W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niepokojący raport rządu USA  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 799
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marinho




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 181
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 21 Lis '08   Temat postu: Niepokojący raport rządu USA Odpowiedz z cytatem

Niepokojący raport - alarmujący obraz przyszłości świata

http://wiadomosci.onet.pl/1866723,441,item.html

Alarmujący obraz przyszłości; niestabilnych stosunków międzynarodowych będących wynikiem malejących wpływów Stanów Zjednoczonych, rozdrobnienia władzy i narastających walk o kurczące się zasoby naturalne; odmalowuje opublikowany właśnie amerykański raport rządowy.
Raport "Global Trends 2025: A Transformed World," ("Globalne Trendy 2025: Zmieniony Świat") został przygotowany przez Narodową Radę Wywiadu, by amerykańscy politycy począwszy od obejmującej rządy w styczniu administracji prezydenta-elekta Baracka Obamy lepiej zdawali sobie sprawę z czynników, które w dużej mierze będą kształtować główne międzynarodowe trendy, i które będą miały wpływ na ewentualne konflikty do roku 2025.

- Chociaż Stany Zjednoczone najprawdopodobniej pozostaną najbardziej liczącym się aktorem na światowej scenie, to potęga USA; nawet ta militarna ; będzie maleć. Kurczyć się też będą wpływy i możliwości wywierania rozmaitych nacisków - stwierdza raport, który jest czwartym z serii opracowań przygotowanych przez Narodową Radę Wywiadu. Raport stwierdza, że "międzynarodowy system ; w takim kształcie jak został stworzony po drugiej wojnie światowej ; zmieni się nie do poznania do roku 2025 w związku z pojawianiem się nowych światowych potęg, globalizacją ekonomii, i historycznym transferem bogactwa i gospodarczych wpływów z Zachodu na Wschód, a także w związku z rosnącymi wpływami na międzynarodowej scenie graczy nie reprezentujących żadnych państw". Według raportu świat znajduje się obecnie w trakcie bezprecedensowego "przeniesienia światowego bogactwa i potęgi" z Zachodu na Wschód, który jest wynikiem długofalowego "wzrostu cen ropy i towarów", a także stopniowego przerzucania produkcji i niektórych usług do Azji.

Mimo że potęga i wpływy Ameryki będą maleć, to obowiązki i obciążenia pozostaną takie same. "Mimo obserwowanego ostatnio wzrostu antyamerykańskich nastrojów, Stany Zjednoczone najprawdopodobniej nadal będą uważane za kluczowego gracza, zapewniającego równowagę na Bliskim Wschodzie i w Azji" - zwraca uwagę raport. Od amerykańskiej armii nadal będzie się oczekiwać, że będzie odgrywała kluczową rolę w wojnie ze światowym terroryzmem, choć Stany Zjednoczone nie będą już w stanie "podejmować decyzji i działań bez zdecydowanego poparcia silnych i wpływowych partnerów".

Według raportu do roku 2025 największym rywalem Stanów Zjednoczonych staną się Chiny. "W ciągu najbliższych dwudziestu lat Chiny będą miały większy wpływ na to co dzieje się na świecie niż którekolwiek inne państwo" - stwierdza raport, i dodaje, że do 2025 roku Chiny będą drugą co do wielkości gospodarką świata, i wiodącą potęgą militarną. Będą także największym eksporterem surowców naturalnych, a równocześnie krajem, który najbardziej przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Chiny nie będą jednak jedynym krajem, który będzie chciał zapewnić swemu rozwijającemu się i rozrastającemu społeczeństwu amerykański, nastawiony na konsumpcję styl życia. Wzrosną także, choć w mniejszym stopniu wpływy i zapotrzebowanie na surowce naturalne takich państw jak Indie, Indonezja, Iran i Turcja.

Raport przewiduje, że pomijając ostatni kryzys gospodarczy, "bezprecedensowy wzrost światowej gospodarki" będzie oznaczał, że zapotrzebowanie na podstawowe zasoby i bogactwa naturalne, takie jak żywność, woda i ropa, już w ciągu najbliższej dekady "z łatwością przewyższy dostępne środki i zasoby". W ciągu najbliższych dwudziestu lat na ziemi przybędzie około miliarda dwustu milionów ludzi, a zapotrzebowanie na żywność wzrośnie aż o pięćdziesiąt procent. Z powodu szybkiego rozwoju miast znacząco pogorszy się sytuacja jeśli chodzi o stały dostęp do czystej wody pitnej.

Sytuację dodatkowo skomplikuje fakt, że podczas gdy wzrośnie zapotrzebowanie na energię, to "produkcja gazu i ropy nadal będzie skupiona w mniej stabilnych regionach świata". Raport nie wyklucza, że w roku 2025 świat będzie w związku z tym przechodził przez "fundamentalne zmiany energetyczne – będzie odchodził od wykorzystywania ropy, zaś coraz częściej wykorzystywał gaz, węgiel i inne alternatywne źródła energii". Taka zmiana nie zapobiegnie jednak konfliktom będącym głównie wynikiem walki o kurczące się zasoby. I choć według autorów raportu światowe spory "będą nadal skupiały się wokół handlu, inwestycji i pozyskiwaniu nowych technologii" to, jak podkreśla raport, "nie można wykluczyć dziewiętnastowiecznego scenariusza wyścigu zbrojeń, ekspansji terytorialnej, i rywalizacji zbrojnej".

Terroryzm pozostanie jednym z największych problemów, choć terroryści będą mieli znacznie mniejszą siłę przebicia, jeśli dojdzie do przyspieszenia procesów gospodarczej i politycznej liberalizacji na Bliskim Wschodzie. "Jeśli nie będzie miejsc pracy, nie będą istniały prawne środki politycznego wyrazu, to będzie rosło niezadowolenie, rozczarowanie, a co za tym idzie radykalizm, co będzie owocowało zwiększoną rekrutacją młodych ludzi do organizacji terrorystycznych" - ostrzega raport. Sytuację na zawsze niespokojnym Bliskim Wschodzie dodatkowo może skomplikować pozyskanie przez Iran broni nuklearnej. Raport ostrzega, że może to doprowadzić do nuklearnego wyścigu zbrojeń. Jeśli chodzi o kwestie nuklearne, niepokój wywoływać będzie także nieustające napięcie między Indiami a Pakistanem.

Raport zwraca uwagę, że niezbędne jest opracowanie nowych technologii, które zapewniłyby "realne alternatywy wobec paliw pochodzenia naturalnego", i pomogłyby w pokonaniu przyszłych niedoborów żywności oraz braków wody pitnej. W chwili obecnej "wszystkie istniejące technologie nie są w stanie zastąpić tradycyjnych źródeł energii na skalę jaka będzie potrzebna", stwierdza raport. Dodaje, że najbliższe dwadzieścia lat zmian obecnego systemu będzie usiane zagrożeniami i ryzykiem. "Nie da się przewidzieć jaki będzie rezultat" - konkluduje raport.

Tłuamczenie: Onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 21 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wszystkie istniejące technologie nie są w stanie zastąpić tradycyjnych źródeł energii na skalę jaka będzie potrzebna

Czas najwyższy skale zmienić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 21 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niepokojący alarm - <u>USA już nie będzie potęgą</u>. co w tym niepokojącego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 22 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
niepokojący alarm - <u>USA już nie będzie potęgą</u>. co w tym niepokojącego


Jakoś mimo wszystko wolę USA niż np. Ruskich czy Chińczyków. W sumie wybór jest między złymi a gorszymi.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:38, 22 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez zawsze pisałem ze jakbym mial wybierac kraj, w ktorym miałbym sie urodzic - wybralbym USA, ale mimo wszystko jestem cięty na to co sie teraz dzieje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 22 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strach się bać i najgorsze, że nie ma gdzie uciekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 22 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mysle ze to bardzo pozytwyny kierunek rozwoju sytuacji.
Amerykanie i wielu biednych ludzi na swiecie odpocznie od imperium amerykaskiego, beda mogli zyc tak jak chca.
Uciesza sie w USA, Iraku, Afganistanie, Iranie, Afryce i moze w Czechach i Polsce gdy USA nie bedzie mialo kasy na te prowokacyjna tarcze.
Ja bede bardzo zadowolony.
Ameryka to byl kiedys raj. Teraz to syf z resztkami wolnosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 24 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko dlaczego te wszystkie ostatnio powstające "raporty" mówią o przyszłości i to odległej ?
by JKM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 24 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
ja tez zawsze pisałem ze jakbym mial wybierac kraj, w ktorym miałbym sie urodzic - wybralbym USA, ale mimo wszystko jestem cięty na to co sie teraz dzieje


A ja codziennie rano dziękuje Bogu ,że nie urodziłem się Amerykaninem.

Ja to rozumie ,
że ktoś wysoko , lecz marnie wykształcony pochodzący z dużego miasta, lub wiochy zabitej dechami , oglądający TV, słuchający MP3
pijący piwo, wódkę , lub drynki , jedzący hamburgera, , pize, lub inne wynalazki może się fascynować hameryką!

To nie tylko sprawa emocji, to przede wszystkim sprawa podległości poborcy podatkowemu.


Myślę , że i tak większość nie wie o czym mówię, ale to na następny temat!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 24 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
Tylko dlaczego te wszystkie ostatnio powstające "raporty" mówią o przyszłości i to odległej ?
by JKM

No właśnie powinno się to zaznaczyć, być może te oficjalne raporty mają za zadanie uśpić obywatelską czujność, skoro tyle osób o tym wie to niech myślą, że na razie można spać spokojnie.
Ciemna strona, za to nieustannie skrobie swoje plany.
Trzeba by było napisać kontr raport o tym co teraz ma miejsce na świecie, bo to co teraz się dzieje jest sytuacją podbramkową, to co będzie za parę lat będzie przegranym meczem.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytajcie blog Gwiazdowskiego (ostatni felieton) Jak Obama zawalczył o "swojego" człowieka Smile
I kto rządzi?
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
voymed




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
p4lm napisał:
ja tez zawsze pisałem ze jakbym mial wybierac kraj, w ktorym miałbym sie urodzic - wybralbym USA, ale mimo wszystko jestem cięty na to co sie teraz dzieje


A ja codziennie rano dziękuje Bogu ,że nie urodziłem się Amerykaninem.

Ja to rozumie ,
że ktoś wysoko , lecz marnie wykształcony pochodzący z dużego miasta, lub wiochy zabitej dechami , oglądający TV, słuchający MP3
pijący piwo, wódkę , lub drynki , jedzący hamburgera, , pize, lub inne wynalazki może się fascynować hameryką!

To nie tylko sprawa emocji, to przede wszystkim sprawa podległości poborcy podatkowemu.


Myślę , że i tak większość nie wie o czym mówię, ale to na następny temat!


Zgadzam się z w/w poglądem ludzie latami byli i wciąż są zapatrzeni na amerykę i cały ten ich "American Dream" , który tak naprawdę jest wyznacznikiem tylko i wyłącznie materializmu dążenia do bogactwa a w końcowym efekcie do władzy.

Ja jestem dumny że się urodziłem jako polak mimo to iż obecnie przebywam na emigracji nigdy nie mówię że żałuję że się urodziłem tam ( Polska ). Kiedyś mysałem że pieniądze = szczęście ale to jest okropnie złudne i życzę każdemu osobistej metamorfozy, pieniądze są ludzkim wymysłem kreowania sztucznej rzeczywistości.

A ameryka??? No cóż kraj złudnych pojęć, sztucznych ideologi , 1 głupiego prezydenta i dwóch partii reprezentujących 300 mln ludzi śmiech na sali!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS - no tak, skoro sądzisz że moje pojęcie o ameryce sprowadza sie do filmów to możesz mieć na myśli to co napisałeś. Akurat się tak składa że miałem okazję postawić stopę na tamtym kontynencie i nie bede tu czarowal jak to oni nie sa zajebiście rozwinięci. Powiem jedno - tam się poprostu łatwiej żyje.
Skoro tego nie potrafisz docenić, to walcz dalej z wiatrakami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
b4l




Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 81
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm@ Latwosc zycia jest wprost przeciwnie proporcjonalna do rozwoju...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki rozwój masz na myśli? gospodarczy, wojskowy, kosmiczny czy też rozwój indywidualny każdego amerykanina?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 25 Lis '08   Temat postu: Niepokojący raport Odpowiedz z cytatem

Polecam kilka ciekawych artykułów na temat amerykańskich faktów i mitów .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niepokojący raport rządu USA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile