W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Discovery Channel  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 6393
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 14 Lut '09   Temat postu: Discovery Channel Odpowiedz z cytatem

Czas się rozprawić mitem, że to co jest prezentowane na kanałach Discovery edukuje nas w jakikolwiek pozytywny sposób - i nie jest to na pewno sprawa dla pogromców mitów Laughing

Wielu z nas wie, że obecnie poziom tej stacji ogranicza się do emitowania filmów dokumentalnych o ciekawostkach, duperelach i przemocy.
To nie jest ta sama stacja co 5 lat temu, obecnie jej ramówka to edukacyjne dno, tak jakby zabrakło im sensownych filmów dokumentalnych.
Zresztą tylko na samym forum zgromadzono tyle materiału, że wystarczyło by na kilkumiesięczne zapchania ramówki Very Happy

To co min. jest tam prezentowane i jest nam podświadomie indukowane, mogę zakwalifikować tak:

Ciekawostki, show, Terror, Tragedie, Sport, motoryzacja, militaria, przestępczość i przemoc

wszystkie prezentowane materiały nie uczą nas w ogóle myślenia, a tylko prezentują to co inne kanały tylko, że tu forma jest niby naukowa.

Jak to jest zrobione? - ciekawostka (fajnie go oglądać bardziej jako ciekawostkę)
Pogromcy Mitów - Show (w formie filmu dokumentalnego)
Brainiac - Show (jak wyżej)
Świadek jasnowidz - Przemoc, przestępczość
Amerykański Hot Rod - Sport, motoryzacja
Amerykański chopper - Sport, motoryzacja
Doktor G - lekarz sądowy - Przemoc, przestępczość
Tajemnice tragedii - tragedia, terror
Brytyjscy producenci motocykli - Sport, motoryzacja
Z akt FBI - Przemoc, przestępczość
O krok od śmierci - Tragedia (skoncentrowanie się tylko na fizycznej stronie zjawiska)
Fani czterech kółek - Sport, motoryzacja
Wielkie rzeczy - ciekawostki
Broń przyszłości - militaria
Super maszyny - militaria
W strefie śmierci - tragedia
Faceci w bieli - tragedia
Katastrofy w przestworzach - tragedia
Sztuki walki - przemoc

co tam jeszcze było?

Wszystko jest to indukowane jako treści dokumentalne, ale tak naprawdę ta sieć to jeden wielki szmatławiec edukacyjny Evil or Very Mad

Trzeba dodać, że go grupy discovery Channel należą także: Animal Planet, Travel and Living, National Geographic Planet i jest to ta sama gałązka korporacji co np. FoxNews.

Można wysunąć motto chcesz być mądry nie oglądaj Discovery, ale tak naprawdę nie oglądaj TV, bo wszystkie kanały prezentują ten sam nurt, no może planete czasem wyskoczy z czymś wartym zobaczenia.
Planete ostatni bastion normalnej ramówki Razz
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, też dorzucę 2 grosze...

Otóż Discovery oglądałem non stop, praktycznie był to dla mnie najlepszy kanał z "kablówki, tudzież satelity... (oczywiście cała seria Discovery...). Ale....

No właśnie, już w 2007 r zauważyłem niepokojące mnie transformację tego programu edukacyjno-naukowego (przynajmniej takie miał/ma założenie). Teraz to czysta publicystyka ukierunkowana na oglądalność pierdół (kosztem przekazywanej treści). Np Pogromcy mitów- ogólnie program uważam za przekłamanie (np udowodnili że człowiek nie jest w stanie łapać strzały z łuku pewnej odległości- oczywiście jest to całkowita nie prawda, patrząc na firmy instruktażowe tudzież dokumenty Japońskich mistrzów którzy jak najbardziej to pokazują (mój kolega widział to na pokazie na własne oczy) itp . Następnie jak Sonic3 napisał, materiał który tutaj na forum jest poruszany (plus znajdywany ,materiał byłby prawdziwym rewolucyjnym "oświeceniem....) ale nie komercja górą..... Aha, jest też taki program o UFO nad Phoenix- który całkowicie zakpił z tego wydarzenia.. ogólnie filmy które nawet poruszają interesują tematykę na końcu reasumując, niszczą te tematy, potwierdzając poruszaną tematykę, jako żart, mit, źle zinterpretowane wydarzenie/a, itp...

Ogólnie do Discovery straciłem szacunek i rzetelność w zajmowaniu się przeróżną, nurtującą tematyką. Zbiór seriali które teraz Discovery się pała to istny show, jak to Sonic3 pokazał i się niestety zgadzam..... t
Aha, National Geographic to też jest gówno warte...np cykl Wierzyć nie wierzyć- normalnie szkoda gadaćSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zero




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać rację, pamiętam kiedyś robili całkiem ciekawe serie dokumentalne, szczególnie zapadły mi w pamięć serie dokumentalne "Solar Empire" na temat układu słonecznego i seria o dinozaurach której tytułu nie pamiętam z występującym b.często paleontologiem który z wyglądu przypominał skrzyżowanie Gimliego z Indianą Jonesem :]. A teraz "bida z nędzą", ostatnio często na którymś z Disców leci jakaś seria o... pracy w salonie tatuażu(sic!). Jako tako trzymają tylko poziom programy kulinarne, pamiętam jeden odcinek kręcili w jakimś państwie arabskim w pobliżu Izraela, w trakcie pobytu prezentera miasto w którym przebywał zostało zbombardowane (nie chcę wprowadzać w błąd, ale z tego co pamiętam to właśnie Żydzi to zrobili), aż ciężko w to uwierzyć, że coś takiego ich cenzura przepuściła. A największy muł, żeby nie powiedzieć gorzej to jest na Science, proporcje 90% popularnonaukowych/10% naukowo-rozrywkowych zostały zmienione na 99% "naukowo" rozrywkowych/popularnonaukowych od święta;/.
Ale cóż począć, pociesza mnie jedynie fakt, że daleko im jeszcze do nędzy intelektualnej pokroju gwiazd tańczących na lodzie czy wszelkiego rodzaju syfu z MTV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:25, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

A już myślałem, że jestem sam...
Poziom Discovery Cha, Sci, jest już niemal porównywalny do MTV.
Oglądałem te programy od ok 10 lat i cały czas obserwuję spadek
"jakości" ich ramówki.
Nie obchodzi mnie piąta seria "american choper", ani "Pogromcy Mitów"
którzy już są od dawna nudni.... ani też "Brainiac" i te durne eksperymenty
(czy kobieta puszcza bardziej śmierdzące bąki od mężczyzny)... Szkoda
gadać, szkoda wydawać peniądze na pakiet popularno-naukowy w swojej
telewizji.

I pragnę dodać, że też zauważyłem odmienność Planet wobec tego
całego shitu, ale...

... no własnie. Jak jest jeden dobry program z ciekawą ramówką, to
okazuje się że jest on niedostępny w danej TV (akurat w moim przypadku jest to
telewizja 'n" - nowej generacji... Aż za bardzo nowej... ). Przez wiele lat
był on dostępny w wielu kablówkach i nagle zaczął znikać... - też to
zauważyliście?

Pozdrawiam forumowiczów.

Ps: Od bardzo dawna czytam to forum. Myślę że już czas zacząć się udzielać.
Jest mój pierwszy post i mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie ich o
wiele więcej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam nie tak dawno piękne czasy, aż się łezka w oku kręci :/
RIP Discovery...
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Discovery to już takie drugie mtv.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Planete są fajne filmy dokumentalne http://www.planete.pl/main i nie tylko . discovery oczywiście z roku na rok stacza się ku dnie, national geographic radzi sobie troche lepiej, ale najlepsze filmy dokumentalne są na planete. Dzisiaj rano oglądałem " "Wojownicy z Wall Street".

Seria "Wojownicy z Wall Street" jest zręcznym połączeniem dokumentu z programem typu reality show. Widzowie mają okazję przyjrzeć się życiu siedmiu przedsiębiorców z Wall Street. Ci ludzi biznesu różnią się profesjami, poziomem wtajemniczenia w wielką grę o wielkie pieniądze oraz wartościami i życiową postawą. Łączy ich jednak jeden cel: odnieść sukces i nie dać się "wykosić".
Cytat:
Trzeba mieć cechy prawdziwego wojownika, by przeżyć w światowym epicentrum wielkich finansów, w którym trwa zacięta i niekończąca się rywalizacja.


Polecam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie by było obejrzeć, gdyby tylko był ten program w mojej TV;/

A zamiast tego mam 9 serję "American Choper", "American Hot Rod"...
Zauważyliście dużą ilość rogramów o broni, wojnie i wojsku? Mnie to ciekawi, ale trochę tego sporo. ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako historyk z dziada pradziada i student tej dziedziny wiedzy, uwielbiałem oglądać Discovery Civilisation teraz chyba już nawet ten kanał nie istnieje Sad. Także jestem zszokowany "pierdołami" które są na dzień dzisiejszy puszczane na Discovery Sad.

Pomyśleć że kiedyś był to właściwie jedyny kanał jaki oglądałem z zaciekawieniem, bo np taki tvn z "rozmowami w toku" w godzinach szczytu mi jakoś nie odpowiadał Smile


P.S. A tak w ogóle to witam wszystkich forowiczów jestem tutaj "nowy", liczę na miłą atmosferę. Wdzięczny jestem że moje podanie zostało pozytywnie rozpatrzone Wink Pozdrawiam Teodoryk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o Discovery to to polecam Bear'a Gryllsa- Born Survivor Smile (nie wiem czy sa dostepne w Polsce) jego programy sa jak najbardziej pozytywne, bo facet radzi jak przezyc w trudnych warunkach, dajmy na to- Syberii czy puszczy amazonskiej, typ jest niesamowity- chyba jadl juz wszystko Laughing ..A -tak z ciekawosci- czy ma ktos National Geographic Channel?





Teodoryk- tak ma jednego goscia od kamery oraz ekipe filmujaca z helikoptera.. ale w dostarczeniu pozywienia czy ulepszaniu warunkow raczej mu nie pomagaja, o czym mozesz sie przekonac ogladajac co on tam je Shocked i w jakich spi warunkach

rabarbar obejrzales chociaz jeden odcinek? Kalun czy nie-klaun.. w kazdym badz razie- uczy czegos pozytecznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ten koleś jest na pewno sam? Przecież chyba ktoś go kameruje ! Czy robi on to sam ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie ten Grylls to zwykły klaun, cos w stylu ŚP zmarłego S. Irvina
a cały ten program to kolejny szoł, wabiący oglądaczy egzotycznymi miejscami i nietypowymi 'potrawami'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Les Stroud to prawdziwy twardziel - bez jedzenia, bez schronienia, bez wody, bez narzędzi, bez jakiejkolwiek ekipy filmowej - zupełnie sam przez 7 dni Smile zawsze wolałem jego program oglądać niż Grylls'a

http://www.survivorman.ca/

ten odcinek jest ciekawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coyote napisał:
Les Stroud to prawdziwy twardziel - bez jedzenia, bez schronienia, bez wody, bez narzędzi, bez jakiejkolwiek ekipy filmowej - zupełnie sam przez 7 dni Smile zawsze wolałem jego program oglądać niż Grylls'a]


Zgadzam się, ten gość jest lepszy od tamtego:) ... A żeby nakręcić jakieś ujęcie (np. jak schodzi ze wzgórza), to musi to powtórzyć dwa razy, bo sam operuje kamerami ... hehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosze jakie piekne dokumenty serwuje nam Discovery- zwroccie uwage od 4:30 Evil or Very Mad Brick wall



musze przyznac, ze ta propaganda jest niezwykle silna- nawet ja sama zlapalam sie na mysli "hmm.. a moze to wcale nie bedzie takie zle" Shocked d'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:04, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okolo 5:50 min ten szkop mowi:
Cytat:
nasze telewizory moga odbierac swiat podczerwieni, a my nie.


czyzbym cos ominal...?
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FogManET




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na Discovery Pogromcy Mitów udowadniali nam że lądowanie na księżycu miało miejsce, i że wszystkie teorie spiskowe na ten temat są obalone.
Ja osobiście nie jestem w księżycowym temacie ale piszę by ktoś mógł to rozwinąć dalej, bo sprawa jak dla mnie ciekawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodać jeszcze należy programy typu Łowcy Duchów, Nawiedzone Miejsca czy Pogromcy Duchów których jedynym zadaniem jest wywoływanie maksymalnego strachu przed światem duchowym. Tworzenie obrazu świata astralnego pełnego duchów psychopatów, morderców i prymitywnych istot. Jedynym efektem takich programów jest odstraszenie od świata duchowego i zainteresowanie tym tematem jako skrajnie złego miejsca. Wywołanie lęku przed wszystkim co nieznane, brak jakiejkolwiek przemyśleń i informacji, nikt nawet nie próbuje wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Programy są tak skonstruowane, aby były pozbyte wszelkich pozytywnych informacji.
Dodam jeszcze do kolekcji np taki tytuł "Strach, Szok, i filmy Video"...

Stulecie Thelmy...atakowanie ludzi wszelkimi negatywnymi informacjami i obrazami przemocy, myślę że się będzie to nasilać. Ostatnio przelatuje tylko pilotem po kanałach i w ciągu kilku sekund można zobaczyć niemal w każdej migawce broń wymierzoną w czyjąś głowę, strzał, uderzenie lub inną scenę przemocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cat-unit




Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam wam pewien przykład :
Siedzi moich dwóch znajomych, oglądają sobie na lapku stary filmik na którym Cejrowski jedzie grubo po Frytce,
jeden z kumpli mówi, że szok że to było w TV bez cenzury i blablabla, drugi, że było i że niezła pojechanka.

Moje pytanie brzmiało :
"a co mnie k.... obchodzi co jakiś Cejrowski myśli o jakiejś idiotce" ???
Dlaczego mam to oglądać i w ogóle dlaczego miałoby mnie to rajcować.

Reasumując :
pieprzyć TV. Nie jest w żaden sposób potrzebna do życia. Żaden.
To tak jakbym miał się zastanawiać nad tym, jak z zatrutego żarcia, które paruje na cały dom trującymi oparami - wybrać te ziarenka ryżu, które jeszcze są dobre lub mało trujące.

Żyjemy tak jak sami tego chcemy.
Gdy ktoś do mnie wpada - wie, że nie ma TV i trzeba rozmawiać Smile
To dopiero wyzwanie Smile

Wiem, że pozornie nie do tematu odpisałem, ale jak się głębiej zastanowić,
to tu nie chodzi o to czy Discovery się zjebało, tylko o to,
na co i dlaczego poświęcamy NASZ czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camera




Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plkl napisał:
Ostatnio na Discovery Pogromcy Mitów udowadniali nam że lądowanie na księżycu miało miejsce, i że wszystkie teorie spiskowe na ten temat są obalone.
Ja osobiście nie jestem w księżycowym temacie ale piszę by ktoś mógł to rozwinąć dalej, bo sprawa jak dla mnie ciekawa.
Ja pogromców mitów oglądałem raz... i to raz ostatni. Panowie euGeniusze próbowali udowodnić, że drzewko choinkowe w święta nie zapali się od światełek. Poowijali choinki ogromną, coraz większą ilością światełek i z dumą oznajmili, że światełka nie spowodują pożaru w święta. Niestety yntelygenci nie wpadli nawet na pomysł, by zawiesić na tych choinkach choć jedną ozdobę z papieru, czy z tworzywa sztucznego... Z niesmakiem i takim nie do końca pozytywnym uśmieszkiem przełączyłem na inny kanał.
Ciekawe programy na Discovery pamiętam, ale z dzieciństwa. Wtedy się włączało i zawsze było coś ciekawego, coś nowego, coś poszerzającego mój zasób wiedzy z różnych dziedzin. Nawet duża ilość powtórek nie drażniła, bo programy stały na tak wysokim poziomie, że nawet oglądając je raz kolejny były interesujące. Nic dziwnego, że w np. w cyfrowym polsacie Discovery nie jest już elitarną stacją w najwyższym pakiecie, a zaledwie w najbardziej powszechnym pakiecie familijnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Discovery (znaczy nie dokładnie tam, bo przez Torrenta sobie tacham - wiecie, reklam ni ma Wink ) oglądam Beara Gryllsa (Man vs Wild; gościu jest naprawdę hardcorowy - Pure Wild Cool; Respect Gerwazjana - nie podejrzewałem Cię Mr. Green ), Lesa Strouda (Survivorman - żeby przeżyć w takich warunkach samemu i nie dostać na głowę trzeba mieć naprawdę mocarną psychikę) i Cesara Milana (The Dog Whisperer - generalnie to co myslimy, że wiemy o psach (czy zwierzętach, a czesto i ludziach Mr. Green) ma się nijak do rzeczywistości. Te serie gorąco polecam.

Reszty nie oglądam. Nie mówię, że nie warto, ale mam raczej mieszane uczucia co do treści w pozostałych audycjach.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 12 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fanalityk napisał:
okolo 5:50 min ten szkop mowi:
Cytat:
nasze telewizory moga odbierac swiat podczerwieni, a my nie.


czyzbym cos ominal...?

Ominął? Co? To, że pilot do telewizora wysyła sygnał binarny za pomocą podczerwieni emitowanej przez diodę LED?

Aqualinespirit napisał:
znaczy nie dokładnie tam, bo przez Torrenta sobie tacham - wiecie, reklam ni ma Wink

Podobno ludzie znacznie lepiej oceniają filmy, programy, gdy są przerywane reklamami, chociaż reklam tych nie cierpią. Wicie ludziska, jakiś efekt psychologiczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś ma przypadkowo, albo wie gdzie można obejrzeć lub ściągnąć ten odcinek pogromców mitów z dowodem na lot na księżyc? jeśli tak to porposłbym o link... jak pierwszy ja znajdę, to podam go wam ... jeśli ktoś będzie chciał.
Program ten interesował mnie na początku i mimo błędów jakie popełniają dość często,może bym jeszcze go przetrawił gdyby nie to, że cała ramówka discovery zaniżyła poziom do granic wytrzu=ymałość (ale to moje zdanie). To straszne co oni tam puszczają... zgdzam się tu z każdym waszym słowem.

Pozdrawiam
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 13 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie wiekszosc prog z tzw stacjach naukowych to zwykle show

mimo to od czasu do czasu leci jakas perelka jak ben gryls, ten gosc ma na pewno pomoc, zreszta na poczatku kazdego programu jest informacja o tym, ze byl pod stala opieka lekarska itd ale to nie zmienia faktu, ze wbija do lodowatej rzeki i plynie miedzy krami albo, ze wdrapuje sie na jakas gore po jajka jakiegos ptaka i je znajada na miejscu ze skorupkami, dobre tez bylo jak chcial sie napic i wycisnal wode z gowna slonia hahaha, ogolnie to koles jest hardkorowy a program ten pokazal mi realia przyrodnicze w wielu zakatkach swiata, jak dla mnie super sprawa, od bagien florydy, przez dzungle w ekwadorze po gory szkocji

co do pogromcow mitow to ten program ma huja do prawdziwych eksperymentow, chociarzby jak testowali sredniowieczne bronie, mierzyli sile 2 roznych narzedzi przez uderzenia 2 roznych koelsi z ktorych jeden mogl byc poprostu silniejszy


kiedys uwazalaem ze najslabszym prog z tego rodzaju jest planete, teraz uwazam, ze jest najlepszy, widac ,ze ludzie ktorzy robia dokumenty naprawde chca cos przekazac maja jakas pasje a nie robia to dla amerykanskiego widza, i fajne jest to, ze jakeis 10% to polskie produkcje, czasem bezposrednio o Polsce


a co sadzicie o seri wszystko o Biblii czy jakos tak lecacej swego czasu na national, dla mnie osobiscie bardzo sie podobala, sporo sie dowiedzialem, ale znajac zycie pewnie jest cos z nia nie tak, znacie jakies przeklamania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Discovery Channel
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile