W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Michael Moore  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3015
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Michael Moore...
...jest agentem
32%
 32%  [ 9 ]
...nie mówi wszystkiego, bo boi się kompromitacji
46%
 46%  [ 13 ]
...nie mówi wszystkiego, bo nic o tym nie wie
21%
 21%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Leski




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 307
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=Yy2QYoT4LWw

Zalecam sporą dozę nieufności w podejściu do płodów jego twórczości!


Więc Alex przeprowadził sąd za nas Very Happy i postawił przy tym kilka nowych pytań. Ale czy możemy mu wierzyć? Czy Alex Jones jest z nami czy przeciw nam? A może kieruje nim zawiść i chce stać się jedynym głosem walczących z NWO? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedź w kolejnych postach.

Laughing Laughing Laughing Laughing

Agenci! Agenci! Wszędzie agenci! Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam to Moore'a po 9/11 mieszano z błotem w mediach probushowskich typu FOX News

Moore to moim zdaniem reżyser działający na zapotrzebowanie Demokratów, stąd taka a nie inna krytyka rządów Busha czy ostatni film Sicko...

Tak więc w pewnym sensie jest agentem... Wink

poza tym chyba oglądaliśmy inne filmy:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobny temat już był na forum

viewtopic.php?t=1823


Sprawa jest bardzo trudna. Weźmy Alexa Jonesa i Micheala Moora.

PLUS: masa ludzi oglądając ich filmy miała szansę wyrwać się z zaklętego kręgu. Wiem jak to działa, bo sam nie zapomnę jak to niemal siła ktoś mnie zmusił do obejrzenia Loose Change. Normalnie jak niebieska pigułka z Matrixa (mam nadzieje, ze nie pokreciłem)

MINUS: facet wyrabia sobie nazwisko, renomę. To co powie nie zostanie już zignorowane. I co? Nic się nie dzieje. Nie idzie dalej, nie posuwa śledztwa. Udowodnił, że jest inteligentny, zna temat i...slizga się po krytyce Busha, a przecież prezydent to tylko polityk. Pionek. Moore krytykuje Busha, a Jones idzie niby głebiej, ale moim zdaniem w jakiś bezsensowny kanał, np. w "globalną, niezdefiniowaną elitę" . OK, zmusza do myslenia, pokazuje ludziom, że to nie fair by politycy jeżdzili na jakieś tajne sabaty. Ale...o co w tym chodzi, to trzeba już składać samemu.

Leski z przymróżeniem oka napisał:
Agenci! Agenci! Wszędzie agenci!


Są jeszcze pożyteczni idioci. Smile

Wyobraź sobie, że grupa X za tym wszytskim stoi. Reżyder Y kreci debunkerskie filmy. Ludzie z X przychodzą do Y i gadają bardzo sympatycznie, pozdrawiają, przyłaczaja sie do "śledztwa". Po takim urobieniu Y może kompletnie oślepnąć i razem z nimi szukać wroga...

Ludzie złamani.

Y kręci film, przychodzą ci z X i dają alternatywę. Stary. Następny film będzie o tym i o tym. Zrób tak, a czeka cię kasa, sława bojownika o prawdę i wogole. A jak nie...nagraliśmy cie z prostytutką, bank może utrudnić kredyt, pewna wpływowa osoba poczuła się zniesławiona i rozważa proces cywilny (stać ja na to). Wylądujesz jako bum. Wybór należy do ciebie.


@Voltar. Doceniam zabiegi antyparanoiczne. Jazdy bywają niezłe. Alex Jones uważa Moorea za agenta, Eric Hufschmid uważa za agenta Jonesa, znalazłem stronkę na ktorej agentarulaność zarzuca się Hufschmidowi. Z drugiej strony AGENCI SĄ WŚRÓD NAS. Nie wiem czemu z góry przesądzasz, że ktoś nie może być agentem.

JackBlood napisał:

Osobiście twórczością Moora się nie podniecam - nie ufam nikomu kogo lansują korporacyjne mass media - śmierdzi mi to spiskiem Cool


To jeden z ważniejszych argumentów za zachowaniem sceptycyzmu.


Na zdrowy rozum. Ludzie którzy właściwie rządzą światem, mogą skrycie porwać i torturować, biją monetę, kontrolują poprzez media masy, kontrolują rządy takich państewek jak Polska, w zasadzie są bezakarni. I nagle wyskakuje jakiś Filip z Konopii i zaczyna obnażać ich intrygi, a oni jeszcze mu fundują rozgłos. Bez sensu. Gdyby Moore dostał zawału nikt by się specjalnie nie zdziwił. Niezdrowa dieta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
z tego co pamiętam to Moore'a po 9/11 mieszano z błotem w mediach probushowskich typu FOX News

Moore to moim zdaniem reżyser działający na zapotrzebowanie Demokratów, stąd taka a nie inna krytyka rządów Busha czy ostatni film Sicko...

Tak więc w pewnym sensie jest agentem... Wink


Ja osobiście uważam, że demokraci i republikanie to ściema powstała po to by ludzie myśleli, że jest demokracja. Taki PZPR podzielony na dwie frakcje. Dobry policjant i zły policjant. Putinowska demokracja do pięt nie dorasta demokracji z USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
Jak wiemy jedyne co wstrzymuje Busha (tych którzy pociągają za przymocowane do niego sznurki) od wprowadzenia stanu wyjątkowego to uzbrojone po zęby społeczeństwo.


Ja nie byłbym tego taki pewien. Po pierwsze. Kontrola ludzi poprzez media, specsłużby, kiepską edukację, fluoryzację (?) swietnie się sprawdza. Bodajże tylko 1/5 Amerykanów potrafi wskazać Irak na mapie. Wisi im to. To jest dobry kierunek. Rządzić zapracowanymi ignorantami z domieszką bezrobotnych analfabetów.

Stan wojenny warto wprowadzić w obliczu masowych protestów, strajków i zamieszek. A bez tego, to po co? Żeby było straszniej? Stan wojenny kosztuje. Spada wydajnośc ekonomiczna, traci się mind control. Stan wojenny w USA bez analogicznego w UE stworzyłby podziały miedzy "sojusznikami".

Broń palna w reku społczeństwa jako obrona przed stanem wojennym? Nie wydaje mi się. Przecież większość posiadaczy nie pojdzie w partyzantkę. Wchodzi policja na posesję i człowiek zaczyna strzelać. Jaki będzie finał? Zginie on, zginie prawdopodobie jego rodzina. Amerkanie to owce. Kupują sobie karabiny aby być macho. Niezdarne grubasy jezdzace dzipami na polowania. Taki grubas zatrzymany na autostradzie usłyszy, że od dzis nie ma podrózowania między stanami i po prostu wezmie dupę w trok, a uzyciu karabinu ani pomysli. Godzinę policyjną też spędzi uzbrojony po zęby. Potulnie, W domu.

Prowodyrów będzie można wyłuskiwać pojedynczo, śledzac ich maile, rozmowy telefoniczne itp. Tylko dziwacy typu David Koresh stawią opor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Normalnie jak niebieska pigułka z Matrixa (mam nadzieje, ze nie pokreciłem)

Chyba czerwona. Czerwony jest kolorem zagrożenia, gdy niebieski stagnacji i snu.

Matrix to dobry film - na pewno lepszy niż jakikolwiek film Moora.
Do dziś spotykam się z postrzeganiem przez ludzi tego filmu jako futurystycznej wizji z niezłymi efektami (nie mówiąc o konferencjach PiS'u, które jak wiadomo potrafią skarykaturować już nie tylko Matrixa ale i Teletubisiów).
Gdy dla mnie w tym filmie najbardziej wartościowym przekazem jest sama kmina, będąca metaforą współczesnego świata. To jest taka współczesna wersja 1984. Swoją drogą mam kumpla który jest fanem tej książki Orwella, ale nie lubi teorii spiskowych i wkurza się gdy chce z nim o nich gadać Laughing Biedak, ale ufam, że kiedyś mu przejdzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi - co do Matrixa już się kiedyś wypowiadałem na tym forum. Nie podzielam zdania, jakoby miał on komukolwiek otworzyć oczy na cokolwiek. To seria filmów adresowanych do pokolenia graczy komputerowych, którzy zatracili poczucie granicy między wirtualem a realem. Jeżeli dodać do tego bajkowe efekty specjalne oraz stylistykę zaczerpniętą z filmów typu "zabili go i uciekł" - mamy z jednej strony czystą komercję, a z drugiej strony - ukryty przekaz, że wszelkie spiski czy też rząd światowy to wirtualna sfera fantazji. Ale może jestem na ten film za stary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 05 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leski napisał:
To po co poruszał temat skoro bał się pokazać całą prawdę? Jak dobrze pamiętam to bardzo mu było przykro po stracie przyjaciela który zginął w ruinach WTC jak się nie mylę. Jeśli ja bym działał z podobnych pobudek to nie dbał bym o własną karierę. Poza tym nasz świat tak działa że im bardziej kontrowersyjny produkt tym lepiej się sprzedaje.


Zgadzam sie z toba ale to chyba nie takie proste.ja tez uwzam ,ze jak sie powiedzialo A to trzeba powioedziec B ale....
Powedzenie wszystkiego odmozdzonym Amerykanom mogloby spowodowac szok dla organizmu:)

Z tego co pamietam to w"Far\hrenheit" Moore mowi o tym ,ze FBI pozwolila jego rodzinie na odlot wtedy gdy ostnial kompletny zakaz lotow.
Moim zdaniem trzeba mu patrzec na rece..na kamere i oceniac to co robi.
Dac kredyt zaufania bo uwazajac go za agenta (a to przeciez mozliwe) mozna sie zapedzic w kozi rog.

Kiedys latwiej bylo odroznic wroga : )

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS. Alexa słucham ale też mu ślepo nie ufam. Tak na prawdę w pełni ufam tylko mamie... i Bimiemu Very Happy
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
@Bimi - co do Matrixa już się kiedyś wypowiadałem na tym forum. Nie podzielam zdania, jakoby miał on komukolwiek otworzyć oczy na cokolwiek. To seria filmów adresowanych do pokolenia graczy komputerowych...


Zgadzam się poza jednym. Początek pierwszej części jest super, dalsza część już taka bez polotu (kopia sie i biją), a już część II i III to zupełna durnota i bełkot z ktorych nic nie wynika - można się tylko gapić na FXy. "Żyjemy w Matrixie" - zgrabne zdanie, ale pytanie tylko na jakiej podstawie ktoś miałby powiązać film z rzeczywistością. Jeśli ktoś uzna naszą rzeczywistość za fałsz, to wtedy może użyc okreslenia z Matrixa, ale sam Matrix chyba niespecjalnie skłania do takich przemyśleń. Bimi przytoczył tu znajomego, ktory nie wiąże 1984 z naszą rzeczywistością, a przecież 1984 jest czytelniejszy w tym zakresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 06 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podobało się ukryte przesłanie w filmie CUBE. Nagle zwykli "niewinni" ludzie budzą się wewnątrz piekielnej maszyny pełnej morderczych pułapek. Nie wiadomo kto to zbudował, po co, dlaczego się tam znaleźli, za co... a w końcu okazuje się, że każdy z bohaterów nieświadomie przyłożył rękę do budowy tego monstrum. Każdy w pracy robił tylko to co do niego należało nie wiedząc, że przyczynia się tym do zbudowania pułapki w której niebawem się znajdzie.

Czy to nie przypomina Wam obecnej sytuacji? Siedzi sobie pismak w gazecie "Wybiórczej", cenzor na forum Onet, polityk na Wiejskiej - zawożą dzieci do przedszkola, klikają w przez 8 godzin w klawiaturę, odbierają co miesiąc pensję i zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że gdzieś tam już budują się obozy koncentracyjne które staną się ostatnim przystankiem na drodze ich życia i życia wielu innych żyjących w błogiej nieświadomości przeciętnych zjadaczy chleba. Prawdopodobnie nie zdążą sobie nawet zdać sprawy z tego, że gdyby nie ich wkład ta machina terroru nigdy by nie powstała.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leech




Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najnowszym Wprost:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8299538bdffd9027
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 06 Cze '08   Temat postu: Mol czy Mooor? Odpowiedz z cytatem

Leech napisał:
W najnowszym Wprost:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8299538bdffd9027


Na kogo zwrócić uwagę...na panią Hanie, czy na pana Moora?
Tak na marginesie, to te postacie dużo łączy a mało dzieli Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 19 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiscie uwazam, ze postac Moora ma za zadanie, celowa przekrecanie pewnych faktow, stawianie teorii w innym swietle (mimo, ze traktuja o tym samym). Bardzo sprytny sposob na dezinformacje, w obrebie zaufanych kregow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 19 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie wali czy jest agentem czy nie,dla mnie to jedne z lepszych dokumentów:
Zabawy z bronią (Bowling for Columbine, 2002)
Fahrenheit 9.11 (2004)
Sicko (2007)
wiec ok, mogę wynaleźć u gościa wiele błędów i bzdur, ale trudno ignorować resztę która jest całkiem dobra

nowy film Capitalism.A.Love.Story

http://rapidshare.com/files/301196667/CLS.part1.rar
http://rapidshare.com/files/301196670/CLS.part2.rar
http://rapidshare.com/files/301196671/CLS.part3.rar
http://rapidshare.com/files/301196678/CLS.part4.rar
http://rapidshare.com/files/301196657/CLS.part5.rar
http://rapidshare.com/files/301224897/CLS.part6.rar
http://rapidshare.com/files/301227325/CLS.part7.rar
http://rapidshare.com/files/301227607/CLS.part8.rar
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Michael Moore
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile