W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Polacy są kretynami?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2216
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lara napisała:Teodoryk Ty jesteś właśnie przykładem debilnego Polaka. Gdzie ja napisałam w ostatniej wypowiedzi o Radiu Maryja? Ja napisałam o naszych rządzących Polakach, wybrańcach narodu, którzy zrobili z katolicyzmu religię polityczną. Z Jasnej Góry zrobiono centrum polityczne, gdzie politycy przed wyborami naradzają się, modlą na pokaz, żeby zdobyć sobie elektorat wierzących Polaków. I to jest normalne? Dla mnie to jest chore. Zbijają majątek polityczny na religijności Polaków. Bo głupi Polak, zawsze będzie miał większe zaufanie do polityka afiszującego się z biskupami, niż ateisty. To samo jest w USA. Polityk z biblią w ręku zawsze będzie budził większe zaufanie, niż bez biblii. I o czym to świadczy? O głupocie społeczeństwa. Jak łatwo ludzi oszukać. A Polaków na religijności zawsze było łatwo oszukać. Pod pretekstem działalności charytatywnych wyłudzono od Polaków ogromną ilość pieniędzy. Taki proceder robił nie tylko Kościół, ale i ludzie świeccy. W ostatnich 20 latach, fundacje rosły jak grzyby po deszczu. A głównie żeby nabijać Polaków w butelkę. Liderem na pewno jest tu Caritas, gdzie większość pieniędzy nie idzie dla potrzebujących, tylko do kasy Kościoła. No cóż gdyby przeciętny Polak był mądry, nie pozwoliłby się okradać, ani siebie ani własnego kraju. Kościół przez 20 lat wypompował z budżetu tak ogromną sumę pieniędzy, że aż strach pomyśleć jaka to suma. Jest jednym z winnych upadku gospodarki w Polsce. A może głównym winnym.


Hehe ale ględzisz masakra Smile Do tego ignorujesz w wypowiedziach to co Ci nie pasuje, przypominają się mi dwa polskie wcale nie kretyńskie powiedzenia "mówi dziad do obrazu a obraz ani razu" i "pleść trzy po trzy a para piętnaście" ! Na masona się nie nadajesz jesteś zbyt opętańczo wojownicza i nie wytonowana - wnioskuje, iż jesteś Polką która tupie nóżkami i macha szabelką, bo coś jej się tam w rodzinnej wsi nie spodobało.

Pozwól, że przypomnę Ci iż pisałaś o RR(Radiu Rydzyk) w tym temacie i na bazie składek dla tegoż radia uplotłaś ten jakżeż zgrabniutki tytulik (mechanizm stworzenia tytułu z informacji wstępnej którą podałaś pozostaje dla mnie nieodgadniony). Oceniam całokształt a nie tylko twoją ostaniom wypowiedź, zresztą w większości masz to samo do powiedzenia s skrócie można większość wypowiedzi streścić tak : "KK jest beee, i ciemnota, Polacy, ciemnota, złodzieje, Polacy, ciemnota, Mussolini, Polacy, faszyzm, UE jest fajne." Szczególnie denerwujące są twoje jednostronne mądrowania na tematy historyczne. Jakoś nie potrafisz zrozumieć iż zwykle są dwie strony medalu, przynajmniej kreujesz się na taką która tego nie pojmuje !


Teraz troszkę statystyk:
Cytat:
W Polsce praktykuje 44,2% wszystkich wierzących i jest to po Malcie najwyższy wskaźnik w Europie, przy czym w latach osiemdziesiątych praktykowało prawie 55%. Po kilkuletnim wzroście liczby praktykujących, w 2007 nastąpił spadek (z 45,8% w 2006 do 44,2%). Według Rocznika Statystycznego największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, do którego należy około 34,21 mln wiernych.
Najbardziej zurbanizowane diecezje są najmniej religijne. W Warszawie, Szczecinie i Łodzi do kościoła chodzi regularnie niecałe 20% społeczeństwa; najmniej religijnymi diecezjami są diecezja łódzka (28,6%), diecezja szczecińsko-kamieńska (29,3%) i diecezja koszalińsko-kołobrzeska (30,5%), a najbardziej religijnymi są diecezje południowo-wschodnie: diecezja tarnowska (72%), diecezja rzeszowska (68,5%) i diecezja przemyska (64,2%).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska

Jak więc widzisz praktykujących jest 44,2%, wybacz ale jest tomniej niż połowa wierzących (potencjalnych wyborców) ! Jeżeli nie lubisz ludzi religijnych to zamieszkaj w woj Łódzkim... bądź też w Warszawie Razz
Co do Caritasu i różnych organizacji charytatywnych- nie rzucaj tak łatwo słów na wiatr. Jestem pewien że nie potrafiłabyś udowodnić tego co napisałaś. Może Wielka Orkiestra lepsza od Caritasu według Ciebie ? Dla mnie to jest obojętne czy ludzie pomagają innym przez organizacje świecką, czy też przez organizacje laicką. Polska ma poważniejsze problemy niż darowizna 2zł "na tace" co niedziele, banki to dopiero wyprowadzają kapitał z Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popełniłam błąd że prowadziłam dyskusje o religii z takimi ludźmi jak Ty. To nie ma sensu. Brick wall Mówimy różnymi językami. Szkoda czasu i energii. Ten dinozaur jakim jest Kościół Katolicki i tak kiedyś zdechnie śmiercią naturalną. Tak jak miał swój początek, tak również będzie miał i koniec. Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi daje sobie uciąć ręce nogi i coś jeszcze, że Kościół przeżyje i Ciebie i mnie. Nie chcesz nie musisz należeć, także jestem daleki o gloryfikacji całej historii KK, ale musisz spojrzeć na to analitycznie ! Nawet takie wyprawy krzyżowe w sensie politycznym(bo nie religijnym) przyniosły Europie dużo pożytku! Tobie się wydaje, że jest czerń i biel na świecie, podczas gdy są także inne kolory ! Już zaś całkowicie oburza mnie sposób w jaki zatytułowałaś temat i na jakiej podstawie to zrobiłaś !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 15 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Kościół przeżył 1700 lat? Dzięki ustrojowi feudalnemu, niskiemu rozwojowi nauki, braku nowoczesnych mediów jak teraz, wyprawom krzyżowym, inkwizycji i dzięki ludziom o takim poziomie umysłowym jak Twój. Ale to się zmienia, Świat jest teraz inny. Ludzie się budzą. Niekoniecznie za mojego życia Kościół musi upaść, ale może stracić wpływy i przestać być religią państwową. Miałam kiedyś sen proroczy. Śniło mi się że Kościół w Europie nie miał już racji bytu i przeniósł się do Chin. Wierzę że tak będzie i szczerze mu tego życzę. Jak najdalej stąd. Teodoryk, po Twojej wypowiedzi o Caritasie, upewniłam się na 100%, że z takimi ludźmi jak Ty nie można dyskutować. Można tylko współczuć niskiego poziomu umysłowego. Skoro w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji ludzie są na takim poziomie rozumowania, to musi to być trwałe kalectwo. Szczerze współczuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 15 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego Kościół przeżył 1700 lat? Dzięki ustrojowi feudalnemu, niskiemu rozwojowi nauki, braku nowoczesnych mediów jak teraz, wyprawom krzyżowym, inkwizycji i dzięki ludziom o takim poziomie umysłowym jak Twój. Ale to się zmienia, Świat jest teraz inny. Ludzie się budzą. Niekoniecznie za mojego życia Kościół musi upaść, ale może stracić wpływy i przestać być religią państwową. Miałam kiedyś sen proroczy. Śniło mi się że Kościół w Europie nie miał już racji bytu i przeniósł się do Chin. Wierzę że tak będzie i szczerze mu tego życzę. Jak najdalej stąd. Teodoryk, po Twojej wypowiedzi o Caritasie, upewniłam się na 100%, że z takimi ludźmi jak Ty nie można dyskutować. Można tylko współczuć niskiego poziomu umysłowego. Skoro w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji ludzie są na takim poziomie rozumowania, to musi to być trwałe kalectwo. Szczerze współczuję.


O matko ...znowu ględzisz ! Mówił Ci już, że jako historyk patrzę na niektóre aspekty z dużym dystansem i staram się rozważyć obie strony medalu, "za i przeciw". Nawet nie bardzo mi się chce z tobą polemizować, bo bredzisz, brak Ci argumentów i zaczynasz bawić się w personalia ! Mam takie pytanie pani prorok - Jak twoim zdaniem KK ma się przenieść do Chin? - przecież tam się tępi religie oficjalnie...
Najbardziej się uśmiałem czytając o "nowoczesnych źródłach informacji" takie one wiarygodne i nowoczesne, że połowie świata wmówiły mit 11 września Laughing.
Gdyby nie wyprawy Krzyżowe nigdy Europa by nie dostała rozpędu, a ty byś najprawdopodobniej nie pisała tutaj na forum. Europa wkroczyła w renesans właśnie dzięki temu, że Włoscy żeglarze, kupcy itp. ożywili swoją działalność w okresie wypraw krzyżowych. Ustrój feudalny mieliśmy zawsze i mamy go i teraz więc nie bredź ! Tak racja świat się zmienił teraz ludzie przechodzą obok krzywdy drugiej osoby z obojętnością, nie mają już prawie czasu dla drugiego człowiek, tutaj się zgadzam "świat się zmienił"... ale czy na pewno na lepsze ? Ja w przeciwieństwie do Ciebie pozwolę sobie poprzeć tą zmianę, choćby krótkim filmikiem:

http://www.youtube.com/watch?v=oDoLZV66Dww

Zwracam uwagę na scenę pierwszą w filmiku, cóż za cudowny skomputeryzowany i zmechanizowany świat :/ WITAMY W "CYWILIZOWANYM Świecie"

I jeszcze jedno w dobie internetu i TV ludzie są na niskim poziomie rozumowania, dlatego iż brakuje im umiejętności krytycznej analizy-tutaj się zgadzam.. ! Próbowałem Ci udowodnić, iż patrzysz na świat wybitnie jednostronnie, masz taki sam tok rozumowania jak ludzie uczestnicy wypraw krzyżowych których tak gromisz... NIE JEST WAŻNE W KTÓRA STRONĘ JEST SIĘ FANATYKIEM. Wojujący ateiści i wojujący katolicy mają taki sam styl rozumowania ! Skoro z wypowiedzi, o Caritasie wnioskujesz że mam jakiś zacofany tryb myślenia to gratuluje, jest tylko małe "ale" ty nie poparłaś swojego twierdzenia niczym. Dlaczego więc mam je przyjmować bezkrytycznie jako prawdę oświeconą? Wybacz ale ja nie będę kroczył w jednym szeregu z wojującymi kalotami, bądź ateistami dla mnie jesteście siebie warci.

Przypominam, że nazwałaś temat "Czy Polacy są kretynami" i jeszcze tego nie dowiodłaś ! Półki co powołałaś się na 1 % społeczeństwa słuchającego RR.

Powiedz komu mam bardziej wierzyć profesorowi ateiście znawcy średniowiecza, który powiedział i udowodnił mi, iż wyprawy krzyżowe pchnęły Europę w renesans (zresztą większość profesorów z tej epoki tak twierdzi, bez względu na to jakiego są wyznania), czy obłąkanej Larze, która zapewne nie przeczytała ŻADNEGO poważnego opracowania dotyczącego stosunków feudalnych, średniowiecza, czy też Historii Kościoła ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Polacy są kretynami?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile