W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zginął Joerg Haider  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6813
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:22, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
[...] Poza tym ci obrońcy idei przedstawienia Oświęcimia jako obozu pracy, czy ośrodka wypoczykowego, na pewno pochodzą z terenów niemieckich, a ich rodziny w czasie wojny nie ucierpiały, bo albo byli kolaborantami, albo z pochodzeniem niemieckim. Gdyby ich rodziny ucierpiały tak jak moja w czasie wojny, to mieliby inne poglądy.


Nie bardzo rozumiem, o kim mówisz? Niemcy z terenów tzw. Ziem Zachodnich i Północnych zostali praktycznie wszyscy wysiedleni na Zachód, a w ich miejsce przyszli tzw. repatrianci (wrócili do ojczyzny Evil or Very Mad ) z terenów wschodnich, których trudno posądzać o sympatie proniemieckie, jako że też ucierpieli od Niemców w czasie wojny.

Osobną kwestią może być rdzenna ludność Śląska Górnego i Opolskiego - tutaj występuje syndrom pogranicza kulturowego, ale jest to sprawa na oddzielny temat. Nie jest w każdym razie tak, że każdego Ślązaka należy traktować automatycznie jako sympatyka proniemieckiego. Moja teściowa pochodziła ze Śląska, z terenów należących przed wojną do Rzeszy, a mimo to jej dwóch braci zaginęło po aresztowaniu przez Niemców na początku wojny, nawet dokładnie nie wiadomo gdzie - być może, za działalność w Związku Polaków w Niemczech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy tak uważasz że nie ma w Polsce ludzi z pochodzeniem niemieckim? To się grubo mylisz. Mam koleżankę która wyszła za mąż za chłopaka który miał niemieckie pochodzenie Jego babcia była rdzenną Niemką z Pomorza. I ta rodzina nie wyjechała po wojnie. Tylko została w Polsce. Później mąż mojej koleżanki wyjechał do Niemiec, gdzie od razu dostał obywatelstwo niemieckie za pochodzenie. I to było w niedalekiej przeszłości,nie po wojnie. Z resztą nie chodzi tu o pochodzenie, ale również o to, że taki światopogląd jaki reprezntują niekórzy forumowicze, może wynikać z ich sytuacji rodzinnej w przeszłości. Może ich rodziny nie doznały żadnych strat. Nie wiedzą co to głód czy spalony dom. Brat mojego dziadka mieszkał Gnieźnie w czasie wojny. Był bogaty, miał własną kamienicę i podczas gdy mój dziadek był na wojnie i skończył w łagrze, a moja babcia z dziećmi przymierali głodem w Warszawie, on sobie spokojnie mieszkał we własnym domu. I przysyłał tylko zdjęcia swojej rodziny, żeby pokazać jak ładnie wyglądają. Chciałam tyko na podstwie tego przykładu, pokazać jakie były różnice w społeczeństwie w czasie wojny. Na podstawie sytuacji życiowej, może się ukształtować światopogląd. Jest takie powiedzenie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara - chciałem tylko podać przykład tego, jak niejednoznacznie układały sie losy ludzi poddanych działaniu walca historii. Słyszałaś zapewne o przypadku żołnierza austriackiego o nazwisku Otto Schimek, służącego w Wermachcie, który został rozstrzelany za odmowę wykonania wyroku na polskich cywilach - miało to miejsce w okolicach Tarnowa.

Uważam, że w sytuacji, kiedy przeminęły trzy pokolenia, poglądy i doświadczenia dziadków nie mają praktycznego przełożenia na poglądy wnuków. Żeby pozostać w kręgu Śląska, stanowiącego taki nasz szczególny tygiel historii - podam może jeden charakterystyczny dowód. Kiedy w latach 70 zaczęły się te wyjazdy ludzi ze Śląska do RFN, na zasadzie łączenia rodzin, to wyjeżdżali również masowo wnukowie powstańców śląskich, za nic mając pamięć swoich dziadków. Oczywiście, motyw był materialny, a nie narodowościowy, a samo to pochodzenie miało charakter bardziej administracyjny, niż narodowościowy - wystarczył bowiem fakt urodzenia się dziadków czy rodziców na terenie przedwojennej Rzeszy.

W wiązku z powyższym, nieraz nachodzą mnie takie myśli - to po co było walczyć z Niemcami w powstaniach, na wszystkich frontach II wojny światowej - skoro dzisiaj to są sojusznicy w NATO? Spójrzmy na to z innej strony - w armii hitlerowskiej służyli również najemnicy w paramilitarnych oddziałach Waffen SS, z niemal całej Europy - najbardziej liczne oddziały pochodziły z Belgii (48.000), Chorwacji (30.000), Danii (10.000), Estonii (20.000), Węgier (15.000), Łotwy (39.000), Holandii (50.000), Włoch (20.000), Ukrainy (25.000), Serbii (15.000), nawet z terenów ZSRR (60.000-70.000 - różne narodowości, w tym także Rosjanie). Natomiast w Polsce nie powstał nawet najmniejszy oddział Waffen SS złożony z Polaków (nie liczymy tutaj volksdeutschów, których trudno utożsamiać z Polakami). Czy ktoś do tamtych ludzi i do tamtych krajów miał później jakieś pretensje o czynne popieranie Hitlera? Nie spotkałem się z takimi zarzutami, mało tego, większośc tych krajów, w odróżnieniu od Polski, lepiej wyszła na wojnie - nam niestety zostały tylko "Czerwone maki na Monte Cassino".

Czy warto więc, z indywidualnego punktu widzenia, angażować się w jakąkolwiek, choćby nasłuszniejszą wojnę? Uważam, że nie, bo życie jest tylko jedno, a nie wiadomo, jak wojnę oceni historia, a przede wszystkim - nie wiadomo, kto faktycznie skonsumuje efekty zwycięstwa. Wystarczą przykłady rozwoju powojennych Niemiec i Japonii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup

Znam angielski, ale aktualnie nie mam czasu obejrzeć ponad godzinnego filmu, bo mam 1500 rzeczy na głowie Sad

Easy Rider

Obecnie mniejszośc niemiecka to najlepiej zorganizowana mniejszośc w Polsce. Ich liczbę szacuje się na ok. 360-550 tys. Głównie zamieszkują Śląsk i mają reprtezentację w Sejmie. Poza tym duża część Niemców została na terenach Polskich po zmianie granic z 1945r. Może o to chodziło Larze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Poza tym ci obrońcy idei przedstawienia Oświęcimia jako obozu pracy, czy ośrodka wypoczykowego, na pewno pochodzą z terenów niemieckich, a ich rodziny w czasie wojny nie ucierpiały, bo albo byli kolaborantami, albo z pochodzeniem niemieckim. Gdyby ich rodziny ucierpiały tak jak moja w czasie wojny, to mieliby inne poglądy.


Lara - III stopień samoośmieszania się

tak tylko napisze, że moja rodzina pochodzi z Galicji, a pradziadka zamordowali Niemcy 3 maja 1917 roku

bo rozumiem, ze to że pracuje w Tychach to dla ciebie dowód na kolaboracje z Niemcami Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup napisal
Cytat:

Jesli tobie sie nie podoba ze inni zmuszaja ciebie do spojrzenia na rzeczywistosc to po cholere piszesz na forum? Ty czekasz zeby kazdy ci przytakiwal? Boisz sie ze ktos ci podstawia lusterko pod nos i zmusza ciebie zebys spojrzal sobie w twarz? Jak jestes pewien ze twoje poglady sa sluszne to nie powinienes sie bac ze ktos je bedzie atakowal, bo powinienes miec dobre argumenty aby w ich slusznosc wierzyc, a jesli twoje poglady sa niewiele warte w swietle faktow do tej pory nie znanych dla ciebie to zmien poglady i dostosuj sie do rzeczywistosci, wiedz ze tylko baran nie zmienia pogladow.
Nie wiedziec czegos to nie jest wstyd, nie chciec wiedziec to jest objaw glupoty.


Siedze na forum bo temat dotyczy smierci Haidera. Czy masz trudnosc z zrozumieniem ze pisalem Ci abys zalozyl osobny temat ?

Wciskasz na sile cos co tu nie powinno byc.

Ja tematem Oswiecimia juz sie zajmowalem i nie mam potrzeby na to tracic wiecej czasu.

Osobiscie mnie bardziej interesuje to co sie teraz dzieje a nie zamierzchla historia.

Wyluzuj sie i zaloz inny temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy poglądy jakie reprezetują lukup, Voltar i inni są dla mnie nowe. To jest jakaś niezdrowa tendecja do koloryzowania Hitlera. Poza tym traktuje się internet jako jedyne źródło prawdy i to też jest niezdrowe. Istnieje mnóstwo wartościowych książek napisanych przez naocznych świadków. W internecie każdy może pisać co chce i przez to staje się mniej wiarygodny, choć niewątpliwie bardziej atrakcyjny. Żeby napisać książkę, trzeba sobie zadać trud, a przede wszystkim mieć wiedzę.
Voltar, czy Ty poczułeś się urażony tym że wzięłam Cię za rodowitego Ślązaka? Przecież to chyba nie jest hańba. I nie sądzę żebym się ośmieszała. Masz takie poglądy jakie może mieć Niemiec, Szwajcar czy Austriak taki jak Haider. Ale jak na rdzennego Polaka, to są dość osobliwe poglądy. Nie zapominaj że dla Hitlera, Polacy byli tylko szczebelek wyżej od Żydów i Cyganów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja gdziekolwiek napisałem cokolwiek o Hitlerze???

co mi ty tutaj wciskasz???

wrzuciłem jedną stronkę ze zdjęciami z ewakuacji Auschwitz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara - chciałbym bliżej wyjaśnić, co to dzisiaj znaczy "rdzenny Polak"? Gdzie onże miałby się urodzić, kim mieliby być jego rodzice i jaką tradycję miałby reprezentować? Czy Ślązak nie jest według Ciebie rdzennym Polakiem? A czy rdzennym Polakiem może być ktoś urodzony z matki Ślązaczki i ojca pochodzącego "zza Buga"? A jeżeli oboje rodzice pochodzą zza Buga, ale mają w sobie domieszkę krwi ukraińskiej czy białoruskiej? Czy zatem rdzenny Polak miałby wywodzić się z wyłącznie terenów byłej Kongresówki, ze strony obojga rodziców? No bo Wielkopolska i Galicja - wiadomo, wpływy pruskie i austriackie. Czy w tej sytuacji uznamy, że Mickiewicz był Litwinem, a Słowacki Ukraińcem?

Widzisz, Lara - potępiasz Haidera, a sama chciałabyś określać kryteria rasowe rdzennej polskości. Oj, nieładnie i niepoprawnie politycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do JerzegoS

a propos Popiełuszki..

A kto kazał sie Popiełuszce i innym wikarym wtrącać do polityki?Zdaje sie że duchowni winni sie zajmowac swymi parafianami a nie polityką.Jak zył tak zginał.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar, nie unoś się, spokojnie. Dałeś do zrozumienia, że Oświęcim mógł być obozem pracy. A w Majdanku komory gazowe służyły do dezynfekcji. Ja byłam w Majdanku i widziałam taką komorę. To były zakamuflowane komory gazowe, które wyglądały jak łaźnie z prysznicami na górze. A wszystko po to, żeby nie budzić paniki wśród więźniów. Cyklon B rzeczywiście używano do dezynfekcji, ale w odpowiednich stężeniach do zabijania ludzi bo zawierał cyjanek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy, znajdź sobie sam odpowiedź. Ja mam już dosyć. Na pewno nie jest pełnowartościowym Polakiem ktoś o poglądach nazistowsko-faszystowskich. Choćby przez szacunek dla wymordowanych rodaków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Easy, znajdź sobie sam odpowiedź. Ja mam już dosyć. Na pewno nie jest pełnowartościowym Polakiem ktoś o poglądach nazistowsko-faszystowskich. Choćby przez szacunek dla wymordowanych rodaków.



Laro!
Nazizm i faszyzm to owoc demokracji.

Wiesz Lara?
Ja też tak, jak i Ty uważam demokracje za coś ohydnego.

Nadal pamiętam ,że to właśnie tylko dzięki demokracji Hitler doszedł do władzy!
(wystarczy przypomnieć wyniki wyborów)

No cóż Laro , w Polsce ciągle ludzie są tak zabobonni ,że wierzą w zabobon demokracji.
Cieszę się , że Ty do nich nie należysz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:58, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vendetta7 napisal w ostatnim poscie:
Cytat:
Znam angielski, ale aktualnie nie mam czasu obejrzeć ponad godzinnego filmu, bo mam 1500 rzeczy na głowie


25 .10.2008 napisal:
Cytat:
te ostatnie wojny też mnie oburzają a co do historii to raczej wiem więcej niż większość ludzi i można poqwiedzieć że takim moim prawie hobby było zbieranie informacji o obozach.


26.10 2008 napisal:
Cytat:
Mógłbyś podać mi jakąś książkę w której, że tak powiem alternatywnie przedstawiają ovbozy koncentracyjne? Teraz będę pisać pracę o obozach koncentracyjnych właśnbie i sowieckich łagrach w literaturze współczesnej i bardzo by mi się przydała


To co piszesz NIE MA SESU. Ze tak powiem pic na wode.
Jesli ktos choc troche zna angielski i jednoczesnie na prawde interesuje sie obozami i na prawde chce znac prawde a jednoczesnie pisze prace na temat obozow to by od razu w pierwszej kolejnosci obejrzal film z ciekawosci, juz ty mi nie ..... ze jestes AZ TAK ZAPRACOWANY ze nie potrafisz znalezc godzine czasu, na przeczytanie ksiazki trzeba jeszcze wiecej czasu! Mowiac takie bzdury to mi ublizasz, bo trzeba byc glupcem aby wierzyc w to co napisales. Myslisz ze mozesz tak bezczelnie klamac i nikt tego nie zauwazy?

hiob napisal:

Cytat:
a propos Popiełuszki..

A kto kazał sie Popiełuszce i innym wikarym wtrącać do polityki?Zdaje sie że duchowni winni sie zajmowac swymi parafianami a nie polityką.Jak zył tak zginał.


Czy chcesz przez to powiedziec ze polityka mogo zajmowac sie wylacznie politycy, a jak ktos inny chce cos powiedziec to mozna go bezkarnie zamordowac? A moze trzeba jeszcze na dodatek pochodzic z narodu wybranego i mowic to co odpowiada wybrancom boga?

Rep napisal:
Cytat:
Wciskasz na sile cos co tu nie powinno byc.

Jak poruszasz jakis temat to badz przygotowany ze ktos moze odpowiedziec, a jesli nie masz ochoty na dyskusje to mozesz po prostu wylaczyc swoj komputer i sprawa zalatwiona. Zauwaz ze ja z wieloma osobami sie nie zgadzam w pogladach, ale NIGDY nie pisze ze maja dla mojej przyjemnosci "zamknac sie". Oni daja swoje argumenty , a ja swoje. Jesli ktos bedzie mial bardziej logiczne wytlumaczenie od mojego to ja jestem w stanie zmienic zdanie i przyznac drugiej osobie racje.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:54, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup teorie spiskowe pomieszały Ci w głowie Very Happy

piszę pracę i interesuję się obozami ale w tym momencie sytuacji że tak powiem życiowa nie pozwala mi na ponad godzinne nic nierobienie w innym kierunku. I mógłbys w końcu zwracać się do mnie w rodzaju żeńskim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:56, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw moja praca opierać się będzię o literaturę więc obejżenie tego filmu nie jest moim priorytetem. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla pogłębienia wiedzy na powyższe tematy dyskusji zapewne będzie przydatna ta stronka w naszym ojczystym języku napisana przez tych co przeżyli obozy odsyłająca do różnych żródeł:

http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/europe_for_the_people_info.html

Cytat:
Petycja na rzecz Europy tworzonej przez ludzi – dla ludzi

Co leży u podstaw tej petycji?
August Kowalcyk

August Kowalczyk: Posłuchaj ocalałych z Auschwitz

13 listopada 2007 roku ponad 30 osób ocalałych z obozu zagłady Auschwitz oraz z innych nazistowskich obozów koncentracyjnych spotkało się w Oświęcimiu na jednodniowej konferencji. Ta wyjątkowa grupa ludzi o ukształtowanym przez historię kręgosłupie moralnym zdecydowała się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przyszłości Europy. W czasie uroczystej ceremonii podzielili się oni swoimi doświadczeniami i zaproponowali budowę „Europy tworzonej przez ludzi i dla ludzi”.

„To nie jest kampania polityczna, ale kwestia moralna” – powiedział August Kowalczyk, założyciel Auschwitz Hospice Foundation (Fundacja Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim), będący jednocześnie głównym organizatorem konferencji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat konferencji w Oświęcimiu, kliknij tutaj.

Jakie są założenia konstytucji „Europy tworzonej przez ludzi i dla ludzi”?
KLIKNIJ TUTAJ, ABY POPRZEĆ KONSTYTUCJĘ „EUROPY TWORZONEJ DLA LUDZI, PRZEZ LUDZI”.

Dokument ten skupia się na ochronie życia i zdrowia obywateli Europy przed zgubnym wpływem korporacji, których wielomiliardowe dochody są wynikiem traktowania ciała ludzkiego jako rynku zbytu. Wspólnym mianownikiem łączącym przemysł farmaceutyczny i producentów genetycznie modyfikowanej żywności są opatentowane produkty, które służą interesom ogromnych grup inwestycyjnych, narażając tym samym zdrowie i życie milionów ludzi. Z tego powodu konstytucja nawołuje do przestrzegania prawa do zdrowia, życia, stosowania naturalnej żywności oraz ochrony godności człowieka i wartości społecznych.

Pełny tekst konstytucji znajduje się tutaj.

Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna?

Debacie nad Traktatem Lizbońskim towarzyszą wypowiedzi ocalałych z Auschwitz, według których ich los był konsekwencją pogardy dla ludzkiego życia i lekceważenia potrzeb człowieka.

Europa powinna być budowana w oparciu doświadczenia przeszłości, a podstawową zasadą – jej kształtowanie dla ludzi i przez ludzi. Zasada ta jest jednak stale łamana, a świat staje się coraz bardziej niewrażliwy na świadectwa byłych więźniów Auschwitz o głodzie i nędzy, o niszczącej sile niewolniczej pracy, o wojnie, nienawiści i zbrodniach nazistowskich.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej organizacji Zysk ważniejszy od życia setki tysięcy ludzi uwięzionych w obozach koncentracyjnych w całej Europie straciło życie, wykonując niewolniczą pracę na rzecz żądnych zysku korporacji. Co więcej, dziesiątki tysięcy osób zginęło na skutek pseudomedycznych eksperymentów prowadzonych na więźniach. Badania te zlecane były przez chemiczny koncern IG Farben, w którego skład wchodziły firmy takie jak Bayer, BASF czy Hoechst. Pomimo tych faktów, spadkobiercy koncernu IG Farben także dzisiaj zagrażają życiu milionów ludzi – czynią to jednak, wykorzystując bardziej wyrafinowane metody.

Polityczni przywódcy wspierający interesy przemysłu farmaceutycznego, tacy jak George Bush i Nicolas Sarkozy, przygotowują nas do wojny i otwarcie debatują na temat III wojny światowej.

Nadszedł więc czas, aby obywatele Europy zaczęli walczyć o prawo do zdrowia i życia, dostęp do naturalnej żywności oraz ochronę godności człowieka i wartości społecznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak dawno było głośno o trujących lekach firmy Bayer.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo a to ciekawe co mówią... hmm właśnie ciekawiło mnie ich zdanie, ale niesetty potwierdza ono to o czym wspólnie tu dykutujemy Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:34, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vendetta7
Jesli urazilem to przepraszam, ale nie myslalem ze mam do czynienia z panienka.
Tak czy siak, ale jednak szkoda ze nie obejzalas tego filmu.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:52, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vendetta7 napisał:
btw moja praca opierać się będzię o literaturę więc obejżenie tego filmu nie jest moim priorytetem. Smile


Gratuluje promotora!

Napisz kto to?
i na jakiej uczelni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup

Dziś postaram się obejrzeć Smile

JerzyS

tematem są obozy i łagry we współczesnej PROZIE więc za prozę nie mogę uznać żadnych filmików
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba temat o śmierci Haidera i jej okolicznościach, może by moderatorzy wydzieli posty nie na temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 01 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie sobie duze zdjecie felgi i opony - ciekawe.
http://forum.infokrieg.tv/viewtopic.php?.....start=1005

A tutaj - zobaczcie poduszke powietrzna - biala tzn bez plam krwi.
http://forum.infokrieg.tv/viewtopic.php?.....amp;start=
http://forum.infokrieg.tv/viewtopic.php?.....;start=930
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zginął Joerg Haider
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile