W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak oszukać Polaka  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5897
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merdek -a ty nie wpierdalasz łabędzi ? Wink .
Też wiele na temat napisałeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
voymed




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
piotr147 napisał:
goral_: mam do wyboru robic za marny szmal albo usc na ulice jako nowe mieszkanie co mam wybrac?


Wkurwić się! Jebnąć tym i zacząć samemu coś kręcić! Wiem, że ciężko, ryzykownie - ale czy bardziej ryzykownie niż zapierdalać z uniżeniem dla obecnego pracodawcy? Skąd pewność, że nie wypierdoli cię za miesiąc dwa?
Jest stara prawda którą w Polsce ostatnio nie słychać: "jak samego siebie nie szanujesz, to nie oczekuj, że ktoś ciebie będzie szanować!"

Cytat:

to pracowadca wybiera praconika i ustala za ile ...


Bo ludzie się na to godzą!

Cytat:

ps. kiedys tez tak myslalem jak TY.


Poprawka - kiedyś ja miałem TAK JAK TY! Ale pewne sprawy zrozumiałem.
I pamiętaj, nie ma tego co by na dobre nie wyszło!
Doskonale rozumiem, że można mieć rodzinę, dzieci... pożyczkę na dom... Ale to nie znaczy, że trzeba być dobrowolnym niewolnikiem - bo tak mówią w TV, że trzeba być uniżonym popychadłem by żyć! To nieprawda!!!


Dobrze mówisz nie można być popychadłem przez całe życie.
Ja obecnie siedzę w Irlandii ( w maju wracam do polski prawie po 3 latach pobytu) i jednego się tu nauczyłem że trzeba mieć swoje zasady i konsekwentnie trzeba się ich trzymać.

Będąc tu w Irlandii w ciągu trzech lat zmieniłem pracę 6 krotnie i dopiero w tej szóstej pracy poczułem że liczę się ja jako pracownik, jako osoba która ma coś do powiedzenia i nie byłem traktowany jak szmata, jak jakiś tam polaczek

I chodź było czasami ciężko , wiadomo brak kasy problem ze znalezienie pracy ect. to i tak zawsze trzymałem się swoich reguł i przez to zmieniałem pracę z własnej woli bo wolałem nie pracować niż być traktowany jak gówno mimo iż bycie gównem w irl. to jakieś 400 euro tygodniowo a czasami więcej. Teraz mimo iż mam pracę to wracam do Polski bo tam jest mój dom a nie TU i właśnie TAM chcę walczyć o "lepsze" jutro.

MONTY napisał : I masz racje, jest tutaj sporo rodakow naszych kochanych, ktorzy mieszkaja tutaj pare lat a angielskiego ni w zab.. Jednak to ich problem, im to wystarcza, takie maja....

Ok. , ale często bywa też tak i to jest przykład który też mnie początkowo dotyczył jak przyleciałem do Irl. że jak nie znasz języka i nigdy się go nie uczyłeś i trafiasz np. do fabryki gdzie pracują sami polacy, mieszkasz z polakami, w sklepach polacy ect. to naprawde ciężko jest się nauczyć języka. Ja dopiero po 1,5 roku zacząłem coś gadać bo zacząłem pracować z Irlandczykami i była to najszybsza i najefektywniejsza nauka. Chodź przyznam szczerze dalej mam problemy (ale jakoś daję radę).

LARA co do polaków masz rację że za granicą twój rodak twój wróg , ale tak to już jest gdy się puści chamstwo na salony;d,. Ale nie można też wrzucać wszystkich do jednego wora. Poza tym duża część osób szczególnie w fabrykach z którymi pracowałem miałam słabe wykształcenie w szczególności zawodowe bądź podstawowe i chyba też poniekąd z tym można wiązać to jacy polacy są za granicą.
(osobiście uważam że wykształcenie nie świadczy o człowieku) Smile
A co do zostania tu to nie ma mowy i tak naprawdę cała ta łatwość życia na obczyźnie wiąże się tylko z pieniędzmi i tym że dzięki nim człowiek ma ten komfort psychiczny że stac go na "wszystko".
_________________
SDG PROTECT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goralu
W Twoim poscie przed zmiana oplules UPR ze jest na rowni z POPISLDPLS.
Widzisz Twoja frustracja jest zasluzona - sam sobie zasluzyles podobnie jak wielu innych Polakow.
Ja od pierwszych wyborow bez wyjatku glosowalem na wolnosciowa UPR.
Nic to nie dalo bo tylu niewolnikow z wyboru w tym kraju zyje.
W miedzy czasie okazalo sie ze Ci co glosuja na farbowanych socjalistow wyjezdzaja z Polski i
to glownie do liberalnej (jeszcze) UK.
Prawda jest taka ze nigdy nie daliscie szansy wolnosciowej UPR tylko plujecie.
Prawda jest taka ze czas sie organizowac i dokonywac madrych wyborow.
Wybierasz glowny nurt polityczny POPISLDPSL to masz to wybrales.
Pisales o tym ze chcesz wysokich minimalnych plac - masz umysl skazony przez komunizm i nie
rozumiesz zasad i skutkow wolnosci/ braku wolnosci.
Uporzadkuj najpierw swoje mysli a potem wyciagnij wnioski.

Chcesz zaczac samodzielna dzialalnosc gospodarca w Polsce i byc niezalezny od pracodawcow i duzo zarabiac ? Uwazaj bo komunizm ktory popierasz niszczy lub bardzo utrudnia zycie prywaciazom w Polsce.
Latwiej Ci bedzie w UK i oszczedzisz sobie kolejnych frustracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jak mam tego typu dylematy to se porownuje rzady innych krajow ue znaczy decydentow ichnich i mi to pomaga, powaga, na moj pomyslunek to inne narody wcale nie maja lepiej od nas, zeby nie bylo dowcip z krowa sasiada znam Smile Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reinert - bardzo poruszył mnie Twój post szczerze mówiąc.

A Ty sam co robisz dla polepszenia naszej polskiej rzeczywistości ?
Myślę, że chodzi też o to, że człowiek może chciałby coś zmienić, ale myśli, że sam jeden nie jest w stanie nic zmienić. Tyle, że takich jednstek jest 50% społeczeństwa. Tylko zjednoczenie się i grupowe działanie jest nam w stanie pomóc. A brakuje nam przywódcy. Kogoś kto by wystąpił w mediach i powiedział: "Nie! Nei zgadzam się! Koniec z rozkradaniem Polski i poniżaniem Polaków!" Jeżeli byłby wystarczająco charyzmatyczny, to ludzie by za nim poszli i zjednoczyli sie we wspólnej sprawie. Chyba. Takie jest moje zdanie.

btw powstała nowa partia w Polsce o charakterze prawicowym. Haczyk jest taki, że jest to zlepek starych LPR-ów UPR-ów itp. Nazwa " "Naprzód Polsko".

http://wiadomosci.onet.pl/1903826,11,powstala_alternatywa_dla_po_i_pis,item.html

i taka mała refleksja na koniec. Potzrebujemy kogoś nowego na scenie politycznej. Bo ci wszyscy, którzy już byli są jak danie odgrzewane w mikrofalówce. Miękkie i niesmaczne.
_________________
"Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." - Józef Beck
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:48, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
goral_: mam do wyboru robic za marny szmal albo usc na ulice jako nowe mieszkanie co mam wybrac?
to pracowadca wybiera praconika i ustala za ile ...

ps. kiedys tez tak myslalem jak TY.


Zrobic cos z niczego... ruszyc glowa. Juz wsominalem nie ty pracujesz dla pieniedzy ale pieniadze dla ciebie. My mamy wpajany od mlodego stary system: ucz sie dobrze w szkole, skoncz studia, znajdz pewna prace... Ale juz nikt nie dodaje: wez pierwszy, drugi kredyt, ktory okaze sie kredytem na cale zycie. Tego wlasnie sie od nas oczekuje - konsumuj, spij i o nic nie pytaj. Wejdz w ta pulapke systemu zapierdalaj jak wol cale zycie na "pewnej posadzie", zyj na kredycie, nie mysl za wiele i wychowaj swoje dzieci tak jak i ciebie wychowano, czyli na polaczenie wola z jeleniem =)

http://www.youtube.com/watch?v=N2jo34kC_mU
Tego chcemy ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep
Cytat:
Goralu
W Twoim poscie przed zmiana oplules UPR ze jest na rowni z POPISLDPLS.
Widzisz Twoja frustracja jest zasluzona - sam sobie zasluzyles podobnie jak wielu innych Polakow.
Ja od pierwszych wyborow bez wyjatku glosowalem na wolnosciowa UPR.


O dUPRze już był wątek, nie sądzę by to mieszać tu, ale skoro chcesz możemy i o tym pogadać.
Na początek, może ty wyjaśnisz mi (w poprzednim wątku nikt tego nie zrobił) co to znaczy, że dUPR jest "wolnościowa"?

Cytat:

Nic to nie dalo bo tylu niewolnikow z wyboru w tym kraju zyje.
W miedzy czasie okazalo sie ze Ci co glosuja na farbowanych socjalistow wyjezdzaja z Polski i
to glownie do liberalnej (jeszcze) UK.


Znaczy w czym liberalnej? Wiesz UK ma więcej z socjalu niż kiedykolwiek w PRL-u...
Zresztą, każdy liberał to socjalista z tą różnica, że hasło liberalizm jest dla pospólstwa które marzy a twórcy liberalizmu, żyją w realnym świecie, gdzie wszystko mają za darmo - ot taki socjal dla bogatych.

Cytat:

Prawda jest taka ze nigdy nie daliscie szansy wolnosciowej UPR tylko plujecie.


Czy jak ja zaśpiewam tak samo o "wolności" jak dUPR i powiem: zero podatków, benzyna po 2 zł - to też na mnie zagłosujecie?

Cytat:

Pisales o tym ze chcesz wysokich minimalnych plac - masz umysl skazony przez komunizm i nie
rozumiesz zasad i skutkow wolnosci/ braku wolnosci.


O! Serio? A cóż to jest wg. dUPRu ta wolność?

Cytat:

Uporzadkuj najpierw swoje mysli a potem wyciagnij wnioski.


Choć nie lubię przekomarzania ala piaskownica, to jednak muszę ci powiedzieć: zrewiduj poglądy! Sprawdź, przeanalizuj, nie daj wiary w hasełka! Zarzucasz innym, że głosowali na X-sa czy Y-ka a sam bezgranicznie wierzysz w hasła dUPRu!
Jeszcze raz ci mówię - pomyśl, podejdź krytycznie do dUPRu i zobacz dlaczego to folklor polityczny...

Cytat:

Chcesz zaczac samodzielna dzialalnosc gospodarca w Polsce i byc niezalezny od pracodawcow i duzo zarabiac ? Uwazaj bo komunizm ktory popierasz niszczy lub bardzo utrudnia zycie prywaciazom w Polsce.


Prawo pracownicze w UK jest 100 razy ostre w stosunku do pracodawcy niż kiedykolwiek za PRL-u w Polsce. Minimalna płaca w UK to ok 5.80 brutto na godzinę - sądzisz, że gospodarka UK ma się źle?...
A może w Polsce przyjąć model "liberalizmu angielskiego" i dać minimalną 26zł na godzinę oraz wzmocnić pracownika większymi prawami? Dlaczego musimy rozpierdalać wszystko i robić eksperymenty a wzorce są gotowe... Nawet Korwin powołuje się na UK czy wspominał o minimalnej? Czy wspominał o dofinansowaniu dla najmniej zarabiających, czy wspomniał o dofinansowaniu do mieszkania (w skrajnych przypadkach 100%) czy wspomniał o zasiłkach dla bezrobotnych wypłacanych bezterminowo?
Powiedz, że Korwin i dUPR zaimportuje "liberalizm" z UK w 95% a ja w następnych wyborach zagłosuję po raz pierwszy od 20 lat!!!
Widzisz, problem nie leży w tym, że pracownik chce więcej zarobić, ale w tym, że pracodawca nie chce dać więcej zarobić pracownikowi.
W Liberalnej UK podział dóbr wytworzonych w przedsiębiorstwie wynosi ok. 40% - właściciel, właściciele do 60% pracownicy. Oczywiście nie jest to sztywny podział, bo w mniejszych firmach będzie on odwrotny czyli 60% do 40% przytoczyłem to tylko jako pewny obraz. W Polsce stosunek ten wynosi 90%(właściciel) do 10% a nie rzadko jest nawet jeszcze lepszy bo są zakłady pracy (Artur Andersen - twoim źródłem) gdzie podział dóbr sięga 97% dla właściciela a reszta dzielona jest wśród załogi! Czy to jest zdrowe?
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ten film:


Piękna analiza liberałów w Polsce!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral
Cytat:

O dUPRze już był wątek, nie sądzę by to mieszać tu, ale skoro chcesz możemy i o tym pogadać.
Na początek, może ty wyjaśnisz mi (w poprzednim wątku nikt tego nie zrobił) co to znaczy, że dUPR jest "wolnościowa"?


Zapomniales o tym ze w Twoim poscie przed zmiana pisales o tym ze UPR to to samo co POPISLDPSL?

Po pierwdze nie dUPR bo robisz to samo co JKM - obrazasz innych.
Wolnosciowa znaczy ze nie chce rzadzic ale chce stworzyc prawo ktore ograniczy ingerencje i role Panstwa w naszym zyciu czyli w sprawy prywatnosci i dzialanosci gospodarczej. Wolnosc znaczy ze urzednik nie nakazuje ci co i jak musisz robic tylko sam decydujesz w ramach ogolnego prawa uniwersalnego ze odpowiadasz za konsekwencje swoich dzialan.
To jest podstawowa roznica do glownego nurtu politycznego ktory ryje sie do koryta i przez coraz wiecej regulacji i interwencji utrudniaja i podnosi koszty szeroko rozumiane zycie.


Cytat:

Znaczy w czym liberalnej? Wiesz UK ma więcej z socjalu niż kiedykolwiek w PRL-u...
Zresztą, każdy liberał to socjalista z tą różnica, że hasło liberalizm jest dla pospólstwa które marzy a twórcy liberalizmu, żyją w realnym świecie, gdzie wszystko mają za darmo - ot taki socjal dla bogatych.


Z tego co wiem to liberalnosc UK widac jeszcze w podejsciu do przedsiebiorcy - szczegolnie malego.
Duza czesc naszych emigrantow nie jest tam na etatach tylko prowadzi wlasna dzialnosc i oni twierdza ze jest to o niebo latwiej - patrz obciazenia socjalne (w Polsce normalnie masz 800 zl nezaleznie od tego czy zaobiles czy nie - nawet w promoscji przez 2 lata musisz placic wiecej Zusow niz w UK, patrz na podejscie do sprawozdawczosci podatkowej - w UK nie musisz miec na wszystko rachunkow, patrz podejscie do przedsiebircy w Polsc jestes traktowany jak potencjalny zlodziej i wyzyskiwacz w UK pomagaja i szanuja).
Inna sprawa ze gdyby w Polsce miala wplyw UPR to w niedlugim okresie moglaby sie sytuacja odwrocic i to Polska bylaby miejscem dla ludzi chcacych cos zrobic i mogacych sie realizowac. Im mniej Panstwa i wladzy innych nad Toba tym wiecej wolnosci i wladzy dla Ciebie. Wcale nie twierdze ze UK jest idealem.

Cytat:

Czy jak ja zaśpiewam tak samo o "wolności" jak dUPR i powiem: zero podatków, benzyna po 2 zł - to też na mnie zagłosujecie?

Widzisz w USA benzyna jest po 2 zl a na poczatku w USA bylo zero podatkow - nawet dzis wielu uwaza ze podatki sa nielegalnie wprowadzone w USA.
Im mniej podatkow tym lepiej. Bo wtedy ludzie maja wladze i sami decyduja za siebie.
UPR nie zaprzecza ze trzeba utrzymywac z podatkow obronnosc i sprawiedliwosc.

Cytat:

O! Serio? A cóż to jest wg. dUPRu ta wolność?


Panstwo / urzednik nie powinien sie wtracac w to za ile ktos chce pracowac/ ile ktos musi placic.
Wolnosc oznacza ze sa warunki do zycia i sam decydujesz za ile i czy i co robisz z zswoim czasem.
Gdyby byla swoboda to ludzie wcale nie musieli by szukac etatow za grosze. A tak nie moga sami prowadzic wlasnej dzialalnosci (pracowac na wlasny rachunek) bo ZUS i inne bariery. Latwiej na etat bo wtedy te bariery i ciezary musi dzwigac ktos inny - to kosztuje.

Cytat:

Choć nie lubię przekomarzania ala piaskownica, to jednak muszę ci powiedzieć: zrewiduj poglądy! Sprawdź, przeanalizuj, nie daj wiary w hasełka! Zarzucasz innym, że głosowali na X-sa czy Y-ka a sam bezgranicznie wierzysz w hasła dUPRu!
Jeszcze raz ci mówię - pomyśl, podejdź krytycznie do dUPRu i zobacz dlaczego to folklor polityczny..

Nie zarzucam tylko stwierdzam fakty i wyciagam wnioski.
Jakbyscie to samo potrafili to by nie bylo tego cyrku w Polsce - zmieniaja nazwy parti i robia to samo czesto te same osoby.
Wcale nie wierze w hasla UPR - ja sie z nimi identyfikuje.

Cytat:

Minimalna płaca w UK to ok 5.80 brutto na godzinę - sądzisz, że gospodarka UK ma się źle?...

Idzie na dno nawet szybciej niz reszta.
Cos takiego jak gospodarka UK to haslo ogolnik.
Wazne jest dla mnie jakie sa warunki dla samozatrudnienia. Pod tym wzgledem w UK i np w Slowacji jest o wiele lepiej niz w Polsce.

Chcesz wiekszych praw dla procownika ale kosztem pracodawcy. To komunizm.
Daj obu wolnosc to beda miec wiecej praw.
Wtedy pracownik stanie sie pracodawca i nie bedzie niewolnikiem
Jak beda niskie podatki to pracujacy ludzie nie beda musieli byc wspomagani.
Lewusy owszem. Ale to system rozleniwia i uzaleznia od pomocy.
Ten socjal jest jednym z problemow UK - patrz gigantyczne zadluzenie.
Korwin nie jest idealem ani nie jest UPR.
Import socjalu z UK wcale nie polepszy lecz pogorszy to co mamy.

Jak chcesz zmienic stosunek podzialu dobr to wprowadz swobode dzialalnosc - wtedy bedzie wieksza konkurencja, rozwoj i pracodawcy naturalnie beda musieli bardziej dzielic sie korzysciami pracy.
Ostatni cudowny wzrost gospodarczy w Polsce - patrz. wyjazdy pracownikow do UK - spowodowal ze zmienily sie troche warunki i pracodawcy musieli bardziej szanowac pracownikow.
Niestety to bylo krotkotrwale. Bo teraz mamy spowolnienie globalne i Polacy wracaja do cudownego kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak oszukac Polaka -
obiecac mu ze bedzie mial tak dobrze jak w Irlandii (niektozi nawet maja lepiej),
obiecac mu ze bedzie mial wyzsze place (niektozi nawet maja),
obiecac mu ze cos dostanie bo mu sie nalezy.

To sa zlodziejskie obietnice - opieraja sie ze najpierw Ci lub komus zabiora a potem jesli dostaniesz to oczywiscie mniej bo zlodziej z tego zyje (prowizja).

Tak sie postepuje z niewolnikami i uzaleznionymi zeby byli zadowoleni.

Osoba ceniaca wolnosc sie na to nie zlapie bo wie ze to nie jest mu naprawde potrzebne do tego by zyc dostatnio i w spelnieniu.

Mozna posluzyc sie analogia swini domowej / niewolnika
oraz dzika.

Swinia bedzie siedziala bo daja jej zarcie ale dzik woli sam sobie poszukac zarcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
watpiacy_marek




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 26 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w czym problem ? Załóżcie własne firmy ,zatrudnijcie tzw. "roboli" i dajcie im nie 800 zł tylko 8000 zł . Dla przypomienia , 99% dzisiejszych pracodawców było kiedyś "robolami" !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:59, 27 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:
Goral
Cytat:

O dUPRze już był wątek, nie sądzę by to mieszać tu, ale skoro chcesz możemy i o tym pogadać.
Na początek, może ty wyjaśnisz mi (w poprzednim wątku nikt tego nie zrobił) co to znaczy, że dUPR jest "wolnościowa"?


Wolnosciowa znaczy ze nie chce rzadzic ale chce stworzyc prawo ktore ograniczy ingerencje i role Panstwa w naszym zyciu czyli w sprawy prywatnosci i dzialanosci gospodarczej. Wolnosc znaczy ze urzednik nie nakazuje ci co i jak musisz robic tylko sam decydujesz w ramach ogolnego prawa uniwersalnego ze odpowiadasz za konsekwencje swoich dzialan.


Po raz - to wskaż mi gdzie urzędnik nakazuje ci co masz robić!?
Po dwa - państwo jest po to by między innymi chronić obywatela, inaczej był byś dziś niewolnikiem, nie miał byś internetu i mieszkał w szałasie. A twoja wartość była by określana przez wagę słomy. Tak było i jest w każdym społeczeństwie, gdzie urząd państwa nie istnieje lub należy do bardzo wąskiej grupy ludzi. Np. Feudalizm, kasty itp.

Cytat:

To jest podstawowa roznica do glownego nurtu politycznego ktory ryje sie do koryta i przez coraz wiecej regulacji i interwencji utrudniaja i podnosi koszty szeroko rozumiane zycie.


Tu nie ma różnic, dUPR działa dokładnie tak samo jak reszta bandy złodziei. A jest nawet śmieszniejsza, bo sama sobie zaprzecza..

Cytat:

Cytat:

Znaczy w czym liberalnej? Wiesz UK ma więcej z socjalu niż kiedykolwiek w PRL-u...
Zresztą, każdy liberał to socjalista z tą różnica, że hasło liberalizm jest dla pospólstwa które marzy a twórcy liberalizmu, żyją w realnym świecie, gdzie wszystko mają za darmo - ot taki socjal dla bogatych.


Z tego co wiem to liberalnosc UK widac jeszcze w podejsciu do przedsiebiorcy - szczegolnie malego.
Duza czesc naszych emigrantow nie jest tam na etatach tylko prowadzi wlasna dzialnosc i oni twierdza ze jest to o niebo latwiej


Bzdura! Kolejny mit wciskany kompletnie nieświadomej części ludzi w Polsce!
Przed 01.05.2004 Polak nie maił możliwości podjęcia pracy na etacie! Nie dostał pozwolenia na takową, owszem były wyjątki, ale by spełnić odpowiednie wymagania można śmiało zaryzykować, że pozwolenia na pracę (etat) otrzymywały jednostki w ciągu roku.
Od mniej więcej 1995 roku (należy to sprawdzić, bo ja już nie pamiętam, a może nawet 1992?) w UK Polak miał możliwość założyć firmę. Wówczas stawał się de facto pracownikiem ale nie etatowym a jedynie podwykonawcą. Dochodziło do śmiesznych sytuacji, gdzie brygada budowlana składająca się z szefa lub dwóch miała ok 15 pracowników i jednocześnie 10 firm:)) reszta nielegalnie.
Założenie firmy dla Polaka przed 2004 rokiem wcale różowe nie było i wymagało starań o tak zwaną Business Wizę. Co wiązało się po pierwsze, z wydatkiem (ok 150 funtów w minimalnej konfiguracji) oraz niepewnością jej otrzymania (ok, 20% wniosków odrzucano). Średnia cena za "firmę" kształtowała się w granicach 300-500 funtów. Business wiza przyznawana była na rok (odpowiednia adnotacja w Paszporcie) po upływie roku można było się starać o przedłużenie na kolejne 3 lata...
po 01.05.2004 Polska otrzymała od UK pełne prawa pracownicze, nie trzeba już starać się o pozwolenie (poza rejestracją która kosztuje 70 funtów - płatna w 80% przypadków przez pracodawcę) na pracę a wystarczy aplikować o każdą pracę jak jest dostępna w UK. Oczywiście zdecydowane uprościły się też procedury otwarcia firmy - co jednak nie znaczy, że nie wystarczy paru spraw poprawić a nie od razu brać na siebie folklor w stylu dUPRu.

Cytat:

- patrz obciazenia socjalne (w Polsce normalnie masz 800 zl nezaleznie od tego czy zaobiles czy nie - nawet w promoscji przez 2 lata musisz placic wiecej Zusow niz w UK,


Nie pamiętam ile się płaci w UK "zus" ale z tego co pamiętam to najniższy był chyba 8.8 funta tygodniowo. To było przy zarobkach ok 140 tygodniowo.

Cytat:

patrz na podejscie do sprawozdawczosci podatkowej - w UK nie musisz miec na wszystko rachunkow, patrz podejscie do przedsiebircy w Polsc jestes traktowany jak potencjalny zlodziej i wyzyskiwacz w UK pomagaja i szanuja).


Chwila, chwila bez kolejnych mitów i legend!
owszem, urzędnik w UK jest sto razy przyjaźniejszy niż w Polsce, ale to wynika z wychowania a nie z podatków! Urzędnik wie, że on od klienta i tak nic nie ma więc dlaczego ma być nieprzyjemny? Bo jest urzędnikiem? Poza tym w UK jest paranoja na punkcie rasizmu - wyobraź sobie np. czarnego podatnika zjebanego przez białego urzędnika? Skandal!!!
A co do braku rachunków... oj byś się kiedyś nie zdziwiłSmile)) Człowieku, do 5 lat wstecz MASZ OBOWIĄZEK trzymać wszelkie papiery z działalności firmy!
Jak na coś nie masz rachunku nie możesz tego odliczyć!!! Owszem możesz ściemnić bo zeznanie podatkowe wysyłasz bez żadnych rachunków ale jak Revenue (urząd podatkowy) przyśle ci prośbę o dowody - to masz mieć 100% tego co zadeklarowałeś!
Doprawdy skąd biorą się te brednie!!!????
Raz jeszcze napiszę - MUSISZ MIEĆ NA WSZYSTKO RACHUNKI CO DEKLARUJESZ W ZEZNANIU PODATKOWYM!
Nawet jak masz więcej niż jedno konto w banku - tez musisz to podać! Choć mało kto to robi, to Urząd Podatkowy w UK ma największe uprawnienia i mają dostęp nie tylko do twoich kont ustawowo, ale nawet do twojego mieszkania!
Miast pisać, że nie musisz mieć rachunków - napisz, że słyszałeś. Bo tworzysz kolejne legendy powielane przez polaków którzy mają zerową wiedzę (często też zero języka) i wydaje im się, że tak jest jak oni chcąSmile)

Cytat:

Inna sprawa ze gdyby w Polsce miala wplyw UPR to w niedlugim okresie moglaby sie sytuacja odwrocic i to Polska bylaby miejscem dla ludzi chcacych cos zrobic i mogacych sie realizowac. Im mniej Panstwa i wladzy innych nad Toba tym wiecej wolnosci i wladzy dla Ciebie.


Przemyśl to 10 razy! I powiedz, gdzie leży haczyk! A naprawdę jest i to potężny!

Cytat:

Cytat:

Czy jak ja zaśpiewam tak samo o "wolności" jak dUPR i powiem: zero podatków, benzyna po 2 zł - to też na mnie zagłosujecie?

Widzisz w USA benzyna jest po 2 zl a na poczatku w USA bylo zero podatkow - nawet dzis wielu uwaza ze podatki sa nielegalnie wprowadzone w USA.


Jak byś nie słuchał w ciemno Korwina i dUPRu to byś wiedział, że i do dziś są miejsca w USA gdzie nie ma podatku dochodowego. Jak byś trochę się tylko wysilił to też byś znalazł, że zmniejszenie podatku lub nawet jego brak wcale nie przekłada się na większy rozwój gospodarczy a już na pewno nie ma wpływu na bogacenie się ludzi.
To kolejny mit - to prawda, że dobrze się sprzedający! Ale to mit.
W Polsce obniżono podatek CIT w 1997 lub 98 z ok 35% do 19% - ile przybyło miejsc pracy? Kto skorzystał? Ja wiem kto...Smile)) Potrafisz określić jaka grupa mogła skorzystać na tak potężnej obniżce podatku CIT?
A wracając do USA. W miejscach gdzie obi żono podatki, średni poziom życia klasy średniej obniżył się w przeciągu 15 czy 20 lat, klasy niższej pogorszył kilkukrotnie a klasy posiadające wzrósł naście razy... (jak sądzisz, był byś w tej ostatniej?)

Cytat:

Im mniej podatkow tym lepiej. Bo wtedy ludzie maja wladze i sami decyduja za siebie.
UPR nie zaprzecza ze trzeba utrzymywac z podatkow obronnosc i sprawiedliwosc.


Jak o sobie zadecyduje robotnik mający 1200zł miesięcznie nawet jak mu zniesiesz podatek w 100%? Będzie mieć 1250 czy może 1300? Wytłumacz mi jak taki człowiek będzie mógł o sobie decydować. Czy stać go będzie na wykup drogich ubezpieczeń zdrowotnych? Czy stać go będzie na posłanie dzieci do szkoły w 100% płatnej?
Aha, powiesz, że może poszukać sobie lepiej płatnej pracy... No ale jak zostaną zniesione wszelkie zabezpieczenia, to pracodawca od razu to wykorzysta, i pensje pójdą w dół, bo ten robotnik będzie musiał pracować nawet za obozową stawkę by fizycznie przeżyć... Powiedz mi jakie on ma szanse na decydowanie o sobie?
Kolejny mit....

Cytat:

Cytat:

O! Serio? A cóż to jest wg. dUPRu ta wolność?


Panstwo / urzednik nie powinien sie wtracac w to za ile ktos chce pracowac/ ile ktos musi placic.


Patrz wyżej do czego to by prowadziło. A ja zapytam przekornie:
Czyż liberalizm to nie zdrowa konkurencja? Skoro tak, dlaczego pracodawca nie może konkurować np. z zasiłkami dla bezrobotnych?
Jak pracodawca zaoferuje dwa razy tyle co zasiłek to jak sądzisz, ile osób z tego nie skorzysta?
A teraz w druga mańkę. Jak nie ma minimalnej płacy i zasiłku - to z czym może konkurować pracodawca???
Dokładnie! Z żyć albo umrzeć z głodu pracownika...

Cytat:

Wolnosc oznacza ze sa warunki do zycia i sam decydujesz za ile i czy i co robisz z zswoim czasem.


A jak nic nie będzie? Znaczy będzie tylko wszystko prywatne i należeć będzie do powiedzmy 100 osób... to jaką masz wówczas wolność?

Cytat:

Gdyby byla swoboda to ludzie wcale nie musieli by szukac etatow za grosze.


Jak by nie było OCHRONY pracownika, to już od dawna był byś niewolnikiem!

Cytat:

Cytat:

Minimalna płaca w UK to ok 5.80 brutto na godzinę - sądzisz, że gospodarka UK ma się źle?...

Idzie na dno nawet szybciej niz reszta.


Serio? Dlatego obniżono VAT i od 2010 wzrasta podatek dla najbogatszych?
Wprowadzono programy pożyczkowe dla małych firm, szkolenia darmowe dla bezrobotnych...
Aha, pamiętaj, że w UK zasiłek dla bezrobotnego to minimum egzystencji i wynosi coś w okolicy 39 funtów tygodniowo (do tego dochodzi cała masa innych zasiłków ale je pominę)
płatne bezterminowo.

Cytat:

Chcesz wiekszych praw dla procownika ale kosztem pracodawcy. To komunizm.
Daj obu wolnosc to beda miec wiecej praw.


Potrafisz zrobić by wilk był syty i owca cała?
pracownik dla pracodawcy to koszty - minimalizacja zarobków to większe zyski - mniejsze zarobki dla pracownika to brak możliwości przeżycia, zwłaszcza w sytuacji kiedy nic go nie chroni - kto w takiej sytuacji będzie górą?
Zrób tak by oboje mieli równe szanse - czyli znów minimalna... niech pracodawca konkuruje z państwem skoro jest dobry, jak jest kiepski, niech zwija biznes.

Cytat:

Wtedy pracownik stanie sie pracodawca i nie bedzie niewolnikiem
Jak beda niskie podatki to pracujacy ludzie nie beda musieli byc wspomagani.


Przy zarobkach 500zł na miesiąc? Lub mniej... Już ci wyżej wyjaśniłem tą zależność pracownika do pracodawcy.
I pamiętaj nie każdy ma predyspozycje by założyć firmę czy prowadzić działalność gospodarczą, co nie oznacza, że takich należy za to karać!
naukowiec w wąskiej dziedzinie, nie założy firmy tylko będzie pracownikiem najemnym jakiegoś laboratorium. Czy on tez wg. ciebie nie zasługuje na miano zdrowej i silnej jednostki?

Cytat:

Lewusy owszem. Ale to system rozleniwia i uzaleznia od pomocy.


Powiedz to głośno wszystkim którzy krzyczą, że zarabiają po 800zł miesięcznie, że są lewusami i obibokami!
Tu najwięcej Korwin i dUPR przegrywa - nie mają szacunku do ludzi, ludzi traktują jak krowy pociągowe. Dlatego ja zawsze nazywać będę Korwina i dUPR folklorem politycznym.
Rozleniwienie i uzależnienie od pomowcy występuje tylko w tedy kiedy oferowana płaca jest na poziomie minimum egzystencji. Jeśli zasiłek jest na tym samym poziomie to odpowiedz sobie sam - jakim trzeba być debilem (korwin? dUPR?) by zapierdalać za minimum egzystencji jeśli tyle wynosi zasiłek?
A teraz zapytaj bezrobotnych, czy jak by minimalna płaca była dwa razy większa od minimum egzystencji - to czy by poszli do pracy! ja ci powiem, że 95% tak! Bo to oznacza dla nich znacząca poprawę życia.
Nie nazywaj lewusami i obibokami ludzi ty;ko dlatego, że nie chcą pracować za minimum egzystencji. Pracujesz po to by mieć coś z tego... jeśli masz tylko na chleb i wodę - to wybacz, ale to niewolnictwo bo nawet będąc w obozie koncentracyjnym masz lepiej!!! (masz świadomość, że zostałeś do tego zmuszony siłą) pracując za minimum egzystencji nie jako sam się na to dobrowolnie decydujesz, bo jak sam piszesz masz wybór: pracować za wodę i chleb lub zdychać z głodu - wybór należy do ciebie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 27 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś oglądał konferencję prasową półTuska dzisiaj?
Właśnie półtusk powiedział, że cudów kurwa nie będzie! jedyny cud jaki będzie, to jak przeżyjecie 2009 rok:)
A tak na serio - to nawet najwyższa władza już tak daleko poszła, ze sobie jaja z obywateli robi i to na żywo!!!! Czy w Polsce ludzie już tak otumanieni są?! brrrr.
Wczoraj, słysze w TVN-ie, że jakiś lekarzyna co to oskarża drugiego lekarzynę na G (w zasadzie nazwisko i tak pada w tym materiale) i mówi:
- kazał nam pracować w sobotę!
- na dzień przed chrzcinami synka musiałem iść do pracy...
- premie uznaniowe były wypłacane w zależna ości od podejścia do pracy...
Wybaczcie, ale kurwa brechałem, bo myślałem, że to jakiś Laskowik czy Smoleń... ale kopara mi opadła, bo się okazuje, że to REALIA Polskie 2009!!!!!
Czekamy na oskarżenia... bo deszcz padał!
Zaczynam uwielbiać newsy z Polski, są jak stary dobry kabaret:)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 27 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Po raz - to wskaż mi gdzie urzędnik nakazuje ci co masz robić!?


Np. goracy temat ostatnio w Polsce - obowiazek zatrudnienia strazaka na etacie nawet jesli masz tylko jednego pracownika.
Najgorszy jest nakaz placenia haraczu ZUS.

Cytat:

Po dwa - państwo jest po to by między innymi chronić obywatela, inaczej był byś dziś niewolnikiem, nie miał byś internetu i mieszkał w szałasie. A twoja wartość była by określana przez wagę słomy. Tak było i jest w każdym społeczeństwie, gdzie urząd państwa nie istnieje lub należy do bardzo wąskiej grupy ludzi. Np. Feudalizm, kasty itp.


Heeee. Bez panstwa bylbys moze Ty niewolnikiem i nie mialbys internetu i mieszkal w szalasie. Ja sobie miejsce zamieszkania musialem kupic. Internet mam oplacany od prywatnej firmy. Jak potrzebujesz aby Ciebie panstwo chronilo to mow za siebie.
Tak jest w Twojej glowie - myslisz ze wszystko masz dzieki panstwu. Jestes mentalnie uzalezniony.


Cytat:

Tu nie ma różnic, dUPR działa dokładnie tak samo jak reszta bandy złodziei. A jest nawet śmieszniejsza, bo sama sobie zaprzecza..


Znow obrazasz uczciwych ludzi. UPR utrzymuje sie ze skladek czlonkow i sympatykow.
UPR chce aby byly zlikwidowane dotacje dla partii.
Smieszni i zalosni sa ludzie co nie maja zadnej argumentacji i poczucia realizmu i jedyne co moga mowic to ze UPR jest smieszna.

Cytat:

Nie pamiętam ile się płaci w UK "zus" ale z tego co pamiętam to najniższy był chyba 8.8 funta tygodniowo. To było przy zarobkach ok 140 tygodniowo.

Zycze powodzenia w placeniu ZUSu w Polsce - 800 zl po okresie promocyjnym, jesli sie na niego zalapiesz bo przysluguje tylko jesli nie bedziesz mial dochodow od bylego pracowdawcy z etatu. Wiem ze w Polsce wielu ma z tym problem.

Dyskusja na temat UK mnie moze przerastac bo wiem z relacji innych. Dla mnie UK nie jest idealem tym bardziej Polska.

Dla mnie idealem jest prosty system i taki chce UPR.

Cytat:

Przemyśl to 10 razy! I powiedz, gdzie leży haczyk! A naprawdę jest i to potężny!

Tu nie jest kwestia mojego myslenia tylko ludzi co sa uzaleznieni od systemu ktory predzej czy pozniej zbankrutuje. Ci to ludzie zyja iluzjami i nie przyjmuja do swiadomosci ze system ZUS jest piramida i rypnie. Smieja sie z UPR ale wkrotce bedzie placz.

Cytat:

Jak byś nie słuchał w ciemno Korwina i dUPRu to byś wiedział, że i do dziś są miejsca w USA gdzie nie ma podatku dochodowego.

Przeceniasz moja ocene JKM i UPR. To nie sa idealy dla mnie.
Wiadomosci o USA mam z innych zrodel i wiem ze nie jednego wsadzili do pudla za problemy podatkowe w USA. Istota sprawy jest ze panstwo dobrze zorganizowane i efektywne i ograniczone do funkcji ktore sa niezbedne nie potrzebuje podatku dochodowego i w takim panstwie moga byc bardzio niskie podatki w porownaniu do sytuacji w jakiej zyjemy.

Cytat:

Jak byś trochę się tylko wysilił to też byś znalazł, że zmniejszenie podatku lub nawet jego brak wcale nie przekłada się na większy rozwój gospodarczy a już na pewno nie ma wpływu na bogacenie się ludzi.


Heeee.
Moze Ty jak placisz wyzsze podatki to stajesz sie bogatszy.
Mysle ze nalezysz do wyjatkow. Takie teorie komunistyczne do mnie nie docieraja SORRY. To jest wrecz smieszne i nierealne.

Cytat:

W Polsce obniżono podatek CIT w 1997 lub 98 z ok 35% do 19% - ile przybyło miejsc pracy? Kto skorzystał? Ja wiem kto...Smile)) Potrafisz określić jaka grupa mogła skorzystać na tak potężnej obniżce podatku CIT?

Ile przybylo miejsc pracy ? Sama stawka CIT nie jest jedynym parametrem od ktorego zalezy ilosc tworzonych miejsc pracy. Jedno jest poewne z tego powodu nie ubylo miejsc pracy.
Co najwyzej sfrustrowani komunisci mieli wiecej powodow do frustracji bo nie szlo do ich koryta. Wszyscy skorzystali na tym - bezposrednio wlasciciele firm a posrednio pracownicy i budzet - przez impuls rozwojowy. Ale to bedzie trudno zrozumiec ludziom ktorzy nie wiedza ze nizsze podatki CIT zwiekszaja ruch biznesie i jest wiecej VATu.

Cytat:

A wracając do USA. W miejscach gdzie obi żono podatki, średni poziom życia klasy średniej obniżył się w przeciągu 15 czy 20 lat, klasy niższej pogorszył kilkukrotnie a klasy posiadające wzrósł naście razy... (jak sądzisz, był byś w tej ostatniej?)

Nie wiem skad masz takie info ale to nie moze byc efekt zmniejszenia podatkow. Pewnie chodzi o efekt eksportu miejsc pracy do Chin, Meksyku itd.

Cytat:

Jak o sobie zadecyduje robotnik mający 1200zł miesięcznie nawet jak mu zniesiesz podatek w 100%? Będzie mieć 1250 czy może 1300?

Widac ze nie masz pojecia o haraczach ktore placi musi placic pracodawca.
Jesli robotnik mialby cala kase ktora zabieraja skladki ZuS to mialby okolo polowe wiecej.
Sam podatek dochodowy ma mniejsze znaczenie. Jesli pracownik mial ta kase we wlasnych rekach to bylby wiekszym panem i mialby wieksza wladze. Zmniejszajac jeszce VAT mozna by wyobrazic sobie ze bedzie mial nie 1200 a 2000. Do tego uwzgledniajac ze przy nizszych haraczach automatycznie uslugi i produkty beda tansza (npbenzyna po 2 zl a nie 4) to okaze sie ze ten zwykly robotnik bedzie mogl sobie na duzo pozwolic i to bez laski urzednikow i bez kolejek.
A tak w waszym komunizmie zyje zludzeniami ze placi skladki na swoja emeryture, bezrobocie i chorobe. A faktycznie to oplaca piramide.

Cytat:

No ale jak zostaną zniesione wszelkie zabezpieczenia, to pracodawca od razu to wykorzysta, i pensje pójdą w dół, bo ten robotnik będzie musiał pracować nawet za obozową stawkę by fizycznie przeżyć... Powiedz mi jakie on ma szanse na decydowanie o sobie?

Heeee.
Jak pracodawca nie bedzie musial placic haraczu zusowskiego to zwyczajnie nie zaplaci. Pracownik sam sobie zaplaci jak bedzie chcial. Pensje brutto pojda moze w dol i to tylko w krotkim okresie. Bo uwolniona gospodarka od haraczy bedzie sie bardzo dynamicznie rozwijac i wtedy powstanie naturalny popyt na pracownikow i pracownicy beda mogli wybierac. Roznica bedzie tylko w tym ze beda wieksze mozliwosci.

Cytat:

A ja zapytam przekornie:
Czyż liberalizm to nie zdrowa konkurencja? Skoro tak, dlaczego pracodawca nie może konkurować np. z zasiłkami dla bezrobotnych? Jak pracodawca zaoferuje dwa razy tyle co zasiłek to jak sądzisz, ile osób z tego nie skorzysta?

Obecnie musi. Ale na cholere zasilki dla bezrobotnych. To tylko rozleniwia i uposledza psychicznie czlowieka i te patologie, kombinacje. Czlowiek staje sie stopniowo wrakiem uzaleznionym od systemu. Czekajacym na ratunek od Tuska i innych tego tylu.
A moglby zyc godnie. Trzeba ludziom tylko pozwolic rozkwitnac.

Cytat:

A teraz w druga mańkę. Jak nie ma minimalnej płacy i zasiłku - to z czym może konkurować pracodawca???
Dokładnie! Z żyć albo umrzeć z głodu pracownika.

Zwyczajnie pracownik bedzie mogl stac sie pracodawca i bedzie mial konkurenta.
Myslisz jak pracownik, istota uzalezniona od systemu zasilkow.
Wolni ludzie maja wybor i zyja tak jak wybiora. Problem z yum ze obecnie system to utrudnia i przez te zasilki, palce minimalne znieksztalca rzeczywistosc sprawia ze ludzie staja sie uzaleznieni od pensji, etatu, pracodawcy, urzednika i polityka.

Cytat:

A jak nic nie będzie? Znaczy będzie tylko wszystko prywatne i należeć będzie do powiedzmy 100 osób... to jaką masz wówczas wolność?

To ze cos do kogos nalezy to nie zanaczy ze bedzie nalezec do konca swiata. Postep nie blokowany sprawia ze wolni ludzie sie bogaca i nie musza patrzec na innych.


Cytat:

Jak by nie było OCHRONY pracownika, to już od dawna był byś niewolnikiem!

Mow za siebie. Ja nie korzystam z tej co nazywasz ochrony i nie jestem niewolnikiem ochrony. Jedyny problem to to ze zmuszaja i narzucaja to wszystkim. Ja tego przymusu ochrony nie akceptuje, sprzeciwiam sie i domagam sie aby byla dobrowolna aby kazdy mial wolny wybor.


Cytat:

Serio? Dlatego obniżono VAT i od 2010 wzrasta podatek dla najbogatszych?
Wprowadzono programy pożyczkowe dla małych firm, szkolenia darmowe dla bezrobotnych...

To ze w UK zwiekszaja socjal nie oznacza ze UK ma sie lepiej. To tylko pokazuje ze system sie umacnia na drodze na dno.
Popatrz lepiej na poziom zadluzenia na glowe - UK jest w czolowce swiatowej.
Popatrz na funta spadl ii to niezle. Moze sie okazac ze UK bedzie musialo prosic o pomoc IMF.

Cytat:

Potrafisz zrobić by wilk był syty i owca cała?
pracownik dla pracodawcy to koszty - minimalizacja zarobków to większe zyski - mniejsze zarobki dla pracownika to brak możliwości przeżycia, zwłaszcza w sytuacji kiedy nic go nie chroni - kto w takiej sytuacji będzie górą?

Juz pisalem przestan myslec jak osoba uzalezniona. Pracownik to czlowiek i moze byc swoim pracodawca. Potrzebne sa tylko warunki.

Cytat:

Przy zarobkach 500zł na miesiąc? Lub mniej... Już ci wyżej wyjaśniłem tą zależność pracownika do pracodawcy.
I pamiętaj nie każdy ma predyspozycje by założyć firmę czy prowadzić działalność gospodarczą, co nie oznacza, że takich należy za to karać!

Jak nie kazdy ?
Jesli wyeliminuje sie utrudnienia i system bedzie prosty to ludzie beda pracowali u siebie.
Nizsze beda tez koszty zycia. A jesli faktycznie bedzie ktos chial byc na czyims garnuszku to sobie poszuka pana.


Cytat:

naukowiec w wąskiej dziedzinie, nie założy firmy tylko będzie pracownikiem najemnym jakiegoś laboratorium. Czy on tez wg. ciebie nie zasługuje na miano zdrowej i silnej jednostki?

Naukowiec jesli bedzie mial wolnosc wyboru i nie bedzie uzalezniony od systemu to sobie poradzi. No chyba ze jest pseudo-naukowcem co to potrafi tylko wyciagac lape. Ale wtedy moze isc pod kosciol.

Cytat:

Powiedz to głośno wszystkim którzy krzyczą, że zarabiają po 800zł miesięcznie, że są lewusami i obibokami!
Tu najwięcej Korwin i dUPR przegrywa - nie mają szacunku do ludzi, ludzi traktują jak krowy pociągowe. Dlatego ja zawsze nazywać będę Korwina i dUPR folklorem politycznym.

Mylisz pojecia. Lewus to nie ten co pracuje i zarabia 800 zl. Lewus to ten co wyciaga lape bo uwaza ze trzeba zabrac innym i ze mu sie nalezy.
To prawda ze JKM brakuje taktu ale tez prawda ze JKM nie stanowi UPR. UPR ma szacunek dla uczciwych ludzi i chce aby mieli latwiejsze zycie w Polsce.
Osobiscie uwazam ze powinna powstac nowa partia czysto wolnosciowa i to bez JKM.

Cytat:

Rozleniwienie i uzależnienie od pomowcy występuje tylko w tedy kiedy oferowana płaca jest na poziomie minimum egzystencji. Jeśli zasiłek jest na tym samym poziomie to odpowiedz sobie sam - jakim trzeba być debilem (korwin? dUPR?) by zapierdalać za minimum egzystencji jeśli tyle wynosi zasiłek?

Sa ludzie co maja poczucie wlasnej godnosci i zapierdalaja niezzaleznie od tego jaki jest zasilek. Zasilki sprawiaja ze ludzie sie rozleniwiaja i traca wlasna godnosc. Staja sie niewolnikami systemu.

Cytat:

Nie nazywaj lewusami i obibokami ludzi ty;ko dlatego, że nie chcą pracować za minimum egzystencji. Pracujesz po to by mieć coś z tego... jeśli masz tylko na chleb i wodę - to wybacz, ale to niewolnictwo bo nawet będąc w obozie koncentracyjnym masz lepiej!!!

Gdzie Ty zyles w obozie jakims ? O czym Ty mowisz ? Minimum egzystencj zalezy od tego jaki chcesz miec standard zycia, jakie sa haracze, jak sie zorganizujesz i gdzie zyjesz.
Jak Ci lepiej w obozie koncentracyjnym to tylko pokazuje jak jestes uzalezniony od garnuszka ktory Ci dadza.

Cytat:

(masz świadomość, że zostałeś do tego zmuszony siłą) pracując za minimum egzystencji nie jako sam się na to dobrowolnie decydujesz, bo jak sam piszesz masz wybór: pracować za wodę i chleb lub zdychać z głodu - wybór należy do ciebie!

Ja mam swiadomosc ze nikt Cie nie zmusza do pracy na etacie.
Mam swiadomosc ze zmuszaja mnie do do placenia haraczy i ja nie chce byc na etacie.
Tu jest problem ze te haracze sa czesto bariera do uwolnienia i dlatego ludzie musza czekac na etat lub zasilek.

Uff koniec.
Oszczedz Wasc i nie wracaj do tematu.
Nie chce mi sie dyskutowac. Jestes osoba uzalezniona. To nie ma sensu.
Zycze powodzenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 27 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral zajebisty filmik dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny kabaretowy news:))
Posłowie dostana podwyżkę o 400zł!
Jak powiedział rzecznik posłów, posłowie sami sobie nie podnieśli uposażenia a jedynie zadziałał automat:))
Emeryci, robotnicy ! Widzicie kurwa jacy jesteście głupi?! Automat podnosi a nie prezes czy właściciel zakładu gdzie pracujecie:)))
W następnych wyborach głosujcie na "automat"Smile))
Oni doszli już do takiej arogancji, że nawet z ekranów TV wprost mówią wam, że jesteście debilami!
Automat.... hehehehehehe normalnie - kabaret....
Pielęgniary do automatu kurwa pretensje:))) a nie do dyrektorów szpitali:)
Uwielbiam te newsy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:41, 29 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać, że tłumaczył się gęsto niejaki Krzysztof Luft, który to jest rzecznikiem kancelarii sejmu (PO).
Oj, jak bardzo się tłumaczył, że to nie posłowie, broń Boże!!! Sobie podnieśli pensję o 400zł ale to wina automatu...
Tak więc wyborco - odwal się od posła! To nie poseł sobie podniósł uposażenie o 400zł w sytuacji kiedy twoja matka, twój ojciec dostał podwyżkę emerytury 5zł ale paskudny automat na którego działanie nikt nie ma wypływu! A już najmniejszy wypływ ma biedny poseł, który tylko może pokiwać głową w trwodze nad swoim biednym losem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 29 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://nczas.com/wiadomosci/polska/koniec-kryzysu-podwyzka-dla-poslow/

Cytat:
Polityk lewicy Ryszard Kalisz - który kiedyś deklarował, że “serce ma po lewej stronie” - otwarcie przyznaje, że wciąż zarabia za mało. “Koszty funkcjonowania biura poselskiego są o wiele wyższe niż ryczałt, który otrzymuję na jego pracę. A każdego miesiąca otrzymuję 300 listów z prośbą o interwencję” - żali się w rozmowie z DZIENNIKIEM.

Ryszard Kalisz dodaje, że niskie wynagrodzenia parlamentarzystów doprowadziły do tego, że w Sejmie brakuje wybitnych prawników. “Ja, rezygnując z adwokatury, straciłem na tym kilkakrotnie. Być może należy zmienić system wynagradzania posłów i uzależnić go od wysokości pensji, jakie otrzymywała dana osoba, zanim jeszcze zasiadła w parlamencie” - uważa polityk SLD.


Panie Kalisz w kryzysie listy można dostawć prosto do sejmu, nie potrzeba żadnego biura. A co do pensji to przecież taki Palikot robiący pod publikę jedno ("przejazne państwo"), a rzeczywiście robi co innego (głosuje np. za strażakiem w każdej firmie) zarabiał by zapewne ponad 30.000 z naszych podatków.

Takim pomysłom trzeba mówić. NIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 29 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Moja matka dostała właśnie noworoczną podwyżkę emerytury: 5 zł.

SŁOWNIE: PIĘĆ ZŁOTYCH

Aha, rozumiem że w ramach "kryzysu" posłowie i spikerzy telewizyjni obcięli już sobie pensje...


No a rachunek za prad ze 20 zl wyzszy, np. ja taki dostalem Very Happy tylko, ze wiecej niz o 20 zl podskoczylo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 30 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

"Gazeta Prawna": w 2010 r. niższe pensje i emerytury
Rząd Donalda Tuska podniesie w 2010 roku składkę zdrowotną do NFZ z 9 do 10 proc. - dowiedziała się "Gazeta Prawna". Pensje i emerytury będą w konsekwencji niższe - akcentuje dziennik.

http://biznes.onet.pl/0,1907040,wiadomosci.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:56, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś czyli wczoraj;))
W programie Moniki Olejnik "kropka nad i" wystąpił klaun Palikot.
Jeśli ktoś ma dostęp nich oglądnie - bo pada tam ważne stwierdzenie Palikota.
"Tusk musiał oszukać naród, że Polsce nie grozi kryzys!!!"
Olejnik to wychwyciła tak samo szybko jak ja (nawet ją o to nie podejrzewałem...)
I docisnęła klauna do muru. Widać było, że Palikot po tej wpadce stracił pewność siebie, zrobił się nerwowy... oj, coś mnie się zdaję, że chyba PO odstawi Palikota na drugi plan aż problem przyschnie...
Tak więc szanowni wyborcy PełO - czy dotarło już do was, jak wasz donald (Tusk) robi was w huja?
Ale pamiętajcie, że donald (Tusk) robi was w huja dla waszego własnego dobra:))) i powinniście mu za to dziękować....
ps.
Palikot poczuł się taką gwiazdą, że zaczyna szybciej mówić niż myśleć!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaa tam go lubie, mowi to co mysli a nie to co mu kaze szefostwo. Jak dla mnie partie prawicowe nigdy dobzre w Polsce rzazic ni beda, zamiast gospodarki jest ideologaia i PR.
Widac lewica bedzie musiala tak jak w 2001 roku posprzatac po AWS (czyli PO i PIS).
Na marginesie mielismy dobra koniunktur e w latach 2005-2007 a Pis zamiast inwestowaci rozwijac kraj brali sie za rozliczenia.
A teraz sie chwala ile to kasy z unii wydali zapominajac o tym ze umowy na te pieniazki zawarl rzad SLD w latach 2004-2005.
Pis zupelnie nie przygotowal kraju na kryzys, a PO woli o tym nie myslec
Az sie nie chce zastanawiac ile naprawde brakuj e pieniedzy w budzecie, na pewno wiecej niz 17 mld.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Upierz




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:22, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Palikot poczuł się taką gwiazdą, że zaczyna szybciej mówić niż myśleć!


Nie śmiej sie z Palikota ok?

Jak dla mnie to spoko koleś, umie kręcić beke. Tylko mu się troche dziwie, bo ja na jego miejscu z taką kasą ... to bym leżał gdzieś na słoneczku pił martini z lodem ;D

Hmm, albo pobawił bym się w sponsoring, no ale nie PO, tylko czegoś bardziej konkretnego. Np. Sportowców albo hmm ja wiem? Promował robotyke, albo survival, albo quady fundował tym co na quadach śmigają. Coś takiego hehe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak - Palikot to spoko gość.
Co do wzmiankowanego wyżej prgramu Olejnik to konkretnie chodziło o banki - Palikot stwierdził że rząd musiał przez pewien czas oszukiwać własnych obywateli ( kryzys to może na zachodzie, u nas wszystko ok, nic nam nie grozi itd.) żeby ci zacni ludzie nie wpadli nagle na pomysł wycofywania własnych pieniędzy z tychże banków - czyli rząd postąpił w imie wyższej konieczności i oczywiście dla dobra tej bandy baranów zwanych obywatelami.
Rozczulające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:44, 05 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaszek napisał:
O tak - Palikot to spoko gość.
Co do wzmiankowanego wyżej prgramu Olejnik to konkretnie chodziło o banki - Palikot stwierdził że rząd musiał przez pewien czas oszukiwać własnych obywateli ( kryzys to może na zachodzie, u nas wszystko ok, nic nam nie grozi itd.) żeby ci zacni ludzie nie wpadli nagle na pomysł wycofywania własnych pieniędzy z tychże banków - czyli rząd postąpił w imie wyższej konieczności i oczywiście dla dobra tej bandy baranów zwanych obywatelami.
Rozczulające.


Kiedyś już taka jedna była. Jak mnie pamięć nie zawodzi zwała się Nowina-Konopczyna i należała do tego co dziś jest znane jako PO.
A powiedziała słynne zdanie: "Przypadkowe społeczeństwo".
Tak, kurwa, wy ciemni wyborcy, jesteście przypadkowi i trzeba was okłamywać dla waszego dobra bo inaczej postąpicie nie właściwie a tylko my (wadza) wie jak należy postępować. Tak więc barany i debile z przypadkowego społeczeństwa zamknąć mordy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak oszukać Polaka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile