W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niziurski o Reptilianach  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 8339
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 10 Lut '09   Temat postu: Niziurski o Reptilianach Odpowiedz z cytatem

Z czym kojarzy wam się taki autor jak Edmund Niziurski?
Z kolorowymi przygodami Marka Piegusa,dzieciakami szukającymi sposobu na Alcybiadesa czy też nastoletnimi detektywami?
A może ze swoją najpoważniejszą tematycznie i najdramatyczniejszą powieścią,czyli "Gwiazdą Barnarda"/"Tajemnicą dzikiego uroczyska"(ta sama książka,tytuł zmieniono od drugiego wydania),opowiadającą o rasie gadów z planety krążącej po wydłużonej orbicie wokół czerwonego karła w pobliżu Ziemi,żywiących się ludzką energią i planujących pozamykanie ludzi w obozach aby produkować z nich pokarm?
Gadów które posiadają zdolności shapeshiftingu,transmutacji,tworzenia zapasowych kopii ciała i duszy i przechowujących nadmiar danych umysłu w postaci zbudowanych z kryształów twardych dysków?

Wczoraj przez przypadek dorwałem kopię,niestety strasznie zniszczoną i w tej niewielkiej formatowo lekturze znalazłem wszystko o czym pisze Icke,Credo Muttwa i cała reszta kompanii,a zostało to napisane w 1987 roku,czyli jakby z deka wcześniej.

Nie podam reszty szczegółów,sprawdźcie sami ile aluzji i ile prawdy Niziurski przemycił w tej opowieści.Tylko skąd on do cholery tyle wie?I nie oczekujcie typowego happy endu,zakończenie warte jest rasowego,światowej klasy SF.

Audiobook:
http://rapidshare.com/files/142902565/Tajemnica_dzikiego_uroczyska.part1.rar
http://rapidshare.com/files/142903027/Tajemnica_dzikiego_uroczyska.part2.rar

I dwie ciekawostki:
Planeta jaszczurów nosi nazwę Uur,coś podobnie do pierwszego sumeryjskiego miasta zbudowanego przez bogów,czyli Ur.
Jaszczur naczelny to jednooki krokodyl którego tytułem honorowym jest...Wielki Brat Laughing

Jakie ciekawe przypadki chodzą po tym świecie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niziurski to kultowy autor mojego dziecinstwa. nie wiedzialem ze cos takiego splodzil. dzieki za wrzute - na pewno sciagne i przeslucham na dlugiej trasie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skad to wie ?
Pewnie z chanellingu.
Albo sam sie tym bawil albo zna kogos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiałem kiedyś Niziurskiego, też kultowy pisarz mojego dzieciństwa, ech...
I przeczytałem wszystko. Smile
To były te czasy kiedy w Pewexie był ZX Spectrum +...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 10 Lut '09   Temat postu: Niziurski o Reptilianach Odpowiedz z cytatem

Artykuł w dużym skrócie przedstawiający fabułę powieści:

http://www.rownowaga.republika.pl/GWIAZDA%20BARNARDA.htm

Cytat:

GWIAZDA BARNARDA



Książka Edmunda Niziurskiego "Gwiazda Barnarda" (wyd.1, Wa-wa 1989) przedstawia fragment życia polskiego licealisty Romka Pituckiego, który nieopodal swojego miasta, będąc na bagnach, natknął się na UFO. Na jego pokładzie został zbadany przez automaty cywilizacji Eechtonow, jaszczurów z układu Gwiazdy Barnarda, szukających kandydatów na kolejnych szpiegów oraz pobierających ludzki kod genetyczny. Podczas swojej trzykrotnej obecności na pokładzie UFO, a także w zduplikowanym ciele i przebraniu za jaszczura na ich planecie, dowiedział się, ze ta cywilizacja, żywiąca wyjątkowo egoistyczny punkt widzenia dotyczący zarówno swej rasy, jak i jej poszczególnych osobników, planuje inwazję na Ziemie oraz próbował temu przeciwdziałać. Udało mu się opóźnić tę inwazje, jednak był tropiony przez szpiegów kosmitów, jak również był nękany przez nich samych po nocach, a także jego najbliższa rodzina oraz przyjaciele. W książce pojawia się tez watek egoistycznej miłości Romka do Beaty, którą ściągnął na planetę jaszczurów, gdzie ostatecznie ich zduplikowane ciała zginęły. On sam przypłacił swoja działalność (w pozostałym i pierwszym ciele) częściową utrata pamięci oraz dziwną operacją głowy, po której prawdopodobnie nie doszedł do siebie. Stało się tak, gdyż "ścigał" kosmitów, próbując zdobyć dodatkowe dowody potrzebne do obnażenia ich planów. Jednak choć po części próba ta się powiodła i zdołał ostrzec ludzi przed przewidywana inwazja (chodzi tu o publikacje jego zapisków przekazanych przyjacielowi i wspomnianej dziewczynie).
Plan inwazji polegał na pozyskaniu dużej ilości „bio” (siły życiowej dla degenerującej się rasy, która rozmnażała się w zasadzie już tylko przez duplikacje) i był następujący:
1/ Ziemia nadaje się do kolonizacji ze względu na swój skład chemiczny
2/ mankamentem jest zbyt niska temperatura planety, należy ja podnieść i wysiedlić ludzi z odpowiednich terenów
3/ wysiedlonych ludzi umieścić na farmach hodowlanych, stopniowo wyeliminować osobników starszych i nieprzydatnych, droga zmian genetycznych obniżyć optymalny wiek potrzebny do pobierania "bio" do 10-15 lat, gdyż teraz wynosi on ok. 25 lat
4/ po pobraniu „bio”, ludzi (materiał hodowlany) przemielić na preparat spożywczy dla najniższej w hierarchii i najgłupszej części degenerującej się rasy. Wszystko to wobec pewnej świadomości, że ludzie są inteligentni (czasem bardziej niż niektóre jaszczury) i dokonali pewnego postępu cywilizacyjnego, niebezpiecznie zbliżając się do poziomu jaszczurów (różnica technologiczna ok. 300 lat).

(Opr. P. Z.)



Gość chyba naprawdę para się channelingiem...whoa... Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 10 Lut '09   Temat postu: Re: Niziurski o Reptilianach Odpowiedz z cytatem

Oczywiście to kolejny "przykład całkowicie kompletnych bzdur" wyssanych z palca, przez całkowity przypadek tylko odrobinę zbieżny z tym co mówił Phil Schneider, Icke, Mutwa i inni.
Niewątpliwe w 1987 roku naoglądał się "filmów Icka" jak to niezwykle eufemistycznie kwituje Bimi i inni. Także jak zwykle w ostateczności nie ma się czym przejmować, jak zwykle zresztą Niziurski pewnie był idiotą bo napisał o Reptylach. Również jak zwykle należy wrócić do codziennych obowiązków i zapomnieć o sprawie na zawsze, wszak nie mnie ni więcej to tylko Wyobraźnia. No ale kiedy ktoś kręci film, to dopiero jest JAZDA. W sumie lubię sceptyków, sam jestem sceptyczny wobec sceptyków. I sceptyczny wobec sceptycyzmu. Ups chyba walnąłem gafę... Cool zdaje sie że w 87 nie było żadnych materiałów tych ludzi. Oczywiście należy wysnuć niezwykle logiczny, prosty i oczywisty wniosek dla wszystkich że to ni mniej ni więcej ale sam Niziurski wymyślił Reptyli. Czyli Musicie sobie to raz na zawsze zapamiętać i wbić do głów że to wina Nizurskiego, bo Icke naczytał się Niziurskiego potem wymyślił Reptyli, czyli temat został nareszcie dogłębnie wyjaśniony dla społeczeństwa sceptyków, aby nie mieli wątpliwość.
Mała dygresja nie na temat...jak zwykle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcw




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 10 Lut '09   Temat postu: Re: Niziurski o Reptilianach Odpowiedz z cytatem

Audiobook:
http://rapidshare.com/files/142902565/Tajemnica_dzikiego_uroczyska.part1.rar
http://rapidshare.com/files/142903027/Tajemnica_dzikiego_uroczyska.part2.rar


privvan, a jakie hasło tam trzeba wklepać?

oprócz niziurskiego, polecam pielewina 'empire v', schemat podobny, ale reptilianów zastępują wampiry.
w ogóle pielewin to chyba jedyny żyjący msm pisarz, kt. cokolwiek kmini z tego jak funkcjonuje ten świat, nie tylko w skali makro, ale fantastycznie rozgryza szczegółowe mechanizmy polityki, finansów etc.
no a w dodatku zajebiście pisze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby spytać samego Niziurskiego o inspirację. Póki jeszcze żyje. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hasło: 12der45

Skąd znam hasło. Ano z channelingu.

Powiem wam tyle, że dość często te historie odnośnie obcych są tak spójne, że mógłby być z tego świetny film, a nie tam jakiś denny Dzień w którym zatrzymała się ziemia.

Dlatego międzyinnymi zainteresowałem się ufo i takimi różnymi, bo czyta się to lepiej niż niejedną książkę.

Wszystko opiera się na spójnym wiarygodnym wszechświecie coś jak Star Trek, albo Star Wars.

Jednak jeśli wejdziecie w teorie o obcych to żadne Sci-fi temu nie dorównuje. Może dlatego tyle ludzi wierzy w obcych.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To info mnie zaskoczyło, choć lubiłem Niziurskiego to nijak nie pamiętam tej akurat strony jego twórczości.

Już wiadomo skąd pierwowzór - choć oczywiście też nie pierwszy - z którego to czerpał Icke, Mutwa i inni Wink

Jest też fajna książka o Matrixie, nazywanym przez Brodziaka (autora) vortexem, który wymyka się spod kontroli...

2 części, tytułu z pamięci nie podam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



kupione
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wolne-media.h2.pl/?p=2057 napisał:


Borysek, chłopiec z Marsa - fragment:

Zajrzałam do pokoju, bo usłyszałam, jak Borys z kimś rozmawia, ale wiedziałam przecież, że jest sam – wspomina Nadieżda Aleksandrowna.
I był sam a przed nim znajdowała się kolorowa konstrukcja z klocków ze czymś przypominającym spiralę DNA!
Od razu ją rozpoznałam, pamiętam ją ze studiów medycznych.

Potem powiedział on do kogoś: "Jestem pilotem statku badawczego, naukowcem, ale nigdy nie dokonam skrzyżowania DNA człowieka i gada! To przeczy regułom selekcji naturalnej..."

Potem powiedział kilka słów po Łacinie. Byłam zszokowana...

Zamiast słuchać dalej zaczęłam nim potrząsać, mówiąc:
"Co to jest? Z kim rozmawiasz?"
Borys niespodziewanie ocknął się z transu i oszołomiony wymamrotał: "Bawię się..."
Jeszcze raz uświadomiłam sobie, że tak naprawdę nie znam mojego syna za dobrze...
Zapytałam go potem a on powiedział mi, że ta informacja nie pochodzi od ludzi i że kiedy żył na Marsie miał troszkę inną budowę DNA.
Było ono zbudowane trochę inaczej niż DNA rasy Lemurian. Ale zrozumiałam ogólnie, że jeśli pamięta okres, kiedy żył na Marsie, zatem powinny to być wspomnienia z różnych okresów. Ale zdawało się, że na Marsie odradzał się on wiele razy i pamiętał różne epizody z tych wcieleń, prawdopodobnie z okresu tysięcy lat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niziurski jest łebski gość. "Sposób na Alcybiadesa" przedstawiana tam historia nauczyciela a także sposób "przedstawiania historii" przez tego nauczyciela tak mnie zafascynował że polubiłem tę naukę bez względu na wszystko Wink
Zobaczcie sobie kto grał w adaptacji , kto napisał muzę :muzyka Tadeusz Nalepa
http://www.filmweb.pl/f9709/Spos%C3%B3b+na+Alcybiadesa,1998/obsada
Nie chce mi się wierzyć,że ludzie tacy jak Nalepa , czy wtedy ci młodzi aktorzy jak Nejman , Gruszka ,Foremniak ...,że oni nie dociekali prawdy ?
Może są jakieś wywiady z nim?
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:14, 11 Lut '09   Temat postu: Niziurski o Reptilianach Odpowiedz z cytatem

@Voltar

Jak już dojdzie to może jakiś pdf-ik na rapidzie? Smile
Moja kopia była pożyczona i w takim stanie że na sam widok skanera rozpadłaby się na części pierwsze,a mam wrażenie że lektura tej pozycji sporo namieszałaby w głowach co niektórych tu obecnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 12 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu ludzi odnosi się do przepowiedni Nostradamusa . może Niiurski poszedł w to :
...,,Ciała wzniosłe i nieskończone, widzialne dla oka,
Zostaną zakryte z własnego powodu,
Ciało, obejmujace czoło, zmysły, głowę i niewidzialne,
Zmniejszy świętą modlitwę"...

Do tej pory wielu badaczy nie potrafi odnieść się do słów tego czterowiersza
(czterowiersz IV.25.)
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 06 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka sieć tajemniczych tuneli pod całą Europą?
Cytat:
Niezwykłe tunele odkryto m.in. w Bawarii (Niemcy) o długości 700 metrów i w Styrii (Austria) - liczące 350 metrów przejść. W całej Europie są ich tysiące. Naukowcy przypuszczają, że powodem dla którego tak wiele tuneli przetrwało ponad 12 tysięcy lat jest to, że niegdyś tworzyły gigantyczną sieć przejść podziemnych rozciągającą się od Szkocji po Morze Śródziemne.
Większość przejść nie ma więcej niż 70 cm szerokości, co pozwala na swobodne poruszanie się jednej osobie. Jednakże na niektórych odcinkach są dużo szersze, a nawet posiadają przylegające do nich komory.
Niektórzy uważają, że powstałe w okresie neolitu tunele miały stanowić ochronę przed drapieżnikami. Inni twierdzą, że spełniały one rolę dzisiejszych autostrad, gwarantując ludziom bezpieczną podróż niezależnie od prowadzonych na powierzchni walk i wojen, a nawet od warunków pogodowych.
Przy wejściach do tuneli często budowano kaplice. Naukowcy zakładają, że było to związane ze strachem chrześcijan przed spuścizną ludów pogańskich. W niektórych kaplicach znaleziono pisma opisujące podziemne korytarze jako "wrota do zaświatów".


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-s.....omosc.html

Reptilianie tam mieszkaja , zywia sie ludzka energia pija krew z dziewic i czytaja daily mail Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzenszanren




Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 06 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2/ mankamentem jest zbyt niska temperatura planety, należy ja podnieść i wysiedlić ludzi z odpowiednich terenów


Był taki film z 1996 roku

http://www.filmweb.pl/film/Spotkanie-1996-10162

Zaczynał się ciekawie, więc go obejrzałam, i był tam właśnie motyw tego, że obca cywilizacja (przypominająca trochę pasikoniki trochę szaraków trochę gady) przygotowuje sobie miejsce pobytu w Meksyku chyba i tam temperatura powietrza stale wzrastała, było tak gorąco że nie dało się wytrzymać. Ogólnie był temat poruszony wzrostu temperatury na świecie...

Może Niziurski pisał scenariusz : )

http://www.ukrytesprawy.org/Phil%20Schneider.html
_________________
Spisek??? Ależ skąd. Postęp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
djkl




Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze odnośnie przejęcia planety Ziemia przez "obcych" polecam serial V. http://www.filmweb.pl/serial/V+Go%C5%9Bcie-2009-513781. Uważam, że jest genialny, ale niestety nie ma zakończenia - producent zaprzestał finansowania dalszych odcinków...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 10 Wrz '11   Temat postu: Linki Odpowiedz z cytatem

Zaktualizujcie linki albo podajcie jakieś alternatywne źródła do pobrania - te powyżej się zdeaktualizowały !!!

Dla chetnych jest też do pobrania jego więcej dzieł z chomika:
http://chomikuj.pl/mastersal/KSI*c4*84*c.....682569.txt

Autor z dzieciństwa i nawet jak wracam czasem do motywów niektórych jego książek - to okazuje sie, że wiele z tego co pisał jest stosowane przez zarządzających krajami . . . bogata lekcja do poznania rzeczywistości.
_________________
www.youtube.com/user/WszystkoJestWporzadQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
franek12




Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzenszanren napisał:

Był taki film z 1996 roku

http://www.filmweb.pl/film/Spotkanie-1996-10162



polecam, super filmik...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 04 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrzcie na jej oczy i co to w ogóle kurwa miało być ? Shocked


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 04 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukasz taniej sensacji? Brawo udało się, ale chyba ci się fora pojebały. Cool
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niziurski o Reptilianach
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile