W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Katolicyzm i pogańskie wiary   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 3585
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:40, 16 Sty '09   Temat postu: Katolicyzm i pogańskie wiary Odpowiedz z cytatem

IHS - Cała Prawda /katolicyzm i pogańskie wiary cz1/
www.youtube.com/watch?v=mVZhp6qOMiM&feature=related

Dagon /katolicyzm i pogańskie wiary cz2/
www.youtube.com/watch?v=IRON_mtiFPM&feature=related

Królowa Niebios cz3
www.youtube.com/watch?v=W121xKZhfMM&feature=related[/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale bzdety
_________________
...zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem...
Flp 2:12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu tak uważasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film dobry, ale to tylko kilka drobnych elementów porównania.
Sięga to o wiele wiele głębiej.
viewtopic.php?t=5340&postdays=0&postorder=asc&start=50
Dotyczą one nie tylko każdego elementu wiary chrześcijańskiej ale KAŻDEGO SYMBOLU.
Na każdy symbol można odszukać jego pierwowzór i połączyć z tymi samymi stowarzyszeniami. W linku który podałem jest tylko drobny przykład dotyczący szyszki i Lilith oraz Molocha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku filmu jest uwaga, że film może obrażać uczucia religijne i katolicy nie powinni tego oglądać. I słusznie, po co mają się gorszyć? Smile Więc lepiej gdyby ta dyskusja przerodziła się w inteligentną dyskusję, bez udziału ciemnowierzących katolików. Uważam że filmy są dobre i otwierają oczy, ale są dla ludzi myślących i poszukujących. Ten pierwszy film który mówi o obeliskach jest ciekawy. Ja nawet nie wiedziałam że obelisko ktore stoi przed Bazyliką św. Piotra zostało przywiezione z Egiptu. Poza tym wszechobecne w Kościele symbole boga ryby Dagona, który jak mówi film był uważany za demona, też powinny dać do myślenia poprawnemu katolikowi. Oprócz tego fanatyczny kult obrazów i posągów Jezusa, Marii i świętych, czy rzeczywiście ta cała oprawa potrzebna jest do wiary w Boga który mówi wyraźnie: "Nie będziesz miał innych bogów wokół mnie", "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie i pod ziemią" Smile Czarno na białym. Nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:47, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo wymowne...



Prawdziwy katolik... nieprawdaż



Uwielbiam tego gościa...kolejny wielbiciel drużyny futbolowej. Laughing


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe i prawdziwe filmy, ale to wszystko (lub znaczna wiekszosc) tego co w nich jest mozna bylo obejrzec w 1 czesci Zeitgeista, wiec to raczej nic nowego..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:51, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprawda. Zeitgeist jest trochę inny a przede wszystkim budził kontrowersje. Te filmy mówią prawdę i nic nie można im zarzucić. Poza tym podają uderzające cytaty z Biblii. Na końcu filmu Królowa Niebios jest podany cytat z księgi Jeremiasza.
Cytat tak szokująco pasuje do krajów katolickich, że chyba zacznę lubić Biblię. Smile


Cytuję: Jeremiasz 7.16-20. "Gniew Boży za bałwochwalstwo" "Lecz ty nie wstawiaj sie za tym ludem i nie zanoś za nim błagania ani modlitwy, i nie nalegaj na mnie, gdyż cię NIE WYSŁUCHAM. Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu? Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla KRÓLOWEJ NIEBIOS, CUDZYM BOGOM WYLEWA SIĘ OFIARY Z PŁYNÓW ŻEBY MNIE OBRAŻAĆ. Czy mnie tym obrażają - mówi Pan - czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu? Dlatego tak mówi wszechmocny Pan: Oto MÓJ GNIEW zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne - płonąć będzie i nie zgaśnie."

A to inny cytat: Jeremiasz 7.9-10. "Mowa Jeremiasza w świątyni" "Jak to? Kradniecie, mordujecie, cudzołożycie i krzywoprzysiężacie, składacie ofiary Baalowi i chodzicie za cudzymi bogami, których nie znacie. A potem przychodzicie i stajecie przed moim obliczem w tym domu, który jest nazywany moim imieniem"

Oto przykład jak się ma Kościół do Biblii. Wink Religia katolicka jest religią politeistyczną. I tylko udaje monoteistyczną podszywając sie pod Biblię. Hipokryzja. To mi przypomina angielski film dokumentalny, w którym jedna kura uważała sie za psa. Siedziała razem z psami w domu na kanapie i jadła z nimi z jednej miski. Teraz już wiem dlaczego kraje protestanckie są lepiej prosperujące od katolickich. Bo Bóg nie lubi krajów katolickich za ich bałwochwalstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:12, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
chyba zacznę lubić Biblię. Smile


Szczerze polecam! (bez śmiechu, bez podtekstów, bez sarkazmu!)
Biblia jest wspaniałym zbiorem prawd i mądrości.
jak by tylko w krajach katolickich stosowano się tylko do połowy tych mądrości, żyli byśmy praktycznie na przedprożu projektu "Venus"...
Przy czym polecam Nowy testament, Stary testament czyta się naprawdę trudno i trzeba dobrej woli by go "przełknąć" a jeszcze zrozumieć...
Polecam również Koran (można znaleźć opracowania polskie) zwłaszcza, że nam kojarzy się tylko z jednym - terroryzmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Biblia jest wspaniałym zbiorem prawd i mądrości.
Często niestety posiadających tak szerokie możliwości interpretacji, że nawet średnio wprawny manipulator znalazłby fragmenty usprawiedliwiające, a nawet zobowiązujące do np. katowania dzieci, czy mordowania niewiernych. To skrajne przypadki, ale pamiętajmy, że kanon Pisma Św. ustalał KRK. A niewielu jest lepszych manipulatorów Smile.
Co nie zmienia faktu, że Biblia mimo wielu niepewnych, czy sprzecznych ze sobą fragmentów jest lekturą naprawdę mądrą i wartą czytania. No i jest to świetne narzędzie walki merytorycznej z podobno opierającym się na Biblii kościele katolickim.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zdjęć: Ułożenie palców tak, że wyprostowany jest mały i wskazujący jest całkiem naturalnym ułożeniem dłoni, często jak ktoś po prostu robi wymach albo wskazuje bezwiednie jakiś kierunek układa palce w ten sposób i nie ma tym żadnych znamion "satanizmu".
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




tak dla ochłodzenia emocji. Swoją droga gówna warta wiara takich co po obejrzeniu Zeitgeista nagle zmieniają zdanie w tak ważnej kwestii. Tu trzeba szukać, myśleć, analizować, ale co poradzić że większośc ludzi to lenie i woli słuchać księdza. Kościół to organizacja, system, w dodatku niewydolny. Co to za sprawiedliwość kiedy jakiś biskup obwieszony złotem ( a miały być sandały i skromna szata) ma monopol na prawdę ???

Czemu musimy słuchać na kazaniu zdania bez możliwości dyskusji. To mnie boli. Z tym będe walczyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film tylko potwierdza co napisałem w dziale krytyka
viewtopic.php?t=4101&highlight=hiob
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeitgeist otworzył ludziom oczy, nawet jeśli są tam nieścisłości. Istnieje ogromne podobieństwo bóstw chrześciańskich jak Jezus czy jego matka, do starożytnych. Wystarczy zapoznać się głębiej z religiami starożytnej Persji czy Egiptu. Religia katolicka wzięła bardzo dużo z mitraizmu i starożytnego Egiptu. Kult Marii jest kontynuacją kultu Izydy. Czy ktoś zastanowił się dlaczego jest tak wiele czarnych wizerunków Madonny z Jezusem? Bogini Izyda była czarna. I też przedstawiano ją z dzieckiem. Kult Izydy rozszerzył się w Rzymie na krótko po śmierci Jezusa. Poza tym obecność w katolicyźmie symboli pogańskich jak obeliski, symbole słońca na krzyżach, nakrycia głowy papieży łudząco podobne do tych na wizerunkach pogańskich bogow. Obrzędy które przypominają te w mitraiźmie. Można nie wierzyć z Zeitgeist, ale te symbole naprawdę istnieją. Koło mojego domu jest kościół z takim obeliskiem, oraz krzyżem ze słońcem. Nie ma sensu dyskutować, jeśli się nic na ten temat nie wie. Bardzo przydatne są języki obce, ponieważ polskie źrodła są niewystarczające. Są raczej bogobojne Wink i starają się dizinformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hunahpu napisał:
Co do zdjęć: Ułożenie palców tak, że wyprostowany jest mały i wskazujący jest całkiem naturalnym ułożeniem dłoni, często jak ktoś po prostu robi wymach albo wskazuje bezwiednie jakiś kierunek układa palce w ten sposób i nie ma tym żadnych znamion "satanizmu".


Nie no.., ja nic nie sugeruje Embarassed
Wszyscy są tylko wielbicielami tej samej drużyny... Evil or Very Mad
http://www.jesus-is-savior.com/False%20R....._satan.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochodzenie Żydów

www.youtube.com/watch?v=Nx37dEXLcyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 18 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redmuluc napisał:
Hunahpu napisał:
Co do zdjęć: Ułożenie palców tak, że wyprostowany jest mały i wskazujący jest całkiem naturalnym ułożeniem dłoni, często jak ktoś po prostu robi wymach albo wskazuje bezwiednie jakiś kierunek układa palce w ten sposób i nie ma tym żadnych znamion "satanizmu".


Nie no.., ja nic nie sugeruje Embarassed
Wszyscy są tylko wielbicielami tej samej drużyny... Evil or Very Mad
http://www.jesus-is-savior.com/False%20R....._satan.htm



Jak ja też się tak witam to jestem satanistą? Kurde,widać jakmało wiem o sobie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hunahpu napisał:
redmuluc napisał:
Hunahpu napisał:
Co do zdjęć: Ułożenie palców tak, że wyprostowany jest mały i wskazujący jest całkiem naturalnym ułożeniem dłoni, często jak ktoś po prostu robi wymach albo wskazuje bezwiednie jakiś kierunek układa palce w ten sposób i nie ma tym żadnych znamion "satanizmu".


Nie no.., ja nic nie sugeruje Embarassed
Wszyscy są tylko wielbicielami tej samej drużyny... Evil or Very Mad
http://www.jesus-is-savior.com/False%20R....._satan.htm



Jak ja też się tak witam to jestem satanistą? Kurde,widać jakmało wiem o sobie Very Happy

To są żałosne "photoshopy" jakiegoś fanatyka, gdyby to była prawda z tym co widać na fotkach byłoby o czym rozmawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Przy czym polecam Nowy testament, Stary testament czyta się naprawdę trudno i trzeba dobrej woli by go "przełknąć" a jeszcze zrozumieć...
Polecam również Koran (można znaleźć opracowania polskie) zwłaszcza, że nam kojarzy się tylko z jednym - terroryzmem.


Panie Goral, niewiem od czego tu zacząć- pewnie od poczatku. Zgadzam się z tym że Stary Testament czyta się trudno. Nie ma bardziej rasistowskiej , nietolerancyjnej i pełnej nienawiści Księgi jak ta. Gdyby ktoś chciał zostac Ateistą, z pewnością jedną z pierwszych pozycji które chciałbym mu polecić to Stary Testament, prosze sie przyjzeć również Księdze Kapłańskiej i Liczb. Mozna dyskutowac o Ew. a i owszem, mozna i innych pismach kanonicznych jak Listy, ale na Boga (jesli istnieje!) prosze o zachowanie racjonalnego umysłu w ocenie Starego Testamentu...

Koran, tu trochę Pan przesadził. Nie wszystkim ludziom kojarzy sie z terroryzmem, jak np mnie - to z czym mi sie kojarzy to a) nienawisc B) nietolerancja c) manipulacja masami d) i wieloma bzdurami które nawet muzułmanin nie rozumie. Upiorny język zresztą nie jest domeną Koranu, także Talmudu i Wed. Biblia wygląda przy nich jak młodszy, niedoskonały brat...Uprzedzając, jestem religioznawcą.

PS. Nie ma "opracowań polskich" Koranu, są przekłady, Bielawskiego np. "Zielona Książeczka"
Koranu zresztą nie mozna przekładać, tylko arabski Koran jest Księgą Świętą, co wystarczy by okreslic
Ją jako 'ksiazkę narodową' ... Biblia miała np Septuaginte, wiec poszła duzo szerzej...


Apropo Zeitgeista - Źródła historyczne zycia Jezusa istnieja, czy sie to komus podoba czy nie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Źródła historyczne zycia Jezusa istnieja, czy sie to komus podoba czy nie...


a na przyklad jakie? i o ktorego jezusa chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Jezus urodzony 6-7 p.n.e. :

Józef - Dawne dzieje Izraela
Tacyt - Roczniki
Swetoniusz - Żywot Cesarzy

+

Św Paweł i Marek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Ten Jezus urodzony 6-7 p.n.e. :

Józef - Dawne dzieje Izraela

+

Św Paweł i Marek.


to taki zart, prawda? jestes religioznawca podobno. chyba z KULu.

reszte sprawdze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Ten Jezus urodzony 6-7 p.n.e. :

Józef - Dawne dzieje Izraela
Tacyt - Roczniki
Swetoniusz - Żywot Cesarzy

+

Św Paweł i Marek.

i to nazywasz dowodem Laughing ?

Co do koranu, nie pieprz głupot póki czegoś nie poznasz! Treść koranu jest bardzo zbliżona do nowego testamentu i z pewnością nie propaguje nienawiści czy nietolerancji a
"manipulacja masami d) i wieloma bzdurami które nawet muzułmanin nie rozumie. " masz również w "swojej" biblii, ale jako fanatyczny i zaślepiony "chrześcijanin" nie jesteś w stanie tego pojąć.
"Koran i muzułmanie propagują terroryzm..." Laughing Laughing ładnie te media i KK zbałamuciły ci tą główkę Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia....Nie to nie żart, widać niektórym fakt że rzymianie to pisali zanim chrz stało sie religią panujacą nie wystaracza Wink Btw : brzydze sie klerykami Razz

No Damianku, specjalne dla Ciebie zdjąłem Koran z półki poki jeszcze leży...Jestes gotowy ?

Edit: ja niewiem do Ciebie chyba nic nie dociera. Ja czytałem Koran, Ty to zrobiles?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skończ się bawić i wal konkretami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Katolicyzm i pogańskie wiary
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile