W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Koniec Internetu  
Podobne tematy
Początek unijnej cenzury internetu40
E.U. śmieje się ostatnia, internauci przegrywają14
Manifestacja w sprawie Internetu w TVP119
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4775
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 21 Kwi '09   Temat postu: Koniec Internetu Odpowiedz z cytatem

jaki znamy dzisiaj.

http://www.wykop.pl/link/172206/warunkowy-dostep-do-internetu-glosuj-przeciwko
Cytat:
Abonament za internet dodatkowe usługi:
Dostęp do Google - 50 zł
Dostęp do Wykop - 80 zł
Dostęp do YouTube - 150 zł
Kupisz w pakiecie (umowa 36 miesięcy) dostaniesz to w promocyjnej cenie 199,99 zł/miesiąc

I nie chodzi w tym tylko o kasę ale również o usunięcie niewygodnych stron/usług zgodnie z prawem.

_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:20, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol nie możliwe Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmiana podejścia do netu, kupujesz dostęp do przeglądarki/strony a nie dostęp do łącza w sumie ciekawe.
czyli dostajesz internet, ale go nie dostajesz.
Na takiej zasadzie próbowano ograniczać internet w Chinach - nie wiele z tego wyszło,
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie przejdzię : P bo jest tak głupie że to na pewno nie przejdzie : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DLA TYCH CO NIE ZNAJĄ ANGIELSKIEGO/NIE CHCE IM SIĘ CZYTAĆ/NIE WIEDZĄ O CO CHODZI

PRZYJĘCIE TEGO PRAWA OZNACZA,ŻE :
- ZABLOKOWANY ZOSTANIE CI DOSTĘP DO 99,9% INTERNETU
- DOSTANIESZ DOSTĘP JEDYNIE DO PAKIETÓW (PEWNEJ ILOŚCI STRON), KTÓRE ZOSTANĄ WYBRANE ZGODNIE Z WŁASNYM "WIDZI MI SIĘ" PRZEZ RZĄD
- NA 100% WZROSNĄ OPŁATY
- Z CZASEM TO PRAWO ZOSTANIE ZAOSTRZONE
- MASA LUDZI STRACI PRACE I BIZNESY - W IMIĘ NICZEGO (BO SIEĆ BEZ TEGO PO..NEGO PRAWA MA SIĘ DOBRZE)

WYKOPCIE TO!!

NIECH KTOŚ DA INSTRUKCJE JAK MOŻNA ZADZIAŁAĆ W TEJ SPRAWIE
POZDRAWIAM

_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bofain




Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 158
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla tych co myślą, że to niemożliwe

Cytat:
Projekt Złota Tarcza – projekt cenzury i monitoringu ruchu sieci internetowej przechodzącego przez teren Chińskiej Republiki Ludowej, kierowany przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego tego kraju.

Projekt zapoczątkowany w 1998 r., zaczął pracę w listopadzie 2003. Pierwsza część projektu przeszła pozytywnie przegląd 16 listopada 2006 r. w Pekinie. Według ministerstwa, jest to projekt mający na celu zbudowanie sieci komunikacyjnej i komputerowego systemu informacyjnego dla zwiększenia skuteczności i możliwości policji.


Alex J. często mówi, że twórcy NWO są zafascynowani Chinami więc spoglądając na nie możemy przewidzieć co nas czeka za 5-10 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zero




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w szoku, tak w ogóle, to skąd o tym wiadomo?. Panowie/panie informatycy, jeżeli jacyś na tym forum są, dałoby radę to gówno obejść i np zamiast Google używać innej przeglądarki? Tak w ogóle, chrzanić Codex, 9/11, Moon Hoax itp, trzeba jak największą ilość ludzi uświadomić o tej rzeczy. Mam pewien pomysł na czarną godzinę, jak można by uświadomić jak największą ilość ludzi w najbardziej efektywny sposób, zadzwonić do jakiegoś programu, w którym prowadzone są rozmowy telefoniczne z widzami na żywo, np TVNowskie Szkło Kontaktowe i podanie najważniejszych informacji i linków do odpowiednich stron zanim zdążą się rozłączyć.
Miałem zamiar zrobić to w sprawie Codexu, ale przyznam się bez bicia, że nie mam do tego jaj.
A ma ktoś jakiś inny pomysł? Ja ze swojej strony deklaruję, że postaram się o tym uświadomić jak największą ilość znajomych.
PS. Chyba zaczynam mieć jakąś paranoję, parę chwil po napisaniu tego posta padło mi to forum. Zezłoszczony w ramach żartu i zabicia czasu utworzyłem wiadomość w notatniku, na pulpicie o treści "O'rly? This won't stop me, i'll fight to the very end! And now please quit that, i want to enjoy last days of free internet...". Po chwili znowu mogłem wejść XD.
_________________
"Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy" Miś Yogi.
"Wysoko rozwinięta technika jest nieodróżnialna od magii" I. Asimov
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szanowna Pani Posłanko/Szanowny Panie Pośle,

Chciałabym zwrócić Pani/Pana uwagę na Telecoms Package, który prawdopodobnie będzie przegłosowywany przez komisje Parlamentu Europejskiego pod koniec marca oraz ponownie 21 kwietnia przez wszystkich posłów Parlamentu Europejskiego.

Mam poważne obawy, że zmiany, które proponuje Parlament Europejski, wpłyną niekorzystnie na biznes w Unii Europejskiej.

Jak rozumiem, Parlament Europejski proponuje wprowadzić zmiany w prawie, które wpłyną na mój dostęp do Internetu i które mogą ograniczyć, okroić lub uczynić warunkową możliwość mojego korzystania ze stron i serwisów internetowych.

Używam Internetu, by pracować, robić zakupy, utrzymywać kontakty towarzyskie, korzystać z banków, słuchać muzyki, brać udział w działalności kulturalnej, rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, zamawiać bilety, planować wakacje, rozwijać moje zainteresowania i hobby... oraz dużo więcej.

Zmiany w prawie proponowane przez Parlament Europejski pozwolą mojemu dostawcy internetu oferować mi ograniczone, okrojone lub warunkowe usługi. Obawiam się, że takie zmiany zabiją życie Internetu jakie znaliśmy dotychczas i mogą wywrzeć poważne ujemne konsekwencje na gospodarkę Unii Europejskiej.

Piszę do Pani/Pana jako do mojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim, z naleganiem o ochronę naszego prawa do prowadzenia handlu i biznesu z użyciem Internetu.

Jako że żyjemy w demokratycznym społeczeństwie, potrzebujemy otwartej debaty nad tymi kwastiami. Potrzebujemy wspólnego ustalenia zasad funkcjonowania Internetu jako społeczności.

Proszę Panią/Pana o poparcie poprawek, które zagwarantują moje prawa do dostępu i dystrybucji materiałów, usług i aplikacji. Proszę o odrzucenie wszelkiego tekstu, który mówi o ‘lawful content’ lub o ustanawianiu ograniczeń, okrajania lub warunków co do mojego dostępu do Internetu. W szczególności, chciałabym zby Pan/Pani gwarantował moje prawa do wolnego użytkowania Internetu i zapewnił, by wszystkie strony internetowe i usługi były dostępne dla wszystkich użytkowników.

Z poważaniem,
[podpis]

W wersji listu do polskich posłów do Parlamentu Europejskiego, proponuję dodanie na początku listu akapitu podkreślającego, że jest to rodzaj cenzury, którą aż za dobrze znamy z systemu totalitarnego, z którego Polska niedawno się wyzwoliła.


Tu są maile do naszych osłów:
http://www.laquadrature.net/wiki/MEPs_PL

Proponuję wyciągnąć temat z "pierdolni"
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest jak sen! ktoś widział jakieś info w TV? (nie oglądam prawie TV to nie wiem!) Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Neutralność Internetu w Polsce może się skończyć

Już za dwa tygodnie europosłowie mogą przyjąć przepisy, które będą katastrofalne dla użytkowników Internetu. Pozwolą one bowiem na ograniczanie lub blokowanie dostępu do określonych witryn lub usług internetowych. Wszystko to dzięki Pakietowi telekomunikacyjnemu, który nowelizuje przepisy, jakie będą dotyczyć telekomunikacji na obszarze UE. Jeśli nie jest ci obojętny wolny dostęp do Sieci, przeczytaj co można zrobić.

Serwis Blackout Europe zachęcają do wysyłania listów do europosłów, które miałyby zwrócić ich uwagę na niebezpieczne zapisy. Skąd to nagłe poruszenie? Wszystko dlatego, że PE obradował już nad Pakietem telekomunikacyjnym w ubiegłym roku. Przyjęto w nim poprawkę, która zakazuje zmuszanie dostawców Internetu do odcinania piratów od sieci. Jednak nadal istnieją inne zagrożenia.

Wielka Brytania ciągle chce przepchnąć poprawki pozwalające dostawcom usług internetowych na tworzenie ofert dających dostęp do określonych treści. Mogą one zmienić model biznesowy dostawców usług internetowych. Przestaną oni dbać o swobodny dostęp do treści i usług, a skupią się na dostępie do określonych usług, podobnie jak dostawcy telewizji oferują dostęp do określonych kanałów.

Według obserwatorów, jeśli nowe prawo zostanie przyjęte, to różni internauci mogą mieć dostęp do różnych usług. To może zahamować rozwój e-handlu, bo wielkie sklepy będzie stać na opłacenie dostawców. Na przegranej pozycji będą startupy, bo nie będzie ich stać na płacenie za uprzywilejowaną pozycję. Podobnie będzie z VoIP, bo dostawcy
Internetu będą mogli ograniczyć do nich dostęp. Zmiany w prawie popiera także Francja. Liczy ona najprawdopodobniej na to, że właściciele praw autorskich zyskają nowe narzędzia do walki z piractwem. Za są także amerykańskie telekomy, które silnie lobbują na rzecz poprawek.

Strona Blackout Europe (czasowo niedostępna) nawołuje do tego, aby jak najszybciej napisać e-mail do naszych europosłów w sprawie Pakietu Telekomunikacyjnego. Na stronie można znaleźć m. in. proponowaną treść listu (niestety nie ma wersji polskiej). Adresy europosłów dostępne są natomiast na stronie PE. Wielu z nich to zapewne ludzie nieświadomi spraw, o jakich przyjdzie im decydować 5 maja. Gdyby jednak, zainteresowali się tą sprawą Pakiet telekomunikacyjny byłby dla nich świetną okazją do zdobycia elektoratu wśród internautów.

http://vbeta.pl/2009/04/21/neutralnosc-internetu-w-polsce-moze-sie-skonczyc/
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://manager.money.pl/strategie/emarke.....45291.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystając, że temat jest jeszcze w pierdolni - napiszę, co myślę.

O JA PIERDOLĘ!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:
to nie przejdzię : P bo jest tak głupie że to na pewno nie przejdzie : P


Już widzę zamieszki gdyby to przeszło, dla ludzi Internet jest ważniejszy zapewne nawet od codexu alimentarius.

Gdyby zrobiono darmowy Internet i w nim onety, tvny, pudelki, naszeklasy, fotki i inne ścierwo, a w płatnych bardziej znane serwisy również te które zagrażają nwo może przy odpowiednich reklamach w tv MOŻE większość chciałaby taki Internet bo przecież to większe stado owieczek odwiedza tylko te znane beznadziejne serwisy i cieszyliby się z bezpłatnego dostępu do nich. Ktoś kto już jest obeznany z siecią napewno sobie nie pozwoli na takie ustawy tylko, że większość dziadków z UE którzy korzystają ze stron bankowości sprawdzają czy już €urosy z UE wpłynęły za "ciężką" pracę i może odwiedzą jakiś serwis informacyjny i gówno znają się w tej dziedzinie, a oczywiście głosować jakoś będą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne co mozemy zrobic to wysylac maile naszym pOSLOM co tez wlasnie uczynilam korzystajac ze wzoru (po drobnych poprawkach) zaproponowanego przez Waldka.. Robmy cos! badzmy aktywni.. to minimum tego co powinnismy by uchronic wolny internet.. Wysylajcie im maile, piszcie listy, cokolwiek!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba przenieść wątek z pierdolni, bo tu się skasuje po miesiącu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:06, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba na poważnie pomyśleć nad internetem alternatywnym. Trzeba bojkotować portale "jedyne i słuszne". Co do oszukiwarki Goooogle, już się od niej odzwyczaiłem. Jest dużo innych według mnie ciekawszych, ponieważ w wynikach pojawia się sporo ciekawych linków które google cenzuruje. Korzystam np. z ask.com, korzystam z altavista.com, i paru innych - w zależności od przedmiotu poszukiwań.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem krótki link: http://je.pl/nud3
i dałem do statusu na komunikatorze, jak macie gg, tlena or jabbera to wstawcie sobie status, ta informacja jest chodliwa i o wiele więcej osób na nią zareaguje niż na jakieś :teorie spiskowe".

Mój status:
Cytat:
http://je.pl/nud3 - Warunkowy dostęp do internetu - głosuj przeciwko!


i także uważam jak FreeG, że ten temat trzeba wyłoić z pierdolni.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wstawcie te listę w "adres odbiorcy" i napiszcie swój list...

jerzy.buzek@europarl.europa.eu, zdzislawkazimierz.chmielewski@europarl.europa.eu, krzysztof.holowczyc@europarl.europa.eu, malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu, biuro@urszulagacek.pl, biuro@jalowiecki.pl, filip.kaczmarek@europarl.europa.eu, janusz.lewandowski@europarl.europa.eu, biuro@januszlewandowski.pl, poczta@janolbrycht.pl, jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu, jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu, czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu, boguslaw.sonik@europarl.europa.eu, zbigniew.zaleski@europarl.europa.eu, tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu, lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu, adam.gierek@europarl.europa.eu, bogdan.golik@europarl.europa.eu, genowefa.grabowska@europarl.europa.eu, boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu, jozef.pinior@europarl.europa.eu, dariusz.rosati@europarl.europa.eu, marek.siwiec@europarl.europa.eu, andrzejjan.szejna@europarl.europa.eu, marekaleksander.czarnecki@europarl.europa.eu, jan.kulakowski@europarl.europa.eu, janusz.onyszkiewicz@europarl.europa.eu, pawelbartlomiej.piskorski@europarl.europa.eu, andrzej.wielowieyski@europarl.europa.eu, adam.bielan@europarl.europa.eu, ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu, hanna.foltyn-kubicka@europarl.europa.eu, dariuszmaciej.grabowski@europarl.europa.eu, senator@janowski.rzeszow.pl, wisla.c@wp.pl, zbigniewkrzysztof.kuzmiuk@europarl.europa.eu, marcin.libicki@europarl.europa.eu, miroslawmariusz.piotrowski@europarl.europa.eu, bogdan.pek@europarl.europa.eu, boguslaw.rogalski@europarl.europa.eu, wojciech@roszkowski.pl, leopoldjozef.rutowicz@europarl.europa.eu, konrad.szymanski@europarl.europa.eu, listy@konradszymanski.pl, ewa.tomaszewska@europarl.europa.eu, euro.posel.ewa.tomaszewska@poczta.neostrada.pl, janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu, andrzejtomasz.zapalowski@europarl.europa.eu, biuro@urszulakrupa.pl, witold.tomczak@europarl.europa.eu, bernard.wojciechowski@europarl.europa.eu, sylwester.chruszcz@europarl.europa.eu, maciejmarian.giertych@europarl.europa.eu


"…jeżeli Państwo zagłosują na jakiegoś kandydata z tych partii, które są w Sejmie, to Państwo jesteście idioci."

Autor: Janusz Korwin-Mikke

Wink
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Rolling Eyes
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zero




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z mało popularnymi stronami które ni chuj szkodzą systemowi, pokroju forum hodowców mrówek czy miłośników kuchni szkockiej? Jakoś nie sądzę, żeby się mieściły w tych 2 tysiącach. A poza tym, jakie oni mają prawo do pobierania opłat za coś, co do nich nie należy? Jakoś nie słyszałem o wykupieniu Googla, Ebaya czy Youtuba przez Unię Europejską, jak w ruskim cyrku... I spotkał się już ktoś z jakimś odzewem ze strony osób niezainteresowanych tematyką NWO? Możemy mieć tylko nadzieję, że sukinsyny sobie strzelają w stopę i ich akcje rozbudzą niedowiarków i roboty zdalnie sterowane TVNu.
_________________
"Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy" Miś Yogi.
"Wysoko rozwinięta technika jest nieodróżnialna od magii" I. Asimov
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja list już wysłałem, a wy? Smile

Very Happy

Zanim wysłałem, przekształciłem go tylko nieznacznie, by był bezosobowy, nie zwracał się do konkretnego osła:
Cytat:
Witam serdecznie,

Chciałbym zwrócić uwagę na Telecoms Package, który prawdopodobnie będzie przegłosowywany przez komisje Parlamentu Europejskiego pod koniec marca oraz ponownie 21 kwietnia przez wszystkich posłów Parlamentu Europejskiego.

Mam poważne obawy, że zmiany, które proponuje Parlament Europejski, wpłyną niekorzystnie na biznes w Unii Europejskiej.

Jak rozumiem, Parlament Europejski proponuje wprowadzić zmiany w prawie, które wpłyną na mój dostęp do Internetu i które mogą ograniczyć, okroić lub uczynić warunkową możliwość mojego korzystania ze stron i serwisów internetowych.

Używam Internetu, by pracować, robić zakupy, utrzymywać kontakty towarzyskie, korzystać z banków, słuchać muzyki, brać udział w działalności kulturalnej, rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, zamawiać bilety, planować wakacje, rozwijać moje zainteresowania i hobby... oraz dużo więcej.

Zmiany w prawie proponowane przez Parlament Europejski pozwolą mojemu dostawcy internetu oferować mi ograniczone, okrojone lub warunkowe usługi. Obawiam się, że takie zmiany zabiją życie Internetu jakie znaliśmy dotychczas i mogą wywrzeć poważne ujemne konsekwencje na gospodarkę Unii Europejskiej.

Piszę jako do mojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim, z naleganiem o ochronę naszego prawa do prowadzenia handlu i biznesu z użyciem Internetu.

Jako że żyjemy w demokratycznym społeczeństwie, potrzebujemy otwartej debaty nad tymi kwestiami. Potrzebujemy wspólnego ustalenia zasad funkcjonowania Internetu jako społeczności.

Proszę o poparcie poprawek, które zagwarantują moje prawa do dostępu i dystrybucji materiałów, usług i aplikacji. Proszę o odrzucenie wszelkiego tekstu, który mówi o 'lawful content' lub o ustanawianiu ograniczeń, okrajania lub warunków co do mojego dostępu do Internetu. Chciałbym, by eurodeputowany gwarantował moje prawa do wolnego użytkowania Internetu i zapewnił, by wszystkie strony internetowe i usługi były dostępne dla wszystkich użytkowników.

Z poważaniem
(...)
(Pisany przez mężczyznę)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie spokój - znowu ktoś czegoś nie zrozumiał i narobił paniki.

nie bardzo rozumiem po co komu pakiet (powiedzmy za 4.99/mies) w którym miałby dostęp np. tylko do google i wykopu.
bo po co mu te usługi bez reszty internetu? Very Happy
no i ile miałby kosztować pakiet w którym będą już działać emaile? w której opcji będzie skype, a w której bittorrent...? Smile w której opcji będzie juz można wysyłac pakiety UDP, a w której uruchomić sobie serwer na kompie? bo jeśli nie to jak rząd będzie nam się włamywać do kompów? Laughing
no i najważniejsze: czy windows update będzie dostępny bez opłat... oczywiście dla legalnych użytkowników Laughing

na jakies zasadzie mieliyb to zrealizować technicznie???
nie widzicie że to jakaś absurdala ściema - ktoś poprzekręcał fakty i narobił zamieszania.
gdzie można znaleźć treść tego haniebnego paktu, który to rzekomo ma głosować parlament UE 5 maja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Otwarty dostęp do Internetu w Europie jest zagrożony

Tłumaczenie http://www.blackouteurope.eu/

PILNE - GŁOSOWANIE W PARLAMENCIE UE 5tego MAJA 2009
Nie pozwól parlamentowi UE zamknąć dostępu do Internetu! Nie będzie drogi odwrotu!

Działajmy teraz!
Dostęp do Internetu nie jest warunkowy!

Obrona wolnego dostępu do internetu jest w interesie każdego posiadacza własnej strony internetowej... tak jak każdego, kto używa Google czy Skype'a ... każdego, kto wyraża swoje własne zdanie, prowadzi jakiekolwiek badania - niezależnie czy z powodu problemów ze zdrowiem czy badań akademickich ... każdego kto robi zakupy online, kto umawia się na randki online, wymienia się opiniami on-line, słucha muzyki, ogląda filmy...

Miliony Europejczyków są teraz pośrednio lub bezpośrednio zależne od Internetu. Zabieranie go, dzielenie, reglamentowanie, ograniczanie i nakładanie na nas warunków jego użytkowania wpłynie negatywnie na nasze zarobki. W związku z ostatnimi zawirowaniami ekonomicznymi to nie może być dobre. Internet jaki znamy jest w niebezpieczeństwie z powodu proponowanych praw UE, które pojawiły się na horyzoncie w kwietniu. W związku z tymi propozycjami dostawcy Internetu będą mogli legalnie ograniczać liczbę stron jakie można przeglądać oraz będą mówić ci kiedy możesz korzystać z określonych usług. Będzie to przykryte płaszczykiem "nowych możliwości wyboru przez klienta", z których ludzie będą mogli wybierać. Ludzie otrzymają więc podobne pakiety jak w telewizji kablowej - z ograniczonym dostępem do różnych usług i witryn w Internecie.

To oznacza, że Internet zostanie podzielony na „pakiety”, a twoje prawo do dostępu i dodawania treści będzie mocno ograniczone. Stworzy to pudełka z dostępnością do Internetu , które nie pasują do tego w jaki sposób używamy go teraz. Wynika to z tego, że Internet pozwala nam obecnie komunikować się bez kontroli lub "ułatwień" jakiegoś pośrednika (rządu lub przedsiębiorstwa) i ta możliwość wzbogaca życie obywateli, ale również powoduje utratę władzy i kontroli nad nimi. Właśnie dlatego duże przedsiębiorstwa lobbują na rzecz takich zmian. Robią to pod pretekstem kontroli nad przepływem muzyki, filmów, rozrywki zamiast kopiowania za darmo, ściągania i wymiany P2P- jednak prawdziwą ofiarą tego planu będzie cały Internet, użytkownicy i demokratyczny nieograniczony dostęp do informacji i dóbr kultury.

Pomyśl w jaki sposób używasz Internetu!

Ile znaczyłaby dla ciebie utrata otwartego dostępu do niego?

Dziś Internet to życie i wolność. To także kupowanie, zamawianie biletów do teatru, wakacje, nauka, poszukiwanie pracy, bankowość i handel. To także wesołe rzeczy - randki, czatowanie, zaproszenia, muzyka, rozrywka, dowcipy a nawet „Second Life”. To narzędzie do wyrażania siebie, do współpracy, innowacji, dzielenia, stymulowania nowych dziedzin biznesu, odkrywania nowych rynków - wszystko bez pośredników.
Pomyśl tylko - jaki jest adres WWW twojej strony? Jeśli ludzie nie będą mieli tego adresu w swoim "pakiecie" stron, które mogą oglądać - nie będą mogli ciebie odnaleźć. Oznacza to, że nie mogą kupować, rezerwować, rejestrować się lub choćby zobaczyć cię online. Twoja firma nie będzie mogła znaleźć tanich dostawców ani porównać cen. Nie zarobisz żadnych pieniędzy na reklamie internetowej. Kilka największych serwisów jak Amazon da sobie radę, bo będą w pakiecie. Ale twoja reklama na Google lub gdziekolwiek indziej stanie się bezsensowna. Skype zapewne zostanie zablokowany (W Niemczech już nie można go używać z iPhone'a). Mały biznes po prostu zniknie, zwłaszcza specjalistyczny, niszowy lub artystyczny.

Jeśli czegoś teraz nie zrobimy - możemy stracić otwarty i darmowy dostęp do Internetu jako całości. Nasza wolność (wyboru informacji, rynku, kultury, rozrywki) zostanie zlikwidowana. Propozycje UE niosą ze sobą ogromne ryzyko dla naszej przyszłości. Są na progu stania się prawem - i będą praktycznie nieodwracalne. Ludzie (nawet członkowie Parlamentu UE którzy głosują) najwidoczniej nie są w stanie zrozumieć pełnych implikacji i prawnych problemów, które niesie ze sobą "Pakiet Telekomunikacyjny", który swoją nazwą łudzi ludzi, że dotyczy tylko kwestii związanych z przemysłem.

W rzeczywistości chowane są przed opinią publiczną prawa, które będą decydować o kształcie Internetu w przyszłości! Dział, który gwarantował nam prawo do dostępu, dystrybucji materiałów, usług i aplikacji został po prostu wykreślony. Zamiast tego pojawił się wpis, że twój dostawca internetowy musi cię poinformować o twoich ograniczeniach. Alternatywna wersja zawiera słowo "warunki" - i jest proponowana jako warunki które musisz spełniać aby otrzymać dostęp do Internetu. Jest to napisane w ładny sposób - ubrane w "przejrzystość" - poza tym oczywiście, że twój dostawca sieci będzie miał prawne podstawy do ograniczenia twojego dostępu lub zmienić warunki, które musisz spełniać. Po co inaczej byłby ten zapis? Jeśli poprawki do Pakietu Telekomunikacyjnego zostaną przegłosowane, nie ma już drogi odwrotu.

Internet jest ważny dla nas wszystkich! Musimy działać teraz, aby go ratować!

Co możesz z tym zrobić?

Powiedzmy Parlamentowi Europejskiemu by głosował przeciw restrykcjom w dostępie do Internetu! Przypomnijmy im, że niedługo SĄ wybory i to my będziemy głosować i używać Internetu jako narzędzia do obserwowania ich poczynań i osądzania tego co robią! Musisz wiedzieć, że nie jesteś sam: setki organizacji pracują na to, tysiące ludzie już skontaktowało się ze swoimi eurodeputowanymi na temat tej sprawy.

http://www.partiapiratow.org.pl/node/37
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To oznacza, że Internet zostanie podzielony na „pakiety”, a twoje prawo do dostępu i dodawania treści będzie mocno ograniczone. Stworzy to pudełka z dostępnością do Internetu , które nie pasują do tego w jaki sposób używamy go teraz. Wynika to z tego, że Internet pozwala nam obecnie komunikować się bez kontroli lub "ułatwień" jakiegoś pośrednika (rządu lub przedsiębiorstwa) i ta możliwość wzbogaca życie obywateli, ale również powoduje utratę władzy i kontroli nad nimi. Właśnie dlatego duże przedsiębiorstwa lobbują na rzecz takich zmian. Robią to pod pretekstem kontroli nad przepływem muzyki, filmów, rozrywki zamiast kopiowania za darmo, ściągania i wymiany P2P- jednak prawdziwą ofiarą tego planu będzie cały Internet, użytkownicy i demokratyczny nieograniczony dostęp do informacji i dóbr kultury.

no tak - piękna teoria. wręcz epicka.
ale jak to zrealizować w praktyce? Smile
moim zdaniem sie nie da - można probować ale ludzie zawsze znajdą obejście, zanim jeszcze jakaś firma zdola zrealizowac blokade.

to będą emaila w najtanszym pakiecie, czy nie? bo jak tak to zero problemu - już dawno temu opracowano sieć P2P korzystająca z emaili Smile
a i pierwsze fora były w postaci emailowych list dyskusyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 21 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba, to się nawet ładnie nazywało : FidoNet, internet nie był wtedy potrzebny ! Monitorujemy jednak sprawe;)
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Koniec Internetu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile