W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Biblia i to czego o niej nie wiemy  
Podobne tematy
Cała Prawda o Biblii148
Biblia [ankieta] zapraszam5
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 14402
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 28 Lip '08   Temat postu: Biblia i to czego o niej nie wiemy. Odpowiedz z cytatem

Biblia przede wszystkim nie jest tekstem jednolitym. Opiera sie na tradycji przekazu ustnego, żródeł historycznych, mitów, legend, przepowiedni, poezji i przysłów różnego typu. Biblia zaczęła przyjmować formę definitywną, dopiero ok VIIIw przed Ch.
1. Tekst oryginalny.
Teksty były pisane w jezyku hebrajskim antycznym, niektóre w aramajskim, na długich rulonach ze skóry i pergaminu. Były zbyt długie dla łatwego czytania i stanowiły nieskończony ciag liter ktore miejscami zostawiały wolne przestrzenie./Na stronie poniżej zdjęcia antycznej Biblii/. Nie ma konkretnych słów, ale trzeba je znaleść samemu, poprzez separację liter w odpowiednim miejscu. Totalny rebus.
2. Problemy z interpretacją.
Przede wszystkim trzeba mieć pewność co jest napisane, dopiero pózniej można zmierzyć się z czytaniem. Trzeba wziąć pod uwagę ze biblia ma charakter alegoryczny, symboliczny, ezoteryczny i kabalistyczny. W tak długim tekście jest tysiące przypadków postawienia liter w niewłasciwe miejsce, nadając lekturze zupełnie inny charakter. Oczywiście z biegiem czasu rabini dogadali się co do znaczenia każdego słowa, przerabiając to i owo wg. własnego upodobania.
3. Autentyczność.
Za Biblię oryginalną uważa sie wersję z 539 p Ch, spisaną z pamięci. Prawdziwe autentyczne teksty były zniszczone razem z Pierwszą Światynią. Odnalezione po wojnie w miejscowości Qumran. Najstarszym tekstem kompletnym Biblii hebrajskiej jest Codex Leningradensis - kopia z 1008r.
4. Porównanie obecnej Biblii do autentycznej.
Tradycja chce że 5 najstarszych ksiag Biblii zostało napisanych przez Mojżesza ok. 1200 p Ch. Najważniejszą z nich jest Genesis /Behreshit/. Jeśli teraz porównamy tekst oryginalny Behreshit do naszej wersji, doznamy szoku. Okazuje się że świat nie był stworzony przez jednego Boga rodzaju męskiego, ale grupę "bogów". Słowo ELOHIM które w naszej Biblii jest przetłumaczone jako Bóg, w hebrajskim oznacza liczbę mnogą tzn. męski i żeński. Na pewno nikt o tym nie wie, ja również o tym nie wiedziałam, ale poprzednik Wojtyły, papież Jan Paweł I, ten zamordowany, na kilka dni przed śmiercią na placu św. Piotra powiedział takie słowa:"Bóg jest ojcem i jeszcze bardziej - matką. W Biblii występują różne imona Boga, Elohim, Jahve, Adonai i wszystkie przetlumaczone w liczbie pojedynczej. Elohim ma liczbę mnogą męską i żeńska, znaczy to mniej wiecej co "oni na górze". Wychodzi na to że to społeczność maskilista chciała widzieć Boga jako mężczyznę przedstawiając go z długą brodą /to moja dygresja/. Pawda jest że Biblia została połączona przez różne osoby którzy wprowadzili konfuzje. W Genesis stworzenie świata jest opowiedziane dwa razy. W jednej mówi się że Bóg stworzył kobietę i meżczyznę razem, w drugiej najpierw mężczyznę a póżniej kobietę. Lista zbieżności w Biblii jest bardzo długa. Biblia jest tekstem prowizorycznym, który zastępuje inny - nieznany. Można ją porównać do książki z obrazkami dla dzieci, gdzie obrazki mają pomóc w lepszemu zrozumieniu świata. Samo przedstawienie Boga jako kogoś podobnego do nas który widzi, słyszy, zna nasze myśli, ma sentymenty, kocha, gniewa się i do tego jeszcze jest mężczyzną - jest infantylne. Dlatego warto przestać odbierać Biblię jako "słowo boże", tylko traktować ją na równi z innymi dokumentami historycznymi. Smile
wg.
www.luogocomune.net
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 28 Lip '08   Temat postu: Re: Biblia i to czego o niej nie wiemy. Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Dlatego warto przestać odbierać Biblię jako "słowo boże", tylko traktować ją na równi z innymi dokumentami historycznymi. Smile


No pewnie, że nie można!.
Zwłaszcza jak czytasz np. że Jezus wpędził złego ducha w stado baranów, które to stado rozpędziło się do zawrotnej prędkości i skoczyło ze skarpy popełniając samobójstwo. Smile
Albo jak czytasz, że jak ci żona dotknie jajek, to masz jej odciąć rękę! Smile
Tego nie da się traktować na poważnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałeś dodać, że po upadku II Świątyni biblia hebrajska była ponownie spisywana...

poza tym współczesna biblia hebrajska różni się od wersji chrześcijańskich opartycj na septuagincie, a te z kolei równią się od wersji odkrytej w Qmran...
http://biblijna.strona.pl/teksty/biblia_hebrajska_porownanie.htm

Cytat:
Okazuje się że świat nie był stworzony przez jednego Boga rodzaju męskiego, ale grupę "bogów". "


co prawdą nie jest do końca bo bóg w księdze rodzaju w zależności od wersji tekstu (dwie historie stwoerzenia świata, dwie upadku, dwa potopy etc) ma inne imię:

- JHWH (Jewe)

- Elohim (Bóg, dosłownie "Bogowie", tyle że czasownik jest już w liczbie pojedynczej, Elohim rzekł, Elohim zrobil to i tamto, Elohim jest nazwą własną ,jedynie w kilku miejscach występuje w liczbie mnogiej, np. w jednym z psalmów, gdzie JHWH występuje na zgromadzeniu Elohim)

- JHWH Elohim

Elohim pochodzić ma od sumeryjskich Adunaki (Zgroamdzenie Bóstw), JHWH od Marduka/Jowisza, boga burzy (vide Jhwh Pan zabijający smoka morskiego identycznie jak Marduk smoka Tiamat)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się Lara, że ten temat został założony i to w dodatku przez Ciebie:), bo sam go chciałem założyć. Jestem aktualnie w trakcie czytania całego Starego Testamentu i jestem w szoku ile manipulacji jest w telewizji w filmach religijnych (mnóstwo niedopowiedzeń etc). Ja czytam kościelny Stary Testament, żeby nie było. Kończę właśnie Księgę Rodzaju, a lista rozbieżności między filmami religijnymi i tym co naprawdę pisze w Starym Testamencie jest bardzo długa. Tak samo z interpretacjami nie wiadomo skąd. Umieszczam najciekawsze fragmenty:
"A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!"
Rdz 1, 26

Nasz? Nam?

Elohim, którzy: widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały" Rdz. 6,2
Elohim to bogowie, a jeśli sobie tak teolodzy tłumaczą, że to imię Boga to powiedzcie mi - Bóg, który bierze sobie ziemianki za żony, puka je i ma z nimi dzieci:|?

"Z Edenu zaś wypływała rzeka, aby nawadniać ów ogród, i stamtąd się rozdzielała, dając początek czterem rzekom. Nazwa pierwszej - Piszon; jest to ta, która okrąża cały kraj Chawila, gdzie się znajduje złoto. A złoto owej krainy jest znakomite; tam jest także wonna żywica i kamień czerwony. Nazwa drugiej rzeki - Gichon; okrąża ona cały kraj - Kusz. Nazwa rzeki trzeciej - Chiddekel; płynie ona na wschód od Aszszuru. Rzeka czwarta - to Perat."

Tutaj opis Edenu, czyli tzw. Rajskiego Ogrodu. W tym boskim edenie były kopalnie złota?!?! Żywicą handlowano i kamieniem czerwonym?!?! Przecież Adam i Ewa byli pokazywani jako nadzy ludzie w pięknym letnim ogrodzie i nic nie robili tylko się lenili:D. Dwa - wg mnie jest to opis wyglądu państw/rejonów państwa jako ośrodków handlowych
http://www.bible-history.com/babylonia/index.html - tutaj macie mapę Mezopotamii ze wszystkimi rzekami. Szkoda, że nie ma umieszczonego, gdzie były kopalnie złota. Po za tym złoto było dla Bogów bardzo ważne - zupełnie jak u Sitchina. Czyżby Sitchin i Daniken mieli rację? Tak dodam od siebie. Czytając Stary Testament mam wrażenie, że czytam Enuma Elisz, w troszkę innej wersji, ale z identycznymi wydarzeniami historycznymi.

"Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki"

Te słowa wypowiedział Bóg po tym jak Adam i Ewa zerwali owoc z drzewa. Oto człowiek stał się taki jak My?! Rozumie wszystko, więc boją się, żeby nie zerwał jeszcze owocu z drzewa życia. Hmmm to jednak były dwa zakazane drzewa w Edenie.... Jedno wiedzy, a drugie życia. Ciekawe w jakim filmie religijnym jest o tym mowa.

Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.

I znowu coś sie zgadza z Sitchinem. Ludzie żyli po 900 lat, nie podobało się to Bogom, więc skrócili żywot człowieka. Oczywiście jak w całej biblii jest mowa o olbrzymach. Synowie Boga - Elohim, jest to zmiana przez tłumaczy.

5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się3. 7 Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem».


Postanowienie potopu - ludzie buntowali się przeciwko Bogu, więc postanowił ich zgładzić. Znowu podobieństwo do Enuma Elisz.

Pan rzekł do Noego: «Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia.

W filmach religijnych jest mowa o tym, że ludzie się mordowali, byli źli etc. To było przyczyną potopu, a oszczędził Noego, bo był jednym dobrym pełnym miłości itp. człowiekiem. No cóż... tutaj pisze, że był jedynie jedynym prawym, czyli lojalnym. Znowu mowa o buncie ludzi przeciwko bogom, a oszczędzono tylko tych, którzy byli lojalni. No cóż... tego komentować nie muszę.

Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. 2 Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. 3 Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. 4 Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia

O co chodzi z tą krwią życia? Wieprzowina? Nie sądzę...

Kiedy Noe obudził się po odurzeniu winem i dowiedział się, co uczynił mu jego młodszy syn, 25 rzekł: «Niech będzie przeklęty Kanaan!5 Niech będzie najniższym sługą swych braci!» 26 A potem dodał: «Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Sema! Niech Kanaan będzie sługą Sema!

Noe służył Bogowi Sem? I oddał Syna Kaanana w ręce Sema? Dziwne nie sądzicie?Smile

A teraz jeden z ciekawszych fragmentów. Wieża Babel:)

1 Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. 2 A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.
3 I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, 4 rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».
5 A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, 6 i rzekł: «Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. 7 Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»
8 W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. 9 Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi2. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi.


Po pierwsze co to znaczy? Bóg przestraszył się ludzi? Przecież w filmach jest mowa o tym, że człowiek pysznił się, był zły i nie słuchał Boga, dlatego rozproszył ludzi i pomieszał im języki. A tutaj co? Nie mam mowy o pysze itd. Ludzie byli solidarni i szybko sie rozwijali. Bóg zobaczywszy to przestraszył się i znał przyczynę ich szybkiego rozwoju, więc zwrócił się do kolegów z niebios o pomoc - czytamy "Zejdźmy, więc i pomieszajmy ich języki(...)". Znowu pokrywa się z Enumą Elisz.

Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2 rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę». Ale oni mu rzekli: «Nie! Spędzimy noc na dworze». 3 Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się.

Tutaj mamy noc przed zniszczeniem Sodomy i Gomory. Jedna z postaci biblijnych poprosiła Boga, aby oszczędził jego syna i jego rodzinę, więc Bóg wysłał posłańców. W filmach widzimy dwóch aniołów na chmurkach z aureolkami, którzy mówią, że z rana mają odejść, bo Sodoma i Gomora zostanie zniszczona. A co mamy w ST? Aniołowie przyszli najedli się i przespali, a wczesnym rankiem wyruszyli razem z Lotem i jego rodziną pieszo... Aniołowie, którzy jedzą, śpią i chodzą na nogach?Neutral

24 A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . 25 I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. 26 Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli5.

Jakbyście opisali wybuch bomby atomowej nie znając takich określeń? Dodam, że w Hiroszimie i Nagasaki ludzie również zamieniali się w słupy soli Smile.

To by było na tyle. Dodam jak doczytam dalej i znajdę coś ciekawego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 28 Lip '08   Temat postu: Biblia i to czego o niej nie wiemy. Odpowiedz z cytatem

Lara, JA I Ty Voltar, mój przyjacielu, nie podniecajcie się jak sztubaki tą swoją krytyką Biblii. Przedstawiacie ciągle tylko i bez przerwy widzenie tego tematu tylko przez tą waszą, jedną ulubioną stronę, tzn ciągłych i nieustających krytyków Biblii, których staracie się przedstawić, a poprzez to przekonać innych, że tylko oni, to znaczy wasi ulubieńcy mają rację niepodważalną, a prawda jest tak, że jest to G....., przez właśnie duże G! Bo jest jeszcze druga strona tego tematu, znacznie większa od waszej i o dorobku w tej kwestii znacznie większym niż wasi ulubieni ulubieńcy, więc wyluzujcie z tymi głupotami!
Oto linki do stron przedstawiających ten temat w zupełnie innym świetle niż na przykład Ty to chcesz widzieć Voltar jako jedynie słuszny! O odkrywczych wywodach niczym Kolubowe odkrycie Ameryki JA na temat Księgi Rodzaju, to lepiej w ogóle zmilczeć Laughing

http://www.biblia.info.pl/template.php?tpl=jak_spisano_biblie
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_rekopisy.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_BH.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_lxx.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_lxx.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_transl_st.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_krytyka.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_qumran.html
http://scriptura.chrzescijanie.pl/hist_manNT.html

O ogromnej naukowej literaturze dowodzącej wiarygodności Pism Starego i Nowego Testamentu, ludziom inteligentnym wspominać nie muszę. Wystarczy poszukać jej choćby w polskich księgarniach internetowych, to można je tam bez trudu znaleźć, tylko trzeba też ten trud chcieć sobie zadać! Tak samo zresztą jak bez większego problemu można znaleźć w necie strony pokazujące wiarygodność Biblii z punktu widzenia nauki. Nie tylko więc tym samym istnieją w sieci strony tylko te, które Ty Voltar uważasz za jedynie słuszne! Jak chcesz być taki wiarygodny na jakiego pozujesz, to przedstawiaj obie strony medalu, a nie tylko tę stronę, która Ci pasuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lara, JA I Ty Voltar, mój przyjacielu, nie podniecajcie się jak sztubaki tą swoją krytyką Biblii. Przedstawiacie ciągle tylko i bez przerwy widzenie tego tematu tylko przez tą waszą, jedną ulubioną stronę, tzn ciągłych i nieustających krytyków Biblii, których staracie się przedstawić, a poprzez to przekonać innych, że tylko oni, to znaczy wasi ulubieńcy mają rację niepodważalną, a prawda jest tak, że jest to G....., przez właśnie duże G


kolego Kioara jest to tylko i wyłącznie moja interpretacja. Polecam zabrać sie za czytanie biblii. Stronami i osobami, którymi Voltar i Lara sie posługują - wcześniej ich nie znałem. Post powyżej jest moją autorską pracą. Z resztą najlepiej jakbyś przeczytał ST i sam zinterpretował.

Cytat:
O ogromnej naukowej literaturze dowodzącej wiarygodności Pism Starego i Nowego Testamentu, ludziom inteligentnym wspominać nie muszę. Wystarczy poszukać jej choćby w polskich księgarniach internetowych, to można je tam bez trudu znaleźć, tylko trzeba też ten trud chcieć sobie zadać! Tak samo zresztą jak bez większego problemu można znaleźć w necie strony pokazujące wiarygodność Biblii z punktu widzenia nauki. Nie tylko więc tym samym istnieją w sieci strony tylko te, które Ty Voltar uważasz za jedynie słuszne! Jak chcesz być taki wiarygodny na jakiego pozujesz, to przedstawiaj obie strony medalu, a nie tylko tę stronę, która Ci pasuje!


No właśnie Ki0ara. Weź i przeczytaj ST sam, a potem poczytaj co owi naukowcy za pierdoły wypisują. Interpretują ją tak, że głowa boli. Abraham sobie pierdnął - te słowa oznaczają to samo co Abraham poszedł się wysikać dla naukowców. Podpierasz się autorytetami, a sam głową nie ruszysz. Ja ruszyłem i zabrałem się za czytanie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Sodoma i Gomora to Hiroszima i Nagasaki to poniżej mamy typowy opis "bliskiego spotkania" z technologią stojącą o poziom wyżej od biednego beduina:
Cytat:

1:02 Piątego dnia tego miesiąca - był to piąty rok od uprowadzenia króla Jojachina do niewoli -
1:03 Doszło słowo Pana Ezechiela, syna Buziego, kapłana, w ziemi chaldejskiej nad rzeką Kebar, a ręka Pana spoczęła tam na nim.
1:04 I spojrzałem, a oto gwałtowny wiatr powiał z północy i pojawił się wielki obłok, płomienny ogień i blask dokoła niego, a z jego środka spośród ognia lśniło coś jakby błysk polerowanego kruszcu.
1:05 A pośród niego było coś w kształcie czterech żywych istot. A z wyglądu były podobne do człowieka,
1:06 Lecz każda z nich miała cztery twarze i każda cztery skrzydła.
1:07 Ich nogi były proste, a stopa ich nóg była jak kopyto cielęcia i lśniły jak polerowany brąz.
1:08 Pod ich skrzydłami z czterech stron były ludzkie ręce; a te cztery żywe istoty miały twarze i skrzydła.
1:09 Ich skrzydła nawzajem się dotykały; ich twarze nie obracały się, gdy się posuwały, każda posuwała się wprost przed siebie.
1:10 Ich oblicza wyglądały u wszystkich czterech z przodu jak twarz ludzka, z prawej strony jak twarz lwa, z lewej strony jak twarz wołu, a z tyłu jak twarz orła.
1:11 Takie były ich oblicza. A ich skrzydła były rozpostarte ku górze; u każdej dwa nawzajem się dotykały, a dwa przykrywały ich ciała.
1:12 Każda posuwała się wprost przed siebie; szły tam, gdzie Duch chciał, aby szły, a posuwając się nie obracały się.
1:13 A pośrodku między żywymi istotami było coś jakby węgle rozżarzone w ogniu, z wyglądu jakby pochodnie; poruszało się to pomiędzy żywymi istotami. Ogień wydawał blask, a z ognia strzelały błyskawice.
1:14 A żywe istoty biegały tam i z powrotem jak błyskawice.
1:15 A gdy spojrzałem na żywe istoty, oto na ziemi obok każdej ze wszystkich czterech żywych istot było koło.
1:16 A wygląd kół i ich wykonanie były jak chryzolit i wszystkie cztery miały jednakowy kształt; tak wyglądały i tak były wykonane, jakby jedno koło było w drugim.
1:17 Gdy jechały, posuwały się w czterech kierunkach, a jadąc nie obracały się.
1:18 I widziałem, że wszystkie cztery miały obręcze, wysokie i straszliwe, i były dokoła pełne oczu.


a tutaj maszyna startuje z biednym Ezechielem, który opisuje efekt przeciążenia:
Cytat:

3:12 Potem Duch podniósł mnie; i słyszałem za sobą potężny łoskot, gdy chwała Pana podniosła się ze swojego miejsca.
3:13 A był to szum skrzydeł żywych istot, gdy się nawzajem dotykały, oraz turkot kół tuż przy nich, potężny łoskot.
3:14 A Duch podniósł umie i porwał z sobą. I szedłem w zaprawionym goryczą podnieceniu ducha, a ręka Pana mocno mi ciążyła.


W sumie cała księga Ezechiela jest ciekawa.

Cytat:
23:01 I doszło mnie słowo Pana tej treści:
23:02 Synu człowieczy! Były dwie kobiety, córki jednej matki.
23:03 Uprawiały w Egipcie w swojej młodości nierząd. Tam ściskano ich piersi i tam obmacywano ich dziewicze łono.

23:20 Zapałała namiętnością do swoich zalotników, których członki były jak członki osłów, a wytrysk ich nasienia jak wytrysk ogierów.


na której niedzieli są czytania z tej księgi? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 28 Lip '08   Temat postu: Biblia i to czego o niej nie wiemy. Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:

Cytat:
Jeśli Sodoma i Gomora to Hiroszima i Nagasaki to poniżej mamy typowy opis "bliskiego spotkania" z technologią stojącą o poziom wyżej od biednego beduina:
a tutaj maszyna startuje z biednym Ezechielem, który opisuje efekt przeciążenia:
W sumie cała księga Ezechiela jest ciekawa.
na której niedzieli są czytania z tej księgi?


Voltar, powiedz mi jak to się u Ciebie dzieje, że kiedy piszesz o 9/11, to piszesz z sensem i logiką, ale kiedy zabierasz się za Biblię, a szczególnie za jej interpretacje, to wychodzi w tej kwestii i to za każdym razem przysłowiowa ignorancja kogoś, kto w ogóle nie rozumie ani słowa z tego co czyta w czytanym przez siebie tekście, a co więcej nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że w każdym okresie czasu ludzie ludzie opisywali widziane przez siebie rzeczy, zjawiska itp., zgodnie z posiadanym przez siebie stanem wiedzy na dany czas i posiadaną przez siebie zdolnością w miarę jak najdokładniejszego oddania widzianego przez siebie zjawiska, wydarzenia, itp., które to zdolności u każdego człowieka, tak jak i dziś zresztą też były i są różne.
Zapominasz Voltatr, że Ezechiel żył w VI wieku p.n.e. i kiedy opisywał przedstawiane mu przez Boga widzenie, opisywał je dokładnie w zrozumieniu czasów, w których żył i też, co jest zrozumiałe dla średnio nawet rozgarniętego ucznia liceum, a szkoda, że nie można powiedzieć tego niestety o Tobie, choć jestem pewien, że musiałeś się z tym zetknąć, że używał do opisu widzianej przez siebie Chwały Bożej znanych dla siebie na tamten czas określeń i opisów tego co zobaczył, starając się oddać ten obserwowany przez siebie widok językiem jak najbardziej adekwatnym, by opisać nim niepojętą wręcz dla siebie potęgę tego wszystkiego co ujrzał swoimi oczyma i oddać go jak najlepszym językiem i jak najdokładniejszym opisem potęgi, którą zobaczył, choć jak wiadomo to nawet i dziś, że język ludzki jest zbyt ubogi i to w wielu przypadkach, by oddać opis jakiegoś zdarzenia nawet i wśród współcześnie żyjących ludzi, którzy wielokrotnie spotykają się z niezrozumiałymi dla siebie rzeczami, wydarzeniami i opisują te zjawiska, które zobaczyli starając się oddać je najlepiej jak potrafią, choć przyznają wielokrotnie, że i tak nie potrafią w swoim opisie oddać DOKLADNIE TEGO CO ZOBACZYLI!!!
Więc w sumie jest to ciekawą rzeczą, że na temat wydarzeń 11 września potrafisz pisać i dowodzić z sensem, a w przypadku interpretacji chociażby księgi Ezechiela, wypisujesz niedorzeczności jak jakiś półanalfabeta. To przykre Laughing


JA napisał:

Cytat:
kolego Kioara jest to tylko i wyłącznie moja interpretacja. Polecam zabrać sie za czytanie biblii. Stronami i osobami, którymi Voltar i Lara sie posługują - wcześniej ich nie znałem. Post powyżej jest moją autorską pracą. Z resztą najlepiej jakbyś przeczytał ST i sam zinterpretował.



Kolego JA, ja KiaOra nigdy sam nie interpretuje Biblii, bo jest to NIEDOPUSZCZALNE! Biblia interpretuje się SAMA! Trzeba tylko ją studiować, a nie czytać jak Harlequina, żebyy o tym wiedzieć!
JA przyjacielska rada, kiedy znowu zabierzesz się następnym razem za pisanie swoich autorskich prac, to pierwej przemyśl to co piszesz, a dopiero potem pisz, a nie na odwrót, okey?
Natomiast co do trzeciej części Twojego pytania, to, żeby zaspokoić Twoją ciekawość w tym względzie, to zarówno Stary jak i Nowy Testament studiuję od 17 lat.

Cytat:
No właśnie Ki0ara. Weź i przeczytaj ST sam, a potem poczytaj co owi naukowcy za pierdoły wypisują. Interpretują ją tak, że głowa boli. Abraham sobie pierdnął - te słowa oznaczają to samo co Abraham poszedł się wysikać dla naukowców. Podpierasz się autorytetami, a sam głową nie ruszysz. Ja ruszyłem i zabrałem się za czytanie:)


Jeśli chodzi o wypisywanie PIERDOLOW przez duże P!!!, to taki Pierdołów, których Ty nawypisywałeś odnośnie przeczytanych przez siebie tekstów z Księgi Wyjścia, to przyznam Ci szczerze, że już DAWNO, a nawet Bardzo Dawno nie czytałem Laughing
Natomiast co do naukowców, to dlaczego się tak strasznie wściekasz na tych naukowców, których prace dotyczące Biblii podaję ja, nawet ich uprzednio nie przeczytawszy, a zachwycasz się tymi, których wciska Ci Voltar i próbujesz jeszcze butem wcisnąć ich minie, których rzekome odkrycia, są jedynie słuszne i ze wszech miar udokumentowane, choć jest to G..... prawda przez duże G! Jedynym czym tak naprawdę są, to wymachiwaniem wszystkim przed nosem waszego wojującego ateizmu i niczym więcej!

Co do mojej znajomości Biblii to przeczytaj sobie to co pisałem odnośnie Sabatu:

viewtopic.php?p=45698#45698

A tu masz przyjacielu trochę o Nimrodzie, Sodomie i Gomorze i innych kwestiach Biblijnych, cobyś się pierwej trochę podszkolił, przemyślał i zastanowił się DOBRZE nad tym co czytasz, a nie najpierw pisał, a potem myślał! Dokładnie zawsze w tej kolejności kolego!

Powtórzę Ci tu słowa naszego innego naszego forumowego myśliciela, który ma niestety jednak to do siebie, że sam się do nich nie stosuje, a szkoda, choć słowa te są jak najbardziej mądre!

Zatem parafrazując, mało wiedzy oddala od prawdy, dużo wiedzy do prawdy przybliża.

http://potop-exodus.w.interia.pl/babel/ludowe.html
http://potop-exodus.w.interia.pl/babel/lingwisci.html
http://potop-exodus.w.interia.pl/babel/piramidy.html

http://exodus.dekalog.pl/?action=ca8

truth.own.pl/pdf/tajemnica_babilon_wielki.pdf

A tu masz z Wikipedii co oznacza z języka hebrajskiego dosłownie imię NIMROD!!!

"Nimrod" pochodzi od hebrajskiego słowa "Marad", oznaczającego "REBELIONISTA"

Może przynajmniej to da Ci coś do zrozumienia i zastanowisz się następnym razem, zanim ponownie zaczniesz wypisywać głupoty, jaki to Bóg był niedobry, że pomieszał języki budowniczym wieży Babel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiajac z kolega Kiaora, ktory jest fanatykiem nie mozna podwarzac swietosci biblii.On wie jak ja interpretowac, wie bo sam doswiadczyl efektu przeciazenia umyslowego lecac z ezechielem.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiaora, nie wysilaj się bo i tak jesteś na liście osób ignorowanych

ja tylko wrzucam garść cytatów, interpretacja należy do was Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
(vide Jhwh Pan zabijający smoka morskiego identycznie jak Marduk smoka Tiamat)

Dokładnie. Pamiętam, że biblia nazywa tego smoka wodnego, którego zabił bóg Lewiatanem.
"Ty zmiażdżyłeś łby Lewiatana,
wydałeś go na żer potworom morskim." Psalm 74.14
W czterech miejscach w biblii występuje wspomnienie tego niedobrego węża, którego sam Pan stworzył, a później zabił, co twierdzi prorok.

Co do kosmitów, w biblii,
To ja raczej podzielam wersję, że ruta stepowa i mandragora ostro ryła im umysł, jak i inne rarytasy, których na tamtym terenie nie brakowało.

Jeżeli jednak chcecie się bawić w kosmitów, to zacytuję wam cytat z biblii w wydaniu Nowego Świata.

"I czy potrafisz poprowadzić gwiazdozbiór Asz z jego synami?" Hioba 38,32

Gdy zacytowałem go pewnym Świadkom Jehowy, to delikatnie opadły im szczęki, gdyż nie wierzą w kosmitów w biblii Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 28 Lip '08   Temat postu: Biblia i to czego o niej nie wiemy. Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:

Cytat:
Rozmawiajac z kolega Kiaora, ktory jest fanatykiem nie mozna podwarzac swietosci biblii.On wie jak ja interpretowac, wie bo sam doswiadczyl efektu przeciazenia umyslowego lecac z ezechielem


Drogi kolego jeśli chodzi o fanatyzm, to nie jestem nim w najmniejszym stopniu! Gdybyś też uważnie czytał mój ostatni post i przede wszystkim ROZUMIAL to co czytasz, to nie pisałbyś głupot, że ja tylko wiem jak interpretować Biblię! Z tego bowiem co pamiętam to napisałem i cytuję to dla odświeżenia Ci pamięci: Kolego JA, ja KiaOra nigdy sam nie interpretuje Biblii, bo jest to NIEDOPUSZCZALNE! Biblia interpretuje się SAMA![/b]
Więc pisząc, iż ja rzekomo kiedykolwiek napisałem, że tylko ja wiem jak interpretować Biblię, mówiąc to delikatnie rozmijasz się z prawdą. Natomiast co do tego, że Biblia interpretuje się zawsze SAMA, to przeczytaj sobie chociażby ten tekst: 2Piotra 1;19-21
Jeśli zaś chodzi o FANATYZM spójrz najpierw na siebie, Voltara i wielu innych wam podobnych z tego forum tzw. ,,prawdy'', która jest tu chyba najmniej mile widziana. To niemal każdy dzień bez ataku na Biblię i Boga, jest dla WAS dniem straconym! Szczególnie dla Voltara! I wy wciskacie mi tu ciemnotę, że walczycie lub też staniecie do walki z tzw. NWO? :lol: Kiedy robicie dokładnie to o co przywódcom tego ruchu dokładnie chodzi!

Przejmować się wami? Naprawdę nie warto. Nie jesteście pierwsi, ani też ostatni w tej walce ze Słowem Boga! Przed wami był papizm i jest zresztą do dziś. Biblia od 12 wieku do 1965 roku była w KRK księgą zakazaną do czytania, o ile czytana była w języku narodowym. Przez większość tego czasu papiestwo przewidywało za samo jej posiadanie karę śmierci i konfiskatę mienia w całości. Pytanie co było w niej i co jest aż tak niebezpiecznego, że fanatyzm z jej zwalczaniem jest co u poniektórych AZ TAK WIELKI? Kolejnymi FANATYKAMI w dosłownym tego słowa znaczeniu byli ,,oświeceni'' przywódcy rewolty we Francji, którzy również na trzy i poł roku pod karą śmierci zakazali li tylko samej jej posiadania! Volter, trochę wcześniej wykrzykiwał w w FANATYCZNYM zapamiętaniu, że on sam obali tę religię założoną przez dwunastu palestyńskich wieśniaków. W dosłownie fanatycznym zacięciu przez całe swoje życie zwalczał Biblię wszelkimi zarówno metodami i sposobami! Efekt tego! Po Volterze nie ma śladu, w jego rezydencji zaś istnieje dziś największy skład Biblii na terenie Francji należący do Brytyjskiego Towarzystwa Biblijnego. Ostatni zaśmiał się z Voltera Bóg!
Kolejnymi FANATYCZNYMI zwalczaczami Biblii byli sowieccy bolszewicy.I co? Bolszewików już nie ma, choć ich pomioty są nadal i kontynuują z tym samym zacięciem pracę nad zwalczaniem Boga i Jego słowa dokładnie z tym samym fanatyzmem. Co to da im w efekcie końcowym? Kompletnie nic! To tylko kwestia czasu! Przeminą jak wszyscy przed nimi, którzy tego próbowali, tj. walki z Bogiem i slad nawet po nich nie zostanie, ani wspomnienie!
I na koniec mój drogi kolego. Gdybyście przedstawiali tu w tym dokładnie temacie polemikę obu stron, to byłoby uczciwe, ale dla was istnieje tylko jedna strona medalu. Wszelkie inne zdanie, które jest odmienne od waszxej negacji Słowa Bożego, jest zwyczajnie przez was zmiatane z powierzchni ziemi! Kto tu jest więc fanatykiem, o który mnie oskarżasz?
[b]Voltar
napisał:

Cytat:
kiaora, nie wysilaj się bo i tak jesteś na liście osób ignorowanych


Faktycznie masz rację Voltar, jeśli chodzi o Twoją osobę moja misja już zakończona. Zajmować się Twoimi banialukami w kwestii Biblii, to zwyczajna strata czasu. Niech zajmują i zachwycają się tym fani tych głupot, które zamieszczasz odnośnie Biblii. Na nich to być może robi wrażenie, na mnie żadnego. Co najwyżej Ci współczuję. Im zresztą również!

Cytat:
ja tylko wrzucam garść cytatów, interpretacja należy do was


Możesz faktycznie dalej zarzucać to forum tym śmietnikiem odnośnie tematyki biblijnej, który uprawiasz z zacięciem ideowego czekisty. Pocieszę Cię. Ja już tym Twoim badziewiem zajmować się nie będę. Na zajmowanie się śmieciami szkoda mi już dalej czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia została opracowana przez największych teologów świata. nie jest żadnym dziełem bożym ( Ja wierze w istnienie BOGA ) .. Myślałem, że chociaż wy - zwolennicy prawdy o świecie nie dacie się zwieśc tej trwającej od tysiącleci propagandzie chrześcijańskiej... Biblia została napisana, przez teologów ( którzy byli powiązania z dzisiejszą macką iluminatów ), aby zwieśc ciemnych ludzie, by mieli co czytać w czasie największych tragedii.. tak samo jest z szatanem.. którego nie ma i których wymyślili naiwni , ale jakże inteligentni ludzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos lewiatana
Ta ksiazka jest wiecznie zywa jak Lenin,
musze przyznac ze sie ja zajebiscie czytalo ale zeby w to wierzyc ?
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Illuminatus_Trilogy

Kiaora i wlasnie przez takie wypowiedzi jestes w moich oczach fanatykiem
Ksiazka jak ksiazka niech sobie jest kto chce niech czyta kto nie chce niech nie czyta,
mnie to zwisa, po co padawac skrajnosci ze ateisci niszczyli bibie itp to tez fanatyzm.

Ja moge twierdzic ze powyzsza ksiazka tez sie interpretuje sama Laughing
i jest podyktowana przez opozycyjnego boga aby nie nie zapomnieli o swoim ojcu,
a gdy ktos ja inaczej zinterpretuje zaraz wlaczesie do dyskusju aby sprostowac jego tok myslenia.
Jak dla mnie to fanatyzm w czystej postaci.koniec i kropka.

Sieg heil Eris.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro,
Cytat:

38:31 Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona?
38:32 Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku [Mazzaroth] w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę [Ash] z jej młodymi?


nie wiem czy zauważyłeś, ale po tym nawiązaniu do Zodiaku (biblie katolickie tutaj ściemniają mocno, jedynie BWarszawska ma dobry przekład) następuje opis poszczególnych znaków zodiaku począwszy od niebiańskiego dzbanu (Wodnik) poprzez zwierzęta w wersji egipskiej... na dwóch potworach kończąc.. (Lewiatan i Behemot, w wersji katolickiej... krokodyl i hipopotam Laughing - dwa "smocze" znaki, obecnie Scorpio i Opphiuchus (Skorpion, niegdyś połączony z wagą tworzył Smoka Wodnego, Wężownik trzymie w lapach drugiego smoka...)

tak... dwa smoki - węże obkręcone wokół laski Eskulapa

Ziemia i Księżyc, a obok nich: Wenus (Virgo), Mars (Sagittarius)

a teraz odrobina iluminacji:
pierwotny zodiak:


Koń, obecnie Rak (Słońce)
Lew (Merkury/Hermes/Dumuzi, boski soter)
Wojowniczka/Panna (Wenus/Isztar)

Smok (Księżyc, Behemot, Kingu)
Wąż Wodny (Ziemia, Lewiatan, Tiamiat, Gaja)
Wojownik/obecnie Strzelec (Mars, Ares, Ningirsu)

Kozica (Jowisz, Zeus, bóg burzy, Adad, Iszkur, Jahwe etc,)
Burza/Dzban, obecnie Wodnik (Saturn, Kronos, ojciec boga burzy - Enlil)
Syren (obecnie dwie ryby) (Uran, Uranos = ANU, NIEBO, ojciec Kronosa/Enlila)

Pies (obecnie Baran) (Neptun, Posejdon, Enki, Pan Wody, brat Enlila)
Dzik (Pluton, Hades, Irrugal, Nergal, Pan Podziemi)
Bykołak (-, -, Marduk)

12 znaków zodiaku, 12 planet, 12 bogów starożytności

pełna synchronizacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 28 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papież Jan Paweł I, naprawdę powiedział że Bóg jest zarówno ojcem jak i matką. Może chciał coś przekazać ludziom. Może to, że sposób wyobrażania Boga jest niewłaściwy. Nie dziwię sie że go zamordowano. Gdyby żył przewróciłby kościół do góry nogami. Chciał wszystko reformować. Nie chciał nawet założyć tiary papieskiej, ani usiąść na tronie. Biblię należy czytać krytycznie, nie na kolanach. Prawdziwy sens Biblii jest ukryty. Księga Genesis jest zaszyfrowana. Te wszystkie postacie, Adam i Ewa, Kain i Abel, są alegoryczne. Przedstawienie Boga jako osoby która widzi i słyszy, oraz od czasu do czasu się objawia w postaci piorunów, lub za pośrednictwem aniołów, jak to jest pokazane w Biblii, to nic innego, jak naturalna potrzeba czlowieka. Człowiek wierzy tylko w coś, co jest namacalne. A jeśli tego nie może widzieć jak to ma miejsce w przypadku Boga, to przynajmniej musi go sobie wyobrazić jako kogoś podobnego do nas. I w Genesis tak jest napisane."Uczyńmy człowieka podobnego do nas". I co ciekawsze ze słowa "Uczyńmy" i "nas" są w liczbie mnogiej. Pod postacią Boga Biblia ukrywa inną prawdę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolego JA, ja KiaOra nigdy sam nie interpretuje Biblii, bo jest to NIEDOPUSZCZALNE! Biblia interpretuje się SAMA! Trzeba tylko ją studiować, a nie czytać jak Harlequina, żeby o tym wiedzieć!


Kioara to dlaczego słuchasz interpretacji naukowców? Przecież to niedopuszczalne:D. Studiowanie na czym polega? Na czytaniu. Czymże różnię się ja od naukowca - pasjonat od teologa, pasjonat od archeologa. Przypomnę Ci, że odkrywca Troi był wyśmiewany i nie był archeologiem; był pasjonatem.

Cytat:
JA przyjacielska rada, kiedy znowu zabierzesz się następnym razem za pisanie swoich autorskich prac, to pierwej przemyśl to co piszesz, a dopiero potem pisz, a nie na odwrót, okey?


Nie zarzucaj mi tego, że nie zastanawiałem się nad tekstem i nie sprawdzałem znaczeń nie znanych mi słów. Ja to dokładnie przestudiowałem.

Cytat:
Jeśli chodzi o wypisywanie PIERDOLOW przez duże P!!!, to taki Pierdołów, których Ty nawypisywałeś odnośnie przeczytanych przez siebie tekstów z Księgi Wyjścia, to przyznam Ci szczerze, że już DAWNO, a nawet Bardzo Dawno nie czytałem


To tak dla przypomnienia skoro studiujesz Biblię od 17 lat. To nie są fragmenty Księgi Wyjścia, tylko Księgi Rodzaju.

Cytat:
Natomiast co do naukowców, to dlaczego się tak strasznie wściekasz na tych naukowców, których prace dotyczące Biblii podaję ja, nawet ich uprzednio nie przeczytawszy, a zachwycasz się tymi, których wciska Ci Voltar i próbujesz jeszcze butem wcisnąć ich minie, których rzekome odkrycia, są jedynie słuszne i ze wszech miar udokumentowane, choć jest to G..... prawda przez duże G! Jedynym czym tak naprawdę są, to wymachiwaniem wszystkim przed nosem waszego wojującego ateizmu i niczym więcej!


1. Nie jestem Ateistą.
2. Voltar mi niczego nie wciska. Już mówiłem coś na ten temat. Nie atakuj mnie bez sensu...

Cytat:
A tu masz przyjacielu trochę o Nimrodzie, Sodomie i Gomorze i innych kwestiach Biblijnych, cobyś się pierwej trochę podszkolił, przemyślał i zastanowił się DOBRZE nad tym co czytasz, a nie najpierw pisał, a potem myślał! Dokładnie zawsze w tej kolejności kolego!

Powtórzę Ci tu słowa naszego innego naszego forumowego myśliciela, który ma niestety jednak to do siebie, że sam się do nich nie stosuje, a szkoda, choć słowa te są jak najbardziej mądre!

Zatem parafrazując, mało wiedzy oddala od prawdy, dużo wiedzy do prawdy przybliża.


Ja nic tutaj o Nimrodzie nie pisałem :]. A słowa bardzo mądre i też sie do nich stosuj.

Jako tako nie podałeś żadnych kontr argumentów przeciwko moim interpretacjom. Ki0ara istnienie forum dyskusyjnego ma sens tylko wtedy, gdy wszyscy uczymy się od wszystkich. Zatem Ty analizujesz co ja piszę, napisałem. A ja analizuję co Ty piszesz, pisałem. Nie zapieraj sie przy swoich poglądach. Ja dałem nieścisłości w Biblii, które się nie zgadzają z tym co jest nam pokazywane w TV i przy okazji jako pasjonat porównałem niektóre wydarzenia opisywane w ST do wydarzeń opisywanych w Enuma Elisz, bo się bardzo pokrywają.

Cytat:
Kolego JA, ja KiaOra nigdy sam nie interpretuje Biblii, bo jest to NIEDOPUSZCZALNE! Biblia interpretuje się SAMA![/b]
i cała wypowiedź poniżej

O co chodzi? Czytaj kto którego posta napisał Very Happy.

Niech każdy interpretuje sobie sam argumenty:).

Cytat:
Przejmować się wami? Naprawdę nie warto. Nie jesteście pierwsi, ani też ostatni w tej walce ze Słowem Boga! Przed wami był papizm i jest zresztą do dziś.


Czy Ty serio wierzysz, że Biblie Bóg napisał?

Cytat:
I na koniec mój drogi kolego. Gdybyście przedstawiali tu w tym dokładnie temacie polemikę obu stron, to byłoby uczciwe, ale dla was istnieje tylko jedna strona medalu.


No własnie Ki0ara. Mówisz o sobie. Typowy psychologiczny przykład:), nie zrozum mnie źle, mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religia jest największym oszustwem jakie wymyślono w celu manipulowania ludzkością. Przykładem jest tu Biblia w obecnej formie. Prawdziwa jej treść jest zakodowana glęboko. A co byście powiedzieli gdyby biblijny Elohim - czyli Bóg, był po prostu procesem ewolucyjnym, a nie starcem z brodą? Ale nawet gdyby ujawniono całą tajemnicę Biblii, ludzie i tak ulepiliby sobie "bożka z gliny" i by się do niego modlili. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki z niego proces ewolucyjny jak z Odyna czy Artemidy...

32:25 Jakub zaś pozostał sam. I mocował się z nim pewien mąż aż do wzejścia zorzy.
32:26 A gdy widział, że go nie przemoże, uderzył go w staw biodrowy i zwichnął staw biodrowy Jakuba, gdy się z nim mocował.
32:27 I rzekł: Puść mnie, bo już wzeszła zorza. Ale on odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz.
32:28 Wtedy rzekł do niego: Jakie jest imię twoje? I odpowiedział: Jakub.
32:29 Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
32:30 A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
32:31 I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woltar, znowu chcesz udowodnić że wiesz wszystko najlepiej. Wink Nie interesują mnie cytaty z Biblii. Bo ja też mam Biblię i mogę czytać. Chodziło mi o coś innego. Jak widać nie załapałeś. Cytowanie biblijnych historyjek, to takie trochę naiwne jak wykłady księdza na lekcji religii. Chodziło mi o inny poziom dyskusji. Chciałam żeby ta dyskusja stała się trochę bardziej odważna i wyszła ponad standard. Ale jeśli poziom rozumowania ogranicza się tylko do kwestionowania biblijnych opowieści, to nic z tego nie będzie. Zacytuję tutaj zdanie z mojej ukochanej książki "Mały książę" - "Najważniejsze jest to, co jest niewidoczne dla oczu".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Elohim ma liczbę mnogą męską i żeńska,



Elohim (hebr. אלוהים ,אֱלֹהִים)
Choć słowo Elohim występuje często na określanie bóstw (w znaczeniu bogowie), z przedimkiem ha- oznacza ono Jedynego Boga i w tej formie (jako haElohim) występuje w Tanachu ponad 2 tysiące razy.
Izraelici używali terminu Elohim dla oddania majestatu osoby (podobnie król, mówiąc o sobie, używał liczby mnogiej)


Zawsze warto spojrzec na szerszy obraz a nie powtarzac strzepki informacji Very Happy






Cytat:
znaczy to mniej wiecej co "oni na górze"

wedlug czyjego tlumaczenie?
Twojego? Very Happy
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 29 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi mądrala się odezwał. Wink Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 30 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moonwalk i tutaj widzę mocny argument:), że mówi się w Biblii o jedynym Bogu. Tylko, że często ten Bóg mówi w liczbie mnogiej zwracając się do siebie, a nie do ludu co wyklucza pluralis majestatis. Po za tym dalej bardzo dziwna sprawa, bo Bóg brał sobie ziemskie kobiety za żony i wiele innych niedorzeczności. Jest to mocny argument obalający część tezy. Czekam na więcej takich wypowiedzi, aby móc mnie całkowicie wyprostować, żebym nie tkwił w błędzie:). Jest jeszcze wiele argumentów, które nie zostały obalone:).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:22, 30 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moonwalk napisał:
Cytat:
Elohim ma liczbę mnogą męską i żeńska,



Elohim (hebr. אלוהים ,אֱלֹהִים)
Choć słowo Elohim występuje często na określanie bóstw (w znaczeniu bogowie), z przedimkiem ha- oznacza ono Jedynego Boga i w tej formie (jako haElohim) występuje w Tanachu ponad 2 tysiące razy.
Izraelici używali terminu Elohim dla oddania majestatu osoby (podobnie król, mówiąc o sobie, używał liczby mnogiej)


Czyli w dwoch slowach WASZA WYSOKOSC !!! (ang Highness)

Wiec czy byl gigantem czy mieszkal na statku macierzystym orbitujacym wokol Ziemii
(jak Olimp gora, ktora znikla) czy to i to ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:36, 30 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia to zwykłe bajki połączone oczywiście z prawdą historyczną.
To analogicznie jak z bogami greckimi.
Nikt na poważnie nie uważa, że oni istnieli, a jednak przewijali się na kartach mitologii, występując obok fizycznie istniejących miejsc, jak Olimp, czy Troja.
Nie doszukiwał bym się tam ani kosmitów, ani boga.
Bóg, który kazuje "zajebać" bliźniego kamieniami.
Przecież odrazu widać, że to usprawiedliwienie chorych fantazji Izraelitów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Biblia i to czego o niej nie wiemy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile