W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wywiad z szefem MI5  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1165
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 07 Sty '09   Temat postu: Wywiad z szefem MI5 Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1892192,12,1,1,,item.html

Cytat:
Szef brytyjskiego kontrwywiadu Jonathan Evans spotkał się oficjalnie z dziennikarzami gazet "Guardian" i "Daily Telegraph". Był to pierwszy w 100-letniej historii służby wywiad prasowy urzędującego szefa MI5.

Spotkanie było elementem "kampanii otwartości" MI5, ale mimo to nie we wszystkim było jawne. Dziennikarze mogli podać, że wywiad został przeprowadzony w Thames House - siedzibie MI5, ale już nie, na którym piętrze, ani jaki jest rozkład budynku czy wygląd pokoju, w którym toczyła się rozmowa.

Jonathan Evans poinformował, że personel MI5 liczy nieco powyżej trzech tysięcy osób, z czego niemal połowa to kobiety. Przeciętna wieku to niespełna 40 lat. Osiem procent oficerów kontrwywiadu pochodzi z mniejszości etnicznych. Najważniejszym zadaniem MI5 jest walka z terroryzmem islamskim, co nie jest proste, bowiem "łatwiej jest zidentyfikować podejrzanych o terroryzm niż odradykalizować młodych muzułmanów". Kolejnym trudnym zadaniem jest obrona kraju i obywateli przed cyber-atakami, przede wszystkim ze strony chińskich hackerów i cyber-dywersantów.

Szef brytyjskiego kontrwywiadu podkreślił, że współpraca z MI6 - służbą wywiadu działającą poza granicami kraju - oraz GCHQ - służbą wywiadu elektronicznego jest doskonała. Bronił też rządowego projektu ustawy o totalnym podsłuchu internetu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 07 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli takie bla,bla,bla, coś tam, coś tam.
W sumie czego więcej dziennikarze się spodziewali, niechby pogadali mniej oficjalnie to wtedy ewentualnie...
A tak się dowiedzieli jaka jest gaśnica przy wejściu do biurowca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wywiad z szefem MI5
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile