W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wiadomość nr 1  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1644
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 16 Lut '09   Temat postu: Wiadomość nr 1 Odpowiedz z cytatem

.. w tej chwili na onecie Smile


bla bla bla

co mnie obchodzi to że jakiś bartoszewski spotkał się z merkel? a że w 4 oczy to już chyba co najwyżej jego żonę... Smile
ten gość zrobil to prywatnie, czy moze kogoś reprezentuje? tuska, albo kaczora? może chociaz iti?
bo chyba nie polaków Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta wiadomośc to gówno, i na dodatek media wałkują to cały dzień... tyle wiadomośći mają do podania a oni non stop jeden temat, jeszcze jakiś nieistotny ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widać dla nich nie jest nieistotny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"w duchu lojalności" - ciekawe...Wink wobec kogo ?
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!UWAGA! http://wiadomosci.onet.pl/1917689,11,item.html !WIADOMOŚC NUMER 2!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naznaczony napisał:
!UWAGA! http://wiadomosci.onet.pl/1917689,11,item.html !WIADOMOŚC NUMER 2!


Jeden komentarz jest dobry:

precz z jasnowidzami... ..jakiś słynny Jackoski wiosne przepowiadoł w lutym..a potem koniec świata wg Majów.... Very Happy

Ogólnie to takie brednie piszą w tych wiadomościach, że człowieka szlag po prostu trafia.
_________________
Więcej zrozumiesz patrząc oczami zamkniętymi. Więcej dostrzeżesz, mając otwarty umysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:08, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ja tam puknal w 45 min zruchal Very Happy
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1918004,11,item.html

dzień bez Palikota dniem straconym, co mnie kurcze obchodzą bredzenia tego chorego posła? czy to jakieś guru polityczne? wiadomo, palikot pełni rolę błazna mającego za zadanie ośmieszanie opozycji w najbardziej chamski sposób i nie tylko...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
midnight




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:

dzień bez Palikota dniem straconym, co mnie kurcze obchodzą bredzenia tego chorego posła? czy to jakieś guru polityczne? wiadomo, palikot pełni rolę błazna mającego za zadanie ośmieszanie opozycji w najbardziej chamski sposób i nie tylko...


Ja tez juz naprawdę nie wiem i nie rozumiem co takiego istotnego powiedział... czy nawet dokonał ten ekstrawagancki pajacyk aby umieszczać taki news pośród czołowych wiadomości. Niedługo każde jego pierdnięcie będzie komentowane a jak nie to i tak opisze je na swoim PaliBLOGU Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:06, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja Bartoszewskiego cenię i lubię;
uważam, że jego obecność w rządzie to jedna z niewielu dobrych rzeczy, które nas mogły ze strony naszych polityków spotkać;

wiadomość natomiast znalazła się wśród głównych ponieważ Bartoszewski (niezupełnie wiadomo dlaczego) wywołuje skrajne emocje;

równie skrajne emocje (i to już jest raczej zrozumiałe) wywołuje temat działalności Eriki Steinbach;

Bartoszewski + Erika Steinbach to po prostu totalny niusowy hicior;

pamiętajcie, że Onet i WP żyją w dużej mierze z reklam, więc muszą przyciągać czytelników;

najśmieszniejsze jest to, że mimo, że Bartoszewski walczy z niemieckim rewizjonizmem, którego uosobieniem jest Steinbach to rodacy jadą mu od germanofili itp.

no ale nic to...
to, że co Polak to zestaw poglądów tzn. ta ideologiczna totalna różnorodność i skrajne różnice mają jedną bardzo dużą zaletę;

Polacy nigdy nie pójdą za takim jednym pojebem jak np. Adolf Hitler, za którym solidarni i uporządkowani Niemcy poszli ręka w rękę, ponieważ zawsze znajdzie się ogromna grupa, która się za cholerę na coś takiego nie zgodzi;

aczkolwiek przykro czytać jak niektórzy jeżdżą po Bartoszewskim, po Konwickim czy np. po Kapuścińskim...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamkalosze napisał:
a ja Bartoszewskiego cenię i lubię;
uważam, że jego obecność w rządzie to jedna z niewielu dobrych rzeczy, które nas mogły ze strony naszych polityków spotkać;


A ja go nie cenię, bo jako powazny, starszy facet od początku istnienia w mediach pozwala nazywać się profesorem nie mając nawet wyższego wykształcenia - link:
http://www.dziennik.pl/polityka/article2.....atury.html

Poza tym jest na usługach politycznych prostytutek z PO.

Cenisz go za fajny bajer i dowcipne zwroty typu dyplomatołki Question

Ja poznaję ludzi po "owocach ich czynów", a nie po bajerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamkalosze za co cenisz bartoszewskiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj chłopaki, przeczytajcie sobie książeczkę pt. ''Władysław Bartoszewski- Wywiad Rzeka'' Michała Komara, zamiast czepiać się jednej niezbyt fortunnej wypowiedzi Bartoszewskiego i miliona niefortunnych wypowiedzi gamoni z ''Naszego Dziennika'', specjalizujących się w smażeniu modelowo propagandowych tekstów...

co się tyczy tej wypowiedzi o dyplomatołkach, to mimo, że niespecjalnie mi się ona podobała, można Bartoszewskiego zrozumieć;

gdyby mnie tak obrzucono gównem tak jak to zrobił Macierewicz (dziś wielki prawicowiec, w młodości wielki zwolennik Che Guevary, wymowna wolta ideologiczna) Bartoszewskiemu to mógłbym się zachować znacznie gorzej...

co ja się tutaj będę produkował, za co tego człowieka cenię;
po prostu po zapoznaniu się ze źródłami na jego temat z dwóch stron tej typowo polskiej, śmiesznej i idiotycznej barykady, widzę w nim mądrego, przyzwoitego człowieka; w wielkim skrócie mówiąc za to go cenię;

rozumiem, że w wielu z tu obecnych idea pojednania z Żydami czy z Niemcami absolutnie przekreśla wartość Bartoszewskiego i nie ma żadnego znaczenia jego uczestnictwo w działaniach skierowanych najpierw przeciwko nazistom potem przeciwko władzy ludowej;
oczywiście zrozumienie to okupione jest sporym trudem, no ale ono u mnie występuje;

co do tego tytułowania, to gdzie jest napisane, że to inicjatywa samego Bartoszewskiego?

to masa innych ludzi, z różnych przyczyn go tak tytułuje, on sam zaś nigdy nie ukrywał jak to z tą jego edukacją było;

naprawdę, wystarczyłoby go parę razy uważnie posłuchać, równie uważnie przeczytać kilka wywiadów z tym człowiekiem i od razu by wyszło jak bardzo nieuzasadniona jest ta głęboka niechęć i jad wobec niego;

tzn. właściwie to niektórzy ludzie są już tak zaprogramowani i tak zaplątani w swoich poglądach, że nic ich nie przekona, nawet jak, ( pożyczając sposób składania słów Franka Zappy) prawda przyjdzie do nich i ugryzie ich w dupę;

w związku z tym się nie upieram, żeby kogokolwiek tutaj przekonywać;

swojego stanowiska natomiast nie zamierzam zmieniać, a już na pewno nie w oparciu o bełkot frustratów z ''Naszego Dziennika'' przy którym tak znienawidzona tutaj ''Wyborcza'' to szczyt obiektywizmu (choć do obiektywizmu też jej daleko) ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:51, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamkalosze bardzo obiektywny jesteś (ironia) jak na poszukiwacza prawdy
prof. Jerzy Robert Nowak - "O Bartoszewskim bez mitów"-też można przeczytać ?Czy będę gamoniem ? Myślę że nikt nie czepia sie o jedną niefortunną wypowiedz ale np. o to:
honorowy obywatel państwa Izrael,(za coś co dla nich zrobił , robi i bedzie
posiadacz bawarskiego tytułu profesora
18 kwietnia 1963 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za pomoc udzielaną Żydom w trakcie wojny na wniosek Żydowskiego Instytutu Historycznego

==================

"Za swą zdradę dawnych ideałów i pełne zajadłego partyjnictwa i nienawistnictwa wystąpienia w ostatniej kampanii wyborczej na rzecz PO, Bartoszewski doczekał się szumnego wysławiania przez lidera Platformy Donalda Tuska, nazwania „najlepszym polskim życiorysem". Przyjrzyjmy się więc punkt pbo punkcie smutnej, nagiej prawdzie o tym rzekomym „naj-najlepszym polskim życiorysie"
prof. Jerzy Robert Nowak - O Bartoszewskim bez mitów
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje Ci się podejrzane, że ktoś wkłada tyle energii w to żeby kogoś zdyskredytowć?

We mnie budzi to nieufność. Sposób w jaki Nowak konstruuje wiele swoich tekstów i wypowiedzi nosi znamiona propagandy. Ten człowiek idealnie pasuje do tego co się dzieje w ''Naszym Dzienniku''.

Zanim się w jakiejś zadymce opowiesz po jakiejś stronie zapoznaj się z tym co mają do powiedzenia obydwie strony.

Przy czym, tutaj właściwie konflikt jest jednostronny, ponieważ to Nowak i jego zwolennicy mają jakiś straszny problem z Bartoszewskim. W drugą stronę to raczej nie działa.
Nie słyszałem, żeby Bartoszewski powiedział cokolwiek o Nowaku, który z kolei robi wszystko, żeby Bartoszewskiego obrzucić gównem, ale póki co sam się tylko upaprał.

I żeby nie było, mimo, że Nowakowi nie ufam, to nie wywołuje on we mnie żadnej nienawiści. W gruncie rzeczy to ja mu współczuję bo w jego przypadku ta nienawiść występuje i zapewne zżera go od środka. To, w gruncie rzeczy, przykra sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mamkalosze
Obiektywnie (chyba) a moze tylko subiektywnie ,pokazałem Tobie że Pan Bartoszewski jest ciągle lobbowany przez facetów z pejsami i ciągle wozi się na swoim "kryształowym życiorysie" a tak bezpardonowe popieranie jedynie słusznej partii stawia go w takim świetle jakim on sam to światło sobie włączył.
Żaden polityk, a takim jest Bartoszewski będąc już ambasadorem , ministrem , doradcą i nie wiadomo jeszcze kim (tym bardziej w jego wieku- 87 lat) nie powinien zapominać o tym kto, jak , kiedy i po co sprowokował faszyzm ,komunizm, nazizm , wojny i całe to wszystko gówno co było potem.Jest podobno historykiem(?).Zobacz jego notkę biograficzną .Chcę powiedzieć Tobie że nikogo nie dyskredytuję a "tylko" mówię o faktach historycznych które zostały sprawdzone i zweryfikowane .Jednak żeby nie wypaczać całego porządku świata mało tych faktów dociera do ogółu. Nie obchodzi mnie konflikt NowakvsBartoszewski ale obchodzi mnie to co będzie każdy z Panów miał zapisane w biografii . A to znowu osądzi historia ale za kilkadziesiąt lat. Tak samo to po której teraz jesteśmy stronie i po której będziemy a przede wszystkim byliśmy, jest już naszą historią. Ty z góry założyłeś że opowiadam się po którejś stronie i masz rację . Opowiadam się po tej która ma więcej sensownych faktów do przedstawienia. jak do tej pory Bartoszewski wydaje mi się nie "najlepszym" życiorysem w historii Naszego kraju.Ty oczywiście możesz mieć odmienne zdanie i je uszanuję.
Nie odniosłeś sie w żaden sposób do tego co napisałem w poprzednim poście.W żaden .
Napisałem tam trzy fakty z jego biografii . Jak się do nich odniesiesz?
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartoszewski to taki sam autorytet jak Wałęsa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainteresowany napisał:
@mamkalosze
Obiektywnie (chyba) a moze tylko subiektywnie ,pokazałem Tobie że Pan Bartoszewski jest ciągle lobbowany przez facetów z pejsami i ciągle wozi się na swoim "kryształowym życiorysie" a tak bezpardonowe popieranie jedynie słusznej partii stawia go w takim świetle jakim on sam to światło sobie włączył.
Żaden polityk, a takim jest Bartoszewski będąc już ambasadorem , ministrem , doradcą i nie wiadomo jeszcze kim (tym bardziej w jego wieku- 87 lat) nie powinien zapominać o tym kto, jak , kiedy i po co sprowokował faszyzm ,komunizm, nazizm , wojny i całe to wszystko gówno co było potem.Jest podobno historykiem(?).Zobacz jego notkę biograficzną .Chcę powiedzieć Tobie że nikogo nie dyskredytuję a "tylko" mówię o faktach historycznych które zostały sprawdzone i zweryfikowane .Jednak żeby nie wypaczać całego porządku świata mało tych faktów dociera do ogółu. Nie obchodzi mnie konflikt NowakvsBartoszewski ale obchodzi mnie to co będzie każdy z Panów miał zapisane w biografii . A to znowu osądzi historia ale za kilkadziesiąt lat. Tak samo to po której teraz jesteśmy stronie i po której będziemy a przede wszystkim byliśmy, jest już naszą historią. Ty z góry założyłeś że opowiadam się po którejś stronie i masz rację . Opowiadam się po tej która ma więcej sensownych faktów do przedstawienia. jak do tej pory Bartoszewski wydaje mi się nie "najlepszym" życiorysem w historii Naszego kraju.Ty oczywiście możesz mieć odmienne zdanie i je uszanuję.
Nie odniosłeś sie w żaden sposób do tego co napisałem w poprzednim poście.W żaden .
Napisałem tam trzy fakty z jego biografii . Jak się do nich odniesiesz?


czy mam rozumieć, że według Ciebie sprawcami wszystkich nieszczęść XX wieku, autorami wszystkich totalitaryzmów i wojen są Żydzi i że fakt, iż Bartoszewski pomagał ich pobratymcom w czasie II wojny to plama w jego życiorysie?

bo jeżeli tak, to po prostu nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ w pierwszym przypadku byłaby mowa o kłamstwie zakrapianym uogólnieniem w drugim zaś o różnicy w poglądach na kwestie moralne;


Sendlerowa też ratowała Żydów w czasie wojny, mimo, że przed jej wybuchem skłaniała się ku nurtowi endeckiemu i o Żydach nie wypowiadała się zbyt ciepło;
po prostu widziała w nich swoich bliźnich i nie mogła spokojnie patrzeć co Niemcy z nimi wyrabiają;

czy jej życiorys też jest dla Ciebie nieodpowiedni?

jacy by ci Żydzi nie byli, to są to przede wszystkim ludzie, tak jak Ty i ja...
ich życie też ma wartość, tak jak moje i Twoje;

jeżeli się z tym nie zgadzasz i widzisz w Żydach tylko i wyłącznie sprawców wszystkich światowych nieszczęść a w ogóle nie dostrzegasz w nich ludzi, to pozbawiasz się swojego człowieczeństwa;

to, że dziś Izrael a więc duża część Żydów prezentuje czasami takie postawy, że włos się jeży, jak dla mnie, nijak nie dyskredytuje Bartoszewskiego;

zresztą, sam Bartoszewski wcale nie jest wobec Żydów czy jakiekolwiek innej nacji bezkrytyczny, tak jakby to niektórzy chcieli, bo tak im to pasuje do ich poglądów;

nie boi się mówić co myśli o Steinbach, z dużą rezerwą i sceptycyzmem mówił o poczynaniach Grossa ( http://www.kosciol.pl/article.php/20080129231358109 )

zarzucanie mu służalczości jest bardzo nieuczciwe i krzywdzące;



jeszcze tak odnośnie wsparcia udzielonego PO;
nie wierzę w ten rząd ani w tę partię, ale jeszcze mniej wierzę w PiS, SLD i odpady po LPR;
jest to mniejsze zło i mamy szczęście, że ten dosyć mierny rząd ma wsparcie człowieka, z którym liczą się politycy poza Polską i któremu tak bliska jest kwestia racji stanu;
co prawda populistyczny Tusk już się trochę przy aferce ze Steinbach obsrał, ale może autorytet Bartoszewskiego powstrzyma go od głupstw i Bartoszewski dalej będzie miał wpływ na nasze stosunki międzynarodowe;
niestety Panowie, przy obecnym porządku świata dyplomacja ma ogromne znaczenie a Bartoszewski w tej dziedzinie jest naprawdę dobry;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odniosłeś się znowu do tych faktów tylko wplątujesz inne osoby i tworzysz teorie.
Nie wiem co ty rozumiesz a czego nie i jestem ostania osobą aby oceniać Ciebie i innych ...ale Bartoszewski to solenizant dzisiejszy to może się odniesiesz to tych trzech faktów, tylko trzech :
honorowy obywatel państwa Izrael,(za coś co dla nich zrobił , robi i bedzie
posiadacz bawarskiego tytułu profesora
18 kwietnia 1963 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za pomoc udzielaną Żydom w trakcie wojny na wniosek Żydowskiego Instytutu Historycznego

Nic więcej.
Nie jestem antysemitą , nazistą czy jeszcze kim tam(tak myślę i tak mi się wydaje)
Wiesz jak się kupuje ludzi? Może on został kupiony i jest potrzebny żeby swiomi poglądami , życiorysem , doświadczeniem i "marką" sterowac takimi np. wyborcami PO?
Przecież to "ałtorytet" . Rozumiesz o co mi chodzi? Tzreba wiedzieć kiedy w końcu robisz coś dla swoich rodaków lub swojej Ojczyzny a kiedy szkodzisz jej. On chyba zatracił to poczucie ? Dzięki Bartoszewskiemu i wielu innym teraz Donek spekuluje Twoimi podatkami, sprzedaje "komus" Nasze , krajowe przedsiębiorstwa i doprowadza do drenażu tego co jeszcze zostało.Widzisz to? Czy te rozmowy z Merkel to były o pogodzie ? Coś prasie i mediom trzeba powiedzieć... ale czy prawdę ?
Nie zarzucam mu służalczości tylko pytam . Kto to jest i co robi?
Zarzucam mu przyłożenie ręki do złej władzy i partyjniactwa. To co robi PO teraz .(inne partie nie są wcale odmienne w tym)
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamkalosze może po prostu Tobie nie przeszkadzają imprezy typu kradzież państwa polskiego na 65 mld zł? może teraz trochę bardziej zrozumiesz czemu niechęć do osób związanych z wszelką pomocą Izraelczykom jest na tym forum dość spora, osobiście bardzo mi się nie podoba że jako Polak, podatnik mam się zrzucać na te 65 mld, jako obywatel państwa najbardziej dotkniętego zniszczeniem w czasie wojny której nie wywołaliśmy, dlaczego po prostu sprawy roszczeń raz na zawsze nie zostaną zakończone? czy to biedne państwo już zawsze będzie tak okradane? nie dziw się że sporo ludzi ma tu taką niechęć do tego sługustwa Żydom, fakty mówią same za siebie, jak to wygląda kiedy mój premier bez pytania narodu oddaje taką kasę na rzecz innego państwa kiedy jak popytać Polaków to raczej nie są zbyt temu chętni, jak czemu zachowanie mediów jest takie a nie inne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainteresowany napisał:
@mamkalosze
Obiektywnie (chyba) a moze tylko subiektywnie ,pokazałem Tobie że Pan Bartoszewski jest ciągle lobbowany przez facetów z pejsami i ciągle wozi się na swoim "kryształowym życiorysie"

no więc właśnie - chociażby sam ten fakt powinien powinien dawać do myślenia.
mi daje Smile poza tym gość ma jawnie pro-syjonistyczne poglądy. wystarczy wyszukać jaki miał stosunek do napaści na irak.

np taki tekst:
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,44779,1427273.html
dla mnie to nie publicystyka lecz propaganda.

Cytat:
Jak jednak postąpilibyśmy, jak postąpiliby Niemcy, gdyby graniczyło z nimi państwo rządzone przez dyktatora typu Saddama Husajna? Myślę, że ogromna większość - również Niemców - widziałaby wtedy zagrożenie dla swojej przyszłości, skoro dzisiaj dostrzega zagrożenie np. ze strony małej elektrowni atomowej w Czechach czy Słowacji. I oczekiwałaby na solidarne współdziałanie innych.

Jak postąpiliby Niemcy, gdyby graniczyło z nimi państwo rządzone przez dyktatora typu Saddama Husajna? Smile
W ten sposób koleś usprawiedliwia napaść USA i Polski na Irak... niestety ani Polska ani USA nie graniczą z Irakiem Laughing więc analogia 100% chybiona.
Oczywiście bystry czytelnik wie kto sąsiaduje z Irakiem i w czym problem... szkoda tylko że pan super autorytet moralny ą-ę nie nazwie tego po imieniu: IZRAEL.
Dlaczego się tak nie wstawia za Palestyną jak jej sąsiad napierdala z rakiet do wózków inwalidzkich, szkół i szpitali?
Dla mnie taki typ to najgorsza gnida, dno moralne, ludzkie ścierwo. I nie musze czytać książek - wystarczy mi jego "publicystyka".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"zainteresowany"]Nie odniosłeś się znowu do tych faktów tylko wplątujesz inne osoby i tworzysz teorie.
Nie wiem co ty rozumiesz a czego nie i jestem ostania osobą aby oceniać Ciebie i innych ...ale Bartoszewski to solenizant dzisiejszy to może się odniesiesz to tych trzech faktów, tylko trzech :
honorowy obywatel państwa Izrael,(za coś co dla nich zrobił , robi i bedzie
posiadacz bawarskiego tytułu profesora
18 kwietnia 1963 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za pomoc udzielaną Żydom w trakcie wojny na wniosek Żydowskiego Instytutu Historycznego


no to właśnie się odniosłem, nie bardzo rozumiem co jest zdrożnego w tym honorowym obywatelstwie Izraela i odznaczeniu wspomnianym orderem za pomoc Żydom;

jedno i drugie zawdzięcza właśnie pomocy Żydom podczas wojny;

co w tym takiego?

nie widzę też co jest złego w tym tytule profesora, który ma charakter honorowy tak jak i obywatelstwo Izraela;

zawdzięcza go temu, że udzielał tam wykładów i że od lat pracuje nad dialogiem polsko-niemieckim;

czy to coś złego?

Cytat:
Nic więcej.
Nie jestem antysemitą , nazistą czy jeszcze kim tam(tak myślę i tak mi się wydaje)
Wiesz jak się kupuje ludzi? Może on został kupiony i jest potrzebny żeby swiomi poglądami , życiorysem , doświadczeniem i "marką" sterowac takimi np. wyborcami PO?


sam mówisz ''może'' to gdzie tu fakty; to tylko jakaś Twoja hipoteza co do której sam nawet nie masz pewności Smile


Cytat:
Przecież to "ałtorytet" . Rozumiesz o co mi chodzi? Tzreba wiedzieć kiedy w końcu robisz coś dla swoich rodaków lub swojej Ojczyzny a kiedy szkodzisz jej. On chyba zatracił to poczucie ?


na czym dokładnie polega to szkodzenie?

Cytat:
Dzięki Bartoszewskiemu i wielu innym teraz Donek spekuluje Twoimi podatkami, sprzedaje "komus" Nasze , krajowe przedsiębiorstwa i doprowadza do drenażu tego co jeszcze zostało.Widzisz to?


W tym to specjalizowało się SLD a nie Donek.
Sam Donek to raczej nie ma zbyt wielkiego wpływu na to co się dzieje. Zresztą nawet gdyby było tak jak mówisz, że Donek to i tamto, to nie bardzo rozumiem na czym miałaby tu polegać wina Bartoszewskiego, który jeśli chodzi o politykę, zajmuje się czymś zupełnie innym.

A tak swoją drogą, to wiesz jaka jest recepta PiS na kryzys? W skrócie mówiąc, zadłużanie kraju po uszy w gierkowskim stylu. Lakoniczność rządu w działaniach, niepompowanie hajsu w system bankowy i rzucenie tych paru ojro na rynek to całkiem niegłupie działania.

Oczywiście mam do PO żal, że nadal nic nie zmieniło w kwesti ułatwienia przedsiębiorcom życia. O tym to tylko pierdolą i pierdolą i nic z tego nie wynika...

Ale winy Bartoszewskiego w tym nie ma.

Cytat:
Czy te rozmowy z Merkel to były o pogodzie ? Coś prasie i mediom trzeba powiedzieć... ale czy prawdę ?


Czy Ty aby nie przesadzasz? Poza tym o jakiej pogodzie? Była mowa o Steinbach, która fenomenalnie rozpierdala współpracę między Polską a Niemcami i przy okazji nas obraża.

Cytat:
Nie zarzucam mu służalczości tylko pytam . Kto to jest i co robi?


Jak chcesz wiedzieć kim jest to przeczytaj książkę, którą wymieniłem. To wywiad, jeden wielki dialog, łykniesz w niecałe dwa dni;
co robi to sobie możesz uważnie prześledzić;

na ostatnim przykładzie widać, że obecnie zajmuje się dbaniem o nasze stosunki z krajami, w których jest szanowany;

tak jak mówiłem, przy obecnym systemie jest to dość istotne;

Cytat:
Zarzucam mu przyłożenie ręki do złej władzy i partyjniactwa. To co robi PO teraz .(inne partie nie są wcale odmienne w tym)


czyli stosujesz zasadę odpowiedzialności zbiorowej i przypisujesz mu część niekompetencji tudzież nieuczciwości paru gamoni z PO;

to trochę nie fair;
bo nawet jeżeli rząd jest kiepski to dobrze mu pomóc i poprawić średnią jakość jego poczynań;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już mówimy o Bartoszewskim, to warto przypomnieć pewną ciekawostkę z jego życia. Został on zwolniony z Oświęcimia z powodu... złego stanu zdrowia! Mamkalosze, masz jakąś hipotezę wyjaśniającą, dlaczego nie poszedł do gazu? Smile Chodzi mi oczywiście o taką hipotezę, która jest politycznie poprawna. Od spiskowego myślenia to są takie oszołomy jak ja, nie szanujące największego żyjącego Polaka, Autorytetu Moralnego, a poza tym Profesora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę napisac dla Ciebie taką książkę i takie dialogi jakie będziesz chciał Laughing
Skąd wiesz że Bartoszewski nie jest winien temu co sie dzieje ?

Od września 1990 do marca 1995 pełnił funkcję ambasadora RP w Austrii. W 1995 zajmował urząd ministra spraw zagranicznych w rządzie Józefa Oleksego (jako tzw. minister prezydencki desygnowany przez Lecha Wałęsę).

W Bonn 28 kwietnia 1995 jako jedyny zagraniczny mówca wystąpił z ponad godzinnym przemówieniem podczas uroczystej sesji Bundestagu i Bundesratu z okazji 50. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

22 grudnia 1995 podał się do dymisji w związku z zakończeniem pełnienia funkcji prezydenta przez Lecha Wałęsę. Ponownie sprawował urząd szefa dyplomacji od lipca 2000 do października 2001 w rządzie Jerzego Buzka. W latach 1997-2001 zasiadał w Senacie IV kadencji. Został wybrany z listy Unii Wolności w województwie warszawskim. Przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Integracji Europejskiej; jako Marszałek Senior przewodniczył inauguracyjnemu posiedzeniu Senatu.


To są tylko wiadomości z WIKI
A co zmieniło się od okrągłego stołu? Co zmienił Twój "guru" Bartoszewski dla POLAKÓW?
Że zarabiają może 500 euro(po obecnym kursie Laughing ) a PO (akurat u mnie w regionie) z sekretarza miasta robi drugiego vice burmistrza żeby pani Przewodnicząca lokalnej PO mogła mieć legitymację . (koszt 100 tysięcy rocznie) To gorzej niż SLD bo jawnie w oczy pluje ludziom i ma ich za idiotów.SLD robiło to pod stołem i wychodziło to po jakimś czasie a tu masz czarno na białym . Wytłumaczenie tego zjawiska jest takie: bo potrzeba była taka żeby ktoś zajmował sie wnioskami do UE http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2318&show=czytaj
To poparł Bartoszewski?
Za to mam mu dziękować ?
Za propagandę z epoki PRL?
Nie osłabiaj mnie
Mógł tak samo dyplomatołkować przez całe życie i robić KONKRETY dla NAS a on zajmuje się propagandą.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Jak już mówimy o Bartoszewskim, to warto przypomnieć pewną ciekawostkę z jego życia. Został on zwolniony z Oświęcimia z powodu... złego stanu zdrowia! Mamkalosze, masz jakąś hipotezę wyjaśniającą, dlaczego nie poszedł do gazu? Smile Chodzi mi oczywiście o taką hipotezę, która jest politycznie poprawna. Od spiskowego myślenia to są takie oszołomy jak ja, nie szanujące największego żyjącego Polaka, Autorytetu Moralnego, a poza tym Profesora.


nie mam żadnej, sam Bartoszewski twierdzi, że nie wie co zadecydowało o jego zwolnieniu z obozu;

gdyby jednak był jakimś kapo tudzież jakimś szpiclem, uwierz mi, że końca wojny by nie dożył;

a tak to dzięki niemu dowiedziano się co tam się w tym Oświęcimiu działo;

słyszałeś jakieś skargi w wykonaniu współwięźniów albo innych członków AK skierowane przeciwko Bartoszewskiemu?

bo ja nie;

swoją drogą, mój dziadek, Polak, też nie poszedł do gazu, tylko, że jego Niemcy przetrzymywali w różnych obozach, ostatecznie także w oświęcimiu praktycznie do końca wojny;

nie wszystkich zagazowano, są jeszcze świadkowie tego co się tam działo;
swoją drogą ciekawe jak się czują gdy słyszą od niektórych, że to wszystko to kłamstwa i że Niemcy tam nic takiego szczególnego nie zrobili...

nie nazywałbym nikogo oszołomem, ale żeby kogoś o coś oskarżyć tudzież zakwestionować jakąś jego wartość, trzeba mieć ku temu jakieś podstawy;
opieranie się na domysłach jest troszkę, no, niepoważne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wiadomość nr 1
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile