W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Boże dlaczego opuściłeś sługę swego   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2161
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 02 Wrz '13   Temat postu: Boże dlaczego opuściłeś sługę swego Odpowiedz z cytatem

Między logika a wiarą

Panie Boże dlaczego opuściłeś sługę swego , pana biskupa łódzkiej archidiecezji ?


=====================
Tłumy na mszy zawieszonego księdza. Nie boją się grzechu
Adam Czerwiński
02.09.2013 , aktualizacja: 02.09.2013 12:56


Mimo zakazu przełożonych ksiądz Jacek Stasiak odprawił w niedzielę mszę


Aleksandrowianie nie przejęli się ostrzeżeniami łódzkiej archidiecezji przed udziałem w mszach prowadzonych przez zawieszonego księdza Jacka Stasiaka.

Mimo informacji, że udział w prowadzonych przez niego obrzędach to grzech ciężki,
na niedzielną mszę przyszło kilkaset osób


Pani Wiesława przyszła z wnuczką Olą. - I nie będę się z tego spowiadać - mówi. - Chodzę na msze do św. Stanisława od wielu lat i nie zamierzam tego zmieniać.

- O tym grzechu to gadanie - dodaje Renata Sobanek, która na mszę przyszła z córką Basią. - Nie mam wrażenia, żebym zgrzeszyła.
Za moje uczynki sądził mnie będzie Bóg.


Przypomnijmy.
Dwa tygodnie temu łódzki metropolita ks. abp Marek Jędraszewski nałożył na księdza Jacka Stasiaka z Aleksandrowa karę suspensy, c
czyli zawiesił go w czynnościach duchownego.

( czy Pan Jezus zawiesił któregoś z Apostołów? p
Dlaczego to pan biskup ,uważa , że Pan Jezus , był na tyle nierozgarnięty ,
że nie wprowadził prawa do zawieszania? -przyp.mój)



Ukarany ksiądz nie powinien odprawiać mszy, udzielać sakramentów
ani zbierać pieniędzy na tacę.

( a na co powinien zbierać?
Na Diecezjalny Fundusz Alimentacyjny?)


Ale ksiądz Stasiak nie przyjmuje kary do wiadomości i co niedziela odprawia msze w należącym do jego fundacji kościele św. Stanisława.
W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej łódzkiej archidiecezji pojawiła się informacja,
że
udział w nich to świadomie popełniany grzech ciężki.

Wczoraj oprócz stałych bywalców były dzieci ze sztandarami aleksandrowskich szkół (msza była miejską inauguracją roku szkolnego), byli strażacy i kombatanci (świętowali rocznicę wybuchu II wojny światowej), był burmistrz Aleksandrowa.

Liturgia - jak zwykle u ks. Stasiaka - niezwykle barwna. W czasie mszy grała strażacka orkiestra dęta i śpiewali artyści z Centralnego Zespołu Reprezentacyjnego Ludowego Wojska Polskiego. Przed kościołem pełnym wiernych można było spotkać kilka osób, które wyraźnie były zniesmaczone tym, co się dzieje w środku. - To nie jest msza, bo tam nie ma księdza - grzmiała przed kamerami Sabina Hiler. - Jeśli ksiądz mówi, że nie ma grzechu, to stracił wiarę. Teatr robi, a jak chcę iść na przedstawienie, jadę do Łodzi. A dziś byłam w moim kościele św. Archaniołów.

Kiedy dziennikarze telewizyjni nagrywali wypowiedź broniącej księdza Stasiaka Jolanty Kocięby-Kuc, podszedł do nich młody mężczyzna w kurtce z jasnej skóry, przerwał kobiecie i wygłosił przemówienie: "Posłuszeństwo biskupowi jest należne. Koniec. Kropka. Nie ma gadania. Kościół jest jak wojsko. Za dezercję kula w łeb. Dwadzieścia lat żył jak cywil. Uważa, że mercedes to życie na godnym poziomie [ks. Stasiak jeździ mercedesem - przyp. red.]".

Po mszy ks. Stasiak urządził briefing w kościele. Mówił, że jest poszkodowany przez biskupa Jędraszewskiego i zamierza mu wytoczyć sprawę sądową.
Nie przyznał się do nieposłuszeństwa wobec przełożonych. - Robię i będę robił swoje. Nawet jeśli arcybiskup spełni swoje zapowiedzi i wykluczy mnie ze stanu duchownego, dalej będę odprawiał msze.
Dodał, że grożenie wiernym grzechem za udział w jego mszy to archaizm.

Dziś w telewizyjnej Dwójce ks. Jacek Stasiak będzie gościem w programie Tomasza Lisa.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14531239,Tlum.....z2dkzUzSc0
=========================================

Biskup który , ... - który trzymał wikaremu palec w zupie,
- daje komunie
i to jest to!



Biskupie

"Nie sadźcie , a nie będziecie sądzeni"!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Boże dlaczego opuściłeś sługę swego
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile