W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tusk zrobi z ciebie niewolnika  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 872
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 01 Paź '08   Temat postu: Tusk zrobi z ciebie niewolnika Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rząd pracuje nad wydłużeniem czasu pracy, nawet do 65 godzin tygodniowo, bez konieczności oddawania pracownikom wolnego.

Jedynym ograniczeniem byłoby prawo pracownika do 11-godzinnego odpoczynku w ciągu doby i 35 godzin wolnego w ciągu tygodnia. W tej chwili zasadą jest ośmiogodzinny dzień pracy, 40-godzinna norma tygodniowa i maksymalnie osiem nadgodzin.

Po zmianach zatrudniony mógłby spędzać w pracy nawet 13 godzin dziennie. Jest to tzw. klauzula opt-out, która pozwala znieść obowiązujące ograniczenia, jednak tylko wobec pracownika, który się na to zgodzi. Jeśli odmówi, firma nie zwolni go z tego powodu. Rząd proponuje także, by można było ją stosować wyłącznie do zatrudnionych na czas nieokreślony.

http://kadry.wp.pl/index.php?option=com_.....Itemid=183

_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wiadomość - zasłyszana dziś w "trUjce" - spowodowała, że poczułem wstyd. Wstyd, że poszedłem głosować na tuszczyznę. Trzeba było zostać w domu i olać PiS, wiedząc o tym, że i tak długo by się nie utrzymali przy władzy. Moja noga NIGDY nie postanie w lokalu wyborczym ! Można sobie w kółko zadawać pytanie, jak człowiek idący wybierać skurwysynów, musi głęboko wypierać na tą chwilę wiedzę o tym, kim są politycy Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcecie to nie pracujcie, przymusu niema. Ja jestem przeciwny WSZYSTKIM regulacjom tego typu, powinna być pełna dowolność w ustalaniu czasu pracy, warunków i pensji. Jak komuś nie odpowiadają warunki które proponuje pracodawca to może się na nie nie zgodzić.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Nie chcecie to nie pracujcie, przymusu niema. Ja jestem przeciwny WSZYSTKIM regulacjom tego typu, powinna być pełna dowolność w ustalaniu czasu pracy, warunków i pensji. Jak komuś nie odpowiadają warunki które proponuje pracodawca to może się na nie nie zgodzić.


Pracuj jak niewolnik, zmarnuj życie na harówę dla systemu i zdychaj, albo nie pracuj i od razu zdychaj.
Piękną perspektywę nam przedstawiłeś. Pierdole taki wybór.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam dodać, że słychać już ze wszystkich stron, że zwiększy się bezrobocie i firmy będą masowo zwalniać ludzi z pracy. W Piasecznie koło Warszawy w fabryce Thompson, zwolniono już 1000 osób. Prędzej czy później wróci socjalizm. Być może po III wojnie światowej, ale wróci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
. Prędzej czy później wróci socjalizm. Być może po III wojnie światowej, ale wróci.


Socjalizm to masz teraz.
Dobrze by było aby wrócił kapitalizm. Ten amerykański z XIX wieku. z prawdziwym pieniądzem i śladową lichwą. I niskimi podatkami.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Ta wiadomość - zasłyszana dziś w "trUjce" - spowodowała, że poczułem wstyd. Wstyd, że poszedłem głosować na tuszczyznę. Trzeba było zostać w domu i olać PiS, wiedząc o tym, że i tak długo by się nie utrzymali przy władzy. Moja noga NIGDY nie postanie w lokalu wyborczym ! Można sobie w kółko zadawać pytanie, jak człowiek idący wybierać skurwysynów, musi głęboko wypierać na tą chwilę wiedzę o tym, kim są politycy Shocked



a mi sie nie chce snuć wywodów co do tego tematu, ale jedno powiem(to samo co kolega wyzej) : tak ,to SKURWYSYNY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz socjalizm? Laughing Co ty pleciesz Jabba. Nawet nie wiesz co to jest socjalizm. Prawdziwy socjalizm to praca dla każdego i ośmiogodzinny dzień pracy jak w minionym PRL. Chyba miałeś złych nauczycieli. Znam jedną taką nauczycielkę która uczy ekonomii w szkole policealnej. Nie wie na jakim świecie żyje, wychwala wolny rynek pod niebiosa i myśli że w Chinach wszyscy jeszcze chodzą w mundurkach jak za czasów Mao. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Koles




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś lubi dużo pracować to teraz mu nawet mu nawet na rękę idzie bo może se legalnie robić do 13 godzin. Ja tu nie widzę żadnych ograniczeń bo nie trzeba koniecznie tyle godzin pracować no chyba ze tak chcemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EL BISKUP




Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 01 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koles napisał:
Jak ktoś lubi dużo pracować to teraz mu nawet mu nawet na rękę idzie bo może se legalnie robić do 13 godzin. Ja tu nie widzę żadnych ograniczeń bo nie trzeba koniecznie tyle godzin pracować no chyba ze tak chcemy.


Myślisz że chłopaka na budowie ktoś spyta "może chcesz popracować dziś 13 godzin, a jak nie to ok i leć do domu do żony i dzieci"? Zastanów się że jak otworzy się taką furtkę to ludzi wycisną jak cytryny. Żyjesz w wyidealizowanym świecie. Jak ktoś wprowadza 13 godzinny dzień pracy i mówią Ci że tylko dla tych co chcą to zastanów się co tu nie gra. Teraz jak masz ochotę popracować to szef ci pozwoli i nie ma sprawy, sypnie za nadgodziny spod stołu i wszystko gra. Ale gdy ktoś wprowadza prawo że można cię zatrzymać na tak długi czas i wmawiają że nie musisz się zgadzać to jesteś naiwny sądząc że ktoś będzie respektować twoje widzimisię. Teraz trudno znaleźć 8 godzinną robotę w sektorze prywatnym, ludzie na budowach zapierdalają od wschodu do zachodu słońca w lato, potem daja im sztuczne oświetlenie i niech nikt nie gada że każdy ma wybór i inne takie pierdolenie bo nie każdy może iść na normalne studia i ktoś musi robić w TESCO i na budowach.
Prosta matematyka 24 godziny doba minus 13 godzin to 11 godzin z czego na sen powinieneś przeznaczyć osiem czyli zostają ci trzy godziny na zjedzenie czegoś, na drogę do i z pracy, na umycie sie....myśl koleś, i zdaj sobie sprawę że te 13 godzin to max jaki może przepracować niewolnik. Nie będziesz miał czasu na nic tylko na robotę i sen...Twoja wypowiedź to gadanie człowieka który nie ma rodziny, zainteresowań, znajomych i ogólnie pojętego "życia". Tacy naiwni myslą że dorobią parę groszy a potem powiedzą "już mi wystarczy, wracam do 8 godzinnego trybu pracy szefie" a szef da ci wybór jak chcesz to pracuj 13 godzin jak nie to wypierdalaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:17, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanówta się pierwej po co przepis wprowadzono.
Chyba nikt z Was nie pracował w prywatnej firmie...
Dla mnie sprawa jest jasna - teraz już nic nie powstrzyma pracodawcy przed
wyzyskiem, tak chroniło nas chociaż prawo. I jesli musiałem zostać, na ustne
polecenie (bo wspomniane "wyrażanie zgody" to chyba jakiś żart??!!) mogłem
się domagać dnia wolnego... teraz?

POpierdoleńcy majstrują plan dla własnych rodzinnych interesów.
Na POchybel im Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:27, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sondaże nadal stoją w miejscu... Ciekawe, co jeszcze Platfusy będą musiały wykombinować, żeby ludzie przestali ich popierać. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:51, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał bardzo dobitnie to co się obecnie dzieje

"Pracuj jak niewolnik, zmarnuj życie na harówę dla systemu i zdychaj, albo nie pracuj i od razu zdychaj.
Piękną perspektywę nam przedstawiłeś. Pierdole taki wybór."


Nie oceniam, kto na co głosuje i kto jest lepszy, ale za PiSu nie było takich szopek. Lepper powiedział pewnym razem coś bardzo mądrego - "to media wyznaczyły tego, kto wygra te wybory".

Zgadzam się z głosem nobody, że w nas prawo nie chroni i nie mamy prawa wyboru. Pracuję w sektorze prywatnym i wiem jak to śmierdzi.

Apeluję tutaj do Was: nie zgadzajmy się na takie warunki bo będziemy mocno tego żałować. Moim zdaniem pracujemy za dużo jak na takie zarobki. Praca nasz a powinna trwać max. 6 godzin dziennie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:24, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
A sondaże nadal stoją w miejscu... Ciekawe, co jeszcze Platfusy będą musiały wykombinować, żeby ludzie przestali ich popierać. Confused


Polacy to naprawdę dziwny naród. Popierają tego kto ich najbardziej po tyłku kopie.
Albo żyjemy w kraju większości kompletnych idiotów, albo ktoś robi sondaże na zamówienie.

Co o tym myślicie ?
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:27, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Moja noga NIGDY nie postanie w lokalu wyborczym ! Można sobie w kółko zadawać pytanie, jak człowiek idący wybierać skurwysynów, musi głęboko wypierać na tą chwilę wiedzę o tym, kim są politycy Shocked


Dokładnie!, Ja nigdy nie chodzę do wyborów.
Nie można dać się ogłupiać hasłami.
A w konsekwencji o wyniku i tak decyduje najgłupszy i najbardziej sterowalny ogół społeczeństwa.
Zresztą politycy z natury, są osobnikami, które żerują na społeczeństwie, trudno więc oczekiwać, że po osiągnięciu władzy, zaczną uszczuplać swoje dochody...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:41, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:

Albo żyjemy w kraju większości kompletnych idiotów, albo ktoś robi sondaże na zamówienie.

Co o tym myślicie ?

Nie! To niemożliwe! Sondaże nie mogą kłamać - na TVN-ie ekspert mówił, że są wiarygodne. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flimon




Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez sensu. W tej chwili można pracować 13h dziennie a nawet więcej. Wystarczy podpisać umowę z pracodawcą o nienormowanym czasie pracy i można w ogóle nie wychodzić z roboty. Ciekaw jestem dlaczego agencja PR kazała Tusekowi palnąć takie głupstwo. Przecież wiadomo, że Tusek bez pozwolenia Brukseli nawet bąka nie może puścić. Kolejna medialna zagrywka jak euro na 2011? Dla kogo? Dla przedsiębiorców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 02 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chcecie to nie pracujcie, przymusu niema. Ja jestem przeciwny WSZYSTKIM regulacjom tego typu, powinna być pełna dowolność w ustalaniu czasu pracy, warunków i pensji. Jak komuś nie odpowiadają warunki które proponuje pracodawca to może się na nie nie zgodzić.

Rozsądne...
...biorąc pod uwagę stosunki między dwoma równorzędnymi partnerami: oferta- klient.
W wypadku, gdy relacje mają charakter władca - niewolnik, nie mądrym, głupim, wręcz byłoby nie optymalizowanie wyzysku.
No ale co z tego, że jest źle? Jakieś propozycje działań swobodzących?
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w koncu UE czy rzad polski:

http://fakty.interia.pl/biznes/news/unia.....92391,2949

?? Niesamowity przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 10 Paź '08   Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

Ja sie absolutnie nie zgadzam!!! Nikt sie mnie o to nie pytał, na PO nie głosowałem!!! Pracowac mogę 5 dni w tygodniu po 8 godzin ( i tak za dużo) i ani minuty dłużej. Z pracy wychodzę punkt 15 i mam gdzies co kto mi mówi i tak płacą groszę i jeszcze z opóźnieniem!!!

Moj sąsiad jednak pracuje w jednej z firm przetworstwa warzywnego i jest dojeżdzany jak świnia (sam sie zgadza na to ma jednak alimenty na dzieci) bo w naszej mniejszej miejscowosci wyboru nie ma i cieszy sie bo zarabia około 2,5 tys złotych w sezonie czyli przez około 4 -5 miesiecy tyle, że w jednym miesiącu miał 360 godzin przepracowane i ja sie go pytam ile ci wychodzi na godzinę? Dodam tylko, że wyglada jak śmierc, szczegolnie po 7 nockach z rzędu, pracuje 7 dni w tygodniu no bo jak sezon to praca jest i tak kilkanascie tygodni !!! I sie znowu pytam, gdzie my żyjemy, bo gdybym tego nie widział to bym nie uwierzył!!!

Zobaczycie jak sobie pozwolimy to wszystko bedzie możliwe. Bo nie chodzi o to, że my musimy bo gospodarka bo ekonomia ... spokojnie na świecie jest sporo zasobów dla wszystkich, chodzi o to, że ci którzy maja bardzo dużo chca wiecej i tak tworza system by był im przyjazny. Kiedys byłem sceptycznie nastawiony do związków zawodowych itp (jak w licku i na studiach byłem) teraz wiem, że bez nich srednia długosc życia cały czas wynosiła by 30 lat a po smierci przerobili by nas na mydło lub w podobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tusk zrobi z ciebie niewolnika
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile