W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przesłanie masońskie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1582
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 23 Lut '07   Temat postu: Przesłanie masońskie Odpowiedz z cytatem

Wierzycie w Boga? Mam nadzieje, że tak, bo zbliża się kres ludzkości. Iluminaci to zakon oparty na faszyźmie, satanityźmie i naziźmie. Obecnie na świecie jest ok 10 milionów oddanych iluminatów. Wśród nich gwaizdy muzyki, świata publicznego oraz znani politycy. Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że G.W.B to dzisiejszy Hitler. Hitler też należał do zakonu iluminatów, zakon kazał mu wskrześić wojne to ją wskrześił. Iluminaci znów zwyciężyli jak w Wiosnie Ludów, Rewolucji bolszewickiej i francuskiej. Iluminaci to ludzie najnteligentniejsi na świecie, posiadają specjalne zdolnosci w celu werbowania nowych członków, a co za tym idzie znakomicie manipulują. Maja swoje siedziby wszędzie, kluby sporotwe, wielkie przedsiębiortswa, znane firmy, wszędzie są symbole masońskie. NEW WORLD ORDER jest w stanie spoczynku, ale wielkie oko czuwa. Niedługo stanie się "piekło na ziemi'. Nie martwcie sie, i tak umrzemy wcześniej czy później. Wierzycie MI, czy nie ?! Szatan jest na ziemi, to przywódca iluminatów i masonów wszystkich wziętych. Iluminaci odrzucają Boga, liczy się rozum i wiara w jego samego ( humanizm powiedzy etc,). Iluminaci przetrwają wiele stuleci, sam ich podziwiam, zaplanowali wszystko do perfekcji, ciekawi WAS pewnie kiedy wybuchnie III wojna swiatowa ( bo tak iluminaci zakładają - pomyslcie a odpowiedź przychodzi łatwo ). Nie płaczcie, Bóg przecież istnieje?! Ostatnia kwestia, która mnie intryguje i podnieca: Dlaczego wielu inteligętnych ludzi na świecie, znających system rządów USA etc, tam słabo się mu sprzeciwia? Czyżby CIA ( ORGANIZACJA NAŹISTOWSKA I SATANISTYCZNA) już ich zwerbowała? Mam nadzieje, że rozumiecie moje przesłanie?! 666 - fack you.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 23 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 - może Ty, jako osoba interesująca się religią, wytłumaczysz mi ten absurd z szatanem, którego nigdy nie mogłem zrozumieć pozostając na gruncie teologii chrześcijańskiej. Ta teologia jest zresztą w tym zakresie dośc pokrętna i nie ma żadnego odniesienia ewangelicznego (w Starym Testamencie nie ma nic na temat szatana).

Przede wszystkim, szatan nie może być wrogiem Boga, bo tak by było, gdyby nie karał, lecz nagradzał za złe uczynki. Natomiast jeżeli szatan każe za złe uczynki (piekło), to jest uzupełnieniem Boga, jakby jego wymiarem sprawiedliwości.

Zresztą, nie może być inaczej, no bo jeżeli założymy, że sztan może działać wbrew Bogu, to oznacza, że ma moc równą Bogu, a tym samym - jest konkurencyjnym bogiem. Wtedy upada mit jedynego Boga.

Ja uważam, że z tym sztanem to są po prostu bzdury, wymyślone przez Kościół rzymski dla straszenia ludzi i trzymania ich w ryzach. Jest jeden Bóg, który przyjmuje różne oblicza - w tym i szatańskie. Nie pamiętam, w którym tekście ewangelicznym, ale jest taki fragment, gdzie Bóg mówi jakoby o sobie: "Ja jestem początek i koniec, dobro i zło ..." Przecież sięgnijmy do Starego Testamentu - czy tam nie jest dość przykładów okrucieństwa, bezwzględności i wręcz zamiłowania tegoż Boga do ludobójstwa? Weźmy choćby przykład plag egipskich - dlaczego niewinni ludzie mieli ginąć tylko dlatego, że faraon nie zgodził się na exodus Żydów? To nie wystarczyło zesłać plag na samego faraona i ewentualnie jego otoczenie?

Zastanów się więc - czy trzeba wymyślać antychrysta, aby znaleźć patrona dla zbrodni dokonanej w WTC 9/11, a w następstwie ludobójstwa w Iraku? Sądzę, że rolę tę mogłby z powodzeniem pełnić Bóg starotestamentowy, tym bardziej, że zbrodnie te są dziełem umiłowanego przezeń "ludu wybranego".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 23 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antychryst napewno istnieje nie tylko w naszych umysłach, ale i w naszej egzystencji. Skąd się niby wzieła ideologia" Zakon Iluminatów", "Masoneria" etc. A jeżeli ci wiadomo Iluminaci rządzą światem. Iluminaci mają w większości symbole szatana, więc chrzczą go, bo nie uznają Boga. Racjonalni, trzeźwo myslący ludzie nie mogą tak myśleć ( no nie da się ukryć) , więc ci ludzie mają coś zle w głowie, ale to normalne, jesli sie wstrzykuje AHB do żył, potem jest pod całkowitą kontrolą swego "guru". Wracając do tematu jest wiele przesłanek , że antychryst istnieje, np wybuch w WTC ( zobacz co sie wyjawia z dymu). Nie było by tyle zła, gdyby nie była antychrysta. Na przydkład Bush( iluminista i mormon) został poczęty po to, by wskrzeszać ideologie Hitlera ( są do siebie podobni z rysów twarzy tak wogóle), oczywiście chodzi mi o naźizm i faszyzm. A symbole iluminatów to właśnie symbole szatana, więc prawda jest gorzka i zabójcza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JaCzyliOna1990




Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 5
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88:
"Szatan jest na ziemi, to przywódca iluminatów i masonów wszystkich wziętych"
Kto jest tym szatanem?
i mam jeszcze jedno pytanie co do tego "666"<== skąd się wzięło to, że to jest "niby" znak szatana? czemu nie "999" czy "777"
(słyszałam, że "777" też był znakiem szatana ale nie wiem skąd to ktoś wziął)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaCzyliOna1990 napisał:

i mam jeszcze jedno pytanie co do tego "666"<== skąd się wzięło to, że to jest "niby" znak szatana? czemu nie "999" czy "777"
(słyszałam, że "777" też był znakiem szatana ale nie wiem skąd to ktoś wziął)


W największym skrócie:
Według Apokalipsy Jana:
"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba ta bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześciedziąt sześć"

Więcej np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_Bestii
Zwykle nie powołuję się na Wikipedię bo to szmatławiec ale myślę, że przy tym zagadnieniu to OK.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duff




Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka mała ciekawostka co do diabelskiej liczby;]

http://www.religionnewsblog.com/11134/beasts-real-mark-devalued-to-616

w skrócie: udało się odczytać (oczywiście przy użyciu najnowocześniejszych metod itepe) papirusa z odpowiednim fragmentem Księgi Objawienia. Jest to najstarsza znana obecnie wersja tekstu, a w odpowiednim miejscu greckie (języku oryginału Nowego Testamentu) litery układają się w... nie, nie 666, tylko 616 - i najprawdopodobniej ta właśnie liczba jest prawidłowa.

to by wyjasniało czemu młodym 'szatanistom' nie wychodziły rytuały Smile

Jak zwykł mawiać mój kumpel: mrok jest w sercu, a kupa w spodniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może faktycznie Wikipedia to mało profesjonalne źródło informacji.
Wole jednak kuźnie gdzie kowal kuje metal z dobrego serca(GPL).

Cytat:
Jak zwykł mawiać mój kumpel: mrok jest w sercu, a kupa w spodniach.
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NEW WORLD ORDER już niedługo rozpocznie zakrojoną na wielką skalę mistyfikację w celu zaatakowania Iranu. A co do 666 - to już niedługo każdy amerykański obywatel będzie miał na sobe specjalny CHIP, dzięki czemu aparat rządowy będzie wiedział kim jest, jak się nazywa etc. Będzie znał jego miejsce pobytu w danym momencie etc. To początek "piekła na ziemi". Chodzi im o to, aby ludzie się do tego pomysłu zniecęcili, a więc aby wyemigrowali, a więc tym lepiej dla iluminatów, bo lepiej się rządźi mniejszą ilością obywateli niż większą. Niewiem kto jest szatanem, może to przywódca iluminatów ( pod postacią człowieka), może to H.Clinton, która ma niesamowitą wolę przyciągania do siebie, bowiem wydaję się być mądrą manipulatorką i taką będzie jesli zostanie prezydentem USA, a wtedy nadejdzie kres naszych czasów, także prośmy Boga o to aby prezydentem został Obama.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:34, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zresztą Obame już pewnie też ilumianci zwerbowali jak Johna Travolte, Madonnę, czy Toma Cruisea. Przepraszam was za mój grzdyt - w ameryce (kraju innowierców) nikomu się nie powinno wierzyć, bo ten a tak wogóle to spójrzcie na mape. Co wam przypomina ameryka północna? (antychryst?).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brainwash napisał:
Może faktycznie Wikipedia to mało profesjonalne źródło informacji.
Wole jednak kuźnie gdzie kowal kuje metal z dobrego serca(GPL).


A ja tam wolę, żeby ten kowal solidne podkowy mi wykuł.
Jego sprawy sercowe interesują mnie mniej ... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do szatana i boga:
Od małego wpajane nam są dwie rzeczy.a mianowicie ze dobro od zarania dziejów walczy ze złem.Odpowiedzmy sobie na pytanie w jaki sposób??Czy tak jak w filmach najczęsciej sie dzieje ze jest jeden który walczy mieczem z wysłannikiem ciemnosci i zawsze wygrywa(zawsze ten sam scenariusz).Powiedzcie w jaki sposób dobro moze walczyc ze złem jak juz coś.Siłą?? przemocą?? przemoc rodzi przemoc mawiają i dużo w tym prawdy.A jesli na przemoc odpowiemy nieprzemocą .To chyba każdemu by sie głupio zrobiło(temu kto stosuje przemoc) jakby ktoś widział ze dany człowiek nie stara sie bronić ani nic w tym stylu.Taki paradoks.Powołam sie na biblie gdzie Chrystus mówi ze jak ktos Cie uderzy to nadstaw drugi policzek.Dobro chyba walczy milością bo przemocą raczej nie bo wtedy samo stałoby sie złem(heh).zastanaiwaicie jaki to moze miec skutek ze ktoś walczy miłością..ano taki ze zobaczymy po śmierci.tak samo jak z masonami..mozna walczyć czyli...(własciwie co?) stosować przemoc??moze zostawmy im ten nasz popsuty świat..bo i tak kazdy z nas w końcu z niego odejdzie a pozostana tylko wspomnienia..PYTANIE:WALCZYC CZY NIE?? Chrystus pozwalał sie opluwać,nikogo nie szydził z tego powodu tylko prosił Boga o przebaczenie..no ale czy BÓG istnieje...ogólnie żyjemy w posranym świecie...gdzie do wszystkiego musimy dochodzic długimi latami a i to nie jest pewne... pozdro!
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider: Widzisz, szatan jako nader inteligetna postac, skutecznie zwodzi ludzi, Tobie najwyrazniej nie było ciezko zostac zdezorientowanym Wink Masz az tak nikła wiedze nt. biblii? Po tym co czytałem z Twojego posta idzie sie załamac. Pieprzenie herezji przy nikłym zdrowo rozsadkowym rozumowaniu popartym.. ogolno dostepna wiedza. Sory za to, wiem ze takie masz przemyslenia, ale skoro nawiazujesz do biblii, to moze nie pisał bys o aspekcie z niej tak jak robi to koscioł katolicki, czyli to co mu podpasuje.. omijajac (w przypadku kk na pewno swiadomie), czesci spraw, ktore nie godza sie z reszta.
Niby wykazujesz chec poznania obecnego swiata... Wink

JaCzyliOna1990: Bo ja słyszałem jak czesiek piernał, choc mysle raczej, ze to musiał bym wacław, on jest typowym prostakiem.. Wink
Moze zamiast rozwazac informacje zasłyszane, starała(?) bys sie poznac ten aspekt chocby od strony biblii? agentsmith, faktycznie w skrocie napisał czemu akurat 3 szostki.. a przynajmniej 'dowod', ze chodzi własnie o te liczbe. Ja rowniez słyszałem, ze jakis czas temu odnaleziono jakas rycine, czy inny wymiot historyczny, na ktorym jednak jest 676 ? itd..

Reasumujac: XTC88 napisał swoje przemyslenia(?), podzielił sie informacjami.. jakkolwiek, nie wypytujcie sie o rzeczy tak trywialne, bo nie jest on skarbnica wiedzy, jak sadze.. Wink Lepiej dyskutowac rzeczowo na temat a nie uzupełniac braki wiedzy w zupełnie podrzednych sprawach.

XTC88: W Twoich postach wyczuwam dosc duzo emocji, jednak opanowanych ale.. nie wzbudzasz mojego zaufania Wink Zbytnia fascynacja tymi zagadnieniami? To nie wykład .. tylko forum dyskusyjne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider: Widzisz, szatan jako nader inteligetna postac, skutecznie zwodzi ludzi, Tobie najwyrazniej nie było ciezko zostac zdezorientowanym Wink Masz az tak nikła wiedze nt. biblii? Po tym co czytałem z Twojego posta idzie sie załamac. Pieprzenie herezji przy nikłym zdrowo rozsadkowym rozumowaniu popartym.. ogolno dostepna wiedza. Sory za to, wiem ze takie masz przemyslenia, ale skoro nawiazujesz do biblii, to moze nie pisał bys o aspekcie z niej tak jak robi to koscioł katolicki, czyli to co mu podpasuje.. omijajac (w przypadku kk na pewno swiadomie), czesci spraw, ktore nie godza sie z reszta.
Niby wykazujesz chec poznania obecnego swiata... Wink

JaCzyliOna1990: Bo ja słyszałem jak czesiek piernał, choc mysle raczej, ze to musiał bym wacław, on jest typowym prostakiem.. Wink
Moze zamiast rozwazac informacje zasłyszane, starała(?) bys sie poznac ten aspekt chocby od strony biblii? agentsmith, faktycznie w skrocie napisał czemu akurat 3 szostki.. a przynajmniej 'dowod', ze chodzi własnie o te liczbe. Ja rowniez słyszałem, ze jakis czas temu odnaleziono jakas rycine, czy inny wymiot historyczny, na ktorym jednak jest 676 ? itd..

Reasumujac: XTC88 napisał swoje przemyslenia(?), podzielił sie informacjami.. jakkolwiek, nie wypytujcie sie o rzeczy tak trywialne, bo nie jest on skarbnica wiedzy, jak sadze.. Wink Lepiej dyskutowac rzeczowo na temat a nie uzupełniac braki wiedzy w zupełnie podrzednych sprawach.

XTC88: W Twoich postach wyczuwam dosc duzo emocji, jednak opanowanych ale.. nie wzbudzasz mojego zaufania Wink Zbytnia fascynacja tymi zagadnieniami? To nie wykład .. tylko forum dyskusyjne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=934
Dosć ciekawe i odbiegajace troche do tematu ale warte przeczytania
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach i miejscu, gdy była pisana Apokalipsa św. Jana, na pewno nie obowiązywał dziesiętny system liczenia, lecz aramejski system liczbowy - dwunastkowy. W związku z czym o jaką właściwie liczbę chodzi? Liczba 666 z systemu dziesiętnego zapisana w systemie dwunastkowym miałaby postać 476. Natomiast liczba 666 z systemu dwunastkowego w systemie dziesiętnym ma wartość 942.

Całe te dyskusje o liczbie bestii pomijają ten istotny fakt i przyjmują jakby domyślnie, że św. Jan posługiwał się systemem dziesiętnym, bo zaraz oczywiście pojawia się numerologia z tymi wszystkimi swoimi teoriami. A może sprawa tej liczby została dopisana później, w czasie, gdy w Europie powszechnie zaczął być stosowany arabski zapis liczb z systemem dziesiętnym, tj. w XVI w.? Przecież ewangelie i inne dokumenty włączone w skład tzw. kanonu Biblii były w historii wielokrotnie tłumaczone i zmieniane, w związku z czym wszystko jest możliwe.

To trochę przypomina mi przedstawianie wizerunku Dekalogu jako kamiennych tablic, gdzie poszczególne przykazania wypisane są liczbami rzymskimi, co jest oczywistą bzdurą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wierzących w szatana: unikacie odpowiedzi na moje pytania, dlatego może sformułuję problem inaczej.
Zakładając, że szatan jest bytem samoistnym, a nie innym obliczem Boga, stawiam takie pytanie:

Do czego Bogu potrzebny jest szatan? No bo że jest potrzebny, to chyba jasne - gdyby było inaczej, to po prostu pan B. by go skasował, żeby nie bruździł. Wtedy na świecie zapanowałoby samo dobro - nieprawdaż? Dlaczego więc pan B. tego nie robi?

A tak nawiasem mówiąc, to nie bardzo rozumiem, jak można pogodzić wiarę w Boga (jedynego) z wiarą w szatana - przecież to jest wykroczenie przeciwko I przykazaniu Dekalogu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do liczby 666. Jeden z tematów na forum jest temu poświęcony- "Znamię Bestii".
Cytat:
VI to 6 w numeracji rzymskiej, S znaczyło 6 w starożytnym Egipcie, a w sanskrycie A oznaczało 6. Jednym słowem 666 oznacza nic innego jak.....VISA Smile, czyli system kredytowo-debetowy, czyli system identyfikacyjny. Tak czy inaczej powyższa interpretacja jest w gruncie rzeczy taka sama jak przedstawiona w przytoczonym artykule. Racja, że nie trzeba być szczególnie bystrym by powiązać fakty dziejące się obecnie z "kodami" zawartymi w Apokalipsie. Rzeczywistość dzisiaj jest nazbyt czytelna, co nie przeszkadza większości niczego nie widzieć...Co do Biblii to trzeba byc czujnym w jej odczytywaniu, bo większość jej treści jest celowo zniekształcona. Podobno nie istnieje już na świecie jej oryginalna, prawdziwa wersja. Mimo to, nawet samemu można dosyć łatwo ocenić które z informacji są całkowicie pozbawione sensu lub znaczenia. Na przykład spór czy Jezus naprawdę i jakich cudów dokonywał nie ma dla nas praktycznego znaczenia. Najważniejsze jest Jego przesłanie, jasne, proste, klarowne, nazbyt proste by przekonać tych którzy karmią tylko własne ego; zbyt wymagające dla tych którzy całe życie gromadzą i gromadzą....Ok już kończę i gratuluję wszystkim którzy wykraczają poza iluzję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 24 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do czego Bogu potrzebny jest szatan? No bo że jest potrzebny, to chyba jasne - gdyby było inaczej, to po prostu pan B. by go skasował, żeby nie bruździł. Wtedy na świecie zapanowałoby samo dobro - nieprawdaż? Dlaczego więc pan B. tego nie robi?


Moim zdaniem ,nie jest potrzebny wcale.Niestety,prawdopodobnie jest to cena za obdarzenie istot myślących wolną wolą.Ktoś powie że :przecież szatan pełni role edukacyjną.Jak ktoś jest mądry na swój sposób to prawdopodobnie poczuje szatana na własnych plecach.Wiem że jak wsadzę ręce w pracującą tokarkę to ,stracę palce ,może całą rękę .Zdaje sobie sprawę bez wkładania tam rąk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 26 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(Iz 45,5-7)

ani jhwh weejn od
jocer or uwore choszech,
ose szalom uwore ra,
ani jhwh ose chol-ele.

Ja jestem Panem, nie ma innego.
Robię światło i stwarzam ciemność.
Czynię dobro i stwarzam zło.
Ja Pan czynię to wszystko.


Wers Iz 45.7 tłumaczony jest powszechnie w sposób zafałszowany:
Zamiast „Czynię dobro i stwarzam zło" mamy
>Ja przygotowuję zarówno zbawienie jak i nieszczęście < (BW)

W Starym Testamencie szatan jako wróg Boga nie występuje, jest to pojęcie zapożyczone z religii gnostycznych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 26 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar, dzięki za głos rozsądku w tym zalewie fanatyzmu religijnego (nie urażając osób wierzących), jaki zaczął na tym forum rozpowszechniać kol. X-coś tam.

Od siebie jeszcze dodam jeszcze jeden argument religijny przemawiający za tym, że nie ma żadnego szatana. Przez długia lata nie mogłem zrozumieć sensu fragmentu modlitwy "Ojcze nasz": "... i nie wódź nas na pokuszenie ...". Ciekawe, że fragment ten występuje również w wersji protestanckiej i prawosławnej.

Jakże to, więc ten dobry Bozia mógłby pełnić rolę szatana, który inaczej jest też zwany kusicielem? Oczywiście, wszystko zaczyna się zgadzać, jeśli przyjąć, że sprawcą wszystkiego jest B. - również zła, a przedstawiany przez Kościół rzymski wizerunek dobrego Bozi jest wersją dla grzecznych dzieci, czymś w rodzaju bajeczki o św. Mikołaju. To jest też dowód, jak ludzie potrafią bezmyślnie klepać różne religijne mantry. W buddyźmie przynajmniej to usprawniono, wymyślając młynki modlitewne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 26 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
. W buddyźmie przynajmniej to usprawniono, wymyślając młynki modlitewne.

Yo. Albo takie flagi modlitewne. Na fladze modlitwa, wietrzyk powieje...
srrru.... już modlitwa leci do Buddy. A w międzyczasie można zająć się czymś bardziej pożytecznym. Ci Buddyści to wogóle pomysłowa nacja...
err... SEKTA ! Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 26 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"i nie wódź nas na pokuszenie" Czyż to nie jest forma sprawdzenia nas przez Boga?? Wolna wola nam to umożliwia.Bóg daje nam wybór którego nie mieliśmy w "raju" z racji tego iż nie znaliśmy zła.Bóg ukrył drugą stronę medalu ale widząc zaciekawienie człowieka stało sie tak jak sie stało.Może ta nasza ciekawska natura do odkrywania rzeczy nowych przyczyniła sie do poznania zła..?? kto wie..
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 27 Lut '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(Iz 45,5-7)

ani jhwh weejn od
jocer or uwore choszech,
ose szalom uwore ra,
ani jhwh ose chol-ele.

Ja jestem Panem, nie ma innego.
Robię światło i stwarzam ciemność.
Czynię dobro i stwarzam zło.
Ja Pan czynię to wszystko.


Smutny tekst.Przypomina mi to trochę rozgrywkę w ping ponga ze ścianą żelbetową .Zastanawiam sie nad genezą powstania Pism Starotestamentowych.Moim zdaniem ,sam przekaz i jego wątek jest natchniony ale nie wszystkie zdania czy stwierdzenia.Jaka szkoła,takie tłumaczenie.Gdyby zajrzeć od kuchni,w powstawanie pism,prawdopodobnie zaskoczył by nas przepis.Jest tak wiele czynników decydujących o powstaniu niezafałszowanego przekazu ,ale jakże często brakuje w nim prawdy.

Cytat:
Ew. Jana
Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi...

(Ew. Jana 5:37-41, Biblia Tysiąclecia)


Optymistycznie,niepokojący tekst.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 03 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza" więc kto stał za głosem płonącego krzewu na pustyni który mówił do Mojżesza??Jahwe??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 03 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ew. jana ma charakter gnostyczny i antysemicki, w dodatku nawet katolicy przyznaja, że jej autorem nei jest jan apostoł, a sam tekst ma charakter wielowarstwowy i zredagowany przez co najmniej kilka osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przesłanie masońskie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile