W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jezus umarł bo był za gruby  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1829
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 20 Lut '09   Temat postu: Jezus umarł bo był za gruby Odpowiedz z cytatem

zaczęły się ataki izraelu i kto tu jest "nie tolerancyjny" podaję link http://wiadomosci.onet.pl/1920422,12,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reinert




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze Smile Obie historie są siebie warte. Dlaczego w odpowiedzi nie mogli byśmy zakwestionować istnienia narodu żydowskiego, jako rasy Very Happy Co do religii zaś, to oni chyba zgłupieli. Sami wymyślili to durne chrześcijaństwo, a teraz się z nas śmieją? Albo to kolejna teoria spiskowa, albo to naród porąbany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę to co kościół i chrześcijanie przez wieki robili Żydom, taki odwet to jest nic. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SugS




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 77
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Biorąc pod uwagę to co kościół i chrześcijanie przez wieki robili Żydom, taki odwet to jest nic. Smile

Podaj pare przykładów co takiego strasznego zrobili
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zero




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo tego było, chociażby prześladowania żydów w Hiszpanii, mordowanie ich "przy okazji" wypraw krzyżowych, holokaust (nawet jeżeli prawdą jest promil ilości jego ofiar to i tak zatrważająca liczba), jak bardzo by ich nie lubić, to trzeba przyznać, że jednak sporo wycierpieli przez te tysiące lat historii (co nie daje im prawa do gnębienia arabów).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy równie mocno by się śmiali gdyby ktoś napisał, że żydzi tak szybko płonęli w krematoriach bo byli za grubi... :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SugS podam Ci nie parę ale dużo przykładów. Zobacz pod tematem Vatican's holocaust, napisałam o chrześcijańskim antysemityźmie w Polsce i Europie. Zamieściłam link do starych kronik, gdzie jest o pierwszych gettach w Europie założonych przez papieży, w szczególności papieża Pawła IV, o mordowaniu Żydów przez chrześcijan za rzekome zabijanie chrześcijańskich dzieci, co miało miejsce rownież w Polsce. To wszystko zapisywał już Długosz. I co ciekawe, że to księża z ambony prowokowali do tego. Przeczytajcie sobie.

Voltar, trzeba sobie zadać pytanie czy Jezus rzeczywiście umarł na krzyżu, o ile istniał. Nie ma potwierdzenia historycznego i nie znaleziono jego szczątków. Natomiast mordowanie Żydów w obozach było faktem. Poza tym czy może być wiarygodny Bóg w imię którego inkwizycja paliła ludzi na stosach? Już dla samego tego faktu można przestać w niego wierzyć, skoro przedstawiciele Kościoła dali przykład takiej "wiary".
I jeszcze jedno, czy chrześcijanie negując holokaust i komory gazowe, nie ironizują?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:26, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We włoskiej La Repubblica napisano o tym inaczej. Że w programie satyrycznym było tak, że Jezus jadł za dużo chleba i utył. I wątpliwe jest że taki gruby mógł chodzić po wodzie. Smile Uważam że nie ma o co robić tyle szumu. Poza tym niedawno widziałam taki program satyryczny z Jezusem na krzyżu w telewizji włoskiej. Jezus był na krzyżu razem z łotrami i padały takie teksty że niemożliwością było się nie śmiać. Ale co wrażliwszych katolików mogło szokować. U nas taki program by nie przeszedł. Skoro w telewizji włoskiej śmieją się z religii i Watykan na to pozwala, to co kogo obchodzi co pokazują w telewizji żydowskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:21, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara wiesz ja myslę że wcale nie powinnismy się tym martwić że izrael obraża uczucia religijne atakując Jezusa to nic nie znaczy szczególnie dlatego że Polska jako kraj chrześcijański robi takie numeryhttp://pardon.wrzuta.pl/film/pZShQXM7ta/pardon_tv_happy_chanuka
judaizm zakreśla coraz szersze kręgi
Pośmiejemy się troszkę z Abrahama powiem ci tak ja bym się nie ośmielił dziwię się tobie że nie widzisz w tym nic zdrożnego nie zamierzam uderzać w niczyje wartości religijne ludzie maja prawo wierzyć dziwię się tobie jesteś światową kobietą a tolerujesz takie zachowania czyzby tylkow stosunku do chrześcijan ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:23, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podałem zmieniony link poprawiam
http://pardon.wrzuta.pl/film/pZShQXM7ta/pardon_tv_happy_chanuka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:43, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My, chrześcijanie Wink potrafimy lepiej śmiać się z Jezusa niż żydzi.

Tego typu żarty, że jest gruby, są wg mnie bardzo eleganckie, i są jakby tylko symbolem tego, że i oni mogą żartować.

Były w Europie, wystawy, gdzie możemy Jezusa zobaczyć nago, czy w trakcie wzwodu. Jest również masa dowcipnych filmików, które pośrednio krytykują religię.
Nikt się jakoś nie obraził, że pokazują Jezusa z potężnym członkiem, czy w jakichś tam dziwnych aktach.
Ale jak jakiś Żyd powiedział że Jezus jest gruby, to wielka obraza uczuć.
Totalny brak rozumu.

Pozatym 'obraza uczuć', to jedno wielkie sztuczne gówno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:07, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

/Robert jeśli Żydzi w telewizji powiedzieli tylko że Jezus był gruby i dlatego nie mógł chodzić po wodzie, a Maria nie była dziewicą, to nie powiedzieli nic złego. Ty naprawdę wierzysz że Jezus chodził po wodzie? Wink Albo że Maria była dziewicą? Kobiety po urodzeniu dziecka już nie są dziewicami. Laughing Robert uwierz mi to chrześcijanie już od dawna ośmieszyli Jezusa i jego matkę, nie Żydzi, przypisując im jakieś nienaturalne udziwnione cechy i na dodatek wykorzystując ich spreparowane wizerunki do robienia biznesu. Czy Jezus nie wypędzał kupców ze świątyni? A teraz świątynie są jednymi wielkimi targowiskami. Jak nie zapłacisz, to ksiądz Cię nie ochrzci. Bycie chrześcijaninem jest kosztowne. Nie dziwię się że dla monoteistycznych Żydów przypisywanie cech boskich ludziom /którymi przecież byli Jezus i Maria/jest śmieszne. Poza tym bądź co bądź śmieją się ze swoich ziomków i na swoim własnym terenie.

A zmuszanie Żydów przez chrześcijańskich Niemców do noszenia dużych gwiazd Dawida, to nie było ośmieszanie ich religii?

Oto jakie były chrześcijańskie baranki boże w stosunku do wyznawców judaizmu.
www.zydziwpolsce.edu.pl/biblioteka/zrodla/r2_1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:36, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laro oraz AQuatro mam pytanie proszę o szczerą odpowiedź?
czy wierzysz w Boga jednoosobowego i w żaden sposób niepodzielnego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:52, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to jest Bóg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co nas otacza - wiecznosc.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszystko to czego nie ma i to co mogłoby być i to co było, będzie i to co jest niezawarte w żadnej z powyższych. I to co zawarte jest we wszystkich. Amen.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert napisał:
Laro oraz AQuatro mam pytanie proszę o szczerą odpowiedź?
czy wierzysz w Boga jednoosobowego i w żaden sposób niepodzielnego ?


bóg który jest tylko bogiem i niczym więcej - nie jest Bogiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lara napisałaSugS podam Ci nie parę ale dużo przykładów. Zobacz pod tematem Vatican's holocaust, napisałam o chrześcijańskim antysemityźmie w Polsce i Europie.


Co to chrześcijański antysemityzm ?? Dlaczego tyczy się on tylko narodu Izraelskiego wiesz o tym że np Arabowie to także ludy semickie ? Czy antysemityzm wyraża się tym że jeden z żydów nie jaki Szymon Askenazy popierał asymilacje żydów z Polakami, czy antysemityzm w Polsce wyrażał się tym że sejmy szlacheckie nie wypędziły żydów z Polski tak jak to robiono na zachodzie europy? Czy antysemityzm polski wyrażał się tym że w Wilnie powstał żydowski oddział partyzantki AK na co bez problemu kierownictwo wojskowe pozwoliło ?
Ciekawe dlaczego Niemcy nałożyli karę śmierci za ukrywanie żydów tylko na zacofanych nienawidzących izraelitów Polaków a nie np wielce niekatolickich Francuzów. Ciekawe że wśród ludzi narażających życie za żydów podczas II wojny światowej najwięcej jest Polskich nazwisk ! Mówi Ci coś postać Ireny Sendlerowej ?? Słyszałaś może o tym że wielce nie katolickie i nowoczesne francuski podniecały pejcze esesmanów i marzeniem każdej francuskiej libertyńskiej paniusi było przespać się z esesmanem ! Lara nie oszukuj sama siebie.


Co do samego faktu obrażania religii chrześcijańskiej faktycznie jest to "na topie" w dzisiejszych czasach, zresztą Żydzi pod tym względem niewiele różnią się od innych narodów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk o co Ci chodzi? Nie rozumiem. Ja sobie nie wymyśliłam tego o czym napisałam. To wszystko jest udokumentowane i źródła do tego są na forum, ale jak widać nie zadałeś sobie trudu żeby zobaczyć. Te źródła które zamieściłam tutaj i na Vatykan's holocaust mogą zamknąć usta nawet Rydzykowi. Zjawisko antysemityzmu oczywiście nie dotyczyło wszystkich katolików, ale było powszechne. A na większą skalę, zapoczątkował Kościół. Im bardziej Kościół się rozwijał, tym niechęć do Żydów była większa. Papież Paweł IV jako pierwszy kazał otaczać miejsca w którym mieszkali Żydzi murem i nosić Żydom żółte kapelusze, a kobietom żółte chustki. Pozbawiali ich wszelkich praw, łącznie ze zwracaniem sie do nich "pan i pani". Oskarżano ich o mordy na dzieciach. Urządzano Żydom pogromy. Między innymi w Krakowie. A księża z ambony podburzali ludzi. Sprawiedliwym królem był Stefan Batory, bo zbadał sprawę Żydów i oznajmił że są niewinni. I ogłosił że jeśli ktoś będzie dalej ich prześladował, zapłaci za to gardłem.

Poczytajcie sobie tutaj: www.zydziwpolsce.edu.pl/biblioteka/zrodla/r2_1.html

Teodoryk, Polki również chodziły z Niemcami w czasie wojny. Moja mama znała takie. I znała też taką Polkę która była kapusiem, ale pewnej rodziny która ukrywała Żydow nie wydała. Wszystko kwestia sumienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Polki stały na wyższym poziomie moralnym od Francuzek pod tym względem bądz tego pewna a wyjątki potwierdzają regułę. Chodzi mi po pierwsze o to że słowo antysemityzm jest źle sformułowane bo ogranicza np szczepy Arabskie, toż to też Semici ! Jak np Irakijczyk może być antysemitą nie lubiąc żydów jak sam jest Semitą, to tak jakbyś ty nie lubiła Rosjan i została okrzyknięta anty słowianką. Zignorowałaś to co pisałem o Sendlerowej itp. o tym kościele to ja wiem dodam od siebie że nie tylko kościół ale i zachodni władcy tak postępowali, cóż zrobisz taka była wtedy mentalność ludzi zachodniej Europy. Popatrz na sprawę historycznie Smile inkwizycja Hiszpańska była na polecenie władz świeckich. Zresztą dużo by pisać. Mi chodziło o to że akurat w Polsce zjawisko Anty hebrajskie (bo słwo antysemityzm w znaczeniu tylko do Żydów jest sformułowaniem które obraża np Irakijczyków) nie było przez wieki zbyt silne w porównaniu z innymi częściami Europy Razz.


A i jeszcze pogrom w Krakowie Żydów w XV wieku..czy wiesz że mieszczanie krakowscy do XVI wieku byli Niemcami Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1938r Mussolini ogłosił dekret, tzw. "Prawa rasowe", gdzie pozbawiał Żydów i innych maści obywateli, ale przede wszystkim Żydów, wszelkich praw, między innymi prawa zawierania małżeństw żydowsko-włoskich. Sprawa ta jest ciągle żywa we Włoszech, a niektórzy politycy twierdzą że Kościół nigdy nie potępił tego dekretu, a katolicy biernie się temu poddali.
www.ekumenizm.pl/content/article/2008121711545051.htm

Trzeba przyznać że Żydzi mają co pamiętać. Dostało im się na wszystkie sposoby. Ciekawa jestem co Polacy by powiedzieli na taki dekret dyskryminujący Polaków? Albo na zamykanie w gettach i noszenie na ubraniu wielkiego krzyża, gdyby losy świata inaczej się potoczyły i bylibyśmy na przykład zdominowani przez muzułmanów? To nie Żydzi starotestamentowi byli narodem wybranym. To chrześcijanie są "narodem wybranym", dzięki potężnym sponsorom począwszy od cesarzy bizantyjskich, po późniejszych władców którzy poprzez liczne przywileje i darowizny, przyczynili się do potęgi i rozwoju Kościoła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem czemu lara jeszcze mieszka w tej strasznej okropnej katolickiej antysemickiej Polsce
zamiast wyjechac do Izraela, do swoich
po co sie tak meczy,
i jej by sie polepszylo i nam
i wszyscy byliby szczesliwi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara mam wrażenie że ty tak naprawdę nielubisz polaków. i nie odpowiedziałaś na pytanie czy wierzysz w Boga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 22 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzeba przyznać że Żydzi mają co pamiętać. Dostało im się na wszystkie sposoby. Ciekawa jestem co Polacy by powiedzieli na taki dekret dyskryminujący Polaków?


Co miałaś z historii ?? Dwóje ?? Jak jesteś ciekawa co Polacy mówili na dekrety dyskryminujące ich nacje (NA ICH WŁASNEJ ZIEMI) to zajrzyj do podręczników historii i poczytaj polecam hasła takie jak "germanizacja" i "rusyfikacja",
oraz odpowiedzi Polaków na nie np. "Powstanie Listopadowe", "Powstanie Styczniowe".

Z XX wieku polecam Powstanie Warszawskie, Powstania Śląskie, Powstanie Wielkopolskie, Obronę Lwowa, Obronę Grodna w 1939 roku, zachowanie harcerzy polskich w czasie wojny i wiele innych, może po przeczytaniu o tych wydarzeniach zastanowisz się drugi raz nim palniesz .. "Ciekawa jestem co by Polacy powiedzieli na dyskryminację"

Cytat:
Albo na zamykanie w gettach i noszenie na ubraniu wielkiego krzyża, gdyby losy świata inaczej się potoczyły i bylibyśmy na przykład zdominowani przez muzułmanów


yhm a co mieli powiedzieć Polacy zamykani w Gułagu na Syberii ?? Polacy to nic nie wiedzą, my nigdy nie byliśmy prześladowani! Normalnie idyllą było życie tego szczepu lechickiego, Wisłą płyną od wieków miód pitny a z nieba zamiast deszczu leciało mleko. ---- Lara nie oszukujmy się !
Byliśmy zdominowani przez obce mocarstwa wystarczająco długo widzę że nie słyszałaś o rozbiorach i prześladowaniach Polaków. Dlaczego jak ja powiedziałem swoje to ty dalej w koło to samo, "mówił dziad do obrazu a obraz ani razu".

NIC MNIE NIE INTERESUJE POLITYKA MUSSOLINIEGO (CHOĆ JA ZNAM). Napisałaś o jakimś tam "Polskim antysemityzmie" to wykazuje że jest mały w porównaniu do wielce oświeconej Europy zachodniej ! Temat jest o tym że nasi "starsi bracia w wierze" obrażają gdzie mogą wiarę katolików jeżeli Ci to odpowiada to Ok, ale proszę nie przeginaj z interpretowaniem historii jednostronnie, bo się rozpędzasz i piszesz bzdury w stylu - "ciekawe co by zrobili Polacy na ich miejscu".


P.S. Na Kresach wschodnich po wkroczeniu Sowietów kapusiami byli Żydzi, wydawali Polaków i wskazywali gdzie się oni ukrywają ! Dalej będziesz interpretować wszystko w historii jednostronnie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 22 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael i tolerancja ?
Gwiazde dawida maja w swojej fladze,
Zyd ktory nie ma zaswiadczenia od rabina nie ma prawa powrotu do Izraela (np tzw chrzescijanin)
Nie maja konstytucji nie stosuja sie do prawa miedzynarodowego.
A to co ich talmud glosi o poganach / gojach to dopiero tolerancja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jezus umarł bo był za gruby
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile