W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Antycukrzycowy krowi mocz  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 2655
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 10 Cze '08   Temat postu: Antycukrzycowy krowi mocz Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Krowi mocz, który od dawna stanowi ważny składnik hinduskiej medycyny, być może już wkrótce stanie się lekiem przeciwcukrzycowym.

Badacze z Wydziału Farmakologii i Toksykologii College'u Weterynaryjnego w Hebbal prowadzili analizy pod kątem zastosowań terapeutycznych krowiego moczu. Już w pierwszym roku trwania studium okazało się, że wykazuje on właściwości przeciwcukrzycowe. Przetestowano je na szczurach laboratoryjnych, u których indukowano cukrzycę. Gryzoniom codziennie podawano doustnie niewielkie ilości uryny (odpowiednik 25-30 ml w przypadku dorosłego człowieka). Zauważono, że poziom glukozy we krwi zwierząt z grupy eksperymentalnej był niższy niż członków grupy kontrolnej. W plazmie krwi odnotowano także wyższe stężenie insuliny.

Profesor K. Jayakumar zapewnia, że zespół postara się potwierdzić te rewelacje w przyszłych badaniach. Naukowcy zamierzają zidentyfikować mechanizm działania moczu krowiego, a także oczyścić i wyizolować substancję czynną, która zostanie następnie opatentowana. Poza tym prowadzone są badania nad innymi zastosowaniami terapeutycznymi bydlęcej uryny.

Jayakumar wyjaśnia, że laboranci sprawdzają, czy stymuluje ona komórki beta wysp Langerhansa, czy wspomaga ich regenerację. Istotne jest też określenie skutków długotrwałego stosowania krowiego moczu. Badania finansuje rząd stanu Karnataka.

Źródło: http://timesofindia.indiatimes.com/



Oczywiście zwolennicy medycyny zachodniej nie dostrzega tych samych własciwości w moczu...ludzkim.
A wystarczy wziąść skład wiekszości zasypek na skaleczenia i oparzenia a tam... alantonina Laughing

Jakiś rok temu czytałem o chemiku , który opatentował wyizolowanie składnika z moczu o póżniejsza jego sztuczna produkcje i sprzedał patenent za grube miliony.
Składnik okazał sie super lekiem na ..łuipież.

Własciwości moczu w działaniu wewnętrznym ,ale i wewnętrznym były znane od dawien dawna także w Europie.
Do dziś przetrwały na wschodzie dalekim i bliskim w Indiach ,Tybecie , Uralu itp.

Jeśli ktoś ma jakies pytania zapraszam na priv.
Bo już widze tych oświeconych wyznawców medycyny zachodniej ,którzy jeszcze nie poznali sie na jej niemocy i wciąz jej wierzą....Zaraz popsują wątek.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce psuc watku, ale sie zastanawiam czy w przypadku ludzkiego moczu rezultaty moga byc podobne. w cytowanym przez ciebie artykule jest napisane, ze gryzoniom podawano niewielkie ilosci krowiej uryny. ze szkoly pamietam, ze mocz jest zbednym produktem przemiany materii (mam nadzieje ze pamiec mnie nie zawodzi), czyli jego sklad, kolor, zapach sa uzaleznione od rodzaju spozywanego pokarmu. krowy maja chyba dosyc jednolita diete i sa roslinozercami, czego o ludziach powiedziec nie mozna. takze wydaje mi sie, ze o ile bydleca uryne mozna wykorzystac, czego dowodza przedstawione przez ciebie badania, o tyle nie zaryzykowalabym korzystania z ludzkiej.sprawdzales wlasciwosci moczu na sobie? jesli ktos odzywia sie zdrowo i je tylko naturalne produkty ( co jest bardzo trudne, jesli nie niemozliwe), i zyje w "zdrowym" srodowisku, to byc moze jego mocz mialby zastosowanie w lecznictwie. w innym przypadku obawialabym sie szkod, ktore taka terapia moglaby wyrzadzic. oczywiscie nie mam na mysli jakichs tabletek zawierajacych wybrane substancje z uryny, tylko stosowania doslownie mowiac, doustnego, bo rozumiem, ze takie miales na mysli, piszac, ze pozytywne wlasciwosci ludzkiego moczu byly znane od dawien dawna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@neira

Zgadzam sie w 100%.Dieta to warunek.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICRF




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 11 Cze '08   Temat postu: Re: Antycukrzycowy krowi mocz Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:

Oczywiście zwolennicy medycyny zachodniej nie dostrzega tych samych własciwości w moczu...ludzkim.


był taki skecz M.Pythona jak koleś przyszedł do stacji krwiodastwa i powiedzial że zamiast krwi moze oddać mocz.
anyway. tak masz rację pij mocz najlepiej rano i naczczo.


Cytat:
Jakiś rok temu czytałem o chemiku , który opatentował wyizolowanie składnika z moczu o póżniejsza jego sztuczna produkcje i sprzedał patenent za grube miliony.
Składnik okazał sie super lekiem na ..łuipież.


? odnośnik jakiś może?
w moczu jest m.in. cholery hormonów, a te mogą wpływac m.in na wzrost włosow 9stąd maści hormonalne/sterydowe) na porost włosów. niektóre hormony (i produkty ich metabolizmu) moga mieć tez działanie przeciwdrobnoustrojowe.reszte doczytaj.
przyczyn lupieżu może być kilka. najczęściej gwaltowne zmiany pH skóry, zmiana flory bakteryjnej na skórze głowy, zmiany hormonalne itd.
krytykujesz "zachodnią" medycyne a sam wierzysz ze jeden związek potrafi cuda i jest lekiem na całe zlo. Nawet szamani indjanscy czy syberyjscy na rózne choroby różne maści, zioła i napary stosowali. jesteś niekonsekwentny.

Cytat:

Własciwości moczu w działaniu wewnętrznym ,ale i wewnętrznym były znane od dawien dawna także w Europie.


tak? jakie?

Cytat:
Bo już widze tych oświeconych wyznawców medycyny zachodniej ,którzy jeszcze nie poznali sie na jej niemocy i wciąz jej wierzą....Zaraz popsują wątek.


jak chcesz obrażac to sam bądz bardziej konsekwentny. skąd wiesz w co "wierza wyznawcy zachodnie medycyny"? ja w zdrowy rozsądek tym się kieruje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na przyklad w wojsku wyskakiwal czesto jeczmien na oku.Probowalem roznymi metodami zaradzic temu cholerstwu ;srebrem itd.
Moje problemy skonczyly sie wtedy gdy zaczalem przecierac wlasna slina oczy.
Od tego czasu nie mialem nigdy jeczmienia a wiec moral jest taki ze czasami najprostsze rzeczy sa najbardziej skuteczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ICRF

Odnośnika nie mam bo czytałem o tym bodajże we wprost ze 3 - 4 lata temu.Może gdzies jest w archiwum.

Właściwości przedewszystkim na wszelkiego rodzaju zapalenia bakteryjne jelit , robaki , tasiemce itp.
Powierzchownie na niegojace sie lub trudno sie gojace rany , egzemy itp.

A tak po za tym to nie pisz o rzeczach ,których nie powiedziałem.
Nie twierdze i nie twierdziłem nigdy ,że mocz jest dobry na wszystko!!
Po wtóre nie krytykuje całej medycyny zachodniej , jedynie jej pewne aspekty , a w całości jedynie jej błedne i lekceważące podejście do starych zapomnianych praktyk.

Nikogo nie obrażam tylko nazywam wyznawcami ludzi ,krórzy oprócz med. zachodniej nie widza nic , a jak usłuszą o czyms niekonwencjonalnym to krytykują w czambuł....

Jeżeli taki nie jestes to ten epitet nie jest adresowany do Ciebie i tyle.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he panowie i panie Urynoterapia była znana od dawna.
Przede wszystkim na różne problemy dermatologiczne min. grzybica stóp.
Zawarty w moczu amoniak działa bekteriobójczo.Mocz ponadto przyśpiesza gojenie spękanego naskórka. Słyszałem o tym już jakieś 20 lat temu, popytajcie swoich babek i dziadków. Z własnego doświadczenia wiem, że urynoterapia pomaga.

...a i jeszcze oczyszcza skórę z tzw. trądziku...

Piszę tutaj tylko i wyłącznie o działaniu ludzkiego moczu.O stosowaniu moczu krowiego nie słyszałem, ale może coś jednak w tym być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 12 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem na Discovery ciekawy film o tym jak przetwać na bezludnej wyspie w konwencji 'jeden człowiek sam się kręci kamerą'. Facet zrobił sobie tratwę i wypyną w morze. Po pewnym momencie coś miał ze skórą (chyba go popażyła jakaś meduza albo poparzenia) więc wyciągną fujarkę i obsikał sobie nogi Shocked oczywiście lekko tu rozmyli ale i tak widok ciekawy. Dobrze że nic nie jadłem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 12 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widziałem ten program a jest to cała seria pt."Człowiek który przetrwa wszystko" czy jakoś tak. Przypomniało mi się jeszcze jedno, ile to było przypadków gdy zawalony pod ziemią górnik przeżył tylko dzięki temu że pił własny mocz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:40, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smacznego..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocz do zastosowań zewnętrznych - jak najbardziej. Myslicie że czym sobie żołnierze w okopach w czasie I wojny dezynfekowali rany jak im zabrakło leków?
Natomiast mam watpliwości co do picia. W moczu znajduje się 1001 substancji które organizm właśnie wydalił, to znaczy że nie były potrzebne lub korzystne. Więc po co je znowu wprowadzać do obiegu?
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
voyager




Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. mocz napewno w jakims stopniu pomaga. Jednak w tej chwili nie ma potrzeby sie leczyc z cukrzycy krowim moczem ani ludzkim. Napewno taki lek bedzie drogi.... i nie moze byc super skuteczny bo by to kolidowal z interesami farmacji.

Obecnie ludzie lecza sie skutecznie z cukrzycy pozbywając się pasożytów z trzustki oraz z pomoca diety. Sporo o tym pisze Hulda Clark i Nadieżda Siemionowa. Naturalnie i tanio. Szkoda mi tylko tych ludzi co lekarze ich lecza cale zycie i sa zmuszeni przyjmowac insuline do konca zycia.

Zgadzam sie z przedmówcą. Ciekawy zaiste aspekt. W moczu sa przeciez zanieczyszczenia. Jednak one lecża na podstawie dzialania rezonansu. jednak odkad mam wiedze o paosytach i wiem ż eone tam tez sie znajduja w moczu to nigdy sie nie zdecyduje. Małachow pisze o wielu osobach ktore sie wyleczyly moczem. Jednak jak przyszl apar elat temu nowa wiedza o pasozytach to przyznal sie do błędu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mocz zawiera ammonie, ktory mniej lub bardziej skutecznie oczyscza rany zabijajac bakterie itp (to samo jesli chodzi o lupiez i inne syfy) ale do picia sie nie nadaje bo zabije ci takze potrzebne bakterie.
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Fanalityk
ammonie?
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:29, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mocznik mam na mysli
jest go okolo 3% przy czym wody jest w moczy 96%

przeczytajcie to http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocznik

cos co jest skladnikiem w nawocach sztucznych, kosmetykach i lekach, czyli ogolnie przemysle chemicznym, raczej nie wydaje sie najzdrowsze..
do lekow uzywa sie tylko pochodna mocznika, otrzymywalna tylko w procesie chemicznym
prosze tez zwrocic uwage na klasyfikacje (zagrozenie dla zdrowia) mocznika http://pl.wikipedia.org/wiki/Moczniki jednej z jego pochodnych tj. mocznika http://pl.wikipedia.org/wiki/Hydroksykarbamid hydroksykarbamid..
...
Mocznik jest 2blue czyli drugi stopien zagrozenia zdrowia http://pl.wikipedia.org/wiki/NFPA_704
Hydroksykarbamid jest hazardous czyli trucizna http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Hazard_T.svg
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego mocznik sie odparowuje.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wydawaloby sie ze predzej woda H2O odparuje,
1 - w ekstremalnych przypadkach raczej nie masz laboratorium pod reka
2 - w domowym zaciszu tez raczej tego nie zrobisz
chyba ze
zlapiesz odparowana wode, umyjesz szklanke, i wlejesz te wode z powrotem Razz to i owszem, ale ja wole wode z kranu, bo i szybciej

troche ironizuje, nie obraz sie..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1568676,0,1,mocz-.....omosc.html
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imran Zachajew napisał:
Mocz do zastosowań zewnętrznych - jak najbardziej. Myslicie że czym sobie żołnierze w okopach w czasie I wojny dezynfekowali rany jak im zabrakło leków?
Natomiast mam watpliwości co do picia. W moczu znajduje się 1001 substancji które organizm właśnie wydalił, to znaczy że nie były potrzebne lub korzystne. Więc po co je znowu wprowadzać do obiegu?


Wydalił?
Nu i gdie problem?
Raz wydalił, to wydali i drugi raz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 14 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocz?
Wyobraźcie sobie reklamę!

Maseczka na twarz z ludzkiego/ krowiego/ psiegi/ innego moczu.
Jak fatalnie to brzmi?
Jak zrobić z tego dobre PR?
Natomiast maseczka z .........o jest to!
Zwłaszcza jeśli dodamy do tego jeszcze np. pestkę dyni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 05 Mar '09   Temat postu: Antycukrzycowy krowi mocz Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny cudowne podsumowanie tematu.Nie ma to jak łyk chłodnej uryny w upalny letni dzień Very Happy

http://www.tvn24.pl/0,1589328,0,1,napoj-z-moczu-wchodzi-na-rynek,wiadomosc.html

Cytat:

14:59, 05.03.2009 /Reuters
Napój z moczu wchodzi na rynek
WYBORNY SOFT-DRINK Z KROWICH ODCHODÓW

Już wkrótce na hinduski rynek trafi napój o niezwykłych właściwościach. Ma nie tylko orzeźwiać, ale również leczyć nowotwory i cukrzycę. Co zaskakuje najbardziej? Jego głównym składnikiem jest krowi mocz.
Napój ma być konkurencją dla zachodnich napojów gazowanych w tym Pepsi i Coca-coli. Napój ma nie tylko orzeźwiać, ale i walczyć "z obcymi wpływami" i stylem życia, jaki promują zachodnie soft-drinki.

Na pomysł produkcji napoju z krowiego moczu wpadła hinduska organizacja Rashtriya Swayamsevak Sangh, o dość konserwatywnych poglądach. Organizacja w Indiach ma ponad 8 milionów członków.

Mocz o zapachu ziół

Choć krowi napój nie ma jeszcze nazwy, wiadomo, że ani swoim zapachem ani smakiem nie będzie przypominał krowiego moczu. Napój ma być robiony z domieszką różnych ziół, aloesu i agrestu.

Na razie w miejscu, gdzie ma być produkowany trwają testy laboratoryjne. Zgodnie z założeniem twórców ma być ogólnodostępny i bardzo tani.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 05 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



http://en.wikipedia.org/wiki/Jenkem
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Antycukrzycowy krowi mocz
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile