W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Marcin Dachtera historia religie prawo ekonomia   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 7109
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 05 Lut '12   Temat postu: Marcin Dachtera historia religie prawo ekonomia Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zwrócić uwagę na dwa aspekty tego wykładu mianowicie kult Saturna, który to Marcinie przedstawiasz w ujęciu mitologiczno-historycznym-symbolicznym ( tak to sobie określę) natomiast jest jeszcze ujecie bardziej głębokie kabalistyczno- matematyczno - fizyczne ( tak to sobię też określę Very Happy Wink) pod postacią CUBE , które to dla mnie ciągle jest zagadką...albo inaczej jestem zbyt ograniczona , aby to jednak pojąć.
Oraz drugi aspekt prawo admiralicji morskiej jak to określasz prawo wody , prawo morza oparte jeśli dobrze rozumiem na UCC Uniform Commercial Code - Jednolitym Kodeksie Handlowym.
To co ja rozumiem do tej pory to jest to taki kontekst ,że nasze imię i nazwisko na wszystkich umowach np. z bankami jest pisane drukowanymi literami tak samo w dowodzie osobistym i oznacza to wg. tego prawa ,że nie jesteśmy podmiotami suwerennymi tylko jednoosobowymi korporacjami. Ten temat wyszedł od Jordan Maxwella i także poruszał go David Icke . Niemniej nie rozumiem dlaczego jest tak to istotne , gdyż co by to zmieniło gdyby pisano nasze imię poprawnie wg. zasad ortograficznych czyli pierwsza litera imienia i nazwiska z dużej reszta z małej.
Co by faktycznie to zmieniło? Innymi słowy jakie miałoby to przełożenie na nasze funkcjonowanie w systemie? Nie mogliby Nas traktować jak niewolników? A co to jest za różnica tak naprawdę drukowane litery czy nie. Jakoś nie bardzo pojumję to zagadnienie na głębszym poziomie...
Więc Marcinie apeluję, żebyś wyjaśnił to dogłębnie dużymi lterami w niniejszym wątku Very Happy
I na koniec przytoczę przysłowie chińskie co podałeś w prezentacji :
Prawo jest jak płot: Tygrys przeskoczy, wąż się przeciśnie , a bydło się nie pałęta...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin1990




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 51
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale mam bardzo mało czasu. Więc jedyne co mogę zrobić to odesłać państwa do opracowań na temat UCC dostępnych na mojej stronie internetowej zakazanawiedza.wordpress.com pod zakładką książki na ostatniej pozycji. Dla leniwych czyli nas wszystkich wklejam linka do tych opracowań http://www.ronpaulforums.com/showthread......d-Addition Very Happy Pozdrawiam !
_________________
Marcin Dachtera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach drugi raz dziś to napiszę odpowiedź wymijająca Very Happy
Cóż poczekam, aż ktos to rozkmini Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe pozwole sobie odpowiedziec za marcina - nie ma to zadnego znaczenia. te opowiesci to mix wszystkiego z wszystkim w rozpaczliwej probie wytkniecia winnych palcem oraz zwrocenia na siebie uwagi. mimo, ze pierwsze wyklady obejrzalem z zaciekawieniem kogos kto chce obejrzec kolejny remake tego samego filmu ktory fascynowal go w latach dzieciecych to refleksja niestety jest miazdzaca - w tym nie ma zadnego sensu. nie chce mi sie polemizowac z tymi wykladami bo szkoda na to czasu ale gonitwa za tym konkretnie krolikiem zawsze konczy sie w tym samym miejscu w ktorym sie zaczela - na kanapie przed komputerem. zero wplywu na rzeczywistosc. wiec owszem jesli ktos lubi proze dana browna to spoko - wyklady marcina obejrzy z wypiekami na twarzy. ja juz chyba jestem na to za stary. nie dla mnie icki i jonesy, bo ich wyznania maja pewnie wiele powodow ale watpie czy jednym z nich jest wyzwolenie ludzkosci. w najlepszym wypadku sa to osoby chore psychicznie, bo tak usilne promowanie swoich teorii na pewno nie jest normalne. widac ze marcina to kreci. no coz, nie pozostaje zatem nic innego jak zyczyc dorobienia sie trzodki wyznawcow i slawy - chocby lokalnej. chociaz jedna osoba bedzie miala z tego jakis pozytek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:06, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co napisać. chyba muszę szczerze odpowiedzieć ,że trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś Al Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tańcząca tutaj masz film na który jeśli poświęcisz troche czasu to poznasz odpowiedż na swoje pytanie w sposób wtczerpujący


od siebie dodam ,że nie jestem fanem kolegi Dachtery ,uważam nawet ,że czasem konfabuluje i zmyśla...

natomiast w 2 zdaniach ,chodzi o to ,że żaden człowiek na żadnym etapie nigdy nie zgodził się być 1 osobową korporacją...
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tańcząca, mam dwie minuty więc postaram się opowiedzieć jak ja to rozumiem.

U sedna sprawy chodzi o to, że wszyscy domyślnie przyjmują, że podlegają prawu na które nigdy się nie zgodzili. Co więcej, twierdzą, że Ty też podlegasz temu prawo bo oni tak chcą. Mówiąc inaczej, olewają twoją wolną wolę.
Są mniej i bardziej rażące nadużycia:
- katolicy chrzczą swoje dzieci i potem wmawiają im, że są katolikami bo przyjęli chrzest. W praktyce niczego nie przyjęli tylko im wciśnięto a to nie to samo. Jednak jak widać system okłamywania działa, bo każdy katolik tak został oszukany i potem wierzy w te fundamentalne kłamstwo, że przyjął chrzest.
- obywatele dostają dowód osobisty potwierdzający wcielenie do narodu i podpisanie go symbolizuje dobrowolne przyjęcie obowiązujących w tym państwie praw. Tylko problem polega na tym, że przed podpisaniem tego dokumentu nikt mu tych praw nie wyłożył. Czyli szwindel polega na podpisywaniu papieru w ciemno.

Wszystko to powinno nie mieć znaczenia dopóki nie zgodzisz się na konkretny zapis prawny swoim "podpisem". Jednak ludzie przyjmują to.
A teraz dlaczego wielkie litery a nie małe. To już prostsza sprawa. Po prostu wśród tych oszukujących jest wielu co uwielbiają symbolizm, są wręcz zboczeni na tym punkcie.
To ludzie którzy toczą pianę ze wściekłości jak oplujesz rysunek z orłem (tandetny poniekąd) lub jak nasikasz na dwie skrzyżowane belki. Ktoś skrzywdził psychicznie tych ludzi na tyle poważnie, że te symbole są dla nich ważniejsze niż żywe istoty z sobą włącznie.
Podsumowując, tego typu symbolizm nie ma sensownego wyjaśnienia, to rodzaj skrzywienia psychicznego. Został on jednak bardzo skutecznie wykorzystany do manipulacji ludźmi przez istoty stojące wysoko ponad tym i wiedzące co robią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- obywatele dostają dowód osobisty potwierdzający wcielenie do narodu i podpisanie go symbolizuje dobrowolne przyjęcie obowiązujących w tym państwie praw. Tylko problem polega na tym, że przed podpisaniem tego dokumentu nikt mu tych praw nie wyłożył. Czyli szwindel polega na podpisywaniu papieru w ciemno

No i co z tego myślisz ,że jakby wyłożyli te obowiązujące prawa to ludzie by nie podpisli?
podpisaliby bo niczego istotnego nie załatwiliby bez dowodu.
Cytat:
- katolicy chrzczą swoje dzieci i potem wmawiają im, że są katolikami bo przyjęli chrzest. W praktyce niczego nie przyjęli tylko im wciśnięto a to nie to samo. Jednak jak widać system okłamywania działa, bo każdy katolik tak został oszukany i potem wierzy w te fundamentalne kłamstwo, że przyjął chrzest.

No ja jestem ochrzczona jednak nie czuję się już katoloiczką. Więc chodzi o pewną świadomość i odcięcie się od pewnego rodzaju psychologicznego przynależenia do grupy tudzież sekty w której są np.Twoi bliscy.
ale różni się to od prawa tym ,że nie ponoszę żadnych konsekwencji na co dzień natomiast nie przyjęcie dowodu osobistego albo mnie kwalifikuje do szpitala psychiatrycznego albo do funkcjonowania jak bezdomny.

Co do do symbolizmu to nie wiem dlaczego tak poważni ludzie jak arystokracja, a co za nią idze finansiści , prawnicy , lekarze, przewdócy państw, rektorzy uczelni wydawałoby sie poważni, racjonalni, i pragmatyczni ludzie, a jednak naznaczają samych siebie i instytucje do których przynależą symboliką. Więc ja do symboli odnoszę się z większym dystansem niż wydawanie jednoznacznych opinii.
gnosis obejrzę i zobaczę czy mi się coś rozjaśni Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanczaca z wilkami napisał:
Więc ja do symboli odnoszę się z większym dystansem niż wydawanie jednoznacznych opinii.

I słusznie bo,o czym wielu zdaje się zapominać,Europejczycy przejmowali spuściznę śródziemnomorskich i bliskowschodnich cywilizacji,że tak powiem;mechanicznie.W sensie mentalnym,nie mówiąc już o intelektualnym, nie mieli z nią nic wspólnego bo byli ludźmi z zupełnie innej przestrzeni cywilizacyjnej.
Tym sposobem niemiecki cesarz noszący tytuł "Cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego",wraz tytułem przyjął symbolikę która była przypisana dawnym cesarzom rzymskim,np gwiazdę dawida zwaną w średniowieczu "gwiazdą maryji".
Cesarze niemieccy byli jak na owe czasy ludźmi wykształconymi, ale nie aż tak żeby znać wszelkie niuanse związane tzw gwiazdą dawida,dla nich była to po prostu gwiazda maryji czyli jak najbardziej chrześcijański symbol.Symbol ten znajdował się na herbowej tarczy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego a stamtąd powędrował na herbowe tarcze miast,np Hamburga,a także na herbowe tarcze tej części polskiej szlachty,która nobilitacje otrzymywała od cesarzy niemieckich.
Erbs
Taczała
Korybut
Trzywdar
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

No i co z tego myślisz ,że jakby wyłożyli te obowiązujące prawa to ludzie by nie podpisli?
podpisaliby bo niczego istotnego nie załatwiliby bez dowodu.


Większość by podpisała, ale po pierwsze prawo musiał oby być prostsze by dało się je wyłożyć. Najważniejsze jednak jest to, że byli by tacy co nie podpisali by i bardzo wielu takich co czuło by się zmuszanych do tego, a wiesz jak silna jest świadomość zbiorowa.

Co do symboli masz racje, ale to szeroki temat, ja tu przywołałem tylko te używane do prymitywnej kontroli nad narodami. No i dobrze, że użyłaś określenia :
Cytat:
rektorzy uczelni wydawałoby sie poważni,

bo faktycznie sporo z nich to zwykłe sprzedajne świnie, totalny prymityw jeżeli chodzi o poziom tak zwanego człowieczeństwa. Wiem coś o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
papabempa




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem i mię cóś zatrzęsło ujś k...a.To ty mówisz,że ta podła sekta tak cię oszukała,że jak ty był
maleńki bachurek to ciebie tobie wodą pokropili i imię ludzkie dzały.A to k..y,a to k...y!
Wiesz kto ciebie tobie tak tyn twój mozg oświecił i ciebię podniecił.
Odp.Taki pan z długimi loczkami aż za bhodę,którego jak miał osiem dni wzięły i podcięły.
I to jest git i fajn,ale tę katolickie bachurki to oszustwo,zniewolenie,okhopny giwołt,
Taki jest móżdzyk tego stada.
Lepiej pooglądać na animal o stadach które nie dadzą się onym zmanipulować.
W stadzie babunów jednej pannie nisko urodzonej się zachciało.Nadstawiła szefowi,ten nic,jego premieru,tez nic ittd.
Wreszcie znalazła autsajdera i ten się skusił.Tak to jest jak babunica szuka samca w stadzie.
polecam fredroman.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar
Cytat:
Najważniejsze jednak jest to, że byli by tacy co nie podpisali by

taa , a znasz kogoś kto nie ma dowodu osobistego w PL. Ty sam go masz i się go nie pozbywasz mimo ,że posiadasz wiekszą świadmość niż Kowalski Razz

@pszek
gwiazda Dawida gwiazdą Maryji pierwsze słyszę nawet niech sobie nazwali to gwiazdą Maryji wszak wiadomo ,że chrześcijaństwo jest tylko odnogą judaizmu. Więc nie interesuję mnie upgrade późniejszy tylko to co było wcześniej i na jakich podstawach. Innymi słowy dlaczego Izralejczycy tak ukochali sobie ten symbol , który w 3D przypominam jest sześcianem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ papabempa
pisz jak człowiek człowieku bo nie mam chęci zagłębiać się w ten bełkot chyba ,że chcesz rozmawiać sam ze sobą wtedy be my guest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:

taa , a znasz kogoś kto nie ma dowodu osobistego w PL. Ty sam go masz i się go nie pozbywasz mimo ,że posiadasz wiekszą świadmość niż Kowalski Razz


To dobre proste argumenty ale nie uwzględniają różnorodności ludzi. Prawdę mówiąc nie wiem co bym zrobił wtedy. Każdy jednak jest inny i przykład jednego człowieka tu nie determinuje niczego.
Wyjaśnię dlaczego. Obecne systemy polityczno gospodarcze w ogóle nie interesują się jednostka, dla nich ważna jest statystyka, i słusznie. Ktoś kto rządzi wielomilionowym narodem potrzebuje odpowiednich narzędzi oceny. Stosuje się więc metody które działają w sposób większościowy. Nawet jak nowa metoda spowoduje wnerwienie 1000 osób ale pozwoli na ściągnięcie większej kasy z pozostałych 30mil to się ją zastosuje.

Ja nie jestem dobrym przykładem, bo nawet mam kredyt hipoteczny Smile, ale to nie znaczy, że nie wiem wielu rzeczy i nie bronie się na obszarach zdecydowanie ważnych jak wychowanie dziecka, czy to co jem i piję.

Przyznaje jednak, że zmiana podejścia do dowodów osobistych nie zmieni świata, bo ten system to setki mechanizmów mających ten sam cel. Ja tylko na przykładzie tego dowodu pokazałem mechanizm prymitywnej symboliki jaką poruszają w filmie.

Co więcej, nawet jak 1000 osób wywaliło by dowód osobisty to ten system nadal będzie trwał. Ale jak 1000 osób zrozumie mechanizm i zacznie o tym myśleć, to jest to siła która na pewno coś zmieni. Nie cały świat, bo do tego potrzeba zdecydowanej większości, ale coś co będzie znaczące dla każdego z nas.

Każdy pozytywnie myślący człowiek wprowadza więcej spokoju i harmonii w ten świat. Im jest ich więcej tym łatwiej ich spotkać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Więc nie interesuję mnie upgrade późniejszy tylko to co było wcześniej i na jakich podstawach. Innymi słowy dlaczego Izralejczycy tak ukochali sobie ten symbol , który w 3D przypominam jest sześcianem.

Pardoks polega na tym że Żydzi przyswoili sobie "gwiazdę dawida" wtórnie - od chrzścijan.Przed tym nic o niej nie wiedzieli,podobnie jak o jerozolimskiej ścianie płaczu wtłoczonej im do świadomości w XIX w przez rodzące się ruchy syjonistyczne.
Przed tym nim część praskich żydów zwróciła się o pomoc do cesarza niemiec, żaden żyd nie miał pojęcia o gwieździe.Jedna z żydowskich diaspor żyjaca w Pradze po konflikcie z władzami miasta zwróciła się o arbitraż co cesarza Niemiec.( wynikało to z wczesnośredniowiecznych podziałow administracyjnych).
Cesarz przyznał im rację w sporze a dla odróżnienia właśnie tej częsci żydów od innych, również żydów i również żyjących w Pradze,nakazał im znakować drzwi swoich domów cesarskim symbolem czyli gwiazdą maryji.
Żydzi dokładnie nie wiedzieli co oznaczał symbol ale wiedzieli że "chroni".I faktycznie chronił bo w przeciwieństwie do innych żydów,ich nikt nie tarmosił a przynajmniej rzadziej.
Z czasem,kiedy rozeszli sie po innych częściach Europy,dalej używali ten symbol.On wprawdzie stracił swoją prawną moc,ale żydzi mieli w pamięci że on "chroni" więc posługiwali się nim.Ten prosty acz historyczny fakt obrósł później licznymi teoriami i interpretacjami.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:43, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co Ty mi tu gadasz pszek:
Cytat:
Pardoks polega na tym że Żydzi przyswoili sobie "gwiazdę dawida" wtórnie - od chrzścijan

roziwń i udowodnij.
Komzar
Cytat:
Ja nie jestem dobrym przykładem, bo nawet mam kredyt hipoteczny ,

cały szkopuł w tym ,że nie ma/ nie znam dobrego przykładu:)

Cytat:
Każdy pozytywnie myślący człowiek wprowadza więcej spokoju i harmonii w ten świat. Im jest ich więcej tym łatwiej ich spotkać.

co nie zmienia faktu ,że na końcu i tak pojawia się instynkt samozachowawczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tańcząca, tak, tylko do czego zmierzasz ?

Jeżeli chcesz powiedzieć, że metody nacisku stosowanego przez władzę są skuteczne to szkoda słów bo to każdy widzi. Są skuteczne bo biorą pod uwagę nasze cechy i statystycznie mają racje, a przecież skuteczność jest miarą prawdy. Smile

Chodzi o to by zdać sobie sprawę z jak największej liczby tych manipulacji, by być świadomym tego co dzieje się ze mną i innymi. Co z tego wyniknie ? Nie wiem, bo tego doświadcza każdy osobiście. Rząd widzi świat przez pryzmat statystyki ale Ty widzisz jednostkę, czyli siebie. O tym tu rozmawiamy na forum.

Jeżeli ktoś chciał by zmienić świat, to ma taką opcje. Wystarczy wytłuc jakieś 95% ludzi którzy w tej chwili świadomi lub nie utrzymują obecny system. Potem pójdzie już gładko (po wcześniejszej utylizacji padliny która została)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy szczególnie do czegoś zmierzam jeśli miałabym się zastanowić to powiedziałabym ,że świadomość mechanizmów kontroli po prostu daje nam większe możliwości zauważenia luk w systemie co pozwala nam czasami prześlizgiwać się przez płot niczym ten wąż w przysłowiu chińskim dopóki nie zobaczymi następnego płotu. I właściwie to by było na tyle ode mnie w tym kontekście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobną taktykę i dlatego lubię to forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napiszę Ci tylko ,że banaluki gadasz. Oczywiście mam na myśli temat gwiazdy Dawida. Drugi raz widzę na forum jak gadasz banialuki. Smile
chrześciajnie bla bla bla.
gwiaza Dawida, heksagram, pieczęć Salomona, merkaba, cube/ Saturn ,Star Tetrahedron była czczona od tysięcy lat we wszystkich religiach i jest czczona po dziś dzień.
dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
co Ty mi tu gadasz pszek:
Cytat:
Pardoks polega na tym że Żydzi przyswoili sobie "gwiazdę dawida" wtórnie - od chrzścijan

roziwń i udowodni

Ja po prostu mówię o historycznych faktach dlatego wcale nie musze niczego udowadniać.Jeśli cię ten szczegół interesuje to odsyłam do historii Pragi.
Ale wobec internetowej posuchy na dostep do historycznie rzetelnego materiału,zawsze możesz iść na skróty i skonstatować że na terenie średniowiecznej Europy(i jeszcze długo po tym) do znakowania żydów dla celów,że tak powiem,dyskryminacyjnych, nakazywano im noszenie cudacznych kapeluszy.( najczęsciej w kolorze żółtym)
http://www.rumburak.friko.pl/img/zydzi_hute.jpg
http://www.rumburak.friko.pl/img/zydzi_hut.gif
http://www.rumburak.friko.pl/img/zyd_hute.jpg
Cytat:
1267 synod wrocławski podejmuje wiele uchwał przeciw Żydom, nakazujących m.in. tworzenie odrębnych dzielnic w miastach oraz noszenie specjalnego kapelusza jako symbolu odróżniającego ludność żydowską od chrześcijan

A działo się tak dlatego, że wówczas jeszcze ani goje, ani żydzi, nie wiedzieli o żadnych związkach symboliki sześcioramiennej gwiazdy z Izraelitami.
Gwiazda dawida jako symbol żydów, w świadomości tak gojów jak i żydów pojawia się stosunkowo późno bo w XX w
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:44, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie nie intersuję to ,że syjoniści powiesili ją sobie na fladze w XX wieku mnie interesuje pszek to dlaczego jest to tak ważny symbol od tysięcy lat we wszystkich religiach jak wiesz to proszę odpowiedz bo jeszcze na razie nie spotkałam osoby która wie dokladnie dlaczego. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:43, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
mnie nie intersuję to ,że syjoniści powiesili ją sobie na fladze w XX wieku mnie interesuje pszek to dlaczego jest to tak ważny symbol od tysięcy lat we wszystkich religiach jak wiesz to proszę odpowiedz bo jeszcze na razie nie spotkałam osoby która wie dokladnie dlaczego. Smile

No już nie przesadzaj. Nie we wszystkich i nie aż tak ważny. Są inne symbole, które to powtarzały się w różnych miejscach na świecie. Symbol jak symbol prosty jest, może dlatego. Nie widzę sensu dopatrywania się w symbolach "głębszej głębi" Very Happy

No i jak szukam w sieci to wydaje mi się, że pszek ma rację. Przynajmniej co do tej Pragi bo co do tego czy przejęli po prostu gwiazdę Maryji czy też sami stworzyli ten symbol jako połączenie dwóch delt odnoszących się do króla Dawida to nie wiem, raz czytam tak, raz siak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że państwo izrael, równie dobrze mogłoby przyjąc za symbol :

http://i2.pinger.pl/pgr273/1ea5b2e700259eaf4a36a542
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AzzziRel
Cytat:
No już nie przesadzaj.

Takie teksty to nie do mnie tylko do swojej kobiety. Smile

Cytat:
Nie we wszystkich i nie aż tak ważny. Są inne symbole, które to powtarzały się w różnych miejscach na świecie. Symbol jak symbol prosty jest, może dlatego. Nie widzę sensu dopatrywania się w symbolach "głębszej głębi"

Wynika to po prostu z Twojej głębokiej niewiedzy.

A teraz konkrety: pokaż mi symbol i uzasadnij , który jest ważniejszy bardziej wartościowy w religiach niż: gwiaza Dawida, heksagram, pieczęć Salomona, merkaba, cube/ Saturn ,Star Tetrahedron, Shatkona, Anahata.

Zamieniam sie w słuch Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Marcin Dachtera historia religie prawo ekonomia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile