W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Obozy koncentracyjne w historii Anglii i USA  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1840
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 28 Sie '08   Temat postu: Obozy koncentracyjne w historii Anglii i USA Odpowiedz z cytatem

W książce Historia Powszechna 1789- 1870, Mieczysława Żywczyńskiego wyczytałem pewną ciekawostkę na temat buntu jaki miał miejsce w USA w 1794 roku.
Chodzi mi o powstanie Whiskey będące prawdziwą rebelią. Objęło ono kilka stanów. Zostało stłumione przy pomocy wojska.
Niby nic w tym dziwnego. Konflikt interesów i wojna. Ale jest pewien szczegół. Żywczyński w swojej książce na stronie 160 pisze że po stłumieniu powstania winnych i wszystkich podejrzanych umieszczono w obozach koncentracyjnych.
Nigdzie indziej nie znalazłem notki o obozach w historii tego powstania. Napisali o powstaniu w Wikipedii ale o obozach ani słowem nie wspomnieli.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt_Whiskey


W paru książkach znalazłem też informacje o Angielskich obozach koncentracyjnych jakie działały w trakcie wojen Burskich i powstań w Irlandii.

Jak macie jakieś materiały to dawajcie.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Obozy koncentracyjne w historii Anglii i USA
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile