W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Vaticans Holocaust   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7195
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:05, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ludzie mogą sobie żyć nieświadomi niczego, klękać przed księżmi, wierzyć że Kościół jest święty a papież jest przedstawicielem Jezusa na ziemi. Wink Nie chcę nikomu odbierać jego wiary. Dla mnie ważne jest to, co ja wiem. A wiedza innych mnie nie obchodzi. Pokazałam źródła, które moim zdaniem są wiarygodne. Ty Dark Tech jesteś smieszny próbując przekonać innych do swoich racji, atakując mnie i to co napisałam. Każdy człowiek ma swój rozum. I jeśli chce poznać prawdę to ją znajdzie. Dlaczego Kościół zawsze był przeciwny nauce i mordował ludzi którzy pisali i czytali książki zakazane? Bo bał się że ludzie poznają prawdę. A Ty teraz chcesz ludziom wciskać taki kit, jaki wciska Kościół. Zachowaj swoją głupotę dla siebie. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótkie acz kolwiek treściwe filmiki

http://www.rumburak.friko.pl/
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy materiał hiob. Nas powinien szczegółnie zainteresować temat "Watykan a niemiecka inwazja na Polskę", bo niewielu o tym wie. Ciekawa jest też wypowieź ministra spraw zagranicznych Becka - " Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy Watykan. Zbyt późno pojąłem że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego".

Cytat:
Ci którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndSmo




Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie udzielałem się na forum masę czasu, ale część tego wątku niesamowicie mnie rozbawiła - na tyle, by znów spłodzić posta Smile Podejrzewałem już po samym nicku,Lara, że jesteś kobietą ale Twoje posty upewniły mnie na 100%. Ignorancja na wiedzę i źródła jest tak porażająca, że aż śmieszna. Nie opowiadam się po żadnej ze stron sporu, ale gratuluje DarkTech celnych ripost i wiedzy.

W jednym z postów piszesz:
Lara napisał:
Dark Tech nie wysilaj się bo nie będę z Tobą dyskutować. Jesteś upierdliwy i działasz mi na nerwy. To co piszę nie musi się podobać ani Tobie ani nikomu innemu. Wątek jest o Kościele Katolickim,a nie o antycznym Rzymie


Tak, wątek jest o Kościele, ale klika razy wracasz z uporem maniaka do postaci Konstantyna który jest związane z antycznym Rzymem. Na domiar złego nazywasz go założycielem Kościoła, a był nim wg. wiary katolickiej sam Jezus Chrystus. DarkTech wytknął Ci niewiedzę nt. czasów, dekretów i faktów historycznych o których piszesz i poparł je źródłami na co potrafiłaś odpisać jedynie:

Lara napisał:
Mnie nie przekonasz, a czy przekonasz innych to mnie nie obchodzi. Ja mam szersze horyzonty od Ciebie i większy dostęp do wiedzy, bo posługuję się trzema językami obcymi


Naprawdę gratuluje znajomości języków i szerokich horyzontów oraz otwartości na wiedzę czego dowodem jest kolejny cytat:

Lara napisał:
Dla mnie ważne jest to, co ja wiem. A wiedza innych mnie nie obchodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:28, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założycielem Kościoła jest Jezus Chrystus Smile
A kto "stworzył Jezusa Chrystusa? Question

www.youtube.com/watch?v=HnsPyhJj9Mg&feature=related

www.planetaislam.com/jezus/konstantynmitraizm.html
www.poldix.vel.pl/infopage.php?id=25

Zamiast pleść bzdury że Jezus /o którym nie wiadomo w 100% czy w ogóle istniał/ założył Kościół, lepiej się upewnić czy to prawda. Bo chyba lepiej jest wiedzieć w co się wierzy. Chyba że boicie się prawdy. Bo znając prawdę, możecie niechcący stracić wiarę. Czy nie tak? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:50, 15 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak
oczywiście
nie wiadomo czy Jezus z Nazaretu istniał
tak jak i nie wiadomo czy istniał mu wspólczesny cezar tyberiusz lub Józef Flawiusz im współczesny historyk,
nie wiadomo czy istnieli faraonowie, aleksander macedoński czy 265 poprzednich papieży,
nie wiadomo czy istniał Mieszko I, B. Chrobry, dynastia Piastów, Jagiellonów itp,
że nie wspomne o Mojżeszu, Abrachamie i pierwszych prarodzicach
wogóle nic nie wiadomo
pozatym, że ksieża to zlodzieje a katolicy to mordercy
co z całą pewnością wiemy dzięki lingwistce Larze co czyta źródła ...urbana, michnika i inne fakty i mity
w wersji youtubowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgiel,

Przenieśmy się w czasy II wojny światowej.

Wyobraź sobie taką scenę: Jest II Wojna Światowa, w oddziałach niemieckich ksiądz błogosławi żołnierzy idących na wojnę i modli się do Boga o zwycięstwo i pomyślnność. Taka sama scena odbywa się po drugiej stronie granicy, Polacy - wyznawcy tego samego kościoła są również błogosławieni przez księdza i idą na wojnę. Następnie Polak czy Niemiec morduje swego wroga, wroga wyznającego te same wartości, tego samego Boga oraz noszącego taki sam krzyż na swej szyi. Chrześcijanin zabija chrześcijanina, bliźni zabija bliźniego. Czy to jest według Ciebie w porządku?

Co ty byś wybrał, gdybyś znalazł się w takiej sytuacji:

1. Biblię i zasady w niej zawarte, które potępiają udział w wojnach, mordy itp.

2. Państwo, które wraz z poparciem kościoła wysyłają cię na wojnę, abyś mordował w imię "wolności".

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat - "Każdy znawca historii Kościoła wie, że pierwsi chrześcijanie byli największymi kłamcami i fałszerzami, jakich świat kiedy znał".

Edward Nowicki - "Rozwój chrześcijństwa"

www.legaba.6te.net/rozwoj_chrzescijanstwa.htm

www.wolnemedia.net

Dowód na to jak niewiele wiemy o mechaniźmie powstania religii w którą wierzymy. Autor pisze że pogaństwo by przetrwało mimo prześladowań, gdyby chrześcijaństwo samo nie spoganiało i nie zatarło różnic między pogaństwem a chrześcijaństwem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erydan napisał:
Węgiel,

Przenieśmy się w czasy II wojny światowej.

Wyobraź sobie taką scenę: Jest II Wojna Światowa, w oddziałach niemieckich ksiądz błogosławi żołnierzy idących na wojnę i modli się do Boga o zwycięstwo i pomyślnność. Taka sama scena odbywa się po drugiej stronie granicy, Polacy - wyznawcy tego samego kościoła są również błogosławieni przez księdza i idą na wojnę. Następnie Polak czy Niemiec morduje swego wroga, wroga wyznającego te same wartości, tego samego Boga oraz noszącego taki sam krzyż na swej szyi. Chrześcijanin zabija chrześcijanina, bliźni zabija bliźniego. Czy to jest według Ciebie w porządku?

Co ty byś wybrał, gdybyś znalazł się w takiej sytuacji:

1. Biblię i zasady w niej zawarte, które potępiają udział w wojnach, mordy itp.

2. Państwo, które wraz z poparciem kościoła wysyłają cię na wojnę, abyś mordował w imię "wolności".

Pozdrawiam

Erydan


drogi erydanie
pierwsze słysze zeby katoliccy ksieza w niemczech blogoslawili zolnierzy hitlerowskich w II Wojnie Światowej
to po pierwsze
ale nawet ZALOZMY ze kilku by sie takich znalazlo to nie robil tego kosciol jako taki
przypomne ci lub wogole poinformuje ze w pracy zbiorowej pod redakcją Klausa Gotto i Konrada Repgena Warszawa 1983 czytamy ze:
"...przez cały czas dochodzenia Hitlera do władzy napotykał on na zdecydowany opór Kościoła katolickiego. Konferencja Biskupów w Freising 10 lutego 1931 r. wystąpiła z otwartym ostrzeżeniem przed narodowym socjalizmem. Narodowy socjalizm potępili też w odrębnych oświadczeniach biskupi kolońskiej prowincji kościelnej (5 marca 1931 r.), paderbornskiej (10 marca) i fryburskiej (9 dni później). Jeszcze 17 sierpnia 1932 r., a więc zaledwie pół roku przed przejęciem władzy w Niemczech przez nazistów, na Konferencji Fuldajskiej Biskupów odrzucono "błędy" nazistów, ostrzegając, że w przypadku osiągnięcia przezeń jedynowładztwa otwarłyby się przed Kościołem "najciemniejsze perspektywy". Katolicy stanowili jednak tylko jedną trzecią wyborców w Niemczech. Opór katolickiej mniejszości nie wystarczył do zapobieżenia przejęciu przez Hitlera władzy w Niemczech w styczniu 1933 r. po jego sukcesie wyborczym. Stąd, jak piszą autorzy wspomnianej niemieckiej pracy zbiorowej (s. 19): "Po zgodnym z konstytucją ukonstytuowaniu się gabinetu 30 stycznia 1933 r. Episkopat niemiecki znalazł się z racji swego potępienia światopoglądu nazistowskiego w trudnej sytuacji".
oraz niestety:
Mało znany w ogóle jest fakt, że w 1930 r. biskupi wydali katolikom zakaz przynależności do NSDAP (por. Z. Zieliński: Katolicyzm III Rzeszy przed sądem historii, Katowice 1992, s. 1Cool
a po drugie
Polska w II WŚ prowadzila wojne obronna
to jest zasadnicza roznica i biblia czy tez KRK nie potepia udzialu w takich wojnach
bo kazdy ma niezbywalne prawo sie bronic przed agresorem
bo gdy ktos z bronia wlamuje ci sie do domu chce gwalcic ci zone corki krasc palic rabowac itp
to bedziesz stal i sie temu przygladal
?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 16 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgiel na raty chłopie złoty Smile
Masz poczytaj sobie...


„Biskupi, następcy apostołów i reprezentanci Stolicy
Apostolskiej, potwierdzają swą współpracę z nową
Rzeszą, złożeniem na ręce przedstawicieli najwyższych
władz państwa, uroczystej przysięgi, świadczącej o determiinacji”
Franz von Papen [źródło: F.v.Papen, str.5]

Sprawa Gdańska
TUŻ przed wybuchem wojny, na usilne żądanie ze strony NSDAP, papież usunął, latem 1938 roku, ówczesnego biskupa gdańskiego, hrabiego O'Rourke, któremu hitlerowcy zarzucali „polonizację” gdańskiego Kościoła. *[O'Rourke pochodził z irlandzkiej rodziny, osiadłej niegdyś na polskich Kresach wschodnich]
Papież zmienił też, pierwotnie przezeń zaaprobowany, projekt utworzenia polskich parafii w Gdańsku. Następcą hrabiego O'Rourke został Niemiec Splett, który zabronił posługiwania się językiem polskim podczas spowiedzi i nabożeństw, a ponadto zarządził usunięcie polskich napisów, nie tylko z kościołów, ale i z płyt nagrobnych. W czasie niemieckiej okupacji Polski, Watykan powierzył biskupowi Splettowi także diecezję chełmińską [24].

Inwazja na Polskę
W czasie gdy polskie kościoły stawały się ostoją dla partyzantów — niemieccy biskupi błogosławili Führera i jego wojska Pius XII wiedział już w połowie sierpnia 1939 roku, od swego nuncjusza w Berlinie, Orsenigo, o planowanej inwazji na Polskę, a ujawnił to długoletni watykański korespondent agencji Associated Press, Morgan [25]. Właśnie w połowie sierpnia Hitler poprosił papieża, by ten nie potępił inwazji i by pozyskał polskich katolików dla krucjaty przeciw Związkowi Radzieckiemu [26].

W Watykanie od dwudziestu lat pokonanie komunizmu i Związku Radzieckiego było bardziej upragnione niż cokolwiek innego, a wiązało się z tym jeszcze jedno życzenie, także wielkiej wagi dla Kurii: by Kościół prawosławny został podporządkowany Rzymowi. Z drugiej strony, Polska była krajem na wskroś katolickim, od wieków niezmiennie dochowującym wierności Watykanowi.

Mimo tego wszystkiego, Pius XII postanowił poświęcić Polskę. Postawił jednakże trzy warunki [27]:

Hitler musi najpierw dołożyć wszelkich starań, by z Polską i mocarstwami zachodnimi osiągnąć kompromis
w przypadku inwazji, Niemcy mogą wyrządzić Polsce tylko minimalne szkody fizyczne i moralne i nie mogą stosować odwetu na tych polskich katolikach, którzy stawią opór;
wszystkie interesy Kościoła muszą zostać zabezpieczone
nigdy nie może zostać ujawniony fakt rokowań watykańsko-niemieckich na temat inwazji na Rosję.
Hitler obiecał wszystko.
Gdy po ataku na Polskę, pomimo zabiegów papieża, przystąpiły do wojny Francja i Wielka Brytania, Pius XII okazał się tak przejęty wybuchem drugiej wojny światowej, że przez wiele dni obawiano się o jego zdrowie. Później, w listopadzie, przeżył nawet załamanie nerwowe. Ale obietnicy, danej Hitlerowi, dotrzymał: tak jak w chwili wkroczenia Niemców do Austrii oraz Czechosłowacji, tak i teraz najwyższa osobistość w Kościele katolickim milczała i nie potępiła hitlerowskiej agresji ani jednym słowem.

Hitler serdecznie ściska się z nuncjuszem papieskim Basallem di Torregrossą
[zob. artykuł Hitler a papiestwo w uStroniu] Za to, tym energiczniej zaprotestował Pius XII przeciw zawarciu paktu niemiecko-radzieckiego (co niweczyło nadzieje zagarnięcia Rosji pod Watykańskie wpływy) — poprzez nuncjusza w Niemczech, a także na łamach „Osservatore Romano” i na antenie Radia Watykańskiego. A gdy jeszcze wojska sowieckie 17 września 1939 roku zaatakowały Polskę od wschodu i zajęły Kresy, watykańskie protesty w środkach masowego przekazu nie miały końca. Kuria skarżyła się przede wszystkim na antyreligijne poczynania Armii Czerwonej. Tymczasem nawet prymas Polski, kardynał Hlond, podaje w swym raporcie dla papieża wiele przykładów prześladowania ludności polskiej na tle religijnym i innym przez Niemców, ale ani jednego przykładu takiej działalności na terenach zajętych przez armię radziecką. Jedynie na zakończenie przedmowy do swego raportu stwierdził kardynał Hlond (który oświadczył w wywiadzie prasowym, że Kościół katolicki w Polsce nie był nigdy, odkąd istnieje, tak szykanowany, jak pod okupacją niemiecką), iż pogromy na ziemiach przejętych przez Rosjan są równie okrutne, jak niemiecka okupacja. Nie przedstawił jednak żadnych dowodów [29].

Jednakowoż Rosjanie faktycznie stosowali represje. Zamykano szkoły, prowadzone przez Kościół, seminaria i klasztory, konfiskowano kaplice, kościoły obciążono wysokimi podatkami, duchownych skazywano na wygnanie, a nauczycieli-chrześcijan w szkołach publicznych zastąpili komuniści [30].

Szykanowanie Polaków z przyczyn religijnych, czego dopuszczali się hitlerowcy, było tak rażące, że nawet Watykan wielokrotnie wyraził swą dezaprobatę. Te protesty były koniecznością dla papieża, choćby przez wzgląd na świat katolicki przez całą wojnę pozorował on ścisłą neutralność. Jego protesty służyły, z jednej strony, kamuflowaniu polityki profaszystowskiej, z drugiej zaś strony, papież usiłował w ten sposób uzyskać od rządu hitlerowskiego pewne ustępstwa w sprawach kościelnych. Tak jak na aliansie Piusa XII z Hitlerem nie odbił się negatywnie antyklerykalizm nazistów wewnątrz Niemiec, tak też nie miały na ten alians żadnego wpływu ekscesy hitlerowców w Polsce. Nuncjusz Orsenigo co prawda zaprotestował przeciwko nim, ale jednocześnie na polecenie papieża pogratulował Hitlerowi ocalenia podczas zamachu w Monachium.

Po upadku Polski, która doświadczyła okupacji niemieckiej i rosyjskiej, zbiegły za granicę długoletni polski minister spraw zagranicznych, Beck, oświadczył: „Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościola katolickiego” [32].

Konsekwencje
Jedno z rozporządzeń Himmlera nakazywało totalną zagładę Polaków po okresie przejściowym, „kiedy to muszą oni być maksymalnie eksploatowani” [33].

Spośród około 35 milionów obywateli Polski, na obszarach zajętych przez Niemców w przybliżeniu 6 028 000 osób straciło życie w następstwie działań wojennych, walk partyzanckich, akcji odwetowych, deportacji, internowania w obozach koncentracyjnych, rzezi dokonywanych w gettach i tak dalej… [34].

Wywózka Żydów Eksterminacja Żydów polskich objęła 98 procent tej ludności, w sumie 3 150 000 osób [35].

W jednym tylko obozie Stutthof (Sztutowo) Niemcy co 30 minut zagazowywali po 100 osób, a ponadto bez mała 300 więźniów dziennie ginęło na skutek wstrzykiwania fenolu albo innych środków, bądź przez powieszenie [36].
W obozie Auschwitz (Oświęcim) w ciągu trzynastu miesięcy od 2 października 1943 do 30 października 1944 roku zagazowano 24 688 mężczyzn, kobiet i dzieci [37].
W Sobiborze wymordowano około 250 000 osób (przeważnie Żydów z Polski Wschodniej), w Bełżcu około 600 000 osób (na ogół Żydów z Polski centralnej, ale oprócz nich 1000-1500 nie-Żydów), w Treblince 731 600 osób (głównie Żydów z Polski centralnej), na Majdanku 1 380 000 osób różnych narodowości [38].

W odwecie za każdego zabitego Niemca ginęło 100 Polaków — taką liczbę ofiar pojedynczej akcji odwetowej osiągnięto poza Polską tylko w Jugosławii [39].

Na podstawie książki: Karlheinz Deschner „I znowu zapiał kur” rozdział 68


[Źródła:] • [24] Scheinmann, str.81
• [25] Scheinman — wskazówka źródłowa, str.90,przyp.1
• [26] Manhattan, str.192 i następne
• [27] Manhattan, str.192 i następne
• [29] Hlond, str.VIII oraz strona tytułowa
• [32] Cyt. w: Manhattan, str.277 • [33] Malvezzi/Pirelli, str.246 i następne
• [34] Malvezzi/Pirelli, str.246 i następne
• [35] jak wyżej. Według innego szacunku ok. 2,5 mln
• [36] jak wyżej
• [37] jak wyżej
• [38] jak wyżej
• [39] jak wyżej
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat z orzeczenia trzech biskupów
sporządzonego dla papieża Juliusza III.

Hans Jürgen Wolf "Sünden der Kirche"
- "Grzechy Kościoła"


Zaiste, nie pozostał już ani cień
po apostolskiej nauce
w naszym Kościele [...].
Wprowadziliśmy inną naukę i dyscyplinę.
Najważniejsze jest starać się o to,
żeby nikomu nie pozwolono
na czytanie z Ewangelii nawet odrobiny,
zwłaszcza w języku ludowym.
Starczy to trochę,
co się na mszy odczytuje.
Każdy, kto starannie rozważy,
co dzieje się w Kościele
i przyjrzy się temu z osobna,
zobaczy, że nasza nauka
różni się od tej z Ewangelii,
a nawet, że jest jej przeciwna [...]


"Ja czynię tylko to, co czyni kościół od piętnastu stuleci, tylko bardziej gruntownie" (Adolf Hitler)





List Prezydenta Stanów Zjednoczonych (USA) Harry'ego Trumana
do papieża Piusa XII w Watykanie napisany po zakończeniu II wojny światowej.
List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959


Jako baptysta i jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego.

Jestem przekonany, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązującą nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.

Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: "Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną".

W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem".

Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata - wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.

Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa".

Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznawać Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego.

Więcej tutaj: http://www.geocities.com/chrisf_76/

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze Erydan. Ten list Trumana, jak również wypowiedź samego Hitlera, to świetne podsumowanie całego tego wątku. Bez wątpienia to Kościół był inspiracją dla Hitlera. Nie na darmo hitlerowcy nosili na pasach napis " Bóg jest z nami". To Kościół utorował drogę do władzy Mussoliniemu i tym samym przyczynił się do powstania faszyzmu. Dostał od Mussoliniego najlepszy konkordat jak mógł sobie wymarzyć, a w zamiar zatroszczył się o poparcie społeczeństwa dla niego.

Dlaczego ten temat ma taką niską ocenę? Nie dlatego że mi na tym zależy...Pytam z ciekawości. Think To najlepszy temat na tym forum. Mówię najlepszy, bo nie ma tu żadnych teorii spiskowych, spekulacji czy kontrowersji. Po prostu najprawdziwsze na świecie fakty, poparte niezaprzeczalnymi dowodami. Tym bardziej że mamy tutaj na forum tak wiele "światłych "umysłów... szukających prawdy... i deklarujących się jako "odpornych" na manipulację TV, Rydzyka i innych. Cool Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Bez wątpienia to Kościół był inspiracją dla Hitlera.


normalnie ręce opadają ileż trzeba złej woli i jakiej nienawiści do Kościoła by wypisywać podobne brednie,

po ludzku patrząc jesteś przypadkiem beznadziejnym
podobnie jak był nim Szaweł przesladujący pierwszych chrześcijan
by nagle w drodze do Damaszku
odmieniło mu się serce
za sprawą nadzwyczajnej interwencji Pana Jezusa

do Twego serca też puka

słyszałaś kiedyś o Edycie Stein?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest do kochania w Kościele? Eh?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brednie? Ileż trzeba pustego uwielbienia do Kościoła - plugawej organizacji przestępczej, by być takim ślepcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 06 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On prowokuje Wink tak samo jak inni jemu podobni. Założę się że nawet nie chodzi do Kościoła. Pisze bzdury żeby wprowadzać zamieszanie. Nie wiem tylko co chce przez to osiągnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:12, 07 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może to umyślna prowokacja, ale często spotykam się z negowaniem faktów o kościele z samej zasady. U niektórych ludzi kościelni przestępcy zdołali wyrobić autorytet i wszelkie próby dotarcia do nich spotykają się z atakiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 08 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zrzekł się praw i obowiązków diecezjalnych, ale wciąż jest biskupem.

Były sekretarz Pawła VI, Jana Pawła I i papieża Polaka biskup John Magee jest oskarżany, że nie zawiadomił policji ani służb socjalnych o przypadkach molestowania seksualnego nieletnich przez dwóch księży w irlandzkiej diecezji Cloyne.

W sporządzonym 19 grudnia 2008 roku raporcie kościelnej komisji ds. ochrony dzieci stwierdzono, że władze diecezjalne nie zrobiły niemal nic, by chronić dzieci pomimo wiarygodnych skarg na księży.

Jego diecezja, jako jedyna w kraju, nie wprowadziła też w życie zaleceń odnoszących się do ochrony dzieci - pisze tvn24.pl.

Magee odwiedzał Polskę podczas pielgrzymki Jana Pawła II w 1979 roku.

Irlandzki Kościół przyjął wytyczne dotyczące ochrony dzieci w 1996 roku. Dwa lata po skazaniu zakonnika Brendana Smytha za 17 gwałtów na dzieciach.

Był to prawdopodobnie największy skandal pedofilski w kościele katolickim zwłaszcza, że trzy lata później zakonnik przyznał się do kolejnych 74 gwałtów z przypisywanych mu 400.

Przełożeni wiedzieli o jego zboczeniu już pod koniec lat 40-tych, jednak mimo to przez niemal 50 lat wykorzystywał dzieci w Dublinie, Belfaście i kilku miastach amerykańskich.

Benedykt XVI wyznaczył arcybiskupa Cashel i Emly, Dermota Clifforda, administratorem apostolskim Cloyne. Zdaniem prymasa Irlandii kardynała Seana Brady'ego nominacja Clifforda dowodzi zaangażowania Kościoła w sprawę ochrony dzieci i ofiar nadużyć.

http://www.sfora.pl/Sekretarz-Jana-Pawla-II-kryl-pedofili-a3666
Jestem skłonny przypuszczać, że nasz och-jak-kurwa-wielki papież Polak wiedział o całym procederze. Większość pedofilskich procederów w kościele miało miejsce podczas pontyfikatu JPII i wyłazi dopiero dziś na światło dzienne.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iron32




Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 09 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam co tu piszecie to sie zastanawiam po co bluzgacie na siebie i tak ostro jedziecie ten wegiel atakuje od razu Lare a dlaczego??? mozna to wytlumaczyc tak Wegiel był sobie kiedys małym ludzikiem mamusia i tatus zaprowadziła go do kosciołka tak jak i mnie kiedys, jest wszystko fajnie co nie a czego uczą w kosciele bądz dobry dla blizniego wiec nie oczerniaj antychrystów syjonistów przeciez to tylko ludzie tak jak i my wierzący w boga wiec sie jednoczmy a nie sie spieracie o wiare lub o watykan . ile ludzi zgineło przez wiare po co tak sie dzialo ??? bo jak kasy bylo duzo/malo to sie wiecej wladzy chcialo:) istnieją ksieza uczciwi i nieuczciwi wiec po co te pipyripy . MORAL z tego taki miejcie do siebie szacuneczek ludzie i miłujcie sie nawzajem , zyjecie tylko chwilke na tej fajnej ziemi bo jak nie to wam BOZIA MOZE GŁOWE UPIERDOLIC i to w kazdym momencie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 19:27, 02 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne linki w temacie
Jasenovac – bałkański Auschwitz
http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/z_histor...../2-1-0-134

Pavelić Ante, czyli katolicki nazizm po chorwacku
http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/z_histor...../2-1-0-191
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

watykański potwór i podżegacz wojenny w akcji:


Msza, która wzbudziła oburzenie

Cytat:
Centrum Szymona Wiesenthala, które zajmuje się ściganiem byłych nazistów, potępiło w poniedziałek mszę odprawioną przed kilkoma dniami w Zagrzebiu w 52. rocznicę śmierci założyciela nacjonalistycznego ruchu ustaszów, chorwackiego kolaboranta Ante Pavelicia.


Cytat:
Msza, celebrowana 28 grudnia, jest wstydem dla Kościoła chorwackiego i jest niezrozumiała w kraju u progu wejścia do Unii Europejskiej - ocenia Centrum w wydanym w poniedziałek komunikacie.


Cytat:
Msze ku czci Pavelicia odbywały się regularnie w przeszłości w bazylice w centrum Zagrzebia i w Splicie na wybrzeżu Adriatyku.

http://info.wiara.pl/doc/1044640.Msza-ktora-wbudzila-oburzenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1096 – pierwsza wyprawa krzyżowa. Wymordowanie Żydów nad Renem i Dunajem – ponad 20 tys. ofiar;
1099 – krzyżowcy zdobywają Jerozolimę – 50 tys. ofiar; zgoda
1202–1204 – czwarta krucjata na rozkaz papieża Innocentego III – 100 tys. ofiar; przez 10
1207 – armia Innocentego III wycina w pień katarów (30lat) – 100 tys. ofiar; przez 10,
1226 – (pocz.) – Krzyżacy mordują Prusów – 300 tys. ofiar; no to się tam żaden prus nie ostał, ale zaraz czy to czasem nie ci krzyżacy dostali niezły wpierdol od innych nawiedzonych katolików za właśnie prześladowania religijne.
1453 – z inicjatywy świętego Jana Kapistrana wymordowano Żydów na Śląsku – 30 tys. tu już lecisz na całość ofiar ok 50 zamordowanych, około 200 przymusowo ochrzczonych.
1450–1750 – polowanie na „czarownice” na podst. bulii Innocentego VIII – 150 tys. ofiar; coś tam świta, bulla jeśli już to kazała nakładac na nie grzywne... Smile jednak w ksiazce Młot na czarownice, w ich pierwszych wydaniach była ona zamieszczona jako wstęp, niestety kośció katolicki zakazał publikacji tej ksiązki, wiec jeśli już się pojawiały kolejne wydania to bez bulli papierza. ofiar fakt było sporo, ale ta liczba jest kilkukrotnie zawyżona, inkwizycja skazywała na śmierć średnio 4% oskarżonych.
1478 (pocz.) – papież Sykstus IVwysyła do Hiszpanii inkwizytora Torguemadę – 250 tys. ofiar; ta ile jeszcze 15 000 sadzonych 2000 skazanych, na śmierć
1492–XVII w. – katolicy wyniszczają ludność Wysp Karaibskich – 3,5 miliona ofiar; - toś pojechał wielka Anglia liczyła połowę tych mieszkańców. pop pierwsze bzdura jest pojęcie Katolicy bo pojawiali się tam zaróno katolicy jak i protestanci, co do podejscia do tubylców to można długo dyskutować.
XVI–XVIII w. – misjonarze i żołnierze mordują Indian Amazonii – 5,5 miliona ofiar; kolejny rajd w krainy fantazji, śmierć ponosi około 600 tys indian w 80% przez choroby przywleczone przez Hiszpanów, reszta głównie zabici w wojnie prowadzonej przez Hiszpanów z Imperiami MAJÓW, AZTEKÓW i INKÓW.
XVI–XVIII w. – porwania niewolników w Afryce – 100 milionów ofiar; liczba zawyżona gdyz w całej afryce na poczatku 20 wieku moze było 100 mln osób, zreszta pomysl jaką logistyką bys musiał dysponowac by przewieśc tyle na statku, zakładając że średnio na statku przewieziesz 200 osób (co itak było by niezłym wyczynem jak na uwczesne czasy) potrzebował bys 500 000 rejsów, życze powodzenia. Smile zresztą co do niewolnictwa to pretensje gdzie indziej Islam Żydzi jako ci którzy porywali i sprzedawali i Protestantyzm który z tego Koszystali, w Katolickich tj Hiszpańskich Prowincjach niewolnictwo było szczątkowe. Przodowali w Tym Anglicy (USA) i Holendrzy.
1555–1559 – inkwizycja za czasów papieża Pawła IV – 800 tys. ofiar; a to coś nowego?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:55, 03 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra, wytłumaczcie mi dlaczego Vatykan który podobno tak ustaszów kochał nigdy nie uznał ich państwa?
co do konkordatu Niemcy Vatykan - to co dziwnego jest w tym, że stolica apostolska nawiązała stosunki dyplomatyczne z wielbionym uwcześnie politykiem, przypominam tekst Churchilla do Adolfa: Jeśli Wielka Brytania miałaby być kiedykolwiek wciągnięta w katastrofę porównywalną z tą, która nawiedziła Niemcy w 1918 roku, prosiłbym Boga by zesłał nam człowieka z siłą i charakterem jej Ekscelencji.

Wy macie zwyczaj czytania histori od dupy strony, fakt biskupi katoliccy popierali Ustaszów, ale robili to do 1942 roku, w tym roku gdy zaczeły wychodzić ich zbrodnie zaczeły się ich potępienia. W sumie podoba mi się wasze myślenie z wielim oburzeniem wrzeszczycie, że znalazło się prawie 1000 księzy, którzy własnymi rękami mordowali ludzi?
Co w tym dziwnego, a co to księża to jakieś wyższe istoty? Moim zdaniem to itak niezle to daje że 1 na 30 księży to robił, a jak ma się ta statystyka do zwykłych ludzi ile to bedzie 1 na dziesięciu brał udział w ludobójstwie.
Rozbraja mnie taki tepy wrzask durniów kościół katolicki mordował i stada nawiedzonych fanatyków temu przytakują. Dla mnie mordowali mordują i zawsze mordowali poprostu ludzie, a kosciol katolicki, czy inne kapitalizmy, faszyzmy, socjalizmy to tylko zasłona dymna dla morderców.
By coś z tych waszych wypocin wynikało, powinniście przestawić statystykę, w rzeziach tu i tu brało tyle a tyle osób z tego ta a ta wywodziła się z kościoła katolickiego. Wtedy mógłbyś zobaczyć obraz i stwierdzić ćzy to właśnie przynależność do kościoła katolickiego obligowała do mordu. Niestety zamiast tego rzucacie oderwanymi od całości strzępami i na nich próbujecie budowac soje teorie.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Vaticans Holocaust
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile