W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
O Etruskach, Wolańskim i Nowej Chronologii   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13047
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 22:54, 07 Cze '12   Temat postu: O Etruskach, Wolańskim i Nowej Chronologii Odpowiedz z cytatem

Kim są Etruskowie - ten tajemniczy lud, który przybył niewiadomo skąd i osiedlił się na terenie starożytnej Italii, dając potężny impuls do rozwoju cywilizacji śródziemnomorskiej? Wikipedia informuje nas że „etnogeneza i pochodzenie Etrusków nie są jasne, choć wiadomo, że nie byli Indoeuropejczykami. (…) Języka etruskiego, pomimo usiłowań uczonych, nie udało się jeszcze odcyfrować”. Czyżby? Być może jednak zagadka już dawno została rozwiązana tylko samo rozwiązanie jest nie do zaakceptowania przez naukę zachodnią.

W 1846 r. Tadeusz Wolański, polski archeolog i podróżnik napisał dzieło pod tytułem „Wyjaśnienie znaczenia napisów na etruskich pomnikach". Książka zawiera zbiór rysunków (rycin) przedstawiających artefakty kultury etruskiej, na których znajdują się napisy w tym jakoby nie możliwym do odczytania języku. Wolański porównuje alfabet etruski z cyrylicą i wykazuje, że alfabety te są do siebie bardzo podobne

tablica autorstwa Wolańskiego porównująca etruski i cyrylicę:



Wolański dokonuje więc tłumaczeń napisów na zabytkach etruskich i o dziwo otrzymuje swojsko brzmiące, słowiańskie słowa! Na przykład napis na starożytnej bramie brzmi „dzwieri nie otwieri” a na zbroi wojownika „ubiju etu hydru” . Wolański porównuje brzmienie owych etruskich słów z brzmieniem ich odpowiedników w języku niemieckim, łacińskim i polskim. Wniosek nasuwa się sam: etruski – eto ruski !

Przykład analizowanego napisu z ksiazki Wolańskiego



Zatem, zgodnie z wynikami tych badań, Etruskowie to Słowianie, którzy przybyli z północno wschodniej części Europy a ich język i kultura są starsze niż greka i łacina.

Dla zachodniej nauki XVIII/XIX w. tego było jednak za wiele. Utrwalił się już w bowiem pogląd, że Słowianie (ruski) to prymitywne plemiona, które bardzo późno cywilizowałaby się, a i to tylko dzięki kulturze Europy Zachodniej. Książka Wolańskiego znalazła się na watykańskim indeksie ksiąg zakazanych a sam Wolański miał zostać poddany kaźni – uratowało go osobiste wstawiennictwo cara Aleksandra I.

W dzisiejszej Rosji prace Wolańskiego są często wznawiane i poddawane naukowej analizie. Natomiast w Polsce nigdy nie zostały wznowione. Z tego co wiem nie uchował się ani jeden egzemplarz w języku polskim „Wyjaśnienia znaczenia napisów na etruskich pomnikach". Dobrze zaopatrzona biblioteka uniwersytecka w moim mieście dysponowała 1 egzemplarzem tej książki w języku niemieckim wydanym z XIX w. Co ciekawe, według karty bibliotecznej, byłam pierwszym czytelnikiem, który ją zamówił od czasu założenia biblioteki (lata 50 XX w.) Widocznie pracownicy naukowi i studenci kierunków etnologii, etnografii i archeologii, kulturoznawstwa itp. nadal uważają indeks ksiąg zakazanych za obowiązujący.

Matematycy Fomienko i Nosowski bardzo poważnie traktuja dzieła Polaka. Bowiem wyniki jego badań potwierdzają założenia projektu Nowej Chronologii. Starożytny Rzym, antyczna Grecja – to raczej mity, romanse niż rzetelna historia. Większość artefaktów jakoby antycznych to fałszywki powstałe w czasach renesansu i później. Fomienko i Nosowski sytuują Etrusków na osi czasu w 12 -13 wiek n.e. Mieszkańcy Etrurii byli chrześcijanami o czym świadczy ich „Księga Sądu” mająca liczne odniesienie ewangeliczne.

Film „Etruski to Ruski” odcinek z popularno -naukowego cyklu „Historia: nauka czy wymysł” (ros)

http://www.8d.ru/content285.php
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cywilizacja Indusu to pewnie też ruskie
języka się nie udało rozszyfrować jeszcze, więc czas na Fomienkę i tego drugiego Nochalamienkę Laughing

- wszyscy wielcy to ruscy
- a sokretes
- sokretes był ruskiem
- a newton
- newton też był ruskiem
- a ludwig von struve
Laughing
- a bo zmylili mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pps




Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@el Commendante: nie wysilaj się dla debili (a tylko oni w takie rzeczy wierzą) każdy przekaz z moskwy to świętość.
No bo jakim trzeba być nieukiem bez podstawówki żeby takie pierdoły powtarzać?
ile lat ma najstarszy zachowany zabytek piśmiennictwa zapisany cyrylicą?
pochodzenie cyrylicy?
do którego wieku liczy się istnienie plemienia etrusków a od kiedy mamy do czynienia z rzymianami?
jak bardzo trzeba być głupim żeby nie widzieć podobieństwa pisma do greki?
masz googla ruska agentko? to sprawdź, czasem "prawda" to nieprawda.
kolejny mit że rosjanie to słowianie!! bezczelność to mongoły w każdym rozumieniu tego słowa.
naród bez poczucia wartości jednostki "ja car ty rab" liżący zadek każdego władcy, bez świadomości i potrzeby wolności ani żadnej władzy przedstawicielskiej, ubrany w formę państwa przez wychowanego na zachodzie iwanka groźnego i niemiecką k...wę.
Gdzie tu miejsce na słowiańskie wartości?
W czym niby podobni są do chociażby Polaków, Serbów czy Słoweńców?
A o ile bardziej do chociażby chińczyków z ich uwielbieniem dla Mao(lenin u ruskich)
Panslawinizm został wymyślony przez rząd carski dla podbicia elit intelektualnych narodów okupowanych przez te swołocze w wieku XIX i był doktryną państwową
Więc wypad babo na durnoruskie fora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@pps, myślę że byłeś w stanie wyrazić dokładnie tą samą treść, nie robiąc jednak przy tym z siebie takiego buraka. zakładam więc, że powyższym postem chciałeś nie tylko nie zgodzić się z koleżanką i podważyć jej tezy, ale jeszcze pochwalić się tym jakim jesteś zajebistym burakiem. no więc, jeśli o mnie chodzi, to osiągnąłeś oba cele, w stopniu wręcz doskonałym - good job! Smile

pozwól jednak że i ja pokuszę się o komentarz - tym razem odnoszący się do twoich tez. postaram się przy tym zachować preferowaną przez ciebie formę wypowiedzi.
jak dla mnie axima nie jest żadną "ruską agentką", tylko bardzo sympatyczną i wcale niegłupią kobietą, i bardzo mi miło, że jest na moim forum. więc okaż może kurwa trochę szacunku, buraku zajebany, a nie wyzywasz dziewczynę od ruskich agentów, jak byle prostak z pisu. weź się kurwa ogarnij! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie może głupie pytanie. To, że ten temat znajduje się w dziale "Religie, wiara, okultyzm" absolutnie rozumiem i nie mam nic przeciwko temu. Ale dlaczego do cholery znajduje się również w dziale "Technologia i kosmos"? Ja wiem, że mówi się, że "ktoś jest wyjebany w kosmos" ale to chyba nie do końca usprawiedliwia umieszczenie tego typu tematu w dziale takim jak ten Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie do technologii nie pasuje, więc przeniosłem, natomiast do religii i wiary, jak najbardziej - jest to historia na tyle stara i niezbadana, że w zasadzie można ją zaliczyć do legend Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bimi nie wiem czemu obrażasz buraki. To podstawowe jadło Słowian, a co za tym idzie pierwszych Polan. Gdyby nie buraki to nie wiem, czy dałbyś radę się pojawić na świecie. Gdyby Twoi pra, pra, pra, pra, pra, pra ... dziadowie Cię usłyszeli to być nieźle w skórę dostał za te wypowiedzi o burakach Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, że nad buraki preferuję kartofle - a moi pra, pra, pra, pra, pra, pra ... dziadowie mogą tylko żałować, że ich nie znali.
Na szczęście potem, wbrew słowiańskiej kulturze, nastała globalizacja - i tak oto zajebaliśmy Indianom kartofle... a potem przerobiliśmy je na frytki - nie wiedzieć czemu zwane dziś przez Amerykanów "francuskimi" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 09 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie to wlasnie zastanawialo ostatnio - piramidy, etruskowie, nowa chronologia. mysle sobie - wtf, aximia zaraz pewnie dostanie limit 1. ale patrze, nie, aximia ma 18, a potem jeszcze taka zarliwa obrona, no no. co by nie rzec powialo normalnoscia dzieki aximii Smile pamietam ze jeszcze pare lat temu to bimi piany dostawal za takie tematy. nie pozostaje mi zatem nic innego jak goraco zachecic aximie do zakladania kolejnych tematow dotyczacych zagadek starozytnosci. przynajmniej bedzie ciekawiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 09 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, jeśli nie rozumiesz różnicy między zimnym naukowcem próbującym racjonalnie wyjaśnić jak egipcjanie zbudowali piramidy, a nawiedzonym oszołomem co napierdala o kosmicznych przekaźnikach - to nie dziwota, że potem co rusz odwalasz nam tu na forum karpia ze zdziwienia.

istnieje podejście racjonalne - i podejście oszołomskie.
axima ma podejście racjonalne - a ty np. oszołomskie... w każdym razie miewasz, choć ostatnio trochę rzadziej.
chyba chcąc nie chcąc, choć nie rozumiesz o co w nich chodzi, czegoś te limity cię jednak nauczyły... jeszcze tak z 5 lat i może nauczą cię na tyle że też będziesz miał 18 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 09 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat watek o nowej chronologii choc sam w sobie bardzo ciekawy to w ujeciu aximii kreci sie wokol postaci jezusa chrystusa i forsowanej przez nia koncepcji jakoby wyprawy krzyzowe zaczely sie kilkanascie lat po jego smierci. jezeli to jest wg. ciebie racjonalne to ja moge byc oszolomem. nawet wole Smile ale nic, kazdy z nas ma jakiegos konika ktorego sie czepia niezaleznie od tego jak bardzo jest to nielogiczne - wlacznie z toba Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 09 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś ty kurwa wyczytał tu cokolwiek o jezusie chrystusie i wyprawach krzyżowych? Smile
jedyna nieracjonalna rzecz jaką dostrzegam, to twoja interpretacja omawianego tu tematu.
no ale czego się spodziewać po typie, który uważa że ludzkość jest kosmicznym bydlem i wyhodowana zostala w celach pokarmowych dla innych ras. i jeszcze jest dumny z tego, że jest aż takim oszołomem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 09 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi ty bylbys dobrym pastorem, albo lekarzem rodzinnym Smile kazdego podopiecznego mniej wiecej ogarniasz - "tak, tak panie jozku, pamietam te panskie problemy z hemoroidami siedem lat temu". troche sie jednak niezrozumielismy. aximia zalozyla dwa tematy o nowej chronologii. moj poprzedni komentarz dotyczyl tego watku: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20337 - na pewno go czytales wiec nie udawaj ze nie wiesz o co chodzi. ale faktyko moglem lepiej sie wyslowic. dobra tak czy inaczej ta rozmowa zmierza w niewlasciwym kierunku. ciesze sie ze dzieki aximii mozna porozmawiac na tematy ktore dawniej byly zakazane, niezaleznie od tego na jakim poziomie chlodu naukowego sie tocza. co do mojego oszolomstwa to wydaje mi sie ze zostalo zabite przez proze zycia - jakos ostatnio niespecjalnie mnie klimaty niu ejdzowe porywaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 10 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już znacznie lepsza jest teoria na podstawie odkrycia Notowicza, że Superstar żył 18 lat w Indiach, czyli od 12 do 30 roku życia, gdy zniknął z kart Ewangelii.
Ciekawa jest też historia książki Notowicza La Vie Inconnue De Jesus Christ. Wink
A w Indiach Issa go zwali Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teoria ciekawa ale jeżeli popatrzeć na etruskie malowidła bądź rzeźby to trzeba dużej wyobraźni by tych ludzi uznać za słowian (bardziej na semitów mi wyglądają Very Happy ). imiona też niesłowiańskie. i jeszcze jedno - za łatwo dali sobie wklepać jak na słowian Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porfirij napisał:
teoria ciekawa ale jeżeli popatrzeć na etruskie malowidła bądź rzeźby to trzeba dużej wyobraźni by tych ludzi uznać za słowian (bardziej na semitów mi wyglądają Very Happy )


ja nie jestem antropologiem. ale rozumiem że według Ciebie to są typy semickie, tak?








Cytat:
imiona też niesłowiańskie

a przy okazji mógłbyś wymienić jakieś etruskie imiona?


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Słowian to oni ni chuja nie wyglądają Very Happy
A, co do imion.
Słowiańskie dla przykładu Domagoj, Bojan, Semigoj
Etruskie : Arnth Velimna Aules, Lars Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 12 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@aximia skoro ta pani http://www.moda.net.pl/modelki/bar-rafaeli przyznaje sie do bycia semitką to te grubasy tym bardziej na nich wyglądają Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oszołom




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 05 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki Wolańskiego nie czytałem ze względu na jej unikatowość więc nie chcę się wypowiadać czy jego teoria a sens. W każdym bądź razie jest to jeszcze jedna z wielu teorii wyjaśniająca pochodzenie Etrusków i nie widzę żadnego powodu aby miała być traktowana mniej poważnie od innych teorii podejmujących ten temat.. Jednak powoływanie się zwolennikow Wolońskiego na Fomienkę i Nosowskiego raczej nie służy sprawie przekonania świata nauki ( czy zwykłych ludzi) do jego tez. Fomienko i Nosowski to z jednej strony fanatyczni rosyjscy szowiniści a z drugiej fanatyczni chrześcijańscy ortodoksi. Jako, że te dwie ideologie są ze sobą całkowicie sprzeczne ( Rosjanie narodem wybranym kontra Żydzi narodem wybranym) zrobili oni naukowo logicznego fikoła i uznali, że biblijni Hebrajczycy to w rzeczywistości Ruscy a bibilijana Jerozolima to Moskwa, zaś współcześni żydzi to uzurpatorzy a współczesna Jerozolima to falsyfikat. Nosowski i Fomienko nie mogli też pogodzić się z 300 letnią dominacją Mongołów nad Rusią i uznali, że wszystkie ordy ze Złota Ordą na czele to……. były ruskie księstwa dzielnicowe. W swej głupocie nie zauważyli, iż kwestionując mongolskość Tatarów, negują tym samym największe rosyjskie mity narodowotwórcze jak Bitwa na Kulikowym Polu, Zajęcie Kazania i Astrachania przez Iwana Groźnego czy podbój Syberii przez Jermaka. No i oczywiście słowem nie zająkną się o tym skąd w takim razie w Rosji wzięli się Tatarzy, Kałmucy, Buriaci, Baszkirzy czy Jakuci. Krótko pisząc Fomienko i Nosowski to takie samo oszołomstwo jak ultra tureccy „naukowcy” dowodzący odwiecznej tureckości Anatolii.

aximia napisał:
„Starożytny Rzym, antyczna Grecja – to raczej mity, romanse niż rzetelna historia. Większość artefaktów jakoby antycznych to fałszywki powstałe w czasach renesansu i później”


Oczywiście. Znajdujące się w krajach islamskich tysiące ruin rzymskich i greckich miast to także fałszywki wyprodukowane w XV wieku przez woskich i hiszpańskich renesansowych antyrosjan. Kurde mieli rozmach skurwysyny.


pps napisał:
kolejny mit że rosjanie to słowianie!! bezczelność to mongoły w każdym rozumieniu tego słowa


Masz racje. Gdzie im do pisowskich czysto rasowych aryjczyków w stylu Kaczyńskiego czy Karskiego.

pps napisał:
naród bez poczucia wartości jednostki "ja car ty rab" liżący zadek każdego władcy, bez świadomości i potrzeby wolności ani żadnej władzy przedstawicielskiej,


Słyszałeś o czymś takim jak Republika Pskowska, Republika Nowogrodzka albo o chłopskich powstaniach w Rosji przeciwko pańszczyźnie? Przypominam też, że gdyby car Aleksander II nie zniósł pańszczyzny w 1861 roku prawdopodobnie mielibyśmy ją do 1945 roku.

pps napisał:
Panslawinizm został wymyślony przez rząd carski dla podbicia elit intelektualnych narodów okupowanych przez te swołocze w wieku XIX i był doktryną państwową


No i prawidłowo. Skoro Polacy, Czesi, Słowacy, Słoweńcy i Chorwaci byli okupowani przez Niemców a Serbowie i Bułgarzy przez Turków to trzeba było potężnej ideologii wspomaganej przez jedyny niepodległy słowiański kraj aby Słowian w Europie Środkowej obudzić. Udało się Rosji pokonać Turcję i utworzyć niepodległe Bułgarię i Serbię ale na pokonanie Niemców zabrakło czasu, zniszczyła ich rewolucja bolszewicka. Całe szczęście nawet po upadku Rosji część Słowian wyciągnęła wnioski z nauk „swołoczy” dzięki czemu mieliśmy w Europie Czechosłowację i Jugosławię.

pps napisał:
ubrany w formę państwa przez wychowanego na zachodzie iwanka groźnego


Iwan Grożny był wychowany na zachodzie? Poważnie?

pps napisał:
Więc wypad babo na durnoruskie fora


A może byś tak sam stąd wypadł pisowski kryptonazisto.

porfirij napisał:
imiona też niesłowiańskie


Skoro zachodnii naukowcy twierdzą, że nie odcyfrowali języka Etrusków to jak mogą znać ich imiona? Jest tylko jedna możliwość na znajomość etruskich imion bez umiejętności czytanie po etrusku- Zapis tychże imion w tekstach rzymskich czy greckich, i tak się akurat składa, że najsławniejszy etruski rzeźbiarz miał na imię Wulka, co jest bardzo podobne do staropolskiego imienia Wilk.

Oczywiście Lars Porsenna nie brzmi zbyt słowiańsko. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze Rzymianie i Grecy byli cholernymi ignorantami i uwielbiali przekręcać imiona. Np. szachinszach Dariusz naprawdę nazywał się Dārayawuš a jego syn Kserkses to nie był żaden Kserkses tylko Chszajarsza. Po drugie Etruskowie nie żyli w próżni lecz w otoczeniu ludów rozmaitych języków. We współczesnej Polsce na porządku dziennym funkcjonują imiona hebrajskie, niemieckie, rzymskie, greckie czy celtyckie. Dlaczego niby w starożytnej Etrurii miałoby być inaczej? Szczególnie królowie ze względu na małżeństwa polityczne zawsze byli internacjonałami o mieszanych korzeniach. Dlatego też forma zapisu imion etruskich władców w rzymskich kronikach nie jest żadnym dowodem.

El Comendante napisał:
Na Słowian to oni ni chuja nie wyglądają


Polemizowałbym










porfirij napisał:
@aximia skoro ta pani http://www.moda.net.pl/modelki/bar-rafaeli przyznaje sie do bycia semitką to te grubasy tym bardziej na nich wyglądają


Bar Rafaeli nie jest żadną Semitką tylko wynarodowioną, zjudaizowaną Słowianką. W okresie istnienia Kaganatu Chazarskiego, Turcy chazarscy bardzo często porywali Słowian z Rusi, po czym ci przechodzili na judaizm podobnie jak sami Chazarzy i z czasem pod wpływem nowej religii wynaradawiali się. Następnie już po upadku Kaganatu, chazarzy bardzo często mieszali się ze Słowianami. Jeśli dajmy na to polski szlachcic puknął córkę chazarskiego karczmarza, ta wychowywała bękarta w żydowskiej wierze. Od początku XIX wieku wzajemne mieszanie się Słowian i innych ludów europejskich z Chazarami wyznania żydowskiego było już powszechne.

Bar Rafaeli może uważać się za semitkę, nosić semickie imię, wyznawać semicki judaizm ale za chuja nie jest semitką. Genów się nie da oszukać.

Podobnie rzecz ma się z Arabami. Słowo Semita podobnie jak Piramida czy Faraon są to słowa greckie. Słowo Semita wywodzi się od praindoeuropejskiego rdzenia sem oznaczającego pół. Stąd też np. semi-final. Oryginalnie greckie słowo semita oznaczało po prostu mulata. Pół białego, pół murzyna. Języki semickie tworzą zresztą jedną rodzinę z językami chamickimi i są to po prostu języki murzyńskie. Tak więc jedynymi prawdziwymi Arabami- Semitami są arabsko języczni mulaci jak ten poniżej.



Asad i większość Syryjczyków to nie są żadni semiccy Arabowie tylko zsemityzowani, zarabizowani potomkowie Asyryjczyków, Persów, Greków i Rzymian. Libańczycy to zarabizowani, zsemityzowani potomkowie Greków, Rzymian i Fenicjan. Palestyńczycy to zarabizowani, zsemityzowani potomkowie Filistynów, Greków i Rzymian a Libijczycy, Tunezyjczycy, Algierczycy i Marokańczycy to zarabizowani i zsemityzowani Berberowie. Wszystkie te ludy wynarodowiły się dzięki islamowi ponieważ zawsze religia kreuje tożsamość. Jedynymi prawdziwymi semickimi Arabami są ci z półwyspu arabskiego ale tez nie do końca gdyż przez wieki najbogatsze rody arabskie mieszały się Persami i Turkami czy też kupowały białe niewolnice na żony. Najpierw od Rzymian, później na targu niewolników w Stambule.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 06 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u la la - dałeś czadu w tym poście Very Happy najbardziej podoba mi się to zestawienie fotografii !

oszołom napisał:

aximia napisał:
„Starożytny Rzym, antyczna Grecja – to raczej mity, romanse niż rzetelna historia. Większość artefaktów jakoby antycznych to fałszywki powstałe w czasach renesansu i później”


Oczywiście. Znajdujące się w krajach islamskich tysiące ruin rzymskich i greckich miast to także fałszywki wyprodukowane w XV wieku przez woskich i hiszpańskich renesansowych antyrosjan. Kurde mieli rozmach skurwysyny.


http://www.8d.ru/content286.php

tu są filmy w których ruski wraz z włoskimi uczonymi (!) badają wilczycę, monumenty i kolumny "starozytnego" Rzymu i wychodzi na to że są to podróbki (poddiełki)

oszołom napisał:
a bibilijana Jerozolima to Moskwa, zaś współcześni żydzi to uzurpatorzy a współczesna Jerozolima to falsyfikat


ostanio czytam psalmy i oto jestem w temacie ....

fragment psalmu 147 16 -18

"Śnieg sypie jak wełnę,
a szron rzuca jak popiół
ciska lodem jak odłamkami głazów
i nikt nie obroni się przed Jego mrozem "
(tłum. Roman Brandstaetter)

całkiem nieźle jak na strefę zwrotnikową?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oszołom




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:42, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:

ostanio czytam psalmy i oto jestem w temacie ....

fragment psalmu 147 16 -18

"Śnieg sypie jak wełnę,
a szron rzuca jak popiół
ciska lodem jak odłamkami głazów
i nikt nie obroni się przed Jego mrozem "
(tłum. Roman Brandstaetter)

całkiem nieźle jak na strefę zwrotnikową?


No całkiem nieźle.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 16 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azbuka - tajemnica ruskiego języka; ruski żywy alfabet w którym każda litera - jak runa, odpowiada pewnemu obrazowi, np:
А - Азъ - ja
Б - Бог, Буки - Bóg, byki
В - Веди, Вѣди - wedy
Г - Глаголь - mowa
Д - Добро - dobro
Е - Есть - istnienie
Ж - Жизнь, Живот - życie żywot

Sensacyjne odkrycia tajemnic ruskiego języka


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 19 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etruskowie to Rosjanie - film z napisami pl, jeden z cyklu o Nowej Chronologii Fomienki i Nosowskiego



_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


O Etruskach, Wolańskim i Nowej Chronologii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile