W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Na Co Idą Moje Podatki   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 3604
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 16 Paź '11   Temat postu: Na Co Idą Moje Podatki Odpowiedz z cytatem

http://www.nacoidamojepodatki.pl

Nie trzeba komentować, sami wejdźcie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 17 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek nasuwa się jeden. Utrzymujemy setki ludzi z naszych pensji.

Normalnie pracujący człowiek nie jest w stanie wybić się z zarobkami ponad przeciętność. Zarobi tyle ile zaorze, tyle ile sprzeda, albo tyle ile uzbiera czegoś.
Żeby jego dzienny dochód był wyższy kilka lub kilkadziesiąt razy, niż to co jest w stanie fizycznie zarobić, to musi odebrać innym.
I w ten właśnie sposób jedni okradają drugich a mechanizmem okradania są podatki. Dzięki temu jest możliwa taka dysproporcja, że jeden bierze do ręki miesięcznie 2 zł a drugi 20 tys zł.
Najśmieszniejsze jest również to, że z naszych pieniędzy fundujemy emerytury wojskowym i policji. To my pracujemy na ich emerytury a moim zdaniem, każdy powinien sobie zapracować na emeryturę sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 17 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwna jest ta strona. Smile
tyle się trzeba naklikać - nie wiem po co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 17 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na co idą Twoje podatki i moje też?
W pierwszej kolejności na banki.
VAT 23% nie jest bo tak, tylko rząd AWS-UW (PO i PiS) napożyczali ile się dało, PO i PiS obecnie też, a bankom trzeba oddać więc idzie to z podatków. OK 70% podatków bezpośrednich (dochodowe) i pośrednich (np. VAT) idzie na banki.
W drugiej kolejce są: wojsko i umowy międzynarodowe a więc np. NATO. Polska jest płatnikiem NATO. Polska opłaca sobie sama żołnierzy na misjach.
dalej idą inwestycje najdroższe na świecie jak stadiony:) tak, tak...
Ci bezrobotni, emeryci i reszta to zaledwie 5%.
Was nauczyli, by oskarżać o brak pieniędzy bezrobotnych i emerytów tudzież pielęgniarki i nauczycieli a tym czasem największym krwiopijcą waszych podatków są banki, nota bene te same które finansują kampanie wyborcza PO i PiS - wnioski wyciągacie sami. (choć już za późno to i tak 80% by zagłosowało za AWS-UW jak to miało miejsce tydzień temu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 17 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ jeżeli masz zastrzeżenia zgłoś swoje wyliczenia do autora strony internetowej. System jest dziurawy i sam fakt istenienia uspołecznionego systemu emerytalnego jest idealnym miejscem do nadużyć finansowych przez decydentów, ale nie o to tu. Strona uwagę ma zwracać nie na bezrobotnych i potrzebujących bo akurat w Polsce z takim socjalem jest to najmniejszy problem, prawie żaden. Chodzi tutaj o to na co konkretnie idą te pieniądze i w jakiej wysokosci. Mi po pół litrze wódki wyszło, że duża część idzie na rzeczy które to: np. drogi - pozostawiają wiele do życzenia czy armię, która sama nie jest w stanie się obronić. Mamy przerośniętą administrację, która chłonie te pieniądze grabiąc pod siebie co odbija się na kondycji poszczególnych instytucji.
Składa się na to wiele rzeczy, jak np. wzrost nieproduktywnych miejsc pracy (urzędnicy) kolesiostwo i wszystko co zasilane jest z pieniędzy podatników (ludzi). Moje ostatnie kontakty z urzędnikami przeszły wszystkie możliwe normy akceptacji, tacy ludzie nie znaleźliby pracy w prywatnej firmie (to napewno) czy nawet państwowej o dobrej kondycji finansowej.

Co do finansowania kampanii wyborczych to mylisz się (chyba że mówisz o kopertach), ale miniona kampania kosztowała nas podatników ok 80 milionów, z czego ok 29 mln na rzecz PO, ok 25 mln PiS, ok 20 mln SLD, ok 11 mln PSL.

Mam żal do kreowania sobie przez partię wyborców, których żywi ten system. Mówię o lokalnych biznesmenach i przekrętach związanych z ich działalnością kosztem budżetów samorządowych, politykach, urzędasach.
Trudno mieć pretensje do pielęgniarek, które dyżurują nocami i zmieniają pościel oszczanym i osranym starcom (życie), ale do tych wszytskich biurw, które czują sie bezkarni (wysokie stanowiska) tworzących prywatny folwark za pieniadze podatników i tych zwykłych, które wierzą że ich praca jest "potrzebna".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Na Co Idą Moje Podatki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile