W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tajemnicza dziura w Gwatemali  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 19739
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie, Twoim zdaniem, były przyczyny postania dziury w Gwatemali?
Naturalne - osunięcie ziemi na skutek...
37%
 37%  [ 22 ]
Sztuczne - wojsko, testy nowej broni, itp...
30%
 30%  [ 18 ]
Trudno powiedzieć - wstrzymuję się od głosu
32%
 32%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 59

Autor Wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 03 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie to zdjęcie, o którym pisze Aro_klb:



nasunęło mi skojarzenie o podobieństwie czynnika działającego na WTC i w Gwatemali. Jednak później sam zwątpiłem, dlatego że w WTC musiała występować wysoka temperatura, a w Gwatemali nie widać działania tego czynnika. Ale 11/9 jest wydarzeniem samym w sobie na tyle nieprawdopodobnym, że niczego nie można tutaj wykluczyć.

Jednak, mimo wszystko, zastanawia podobieństwo w zniknięciu dziesiątek tysięcy ton - w WTC materiałów konstrukcyjnych, a w Gwatemali ziemi i skał. Ostatnio znalazłem ciekawe, szerzej nie publikowane zdjęcia "ground 0" WCT, wykonane z ukrycia 13.09.2001, czyli w dwa dni po zawaleniu wież, kiedy jeszcze nie zdążono dokonać prac porządkowych na większą skalę.







Poraża mała ilość materiałów konstrukcyjnych pozostałych po zawaleniu jak na tej wielkości budowle. Co się z tym stało? A może wszystko zapadło się do takiej dziury, jak powstała w Gwatemali? Czy ktoś potrafi dać racjonalną odpowiedź? Jeżeli wszystko jest takie oczywiste, to dlaczego był zakaz filmowania i fotografowania "Strefy 0" przez dłuższy czas po zawaleniu? Co konspiratorzy chcieli ukryć przed opinią publiczną?

Proszę również zwrócić uwagę na unoszący się w powietrzu różnobarwny dym, potwierdzający istnienie wysokiej temperatury w podziemiach WTC - no bo przecież stal i beton się nie palą, a gdyby to było tlenie się materiałów łatwopalnych, to straż pożarna zdążyła by się już z tym uporać w ciągu tych 2 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 03 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Najpierw do Pafki.
Przykład z gumą do żucia jest nietrafny, gdyż ziemia nie zachowuje się tak jak cienka błona gumowa. Aby sprawdzić, jak zachowuje się warstwa ziemi w razie jej zapadnięcia, należałoby stanąć na cienkim lodzie w zimie, czego Ci oczywiście nie życzę, ale zapewniam, że otwór nie miałby regularnie kolistego kształtu.


Błąd. Z fizyko-chemicznego punktu widzenia gleba jest praktycznie płynem. Podobnie jak guma do żucia.
Lód natomiast ma strukturę krystaliczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 03 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Ale 11/9 jest wydarzeniem samym w sobie na tyle nieprawdopodobnym, że niczego nie można tutaj wykluczyć.


Owszem, biorąc pod uwagę "set and setting" wydaje mi się to wszystko bardzo PRAWDOPODOBNE.
Jedyna nieprawdopodobna rzecz to... wersja oficjalna (oraz większość holograficzno-ufologicznych "teorii")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 04 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale i tak nie znamy technologii którą posiadają amerykanie,podstawowa sprawa-bezpieczeństwo narodowe,każdy z nas jakby miał jakąś technologie to nie chciał aby ktoś miał taka samą więc tyle wiemy o ich technologii jak o obecnej prędkosci wiatru w Pacanowie ;] pokazują nam tyle ile sami chcą nam pokazać więc można polemizować co do sposobu zawalenia i to nie musiało byc UFO tylko ludzie..a wojsko było w operacje zawalenia wież zamieszane na 100% więc gama możliwosci jest przeróżna.. elo
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 04 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do AgentaSmitha - z fizykochemicznego punktu widzenia rtęć jest metalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 04 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Do AgentaSmitha - z fizykochemicznego punktu widzenia rtęć jest metalem.


Metal to pojęcie chemiczne. Co jej nie przeszkadza być płynem albo gazem (w odpowiednim zakresie temperatur i ciśnień)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 04 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy Rider widzę, że kompletnie ignorujesz w miarę prawdopodobne wytłumaczenia fenomenu dziury. Wolisz wymyślić sobie jakieś kosmiczne wyjaśnienie nie zważając, że ma ono bardzo małe poparcie w dowodach. Mam również podstawy przypuszczać, że nie zadałeś sobie trudu rzucić okiem na mój wcześniejszy link o zjawiskach krasowych. Odstaw na chwilę Nautilusa i spójrz na to:
Cytat:
Kotły i leje zapadliskowe (werteby) (10) mają przeważnie zarys kolisty, średnicę do 120 metrów, a głębokość do kilkudziesięciu metrów. Kotły stanowią stadium wcześniejsze w stosunku do lejów zapadliskowych. Powstają wskutek zapadania się stropów płytko położonych pieczar, głównie na obszarach zbudowanych z gipsów. Zbocza w ich stadium początkowym są urwiste i skaliste, a na dnie leżą zwały gruzu pochodzącego z rozkruszenia zapadniętego stropu. W pobliżu dna kotła znajdują się otwory prowadzące do podziemnych pieczar i korytarzy. Kotły i leje zapadliskowe często powodują znaczne szkody na powierzchni ziemi.
http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/2210/idc/12/

Schemat powstawania kotłów i lejów zapadliskowych:


Co do Nautilusa to nie ukrywam, że czasem lubię sobie poczytać, ale bez przesady. Wink Niekiedy można spaść z krzesła od tego co oni tam wygadują. Na przykład:
"O warstwowych torsyjnych polach ochronnych systemu merkhaba uniwersum gwiazdotron" - gościem rozmowy prof. Wselenski z rosyjskiej akademii nauk
Laughing
A teraz uwaga: kompletne kuriozum w wykonaniu prezesa fundacji Nautilus.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/11_wr....._6167.html
Nie chcę nic mówić, ale chyba mamy do czynienia z cyklistą. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka napisał:
A teraz uwaga: kompletne kuriozum w wykonaniu prezesa fundacji Nautilus.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/11_wr....._6167.html
Nie chcę nic mówić, ale chyba mamy do czynienia z cyklistą. Sad

Ten Bernatowicz to ich prezes ? Ale paw !
Rzućcie okiem na pierwszy komentarz pod spodem:

Cytat:
Może wzorem kłamstwa oświęcimskiego, Amerykanie powinni w Sądzie Najwyższym USA zapisać, że "każdy kto będzie rozpowszechniał teorie spiskowe dotyczące 11 września 2001 będzie..."?

Aha. No to wszystko jasne Cool

Ale dalej ten sam koleś pisze coś, co dało mi do myślenia (choć on sam zapewne tego nie zauważył):
Cytat:
Jeśli to byłaby prawda, to świat by runął mi w oczach (...) Dlatego wolę wersję oficjalną. I nie tylko wolę, ale i wierzę w nią

No właśnie. Na tym polega tzw. teoria wielkiego kłamstwa (patrz: Goebbels): wielkie kłamstwa są skuteczniejsze od małych, gdyż w ich wypadku perspektywa poznania prawdy grozi "runięciem świata".
Więc wygodniej jest w nie wierzyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:12, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agentsmith napisał:
Metal to pojęcie chemiczne.


Nie tylko, kochaneczku, nie tylko - a przewodnictwo cieplne i elektryczne, a kowalność?

agentsmith napisał:
... wielkie kłamstwa są skuteczniejsze od małych, gdyż w ich wypadku perspektywa poznania prawdy grozi "runięciem świata". Więc wygodniej jest w nie wierzyć.


Yes, indeed. Wyjąłeś mi z głowy tę myśl.

Do Pafki.
Niecierpliwie czekam, kiedy z tego kotła krasowego w Gwatemali zrobi się lej, zgodnie z logiką tego rysunku.

Natomiast co do Nautilusa, o którym piszecie obaj koledzy - jest tu kilka aspektów sprawy.
Wydaje mi się, że organizacja ta pełni ważną rolę, gdyż jako jedyna ma odwagę publicznie podejmować tematy przez oficjalnš naukę uznane jako wymysły lub przewidzenia.

Co tych "pół torsyjnych merkhaba uniwersum gwiazdotron" - przede wszystkim, nie jest to materiał ze strony Nautilusa, lecz nagranie audycji w radiu TOK FM, którą z Nautilusem łączy tylko osoba prowadzącego Roberta Bernatowicza. Nie wypowiadam się na temat słuszności teorii Wselenskiego, gdyż jest to zbyt wysoki poziom naukowej abstrakcji. Chciałbym jednak powstrzymać u szanownych kolegów odruch potraktowania tej teorii jako naukowego bełkotu, gdyż nie różni się on charakterem od wywodów współczesych teorii budowy materii.

Natomiast oddzielną sprawą jest osoba samego R. Bernatowicza. Jego stosunek do sprawy 11/9 jest rzeczywiście porażający, o ile ten artykuł wyraża jego osobiste przekonania, a nie jest tylko udawaną poprawnością polityczną. Trudno bowiem uwierzyć, że człowiek, który dopuszcza istnienie duchów, UFO i innych tego rodzaju zjawisk paranormalnych, nagle z niespotykanym u niego brakiem opanowania zażarcie zwalcza rzekome "teorie spiskowe". Zauważyłem, że Bernatowicz zawsze stara się być politycznie poprawny, w ogóle unika wszelkich tematów związanych z polityką. Być może, jest to jakaś jego własna polityka, związana z wykonywaną przez niego faktyczną pracą zawodową na Giełdzie Papierów Wartościowych, a Nautilus to tylko takie jego hobby.
Innym przykładem udawanej politycznej poprawności Bernatowicza może być list, jaki wysłał do JPII z zapytaniem, czy według watykańskiej wykładni na innych planetach istnieje życie - tak, jakby wierzył, że adresat, znajdujący się już w bardzo złym stanie zdrowia, w ogóle będzie chciał się tym zająć.

Jednak, byłbym daleki od utożsamiania Nautilusa z Bernatowiczem, gdyż oragnizacja ta nabiera już cech ruchu społecznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Re: Bernatowicz
Po pewnej refleksji dochodzę do wniosku, że właściwie (nieświadomie)przysłużył się sprawie tym artykułem o 9/11.
Jeśli za pośrednictwem jego osoby możemy wrzucić do jednego śmietnika teorie "pół torsyjnych merkhaba uniwersum gwiazdotron" oraz "sprawcami 9/11 byli Arabowie z nożami do kartonu" to... DOBRZE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może niepotrzebnie dałem ten link do gwiazdotronu. Teraz widzę, że to jest trochę nie fair, taka ocena całości nautilusa na podstawie jednego artykułu Bernatowicza. W końcu sam to czytam, i wierzę w niektóre zjawiska tam opisywane.

Zatem poprawiam to co przekręciłem.
Tu jest link do Nautilusa:
http://www.nautilus.org.pl/
Każdy kto chce wyciągać wnioski na temat ich pracy niech najpierw zapozna się dokładnie z zawartością strony.

Co do samego Bernatowicza i jego artykułu o 9/11 to w tej kwestii zgodzę się z Easy Riderem. Rzeczywiście, gość jest postacią medialną, człowiekiem sukcesu, jednym słowem korzysta z dobrodziejstw świata. Trudno wymagać od niego, żeby rzucił na szalę całą swoją karierę, aby naraził się na pośmiewisko i alienację medialną. W końcu my pisząc na tym forum raczej nic nie ryzykujemy (przynajmniej tak mi się wydaje), a postawmy się na jego miejscu to wtedy mina nam zrzednie Confused i podwiniemy ogon....
...Na placu boju zostaną tylko ci, którym nie obce: "Bez serc, bez ducha to szkieletów ludy..." i tego się trzymajmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka napisał:
Co do samego Bernatowicza i jego artykułu o 9/11 to w tej kwestii zgodzę się z Easy Riderem. Rzeczywiście, gość jest postacią medialną, człowiekiem sukcesu, jednym słowem korzysta z dobrodziejstw świata. Trudno wymagać od niego, żeby rzucił na szalę całą swoją karierę, aby naraził się na pośmiewisko i alienację medialną.


Kompletnie się z tym nie zgadzam. To co tu napisałeś to jakaś dziwaczna pochwała i obrona konformizmu i serwilizmu. Nikt od niego nie wymaga (chyba) pisania takich agresywnych deklaracji lojalności. To nie czasy PZPR.
Jeśli nie chce "ryzykować" może po prostu ... MILCZEĆ !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu dziury, tutaj jest link, który przenosi do programu google earth, gdzie zaznaczono miejsce powstania dziury. Cool

http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php?Number=810206
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz agencie, to był z mojej strony jakiś taki bezwarunkowy odruch serca. Miałem naiwne marzenie, że kiedyś w przyszłości, gdy Bernatowicz wpisze w przeglądarkę swoje nazwisko, natknie się na tego posta. Wtedy przeczyta słowa wieszcza i być może coś w nim pęknie. Ach...te marzenia Rolling Eyes ...Całkiem inaczej zachowa się widząc twoje bluzgi na niego. wtedy pewnie chwyci swój kajecik i jeszcze raz napisze, że jesteśmy idiotami. Ślepa złość nic nie pomoże. Ktoś kiedyś mądrze powiedział: "Zło dobrem zwyciężaj". Innej rady nie ma.

...To chyba ta wiosenna pogoda tak na mnie działa, że wypisuje takie morały. Laughing

Teraz, żeby zachować bilans powiem, że zdekonspirowałem Mirnala.
Tego, który w pierwszym komentarzu u Bernatowicza napisał to:
Cytat:
Może wzorem kłamstwa oświęcimskiego, Amerykanie powinni w Sądzie Najwyższym USA zapisać, że "każdy kto będzie rozpowszechniał teorie spiskowe dotyczące 11 września 2001 będzie..."?

patrzcie tutaj!
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wtc_o....._6208.html
Patrz w komentarzach, trzeci od dołu, Beat Box się pyta, a Mirnal odpowiada.
Mirnal 3 pierwsze litery imienia i nazwiska autora wiadomości.
Ładny przyjemniaczek! Evil or Very Mad Wygląda, że mamy w Wiadomościach24 towarzystwo wzajemnej adoracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z relacji świadków wynika, że powstanie dziury poprzedziły wstrząsy i eksplozje ("booming") - raczej wątpliwe by wojsko tarzało się w g... z materiałami wybuchowymi. Stawiam na wybuch metanu albo jako mniej prawdopod. opcję upadek jakiegoś asteroidu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym tylko zdementować hipotezę z antymaterią
Oczywiście - antymeteria istnieje i można ją wytworzyć - na pewno wytwarza się antycząstki w akceleratorach.
Ale z tego co wiem wykorzystanie choćby najmniejszej widocznej ilości antymaterii do usunięcia materii (czyli w tym przypadku gruntu) oznaczać by musiało uwolnienie energii o niespotykanych rozmiarach. A to raczej nie miało miejsca, co widać na zdjęciach.

Gdzie więc podziała się materia?
Jak widać zapadła się pod ziemię. i tak moim zdaniem było Smile

Poza tym nie sądzę aby US army miała technologie która pozwala im robić takie cacka. Nie sądzę by którakolwiek armia miała coś takiego - to raczej science fiction. Nie ma na to żadnych dowodów, ani nawet rozsądnych poszlak. Dziura jest dziwna - ok. Ale wiele rzeczy które widziałem w swoim życiu, a które zostały stworzone naturalnie, było równie dziwnych, o ile nie bardziej.
To że czegoś nie rozumiemy nie może od razu znaczyć, że jest to sprawka iluminatów, czy innego antychrysta Smile


A co do tego tekstu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/11_wr....._6167.html
..to gośc faktycznie poleciał. W moich oczach nie ma usprawiedliwienia i ktoś kto wygaduje takie rzeczy nigdy nie uzyska mojej wiary, choćby nie wiem jakie inne głupoty wygadywał albo z jakiego powodu, czy tam za ile.
Cytat:

...
Sprawa negowania prawdy o wydarzeniach z 11 września dotarła także do Polski. Jeden z tygodników zdecydował się na publikację filmu rzekomo pokazującego prawdę o „tamtych dniach”. Jest w nim powtórzonych kilka bzdur powtarzanych obłąkańczo przez „spiskowych idiotów”, które przez wielu są brane za dobrą monetę. Przykładem jest mój znajomy, który rozgorączkowany zadzwonił do mnie z pytaniem, czy wiem o tym, że Pentagon został zaatakowany przez George`a Busha pociskiem typu ziemia-ziemia...

Dopiero długa rozmowa i przedstawienie przeze mnie rzeczowych argumentów przekonało go, że akurat w tej sprawie nie można ulegać obłąkańczym teoriom głoszonym przez ludzi, którzy z tego czy innego powodu nienawidzą Stanów Zjednoczonych. Nie wolno tego robić zwłaszcza dlatego, że należy się szacunek ofiarom tych ataków. Widok skaczących ludzi z budynków WTC powinien być przed naszym oczami wtedy, kiedy słyszymy rewelacje na temat przemilczanej „prawdy” o atakach z 11 września...


Kto tu mówi o szacunku dla ofiar ataków? Temu panu akurat raczej nie wypada...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 05 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanówmy się na spokojnie nad tą dziurą w Gwatemali, wykorzystując do tego posiadaną wiedzę i doświadczenie życiowe.

Jeżeli powstaje w ziemi dziura, to z punktu widzenia logiki są możliwe 3 przyczyny:

1. Miało miejsce oddziaływanie siły skierowanej pionowo w dół i nastąpiło wgniecenie gruntu do środka.
2. Pod spodem istniała pusta przestrzeń, spowodowana naturalnymi procesami geologicznymi i grunt, w odpowiednim momencie zbyt osłabiony, zapadł się do wewnątrz.
3. Nastąpiło wybranie gruntu i jego przeniesienie na zewnątrz.

Rozważmy kolejno te możliwości.

Ad. 1. Z doświadczenia życiowego wiemy, że wbijając w ziemię pal drewniany czy metalowy, tworzymy w nim dziurę, powstałą kosztem ściśnięcia warstw zewnętrznych oraz ich rozsunięcia. Powstała w ten sposób dziura jest mniej lub bardziej trwała, zależnie od rodzaju gruntu. Ale ten sposób wykonania dziury ma swoje granice, zarówno co do szerokości, jak i głębokości, wynikłe z możliwości ściśnięcia warstw minerałów. Tak więc, o ile można sobie wyobrazić wykonaną w omawiany sposób dziurę o średnicy kilku centymetrów, to trudno sobie wyobrazić wykonywanie w ten sposób dziury o średnicy 1 m - stąd też studnie kopie się, wybierając grunt na zewnątrz. Natomiast wykonanie dziury o średnicy 40 m i głębokości 60 m (lub nawet 100 m) przez wbijanie takiegoż pala nie mieści się w granicach ludzkiej wyobraźni.

Ad.2. Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna, jeżeli będziemy pozostawać w kręgu przyczyn naturalnych (pomijając nienaturalność regularnego, kolistego kształtu otworu), jednak jej uznanie powinno być potwierdzone zdjęciami wykonanymi wewnątrz dziury, które ukazywałyby, co tak właściwie znajduje się na dole - czy jest tam ten dom, który się zapadł, czy są boczne pieczary lub cieki podziemne, w których znalazły ujście te dziesiątki tysięcy metrów sześć. gruntu i skał? No bo jeżeli okaze się, że na całej powierzchni ściany są w miarę równe i nie ma żadnych pieczar, to teorię o zjawiskach krasowych jako przyczynie należy włożyć między bajki. Jeżeli to wszystko takie naturalne, to dlaczego tych zdjęć do tej pory nie ma i czy w ogóle się ukażą?

Chciałbym na chwile zatrzymać się przy teorii upatrującej przyczynę zapadliska w zjawiskach krasowych. Nigdzie nie padło stwierdzenie, (nie ma go też w materiałach edukacyjnych) na jaką głebokość mogą sięgać te kotły i leje? Ale z rysunku zamieszczonego w wypowiedzi Pafki oraz ze zdjęć w materiałach edukacyjnych można dokonać aproksymacji, że mogą to być twory o głębokości rzędu kilku lub najwyżej kilkunastu metrów, w żadnym wypadku nie może być mowy o głębokości rzędu 60 czy więcej metrów.

Oczywiście, wykonanie wewnątrz pustej przestrzeni jest też możliwe metodami sztucznymi, tj. górniczymi, co tłumaczyłoby te wcześniejsze wstrząsy sejsmiczne. Ale w jakim celu ktoś miałby sobie zadawać tego rodzaju trud, starając się niepostrzeżenie wywieźć dziesiątki tysięcy ton ziemi i skał? Tylko dla jaj? I czy w tych warunkach dałoby się utrzymać to w tajemnicy, z uwagi na konieczność zaangażowania sporej liczby ludzi?

Ad. 3. Ponieważ stało się to nagle, tę przyczynę należy wykluczyć, jeżeli pozostajemy w kręgu konwencjonalnego przebiegu zdarzenia. W małej skali tego rodzaju działanie ma miejsce, jeżeli zamiast pala wbijamy w ziemię rurę - wtedy, po jej wyciągnięciu z ziemi, zostaje wyciągnięta również wewnętrzna zawartość dziury. Z tych samych przyczyn, dla których trudno sobie wyobrazić pal o szerokości 40 m wbijany w ziemię, nie można sobie również wyobrazić rury o tejże szerokości, która po wbiciu się w ziemię zostaje następnie wyciągnięta wraz z zawartością otworu.

Z powyższego wynika, że żadna naturalna przyczyna nie mogła spowodować powstania takiego regularnego otworu w tej skali. Czyli, nadal jesteśmy w punkcie wyjścia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 10 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kogoś interesuje jeszcze sprawa dziury?
Jeśli tak, to znalazłem kilka nowych faktów na stronie Cucidad de Guatemala (oficjalnym serwisie miasta gwatemali). Jest tylko jeden minus - wszystko w języku hiszpańskim!
Pilnie poszukiwani ludzie ze znajomością hiszpańskiego! (Przetłumaczcie w pierwszej kolejności artykuł nr 1 i 2) tu jest klucz do zrozumienia dziury!!!

6 marzo de 2007) http://mu.muniguate.com/article607.html geolog mówi coś o dziurze

6 marzo de 2007) http://empagua.muniguate.com/article441.html o przyczynach powstania dziury

1 de marzo de 2007) http://desasocial.muniguate.com/article947.html ewakuowani mieszkańcy

27 de febrero de 2007) http://concejo.muniguate.com/article206.html zagrożona strefa

27 de febrero de 2007) http://empagua.muniguate.com/article439.html nowy system drenów odwadniających

Do mało spostrzegawczych: filmiki w pierwszych dwóch artykułach otwierają się po kliknięciu na napisy: alta, media lub baja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 13 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bariera języka hiszpańskiego jest dość trudna do przekroczenia. Ale sądząc z samych obrazów, nie wydaje mi się, żeby coś nowego wnieśli do sprawy. Pokazywane są jakieś poziome, wybetonowane kanały, jakieś płytkie wykopy, które nie bardzo wiadomo, jaki mają związek z wydarzeniem, na wszystkich filmach mówi ten sam geolog.

Poczekajmy na linki angielskie. Może ktoś już zna?
W każdym razie, ten wątek nie powinien szybko zejść z "wokandy", gdyż nie jest to zwykła dziura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 13 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrząc na te screeny przypomniał mi się film Wstrząsy z tymi wielkimi robalami... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 15 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem ciekawą stronkę, gdzie, eksperci wyjaśniają przyczyny powstania dziury (po angielsku):

http://popsci.typepad.com/popsci/2007/03/a_hole_lot_of_t.html

Po zapoznaniu się z powyższym, wycofuję się z moich wcześniejszych hipotez.

Na obecną chwilę wiemy na pewno, że:
1) Miasto Gwatemala leży na skałach pochodzenia wulkanicznego, na poziomie kanału występowały warstwy zerodowanych pyłów wulkanicznych i pumeksów.
2) Kanał położony był na głębokości ok 50-60 m ppt.
Cytat:
Sewage flowing from an eight-foot-wide ruptured sewer main at the bottom of the hole eroded ash and pumice layers deposited by ancient volcanic eruptions.

3) Kanał miał ok 4m średnicy (widać to na filmie ze strony miasta Gwatemali)
http://empagua.muniguate.com/article441.html
4) Ścieki były spuszczane do pobliskiego kanionu.
Cytat:
The bodies of the two drowned teenagers were found in a nearby canyon where the sewer system discharges.

5) Kanalizacja była zbudowana ok 50-60 lat temu
Cytat:
Most water and sewer pipes in America were built 60 years ago, but meant to last 50 years.

Na mój nieskażony teoriami spiskowymi rozum (przynajmniej w tym przypadku) wyglądało to mniej więcej tak:

Rzut z góry:


Przekrój:


Jeszcze kilka słów do Easy Ridera.
W twoim przedostatnim poście napisałeś tak:
Cytat:
Nigdzie nie padło stwierdzenie, (nie ma go też w materiałach edukacyjnych) na jaką głebokość mogą sięgać te kotły i leje? Ale z rysunku zamieszczonego w wypowiedzi Pafki oraz ze zdjęć w materiałach edukacyjnych można dokonać aproksymacji, że mogą to być twory o głębokości rzędu kilku lub najwyżej kilkunastu metrów, w żadnym wypadku nie może być mowy o głębokości rzędu 60 czy więcej metrów.

Jakiej aproksymacji Question Exclamation Przecież to był rysunek poglądowy i w żadnym razie nie miał on nic wspólnego z rzeczywistymi wymiarami!
Dwa razy dałem link do eduseka, gdzie było wszystko napisane czarno na białym. Za drugim razem, gdy zapytałeś o głębokość kotłów, nawet cię opiep...łem i zacytowałem z wytłuszczeniem to:
Cytat:
Kotły i leje zapadliskowe (werteby) (10) mają przeważnie zarys kolisty, średnicę do 120 metrów, a głębokość do kilkudziesięciu metrów.

Na przyszłość uważniej wczytaj się w tekst. Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 15 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie.
Sam się trochę podjarałem tą dziurą, ale ostatecznie wydaje mi się, że (poza tym ze atychryst czuwa Wink ) na Ziemi dzieją sę również rzeczy o których się filozofom nie śniło Smile
Nie wszystko czego nie potrafimy wytłumaczyć to od razu sprawka armi USA lub Iluminatów. Przyroda również bywa zadziwiająca.

Apropos nautilusa, mnie np. bardzo interesuje to czy ogromne ośmiornice (które potrafią np. zniszczyć statek) istnieją...
Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale podobno jest wiele wiarygonych doniesień na ten temat w starych książkach.
A raz oglądałem film na discovery ze taka zwykła ośmiornica zamienia około 30% tego co zje w masę własnego ciała. Więc jest naprawdę niezła.. Jednyną rzeczą, która wydaje się ją powstrzymywać od przybrania gigantycznych rozmiarów jest to że po roku się rozmnaża i pada..
Ale może są takie co się nie rozmanżają... albo są gejami i napierdzielają na ludzi, dla zabawy? Stąd możnaby wytlumaczyć homofobię wśród niektórych - ich przodkowie mieli kontakt z gigantyczną homo ośmiornicą Smile
W każdym razie myślę, że gigantyczne ośmiornice są bardziej prawdopodobne niż US army robiąca w gwatemali dziurę rodem z "alien vs predator". Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:06, 16 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Whale-Size Mystery Creature Washes Ashore in Chile
John Roach
for National Geographic News

July 3, 2003
A mysterious, 41-foot-long and 19-foot-wide (12.4-meters by 5.4-meters)gelatinous mass of flesh washed ashore in southern Chile serves as reminder that the sea may be full of creatures yet discovered by humankind.

The creature was first thought to be a dead whale when it appeared last week on the coast near the town of Puerto Montt, but scientists who went to inspect the creature determined it was an invertebrate, or spineless, creature

Email to a Friend

RELATED
"Colossal Squid" Revives Legends of Sea Monsters
World's Heaviest Bony Fish Discovered?
Big Fish Stocks Fall 90 Percent Since 1950, Study Says
Giant Squid Washes Ashore in Tasmania

"It had a very particular smell, very different from a dead cetacean and from anything we have smelled before," said Elsa Cabrera, director of the Center for Cetacean Conservation in Santiago, Chile.

After showing images of the fleshy blob to an Italian zoologist and comparing them to reports from a stranding off the coast of Florida in 1896, Cabrera said that the decomposing fleshy blob is most likely a giant octopus (Octopus giganteus).

The Center for Cetacean Conservation in Santiago is sending skin samples to Chilean and international organizations to try and identify the species, which was originally discovered by the Chilean Navy floating alongside a dead humpback whale.

"If the analysis confirms the finding of a giant octopus, this will be a major scientific finding for the Chilean and international scientific community, and it will be one step forward to increase our knowledge about the incredible creatures that are still unknown to humans," said Cabrera.

http://news.nationalgeographic.com/news/2003/07/0702_030702_seadevils.html

albo lepiej:


czyli:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:05, 16 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pafki - nie rozumiem, dlaczego wbijasz mi szpilę na tle interpretacji zjawisk krasowych, skoro sam się z tej koncepcji wycofujesz? No bo przecież awaria kanalizacji to przyczyna zupełnie jakościowo inna. Zresztą, od początku oficjalnie podawano taką przyczynę, nie wchodząc jednak w szczegóły, stąd też wydawało się to mało prawdopodobne. Mógłbym warunkowo zgodzić się z takim wyjaśnieniem przyczyny powstania dziury, jednak przed ostatecznym wyrażeniem opinii, chciałbym widzieć zdjęcia pokazujące dno dziury oraz jej ściany w widoku od spodu.

Natomiast nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie - jak to się stało, że ciała dwojga kilkunastoletnich dzieci zostały znalezione w kanionie - w jaki mianowicie sposób wypłynęły, skoro wcześniej kanał został zawalony i zasypany tysiącami ton ziemi? Nawet jeżeli woda znalazła sobie jakieś ujścia, to nie musiała to być zaraz rzeka, która z łatwością przeniosła ciała, tym bardziej, że w chwili katastrofy dzieci znajdowały się w domu, który przecież zapadł się wraz z gruntem, stąd też należałoby spodziewać się, że ciała będą raczej przygniecione przez elementy konstrukcji budynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 16 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to zdjęcie ma wspólnego z dziurą w gwatemali? wygląda mi na jakiś wytwór gumowy. Na stronach NG jest całkiem inne zdjęcie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tajemnicza dziura w Gwatemali
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile