W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Religia w szkołach obowiązkowa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1285
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 14 Sty '09   Temat postu: Religia w szkołach obowiązkowa Odpowiedz z cytatem

Wczoraj późnym wieczorem w wiadomościach mignęła mi informacja, że w szkołach religia będzie w nowym roku szkolnym obowiązkowa, ale nie znam szczegółów.
Wiecie coś na ten temat więcej?

W ogóle to jest chamstwo, że zabiera się tyle czasu młodemu człowiekowi na naukę jednej strony religii. Nie uczy się prawdziwej historii tylko przyucza się do bycia katolikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 14 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całość pisze Trybuna - http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2009011402
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 14 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne jest że nauczanie religii w szkołach to łamanie Konstytucji i praw człowieka. Tak samo wieszanie symboli religijnych w miejscach publicznych i sądzenie za obrazę uczuć religijnych. To draństwo, z którym należy walczyć. Indoktrynuje się społeczeństwo na siłę i nie zostawia wyboru. Bo oczywiste jest że będzie brakowało nauczycieli od etyki, nawet w miastach. Zapomina się że polskie społeczeństo nie składa się tylko z katolików, ale i z ludzi o innych wyznaniach. Ale oczywiście religijne oszołomy i włazidupy jakimi są nasi niestety politycy o tym nie myślą. I dziwi mnie również bierność społeczeństwa, co też świadczy o jakimś letargu umysłowym. A lewica, to taka banda tchórzy, którzy trzęsą czterema literami na widok sutanny. Gdyby była lewicowa opozycja z jajami, to by ten kraj już dawno wyglądał inaczej. Ja trzymam kciuki za Boliwię gdzie 25 stycznia ma być referendum ws nowej Konstytucji która min. pozbawia Kościół w Boliwii przywilejów. Mądre posunięcie mądrego prezydenta, który koncentruje się na rozwijaniu kraju, a nie rozwijaniu i bogaceniu Kościoła.

Cytat:
Kiedy rozum śpi, budzą sie upiory.


Oczywiście należy też pamiętać o miliardach wyrzuconych w błoto, które idą na pensje dla księży i katechetów. Za te pieniądze można by uratować wiele szpitali i podwyższyć pensje i emerytury tym którzy mają najmniej i czują się pokrzywdzeni. A religia do Kościołów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zero




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 15 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara, czemu tak bulwersuje cię obecność symboli religijnych? Ja sam jestem ateistą ale nie przeszkadza mi za bardzo krzyżyk przyklejony na ścianie czy rybka tu i ówdzie (choć denerwujące jest to, że 99% osób jej używających nie ma bladego pojęcia co ona symbolizuje), fakty faktami, jakieś 90% Polaków to katolicy, tak długu jak nie wpieprzają się innym bezpośrednio w (rz/ż)ycie. Ciekawi mnie tylko, jak będzie to wyglądało w praktyce, kiedy taki polski innowierca będzie musiał na te lekcje uczęszczać? Tzn jeżeli np takiego młodego muzułmanina będzie nawiedzony klecha siłą zmuszał do odmawiania paciorka to chyba rodzina będzie mogła pozwać jego/szkołę do sądu z powodu "obrażania uczuć religijnych", a w efekcie może nawet by się jakieś ładne odszkodowanko trafiło;p, a po takim precedensie na pewno pojawi się masa chętnych do powtórzenia procesu. Ciekawe tylko, kto wtedy by musiał płacić, KK czy państwo? Tak czy siak prędko by im ta ustawa bokiem wyszła, "kto od miecza wojuje ten od miecza zginie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto nadmienić, że religia w szkołach jest dzięki ludziom z dzisiejszego PO i PiS.
Między innymi: Hanna Suchocka Premier Polski 1992-93 (wówczas UD później UW a teraz chyba PO) - podpisała konkordat w 1993 (?), w 1999 Mister Sprawiedliwości (rządy Buzka) obecnie ambasador Polski przy Watykanie...
Ratyfikacja Konkordatu nastąpiła po wygranych wyborach przez AWS-UW w 1997 roku (obecne PiS i PO).
Warto o tym pamiętać, bo "oni" raczej tego nie przypomną!

Ps.
"oni" czyli osoby z otoczenia ówczesnej prawicy i liberałów - dzisiejsze PO i PiS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zero napisał:
Lara, czemu tak bulwersuje cię obecność symboli religijnych? Ja sam jestem ateistą ale nie przeszkadza mi za bardzo krzyżyk przyklejony na ścianie czy rybka tu i ówdzie


Bo jest niezgodne z Konstytucją - to po pierwsze.
A po drugie, wieszanie symboli religijnych w instytucjach państwowych jest chore do potęgi!
Państwo jest świeckie (no chyba, że Polska to już oficjalnie państwo wyznaniowe).
Nie wiem jak w innych krajach Europy ale w UK jest całkowity zakaz wieszania symboli religijnych w miejscach urzędów państwowych w tym i w szkołach publicznych.
Nie rodzi się dzięki temu żadna złość czy dyskryminacje związane z wyznaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 16 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_:
Francja też jest świecka tak samo jak UK w takim razie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 13 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 13 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a! pardon, jakby ktoś jeszcze nie załapał -

Tyler napisał:
światowe rządy mają nowego boga Covida haha.. i w strachu przed nim szara biomasa zgodzi się na wszystko choćby to były najgorsze uciski i prześladowania. Przecież już od samego początku tej pseudo pandemi pojawią się Covidowi Konkwistatorzy co to będą nieść Covidowe Słowo Boże po powiedzmy katolikach po prostu ich mordując czy pałując aby nawrócili się na covidową wiarę i przyjęli ciało boże w postaci szprycy.

Dla zainteresowanych- pani Katarzyna Treter-Sierpińska również porusza ów wątek: https://www.youtube.com/watch?v=9aflo3DRGSg



heheh, i taki "myk" z komentarzy pod filmem
Cytat:
Moje dzieciaki przeszły w tym roku na edukację domową Smile Lekcje z CV-19 odrabiamy na bieżąco wg programu nauczania Grzegorza Brauna

_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Religia w szkołach obowiązkowa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile