W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nowe prawo pocztowe w Rosji  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1345
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:06, 22 Lip '09   Temat postu: Nowe prawo pocztowe w Rosji Odpowiedz z cytatem

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=101292&sectionid=351020602

Cytat:

KGB successor declares open season on mail
Tue, 21 Jul 2009 23:45:50 GMT

The Russian government has opened the way for widespread interception of citizens' mail.

In a decree, the Ministry of Communications and Mass Communications of the Russian Federation has given permission to various security agencies to intercept letters, parcels, and other postal items sent by citizens, reported Vostok Media on July 17.

There is no requirement for the “authorized agencies” to obtain a prior interception and search warrant from a competent court.

According to the decree, “control over the use of mails is carried out during processing of the letters in the networks of a mail services operator. To maintain control in the postal services network, postal items will be sent to the interactive unit of the authorized agency. While transferring postal items contained in packages (mail sacks, boxes and the like), used by postal service operator, a free access to such postal items should be provided.”

The decree that comes into force on July 21 obliges the mail service operators to provide the necessary rooms where the interception and opening of mail items are to be carried out.

Furthermore, the various security services, such as the Federal Security Service of the Russian Federation (FSB) -- the successor of the KGB -- must be given complete access to the electronic databases of the post office, containing the names, addresses, and contents of mail items.

ZAP/HGL


Nowe prawo pocztowe które weszło w życie wczoraj daje władzom pełną kontrolę nad przesyłkami pocztowymi,możliwość ich cenzurowania,konfiskowania oraz-oczywiście-otwierania bez infromowania adresata.

Po prostu dostosowano prawo do ruskich realiów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie , czy chodzi też o przesyłki firm kurierskich takich jak np. Fedex czy DHL ? Czy dotyczy to tylko rodzimej poczty .
Faszystowski kraj do czego nawiązałem już wczoraj viewtopic.php?t=8311
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok u nas już nie otwierają paczek tylko je prześwietlają.
Poza tym czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć taką rzecz.
Wysyłałem parę tygodni temu paczkę na Białoruś i kazano mi na poczcie wypisać na druku zawartość paczki co było dla mnie zrozumiałe natomiast nie mogłem pojąć dlaczego mam to zrobić w języku angielskim. Paczkę wysyłałem w zwykłym urzędzie pocztowym, oczywiście w Polsce w Podkarpackim. nie był to żaden kurier.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby każdy kto ma kontakt później z tą paczką mógł sprawdzić na liście co w niej jest. Gdyby na międzynarodowych listach przewozowych stosować zapisy w lokalnych językach pracownicy poczty, firmy kurierskiej, urzędów celnych itd. musieliby znać kilkadziesiąt języków, co jest niemożliwe. Dlatego stosuje się język angielski.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3496
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja w tej chwili jest izolowanym panstwem i moze obawiac sie roznych rzeczy w przesylkach. Uwazam, ze bardzo dobrze wladze zdecydowaly, ochraniajac swych obywateli. Brawo Rosja !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 22 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nadzwyczajnego.
Jeśli mamusia w Kaliningradzie dostanie list od córeczki w Moskwie
to o co wielkie halo?
Nawet jag go jej przeczytają.
Poza tym zobaczcie ile listów i paczek trzeba by otworzyć.
Więc prawdopodobnie otwierali by te bardziej podejrzane.
Jak paczki pomiędzy cudzoziemcami, luz zza granicy.
Ale to tylko moja opinia.

ps: Dobrze że Goska zużywa tak swój limit postów,
Przynajmniej nie zakłada nowych tematów.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "demokratycznej' Australii wysylajac przesylke (list,paczka itp)ktora wazy powyzej 500 gramow trzeba pokazac dowod tozsamosci.
Podobnie ma sie sprawa gdy przyjdzie nam do glowy kupic w sklepie telefon komorkowy.
Za czasow stalinowskich byla w Rosjii taka piosenka:"Ja drugoj takoj strany nie znaju gdie tak wolno dyszyt' czelowiek".

Globalny lagier ma sie coraz lepiej.oczywiscie chodzi tu tylko i wylacznie i nasze bezpieczenstwo bo przeciez terrorysci nie spia:)
Jesli wsiadajac do samolotu masz w bagazu podrecznym jakikolwiek plyn (np.woda po goleniu albo szampon do wlosow ) w butelce wiekszej niz 100 ml -zapomnij.
Wiem z wlasnego doswiadczenia z ostatniej podrozy do China.
Glupota tych debili jest czarujaca.
PRZED KONTROLA CELNA KUPILEM W DUTY FREE BUTELKE WHISKY.PLACE PO "TEJ" ALE ODBIERAM PO "TAMTEJ ' STRONIE CZYLI JUZ PO KONTROLI CELNEJ .W MIEDZYCZASIE CELNIK ZATRZYMUJE MI SZAPANA I WODE PO GOLENIU.IDE DALEJ I ODBIERAM LITROWA BUTELKE WHISKY Z KTORA WSIADAM DO SAMOLOTU.
Logiczne,prawda?
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 23 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, bingo Jerzy. Akurat sie ostatnio nad tym zastanawialem. Latam zazwyczaj tylko z podrecznym bagarzem. Do celnika moge miec tylko 100ml plynu i to zapakowane w plastikowy worek. Alkochol moze byc tylko w bagarzu idacym do luku bagarzowego. Zreszta, to samo z waga bagazu podrecznego. A potem mam sklepy bezclowe z alkocholem i wszelkie inne. Moge napchac do podrecznego ile tylko wejdzie. Jedyny sens, jaki widze, to ze sprzedaja rzeczy "pewne", czyli wiedza, ze nie sa to chemikalia do przygotowania bomby w samolotowym WC, no ale po cholipke tak przestrzegaja wagi, jesli potem i tak moge dokupic 10l Whisky?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nowe prawo pocztowe w Rosji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile