W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jeśli Chrystus to słońce - kim jest antychryst ?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2833
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vayha




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 09 Paź '08   Temat postu: Jeśli Chrystus to słońce - kim jest antychryst ? Odpowiedz z cytatem

Witam.

Niedawno obejrzałem Zetgeist i duże wrażenie zrobiła na mnie pierwsza część filmu traktująca o Chrystusie. Wierzę, że Chrystus był mistrzem rozwoju duchowego, oświecił się i przekazał swoją wiedzę ludziom w regionie gdzie taka droga doskonalenia nie była jeszcze znana. Zgodzę się jednak z autorami filmu że w procesie asymilacji jego osoby do realiów religijno-politycznych tamtych czasów w jakiś sposób nadano mu wiele znaczeń symbolicznych (jak i Chrześcijaństwu). Do dziś dnia jego wizerunek służy celom politycznym, a pewne organizacje czerpią ogromne profity od setek lat, wspierając się na jego autorytecie. Nieważne.

Przeszła mi taka myśl przez głowę, że jeżeli Chrystus jest symbolem słońca, to kim w makroskali, albo czym jest antychryst? Nie bardzo wiedziałem jakie to ma dla mnie znaczenie, dopóki nie skojarzyłem tego z filmem Thunderbolts of Gods. Zrozumiałem bowiem, że przeciwieństwem słońca, będzie albo jej bliźniacza gwiazda (dark star), albo coś w rodzaju komety, bądź planety X czy Nibiru. Jeżeli na ziemi ma zajść jakaś transformacja związana z energią, przebiegunowaniem, kataklizmem bądź jakimś innym bardzo silnym zjawiskiem, może ona być wywołana przez wejście planety/gwiazdy X do naszego układu słonecznego. Następstwa jak możemy szacować, będą straszne. Co ciekawe, opisy antychrysta z księgi Daniela, dobrze korespondują z opisami komet i planet widzianych przez starożytnych, z filmu Thunderbolts of Gods.

Większość ludzi myśli że antychryst to człowiek. Dziś myślę, że o ile antychryst miałby być czymś realnym, będzie przeciwieństwem słońca. Do takiego wniosku skłania mnie dodatkowo jeden z wywiadów z Davidem Wilcokiem, który twierdzi iż Rosjanie mają naukę, która mówi o tym, że zdarzenia w mikroskali i makroskali tą tożsame. Dodatkowo jeżeli połączymy to wszystko z informacjami z filmów np. takich jak Esoteric Agenda, który mówi o tym że rytm pewnych zmian zachodzących w układzie słonecznym jest czymś naturalnym wszystko zacznie się zgadzać. Wnioski, które wysnułem znajdują także odzwierciedlenie w naukach mistrzów Buddyjskich szkół rozwoju duchowego. Mówią one o ogromnych zachodzących zmianach, fizycznych i duchowych, których miejsce ma mieć w niedalekiej przyszłości. Mówią także o manifestacji pewnych zjawisk, których źródło tak naprawdę leży daleko poza naszą percepcją.

Co o tym myślicie?

Linki:
Zetgeist http://video.google.com/videoplay?docid=.....&hl=pl
David Wilcock http://pl.youtube.com/watch?v=kn_ZbeKGlX4
Esoteric Agenda http://pl.youtube.com/watch?v=DH2Yb8-ztAo&feature=related
Thundelbolts of Gods http://video.google.com/videoplay?docid=.....&hl=pl
Kim jest i skąd przyjdzie antychryst: http://pl.youtube.com/watch?v=dztxAFvuBCg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:17, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakladajac ze:
gwiazda = chryst..
to:
czarna dziura = antychryst..
Twisted Evil
a teraz popre to, teoria astronomiczna..
gwiazdy (czyt. sloneczka) sa rozne (hmm jak aniolowie) swieca mocniej lub slabiej.. sa przypadki ze np taki bialy karzel sie zapadnie no i powstaje czarna dziura (w uproszczeniu oczywiscie).. (staje sie demonem), wiec analogicznie Big Bang to stworca...
no i juz masz podwaliny pod przyszla religie.. a wielkie zacmienia to wojny aniolow i demonow
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrystus = Merkury = Dumuzi = Bóg Pasterz narodzony z dziewicy

Antychryst = Lucyfer = Wenus = Izyda = Wielka Bogini, małżonka boga-zbawcy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrystus = Horus = słońce
Matka Boska = Izyda = matka Horusa

Nie ma niczego nowego pod sloncem.

Co do tego ze byla kiedys taka postac jak Jezus, mysle ze byla ale zostala ona przeinaczona i i zmieniona przez wieki pod dogmaty roznych religii, glownie katolicyzmu. Wlasnie katolicyzm spowodowal ze mamy tyle podobienstw pomiedzy starszymi bostwami ktore zrodzily sie z dziewicy a Jezusem. Co do antychrysta to na ta postac patrze pod katem Biblii, i wierze ze to bedzie czlowiek. Natomiast wiele zjawisk opisanych w Biblii traktuje podobnie jak Ty traktujesz swiat aniolow, Boga itd - traktuje to niedoslownie i rzeczywiscie tez kiedys zastanawialem sie nad tym ze opis bostw, aniolow, demonow to opis cial niebieskich itd. Jesli zas chodzi o Antychrysta to nie zapominajmy ze jest to postac stworzona przez religie, wiec ta religia ktora stworzyla ta postac bedzie dazyc do tego by przpowiednia sie spelnila. Dlatego uwazam ze antychrystem bedzie osoba ludzaco podobna do tego jak wyobrazaja sobie ludzie Chrystusa, z tym ze bedzie to osoba ktora bedzie postacia negatywna, acz to sie dopiero okaze pozniej. Antychrystem bedzie ostatni papiez ktory zasiadzie na tronie w odbudowanej Trzeciej Swiatyni w Jerozolimie i polaczy wszystkie wielkie religie w jednosc zgodnie z duchem ekumenizmu.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo myślę, Chrystus= antychryst. To tak samo jak dobro=zło. I jedno i drugie jest do siebie przeciwstawne, ale ma taką samą naturę.

Po za tym tez skłaniam się ku poglądowi że to religia a nie sam Chrystus wykreowała postać antychrysta. Choć jeśli mnie pamięć nie myli to w Apokalipsie św. Jana było o tym że antychryst przyjdzie po to by przygotować nas na przyjście Chrystusa, to on dopełni całego dzieła. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co dokładnie chciałeś przez to powiedzieć, ale jeśli mówisz o czymś w rodzaju współpracy, jak Jan przygotowywał ścieżkę dla Chrystusa, to niestety nie ma to przełożenia w apokalipsie na antychrysta i Chrystusa. Może pomyliło Ci się z fałszywym prorokiem? Noodle Wink

pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Definicja: Słowo „antychryst” znaczy przeciwny Chrystusowi lub podający się za Chrystusa. Określenie to odnosi się do każdego, kto zaprzecza temu, co Biblia mówi o Jezusie Chrystusie, jak również do wszystkich przeciwników jego Królestwa oraz do osób wrogo nastawionych wobec jego naśladowców. Dotyczy także jednostek, organizacji i narodów niesłusznie podających się za przedstawicieli Chrystusa lub bezprawnie przypisujących sobie rolę Mesjasza.

Mat. 24:24: „Powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych

Kto jest antychrystem

Ci, którzy zaprzeczają, że Jezus naprawdę jest Mesjaszem

1 Jana 2:22 (Bw): „Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem [czyli Mesjaszem, pomazańcem]? Ten jest antychrystem”.

Wszyscy, którzy zaprzeczają, że Jezus jest wyjątkowym Synem Bożym

1 Jana 2:22: „Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna”.

Odstępcy

1 Jana 2:18, 19: „Wystąpiło wielu antychrystów (...) Wyszli z nas, ale nie byli naszego pokroju”.

Przeciwnicy prawdziwych naśladowców Chrystusa

Jana 15:20, 21: „Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować (...) Ale to wszystko będą czynić przeciwko wam z powodu mego imienia”.

Jednostki i narody, które przeciwstawiają się Chrystusowi jako Królowi albo uzurpują sobie prawo do roli Mesjasza

Ps. 2:2: „Królowie ziemi się ustawili i wysocy urzędnicy jak jeden mąż zgromadzili się przeciw Jehowie i przeciw jego pomazańcowi [Chrystusowi, czyli Mesjaszowi]”.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://video.google.com/videoplay?docid=1919988998963596497
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:46, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wychodzi na to, ze Antychryst = Terrorysta
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadajac na treść tematu ujmę swoją wypowiedź obrazowo i w domyślnej przenośni.
Jeśli Chrystus jest Słońcem, oznacza to, że jest źródłem promieniowania zwanym źródłem życia, które bezwarunkowo daje, dzieli się sobą z otoczeniem.
Przeciwieństwem do promieniującej jasnej kuli jest zasysająca ciemna kula zwana Czarną Dziurą (dziura w kształcie kuli). Antychryst zatem jest istotą pobierającą, egoistycznie zasysającą z otoczenia energię tylko dla siebie wysyłając ją w mrok swej odchłani stając się źródłem śmierci. To będzie pasożyt o wielkiej gębie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co powyżej napisałem zrobiłem zanim przeczytałem wasze odpowiedzi, więc wyszło na to, ze się nieco powtórzyłem.

A kim będzie antychryst na prawdę, to zobaczymy już niedługo. Jedna przepowiednia mówi że będzie on przemawiał do milionów o pokoju, swymi mowami zwiedzie masy, i w imię tego pokoju wywoła wojnę na całym globie. Można te słowa dopasować do Dżordża z Buszu, którzy przemawiał do milionów za pośrednictwem środków masowego przekazu, nawijając o zagrożeniu terroryzmem, że trzeba go zwalczyć aby był pokój, i rozpętał globalną wojnę z terroryzmem, twierdząc, że kto nie jest z nim, jest przeciwko niemu.

To co napiszę zaraz nie spodoba się Riverze, ale to jego problem. "Protokoły obrad mędrców Syjonu" opisują co Żydzi muszą zrobić, aby doprowadzić świat do tego, aby ludzie z własnej woli wybrali ich człowieka z linii Davida, który ma rządzić zjednoczonym światem jako prezydent Ziemi. Opisują tam jego przymioty i to, że najpierw stworzą problemy, na które On będzie miał zawsze remedium, co jest zrozumiałe, bo ci co je stworzą, będą tymi, którzy zrobią to tak, aby je odwrócić, gdyż pracują w tym teatrze iluzji razem ze swoim panem.
Jeśli zaś chodzi o polemikę jego materialnego uosobienia to fizyka mówi tak, że jeśli jakaś energia skupi się, skompresuje, zagęści do jakiegoś tam poziomu, to w końcu przekroczy masę krytyczną i jej kumulacja sprawi, że zamieni się w materię. Para > Woda > Lód. Jezus mówił, że wiarą góry przenosić będziecie itd, chodziło mu o energię skupioną w jednym punkcie, która materializuje się w postaci jakiegoś przedmiotu czy zjawiska. Jest to zgodne z zasadą tworzenia przy pomocy siły woli skupiającej energię świetlną myśli. Im częściej się człowiek nad czymś skupia wierząc albo wiedząc, że to już się stało, to to coś w końcu się stanie dopasowując do myśli, w których to już się stało. Materia podąża z opóźnieniem za myślą, stąd prawo przyczyny i skutku (karmy) władające reinkarnacją, gdzie co posiejesz, zbierać będziesz; jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie; co wysyłasz, to powraca; jak na górze, tak i na dole; oko za oko; jak sądzisz, tak będziesz sądzony; nie czyń drugiemu, czego byś nie chciał, aby on czynił tobie; ...

...że niby Antychryst jest wytworem religii? No ja bym tak tego nie stwierdził. Zanim jakakolwiek religia zaczęła o nim nadawać, to prorocy nie związani z żadną religią, pochodzący z różnych rejonów Ziemi zapowiadali, że w Epoce wielkiego oczyszczenia, siła skupionego zła zmaterializuje się do postaci człowieka. I pomyśleć, że starotestamentowy Jahwe wcieli się w Żyda. Po to właśnie wybrał sobie ten naród, aby ten wedle jego wskazówek przygotował mu planetę na ponowne wcielenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jeśli Chrystus to słońce - kim jest antychryst ?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile