W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gazety, których nigdy nie zobaczymy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4733
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 31 Gru '08   Temat postu: Gazety, których nigdy nie zobaczymy Odpowiedz z cytatem





Prawda, że jak oryginał? Smile Niestety można tylko pomarzyć...



Wszystkie powyższe gazety zostały zmienione przeze mnie, w stylu odpowiadającym każdej z nich. Na razie dla próby, na szybko, by pokazać, co mam na myśli. Oczywiście powyższe tematy to pierwsze, jakie mi wpadły do głowy. Ustalimy to razem.

A są to przygotowania do przedsięwzięcia, o którym pisałem w swoim podaniu(http://prawda2.info/viewtopic.php?p=66401#66401):
FreeG napisał:
Byłbym niezmiernie uradowany z pomocy w projekcie, którego zarys odnalazłem właśnie tu. Polega na tym, by stworzyć bliźniaczo podobne nagłówki największych polskich gazet, podejmując jednak tematy, których pisma w rzeczywistości nigdy by nie wzięły pod uwagę. Mam chęci i możliwości, by tego dokonać. Brakuje mi tylko wsparcia, np. by napisać kilka artykułów na pierwszą stronę w konkretnym stylu, zależnie od tytułu (zająłbym się jedynie aspektem graficznym) i dokonać regularnej oceny. Niestety dla dzisiejszego społeczeństwa, wiarygodności jakimkolwiek informacjom dodaje logo.

Kabul14 napisał:
jak coś będziesz robił to mogę podjąć się napisania czegoś o globalnej ściemie...troszkę ostatnio o tym czytałem i mogę spróbować...tylko musisz napisać na kiedy...mam trochę braki w czasie teraz...doba mogła by mieć 40 godz. Very Happy

Trzymam za słowo. Wink

Na kioskach są montowane zewnętrzne obudowy, w które sprzedawca wsuwa dzienniki, by je zareklamować. Przerobione strony tytułowe, wydrukowane w odpowiednim formacie można naklejać na wierzch.
Daję sobie rękę uciąć, że przeciętny przechodzień automatycznie uwierzy we wszystko, co napiszemy, zanim zorientuje się, że to kopia. A to tylko dlatego, bo widzi logo wielkiego pisma. Zdolnych do myślenia pobudzimy do refleksji.

Bardzo proszę o uwagi, komentarze i pomysły, a tymczasem przesylam nadzwyczajne wydanie "Rzepy" Very Happy
Po ustanowieniu NWO, ludzkość się buntuje Very Happy :

(Oczywiście w obliczu prawdziwej rewolucji zastosowanoby jeden ze znanych trików. W przypadku zwykłej narodowej żałoby logo każdego z mediów jest drukowane w kolorze czarnym, a wraz z wzrastającą wagą wydarzenia, wygląd pisma zmienia się coraz bardziej i tabloidyzuje nawet poważne dzienniki. Moglibyśmy więc oczekiwać bezwzględnego usunięcia reklam i wszelkich zbędnych elementów. Zostałoby jedynie logo i wielki, bijący w oczy tytuł, a artykuły dopiero na drugiej stronie. W trakcie np. długiej światowej rewolucji, po pewnym czasie układ strony wróciłby do normy, zachowując jednak wyjątkowy wyraz np. poprzez czare tło.)

Ale to nieistotne. Zajmijmy się meritum. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitalny pomysł! Naprawdę! Warto go rozwinąć.

Wydaje mi się, że te patenty mają bardzo dużą szansę GO VIRAL!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł jest świetny tyle że widzę jedno małe ale te tytuły byłyby niezrozumiałe dla większości potencjalnych odbiorców. popytajcie w kręgu swoich znajomych czy słyszeli o grupie bilderberg? No ale gdyby dać tytuł prezydent izraela kochankiem obamy? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie prawie się nabrałem Smile
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetny pomysł! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiehie niezle, coraz lepsze pomysly sie tu tworza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu genialne.

Będę obserwował co dalej wyjdzie z tego projektu.
_________________
Więcej zrozumiesz patrząc oczami zamkniętymi. Więcej dostrzeżesz, mając otwarty umysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę być odebrany jako obrońca "merdiów", ale wydaje mi się, że tutaj zostałby popełniony o jeden krok za daleko. Pomysł może dobry, ale na Prima Aprilis - wtedy według prawa zwyczajowego nikt nie może się obrażać. W innym przypadku - to już jest jawne prowokowanie do pozwów sądowych wobec administatora ze strony wydawców gazet.

Ponadto, pojawia się watpliwość: czy w rozpowszechnianiu Prawdy można posługiwać się mistyfikacją? Czy cel zawsze uświęca środki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kefir




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprostu strzal w dziesiatke
_________________
***Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie***
Oscar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Marudo: cel uświęca środki Smile

a propos: PO planuje sprzedać ostatni polski dziennik:
http://wiadomosci.onet.pl/1889208,327,item.html

do walki oczywiście stanął Axel Springer.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten pomysl jest rewelacyjny! niestety jako osoba ktora zawsze szuka dziury w calym mam watpliwosci odnosnie kosztow tego przedsiewziecia. na pewno trzeba by to bylo wydrukowac w kolorze w dosc duzym formacie. w domu sie nie oplaca tego robic - lepiej by bylo zamowic gdzies wydruk. kolejna kwestia - na jakiej ilosci kioskow wisza te obudowy na prase? bo powiem szczerze ze owszem widzialem je nie raz, ale z drugiej strony wcale nie bylo ich az tak duzo. inna sprawa jest czy ludzie w ogole na to zwracaja uwage? ale juz mniejsza z tym.
natomiast co do tresci to ja nie widze najmniejszego problemu. malo - chocby na tym forum - tekstow ktore spokojnie mozna by bylo wmontowac do takiej gazety jako artykul? kopiuj, wklej i jest. jak nie stad to zawsze mozna poszukac na jakis niezaleznych portalach z niusami.

Easy - nikt nikogo nie bedzie pozywal bo niby w jaki sposob mieli by sie dowiedziec kto za tym stoi? chyba nie bedzie na tych podrobach adresu do tego forum nie? przynajmniej ja tak sobie to wyobrazam. poza tym podszywanie sie pod te medialne prostytutki jest naszym moralnym obowiazkiem Very Happy niech choc raz masy otrą sie o prawde hehhe juz nie przesadzaj tak Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebisty pomysł. Wykonanie też pierwsza klasa. Ja bym poszedł o jeden krok dalej - spreparować całą gazetę pod tym kątem. I najlepiej podmienić gdzieś po drodze do kiosków - niech wezmą do domu i przeczytają. Podobnie jak zrobił "V". Chcesz powiedzieć ludziom prawdę - użyj tego samego medium, jakiego używa "NWO". Cool

Trzeba byłoby mieć dostęp do drukarni i wtyki w Kolporterze. O pewnym zasobie środków nie wspomnę. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak - zwracają, tylko trzeba wydrukować ostatnią stronę Faktu z gołą babką Very Happy

ludzie stojąc na przystanku i czekając na autobus czytają te okienka z prasą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jest jeden pomysł - Metro

codziennie jak idę do pracy ludziki rozdają setki tych bezpłatnych gazet stanowiących gazetę wyborczą w wersji light (agora)

można też stać na światłach i udając sprzedawców rozdawać kierowcom

albo zostawiać w bibliotekach lub barach u dentysty / fryzjera etc na stolikach z prasą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie przyszło Wam na myśl że sami sobie zrobicie kuku. To są tytuły prasowe i ONI to robią legalnie . Legalnie robią ludziom wodę z mózgu . Taką akcją ściągniecie uwagę wszystkich mend jakie tylko są .

Okładki zajebiaszcze thumleft
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainteresowany napisał:
[...]Taką akcją ściągniecie uwagę wszystkich mend jakie tylko są .


To też jest reklama. Każdy PRowiec Ci to powie. Lepiej, żeby mówili o Tobie źle niż w ogóle.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim.
Jestem otwarty na wszelkie sposoby udostępniania tego ludziom. Ale do tego lepsza by była większa rozdzielczość, czyli potrzebne są teksty artykułów i tu właśnie trzeba ustalić, o czym piszemy, jak dużo, kto to zrobi, czy przyznajemy się od razu i np. reklamujemy forum, czy piszemy jakby było to prawdziwe wydanie etc.

porfirij napisał:
Pomysł jest świetny tyle że widzę jedno małe ale te tytuły byłyby niezrozumiałe dla większości potencjalnych odbiorców. popytajcie w kręgu swoich znajomych czy słyszeli o grupie bilderberg? No ale gdyby dać tytuł prezydent izraela kochankiem obamy? Smile

Może i faktycznie nie każdy zrozumie. Trzeba więc znaleźć sposoby łatwiejszego przekazu, choć tematyka trudna.
"Prezydent izraela kochankiem obamy" - brzmi jak typowa sensacja 'Faktu' Laughing Aż się prosi dodać "tylko u nas wyjątkowe zdjęcia z sypialni!" Very Happy

Easy_Rider napisał:
(...)wydaje mi się, że tutaj zostałby popełniony o jeden krok za daleko. Pomysł może dobry, ale na Prima Aprilis - wtedy według prawa zwyczajowego nikt nie może się obrażać. W innym przypadku - to już jest jawne prowokowanie do pozwów sądowych wobec administatora ze strony wydawców gazet.(...)

Niczym zeszłoroczny śnieg obchodzi mnie ewentualna wroga reakcja. Wszyscy dobrze wiemy, że tak właśnie powinny wyglądać pierwsze strony gazet, gdyby tylko media były wolne i jako cel nie miały dezinformacji i ogłupiania. Pamiętajmy również, że nikogo nie oszukujemy - piszemy prawdę.

@Al Kohol - Niestety niemałe pieniądze pójdą na druk, choć mimo wszystko bardziej opłaca się to robić w profesjonalnej drukarni, niż w domu. Jestem stałym klientem w jednej z nich, gdzie 3 wydruki w formacie A3 bez względu na grubość i rodzaj papieru to 10 złotych.

Na początku dopracowałbym same projekty, a potem głowił się, w jaki sposób je rozpowszechniać. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper Flak




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 18
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszym dobrym znakiem istnienia ruchu oporu nwo byłby artykół w prawdziwej prasie o nas. hmmm "ze jacyś terroryści" "że jakaś sekta" lub coś w tym stylu. potrzeba nam akcji prostej aczkolwiek docierajacej najgłebiej jak sie da.

Vlepki nie były takim złym pomysłem ale zostały zignorowane, płyty prawdy trafiały ale do niezbyt duzej rzeszy ludzi.

Wiem, ludziom nie mozna na siłe wciskac propagandy bo moze zakonczyc sie to nie porzadanymi skutkami. Nalzey raczej sformułować i "rozpylic" dobrą brr a raczej złą nowine. Coś co wyjdzie poza granice wirtualnego internetu cos co bedzie mozna dotknac i zobaczyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, i CBA pukającego o 6 nad ranem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
tak, i CBA pukającego o 6 nad ranem


No tak, najlepiej siedzieć cały czas pod stołem ze strachu i nic nie robić tylko chomikować ryż w tapczanie. W ten sposób na pewno coś się zmieni.

Pomysł jest genialny. Tylko nie robiłbym tego na kioskach, bo nikt nie zdąży tego przeczytać a już będzie zdjęte przez pracownika kiosku. Poza tym gliny i straż miejska będą za to wtedy ścigać jako wandalizm. Lepiej byłoby przyklejać to wszędzie gdzie się da i jest dozwolone - tam gdzie zwykle wiszą plakaty z reklamami koncertów itp. pierdół. Prędzej ktoś na taką gazetę zwróci uwagę niż kolejną głupią reklamę. A jak będzie miał chwilę czasu to poczyta i może coś tam mu w głowie zostanie. W takich miejscach powisi też do momentu, aż ktoś nie zalepi czymś innym, a więc trochę dłużej niż do 6:00 rano kiedy kiosk otwierają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Genialne

Genialne
Proponuję, zamiast udawania Metra i drukowania podróbek, założyć własne pismo.
"Prawda2.info
was wyzwoli"
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te gazety w obudowach sa codziennie wymieniane, wiec nie wiem jak sobie to wyobrazacie, tym bardziej ze "kioskarze" wystawiaja obudowy o roznych porach i podmieniajac to przykladowo o 8-9 narazicie sie na opierdziel od gazeciarza... =)

Za kioskami sa te skrzynki, gdzie kurierzy wsadzaja paczki z gazetami - to tam powinno sie wlozyc np kilkadziesiat dodtakow do jakiejs gazety i opisac ze jest to dodatek do gazety. Kioskarz sam odwali za nas robote =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie to samo miałem na myśli co Baccalus dlatego, ze podróba oryginałów na pewno nie spodoba się oryginalnym wydawcom.
Choć sam pomysł i te przykładowe okładki thumleft

Ale własne ulotki - tak jak reklamowe - można dowoli rozdawać i nie muszą być koniecznie kolorowe ani nikogo naśladujące, mogą a nawet powinny być oryginalne jak prawda2.info.

Po co kopiować i przerabiać jakieś g...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walnęłoby się taki plakat na słupie w centrum miasta. Codziennie na takim przejściu zatrzymuje się tysiące ludzi, czekają sobie na zielone światło, nie ma na czym wzroku zahaczyć... więc...., a to co.... Gazeta Wyborcza pisze o zamachach 9/11, ciekawe...



albo tutaj, na ścianie banku - idealne miejsce na pierwszą stronę z Dziennika z wielkim tytułem "Kto jest właścicielem FED?"




Tylko trzeba uważać na kamery, jest ich coraz więcej.
Sam bym chętnie parę takich plakatów rozwiesił. Tylko wolałbym chyba formatu A4, żeby można było nosić złożone w kieszeni i rozwieszać je przy okazji wędrówek po mieście w innych sprawach - żeby nie trzeba było robić w tym celu specjalnych rajdów. Idę sobie gdzieś, mam ze sobą 3-4 plakaty, no to bach tu go walnę i idę dalej załatwiać swoje sprawy. Ale to już indywidualna kwestia, ważne żeby byli chętni, bo jedna osoba niewiele zdziała.

P.S. W sumie to A3 też by dało radę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podróbki mają o wiele większą siłę przebicia niż "własne pismo"

wystarczy zrobić pierwszą i ostatnią kartkę (A2) pomiędzy które wkładamy środek z prawdziwej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gazety, których nigdy nie zobaczymy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile