W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Marsz wyzwolenia konopi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2935
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uważasz, że w przyszłości w Polsce zostaną zalegalizowane konopie ?
Tak
30%
 30%  [ 10 ]
Nie
36%
 36%  [ 12 ]
Trudno powiedzieć
33%
 33%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 33

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaszek napisał:
no fakt za dużo tych dragów, właściwie to już była na dnie a wy nic nie zrobiliście...
jak to nic? wypraszam, sobie. inna znajoma posprzątała po niej, a ja zaprowadziłem ją do łazienki. i odwiozłem do domu Smile

to o wiele więcej niepotrzebne niż rozsiewanie paniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
do czego zmierzam: do dziś gdy przypominamy jej że o mało nie zawiozła zdrowej dziewczyny na pogotowie to próbuje nam wmówić, że to należało wtedy zrobić bo "była bardzo blada" Smile


Zamiast sie upierać przy swoim to powinna wam podziekować że ma czystą i pachnącą tapicerke Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sickboy napisał:
Zalegalizowanie tzw. lekkich narkotykow, poprowadzi ludzi do siegania po "ciezsze"


jasna sprawa - tak samo z seksem bo jak się komuś znudzi współżycie z kobietą to oczywistą konsekwencją jest współżycie ze zwierzętami lub zwłokami ot tak dla odmiany, wniosek - zakazać seksu bo jest szkodliwy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sickboy napisał:
Do czego zmierzam - do Europy narkotyki zaczęły docierać mniej więcej (o ile się nie mylę) od 17 wieku. Wtedy i tak były trudne do zdobycia, bo właściwie tylko dla „możnych tego świata”.

Z tym się nie mogę zgodzić.
Narkotyki były obecne w każdej kulturze od początku jej istnienia.
W przypadku Europy były to np. pomijając już produkty z maku: grzyb Amanita muscaria, Atropa belladonna, Mandragora officinarum, Hyoscyamus niger niektóre gatunki Datur (bielunia) i wiele wiele innych, mniej znanych. Marihuana przy nich, to tzw. "cienki bolek". Szczerze mówiąc nie zaryzykował bym chyba spróbowania któregokolwiek z nich. Takie pojęcia jak np. "maść czarownic" to element czysto europejski.

Każda jedna kultura bazowała na narkotykach. Z tym, że z niektórych kultur zostały mniej lub bardziej wyparte.
Oczywiście cała Europa, Azja, Australia i Afryka razem wzięta ma się nijak do kontynentu Amerykańskiego. Roślin o właściwościach halucynogennych występuje tam 5-6 krotnie więcej niż na wszystkich wspomnianych kontynentach razem wziętych. Naukowcy nie wiedzą, czym to jest spowodowane. Pomijając Europę i Azję, gdzie religie, typu chrześcijaństwo, judaizm czy islam, wytępiły wszelką wiedzę o "świętych drzewach" i "świętych roślinach", to w przypadku Afryki i Australii sprawa jest zastanawiająca, bo religie nie zdążyły "spustoszyć" tych kontynentów, i tak np. w Afryce praktycznie poza ibogą, voacangą, kaaną i kilkoma mniej znanymi, nie ma tam roślin używanych jako halucynogenne.

Nie mniej jednak nie możemy mówić, że narkotyki dotarły na jakiś kontynent. Istniały tam od początku. Chyba, że myślimy wyłącznie o narkotykach syntetycznych, czyli wybielonych prochach typu (heroina, nikotyna, cukier, mąka Wink). To jak najbardziej tak.

Na marginesie:
Wielu naukowców, jak np. Richard Evans Shultes, uważają, że to właśnie narkotyki o działaniu halucynogennym, są współodpowiedzialne za powstanie pojęcia 'bóg' i ja bym się pod tym podpisał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co Wam powiem? Róbcie sobie co chcecie. Życie jest wasze. Wyraziłam moją opinię na ten temat, ale nie mam zamiaru nikogo nawracać. To samo dotyczy Was. Nie przekonujcie nikogo, jak to zrobił Tomaszek, radząc by spróbować. Ja nie muszę wkładać ręki do ognia, żeby przekonać się że on parzy. Bo mnie uczono od dziecka że parzy i ja w to wierzę.Tu w internecie, tolerujemy się, dyskutujemy, ale w życiu poza siecią, raczej nie znajdę okazji, żeby poznać osoby biorące narkotyki lub nadużywające alkohol. Po prostu nie wchodzę w takie środowiska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inVit




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 3
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 17 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dalekiej przeszłości narkotyki były inaczej pojmowane. Nie myślano o nich z poziomu psychologi, neurologii czy zaawansowanej medycyny, takie rośliny były czczone lub przeklinane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:42, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego:
Zaproszenie dla Tuska. W sumie to trochę poniżające dla prezydenta, bo jego nie zaprosili... Smile
http://www.wykop.pl/link/62743/zaproszenie-dla-donalda-tuska
Ciekawe czy przyjdzie ?...
Wątpię
Bo niby co im powie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że przyjdzie. Jego piarowcy mogą mu to doradzić, a na czym jak na czym - ale na wizerunku to Donkowi zależy najbardziej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:48, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
Zamiast sie upierać przy swoim to powinna wam podziekować że ma czystą i pachnącą tapicerke Very Happy

akurat chata nie była jej tylko koleżanki która to potem sprzątała.
ale ta akurat miło wspomina tamtą imprezę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inVit




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 3
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie przyjdzie bo wyjechał w delegacji do Chile, koszt tej jego wycieczki wyniesie podatników jedynie 1,5mln zł Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 18 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@inVit

Zasadniczna sprawa lezy w tym, ze Polska to nie Holandia,a polacy maja inne doswiadczenia historyczne i spoleczne niz holendrzy. Nikt nie pamieta wolnej amerykanki po 90 roku w PL?

Polacy sa daleko w tyle za innymi krajami europejskimi jessli chodzi o metodyke rozwiazan pewnych kwestii, tylko ze PL nie jest komplenie przygotowane. I dlatego uwazam, ze zadne narkotyki nie powinny byc legalizowane w PL.

A co do narkotykow w kulturze europejskiej. Jasne ze byly, tylko mialy kompletnie inne znaczenie. Tak jak z nozami - sa do krojenia, a ludzie sie nimi zabijaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sickboy napisał:
Polacy sa daleko w tyle za innymi krajami europejskimi jessli chodzi o metodyke rozwiazan pewnych kwestii, tylko ze PL nie jest komplenie przygotowane.

Co to za argument??? Laughing
Jest to wyssana z palca teza p.t. "Polacy są daleko w tyle...", która kompletnie ucina merytoryczną dyskusję. Gdyby dalej kontynuować rozmowę w ten sposób teraz powinno paść zdanie: to nieprawda - Polacy są przygotowani jak nikt inny!
Dokąd dojdziemy tak dyskutując? Donikąd. Dlatego poproszę raczej o to, żebyś udowodnił swoją tezę, jeśli chcesz ją uznać za argument w dyskusji.

pardon napomknął o marszu: http://www.pardon.pl/artykul/4948/czy_premier_tusk_wyzwoli_konopie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wspomnieć, że pod sejmem pojawiła się również mała grupa przeciwników konopii. Poleciały ponoć jaja i wyzwiska... Smile

Ciekawe jestem jak potoczą się losy. Skoro premier popalał, to może zalegalizują ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee tam... ja tam jestem na maxa normalny robie takie normale rzeczy jak każdy, nie pije co weekend jak wszyscy no może czasem ale żadko.
I PALE BACZKĘ BO LUBIE TO ROBIĆ TAK SAMO JAK KTOŚ LUBI LODY WANILIOWE CZY PIZZE! jak powiedziałem na początku: jak za dużo to przeszkadza. Jak ktoś mądry powiedział: DAWKA CZYNI TRUCIZNĘ. ide na blanta pozdróweczki, palcie jointy to zostaniecie premierem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej uważaj, bo czasem można pójść siedzieć za takie słowa i nie trzeba nawet nic mieć przy sobie gdy po ciebie przyjdą Very Happy
w polsce, wbrew przyjętej demokratycznej konstytucji, nie można mówić publicznie wszystkiego co się pomyśli - taka zaszłość po komunie. więc co dopiero palić... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 20 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kwestii, że Polacy są daleko w tyle... rozumiem osoby, które się z tym nie zgadzają, o ile nigdy poza Polskę nie wyjechały. Innych, nie rozumiem. Bo skoro ktoś przez dłuższy czas przebywa za granicą, musi prędzej czy później dostrzec różnicę i podobieństwa.

W tej dyskusji oczywiście mam na myśli różnicę o odnoszącą się do stylu uprawiania polityki i „bycia na bieżąco” z problemami cywilizacyjnymi.

Dla przykładu : w takich krajach jak Anglia, czy USA, w trudnych przypadkach natury etycznej zbiera się komisja etyczna, złożona z naukowców (wszelkiego typu), która dyskutuje jak rozwiązać dany problem (eutanazja, przerwanie ciąży itp., narkotyki, problemy karne itp). I tak się tam de facto dzieje. W Polsce nie ma takiej komisji, a jak jest, to ustanawiana od razu, bez żadnych przepisów, bez wcześniej sporządzanych praw, bez fachowców (gdzie zazwyczaj poseł Kalisz jest jednym z członków). Już pomijając już drobny fakt, co zabrzmi absurdalnie, że wykładni polskiego prawodawstwa nawet prawnicy nie rozumieją (o ile się ograniczają do najbardziej banalnych i prostych przykładów).

Pamiętacie powódź z 1997 roku? Sztab kryzysowy? Ci ludzie nie wiedzieli co robić, nie wiedzieli nawet, kto tak naprawdę w tym sztabie ma być. Nie potrafili nic przewidzieć. Czemu? Bo de facto nikt o tym nie myślał, no bo przecież Polska to pustynia, bez wody, rzek, gór itp.

Jeden z nowszych przykładów – euro 2012, hura wygraliśmy. No ale trzeba wszystko wybudować, stadiony, drogi, cala infrastrukturę. Ale po co? Samo się wybuduje. Kogoś pewnego dnia olśni i na drugi dzień, już wszystko będzie. Jeśli Polska byłaby w jakikolwiek sposób przygotowana na takiego typu rzeczy, to by nie było pomysłów o chińczykach i innych bzdur. No ale lepiej zajmować się piłką nożną i zmieniać co roku zasady, tak by zakryć syf.

Polacy mają to do siebie ze świetnie kopiują rozwiązania z innych państw europejskich, tylko zazwyczaj zabierają się za nie od „dupy strony”.

Jeśli ktoś dalej nie rozumie czemu jesteśmy za „murzynami 100 lat” niech sobie pojedzie i pomieszka po Europie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 20 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam te posty i czytam, powiem na własnym przykładzie od maja jeszcze w tamtym roku paliłem prawie dzień w dzień gdzieś do grudnia. No mniej więcej paliłem co drugi dzień 8 miechów i co? ;] odstawiłem aż do jutra Razz i nie miałem żadnej psychozy czy coś tam. To w sumie wszystko zależy od organizmu ale jak odstawiłem to nawet palić mi się nie chciało, więc moim zdaniem to nie jest narkotyk. Co do legalizacji będzie, moge wam to zagwarantować, że będzie za 5 za 10 czy za 20 lat ale będzie, podobnie jak aborcja chociaż akurat tego jestem przeciwny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julass




Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA TEż WIERZE W LEGALIZACJE HEHE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sickboy napisał:
Co do kwestii, że Polacy są daleko w tyle... rozumiem osoby, które się z tym nie zgadzają, o ile nigdy poza Polskę nie wyjechały. Innych, nie rozumiem. Bo skoro ktoś przez dłuższy czas przebywa za granicą, musi prędzej czy później dostrzec różnicę i podobieństwa.

W tej dyskusji oczywiście mam na myśli różnicę o odnoszącą się do stylu uprawiania polityki i „bycia na bieżąco” z problemami cywilizacyjnymi.

...

Generalizujesz sprowadzając sprawę do bycia na bieżąco z problemami cywilizacyjnymi - lejesz wodę. Próbujesz brzmieć jakbyś się znał, gdy widać, że znasz się tak samo jak każdy. Czyli wiesz tyle co zjesz. Smile

Mówimy tu o konkretnym przypadku: czy jeśliby na powrót znieść delegalizację konopi w Polsce to miałoby to tragiczne skutki społeczne? I dlaczego miałoby tak być skoro konopie znane są (również w Polsce) od tysiącleci i prohibicja nigdy nie była ludziom do szczęścia potrzebna - zawsze sobie dawali rade z problemem używek. W każdym razie nie gorzej niż my.
Ty twierdzisz "bo Polacy są inni". A ja odpowiadam "gówno prawda - Polacy są tacy sami". I tak samo jak inne narody mamy prawo decydowania o sobie, a nie tylko przestrzegania absurdalnych zakazów i nakazów typu: nie uprawiaj takich i takich roślin, nie waż się na aborcję, zapalaj światła w samochodzie choćby nie wiem co, albo wywieszaj flagę w święta państwowe. A jeśli się nie podporządkujesz to wiadomo: paka.

Jeśli Polacy są w czymkolwiek inni od zachodu to tylko w komunistyczo-totalitarnych przepisach, które z roku na rok są u nas udoskonalane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Generalizujesz sprowadzając sprawę do bycia na bieżąco z problemami cywilizacyjnymi - lejesz wodę. Próbujesz brzmieć jakbyś się znał, gdy widać, że znasz się tak samo jak każdy. Czyli wiesz tyle co zjesz


Chciales przykladu, to podalem. Poza tym, zauwaz w jaki sposob ty odowiadasz Smile Jesli nie potrafisz wyprowadzic implikacji z tego na inne problemy, to nie potrafi ci tego wyjasnic. IMHO podchodzisz do tego subiektywnie, opierajac sie, jak wiele innych osob, na wlasnym przekonaniu [sic], ze skoro palisz sobie i nic ci nie jest, to wszystko jest OK i nikomu to nic nie bedzie szkodzilo (ps. to sie nazywa generalizacja). A dolaczanie takich argumentow, ze przemysl na tym by zyskal, to tylko kamuflowanie i odwracanie kota ogonem.

Cytat:
Ty twierdzisz "bo Polacy są inni". A ja odpowiadam "gówno prawda - Polacy są tacy sami".


I znowu. Wzgledem czego sa inni? A wzgledem czego sa tacy sami. Ja generalizuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sickboy napisał:
IMHO podchodzisz do tego subiektywnie, opierajac sie, jak wiele innych osob, na wlasnym przekonaniu [sic], ze skoro palisz sobie i nic ci nie jest, to wszystko jest OK

jasne - podchodzę subiektywnie, podobnie jak ty.
różnica między nami jest taka, ze ja opieram swoje przekonanie na własnych doświadczeniach, gdy ty... no właśnie, na czym opierasz swoje przekonanie?
mówisz, że polacy, w przeciwieństwie do innych narodów, nie dorośli do decydowania o sobie. ale przeciez miliony polaków żyją za granicą, gdzie decydują o sobie i jakoś w rynsztoku nie kończą. skąd więc twoje przekonanie że we własnym kraju nie potrafiliby podejmować właściwych decyzji odnośnie tego jak żyć? i że państwo musi im mówić co wolno,a czego nie..

Cytat:
I znowu. Wzgledem czego sa inni? A wzgledem czego sa tacy sami.

względem tego o czym rozmawiamy. czegóż by innego? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jasne - podchodzę subiektywnie, podobnie jak ty.
różnica między nami jest taka, ze ja opieram swoje przekonanie na własnych doświadczeniach, gdy ty... no właśnie, na czym opierasz swoje przekonanie?


Roznica jest taka, ze ja nie opieram sie na swoich przekonaniach, czy doswiadczeniach (co to za agrument o jednostkowym doswiadczeniu - "ludzie powinniscie jesc go#$no, bo miliony much nie moga sie mylic"), a na konkretnej wiedzy, wynikajacej z doswiadczen innych spoleczenstw, czy prawodawsta innych narodow (stad przyklady z USA, UK). Podalem je tylko dla przykladu, by ktos mial pojecie jak tam sie rozwiazuje pewnie kwestie (bo widze, ze raczej malo kto o tym wie). U nas takiego czegos nie ma... i to jest zrodlo dyskusji pod publike, nie prowadzacych do niczego, ludzie sobie gadaja co im slina na jezyk przyniesie.

Cytat:

mówisz, że polacy, w przeciwieństwie do innych narodów, nie dorośli do decydowania o sobie. ale przeciez miliony polaków żyją za granicą, gdzie decydują o sobie i jakoś w rynsztoku nie kończą.


Nie twierdze ze nie dorosli, tylko nie potrafia tego i sa do tego za glupi. Sam to potwierdziles w/w zdaniu. jesli w Polscy byloby super nikt by za granice nie wyjezdzal. A jak juz wyjezdsza za granice, to nie przywoziszze soba swojego prawa, tylko respektujesz te ktore jest. A skoro ci tam dobrze, ze znaczy ze zycze jest lepsze niz w PL. I jak? Nie koncysz wlasnie w rynsztoku, bo tam gdzie zyjesz (za granica), zazwyczaj wszystko jest tak skonstruowane, zebys od tego rynsztoku byl jak najdalej. A w Polce?

Wracajac do problemu. Nie widzialem zeby kiedykolwiek, zwolennicy jakichkolwiek narkotykow organizowali jakeis konfernecje, wyklady, przemawiajace za slusznoscia zalegalizowania narkotykow (nie brania). No i teraz co to za dyskusja z takimi ludzmi, ktorzy twierdza, ze pala i nic im nie jest? To tak jakbym powiedzial: stary, jezdze codziennie 110 km/h po miescie i nic mi sie, i nikomu innemu nie stalo, wiec wszyscy powinni jezdzic tak jak ja.

Kiedy do dyskusji wchodzi taka subiektywna argumentacja, wlasciwie nie ma sensu dyskutowac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 21 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka dyskusja donikąd nas nie zaprowadzi.
niech ci będzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 22 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedawno pani pitera stwierdzila, ze nie ma planow, zeby w ogole rozpoczac dyskusje na temat legalizacji jakichkolwiek narkotykow.
kiedys na kryminologii wykladowca powiedzial do nas, ze nie lubi narkotykow ale jest za ich zalegalizowaniem, ze wzgledu na to, ze ludzie , ktorzy chca z nich korzystac, beda to robic, wiec lepiej zeby panstwo na tym zarabialo niz mafia. jest wieksze prawdopodobienstwo, ze panstwo lepiej wykorzysta te pieniadze. a papierosy, alkohol sa w sklepach i bez problemu znajdziesz ludzi, ktorzy nie pija albo nie pala. zakazany owoc najlepiej smakuje. i ja sie z nim zgadzam, kto nie chce brac, ten nie bedzie. a jesli ktos ma na to ochote, to dlaczego ma wspierac czarny rynek?

lara napisala, ze osoba bioraca bedzie ok, dopoki bedzie miala kase na narkotyki. pozniej zaczyna sie dziac zle. pewnie to i racja, ale ostatnio czytalam artykul o mlodej kobiecie, ktora z powodu uzaleznienia od zakupow, zostala prostytutka, poniewaz narobila sobie dlugow na £ 153,000. takze wszystko zalezy od czlowieka. ale to jej sprawa i mi nic do tego. tak samo z narkotykami, jesli alkohol jest legalny, to dlaczego narkotyki maja nie byc? bardziej szkodliwe? skoro chce sobie szkodzic to nikogo to nie powinno interesowac. a placac podatki i ubezpieczenie mam prawo wymagac, zeby kiedys, gdy przesadze, odratuja mnie. a jesli nie, to nie powinni tez pomagac kierowcom, ktorzy maja wypadek przekraczajac dozwolona predkosc, osobie, ktora zostala potracona przez samochod w miejscu, w ktorym byl zakaz przechodzenia przez ulice, etc.
dlaczego kogos kto pije co tydzien na imprezie nie nazywa sie alkoholikiem, a czlowieka, ktory raz na jakis czas ma ochote zapalic soobie czy wziasc cos mocniejszego, od razu wrzuca sie do rynsztoku i nazywa narkomanem? jesli teraz pijesz raz na jakis czas to pamietaj, ze niedlugo bedziesz pil wiecej i siegal po coraz mocniejsze trunki, typu denaturat badz czysty spirytus. i stoczysz sie na samo dno. przeciez to paranoja.
a co do szkodliwosci to samo zycie jest szkodliwe, bo przeciez prowadzi prosto do smierci.
_________________
www.varia.pinger.pl

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie.
— Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 30 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://prawda.cba.pl/ciekawostki-o-konopiach/
Cytat:
* Najdawniejsze chińskie wykopaliska archeologiczne wskazują (odkryto liny konopne, powrozy, sznurki, tkaniny z włókna konopnego), że konopie były używane w już 8500 lat temu.
* Cannabis pojawiają się w prawie każdej znanej książce o medycynie pisanej przez dawnych mędrców i wykształconych ludzi . Jest na ogół klasyfikowana jako jeden z pięciu najlepszych lekarstw i specyfików.
* Z jednego hektara konopi można wyprodukować 4,7 razy więcej papieru, niż z hektara drzew. Podczas gdy zwykły papier można przetworzyć 3 razy, ten z konopi można przetworzyć razy siedem.
* Chińczycy używali papieru z konopi już 2000 lat temu. Papier ten jest wytrzymalszy i tańszy niż papier uzyskiwany z drzew.
* Na odwrocie banknotu o nominale 10 USD z 1914 roku widać farmerów podczas zbioru konopi.
* Thomas Jefferson pierwszą wersję Deklaracji Niepodległości napisał 28 czerwca 1776 roku na papierze konopnym. Dopiero oficjalna kopia - opublikowana 4 lipca 1776 - została przepisana na pergamin.
* W latach 1763 - 1767 w stanie Wirginia można było zostać skazanym nawet na więzienie, za… nie uprawianie konopi.
* Benjamin Franklin założył jedną z pierwszych manufaktur przemiału papieru konopnego w USA. Plantatorami konopi byli także Thomas Jefferson i George Washington.
* Rzekoma szkodliwość marihuany była doskonałym pretekstem dla antykonopnego lobby aby wyeliminować konkurencyjną technologię wytwarzania.
* Pierwsze Levis’y uszyto z płótna konopnego. Rysunek przedstawiający rozciąganie spodni, przez konie na metce nie jest przypadkowy. Spodnie z płótna konopnego były dziesięciokrotnie bardziej wytrzymałe niż jakiekolwiek ubranie wówczas stosowane.
* Odtwarzając od tyłu refren piosenki „Another One Bites The Dust”, angielskiej grupy Queen, można usłyszeć zdanie „It’s fun to smoke marihuana”, albo „give some acid”.
* Naukowcy dotąd nie wiedza co tak naprawdę odpowiedzialne jest za raka płuc powodowanego przez tytoń. Nie udokumentowano nigdy żadnego przypadku zachorowania na raka płuc od palenia wyłącznie marihuany.
* Nie udokumentowano nigdy żadnego przypadku śmierci w wyniku palenia marihuany.
* Rząd amerykański nazywający konopie „zabójcami młodzieży” i karzący za ich używanie drakońskimi karami przed II Wojną Światową w jej trakcie rozprowadził wśród farmerów 400 000 funtów nasion konopi namawiając żarliwe do ich uprawy.
* W 1989 r. Jack Herer w Bibliotece Kongresu USA odnalazł taśmę z propagandowym filmem (kroniką filmowa) pt.: „Hemp for Victory”, z 1943 r. (lub 1942). Wcześniej jednak Konges zaprzeczał jakoby ten film kiedykolwiek powstał.
* W 1956 roku za posiadanie nawet tylko jednego jointa z marihuaną w USA groziło od 2 do 10 lat wiezienia a za handel można było otrzymać wyrok do 50 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie.
* Richard Nixon chcąc uchodzić za najbardziej nieprzejednanego obrońcę prawa powołał komisję która miała zbadać szkodliwość używania marihuany. Kiedy okazało się że „nie należy traktować w kategoriach przestępstwa ani używania, ani posiadania marihuany na własny użytek”, „oraz „zażywanie konopi samo w sobie nie powoduje wzrostu przestępczości”. Nixon wpadł w szał i nawet nie czytał raportu.
* ·60 państw wprowadziło w 1961 roku zakaz uprawy konopi po oświadczeniu przedstawicieli rządu USA w czasie Single Convention on Narcotic Drugs, że żaden kraj nie otrzyma pomocy Stanów Zjednoczonych jeśli nie wprowadzi zakazu jej uprawy. Członkowie ONZ w roku zobowiązali się do usunięcia problemu narkotykowego w ciągu 25 lat to jest do roku 1986.
* W 1970 roku ponad 25 milionów Amerykanów zapaliło marihuanę przynajmniej raz, a 10 milionów paliło ją nieregularnie. W 1980 zapaliło trawę 43 miliony a stale paliło 16 milionów mieszkańców USA.
* W latach 1948 - 1963 w USA na walkę z marihuaną wydano 1,5 mld USD, w latach 1980 - 1998 wydano na ten cel aż 214,7 mld USD.
* Rynek marihuany w 16-milionowej Holandii przynosi zysk ok. 5 mld EUR rocznie.
* Przyjmując, że regularnie pali w Polsce 1% społeczeństwa tj. ponad 350 000, opodatkowując 25% podatkiem każde z wypalonych przez statystycznego palacza 10 gram narkotyku przy cenie rynkowej 20 zł za gram państwo uzyskuje dochód w wysokości 18 000 000 zł.
* W Polsce na alkoholizm choruje od 700 do 800 tyś. (2 % społeczeństwa), papierosy pali ponad 9 milionów, (z czego 54% wypala od 11 do 20 papierosów dziennie). Marihuanę pali ok. 3 miliony (szacunkowo).
* Blisko połowa polskiej młodzieży szkolnej przyznaje, że chociaż raz w życiu próbowała trawy.
* Spożycie marihuany w grupie wiekowej od 18 do 35 lat we Francji wzrosło od początku lat 90-tych ponad trzykrotnie. Spożycie alkoholu od lat 60-tych spadło dwukrotnie.
* Podejście Holendrów do narkotyków od 1976 roku jako punkt wyjścia przyjęło stanowisko pośrednie wobec problemu narkotyków, pomiędzy całkowita wolnością i całkowitym zakazem. Posiadanie nieznacznej ilości marihuany bądź haszyszu (do 30 gram) stanowi jedynie wykroczenie, co jest w zasadzie całkowicie niekaralne.
* W 1989 roku badania w Akademii Medycznej w St. Louis wykazały, że w ludzkim mózgu znajdują się receptory reagujące tylko na THC.
* ·Hiszpańscy onkolodzy udowodnili, że zawarte w konopiach substancje chemiczne (kannabinoidy) hamują wzrost najczęstszego spośród nowotworów mózgu - glejaka i łagodzą ból.
* Z konopi otrzymuje się fitynę, która pobudza proces krwiotwórczy, nasila także wzrost i rozwój tkanki kostnej, a także poprawia czynność układu nerwowego. Fitynę stosuje się w medycynie przy leczeniu histerii, neurastenii, krzywicy, niedokrwistości, gruźlicy, i choroba układu płciowego. Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób (jaskra, choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiane, alkoholizm, nowotworami, anoreksja, AIDS)
* Wśród 400 związków czynnych zawartych w konopiach znajdują się zarówno potencjalne leki, jak i substancje szkodliwe o czym nie wolno zapominać.
* Leki pochodzące z konopi mogłyby zastąpić ponad do 30% wszystkich farmaceutyków dostępnych dziś na rynku.
* Kokaina była dodawano np. do win, sygnowanych nawet certyfikatem jakości wystawionym przez Jego Świątobliwość Papieża Leona XIII. Wino zawierało około 60 mg czystej kokainy - inny papież Innocenty VIII zabronił stosowania marihuany do celów medycznych i uznał ją za używkę heretyków.
* Aby Przyspieszyć wydalanie THC z organizmu należy pić dużo płynów. Można jeszcze wspomagać się witaminą C i która przyspieszy proces wydalania.
* Przez pierwsze 162 lata istnienia USA konopie były całkowicie legalna, a podatki można było płacić w naturze - konopiami.
* Rosja i później ZSRR była największym producentem konopi na świecie od 1740 roku do roku 1939.
* W 1930 czarnoskóry, znany muzyk Louis Armstrong był uwięziony za palenie papierosów z marihuaną.
* Wśród zeznań medycznych w aktach amerykańskiej ustawy antykonopnej z 1937 roku były badania farmakologa, który twierdził, że wstrzyknął aktywny składnik z konopi 300 psom, z których dwa zdechły. THC został odkryty w 1964 roku przez Raphaela Mechoulama z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Co więc wstrzyknął ów farmakolog owym nieszczęsnym psom, nie wiadomo.
* Jedna z definicji narkotyku mówi, że to substancja, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne czego w wypadku marihuany i jej przetworów nigdy nie udało się udowodnić, zatem w myśl tej definicji nie jest ona narkotykiem.
* Miara mocy uzależniającej w/g instytutu Cato dla nikotyny wynosi 100, dla alkoholu 81, dla marihuany 21.
* Aby śmiertelnie przedawkować marihuanę potrzeba 40 000 razy więcej niż wystarczy do uzyskania efektu narkotycznego. Współczynnik ten dla alkoholu wynosi od 1:4…10.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Marsz wyzwolenia konopi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile