W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pandemia grypy - flu apocalypse   
Podobne tematy
Ptasia grypa, nowa pandemia11
Uwaga czas szczepień rozpoczęty28
Szykuje sie nowy wirus grypy ?9bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (23)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
69 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 74340
Strona:  «   1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 76, 77, 78   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yussuf napisał:
Cytat:
-
Kniziewicz swoje oświadczenie o epidemii oparł na najnowszych wynikach badań, które potwierdziły, że na Ukrainie zachodniej potwierdzono przypadki zachorowań na grypę A/H1N1.

Zlecone laboratoriom zagranicznym analizy będą znane dopiero na początku przyszłego tygodnia.

mtom/sk




Dokładnie to te badania wykonywane są w Anglii. Jak to możliwe, że na Ukrainie nie ma ani jednego laboratorium do zbadania tych próbek. Tak samo było u nas z ptasią grypą.

Jak to możliwe, że jakiś anonimowy urzędnik w Anglii decyduje o tym które stado łabędzi czy kur wybić, a w tej chwili decyduje gdzie rozpętać grypę wśród ludzi. To jest nic innego jak rząd światowy. Nikt tego nie może zweryfikować, a lekarze na podstawie kilku badań automatycznie diagnozują u wszystkich co mają gorączkę tą samą grypę.

Czy jest jedna osoba w Polsce , która potrafi zweryfikować na jaką grypę dana osoba jest chora? Czuję się jakbym mieszkał w dżungli i po leki dla mnie trzeba wysłać aż helikopter do najbliższego miasta odległego o 300km.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak byście się nie przestali bać,
Kwarantanna zamknięte szkoły na Ukrainie; chaos informacyjny
Cytat:

Julia Tymoszenko
Ukraińska rada ministrów wprowadziła kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i podjął decyzję o zamknięciu w całym kraju na 3 tygodnie wszystkich placówek oświatowych - informuje agencja UNIAN.
O decyzji ukraińskiego rządu poinformowała premier Julia Tymoszenko.

Działania te związane są z epidemią grypy A/H1N1, która wybuchła na Ukrainie. - Zleciliśmy także odwołanie wszystkich imprez masowych, łącznie z seansami kinowymi - powiedziała Tymoszenko.

Czy powinniśmy bać się świńskiej grypy?

Według premier Tymoszenko kwarantanna obejmie położone przy granicy z Polską obwody lwowski i wołyński, a także obwód tarnopolski, iwano-frankowski, zakarpacki, czerniowiecki, rówieński, winnicki i chmielnicki.

Fali zachorowań na Ukrainie towarzyszy całkowity chaos informacyjny. Wobec sprzecznych doniesień na temat liczby zmarłych i zarażonych do końca nie wiadomo, ilu ludzi padło ofiarą grypy A/H1N1, a ilu zmarło wskutek powikłań pogrypowych i wirusowego zapalenia płuc.

http://wiadomosci.onet.pl/2069475,12,kwa.....,item.html
dziwne że wszystkie portale maja to na głównym miejscu od rana, dla mnie ten tekst to chaos informacyjny
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:46, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej niepokoja donieisenia o kontrolipojadzow we Francji i szukanie w nich broni.
Mozna sie spodziewac podobnych rochow w innych krajach, tak wiec jezeli ktos kto mieszka jak ja w UK zdecyduje sie na wyjazd do PL moze miec po drodze nie wesolo, oczywiscie zadnej broni nie bedzie mozna wziaz w takim wypadku ale jednak obawy i ryzyko z zatrzymaniem istnieja, a moze to tylko tak propaganda zeby ludzie nie mysllei o wyjazdach itp.
Czy tkos z UK planuje podobny wyjazd na wypadek, przymusowych szczepien w UK lub innych sytuacji ? macie jakies plany ?
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kociu99




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagrożenie A/H1N1. Granica z Ukrainą jeszcze otwarta

W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa trwa spotkanie przedstawicieli wojewódzkich stacji sanitarno- epidemiologicznych i przedstawicieli służb granicznych w sprawie zagrożenia grypą. Powód: sytuacja na Ukrainie - podaje Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak mówi Tomasz Miszczak z GIS, polskie służby sanitarne monitorują sytuację na granicach. - Jesteśmy w stałym kontakcie z ukraińskimi służbami. Osoby przekraczające granicę z Ukrainą są informowane o zagrożeniu grypą oraz o tym, jak się przed nią chronić. Podróżni przyjeżdżający do Polski w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych powinni zgłaszać się do lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzję odnośnie dalszego postępowania - podkreślił Miszczak.

Dodał, że w pierwszych dniach listopada granice polsko-ukraińską będzie przekraczało wielu podróżnych udających się na groby bliskich.

MSWiA: Nie ma powodów do niepokoju

Ukraina ogłosiła epidemię grypy A/H1N1. Tamtejszy minister zdrowia Wasyl Kniziewicz zapowiedział kwarantannę w placówkach oświatowych i zaapelował do mieszkańców Ukrainy o unikanie przebywania w miejscach publicznych.
Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller ocenia, że sytuacja na Ukrainie - w związku z grypą - nie jest jeszcze niepokojąca dla Polski. - Nie mam żadnych przesłanek do tego aby mówić, że to są warunki, które powinny nas już niepokoić - zapewnia minister.

Miller dodał, że w MSWiA trwają spotkania techniczne, które - gdyby zagrożenie oceniono jako realne - zakończyłyby się wydaniem komunikatu dla odpowiednich służb i mieszkańców: - Jestem raczej pewny, że takiego komunikatu nie będzie - zaznaczył szef MSWiA.


Minister zdrowia: Sytuacja jest pod kontrolą

- Sytuacja po polskiej stronie granicy jest pod kontrolą - zapewnia Ewa Kopacz. W Programie Pierwszym Polskiego Radia, minister zapewniała, że kontaktuje się z ukraińskimi służbami i ambasadorem tego kraju:


Ewa Kopacz powiedziała, że na razie nie ma potrzeby zamykania granicy polsko-ukraińskiej. Nie wykluczyła jednak takiego kroku, jeśli sytuacja się zaostrzy. Na razie minister zdrowia radzi unikanie podróży na Ukrainę, jeśli nie ma potrzeby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Granica z Ukrainą jeszcze otwarta - nie to wcale nie jest nakręcanie paniki
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kesh




Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos mi smierdzi z ta Ukraina. Niby skad tam sie wzielo A1H1? Nawet jak jakims cudem pojedyczne przypadku dotarly do tego kraju jak w przypadku Polski to ciezko mi sobie wyobrazic aby od pojedynczych osob chorowalo kilkanascie tysiecy w ciagu 2 tygodni. Moze zle doczytalem ale dziwne jest to wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:46, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumpel wrócił niedawno z wyjazdu na ukrainie i już był na lekach.
Miał jakieś jelitowe powikłania , do tego stopnia że mógł jedynie pić płyny..
Tyle że już mu lepiej , choć dostawał antybiotyki.
To one by grypy nie zwalczyły.
Ciekawe :/ jeszcze kaszlał . może dalej zaraża? Jeszcze na 100% nie wyzdrowiał.
Znajomy z Wrocławia jak coś.
Jeśli coś tu się zacznie rozwijać wiem czyja to będzie wina Wink
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest źle-już nie muszą zamykać granicy...

http://www.tvn24.pl/0,1626423,0,1,swinsk.....omosc.html


Cytat:

14:36, 30.10.2009 /TVN24
Świńska grypa przyszła z Ukrainy do Polski
CHORY W ŁAŃCUCIE

Pacjent ze zdiagnozowanym A/H1N1 i trójka na obserwacji – ukraińska świńska grypa dotarła do Polski.
Cała czwórka leży w powiatowym szpitalu w Łańcucie (podkarpackie), czują się dobrze.
- Chory to chłopak z Ukrainy studiujący w Rzeszowie. Tak zwany szybki test wykrył u niego A/H1N1. Jest w stanie dość dobrym, ma objawy głównie zapalenia gardła - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Łańcucie Bogusława Bielówka.

Pozostała trójka to również Ukraińcy. Pracują w Polsce. Cała czwórka ostatnio przebywała na Ukrainie. Zjawili się w szpitalu z objawami infekcji. - U trzech mężczyzn nie podejrzewamy u nich świńskiej grypy, zostali przyjęci głownie w celu obserwacji – wyjaśnia dyrektor.

170 chorych w Polsce

Lekarka przypomina, że nie ma sensu z objawami grypy od razu iść do szpitala, dużo lepiej jest zostać w domu i nie rozprzestrzeniać infekcji. – Tylko przypadki powikłane, komplikacje powinny być rzeczywiście hospitalizowane – zastrzega.

Według Generalnego Inspektora Sanitarnego do 29 października w Polsce potwierdzono łącznie 170 przypadków zakażenia wirusem grypy typu A/H1N1. Wszyscy chorzy przeżyli infekcję. Na świecie grypa zabiła ponad 6 tysięcy osób.

Tysiąc osób w szpitalach

Wiadomość o "tajemniczym wirusie" na Ukrainie zelektryzowała Polskę w czwartek. Z danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy wynikało, że w trzech okręgach (lwowskim, tarnopolski, iwano-frankowski) na grypę chorych jest 37 923 osoby, hospitalizowano 951 osób, z czego 61 na intensywnej terapii. Na powikłania pochorobowe zmarło 37 osób. 1 osoba zmarła na grypę A/H1N1. 11 jest zakażone tym wirusem.
Zachorowania nasiliły się w od 19 października. W całej Ukrainie zamknięto szkoły i wprowadzono kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju.

kaw//mat


BTW,nie wiedziałem że "ukraińska świńska grypa" różni się czymkolwiek od pozostałych szczepów.No,chyba tym że zastraszonym ludziom groźniej brzmi Smile

EDIT:Juszczenko nakazał Ministrowi Obrony aby przygotowywać mobilne szpitale wojskowe:

http://www.unian.net/eng/news/news-344077.html

Cytat:

[30.10.2009 15:18]
Yushchenko gave instructions to Defense Ministry to prepare transportable military hospitals

President of Ukraine Victor Yushchenko gave instructions to the Defense Ministry to prepare the transportable military hospitals.

According to an UNIAN correspondent, he said this to journalists.

He said that today it is necessary to provide necessary number of places for ill people.

The President said about instruction to the Defense Ministry concerning preparation of the transportable hospitals, which will be used in the case of necessity.


Taka mysl mnie naszła-a co jezeli na Ukrainie mamy początek epidemii jakiejś nowej choroby,nie H1N1?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem jednego, to jakas dezinformacja jest.
Media mowia o epidemi AH1/N1 na Ukrainie, po czym podaja, ze zanotowana jej 11 (jedenascie) przypadkow, w tym 1 smiertelni. No wiec mamy epidemie.

Z drugiej strony 8000 (osiem tysiecy) choruje na cos dziwnego, ostre zapalenie pluc, wysoka goraczka, objawy grypowe (ale nie AH1/N1), zmarlo juz na to z tego co pamietam 30 albo 300 (wiem, roznica, ale nie moge znalezc tej informacji) osob.

W Tarnopolu przez miesiace zalegaly smieci, byly przerzucane jedynie z miejsca na miejsce, tam tetraz jest najwiecej zachorowan.

Ktos tam cos pisal o hiszpance czy czerwonce.

Zgadzam sie z Prrivan'em, nie o swinska grype tutaj chodzi, a w mediach tylko o niej.[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:02, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to zwykły przypadek, niewiem... ale zastanawiające ze wydarzenie na Ukrainie splotły się ze zbliżającą dużą "migracją ludności" w związku z obchodami świeta zmarłych. jak wiadomo te tereny były kiedyś polskie, rosyjskie a i żydów czy cyganów tam nie brak było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 30 Paź '09   Temat postu: Sztorm cytokinowy Odpowiedz z cytatem

Jestem w szoku!

Przed chwilą w TVN-ie podali informację, że to nie wirus zabija a właśnie sztorm cytokinowy.
Oczywiście dziennikarz przygotowujący felieton popełnił błąd i zamiast określenia
sztorm cytokinowy
pojawiło się określenie
sztorm cytokinetyczny
co można porównać do pomyłki
pediatry z pedofilem...
wszak jeden i drugi zajmują się dziećmi Very Happy
Osobną, wartą rozważenia kwestią jest to czy to błąd celowy czy klasyczna ignorancja dziennikarza TVN-u.
Pierwsze czy drugie fatalnie świadczą o tej stacji.
Na plus należy zaliczyć to, że w "takim" medium pojawił się kawałek rzeczowej informacji co w przypadku kiepskich skrótów myślowych wystrzeliwanych zazwyczaj jak z karabinu maszynowego jest wielką zaletą.
Jak się wpisze w "góglu" sztorm cytokinetyczny to słynna wyszukiwarka nie podaje niestety podpowiedzi w stylu:
"czy chodziło ci o: ..."
Czyli ktoś kto usłyszał termin ten pierwszy raz nie ma szans na dowiedzenie się więcej...przykre...

Dla przypomnienia, więcej tutaj -> link
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj to w mediach było wariactwo z tą świńską grypą.
nawet widziałem balickiego jak się dopominał u ministra o natychmiastowy zakup szczepionek. mówił to nic że nie testowane na dzieciach i matkach w ciąży, bo przecież córki prezydenta obamy już się zaszczepiły. Smile pierdolony - a niby poważny i odpowiedzialny minister zdrowia...

a najlepsze były krzykliwe nagłówki onetu o grypie na ukrainie.
39 zgonów, grypa nie jest świńska, tysiące ofiar H1N1, jedna ofiara śmiertelna świńskiej grypy, kwarantanna, granice jeszcze są otwarte, z powodu epidemii grypy ukraina pogrążona w chaosie informacyjnym, informacje są sprzeczne...
japierdole, że też tym ludziom nie wstyd.
jakby to ode mnie zależało wszyscy ci dziennikarze mieliby limit 1 post/dzień. dla ich własnego dobra
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze że nie oglądam tv i nie czytam onetu, człowiek jest zdrowszy... lepiej poświęcić ten czas na granie w fife :d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:28, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w sumie zabawne.
choć jakby się tam przejmować to faktycznie można sobie życie z deka rozstroić Smile
srał ich pies, razem z ich świńską grypą.
zawsze można znaleźć plusy w obecnej sytuacji.
wycieczki do meksyku pewnie potaniały - można korzystać.
na ukrainę pewnie też, o ile pojeby nie zamkną granic.

ta świńska grypa bardzo przypomina efekt cieplarniany - ludzie są przekonani że istnieje i jest niezwykle niebezpieczna, choć nie ma na to żadnych racjonalnych dowodów. dadzą się opodatkować, ograniczyć swoje prawa, byle tylko wyeliminować choć trochę to zagrożenie. wszystkie kraje uczestniczą w tej histerii; od usa, przez europę, rosję iran, az po chiny i japonię...
wyobraźcie sobie mieć moc kreowania tego typu faktów.
do dziś nie rozumiem jak to działa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi dla TVNu dajesz limit jeden post dziennie to wypadało by zwiększyć limit dla mnie ja nie robię takiego chaosu jak oni Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Bimi dla TVNu dajesz limit jeden post dziennie to wypadało by zwiększyć limit dla mnie ja nie robię takiego chaosu jak oni Wink


Ja myślę, że Bimi widzi raczej miejsce TVN-u w Pierdolni Very Happy
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, no to jesteśmy oficjalnie od dzis ekstremistami, czy to juz to samo co teorrrysci czy jeszcze poczekamy az nas tak zaczna nazywac...

England Chief Medical Officer Calls H1N1 Vaccine Resistors “Extremists”

Cytat:
Steve Watson
Infowars.net
Friday, Oct 30, 2009

The Chief Medical Officer in England has described those who are speaking out against the mass swine flu vaccination campaign as “extremists”.

England Chief Medical Officer Calls H1N1 Vaccine Resistors Extremists 301009vaccineThe comment made by Sir Liam Donaldson, the government’s senior advisor on health matters, was highlighted in a Times of London article today.

“We have had a lot of unfair public criticism and attacks in an attempt to scare people about a vaccine that’s potentially life-saving,” Donaldson said in reference to anti-vaccination posters depicting the H1N1 shot as a “weapon of mass destruction”.

“We have seen it before with vaccines like MMR [the combined jab for measles, mumps and rubella], and now extremists are doing the same thing again.” he added.

Nicola Sturgeon, the Scottish Health Secretary added:

“Vaccination is our best defence against this virus and I urge everyone who is in the priority groups to accept the vaccine when invited to do so.”

Donaldson’s remarks are ill thought out considering the fact that senior neurologists have voiced concerns over the adjuvants in the H1N1 flu vaccine and the fact that it has been rushed through safety procedures, with manufacturers provided with blanket immunity from potential lawsuits.

In addition, multiple opinion polls have revealed that half of GPs in Britain have severe reservations and doubts over the safety of the shot.

A much larger Nursing Times magazine poll in August also found that 30% of all frontline nurses said they would refuse to be immunized, with another 33% saying they were unsure over the vaccine.

50% of pregnant women in the UK have also said they will refuse the vaccine.

No matter, apparently the government believes you are an “extremist” if you don’t shut up and take it.

Donaldson’s comment is also especially relevant in the wake of news that police in Britain have defined political activism as “domestic extremism” and are treating people who attend demonstrations as criminals, cataloguing them on multiple national databases.


http://www.infowars.com/england-chief-me.....xtremists/
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w okręgu lwowskim, jedyne co słyszałem, to ,że na granicy dzisiaj był lekarz, który badał każdego przyjezdnego z Ukrainy, celnicy podobno używali rękawiczek, ale nie jestem pewny, obecnie Służba Celna zastanawia się jeszcze nad maskami. Z tego co słyszałem nie ma paniki, to media tylko tak rozdmuchują te informacje..
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zycie takiego lekarza, czy pielegniarki opiera sie na szczepionkach... Przejebany zawod maja.
BTW. Dzuma Camusa mi sie przypomina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:37, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny SZOK!

Donoszę za Bein'ami:

Pani Maja Narbutt opublikowała mocny artykuł w Rzeczpospolitej na temat grypy i tematów podobnych.
Nie robi z nikogo wariata - stawia wiele pytań i to ludziom na ważnych stanowiskach związanych z ochroną zdrowia w Polsce.
Cytat:
...- Czy można pod groźbą wycelowanych karabinów zmusić kogoś do zaszczepienia się? Rządy niektórych państw zapowiedziały, że jesienią przeprowadzą powszechną akcję szczepień przeciw grypie pandemicznej - mówi dr Paweł Grzesiowski z Narodowego Instytutu Leków. - Taki przymus chyba oznacza zawieszenie swobód obywatelskich.
...Różnica między szczepionką dla plebsu i dla establishmentu polega, najogólniej rzecz biorąc, na tym, że szczepionka dla politycznych i wojskowych elit pozbawiona jest pewnych domieszek, tzw. adiuwantów – czyli kontrowersyjnych substancji wzmacniających jej działanie. Pozwalają one wyprodukować szczepionkę szybciej i taniej - ale mogą wywołać nadreakcję organizmu i trudne do przewidzenia konsekwencje.
...
I taki przekaz w Niemczech odebrano - największa w dziejach Niemiec akcja masowego szczepienia, która ma kosztować rząd 600 mln euro, załamała się.

Niemieckie autorytety lekarskie nie kryją swego sceptycyzmu wobec masowych szczepień, podważając niedwuznacznie bezstronność WHO.


Coś takiego w mainstream'owym medium to jest rzecz niespotykana - NAPRAWDĘ!
Przeczytajcie - warto -> link

Zrzut ekranu ->..

Z drugiej strony reklama na stronie Bein'ów to taki delikatny przyjacielski nożyk w plecy dziennikarza mainstream'owego.

Piszę to zupełnie poważnie -> staram się kupować i wspierać Rzepkę jak tylko można gdyż mimo obowiązującej linii stać tych dziennikarzy na poruszanie się po grząskim terenie.
Czy będzie to Rzepa czy inna gazeta nie ma znaczenia. Niezależni dziennikarze są ostoją demokracji.
Nie można pozwolić na to aby zamiast nas dziennikarzom płaciły koncerny!...
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe wprowadzenie stanu wyjatkowego na Ukrainie,pewne jest rozpoczęcie masowych szczepień ludności:

http://mignews.com.ua/en/articles/376537.html

Cytat:

// 30.10.2009 // 10:25 //
Number of victims to unknown virus growing! State of emergency to be imposed in Ukraine? (updated at 11:04 am)
MIGnews.com.ua

Yesterday, on October 29 some media reported that allegedly in the Ternopil Region cases of ill people with typhus were registered, and that militarized detachments limited entrance and departure from the territory of the Ternopil Region. However, the Public Relations Center of the Ministry of Emergencies in the Ternopil Region denied information about it.

Yesterday, on October 29 the chief physician of the regional sanitary-epidemiological station Halyna Hrynchuk assured that Kyiv Region is ready for prophylaxis and treatment of influenza, reported Yulia Makoveeva, MIGnews.com.ua correspondent.

In the Ternopil Region 25 percents of infectiologists who worked with patients with acute respiratory viral infections are ill, the chairman of the Association of infectiologists of Ukraine Mykhaylo Andreychin reported yesterday, on October 29 at a press conference.

"One fourth of doctors had such a disease or they are ill with it now. Fortunately, they are recovering now and soon again be able to work", - said Mykhaylo Andreychin.

Yesterday, on October 29 in Morshyn, Lviv Region a doctor from a local hospital, who contacted with patients with viral infection and visited them, died, is reported by the Deputy Chief of the Health protection department in the Lviv Region Iryna Mykytchak. According to her, a 56-year-old woman "had been previously diagnosed with pneumonia," UNIAN reports.

The medical facilities in the Lviv region have medicines for treatment of influenza and acute respiratory infections for the three-day supply, is said in the summary of information of the General Directorate of Health Protection in the Lviv Regional at the State regional Administration, UNIAN reported.

Because of the mass acute respiratory infections residents of the Lviv Region began to buy up antiviral drugs and flu masks. Yesterday, on October 29 the Lviv residents could not purchase masks. Consequently, the director general of the Lviv regional pharmaceutical corporation Nelia Byk appealed to all residents of the region with the request not to buy drugs without the need, Glavred cites the Ministry’s report as saying.

Ministry of Health recommends using the methods of traditional and alternative medicine for prevention of acute respiratory viral diseases, including influenza, Ukrainian News cites the report of the Ministry as saying.

According to experts of Ministry of Health, filling nutrition, conditioning to the cold and frequent airing of premises are effective during the period of active disease. Also, the Ministry recommends using general health-improving and tonic immunomodulatory drugs. In addition, the Ministry recommends frequent hand washing and cover a nose and mouth with a handkerchief when coughing and sneezing.

The number of people suffering from unknown virus in Ukraine is growing. According to the latest data of Ministry of Health, 30 deaths of flu and acute respiratory viral diseases have been recorded, starting from October, 19, in the Ternopil, Ivano-Frankivsk and Lviv Regions. In particular, from October, 19 and until 04:00 p.m. on October 29 6 deaths have been recorded in the Ivano-Frankivsk Region, 12 - in the Lviv Region (including 1 child) and 12 - in the Ternopil Region. As of 04:00 p.m. on October 29 the number of people sick with influenza and acute respiratory viral infections in these regions has reached 37, 923 people, 951 out of them have been hospitalized.

11:04 a.m. The information has been received that 3 people died from complicated pneumonia for the last 3 days in Chernivtsi. In total, during the last day the number of people sick with acute respiratory vital infections in Chernivtsi increased from 2,623 to 4,053 people. Only in 8 cases influenza was diagnosed.

According to the doctors, now in Chernivtsi unidentified viral infection is being observed. The first results of virological studies that will identify the virus, will be ready only in two weeks.

Also, three people died in the Rivne Region, and one person- in Transcarpathia.

In total, according to unconfirmed reports, 37 people died.

In connection with this anti-epidemic measures are introduced at the Lviv railway.

A spokesman for the chairman of the Lviv regional state administration Olha Kulyk also reported that "Lviv airport and Lviv Customs are under control”.

The Ternopil Regional Council decided to hold an extraordinary session on October 30. MPs will start the meeting at 02:00 p.m. today.

The emergency antiepidemic and antiepizootic Committee will be gathered today in the Cabinet of Ministers, declared First Deputy Prime Minister Olexander Turchynov in the air of 5 Kanal.

In addition, commenting on the growth of drug prices, he appealed to owners of pharmacies: "Stop be a parasite on the problems of citizens and do not play with the prices because we will have to answer for it. We are not joking, and we will act fairly tightly."

Olexander Turchynov also said that the leadership of the Ternopil Regional Health Protection Department "waited for a few weeks, did not informed the center and only after they had realized they would not cope with the situation, attended the press conference, instead of immediately informing Kyiv”.

Poland is keeping an eye on the situation with a possible virus epidemic in Ukraine. But while the State Sanitary Inspectorate of the country (GIS) does not see reasons to limit or close traffic on the common border. According to the GIS, the inspection has instructed its offices in Rzeszow and Lublin strengthen sanitary control at checkpoints on the common border, as well as monitor the current situation. In addition, the service should inform travelers about the possible threat of the epidemic and prevent the need to immediately contact a doctor in case of symptoms appearing.

GIS representative noted that from October 31 to November 3 the number of Poles crossing the Polish-Ukrainian border, will increase because many people will visit the cemeteries in Ukraine.

Member of the Verkhovna Rada Committee on Health Lilia Hrihorovich (Our Ukraine-People’s Self-Defense faction) is convinced of the necessity to declare the state of emergency in five regions of Ukraine.

MP of the Verkhovna Rada from the Party of Regions faction, deputy chairman of the Verkhovna Rada Committee on Health Viktor Korzh says that the Ministry of Health is not ready to struggle against flu and acute respiratory viral infections epidemic.

Director of the Ukrainian Center for influenza and respiratory infections, the Ministry of Health of Ukraine Olexander Hrynevich is convinced that Ukraine needs a massive vaccination against influenza in connection with a high incidence of acute respiratory infections. By reports of Interfax-Ukraine, UNIAN, Ukrainian News, Ukrainskaya pravda

As a reminder, October 28 flu epidemic in the Ternopil Region, which had appeared a week ago, mowed down nearly 10,000 of residents. Moreover - unknown virus has already killed seven people. Ministry of Health has confirmed 20 deaths from pneumonia in Ternopil, Ivano-Frankivsk and Lviv Regions.

A closed meeting has been held in Ivano-Frankivsk, at which participants agreed that epidemic of the so-called "pneumonic plague" is being spread throughout Ukraine. But the problem is its form is unknown, it is ATYPICAL nobody knows how to treat it.


Nieźle,piszą już o "tak zwanej" chorobie o nietypowych objawach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w tvn24 Wiceminister Zdrowia Adam Frątczak, który w Ministerstwie odpowiada m.in. za zakup i dystrybucję szczepionek powiedział, że w już są na ostatniej prostej w rozmowach z koncernami farmaceutycznymi, i że niektóre kraje tak jak Niemcy, które chcą zaszczepić tylko 13% swoich obywateli, kupiły za dużo szczepionek, a niektóre nie kupiły wcale. W ciągu kilku dni zakończą negocjacje.

No to chyba już wiadomo co nam za szczepionkę chcą (od)kupić.
W poniedziałek zbiera się Komitet Pandemiczny.

Poza tym, czy ktoś ma jakiś pomysł jak przekonać dziennikarzy do społecznej odpowiedzialności, nie zasiewania paniki, szukania rewelacji tam gdzie jej nie ma? Załamka. Dlaczego w ogóle nie porównują statystyk związanych chorowalnością na świńską grypę i zwykłą grypę? Bo naraziliby się na śmieszność. Jak długo jeszcze będą takimi świ...etnymi dziennikarzami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ukraina: zniknęły pieniądze na walkę z AH1N1

W czasie przygotowań do epidemii grypy AH1N1 doszło do licznych nadużyć. Chodzi przede wszystkim o zakup systemów, które mają zidentyfikować ten typ choroby. Nie ma też śladu po pieniądzach przeznaczonych na walkę z epidemią. Sprawą zajęła się już Prokuratura Generalna.

Okazuje się, że przetarg na zakup systemów, które mają zidentyfikować zakażenie grypą AH1N1, wygrała firma, która nie produkuje takich urządzeń – ujawnia ukraiński opiniotwórczy tygodnik „Dzerkało Tyżnia”.

Trudno też znaleźć ślad pozostałych pieniędzy z 50 milionów hrywien, (ok. 17 mln zł), które zostały przeznaczone na walkę z epidemią jeszcze wiosną. Stąd na przykład brak leków, na który skarżą się zachodnie obwody kraju, choć Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że ich ilość jest wystarczająca.

„Dzerkało Tyżnia” zwraca także uwagę, że władze opóźniały ujawnienie informacji o przypadkach grypy AH1N1. Spowodowało to panikę wśród Ukraińców.

Tygodnik zadaje także pytanie, jak można było leczyć chorych, jeżeli minister zdrowia twierdzi, że nie ma ostatecznej diagnozy, jaki typ grypy doprowadził do śmierci ponad 30 chorych.

Minister zdrowia, Wasyl Kniazewycz proponuje także przeprowadzenie szczepień w centralnej i wschodniej Ukrainie. Zdaniem lekarzy, taki krok w czasie epidemii to „nie błąd, a przestępstwo”.

http://www.tvp.info/informacje/swiat/ukraina-zniknely-pieniadze-na-walke-z-ah1n1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragiczna historia młodej, zdrowej kobiety (cheerleaderka) po szczepionce - skutkiem ubocznym jest dystonia neurowegetatytwna. Poruszanie się ułatwia jej chodzenie do tyłu... Współcześni doktorzy Confused Mengele

Very Sad: Cheerleader Gets A Flu Shot & Now She Can Only Walk Backwards!

_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:
Mieszkam w okręgu lwowskim, jedyne co słyszałem, to ,że na granicy dzisiaj był lekarz, który badał każdego przyjezdnego z Ukrainy, celnicy podobno używali rękawiczek, ale nie jestem pewny, obecnie Służba Celna zastanawia się jeszcze nad maskami. Z tego co słyszałem nie ma paniki, to media tylko tak rozdmuchują te informacje..
no właśnie - tak myślałem. panika jest.. w mediach. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 76, 77, 78   » 
Strona 53 z 78

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pandemia grypy - flu apocalypse
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile