W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
http://polskaliberalna.net/  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1859
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 05 Mar '08   Temat postu: http://polskaliberalna.net/ Odpowiedz z cytatem

http://polskaliberalna.net/

Zapraszam serdecznie.Wreszcie fajny portal liberalnej myśli.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałeś wkleić jeszcze do tematu id swojej sesji Smile

skąd się wzięła ta strona?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych współpracowników dołączył znany i wybitny ekonomista, Robert Gwiazdowski. Od marca 2006 do września 2007 przedstawicielem rządu i przewodniczącym Rady Nadzorczej ZUS.


A fuj. Mają u siebie Gwiazdowskiego, tego co wychwalał globalizm i dowodził, że globalizacja oznacza kres wojen. Niech zyje liberalizm pod opieka banku Światowego, CIA i spadkobierców Mao. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


skąd się wzięła ta strona?


Ludzie stąd: http://www.forumliberalne.pl/ założyli portal po prostu.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Ludzie stąd: http://www.forumliberalne.pl/ założyli portal po prostu.

po kiego im dwa portale?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
gnosis napisał:
Ludzie stąd: http://www.forumliberalne.pl/ założyli portal po prostu.

po kiego im dwa portale?


Oj no to coś jak LiD ma jeden portal partyjny a drugi np lewica.pl.
Może nie najlepszy przykład.
Wiec jak portal PiS-u i np prawy.pl.
Forum liberalne to partia , a kto jej nie lubi ma portal tematycznie o liberaliżmie.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kumam.
mysle, ze ten temat ma sie nijak do gospodarki i pieniędzy wiec przeniose go do polski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Cytat:
Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych współpracowników dołączył znany i wybitny ekonomista, Robert Gwiazdowski. Od marca 2006 do września 2007 przedstawicielem rządu i przewodniczącym Rady Nadzorczej ZUS.


A fuj. Mają u siebie Gwiazdowskiego, tego co wychwalał globalizm i dowodził, że globalizacja oznacza kres wojen. Niech zyje liberalizm pod opieka banku Światowego, CIA i spadkobierców Mao. Very Happy


Ale Gwiazdowski nie jest za tym co sie dzieje obecnie!
To z czym teraz mamy do czynienia to jak to ktoś ładnie ujął "socjalizm oligarchiczny".
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, to socjalizm satanistyczny. No trudno, każdemu może zdarzyć się pomyłka. Wink
Wszystkiemu winien socjalizm... Wszędzie ci socjaliści... Nawet w UPR. Niby chcą zmniejszyć podatki, ale nie chcą znieść ich całkowicie. Też złodzieje, tylko nie aż tak chciwi. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Nie, nie, to socjalizm satanistyczny. No trudno, każdemu może zdarzyć się pomyłka. Wink
Wszystkiemu winien socjalizm... Wszędzie ci socjaliści... Nawet w UPR. Niby chcą zmniejszyć podatki, ale nie chcą znieść ich całkowicie. Też złodzieje, tylko nie aż tak chciwi. Laughing


Znieść podatki całkowicie?
Rozumiem ,że ty w ramach czynu społecznego zbudujesz drogi i opłacisz np Policje.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiesz? A może ja nie zamierzam używać dróg, więc dlaczego socjalistyczni złodzieje mają opłacać ich budowę z moich pieniędzy? A może mam w domu kałacha, miotacz ognia i panzerfausta? Nikt mi nie podskoczy, więc niepotrzebna mi policja i wojsko. Nie chcę finansować policji nierobom. Jak chcą być bezpieczni, to niech sobie zarobią na broń. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Cytat:
Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych współpracowników dołączył znany i wybitny ekonomista, Robert Gwiazdowski. Od marca 2006 do września 2007 przedstawicielem rządu i przewodniczącym Rady Nadzorczej ZUS.


A fuj. Mają u siebie Gwiazdowskiego, tego co wychwalał globalizm i dowodził, że globalizacja oznacza kres wojen. Niech zyje liberalizm pod opieka banku Światowego, CIA i spadkobierców Mao. Very Happy


Mi tam globalizacja nie pszeszkadza. Tylko niech tym rzadzą ci, którym zależy na dobru ludu, a nie swiom.

Jak juz pisałem (ba - nawet temat osobny zrobiłem) Globalizacja - TAK (może), ale NWO - NIE.

Może przesada, że globalizacja to kres wojen (ja też kiedyś przesadziłem pisząc, że globalizacja oznacza mniej więcej takie same zaroki. W sumie mogliście mnie źle zrozumiec, ale i tak sie myliłem, ale to inna hiastoria), ale moim skromnym zdaniem wtedy byłoby lepiej.
Oczywiście, nie należy przesadzać z globalizacją, lokalne obyczaje itd. mogą, a nawet powinny być, ale jedno wielkie państwo brzmi w porządku.
Jedyna wada jest taka, że to zbyt piekne, żeby mogło się utrzymać, np. władcy tego kraju mieliby w garści WSZYSTKICH.

Kurde, czy to ma związek z tematem?!
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Nie rozumiesz? A może ja nie zamierzam używać dróg, więc dlaczego socjalistyczni złodzieje mają opłacać ich budowę z moich pieniędzy? A może mam w domu kałacha, miotacz ognia i panzerfausta? Nikt mi nie podskoczy, więc niepotrzebna mi policja i wojsko. Nie chcę finansować policji nierobom. Jak chcą być bezpieczni, to niech sobie zarobią na broń. Laughing


Masz racje to by było optimum.
Z drogami mozna to zrobic.
Natomiast Policja ,Pogotowie ,Straz Pożarna musza istniec jako socjalne bezpieczniki czyli obowiazkowo płatne bez dyskusji.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obowiązkowo płatne bez dyskusji? No tak, typowy socjalistyczny złodziej. Laughing

"Socjalne bezpieczniki" nie są zgodne z zasadami liberalizmu gospodarczego. Wiesz, dlaczego? Bo liberalizm gospodarczy jest antyspołeczny. Sprawia, że myślisz tylko o sobie i swoim własnym tyłku. No, czasami jeszcze pomyślisz o rodzinie. Ale tylko o tej najbliższej. Jak przyjdzie taki np. szwagier po pożyczkę, to niech nierób spieprza.

Taki system jest wręcz idealny dla twórców Nowego Porządku Świata. Gdy już każdy będzie myślał wyłącznie o sobie, to nie stawi się za swoim sąsiadem. Stawianie oporu będzie bezcelowe, bo i tak nikt ci nie pomoże.

Dlatego jestem przeciwny kapitalizmowi. W społeczeństwie socjalistycznym ludzie stanowią wspólnotę, pomagają sobie nawzajem. To, co obecnie widzimy w Polsce, to nie jest socjalizm. To raczej kapitalizm z takimi właśnie "socjalnymi bezpiecznikami", czyli ochłapami rzucanymi pijaczkom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 07 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Obowiązkowo płatne bez dyskusji? No tak, typowy socjalistyczny złodziej. Laughing

"Socjalne bezpieczniki" nie są zgodne z zasadami liberalizmu gospodarczego. Wiesz, dlaczego? Bo liberalizm gospodarczy jest antyspołeczny. Sprawia, że myślisz tylko o sobie i swoim własnym tyłku. No, czasami jeszcze pomyślisz o rodzinie. Ale tylko o tej najbliższej. Jak przyjdzie taki np. szwagier po pożyczkę, to niech nierób spieprza.

Taki system jest wręcz idealny dla twórców Nowego Porządku Świata. Gdy już każdy będzie myślał wyłącznie o sobie, to nie stawi się za swoim sąsiadem. Stawianie oporu będzie bezcelowe, bo i tak nikt ci nie pomoże.

Dlatego jestem przeciwny kapitalizmowi. W społeczeństwie socjalistycznym ludzie stanowią wspólnotę, pomagają sobie nawzajem. To, co obecnie widzimy w Polsce, to nie jest socjalizm. To raczej kapitalizm z takimi właśnie "socjalnymi bezpiecznikami", czyli ochłapami rzucanymi pijaczkom.


Ale mylisz sie przepotwornie.
Żaden system nie może zmuszac ludzi do pomagania innym!!
Jeżeli ktos nakaże mi pomagać tobie czy innym wk..wie sie i zrobie wszystko żeby nie pomóc.
Tylko jeżeli bede miał wolna ręke w tej kwesti ,najpierw zatroszcze sie o swój tyłek , potem o rodziny ,a potem może o Twój jesli będziesz potrzebować pomocy.
Zapomnij o tych idealistycznych i bzdurnych ,rewolucyjnych frazesach.
To kłamstwa ,które sie nie sprawdziły i nie sprawdzają.

Na koniec polecam fajny text , który lepiej Ci to zobrazuje.



Cytat:

Mały chłopczyk zmarł w szpitalu na rękach mamy, bo nie udzielono mu pomocy. Tragedia, chyba trudna do wyobrażenia dla osób postronnych. Teraz trzeba poszukać winnych i surowo ich ukarać. Ale to nie wszystko.



Nie wolno przecież dopuścić aby taka historia powtórzyła się. Czyli ...wzmóc kontrole. Wszystkie policje tajne i jawne skierować do szpitali. Być może zorganizować prowokacje.
Funkcjonariuszki przebrane za mamy z wypożyczonymi skądś dziećmi na rękach będą pukać do drzwi szpitalnych przychodni bez skierowań od lekarzy rodzinnych i sprawdzać jak zachowa się personel. Czy udzieli pomocy czy też nie. Szpitali w Polsce mamy tysiące. Gdyby nawet w każdym zorganizować jedną taką prowokację, to to już byłoby kolosalne przedsięwzięcie.
No a przecież szpitale działają codziennie. Jeśli nawet kogoś dziś złapią na gorącym uczynku na przykład w szpitalu w Pcimiu Górnym, jutro może być tam tak samo, czyli źle, bo jutro pojadą łapać gdzie indziej.
Nie da się przecież do każdego szpitala oddelegować funkcjonariuszki, żeby prowokowała w sposób ciągły.
Czyli nie ma wyjścia ?
Trzeba się pogodzić że takie sytuacje, karygodne sytuacje będą się zdarzały ?

Niekoniecznie.

Kto może panią doktor z izby przyjęć skutecznie i w sposób ciągły kontrolować ?
Czy jest taki ktoś ?
Owszem jest.
Skutecznie ją kontrolować może ona sama.
Pod warunkiem że stworzymy w służbie zdrowia system odwołujący się do cech przypisanych naturze ludzkiej. Cech które wszyscy mamy w genach.
Do jakich ?
Do szlachetności i bezinteresowności ?
Aktualny system opieki zdrowotnej właśnie do tych cech się odwołuje. Przecież zewsząd słyszymy że medycyna to powołanie. Ze nie wolno walcząc o podwyżki odchodzić od łóżek pacjentów. Że nie wypada mówić o pieniądzach gdy w grę wchodzi życie ludzkie
I co ? I nic ?
Skoro zdarzają się takie historie .

Przenieśmy się na chwilę za ocean. Do USA
Imieniny , imprezę no i goście. Między innymi przyjaciel solenizanta - lekarza. No i ten pan doktor składając życzenia odważył się na nietakt.
Życzył solenizantowi pieniędzy, sukcesów w pracy zawodowej, ale - jak wyraźnie powiedział - zdrowia to już nie. No bo kochany gdybyś nie chorował, poszedł bym z torbami.

Czym się kierował pan doktor mówiąc to. Jakie to szlachetne cechy jego charakteru wyszły na wierzch przy okazji. Wyszła chciwość. Cecha przez wielu wstydliwie skrywana.
Najbardziej pożądana z punktu widzenia wspólnoty, w której ktoś żyje .
Nie szlachetność, nie bezinteresowność, ale właśnie chciwość.

Co spowodowało że Edison wynalazł żarówkę, patefon a potem kamerę firmową ?
Chęć bezinteresownego zrobienia innym dobrze ?
Pierwsze nieme filmy kręcono na wschodnim wybrzeżu USA, jednak bardzo szybko ekipy przeniosły się na wybrzeże zachodnie w rejon San Francisco. Zapewne w poszukiwaniu pięknych plenerów, ale nie tylko. Chłopaki przenieśli się tam też dlatego, bo Edison pilnując swoich praw do wynalazku żądał haraczu od filmowców. Wynajął prywatną policję, która wpadała na plan filmu i niszczyła sprzęt tych ekip które nie chciały go płacić. Na zachodnie wybrzeże było po prostu dalej.
Czyli to chciwość spowodowała że przed laty facet ten wynalazł kinematograf i dzięki temu dziś panie mogą oglądać w TV serial "Na wspólnej" lub "Przeminęło z wiatrem".
Nie żadna miłość bliźniego, i do następnych pokoleń które będą mogły miło spędzać czas w kinie, ale chciwość .

To właśnie chciwość spowodowała ze przez Atlantyk lecimy kilkanaście godzin ( do niedawna - gdy Concordy były na chodzie - nawet kilka ), a nie płyniemy tydzień jakimś transatlantykiem. Ktoś wykombinował że może na tym zarobić i wziął sie do roboty. Nawet ryzykując życie, no bo pierwsze samoloty często się rozbijały.

Gdyby pani doktor - może to zabrzmi okrutnie, ale działa - widziała w mamie z dzieckiem kasę, która można zarobić jak się ja przyjmie, cecha ta, tak potępiania przez wielu, spowodowała by, że przyjęła by ich z otwartymi rekami nie pytając o jakieś tam papierki. Gdy kasa ta tak jak dziś dociera do pani doktor bez związku z tą mamą na pierwszy plan wychodzi kłopot jaki sprawa mama nie mając odpowiednich dokumentów.
Ktoś zapyta - a co by było gdyby tą młodą mamę nie byłoby stać na płatną wizytę. Odpowiedź jest prosta.
Od tego byłyby ubezpieczenia zdrowotne, ale nie takie jak teraz , gdzie kasa idzie tak daleko za pacjentem że błądzi i nie zawsze trafia tam gdzie trzeba z opłakanymi jak widać tego skutkami, ale takie, w których kasa idzie wraz z pacjentem najlepiej w jego kieszeni lub torebce, w postaci ubezpieczeniowej książeczki czekowej, którą ta młoda mama zapłaciła by pani doktor za wizytę.

_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:16, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tekscik niczego nie obrazuje.

Na tej zasadzie ja mogę "udowodnić", że wszystko się kręci wokól dupy i każdy wynalazek, suckes itp. był po to by pokazać się jako dobry samiec, tzn zaradny, inteligentny, zdrowy...

Cytat:
Żaden system nie może zmuszac ludzi do pomagania innym!!


Ależ może. Jeśli 4 miliony "innych" ma interes w budowaniu autostrady albo linii kolejowej, to system może cie wywłaszczyć z gruntu leżacego na drodze i w ten sposób zmusić do formy pomocy. Jeśli w czasie wojny spadną na twoje miasto bomby, to system może zarekwirowac twoją koparkę. W ramach poboru system może cie powołać do armii i np. zmusić do szturmowania CKM. Wtedy oddasz życie za innych. Źle? Nieważne. Panstwo oparte o system wolnosciowy to była np. pierwsza RP. Sąsiedzi ją zjedli. Wolnościową utopię zjedza albo sąsiedzi albo się sama zakorkuje w tej "wolności" albo do erozji wolności doprowadza naturlane procesy, gdy to np. jakaś stara rodzina biznesmenów na skutek braku podatku spadkowego skumuluje tyle kasy, że uzna iż nic nie stoi na przeszkodzie by się ogłosić królem absolutnym.

Nie ma jasnej granicy miedzy wolnością jednostki a wolnością ogólu. Czasem nawet zrzeczenie się części praw oddaje wolność na innym polu.

Jednemu panstwo odmówi prawa do kupna ziemi, a inny bedzie mogl pojechac na grzyby do niczyjego lasu. Wot zagwostka. Czemu nie mogę iść przed siebie przez kraj i nie omijać 50km łukiem posiadłości landlorda? A czemu landlord nie może po cenie rynkowej kupić całej ziemi? Komu przyznać prawo do wolności?

Dość prosto pojmujesz "pomaganie innym". Zabiorą ci trochę kasy na edukacje dla innych. Jesli kasa zostanie dobrze wydana, to za 40 lat ty, twoje dzieci i twoje wnuki będą zyly w kraju rozwinietym, a nie kraju montowni, hurtowni i rolnictwa. Zabiorą ci kasę na straż pożarną, na ratowników - straszne! Przecież u ciebie nigdy sie nie bedzie paliło, a poza tym może przecież istnieć prywatna straż pożarna! Nikt nie bedzie mnie zmuszał do poamagania innym, tzn. do finansowania akurat pozaru u nich!! Very Happy Trzesienie ziemi? No to ci z rozwalonego miasta mają pecha. Nikt im nie bedzie pomagal poza garstką wolontariuszy. Zabiorą na służbę zdrowia - ojej, pewnie powiesz, żeś panisko co się samo ubezpiecza. No to pomysl sobie panie, że masz wypadek i zamiast skorzystac z Systemu czekasz aż przyjedzie dokładnie ta karetka, która nalezy to twojej ubezpieczalni. Moze jeszcze ci zrobia transfuzję z krwi jakiś honorowych frajerów? Pomysl, ze kurator i psycholog ktorych System utrzymał z twojej krwawicy moga zmienic przyszłość i np. uchronić cie od śmierci zadanej przez bandziorków, ktorych rodziców nie bylo wczesniej stac nie tylko na edukację, ale na czas dla dzieci, bo oboje pracowali po 10 godzin (a samotna matka po 14).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święte słowa. Smile Tylko dlaczego to nie dociera do Korwina i wyznawców korwinizmu? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Święte słowa. Smile Tylko dlaczego to nie dociera do Korwina i wyznawców korwinizmu? Confused


Bo to kłamstwa są i utopie ,które nigdy i nigdzie sie nie sprawdziły!!.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@frasobliwy

Chyba nie śledzisz dyskusji.
Odnosnie pogotowia ,straży czy wojny (sytuacji wyjatkowej) to jak pisałem tz "socialistyczne bezpieczniki"

Co do budowy autostrad to w ogóle jest porazka bo powinny istniec plany od woelu lat i ludzie wiedzieliby ,że dany kawałek ziemi ma mniejsza wartość przy odsprzedazy bo bedzie tu autostrada itp.

Won od mojej kasy na edukacje kogoklwiek oprócz moich dzieci!!
Kazdy rodzic chce najlepiej dla swego dziecka i zagwarantuje mu najlepsza mozliwa edukacje.Popatrz gdzie są "darmowe" nasze uniwersytety a gdzie amerykańskie?


co do wolności to wolnośc ogółu tworza wolne jednostki .
I skąd masz te uprzedenia ,że w systemie liberalnym ludzie pracuja po "10 -14 h"?
Co do landlorda to chyba nie skumałem do końca.
Państwo powinno wyznaczyc ziemie wspólne rezerwaty,strefy chronione itp i ziemi do kupna i koniec.
I nie bój sie nikt nie wykupi całego lasu od razu.Wystarczy wprowadzić przepis ,że trzeba teren pielęgnować (przycinac itp) i juz sie nie będzie opłacało.

Maximum wolności i maximum odpowiedzialności.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:

Odnosnie pogotowia ,straży czy wojny (sytuacji wyjatkowej) to jak pisałem tz "socialistyczne bezpieczniki"

Ale dlaczego bezpiecznikiem ma być policja, straż, czy pogotowie, a np. edukacja to już nie?

Cytat:
Won od mojej kasy na edukacje kogoklwiek oprócz moich dzieci!!
Kazdy rodzic chce najlepiej dla swego dziecka i zagwarantuje mu najlepsza mozliwa edukacje.Popatrz gdzie są "darmowe" nasze uniwersytety a gdzie amerykańskie?

I co z tego, że amerykańskie uniwerki są lepsze, skoro wielu osób w USA nie stać na kształcenie? A zresztą, równie dobrze ktoś może nie chcieć płacić nie tylko na publiczną edukację, ale i straż pożarną, policję, czy wojsko...

Cytat:
Państwo powinno wyznaczyc ziemie wspólne rezerwaty,strefy chronione itp i ziemi do kupna i koniec.
I nie bój sie nikt nie wykupi całego lasu od razu.Wystarczy wprowadzić przepis ,że trzeba teren pielęgnować (przycinac itp) i juz sie nie będzie opłacało.

Jak można komuś kazać pielęgnować kupiony teren? Przecież to czysty socjalizm jest. Wara od prywatnej własności, która jest rzeczą świętą. Będę chciał wyciąć jakiś las i wybić dzikie zwierzęta, to sobie to zrobię. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:

Ale dlaczego bezpiecznikiem ma być policja, straż, czy pogotowie, a np. edukacja to już nie?


Bo są to sytuacje krytyczne słuzące do ratowania zycia , i działające często jak nie zawsze tam gdzie nie mamy wpływu na dana sytuacje np jestesmy nieprzytomni.

Cytat:


Jak można komuś kazać pielęgnować kupiony teren? Przecież to czysty socjalizm jest. Wara od prywatnej własności, która jest rzeczą świętą. Będę chciał wyciąć jakiś las i wybić dzikie zwierzęta, to sobie to zrobię. Laughing



Alez nie !Po prostu państwo jest właścicielem i sprzedaje pod pewnymi warunkami.Po drugie podobnie jak z kodeksem drogowym.Chcesz miec samochów ,ale musisz co roku sprawdzać stan i stosowac sie do kodeksu właśnie.
Zreszta to przykład był.Można zmieniac przepisy w zalezności ile ziemi bedzie w rękach prywatnych.Ograniczenie podałem jako sposób na bojazń frasobliwego ,że wszedzie bedą tylko własciciele ziemscy ,a dla biednych ludzi nie bedzie miejsca.
No ,ale biedni ludzie to też wymysł socjalizmu....
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:

Bo są to sytuacje krytyczne słuzące do ratowania zycia , i działające często jak nie zawsze tam gdzie nie mamy wpływu na dana sytuacje np jestesmy nieprzytomni.

Jeżeli nie stać Cię na prywatną edukację, bo urodziłeś się w bardzo ubogiej rodzinie, to też nie masz wpływu na sytuację. Rezygnacja z edukacji nie jest wyborem Twoim, ani Twoich rodziców. To po prostu konieczność.

Poza tym, myśląc jak wyznawca korwinizmu, równie dobrze mogę się spytać, co mnie obchodzi to, że ktoś tam jest nieprzytomny i potrzebne mu pogotowie? Jak nie umie sobie poradzić, to niech zdycha. Wara od moich pieniędzy.

Cytat:

Alez nie !Po prostu państwo jest właścicielem i sprzedaje pod pewnymi warunkami.

Wiesz, co to za ustrój, gdy państwo jest właścicielem? No właśnie. Smile

Cytat:
Po drugie podobnie jak z kodeksem drogowym.Chcesz miec samochów ,ale musisz co roku sprawdzać stan i stosowac sie do kodeksu właśnie.

Przecież to także praktyka socjalistyczna. Jak to, kazać właścicielowi auta co rok płacić za przegląd techniczny?

Cytat:

No ,ale biedni ludzie to też wymysł socjalizmu....

Rozumiem, że przed Rewolucją Francuską, Marksem itd. nie było ludzi biednych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było biednych były kasty i miało sie przesrane albo miodne życie.
Ale poważnie.
Nie zakładaj ,że prywatna edukacja bedzie z góry b.droga.
Zreszta po to są kredyty.Jak ktos nie chce to jego sprawa ,a nie życiowy przymus.
Po drugie w każdym systemie ktos musi dysponowac dobrem wspólnym a zatem przyroda ,wodą ,powietrzem itd.
Chodzi o to żeby państwa było w tym minimum.

A po trzecie nie myl prosze socjalizmu z prawem ,które uchwala sie po to aby zabezpieczyc ogół przed ludżmi nieodpowiedzialnymi.(przykład ze stacjami diagnostycznymi dla samochodów)
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:

Nie zakładaj ,że prywatna edukacja bedzie z góry b.droga.

Ale przynajmniej będzie dostępna dla wszystkich. Zresztą, nie widzę powodu, dla którego publiczna edukacja miałaby być gorsza.

Cytat:
Zreszta po to są kredyty.Jak ktos nie chce to jego sprawa ,a nie życiowy przymus.

I co? Całe życie w spirali długów? Tak już jest teraz. Ludzie biorą kredyty na wszystko. Wiesz, jak to jest z tymi kredytami? Obejrzyj sobie "Money as Debt".

Cytat:
Po drugie w każdym systemie ktos musi dysponowac dobrem wspólnym a zatem przyroda ,wodą ,powietrzem itd.
Chodzi o to żeby państwa było w tym minimum.

W czystym kapitalizmie nie ma czegoś takiego, jak dobro wspólne.

Cytat:
A po trzecie nie myl prosze socjalizmu z prawem ,które uchwala sie po to aby zabezpieczyc ogół przed ludżmi nieodpowiedzialnymi.(przykład ze stacjami diagnostycznymi dla samochodów)

Przecież socjalizm polega właśnie na działaniu dla dobra ogółu. Po to państwo zabiera Ci pół pensji, żeby wyszkolić jakiegoś ubogiego dzieciaka, który za 30 lat uratuje Ci życie przeprowadzając jakąś skomplikowaną operację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 08 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie działanie dla dobra ogółu tylko zabezpieczeniue ogółu przed kretynami.
Dobro wspólne owszem jest tak jak i ziemia jest jedna ergo wspólna.
Zreszta reprezentuje liberalizm konserwatywny ,a nie czysty kapitalizm.
Oglądałem "Money....Pokaż mi lepsze rozwiazanie niż kredyty dla szybkiego podniesienia statusu materialnego ludzi?
W socjaliżmie za to nikt nie jedzie na długach i nikt nic nie ma:)
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


http://polskaliberalna.net/
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile