W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wywiad z Vaclawem Klausem  
Podobne tematy
Klaus: należy zlikwidować MFW 3
Cały sejm za Klausa 43
Skandal w Pradze10
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2422
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 04 Sty '09   Temat postu: Wywiad z Vaclawem Klausem Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Wywiad z Vaclawem Klausem dla Hospodářskich novin"

Ja zasadniczo protestuję przeciwko fatalnemu ograniczeniu suwerenności Republiki Czeskiej i przeciw temu, że sprawy, o których niepotrzebnym jest decydować gdzieś indziej, będą rozstrzygane w Brukseli. Nie jest to moje stanowisko, że dochodzi do przeniesienia kompetencji z poszczególnych państw członkowskich na Brukselę. To nie jest stanowisko Klausa, a oczywista prawda, jasno opisana w Traktacie Lizbońskim, gdzie jest wykaz tych kompetencji, które są przekazywane.

Petr Simunek : Jak widzi Pan rok, do którego wstępujemy? Zaczynamy jako kraj przewodniczący UE i to w chwili, gdy gospodarką światową rządzi kryzys.

Wacław Klaus: Pan wymienił teraz dwie rzeczy, które mają absolutnie nierówną wagę i znaczenie. Rok 2009 będzie rokiem bardzo problematycznym na całym świecie, tudzież dla naszej gospodarki, co dotknie mnóstwo ludzi bezpośrednio lub pośrednio. Z drugiej strony, nasze przewodnictwo jest rzeczą, która przede wszystkim dotknie te polityczne elity rządowe i ewentualnie ich agentury. Ale normalnego człowieka to przewodniczenie nie dotknie.

ETYKIETKI
....................

PS: Przeanalizujmy to stopniowo. Najpierw Europa. Poprowadzimy Unię Europejską przez pół roku. Czy wie Pan, czego Europa boi się najbardziej?

WK: Po pierwsze, nie potrafię myśleć w kategorii Europy. I podziwiam każdego, kto myśli za Europę, kto sądzi, że to on jest właścicielem Europy, i kto uważa, że może mówić za Europę. Na szczęście nikt taki nie istnieje. Możemy porozmawiać inaczej, o tym, czego boi się Unia Europejska. To jest całkiem odmienne rozważanie.

PS: Sądząc po reakcji mediów europejskich i światowych, najbardziej Pana się boją.

WK: Jeżeli by to była prawda, to dobrze.

PS: Przeczytam Panu parę tytułów: "Porywczy Czech chce być twarzą Europy" (New York Times "). "O, Boże, teraz przyjdzie Klaus" (Die Presse). „Prowokator z Pragi "(The Times). "Klaus obrzydzi Europę?" (Der Spiegel). "Ponury Klaus" (Le Monde).

WK: Zatem po pierwsze, to etykietowanie jest zabawne. Mnie można wytknąć szereg rzeczy, ale bym był choleryczny, jak gdzieś przeczytałem, i żebym był porywczy i kłótliwy i gburowaty, to wydaje mi się całkowicie niedorzeczne, to nie jest moja natura. Wszystko to da się sprowadzić do jednego wspólnego mianownika. Utrzymuję wciąż odmienny pogląd na to, jaka jest organizacja Europy. Nic więcej, nic mniej. Ze zrzędliwością, cholerycznością, porywczością to nie ma absolutnie nic wspólnego i temu muszę zaprzeczyć bardzo, bardzo stanowczo.

DELEGACJA Z PE
...........................

PS: W grudniu doszło do bezpośredniego poróżnienia Pana z delegacją Parlamentu Europejskiego, następnie nie wprost skrytykował Pana francuski prezydent Sarkozy. Dlaczego to nie przydarza się innym europejskim mężom stanu, a tylko Panu?

WK: Nie powiedziałbym, że doszło do mojego poróżnienie z tymi europosłami. To była zwyczajnie standardowo zaplanowana wizyta. Przed rozpoczęciem naszej prezydencji , z grupą posłów Parlamentu Europejskiego, do której podchodziliśmy jak do każdej innej. Poróżnienie nie było moim dziełem, bo gdybym chciał doprowadzić do poróżnienia, musiałbym przerwać te negocjacje, a tych panów wyprosić z Zamku Praskiego. Niczego takiego nie zrobiłem. Sądzę, że zachowałem się bardzo przyzwoicie. A krytyka Sarkozy'ego nie jest niczym wyjątkowym, jak sądzę. Wątpię, aby przeczytał protokół z tego spotkania. Myślę, że ktoś mu coś nakukał a on chętnie to wykorzystuje.

O TRAKTACIE LIZBOŃSKIM
.....................................

PS: Obawy względem Pana są z powodu Pańskiego stanowiska w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Wielokrotnie Pan stwierdza i zauważa, że przez Traktat Lizboński zostaniemy pozbawieni większego zakresu uprawnień, niż w tej chwili możemy sobie wyobrazić. I że to jest rzecz, która może zagrażać suwerenności państwowej ČR. Jak to według Pana jest?

WK: Ja zasadniczo protestuję przeciwko fatalnemu ograniczeniu suwerenności Republiki Czeskiej i przeciw temu, że sprawy, o których niepotrzebnym jest decydować gdzieś indziej, będą rozstrzygane w Brukseli. Nie jest to moje stanowisko, że dochodzi do przeniesienia kompetencji z poszczególnych państw członkowskich na Brukselę. To nie jest stanowisko Klausa, a oczywista prawda, jasno opisana w Traktacie Lizbońskim, gdzie jest wykaz tych kompetencji, które są przekazywane. Przeciwko temu muszę zdecydowanie protestować. I nie jest to porywczość, choleryczność, zrzędliwość, jeśli użyć tych trzech określeń. To jest zdecydowane stanowisko, że w Traktacie Lizbońskim napisano o tym jasno, zrozumiale dla każdego. Myślę, że jest to z gruntu fałszywe, ponieważ potrzebujemy, aby decyzje podejmowano w miejscach, gdzie należy je podejmować.

Dlatego, jak zawsze mówię, kiedy coś rozstrzygamy – pomijając decyzje prywatne - rozstrzygamy to na poziomie gmin, miast, regionów, państw i niewiele zostaje do rozstrzygania na poziomie całego kontynentu. Powtarzam – strasznie niewiele.


więcej w linku - http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/1858/ oraz tu - http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2209552
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dobre:

Cytat:
PS: Ci, którzy wspierają lub akceptują UE powiedzą Panu, że ten instrument [tzn. podejmowanie decyzji większością] jest po to, aby UE mogła funkcjonować szybciej i bardziej efektywnie.

WK: Najszybszym systemem podejmowania decyzji jest system dyktatury jednego człowieka, który nie zmarnuje czasu na gburowate, porywcze i choleryczne komentarze tych, którzy nie zgadzają się z jego decyzjami. To bardzo szybki, efektywny system. W przeciwieństwie do niego wynaleziono metodę dłuższą, powolną, skomplikowaną, która nazywa się demokracja. Traktat Lizboński jest metodą, jaka ma zbliżać do tego pierwszego i oddalać od drugiego.



Najlepiej umieścić to w preambule Traktatu Lizbońskiego i dodatkowo wyryć nad wejściem do Parlamentu Europejskiego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pumpkinhead




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he az dziw bierze ze ktos tak bystry znalazl sie u wladzy w tak waznym dla ludzkosci czasie

jestem pelen podziwu i choc nie zgadam sie w calosci z tym co mowi zaczynam powoli wierzyc ze cos moze sie zmienic na lepsze Smile

czesi zawsze byli madrym narodem , oby tak dalej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tamto towarzystwo nie toleruje odmiennego zdania. Zamiast argumentow uzywaja epitetow.
Niech Bog i sluzby bezpieczenstwa dobrze strzega Klausa aby nie stalo sie tak jak z Heiderem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czesi byli zawsze mądrym narodem" Wink Przede wszystkim wygodnym. Nie na darmo mają etykietkę konformistów. Najpierw przyklaskiwali Hitlerowi i podali jemu Czechosłowację jak na talerzu. Potem przyklaskiwano komunistom. Byli tak gorliwi w manifestowaniu swojej sympatii dla ZSRR, że ulice i domy na codzień były tak przystrojone radzieckimi flagami, co u nas można było zobaczyć tylko w czasie pochodów 1 maja. Ja sama to widziałam na pocz. lat 80 tych. Przejeżdżałam akurat przez Czechosłowację. I aż mnie zatkało ze zdumienia. Wszędzie było pełno czerwonych transparentów z sierpem i młotem. Smile U nas przecież był taki sam ustrój, ale coś takiego? I po co taka gorliwość ze strony Czechosłowacji? Po prostu mają taki charakter. Chcieli przedobrzyć. Tak samo obecnie przedabrzają swoją polityką wobec USA. Choćby sprawa Tarczy. Jak szybko, i z jaką gorliwością się zdecydowali. Okazują jeszcze większą psią miłość do USA niż polski rząd razem z prezydentem. Dziwi mnie sposób myślenia niektórych z Was. Z jednej strony okazujecie niechęć do Busha i polityki USA, a z drugiej strony jesteście zafascynowani Klausem i całym tym proamerykańskim czeskim rządem. Macie dziwny sposób myślenia. Rolling Eyes Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I pewnie dlatego w Czechach miała miejsce Praska Wiosna zakończona krwawą interwencją wojsk Układu Warszawskiego z udziałem wojsk polskich?

Jak czytam takie brednie o tym jak to jakiś naród jest zły i w ogóle to po prostu nie mogę nie wytknąć bezsensowności takich poglądów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pumpkinhead




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara: wlasnie to mialem na mysli, oni moim zdaniem jakos potrafia zachowac wewnetrzny dystans od calych tych pieprzonych systemow i ukladow i zajebiscie na tym wyszli. niejeden konflikt szedl tam i z powrotem i wszystkie 'zabytki' stoja cale. po co komu sie zabijac za kawalek materialu. a dwa ze jakoś nie ma tam nieustannego oskarzania sie kto z kim kiedy wspolpracowal. moim zdaniem maja duzo bardziej otwarte myslenie od nas. prywatnie mam kilku czeskich przyjaciol i oczywiscie nie chce generalizowac za bardzo co do obywatelstwa ale jednak daze ich wielkim szacunkiem. byc moze zbyt osobiscie podszedlem do tematu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wywiad z Vaclawem Klausem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile