W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kaczyńscy transformers  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio




Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 07 Sty '09   Temat postu: Kaczyńscy transformers Odpowiedz z cytatem

Lech Wałęsa, urodzony 29 września 1943 roku w Popowie. Polski działacz związkowy i polityk, z zawodu elektryk. Lider Solidarności i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1990-1995. Człowiek roku według magazynu Time oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Przez wielu ceniony i szanowany, a przez innych opluwany. Było by to jednak za proste, szczególnie w naszej kochanej, jedynej, niepowtarzalnej Polsce. Jest jeszcze jedna grupa ludzi których ja proponuje nazwać >transformers< może uznacie że niezbyt trafnie...

Zacznijmy od Pana byłego premiera szanownego Jarosława Kaczyńskiego który raczył wypowiedzieć się tak:

"On pewne rzeczy potrafi widzieć lepiej od osób, które przynajmniej teoretycznie powinny być lepiej do tego przygotowane. (...) Okazało się, że widzimy bliżej niż Wałęsa perspektywę. To, czy polityk jest wybitny polega na tym, że widzi dalej niż inni" - na łamach "Życia Warszawy" (7-8 kwietnia 1990 roku).


"Lech Wałęsa będzie na pewno przywódcą ogólnonarodowym" - na łamach "Rzeczpospolitej" (7 grudnia 1990 roku).

"Chcemy wprowadzić Wałęsę do Belwederu w ramach plany politycznego, który nazwaliśmy przyśpieszeniem. Ten plan ma ocalić Polskę przed nie bezpieczeństwami doraźnymi (...) i bardziej długo falowymi - m.in. utrwaleniem struktur zagrażających demokracji". - na łamach "Życie Warszawy" ( 11-12 sierpnia 1990 roku)


"Dzisiaj najważniejszy dla ludzi o różnych poglądach, którzy chcą doprowadzić do końca polskie reformy, jest wybór Lecha Wałęsy na prezydenta". - na łamach "Rzeczpospolitej" (29 listopada 1990 roku).


Minęły dwa lata, dwa piękne lata i...

"Wałęsa kieruje śię fatalną oceną motywacji ludzkich".
"Uważam że to element jego politycznego infantylizmu i niesamodzielności".
"Wałęsa może być nie bezpieczny dla państwa".


- na łamach "Gazety Wyborczej" (22 kwietnia 1992 roku).


Czas na Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

"Wałęsa ma wrodzone wyczucie równowagi" - książka "Polak z Polakiem" Grzegorza Nawrockiego.

"Jako szef Solidarności był on niekwestionowanym przywódcą walki o niepodległość w latach 80. Czy ja kiedykolwiek mówiłem, że jego działalność w tamtych czasach nie zasługuje na najwyższe uznanie? Mówiłem że sługuje bo zasługuje". - wypowiedz w rocznicę sierpnia 80 roku. Jeszcze z 2006 roku.

Wywiad Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla France 24 (15 czerwc 2007 roku).


" Ulysse Gosset: - A więc to on zdradził?
Lech Kaczyński: - Oczywiście, że on. Powtórzę jeszcze raz: to, co mówię, nie jest skomplikowane, ponieważ ówczesna rzeczywistość nie była tak złożona. Opierając się na opozycji przekonał byłych komunistów, że oni są najlepsi aby rządzić. Tak już zdarzyło się w historii, to nic nowego, ale trudno uznać to za wierność ideałom Solidarności. A zatem czy demokracja w Polsce byłą zagrożona? Tak, do 1995 roku. A jeśli często mi zarzucano, mnie i mojemu bratu, że sukces Kwaśniewskiego był dla nas ulgą , to przyznam, że tak było. (...) Kwaśniewski nawet jeśli jest człowiekiem z innej opcji politycznej niż moja, był mniejszym zagrożeniem dla demokracji, niż Wałęsa"



pozdrawiam

VIVA Palestyna!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 07 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dorzuć do tego grona Stefka Niesiołowskiego.

[/youtube]

Ten bije kaczki na dwie głowy z osobna i razem .
Największy Transformers polskiej sceny politycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misio




Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 07 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinienem teraz zmienić tytuł tematu na - transformers-.

poproszę o więcej przykładów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kaczyńscy transformers
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile