W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Polacy są kretynami?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2216
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk, z Twojej odpowiedzi można wywnioskować, że jesteś podenerwowany, więc już na wstępie proszę, aby dyskusja przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze, mimo odmiennych poglądów.

Uważam, że wgłębiając się w te zagadnienie będziemy prowadzić bezowocną paplaninę, niczym teista z ateistą, bowiem piszesz o walce bez wypierania się cech narodowych oraz temperamencie, słowiańskiej gościnności i niemieckiej pracowitości, co po prostu neguję. Oczywiście jestem pewien swych racji, które zdołałem wykształcić w sobie przez wiele lat i mało prawdopodobne, by ktokolwiek je zmienił. Neguję cechy wspólne całego narodu, ponieważ neguję odrębność narodową pod jakimkolwiek względem.

Mógłbym teraz w charakterze zaczepki zapewnić Cię, że istnieją tchórzliwi Polacy lub leniwi Niemcy, lecz podobne argumenty -choć słuszne i prawdziwe- mają zerową wartość. Skończmy, ciesząc się, że coś nas różni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teodoryk, z Twojej odpowiedzi można wywnioskować, że jesteś podenerwowany, więc już na wstępie proszę, aby dyskusja przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze, mimo odmiennych poglądów.

Uważam, że wgłębiając się w te zagadnienie będziemy prowadzić bezowocną paplaninę, niczym teista z ateistą, bowiem piszesz o walce bez wypierania się cech narodowych oraz temperamencie, słowiańskiej gościnności i niemieckiej pracowitości, co po prostu neguję. Oczywiście jestem pewien swych racji, które zdołałem wykształcić w sobie przez wiele lat i mało prawdopodobne, by ktokolwiek je zmienił. Neguję cechy wspólne całego narodu, ponieważ neguję odrębność narodową pod jakimkolwiek względem.

Mógłbym teraz w charakterze zaczepki zapewnić Cię, że istnieją tchórzliwi Polacy lub leniwi Niemcy, lecz podobne argumenty -choć słuszne i prawdziwe- mają zerową wartość. Skończmy, ciesząc się, że coś nas różni.


Zabrakło argumentów ? Niestety istniej słowiańska gościnność i pracowitość Niemców (wyjątki potwierdzają regule), to że ty negujesz to co istnieje to twoja sprawa, nie zdziwię się jak zanegujesz to że żyjesz Smile. Nie byłem poddenerwowany jedynie pokazałem ci jak ładnie mnie ZASZUFLADKOWAWAŁEŚ (tak niby nie dzielisz ludzi ale strasznie ich szufladkujesz)NIE PODAJĄC ARGUMENTÓW, podałeś temat i [pozwiedzałeś że czemuś przyklaskuje, nie dałeś przy tym odnośników do mojej wypowiedzi, twoja teza zostaje więc obalona - słaby warsztat zero przypisów, ja Ci mówię (!) - jeżeli mi udowodnisz w której wypowiedzi powiedziałem coś złego na jakikolwiek naród to uznam, że jesteś godnym poszukiwaczem prawdy Smile. Na razie rzucasz argumentacje BEZ POKRYCIA, ja tobie gratuluje negacji pojęcia narodu Smile BRAWO Turcy i Eskimosi w twojej ocenie mają taką samą mentalność BRAWO !! Idź wyjdź na ulicę i głoś swoje poglądy Laughing, a najlepiej pogadaj z specjalistami z zakresu etnografii ! To że dążysz do kolektywizmu to widzę, do tego same dążą twórcy NWO, więc nie masz się czym szczycić.


Zastanów się czym popierasz swoje wyssane z palca tezy nim rzucisz następną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freg
Cytat:
Oczywiście jestem pewien swych racji, które zdołałem wykształcić w sobie przez wiele lat i mało prawdopodobne, by ktokolwiek je zmienił.


Oczywiście możesz być pewien swoich racji...(masz do tego prawo)

Jednakże Twój wyrobiony pogląd jest sprzeczny z takimi dziedzinami nauk jak: socjologia, antropologia, pedagogia kultury a także psychologia.
Freg
Cytat:
ponieważ neguję odrębność narodową pod jakimkolwiek względem.

Według mojej opinii odrębność narodowa jest czymś pięknym dlatego większość ludzi tak bardzo lubi podróżować. A im dalej od własnych korzeni tym bardziej te podróże kształcą poszerzają horyzonty i fascynują.

Być może Ty chciałbyś zrobić z człowieka mass mana.
Czyli człowieka masy-bez tych różnic kutrowych i tradycji i związanych z tym cech narodowych i mentalności narodowej.
Jednak dzięki Bogu różnice między ludźmi istnieją i nie jesteśmy jedną wielką jednolitą masą. -Oczywiście taką masę próbuje się wykreować po przez mass media czy niską kulturę masową. No i oczywiście postępujący proces globalizacji.
Czyli Nowy Porządek Świata: jeden Świat/System, jedna waluta , jeden język itd.

No i oczywiście im się to udaję.

Na pocieszenie powiem ,że człowiek jako energia niczym nie różni się od drugiej energii.(ufam tym ludziom , którzy rozwinęli się duchowo i tak twierdzą, a także na podstawie własnych, ale tylko podstawowych doświadczeń w tym zakresie)
W istocie wszyscy jesteśmy ''dziećmi'' Boga. Jesteśmy tym samym.
Niestety niewielu ma możliwość widzenia tej energii. Niewielu też posiada wysoki poziom empatii z innymi ludźmi. Stąd te sztuczne podziały.
Jednakże my ludzie nie zachowujemy się wobec siebie jak energie i części jednego źródła , gdyż wtedy świat od zarania dziejów wyglądałby inaczej.
Więc trzymamy się powierzchni czyli materii. W świecie materialnym- i takimi kategoriami pojmujemy rzeczywistość (po przez zmysły) zostaliśmy i wyrastaliśmy w danej kulturze i tradycji.

''Według „Słownika Socjologicznego" „dziedzictwo kulturowe rozumiemy jako treści i dobra kulturalne, przekazywane (nadawane i odbierane) w czasie i w przestrzeni, podlegające społecznemu wartościowaniu, zazwyczaj uważane za ważne i doniosłe zarówno dla teraźniejszości danej zbiorowości, jak i dla przyszłości. Są to głównie takie elementy, jak normy społeczne, wzorce działania, obyczaje, wierzenia, sposoby myślenia, wytwory materialne" (K. Olechnicki, P. Załęcki, 1997, s. 255). Podobnie w ujęciu S. Ossowskiego „dziedzictwo kulturowe stanowi rzeczywistość kulturową o charakterze mentalnym, ukształtowaną przez poprzednie pokolenia i przejętą przez aktualną czy żyjącą w danym okresie historycznym generację" (S. Ossowski, 1984, s. 37).''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja gdzieś napisałam że to moja opinia, że wszyscy Polacy są kretynami? Ubrałam tylko w słowa i postawiłam jako pytanie to, o czym inni myślą. Bo Rydzyk tak myśli na pewno, jak i cała świta Kościoła w Polsce. Zbili fortunę na głupocie i naiwności ludzkiej. Już sam fakt że takie Radio Maryja z Rydzykiem włącznie wylęgło się w Polsce i ma sie dobrze, coś o na mówi, nas Polakach. Wink Możecie rzucać na mnie gromy, ale nie macie wpływu na to jak nas postrzega reszta świata. A z tą naszą śmieszną religijnością, kultem sutanny i Rydzyka wyglądamy naprawdę śmiesznie. I oby Polska tylko nie zeszła na dziady Exclamation Bo z nędzą i kościołami bogatymi jak pałace w tle, będziemy naprawdę wyglądać żałośnie. Sad

video - PRECZ Z KOŚCIELNYMI ZŁODZIEJAMI

www.youtube.com/watch?v=qqYywae-MiQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Być może Ty chciałbyś zrobić z człowieka mass mana.
Czyli człowieka masy-bez tych różnic kutrowych i tradycji i związanych z tym cech narodowych i mentalności narodowej.
Jednak dzięki Bogu różnice między ludźmi istnieją i nie jesteśmy jedną wielką jednolitą masą. -Oczywiście taką masę próbuje się wykreować po przez mass media czy niską kulturę masową. No i oczywiście postępujący proces globalizacji.
Czyli Nowy Porządek Świata: jeden Świat/System, jedna waluta , jeden język itd.



Pięknie to ujęłaś. Ja jeszcze dodam, że w Europie je się widelcami, w Chinach pałeczkami i niech tak pozostanie, a kolektywnym fanom NWO już podziękujemy za dyskusje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
jeżeli mi udowodnisz w której wypowiedzi powiedziałem coś złego na jakikolwiek naród to uznam, że jesteś godnym poszukiwaczem prawdy

Nie czuję się w obowiązku do udowadniania czegokolwiek, tym bardziej tez, których nie użyłem, a na Twojej opinii mi nie zależy.

Rozumiem, że jesteśmy na ogólnodostępnym forum internetowym, lecz typowe slogany, jak "Zabrakło argumentów?", "Wyjątek potwierdzający regułę" nie budują rozmowy, a tylko zaniżają jej poziom. Nie plotkujemy o cyckach dody, ale rozmawiamy na poważne tematy, tymczasem po serii wykrzykników i ogólnym chaosie mogę się spodziewać już tylko wytykania literówek, czy popularnego w tym miejscu oskarżenia o działanie na rzecz NWO, do czego powoli dochodzisz:

Teodoryk napisał:
To że dążysz do kolektywizmu to widzę, do tego same dążą twórcy NWO


Na szczęście swoją postawą usprawiedliwiasz użycie jednego ze znanych wyrażeń przeze mnie. A więc, "czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną". Wróćmy do mojego postu:

FreeG napisał:
Neguję cechy wspólne całego narodu, ponieważ neguję odrębność narodową pod jakimkolwiek względem.


Nie neguję więc narodu, lecz jego rzekome cechy wspólne. Cechy wspólne narodu. Nie neguję też cech wspólnych, jako takich, lecz Twój pogląd, zakładający, że rzekomo powstają one na terytorium ściśle pokrywającym się z granicami. Różnice między ludźmi istnieją, lecz według mnie są nieznaczne, a miejsce ich występowania można podzielić na wschód-zachód, północ-południe, nie na konkretne kraje.

Powyższe wytłumaczenie tyczy się również Tańczącej z wilkami, która źle mnie zrozumiała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie czuję się w obowiązku do udowadniania czegokolwiek, tym bardziej tez, których nie użyłem, a na Twojej opinii mi nie zależy.

Rozumiem, że jesteśmy na ogólnodostępnym forum internetowym, lecz typowe slogany, jak "Zabrakło argumentów?", "Wyjątek potwierdzający regułę" nie budują rozmowy, a tylko zaniżają jej poziom. Nie plotkujemy o cyckach dody, ale rozmawiamy na poważne tematy, tymczasem po serii wykrzykników i ogólnym chaosie mogę się spodziewać już tylko wytykania literówek, czy popularnego w tym miejscu oskarżenia o działanie na rzecz NWO, do czego powoli dochodzisz:



Śmieszny człowieczku rzucasz tezę, nie umiesz jej potwierdzić a później piszesz że nie "czujesz obowiązku tego czynić"

Od kiedy to stwierdzenie zabrakło argumentów obniża loty dyskusji ? Rozumiem, że należysz do grona jaśnie oświeconych Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że stać Cię na coś większego, a okazałeś się zwykłym gówniarzem z klawiaturą i wolnym czasem. Daj znać, kiedy z kogoś o odmiennych poglądach nie będziesz automatycznie robił wroga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekhm... O co chodzi w tym temacie?
Grupa ludzi postanowiła bez niczyjej pomocy zrzucić się na budowę kościoła. Ja rozumiem, że są lepsze sposoby wydawania pieniędzy, ale - jako że nie są one moje - nic mi do tego.

Czy z tego powodu należy się wściekać, wyzywać od idiotów, kretynów i zarazem pokazywać przejawy tego idiotyzmu poprzez chamskie zaczepki i reagowanie na nie? Czy z tego powodu należy produkować dosyć dziwne i mało mające z prawdą przypuszczenia w stylu "granice są sztucznym tworem", albo "Polacy to kretyni"? Zamiast zazdrościć słuchaczom RM umiejętności działania dla dobra swojej wspólnoty, może sami zróbcie na coś zrzutkę? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Zamiast zazdrościć słuchaczom RM umiejętności działania dla dobra swojej wspólnoty, może sami zróbcie na coś zrzutkę? Smile

Amen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:46, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o architekture tego kosciola to jak dla mnie jest fatalna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru, tym sposobem dałeś Larze naprawdę mocny argument do ręki. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostanio jak chciałem odpisać to forum nie działało, dziś mi działa więc coś skrobnę Smile

Więc po pierwsze, właśnie mówię cały czas iż temat obiecuje złote góry !
Nie ma zaś w nim nic konkretnego Niestety znaleźli się ludzie pokroju FreeG, którzy myślą że są jaśnie oświeceni i w ten sposób temat się kręci.

Cytat:
Myślałem, że stać Cię na coś większego, a okazałeś się zwykłym gówniarzem z klawiaturą i wolnym czasem. Daj znać, kiedy z kogoś o odmiennych poglądach nie będziesz automatycznie robił wroga.


Ty zaś daj znać gdy będziesz potrafił uargumentować te tezy --->

1. Twój pogląd, zakładający, że rzekomo powstają one na terytorium ściśle pokrywającym się z granicami.

Niesamowicie podoba mi się wtykanie mi w usta takich tez, wydaje mi się że pasowałbyś na człowieka, który zmusza innych do swoich poglądów i ogranicza wolność... serio Smile. Szczególnie przypadło mi do gustu słówko ściśle Smile jako historyk nie lubię ścisłości w żadnym aspekcie i podchodzę to wszystkiego z duża rezerwą. Jednak ataków personalnych na swoją osobę tolerował nie będę.
Co mają granice do tego, gdzie takie coś napisałem ? Polak z mentalnością Polską będzie miał taka mentalność także w Chicago !

2.

Cytat:
Napisałeś:Cofnij się proszę do tematuCo sądzicie o Żydach?. Można tam przeczytać m.in., że:
"Żydzi to zbrodniarze."
"Tak paskudnych ludzi to nie ma na świecie!"
"I tu nie ma wyjątku"
...czemu oficjalnie sam przyklaskujesz:


Gdzie więc przyklaskuje? CZEKAM na potwierdzenie tezy, bo w dziecinny sposób się wymigujesz... ewidentnie omijasz ten temat. Powiedziałeś coś to wykaż że masz jaja i powiedz na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski.
Zastanów się kto jest dzieciakiem ! Czy czasem nie osoba która rozpoczyna ataki personalne bez silnych dowodów ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiasz ze mną, jak z prokuratorem. Jesteś uprzedzony i nastawiony negatywnie, wyłapujesz zdania, pojedyncze słowa, rzucasz cytatami, powtarzasz się do znudzenia i żądasz na wszystko dowodów, jakbym stanowił jakiekolwiek zagrożenie i zmuszał Cię do obrony. Oczywiście już dawno zapomniałeś o głównym temacie, bo trzymasz się kurczowo jednej wypowiedzi. Nie jest ona aktem oskarżenia, a moją subiektywną oceną i interpretacją. Sposobu myślenia nie można udowodnić, lecz ty możesz udowodnić, że mam mylne mniemanie o Tobie. Nie zależy mi na tym, ale Tobie powinno pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.tvn24.pl/12690,1590358,0,1czekamy-tutaj-na-ciebie,wiadomosc.html

"Przyjaciele i tłum mieszkańców Śląska, pożegnał na mszy w kościele pw św. Anny w Zabrzu, prof Zbigniewa Religę."

"W wiekuistej światłości jest wiele miejsca dla takich jak ty - powiedział zwracając się w kierunku WIZERUNKU prof Religii, jego następca w zabrzańskim ośrodku chorób serca, prof Marian Zembala." Shocked

"Czekamy tutaj na Ciebie ..." - i na pierwszy CUD Religi? Laughing

Czy to nie przykład kretyństwa Polaków katolików?
Nie potrafi się uszanować poglądów zmarłego. Religa przewróci się w grobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hę? Czy jak jakiś obłąkany, fanatyczny katol podejdzie do Ciebie i powie Ci "jesteś dobrym człowiekiem, będę się za ciebie modlić. Myślę, że trafisz do nieba" to znaczy, że ten kretyn, buc i burak nie umie uszanować Twoich poglądów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym jak zwykły kamień może stać się sposobem na złoty interes. Bad Grin

www.youtube.com/watch?v=c5vOOMcizD0&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cebull1




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy Szkoci są chciwi na pieniądze, powiedział Szkot:-/ Po pierwsze, jeśli się pisze takie stereotypowe określenia jak: Polacy są tacy lub smacy, to zawsze trzeba pamiętać, że tez jest się Polakiem, a więc logicznie, że też się zalicza do tych ludzi, których się tak negatywnie osądza. Wyraża się więc stwierdzenia, także o sobie. Musi trochę jeszcze się nauczyć ten kto szufladkuje ludzi i wrzuca wszystkich do jednego worka, ten kto używa takich pejoratywnych, (kiedyś będących w użytku nieszczęsnej psychiatrii) określeń jak kretyn, debil, imbecyl itp., gdyż są to określenia bardzo poniżające innego człowieka, innych ludzi. Bardzo proszę o trzymanie się jak najdalej od siejących podziały, stereotypowych określeń. Żaden naród nie jest gorszy ani lepszy od drugiego. Wszystkie narody i wszyscy ludzie są jednakowo ważni, a każdy ma swoje słabości i zalety. I tak już stereotypy swoje złe wśród ludzi poczyniły. Po co to jeszcze powiększać. Każdy ma prawo do swojego zdania. Dobrze jak jest różnorodność. Tak więc bądźmy dla siebie uprzejmi, nie będzie nam się lepiej żyło z takimi pogardliwymi określeniami. Następnym razem lepiej byłoby napisać, część Polaków jest taka lub smaka itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie są stereotypy, tylko fakty. Takich faktów o głupocie Polaków mogłabym przytoczyć mnóstwo i to, jakie pieniądze można zarobić na ciemnocie i naiwności polskiego społeczeństwa. A najważniejszym niezbitym dowodem jest to, jak wygląda nasz kraj. Chcemy być nowocześni, europejscy, a jesteśmy zwyczajnie sklerykalizowani i zacofani. Dzięki katolickiemu wychowaniu w szkołach, młodzież jest niedouczona, poziom w szkołach upada, a 13 letnie dziewczynki rodzą dzieci. Szczycimy się że katolików w Polsce jest ponad 90%. I z czego tu być dumnym? Narzucanie jednej religii uprzywilejowanej i robienie z niej wręcz religii politycznej jak to ma miejsce w Polsce, jest obrazą dla innych wyznań, nie mówię już o niepraktykujących. Jeśli państwo polskie przeznacza z budżetu ogromne sumy na Kościół, to robi to również z kieszeni protestantów, prawosławnych, Żydów i innych, którzy na pewno tego sobie nie życzą. Jest to przykład debilizmu Polaków i brak poszanowania dla mniejszości wyznaniowych i ateistów. Czy Polacy o innych poglądach liczą się w Polsce Question Nie liczą.Exclamation A nawet uważani są za nie-Polaków albo Żydów. Więc ja, jako nie-Polka i Żydówka z czystym sumieniem piszę, że Polacy są kretynami. Takie życie w wyznaniowym państwie jakim jest Polska, to Polacy Polakom zgotowali ten los. Think Sad

Ps. Polacy nie mają samokrytyki i poczucia humoru. Łatwo się obrażają. A chyba lepiej jak się sami śmiejemy z siebie, niż gdyby ktoś obcy się z nas śmiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię wypowiedzi Lary.
Sa one takie głębokie, przemyślane.
Widać w nich troskę o dusze polskiego narodu.
Są one tak polskie, tak szczere.

Dziwi mnie tylko Lary seksizm!
Dlaczego pisze "Czy Polacy są kretynami?"
Dlaczego dyskryminuje Polski.
Pomija je całkowitym milczeniem , tak jakby Naród Polski był jednopłciowy i składa sie z samych Polaków.

Przecież na ten Twój Laro Naród, składają się nie tylko Polacy, ale również i Polki!

Warto tez myslę laro zastanowić sie co miałaś na mysli pod pojęciem "kretyn"

"kretyn idiota, głupiec, tępak, bałwan;
med. człowiek mający objawy kretynizmu, matołectwa, upośledzenia fiz. i umysłowego na tle niedoczynności tarczycy."

Jest też opis taki:''

"Kretynizm, matołectwo – obecnie nieużywany termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy.

Niegdyś choroba ta była bardzo często spotykana wśród ludności zamieszkałej w rejonach górskich. W niektórych wioskach ponad połowa populacji dotknięta była tą przypadłością. W latach 60. XIX wieku Rudolf Virchow udowodnił, że przyczyną choroby jest uszkodzenie tarczycy. W 1922 stwierdzono zależność częstości występowania kretynizmu od zawartości jodu w glebie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie obficie jodowanych soli w miejscach, w których występuje niedobór tego pierwiastka[1]."


Na dolegliwośc której tak się Lara boisz , ordynuje obficie używać jodowanych soli.



Piszesz Laro , że „Chcemy być nowocześni, europejscy, a jesteśmy zwyczajnie sklerykalizowani i zacofani.”
Laro zapewniam, Cię ,że ja nie chce być nowoczesny!
Jak jestem tradycjonalista i dlatego w przeciwieństwie do tych „nowoczesnych” i postępowych „kochających inaczej” ja jestem tradycjonalista i podobnie jak moi przodkowie preferuje kobiety , zamiast postępowej miłości jednopłciowej .


Laro piszesz:
„ Dzięki katolickiemu wychowaniu w szkołach, młodzież jest niedouczona, poziom w szkołach upada, a 13 letnie dziewczynki rodzą dzieci.”
Laro nie wiem w jakim wieku doznałaś inicjacji, ale myślę , że to nie kwestia katolicyzmu , tylko wychowania w domu i tradycji rodzinnych.
Córka najczęściej zostaje zapłodniona w tym samym wieku w którym była zapłodniona jej matka. Napisz nam czy uważasz , że to prawda.

Laro:
„Czy Polacy o innych poglądach liczą się w Polsce Nie liczą. A nawet uważani są za nie-Polaków albo Żydów. Więc ja, jako nie-Polka i Żydówka z czystym sumieniem piszę, że Polacy są kretynami. Takie życie w wyznaniowym państwie jakim jest Polska, to Polacy Polakom zgotowali ten los. ”


Laro zapewniam Cię , że co jak co , ale Żydówką na pewno nie jesteś.
Chyba ,że dokonałaś konwersji.

Wiesz po czym poznają się w świecie prawdziwi Żydzi?

Laro , poznają się po .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cebull1




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
. Chcemy być nowocześni, europejscy, a jesteśmy zwyczajnie sklerykalizowani i zacofani. Dzięki katolickiemu wychowaniu w szkołach, młodzież jest niedouczona, poziom w szkołach upada, a 13 letnie dziewczynki rodzą dzieci. Szczycimy się że katolików w Polsce jest ponad 90%. I z czego tu być dumnym? Narzucanie jednej religii uprzywilejowanej i robienie z niej wręcz religii politycznej jak to ma miejsce w Polsce, jest obrazą dla innych wyznań, nie mówię już o niepraktykujących. Jeśli państwo polskie przeznacza z budżetu ogromne sumy na Kościół, to robi to również z kieszeni protestantów, prawosławnych, Żydów i innych, którzy na pewno tego sobie nie życzą. Jest to przykład debilizmu Polaków i brak poszanowania dla mniejszości wyznaniowych i ateistów.

Ps. Polacy nie mają samokrytyki i poczucia humoru. Łatwo się obrażają. A chyba lepiej jak się sami śmiejemy z siebie, niż gdyby ktoś obcy się z nas śmiał.


Nie wszyscy chcą byc nowocześni i europejscy i mają do tego prawo. Zresztą kto wyznacza kryterium tej europejskości, może nwo-owska i niedemokratyczna instytucja jaką jest Komisja Europejska( vide komisarze polityczni w ZSRR)?
N ie jesteśmy wcale wyjątkowi jeśli chodzi o odsetek zacofanego społeczeństwa. W wielu nacjach występuje też dużo osób bez dystansu do siebie, poczucia humoru i tak dalej. My jesteśmy najlepsi w narzekaniu, czego ty Lara dajesz wyrazisty przykład. A w ogóle to duża część Polaków i Polek ma jakiś kompleks jako naród, bo nieustannie się porównujemy z innymi krajami u siebie przewaznie widząc same wady. To się nazywa niskie poczucie wartości narodowej.
W innych państwach jak np. w Usa też dominujące religie robią wałki i przekręty. W Anglii, gdzie jest większa edukacja seksualna jest katastrofa i też 13 latki rodzą dzieci. Anglicy sa bardziej zakłamani i są większymi hippokrytami niz my. Niemcy mają o wiele mniej elastyczności i poczucia humoru itd. A nawet jeśli by tak było, że u nas jest gorzej, to mozna to zrozumieć mentalnością szlachecką pańszczyźnianą, o zaborami, okupacją, komunizmem. Byliśmy kolonią carskiej Rosji, później ZSRR, pod zaborami pruskim i austriackim, okupowani przez Niemców. Trochę więcej zrozumienia. Ja też bym miał ochotę wysłać większość kleru na księżyc razem z ich sfanatyzowanymi wiernymi, ale tego bym nie zrobił nawet gdybym mógł, bo każdy ma prawo do takich poglądów, do jakich chcę. Jak ktoś chcę wierzyć w święte dziwictwo, w trójcę, aniłołów, Jahwe, Jezusa, Zeusa to jego sprawa. W kazdym państwie występują skrajności i fundamentaliści religijni. To co możemy zrobić to szukac porozumienia i współnego języka, bo każdy ma swoje plusy i minusy. To że babcie się dają oszukiwać przez Rydzyka i innych religijnych naciągaczy to juz sprawa tych babć. Też mnie bardzo niepokoi, że kościół dostaję tyle kasy z budżetu i nie cierpię tej agentury watykanu. Jednak taki język jaki Ty stosujesz żadnego rydzykowca i katolikaa nie zachęci do refleksji i skorygowania poglądów. Taka osoba poczuję się tylko zaatakowana i nic z tego nie będzie. Po co sobie truć nerwy tym że ktoś ma inne poglądy niz my. Nie ma sensu nikogo na siłę przekonywać, najlepiej wzruszyc ramionami i się pośmiać. A po drugie to zwolennicy rydzyka, po za swoim fanatyzmem religijnym mają czasem lepsze pojęcie o tajnych stowarzyszeniach, sytuacji gospodarczej Polski i stanie świata niż wyznawcy wyborczej, tvn-u. I to nie prawda, że wszyscy ze słuchaczy Rydzyka są antysemitami. Znam takie osoby, które są do rany przyłóż i ich religia im duzo pomaga, więc niech wierzą, w to co chcą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lara napisała:To nie są stereotypy, tylko fakty. Takich faktów o głupocie Polaków mogłabym przytoczyć mnóstwo i to, jakie pieniądze można zarobić na ciemnocie i naiwności polskiego społeczeństwa. A najważniejszym niezbitym dowodem jest to, jak wygląda nasz kraj. Chcemy być nowocześni, europejscy, a jesteśmy zwyczajnie sklerykalizowani i zacofani. Dzięki katolickiemu wychowaniu w szkołach, młodzież jest niedouczona, poziom w szkołach upada, a 13 letnie dziewczynki rodzą dzieci. Szczycimy się że katolików w Polsce jest ponad 90%. I z czego tu być dumnym? Narzucanie jednej religii uprzywilejowanej i robienie z niej wręcz religii politycznej jak to ma miejsce w Polsce, jest obrazą dla innych wyznań, nie mówię już o niepraktykujących. Jeśli państwo polskie przeznacza z budżetu ogromne sumy na Kościół, to robi to również z kieszeni protestantów, prawosławnych, Żydów i innych, którzy na pewno tego sobie nie życzą. Jest to przykład debilizmu Polaków i brak poszanowania dla mniejszości wyznaniowych i ateistów. Czy Polacy o innych poglądach liczą się w Polsce Question Nie liczą.Exclamation A nawet uważani są za nie-Polaków albo Żydów. Więc ja, jako nie-Polka i Żydówka z czystym sumieniem piszę, że Polacy są kretynami. Takie życie w wyznaniowym państwie jakim jest Polska, to Polacy Polakom zgotowali ten los. Think Sad

Ps. Polacy nie mają samokrytyki i poczucia humoru. Łatwo się obrażają. A chyba lepiej jak się sami śmiejemy z siebie, niż gdyby ktoś obcy się z nas śmiał.


Problem w tym, że to nie są fakty, RR słucha 1% społeczeństwa ! Jak podstawie datków dla Rydzyka można napisać taki temat ?(W tym momęcie jesteś nietolerancyjna ponieważ nie tolerujesz tego, że mniejszość się organizuje i robi co jej się podoba) Największego szoku doznałem czytając, że przez katolicyzm młodzież jest nie douczona Shocked... hehe nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy, pracowałem w szkole i uwierz mi że młodzież Polska bynajmniej do dewotów nie należy. Tak 90% wyznających tą samą religię jest powodem do dumy, lepsze to niż państwo wielo-wyznaniowe, mieliśmy już takie całkiem nie dawno- Przed II wojną... rozumiem Laro że podobają Ci się konflikty na tle religijnym które wstrząsają zachodnią Europą (patrz islamizacja) oraz Bałkanami.


Jeżeli brakiem poszanowania dla mniejszości jest budowanie tego co chce większość to gratuluje Laro poglądów Laughing, moim zdaniem głupio by to wyglądało gdyby budowany z kasy państwa Meczety, bądź synagogi, czy w Iranie buduje się Kościoły z kasy państwowej ? Czy w Polsce ktoś zabija mniejszości narodowe, jak to się dzieje np. w Indiach? NIE! Polacy to tolerancyjny naród, popatrz na Rosję albo na Francję... uwierz mi że jak Francuzi się upiją i im się rozwiąże język, to poglądy LPR i MW przy ich wywodach co należało by zrobić z emigrantami i więdną !

Skoro jesteś żydówką, jak piszesz (chodź w to wątpię bo ględzisz jak prowincjonalna "alternatywna" dziewczynka ze wsi) to czemu tak się przejmujesz losem Polaków Smile My sobie w miarę radzimy.

Poczucie humoru...hmm akurat z tego słyniemy w Europie Razz

Jeżeli chcesz poczytać o tolerancji bądź jej braku- to polecam podręczniki do Historii Powszechnej Nowożytnej, zobacz sobie rozdziały o Rzeczpospolitej Obojga Narodów POLECAM !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam czasami wrażenie, że żyję w wielkim, nacjonalistyczno-religijnym idiotowie Rolling Eyes .Na szczęście jest to wrażenie nieco wyolbrzymione, w końcu nie wszyscy w tym kraju to zacofane oszołomy (aha, zapomniałem-ci co nie są to Żydzi Laughing ). Co nie zmienia faktu, że Polacy (w tym także być może i ja) są zupełnie pozbawieni jednej ważnej cechy, którą posiada wiele innych nacji (uogólniając)- dystansu do siebie. Przypominam, że bez tego nie da się walczyć z wadami swoimi i swojego kraju/narodu.

Tak więc pytanie postawione w temacie może na wyrost, ale daje do myślenia. W końcu np. słuchacze RM to głównie Polacy/Polki i jest ich coraz więcej.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk Ty jesteś właśnie przykładem debilnego Polaka. Gdzie ja napisałam w ostatniej wypowiedzi o Radiu Maryja? Ja napisałam o naszych rządzących Polakach, wybrańcach narodu, którzy zrobili z katolicyzmu religię polityczną. Z Jasnej Góry zrobiono centrum polityczne, gdzie politycy przed wyborami naradzają się, modlą na pokaz, żeby zdobyć sobie elektorat wierzących Polaków. I to jest normalne? Dla mnie to jest chore. Zbijają majątek polityczny na religijności Polaków. Bo głupi Polak, zawsze będzie miał większe zaufanie do polityka afiszującego się z biskupami, niż ateisty. To samo jest w USA. Polityk z biblią w ręku zawsze będzie budził większe zaufanie, niż bez biblii. I o czym to świadczy? O głupocie społeczeństwa. Jak łatwo ludzi oszukać. A Polaków na religijności zawsze było łatwo oszukać. Pod pretekstem działalności charytatywnych wyłudzono od Polaków ogromną ilość pieniędzy. Taki proceder robił nie tylko Kościół, ale i ludzie świeccy. W ostatnich 20 latach, fundacje rosły jak grzyby po deszczu. A głównie żeby nabijać Polaków w butelkę. Liderem na pewno jest tu Caritas, gdzie większość pieniędzy nie idzie dla potrzebujących, tylko do kasy Kościoła. No cóż gdyby przeciętny Polak był mądry, nie pozwoliłby się okradać, ani siebie ani własnego kraju. Kościół przez 20 lat wypompował z budżetu tak ogromną sumę pieniędzy, że aż strach pomyśleć jaka to suma. Jest jednym z winnych upadku gospodarki w Polsce. A może głównym winnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy polak ,który dał się wmanipulować np. w antysemityzm jest idiotą i debilem.
A jest ich wielu .Myślą że są naj i mówią w typowo buraczanej semantyce o innych rodakach -
TY RASISTO !! .
To on nie ja .
A tymczasem powtarzają zwykłą propagandę - to są prawdziwi idioci.

Dla nich fragment wywiadu z polskim starym żydem .

"...To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczac zydów do transportów - to robili Zydzi.
To nie Polacy pilnowali niemieckiego porzadku w gettach, ale Zydzi.

Nie znam przypadku, aby zydzi administrujacy gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przeciez za to grozilo tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie calej rodziny, jak grozilo to Polakom za pomoc zydowi, a Polacy to robili.
Zydzi amerykanscy wiedzieli doskonale, co sie dzieje z zydami europejskimi, zarówno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny.
Ja jak cos robie, to robie az do konca i nic nie mówie, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który zostal opublikowany w prasie zydowskiej, tutaj, w Brazylii.

W �Redzenia Judaika" - to czasopismo jest drukowane w Sao Paulo - w tym to wlasnie pismie zostal dosc dyskretnie zreszta opublikowany artykul glównego jej redaktora, w którym napisal on, ze zydzi amerykanscy nie zrobili prawie nic, aby ratowac Zydów europejskich przed zaglada. Powód? Obawiali sie konkurencji przy pracy. Ten, co to napisal, to nie byl idiota - to byl zyd, który doskonale wiedzial co i dlaczego pisze. Nazywal sie Oskar Minc. On jeszcze zyje, jest na emeryturze.
A co zrobily inne rzady jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamkneli bramy.

Delegacji zydowskiej, która udala sie do Australii z prosba o wpuszczenie tam zydów europejskich, powiedziano, ze nie maja tam zadnych problemów rasowych i nie chca ich tez importowac z Europy. Zamkneli drzwi dla Zydów.
A wie pan, który kraj otworzyl swoje granice wtedy dla Zydów? Nie wie pan? POLSKA, prosze pana.


http://www.jvlradio.com/wwwboard/messages/92.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Polacy są kretynami?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile