucam pewne wyjasnieni nie koniecznie oznacz ze mam gotowa odpowiedz na pytanie.
Jedno jest pewne ze zyjemy w swiecie plazmy (99% obsrwowanego swiata to plazma), a ona zachowuje sie inaczej niz gaz, rowniez na przyklad szklo roztopione przewodzi prad.
Niestety w szkolach nie uczy sie o plazmie na lekcjach fizyki (tak mi sie wydaje, choc moge sie mylic) a wiec nic dziwnego ze ludzie nie patrza na swiat z persopektywy plazmy.
Zobacz wideo:

Zaluzmy ze ta karta papierowa to tak jak powloka Jowisza, a nastepnie jesli bys wziol zamiast spinacza strumien plazmy (taki jak widac w tej kuli) ktory dochodzi z zewnatrz to prawdopodobnie byly by jakies zmiany w powloce. Innymi slowy nie musisz miec kawalka skaly "donoszacego" troche energi kinetycznej, mozesz miec mnustwo energi dostarczonej przewodem.
Jak w tym eksperymencie

lub tutaj troche mniej spektakularne


Oczywisci mozemy tez miec do czynienia z eksplozja DL
http://en.wikipedia.org/wiki/Double_layer_(plasma)
to troche bedzie podobne z eksplozja kondensatora


Jak by nie patrzyl, mozna miec wiecej energi niz z jakiegos kamyczka co przemieszcza sie w kosmosie.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Coś walnęło w Jowisza
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile