W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Vaticans Holocaust   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7194
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wegiel na raty napisał:
no tak jako katolik, zostalem mordercą wg lary
razem z moja rodzina, sasiadami cala parafia diecezja
hurtem
jestesmy - WINNI

jak zwykle jedynie potrafisz na osadzac i obrazac

a swoja belkę w oku najtrudniej dostrzeć
Pierwszą osobą, która osądza i obraża w tym wątku jesteś ty.

Tańcząca z wilkami napisał:
tak winni są wszyscy katolicy bo jedyne co potrafią to patrzyć zahipnotyzowanymi oczyma
w księdza.
nawet jak jakiś ksiądz bredzi to tzw. większość ma obawy , aby wytknąć mu ten fakt,że bredzi!
Bo przecież ksiądz powiedział w kościele z ambony Laughing
autorytet Laughing i zbiorowa psychoza na tym punkcie...zobaczą sutannę i zaczynają robić pokłony...
Dobrze powiedziane...niestety nadal w wielu kręgach niekoneicznie nawet związanych z Radyjem słowo księdza uchodzi za świętość... Rolling Eyes Nie rozumieją, że księża to manipulatorzy jedni z lepszych.

Lara napisał:
Jestem za "błogosławieni ubodzy w duchu", a Kościół propaguje pychę.
Heh, a co najlepsze- poddani mają być ubodzy, grzeczni i moralni, zaś księża jak widać mogą okradać m.in państwo, manipulować, a i nawet do burdeli chadzać. A uważają się za nieomylnych w sprawach wiary i rodziny, o obu często wiedząc tyle co g*wno o poezji Laughing .
Jak tacy ludzie mogą nauczać o moralności? Laughing .
Lara- może się powtórzę- ale nie zrażaj się jakimiś węglami na raty i innymi katonacjonalistycznymi trollami Smile. To, co robisz na tym forum jest zdecydowanie wartościowe, tym bardziej, że przedstawiasz dowody na to co piszesz w postaci filmów i artykułów, tak wiec nie bierzesz tez z sufitu [w przeciwieństwie do niektórych].

@franek12- zakosiłeś mi BUKĘ!!!! [/quote]
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moi kochani przśladujący nas nieprzyjaciele!

nie miejcie złudzeń, że to są wasze sądy i wasze opinie o KRK
urodziliśmy sie wszyscy mniej więcej kilkadziesiat lat temu jako tabula rasa
i cały światopogląd przyjeliśmy od tych co byli przed nami
a walka pomiedzy Kosciołem i antykosciołem trwa juz od 2000lat

staneliście po stronie antykościoła wierząc mu i to jest wasz wybór
bo każdy jedyne co tak naprawde ma to wolną wolę wyboru
lecz za ta wolnością idzie też odpowiedzialność
za swe słowa myślii uczynki
bo przeznaczeniem człowieka jest
...raz umrzeć, a potem sąd..."
Hbr 9:27

przesladujecie nas jak neron, komuniści, new world order czy muzułmanie w swych krajach
nasza jednak nadzieja tkwi w obietnicy Syna Człowieczego
ponieważ
Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
12. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
Mt 5:11-12

dziekuję wam za wasze prześladowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgiel
Ja tam nie wiem kto Cię prześladuję...bo na pewno mój tekst nie był prześladowczy...
Natomiast nie będę bronić KRK i jego bzdurnych wymysłów sekciarskich i historycznych morderstw i odwiecznych psychomanipulacji i dwulicowości.
Jeśli Lara to wszystko obnaża na tym forum do dla mnie jest ok.
Czyli co do treści nie mam zastrzeżeń co do formy to jej sprawa,Rolling Eyes ,a Twoja ,że się poczułeś prześladowany...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisałam, to tylko szczera prawda o której niewielu w naszym kraju ma odwagę pisać. Nie ma tutaj nic obraźliwego dla ludzi wierzących. Wykorzystałam moją wolność słowa i obnażyłam tę stronę Kościoła którą chciano pieczołowicie ukryć. I jak to się mówi - prawda nas wyzwoli. Chyba lepiej dla gorliwych katolików wiedzieć na czym siedzą, niż żyć w nieświadomości. Ale potem każdy i tak postepuje jak mu dyktuje sumienie. Węgiel na raty to taki prowokator jakich wielu. Nie warto nawet z nim dyskutować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:28, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOŚCIÓŁ na który wylewacie te pomyje to od zawsze
WSPÓLNOTA WSZYSTKICH WIERZACYCH jako mistyczne ciało Chrystusa
a więc
papiez, babcie w beretach, biskup, uczniowie na katechezie wraz z księdzem, moja rodzina itd.
to jest KOŚCIÓŁ
który przesladujecie mówiąc wszystke złe na nas

oczywiście nie twierdze ze jesteśmy idealni, bez grzechu
owszem jak najbardziej jestesmy grzeszni, jak każdy śmiertelnik
i tak było odpoczątku
bo nieskalanym był tylko Założyciel KRK oraz jego mama
a mimo to budowany przez ludzi grzesznych trwa 2000 lat
i z pewnoscia bramy piekielne go nie przemogą
więc co tam znaczy jedna mała lara czy jaro - siewcy kąkolu
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Samouczek




Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 294
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:31, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wegiel na raty
nie daj się wciągać w ta dyskusje, bo buraków i syjonistow nie przekonasz.

Przeciąż widać to jak na dłoni, Lare, w gruncie rzeczy nie obchodzi KRK, jej zadaniem, świadomym albo nieświadomym a wynikającym z wieloletniego tresowania tzw. dyktatury głupoty, jest dywersyjna robota.

Rozbicie polskiej solidarności narodowej.

Rozdrobnić jedność, to pierwsze przykazanie dywersantów.
Syjonistyczni anty chrześcijanie przeciwko chrześcijanom, kobiety przeciwko mężczyznom, dzieci przeciwko rodzicom, młodzież przeciwko ludziom starszym itd. itd.
Przyklad:
Don't Listen to your Parents!
http://www.youtube.com/watch?v=O-8r0Qvrl4Q&feature=related

I dziwi mnie trochę, ze w tym zadaniu znajduje sobie na tym forum popleczników!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieskalanym był założyciel Kościoła Katolickiego? Shocked Shocked Shocked Laughing
Cesarz Konstantyn, który zamordował własnego syna i ochrzcił się dobiero na łożu śmierci. Exclamation Do książek węgiel na raty,uczyć się. study

www.racjonalista.pl/kk.php/s,3303

Sceptycy i niedowiarki przeczytajcie sobie kim był założyciel i dobroczyńca kościoła. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wegiel na raty napisał:
budowany przez ludzi grzesznych trwa 2000 lat
i z pewnoscia bramy piekielne go nie przemogą
więc co tam znaczy jedna mała lara czy jaro - siewcy kąkolu
Smile

Rolling Eyes

Węgiel !!
Skoryguj swą znajomośc historii,KK funkconuje jakies 1700 lat z kawałkiem.
Co do tych bram piekielnych,cała sekta kk to brama jak do stodoły dla takich mało myslących.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wegiel na raty napisał:
no tak jako katolik, zostalem mordercą wg lary
razem z moja rodzina, sasiadami cala parafia diecezja
hurtem
jestesmy - WINNI

Nie, każdy odpowiada osobiście za swoje czyny.
Mordercami byli dawni papieże, duchowieństwo i inkwizycja.
Teraz już nie są.
Poszczególnym członkom Kościoła nie możemy tego przypisać,
Jednak Kościół jako instytucja był w przeszłości i teraz jest zły
i zawsze okradał ludzi, przy czym dawniej jeszcze ich mordował.

Ludzie przywiązują się do tych wirtualnych organizmów jak Kościół, czy społeczeństwo.
Jak wiemy JPII przeprosił za grzechy inkwizycji,
nie przepraszał by, gdyby nie było za co.

Cytat:
to jest KOŚCIÓŁ, który przesladujecie mówiąc wszystke złe na nas

To nie wy podejmujecie decyzje.
Mimo, że jesteście Kościołem, nie macie prawa decydować o nim.
Np. o tym że należy zmienić 5 przykazań kościelnych.
Ludzie na górze są źli bo wykorzystują i otumaniają bezmyślnych, którzy pozwalają się wykorzystywać.

Widzisz, to tak jak z Polską komunistyczną. Czy Polska komunistyczna była złym państwem czy dobrym ? Nasi ojcowie i dziadkowie, byli jej elementami. Czy byli źli ?
W większości powiemy, że nie.
Ogólnie patrząc był to jednak zły organizm.
Podobnie jest z kościołem.
To pasożyt,
który pasożytuje na niewinnych ludziach.
By móc pasożytować, w przeszłości musiał ich masowo zabijać,
Nieco później, wystarczała już publiczna chłosta, czy ekskomunika.
Potem dziesięcina przymusowy datek na kościół, lub przymusowa praca.

Dzisiaj wszystko to odeszło, nie ma już przymusu.
Pozostaje jednak perfidna manipulacja i pranie mózgów,
i wykorzystanie stuleci przywiązania do tej religii.

Efekt pracy duchownych wygląda właśnie tak,
że nastawia rodziców przeciwko dzieciom, sąsiada przeciwko sąsiadowi.
Dopóki tkwią w tym fatum wszystko jest ok.
Jednak jeżeli dziecko powie, że np. chce wystąpić z kościoła,
wtedy włącza się mechanizm wypracowany przez duchownych,
który nie powinien normalnie mieć miejsca.

Ale ten kolos runie, runie od środka.
Co zostanie, kiedy społeczeństwo uświadomi sobie, że
jedna część ich kapłanów, to pedofile,
druga to homoseksualiści,
trzecia chleje wódę zabijając popęd płciowy,
a czwarta, ta normalna utrzymuje za parafialną forsę "lewą rodzinę",
jak coś pominąłem, to uzupełnijcie. Smile
Ten statek idzie na dno.
Pozostaną w nim tylko baaardzo wierzące osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konstantyn uchylił dekret który czynił chrześcijaństwo "nielegalne",zakazane prawem, ścigane przez prawo.Tylko tyle.Ale my Chrześcijanie bardzo doceniamy nawet
taki drobiazg,dlatego dla nas został Konstantynem Wielkim. Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dark Tech Ty również jak węgiel na raty musisz się poduczyć, tylko z poważnych źródeł, nie katolickich. Bo Kościół cenzuruje. study

Ps. Konstantyn jest dla was "chrześcian"wielki? Nic dziwnego. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Albo jaki ojciec taki syn. Cesarz zbrodniarz i zbrodniczy Kościół. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miła Laro,twoja nienachalna znajomość historii,budzi moje politowanie i nie pozwala na zbytnią brutalność ,na jaką niewątpliwie zasługuje twoja ignorancja.Nie ma nic bardziej żałosnego niż półinteligent,bo to prawie to samo co półgłówek. Chciałbym oszczędzić ci wstrząsu,ale ktos musi ci to powiedzieć: nie masz droga Laro bladego pojęcia o tym o czym piszesz. Musisz koniecznie nadrobić zaległości.Biorąc pod uwagę stopień twego zapóźnienia ,na początek polecam coś przystępnego. No,niestety ma ta lektura pewne wady:dużo tekstu ,mało obrazków :rotfl Ale jeśli już przez nią jakoś przebrniesz,dowiesz
się wielu istotnych i ciekawych rzeczy.Na przykład takich że skrytobójstwa w obrębie rodzin panujących był w świecie antyku normą.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:30, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz ochotę mnie prowokować? Ja też potrafię rzucać epitetami. Skoro przyznajesz że skrytobójstwa, matkobójstwa,synobójstwa, żonobójstwa były normą w Starożytności / i nie tylko, bo również w Średniowieczu i Odrodzeniu /, to dlaczego próbujesz wybielać Konstantyna? Nie rób z nikogo wariata. I dlaczego Konstantyn pomimo swojego okrucieństwa został świętym u grekokatolików, a wielkim u katolików zachodnich? Odpowiem sobie sama na to pytanie. Nie z powodu cnotliwego życia, bo takiego nie prowadził. Ale z powodu przywilejów które dał chrześcianom, a przede wszystkim bogactw, pieniędzy i ziemi. Za pieniądze można kupić wszystko, nawet dobre imię. Chrześcianie z ubogich duchem, stali się sprzedajni i zdradzili swoje ideały dla korzyści materialnych.

Cytat:
Chrześcian mnogość, złoto, zabiegi, przesądy, podniosły moją wielkość, utwierdziły rządy. A. Mickiewicz - Dziewica z Orleanu


To dla takich korzyści Kościół Katolicki pobłogosławił faszystom we Włoszech i w Niemczech. Mussolini dał Watykanowi najlepszy konkordat, o jakim sobie Watykan mógł pomarzyć. Dzięki temu Kościół zadbał o poparcie wiernych dla faszyzmu Mussoliniego. Praktycznie faszyzm we Włoszech został utwierdzony dzięki Kościołowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:22, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedzieć się że jest coś co potrafisz,jest wielce krzepiące. Małodusznie zaczynałem w to wątpić. "Skoro twierdzisz że skrytobójstwa, matkobójstwa,synobójstwa, żonobójstwa były normą w Starożytności" Nie ja droga Laro,nie ja tak twierdzę,to historia.Nigdy nie pozwoliłbym sobie na taką swawole,zbyt dobrze znam historię stąd moja pokora. " Odpowiem sobie sama na to pytanie. Nie z powodu cnotliwego życia, bo takiego nie prowadził. Ale z powodu przywilejów które dał chrześcijanom" O nie! Nawet taki jak ty miła Laro ,historyk chałupnik, musi przestrzegać pewne zasady.A głowną ,że tak powiem, żelazną,zasadą w historycznych dociekaniach,jest podanie źródła.Proszę wskazać mi źródło z którego zaczerpnęłaś wiedzę o tym że Konstantyn "dał" Chrześcijanom jakieś przywileje.Ja nie znam takiego źródła,ale nie twierdzę że znam wszystkie.Wydany w roku 313 Edykt Mediolański o niczym takim nie wspomina. A może był jeszcze jakiś inny edykt,o którym nie wiem. Chętnie się z jego treścią zapoznam,musisz mi go tylko wskazać. Imperium Rzymskie ,miało bardzo rozbudowaną administracje, i co ważne system prawny,więc jeśli takie przywileje zostały udzielone,nie mogło się to stać poza obawiązującym systemem, i musi istnieć ślad tego. Czy zacytowany przez ciebie droga Laro, fragment,jest mickiewiczowskim tłumaczeniem utworu Voltaira? Tego Voltaira który żył z handlu niewolnikami?,czy jakiegoś innego Voltaira? http://pl.wikipedia.org/wiki/Voltaire
"W tych poglądach był niekonsekwentny, np. uczestniczył w handlu niewolnikami. "No,no,ryzykowne rzemiosło jak na autorytet moralny Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden czubek na forum. shakng2 Nie można z Tobą normalnie dyskutować Dark Tech. Czy naprawdę nie ma inteligentnych religijnych katolików do tej dyskusji? Confused Najwyraźniej nie ma. Kościół katolicki nie sprzyja rozwojowi umysłu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I żeby było jasne dla tych którzy szukają zaczepki. Fakty które przedstawiłam mówią za siebie. Exclamation

I dla kogo prawda zawsze byla niewygodna? Dla Kościoła. Nie bądź hipokrytą Dark Tech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli KRK jest taki do niczego ciekawy jestem jaką religie proponują antykatolicy wzamian
?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wegiel na raty napisał:
jezeli KRK jest taki do niczego ciekawy jestem jaką religie proponują antykatolicy wzamian
?
Żadną. Każda religia, nawet najlepsza w założeniach od razu lub z czasem staje się li tylko narzędziem swoich przywódców do rozmaitych celów. Czasami do "zarobku", czyt. nabijania sobie kabony kosztem wiernych, czasami do poczucia władzy nad wiernymi [a dokładniej ich umysłami-to też forma władzy], czasami do celów politycznych [wierny elektorat]. Zatem pytanie- co w zamian dla tych, którzy mają potrzebę wierzyć Question
Ja uważam, że nie wymyślono do tej pory nic lepszego, niż wiara "po swojemu", według własnego wyobrażenia, własnych doświadczeń i przeświadczeń, zgodnie ze swoją indywidualnością, bez łączenia się we wspólnoty, które do czego prowadzą- patrz wyżej. No bo skoro Bóg [zakładając, że istnieje] stworzył nas tak różnych- to przecież jest konsekwentny i zapewne to szanuje pozwalając każdemu żyć i wierzyć po swojemu, z poszanowaniem własnej indywidualności.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Nie można z Tobą normalnie dyskutować Dark Tech

Przeciwnie!!Odnoszę wrażenie że w taki właśnie sposób (nie zważając na opór materii) usiłuję to robić.Ty stawiasz tezy ja proszę o poparcie ich dowodami -a w przypadku faktów historycznych jest to stosunkowo łatwe.Czy może być coś bardziej "normalnego"?
Lara napisał:
Czy naprawdę nie ma inteligentnych religijnych katolików do tej dyskusji

A do czego ci "inteligentni,religijni katolicy"? Przecież nie poruszasz kwestii teologicznych, na razie nieostrożnie weszłaś na grunt rozważań historycznych,i skutecznie utknęłaś.
Lara napisał:
Kościół katolicki nie sprzyja rozwojowi umysłu.

Musiałaś w przeszłości nieźle przedawkować. Czyżbyś miała za sobą stan klinicznej demencji, i dla odreagowania, teraz usiłujesz samej sobie coś udowodnić? Psychologia zna takie przypadki, są nawet dość częste.
Lara napisał:
I żeby było jasne dla tych którzy szukają zaczepki. Fakty które przedstawiłam mówią za siebie.

Nie przedstawiłaś żadnych faktów. To co zaprezentowałaś to zaledwie kompilacje, na dodatek bardzo nieudolne. Przeciwnie! Faktów unikasz jak diabeł święconej wody. Niestety miła Laro, twoje rejterady na nic się nie zdadzą. Ponawiam już raz postawione,ale pozostawione bez odpowiedzi pytania:
DarkTech napisał:
Proszę wskazać mi źródło z którego zaczerpnęłaś wiedzę o tym że Konstantyn "dał" Chrześcijanom jakieś przywileje...........Czy zacytowany przez ciebie droga Laro, fragment,jest mickiewiczowskim tłumaczeniem utworu Voltaira? Tego Voltaira który żył z handlu niewolnikami?,czy jakiegoś innego Voltaira?

Pamiętaj droga Laro że zawsze możesz odwołać swe błędne tezy,bywało że robiły to największe
naukowe asiory.? Errare humanum est.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 11 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANTYSEMITYZM IMPERATORA KONSTANTYNA

11.12.321r Cesarz Konstantyn podpisał "Codex Judaeis" - pierwsze prawo karne antyżydowskie. Kodeks predstawial judaizm jako niebezpieczną sektę. Padło oskarżenie o morderstwo Jezusa prze Żydów. Odtąd proces antysemityzmu nie został przerwany, z wyjątkiem krótkiego okresu panowania imperatora Juliusza Apostaty, który próbował zrównać prawa wszystkich religii. Od 321 do 399r, Konstantyn i następni cesarze stworzyli prawo które drastycznie ograniczyło prawa Żydów. Pozbawiono ich prawa uczestniczenia w życiu spolecznym, politycznym, w wojsku, zakaz posiadania podwładnych chrześcian, zakaz praktyki adwokackiej, lekarskiej i kandydowania na senatora. Oraz zakaz budowania Synagogi i nakaz grzebania po śmierci w miejscach daleko od chrześcian.

www.articolionline.net/2007/08/lantisemitismo-dellimperatore.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 11 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
11.12.321r Cesarz Konstantyn podpisał "Codex Judaeis" - pierwsze prawo karne antyżydowskie. Kodeks predstawiał judaizm jako niebezpieczną sektę

Ktoś chyba zażartował z ciebie ,biedna Laro,wprowadzając cię w błąd.Cesarz Konstantyn nie "wydał antyżydowskiego prawa karnego". W roku 321 Konstantyn wydał edykt "przeciw magii i czarom" .Taką a nie inną nazwę nosi ta regulacja prawna i jak wynika z nazwy ,nie była ona skierowana przeciw konkretnej nacji,a przeciw tym którzy parali się wymienionymi praktykami.Chyba że żydzi, z sobie wiadomych powodów, odczytali to jako prawo wymierzone przeciwko nim,i tak to zapamiętali. Nie byłoby w tym nic dziwnego,zważywszy że już w II w ne Tacyt w swej " Historii" pisał:"Liber festos laettosque ritus posuit, Iudaeorium mos absurdus sordidusque" (praktyki Judejczyków są niedorzeczne i nędzne)
Lara napisał:
Odtąd proces antysemityzmu nie został przerwany......

Nie,nie odtąd ,to proces zapoczątkowany znacznie wcześniej,mniej wiecej 300 lat wcześniej tzn około roku 60 ne.To jeśli idzie o Imperium Rzymskie,bo historia antycznego śródziemnomorza, odnotowuje jeszcze wcześniejsze fakty i wydarzenia związane z "antyżydowskimi" gestami ówczesnych władców. Sama zatem widzisz że stan ten ma raczej luźny związek z Chrześcijaństwem.
Lara napisał:
Od 321 do 399r, Konstantyn i następni cesarze stworzyli prawo które drastycznie ograniczyło prawa Żydów. Pozbawiono ich prawa uczestniczenia w życiu społecznym, politycznym, w wojsku, zakaz posiadania podwładnych chrześcijan, zakaz praktyki adwokackiej, lekarskiej i kandydowania na senatora

Wstydź się Lara! Są przecież jakieś granice ignorancji ! Można ostatecznie nie wiedzieć o tym czy o tamtym,ale o tym że: senatorami,funkcjonariuszami państwowymi ,mogli być wyłącznie OBYWATELE RZYMSCY,to uczyli już nawet w liceach ("Qvo Vadis"-też nie czytałaś?)
Spośród wszystkich mieszkańców Imperium,status "obywateli",posiadali nieliczni,w róznych okresach różnie, od kilkunastu do kilkudziesięciu (30) procent.Procedura "nabywania praw obywatelskich" była skomplikowana i ściśle kontrolowana.(jak późniejsze "szlachectwo").Gdyby tak nie było,mogłoby dojść do tego że w rzymskim Senacie zasiadaliby np Kartagińczycy czy Partowie i niszczyli Imperium "od wewnętrznie".
Lara napisał:
Oraz zakaz budowania Synagogi i nakaz grzebania po śmierci w miejscach daleko od chrześcijan

Takich nakazów czy też zakazów nie "wydawał" Konstantyn -nie musiał ! bo istniały od dawna.
Starożytni "źle znosili" bliską obecność żydów,co prędzej czy później skutkował tumultami i lokalnymi "niepokojami".Tak było na Elefantynie w IV w przed naszą erą,czy na Cyprze w II w naszej ery, nie licząc dziesiątek innych wystąpień "antyżydowskich" w tzw międzyczasie. Jedynym w miarę rozsądnym wyjściem z tej patowej sytuacji,było stworzenie w ramach prawa,formuły regulującej zasad na jakich żydzi mogą funkcjonować pośród społeczeństw zamieszkujących Imperium. Nie było to łatwe,biorąc pod uwagę że obecności żydów nie życzyli sobie :Egipcjanie,Grecy,Asyryjczycy Fenicjanie, Rzymianie ( nie licząc wielu mniejszych polulacji Azji Małej jak wówczas nazywano Bliski Wschód).

PS
Laro,nie odpowiedziałaś mi czy cytowany przez ciebie Voltair,
to ten piewca wolności ,który parał się handlem niewolnikami.

_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 12 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRZEŚCIJAŃSKI ANTYSEMITYZM W IMĘ BOGA W EUROPIE I W POLSCE

Kroniki - bardzo ciekawa lektura
www.zydziwpolsce.edu.pl/biblioteka/zrodla/r2_1.html

Dark Tech nie wysilaj się bo nie będę z Tobą dyskutować. Jesteś upierdliwy i działasz mi na nerwy. To co piszę nie musi się podobać ani Tobie ani nikomu innemu. Wątek jest o Kościele Katolickim,a nie o antycznym Rzymie, więc nie będę dyskutować o antysemityźmie wśród starożytnych pogan. Cesarz Konstantyn był pierwszym cesarzem który przyjął chrzest. Od niego wziął początek Kościół jako instytucja. Wywyższył chrześciaństwo do najważniejszej religii w Państwie, dał przywileje, budował kościoły, wprowadził symbole pogańskie w kościele, niedzielę jako dzień święty, bo chrześcianie najpierw obchodzili sobotę, 25 grudzień święto boga słońca jako Boże Narodzenie, przewodniczył pierwszemu soborowi w Nicei /zaznaczam że zwykle przewodniczą papieże, to znaczy że Konstantyn był takim nieformalnym pierwszym papieżem/gdzie wprowadzono dogmat o trójcy św. i zrównano Jezusa z Bogiem. Poza tym uważał się za jednego z apostołów Jezusa. To on stworzył fundamenty Kościoła Katolickiego.

Ps. Voltaire był ateistą więc nie musiał żyć po bożemu. A o ile mi wiadomo niewolników posiadali chrześcianie, religijni i bogobojni obszarnicy ziemscy, w południowych stanach Ameryki Płn. i w Ameryce Południowej. Tak, najwięksi tyrani byli baardzo chrześciańscy. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:16, 12 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aj waj co za antysemitnik z tego Konstantyna
ujął się za wyznawcami Jezusa
zamiast za synagogą
Wink)
_________________
...zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem...
Flp 2:12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 12 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANTYCHRZEŚCIJAŃSKIE DZIAŁANIA ŻYDÓW
Rok 63 ne -początek prześladowań Chrześcijan:
" Pomysł przesladowania własnie chrzescijan podsuneła Neronowi Poppea.
Któż bowiem na dworze słyszał w ogóle o istnieniu takiego wyznania?
Poppea oczywiście też nic o chrześcijanach nie wiedziała,uchodziła jednak
za prozelitke czyli sympatyczkę żydostwa i z tych kręgów podszepnięto jej
że w stolicy szerzy się jakaś religia,podejrzana i niebezpieczna"
"Poczet Cesarzy Rzymskich" A.Krawczuk wyd z 1995 str 80
Rok 614 - Rzeż 90.000 Chrześcijan dokonana przez żydów
I oto nastąpiła, długo oczekiwana godzina tryumfu i zemsty, i Żydzi nie zmarnowali okazji. Zmyli pohańbienie świętego miasta rzekami chrześcijańskiej krwi. Mówią, że Persowie sprzedawali nieszczęśliwych jeńców na licytacji. Mściwość Żydów okazała się silniejsza od ich chciwości: nie tylko nie poskąpili swoich skarbów na zakup niewolników, lecz pozabijali wszystkich, wpierw szczodrze za nich zapłaciwszy. Współcześni mówili, że zginęło 90 tysięcy ludzi…
http://www.israelshamir.net/Polish/Polish12.htm
IX- XI w ne ŻYDOWKI HANDEL SŁOWIANSKIMI NIEWOLNIKAMI
http://job.blox.pl/2008/04/Rynkiem-zbytu-tych-i-innych-niewolnikow.html
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Ibrahim_ibn_Jakub.html
XVII-XIXw ne ŻYDOWSKI HANDEL CZARNYMI NIEWOLNIKAMI
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_974.html
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_975.html
XX w ne ŻYDOWSKI PORNO-PRZEMYSŁ
http://www.bibula.com/?p=01793
XXw ne ŻYDOWSKI MONOPOL NARKOTYKOWY
http://www.bibula.com/15/main.php?page=handel_narkotykami
W moich kilku poprzednich postach udowadniłem że Lara nawet w średnim stopniu
nie zna historii .Lara powołuje się na nieistniejące fakty i nie koryguje ich nawet
wówczas kiedy zostnianie jej przedstawiony dowód w postaci źródła historycznego.
Nieznajomość historii nie jest wadą ani powodem do kompleksów,ale w wypadku kiedy
ktoś zakłada temat którego głównym filarem jest właśnie historia,to fakt głębokiej nieznajomości
pewnych zagadnień jest niedopuszczalny.To nie tylko dowód na lekceważący stosunek do
użytkowników forum, to dowód na to że Lara kłamie,w sposób celowy i zamierzony,Lara
wprowadza użytkowników w błąd.Lara za nic ma sobie, że tutejsze forum nosi w nazwie słowo
"prawda"
Można mieć dowolny stosunek do Kościoła Katolickiego ,ale nie można mieć dowolnego stosunku
do historyczno-doktrynalnych faktów związanych z KRK.
Lara utrzymuje że :" Konstantyn był takim nieformalnym pierwszym papieżem..... To on stworzył fundamenty Kościoła Katolickiego."
Tymczasem prawda jest daleka od opartych na niczym twierdzeń Lary:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki
Lara napisał:
To co piszę nie musi się podobać ani Tobie ani nikomu innemu.
"
Ja twierdzę że to co pisze Lara to nie kwestie estetyczne,ale etyczne,związane z dylematem
czy dla osiągnięcia zamierzonego celu wolno posługiwac się :bezczelnymi kłamstwami
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dark Tech, ja skończyłam mój temat. Nic więcej nie dodam. Teraz kolej na Ciebie. Udowodnij /oczywiście nie mnie, tylko forumowiczom /że wszystko to co napisałam, począwszy od ludobójstwa w Chorwacjii jest nieprawdą. Ja Ci nie będę przeszkadzać. Mnie nie przekonasz, a czy przekonasz innych to mnie nie obchodzi. Ja mam szersze horyzonty od Ciebie i większy dostęp do wiedzy, bo posługuję się trzema językami obcymi. Więc mam w czym wybierać jeśli chodzi o źródła. Ty natomiast zauważyłam że cytujesz szmatławiec - Bibulę. Confused Ja tego nie nie czytam. Liar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Vaticans Holocaust
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile