W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Oczekując poważnej odpowiedzi   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2163
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 22 Cze '09   Temat postu: Oczekując poważnej odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Otwarty list do Rządu Polskiego i Prezydenta Rzeczypospolitej Polski 02.12.2008.


Nazywam się Günter Schlagowski. Urodziłem się w Wolnym Mieście Gdańsk (dzisiaj Pruszcz Gdański). Od przeszło czterdziestu lat mieszkam w Niemczech w Bremen. Od wielu lat działam w wolnej, zjednoczonej Europie. W 2004 roku z mojej inicjatywy utworzyłem firmę o nazwie Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, który zajmuje się w Polsce rozpowszechnianiem wiedzy na temat budownictwa pasywnego oraz stosowania nowych i energooszczędnych technologii charakteryzujących się dużą efektywnością energetyczną. Moim celem i marzeniem jest nakłonić Państwa do korzystnych zmian w polskim budownictwie, aby uniknąć niepotrzebnych błędów z XX wieku. Takie efekty w kraju moglibyśmy rozpowszechniać stwarzając jak najlepsze warunki do efektywnego wykorzystania energii dla celów (c.o. i c.w.u.) ogrzania budynków i produkcji ciepłej wody użytkowej i obniżenia potrzeb energetycznych o 90 % w budownictwie nowym i w termomodernizacji.
Mój sposób działania przedstawiam na dzień dzisiejszy na CD. Jestem przygotowany do tego typu działań i chętnie przedstawię moją strategię. Chodzi przecież o jak najszybsze przystosowanie do standardów Unii i osiągnięcie 90% energooszczędności w budownictwie i 30% w transporcie.
Na dzień dzisiejszy Polsce potrzebny jest motor ekonomiczny dla gospodarki. Trzeba budować na masową skalę budynki pasywne (najbardziej energooszczędne i ekonomiczne), na co innego nie możemy sobie pozwolić. My przebywamy przeszło 80% naszego życia w budynkach, dlatego jest rzeczą bardzo ważną podnieść dla naszego zdrowia komfort cieplny i jednocześnie wartość budynku. To jest rewolucja w myśleniu a przede wszystkim w działaniu gospodarczym.
Apeluję do Państwa, aby zrealizować wspólny program przy współudziale powołanej „interministerialnej komisji”. Jestem przygotowany zarówno pod względem teoretycznym i praktycznym do przekazywania wiedzy dla społeczeństwa polskiego w jego i Państwa interesie.

2 -


- 2 -

Chcę moje doświadczenie przekazać ludziom, żeby taniej i lepiej można było budować w Polsce. Proszę o umożliwienie mi dofinansowania, abym mógł zrealizować swoje cele o których wcześniej wspominam. Chciałbym również z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego przy pomocy Rządu i współpracy z wyższymi uczelniami w Polsce stworzyć modelowe domy pasywne na każdej Politechnice. Pierwsze kroki już poczyniłem wspólnie z Politechniką Poznańską, gdzie istnieje już prototyp domu pasywnego, sfinansowany z moich prywatnych pieniędzy, a służący do celów dydaktyczno szkoleniowych dla studentów.
W tym miejscu chciałbym przedstawić Państwu na kilku przykładach moje osobiste zaangażowanie w Polsce:
-utworzenie firmy pod nazwą Polski Instytut Budownictwa Pasywnego
-przetłumaczenie pakietu do projektowaniu budynków pasywnych PHPP(dostosowany
do warunków klimatycznych w Polsce)
-wydanie poradnika „Podstawy budownictwa pasywnego"
-zbudowanie 7 modelowych energooszczędnych domów w technologii pasywnej w
Gdańsku Osowa ( patrz na CD Wizja )
-prototyp domu pasywnego na Politechnice Poznańskiej
-zorganizowanie Forum Budownictwa Pasywnego w Warszawie, Krakowie i
Poznaniu
-wyposażenie i szkolenie wszystkich profesorów i asystentów na Politechnice
Poznańskiej i przekazanie im wiedzy poprzez organizowanie szkoleń
-w porozumieniu z Politechniką Poznańską i Polskim Instytutem Budownictwa
powstało pierwsze podyplomowe Centrum Budownictwa Pasywnego
-przez pierwsze miesiące istnienia Studium dofinansowywałem pensje powołanego
dyrektora pana Romana Pieprzyka.
Aby zrealizować te wszystkie przedsięwzięcia musiałem korzystać z własnych
prywatnych funduszy, których łącznie zainwestowałem €280.000,00

Szanowni Państwo, proszę mi wybaczyć stylistykę języka polskiego, ale postanowiłem sam do Państwa napisać. W Polsce ludzie często mnie pytają, dlaczego ja to robię, w imię czego i co ja z tego będę miał. Trudno im zrozumieć, że ktoś może coś robić bezinteresownie. Chcę przekazać swoją wiedzę i czas z całego serca, aby polepszyć warunki mieszkaniowe wszystkich Polaków, aby czuli się komfortowo i zdrowo w domach zbudowanych prawidłowo, ekonomicznie i ekologicznie. Pragnę przypomnieć, że znam bardzo dobre rozwiązania, technologie, które się stosuje w całej Europie i na świecie, a które dają możliwość efektywnego wykorzystania energii odnawialnej. Chciałbym z pomocą Rządu Polskiego i Prezydenta Rzeczypospolitej stworzyć specjalny „program szkoleniowy” dla przyszłych architektów, inżynierów budowlanych, projektantów, inżynierów ochrony środowiska oraz rzemieślników budownictwa. Kilkakrotnie usiłowałem korespondować z Ministerstwami, Marszałkami, Premierem i Klubami Parlamentarnymi, ale nikt nie ma czasu i chęci spotkania się ze mną osobiście, a może tak. Gdyż nie wiem kto odpowiada na moje listy..
Odpowiedzi które dostaje to są z kancelarii poszczególnych Ministerstw czy Prezydenta i może bez wiedzy odpowiednich osób odpowiadają i nie zdają sobie sprawy z tego o co chodzi.

Były Minister Budownictwa ( wsio równo z jakiej Partii ) był bardzo rozsądny i skłonny zrobić poparcie dla Budownictwa Pasywnego przez promocje i rozporządzenie dla
- 3 -
- 3 -

budynków energooszczednych 50 kWh/m²rok. Ale jego już nie ma.
Tez był na Politechnice Poznańskiej
Patrz:
· Wizyta Ministra Budownictwa Andrzeja Aumillera w szkoleniowym budynku pasywnym Politechniki Poznańskiej
Poznań 16 kwietnia 2007
o Pobierz plik pdf Wszystko pod www.pibp. AKTUALNOSC /- Pattrz: Aktualne wydarzenia.

W Polsce buduje się przestarzałymi technologiami i te budynki nigdy nie będą spełniały wymogów Unii Europejskiej. Dzisiaj w Polsce buduje się szkoły, budynki, przedszkola, hale sportowe czy pływalnie z dotacją unijną dla późniejszej termomodernizacji. Dlaczego to się tak robi ??? Urzędnicy w Unii Europejskiej śpią i przyznają dotacje bez wymogów europejskich i w ten sposób marnuje się pieniądze obywateli w Europie.
Ja działam wyłącznie dla przyszłości. Pragnę ją tworzyć z nowymi, naukowymi rozwiązaniami innowacyjnych produktów techniki i wiedzy.

Oczekując poważnej odpowiedzi.

Z poważaniem
PIBP Prezez PIBP
Dipl. Ing. Günter Schlagowski








Do wiadomości:
Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński
Premier Donald Tusk
Ministerstwo Infrastruktury
Ministerstwo Finansów
Ministerstwo Gospodarki
Ministerstwo Ochrony Środowiska
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kluby Parlamentarne w Polsce
Prasa: Gazeta Wyborcza, Dziennik, Rzeczpospolita, Doradca Energetyczny, Wprost, Nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3496
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 22 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie te czasy, zeby rzad dbal o obywatela i jego kieszen. Rzadowe budynki sa stawiane dzisiaj przez prywatnych inwestorow, wiec nalezaloby z nimi wejsc w kontakt. Rzad zleca i placi, a jak wymaga, to widzimy po budowaniu autostrad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposobem na zainteresowanie tematem rządu jest jego rozpowszechnienie np. poprzez przedstawianie tych technologii w forum muratora.

Jest tam masa ludzi budujących domy i gdy zaczną stosować te rozwiązania zaczną pytać dlaczego szkoły, pływalnie itp. budowane za pieniądze publiczne powstają "z gliny i słomy".

Tak to sobie wymysliłem miedzy innymi na podstawie wniosków z obejrzenia "system09" Wink
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser napisał:
Sposobem na zainteresowanie tematem rządu jest jego rozpowszechnienie np. poprzez przedstawianie tych technologii w forum muratora.

Jest tam masa ludzi budujących domy i gdy zaczną stosować te rozwiązania zaczną pytać dlaczego szkoły, pływalnie itp. budowane za pieniądze publiczne powstają "z gliny i słomy".

Tak to sobie wymysliłem miedzy innymi na podstawie wniosków z obejrzenia "system09" Wink


Murator to periodyczny zbiór artykułów sponsorowanych, a nie poradnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 26 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
To nie te czasy, zeby rzad dbal o obywatela i jego kieszen. Rzadowe budynki sa stawiane dzisiaj przez prywatnych inwestorow, wiec nalezaloby z nimi wejsc w kontakt. Rzad zleca i placi, a jak wymaga, to widzimy po budowaniu autostrad.


Z reguły rząd jest tylko po to by dbać o swoją klikę a nie o obywateli. O ile rządy są pro narodowe, to czasem jeszcze robią coś dobrego. U nas jednak od wieków takowych nie ma więc wykonują one tylko zalecenia swoich mocodawców. A ci na pewno nie zgodzą się na jakiekolwiek innowacje które mogły by naruszyć ich monopol Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 27 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raynold napisał:
Z reguły rząd jest tylko po to by dbać o swoją klikę a nie o obywateli. O ile rządy są pro narodowe, to czasem jeszcze robią coś dobrego. U nas jednak od wieków takowych nie ma więc wykonują one tylko zalecenia swoich mocodawców. A ci na pewno nie zgodzą się na jakiekolwiek innowacje które mogły by naruszyć ich monopol Surprised

Smutna to prawda, niestety.
Nie ma też u nas społeczeństwa obywatelskiego.

Podejrzewam, że inicjatywa Güntera Schlagowskiego
będzie bezowocna, bo grunt u nas kamienisty.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peacemaker




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:35, 27 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum reklamowe?!
Kury nioski po 3zł za sztukę
_________________
Make love not war...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 28 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
suspenser napisał:
Sposobem na zainteresowanie tematem rządu jest jego rozpowszechnienie np. poprzez przedstawianie tych technologii w forum muratora.

Jest tam masa ludzi budujących domy i gdy zaczną stosować te rozwiązania zaczną pytać dlaczego szkoły, pływalnie itp. budowane za pieniądze publiczne powstają "z gliny i słomy".

Tak to sobie wymysliłem miedzy innymi na podstawie wniosków z obejrzenia "system09" Wink


Murator to periodyczny zbiór artykułów sponsorowanych, a nie poradnik.


Gazeta tak, ale forum piszą inwestorzy i tępią próby reklamowania się na nim firm.

Stefani - wielu budujących bez pomocy rządu już buduje tak jak opisuje to Schlagowski - póki co może dobrze, że rząd się w to nie wpieprza, bo jak zacznie pomagać to wyjdzie jak zwykle.

Natomiast budynki publiczne są wykonywane wg warunków określonych w przetargach i tu właśnie rządowi eksperci powinni wymagać spełniania właściwych kryteriów np. jesli chodzi o wentylację klas w szkołach.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Oczekując poważnej odpowiedzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile