W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Telewizja - Popkulturowa ucieczka od wolności  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1544
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 03 Kwi '09   Temat postu: Telewizja - Popkulturowa ucieczka od wolności Odpowiedz z cytatem

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.

Motto tego wątku:

Artur, główny bohater „Tanga” Mrożka rzecze: „Tak długo byliście nonkonformistami, aż upadły wszelkie normy przeciwko którym można się buntować”.

Poniżej zamieszczam link do interesującego artykułu o kondycji współczesnych mediów.

„Wszelkie programy rozrywkowe, czy te pokazywane w TVN czy w Polsacie czy praktycznie każdej telewizji są niemal identyczne, a ich forma jest drugorzędna wobec jedynie słusznej treści.”

http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=43528&subdz=

A pod artykułem genialny komentarz:

Telewizja

jest głównym narzędziem wladzy,sluzacym do tego by odciągnąć ludzi od myslenia,spoleczenstwo bezmyslnych idiotow nie majacych wlasnej opinii,nie zadajace zadnych pytan,nie uzywajace wlasnych mozgow,jest tym co jest potrzebne wladcom tego swiata.Myslacy czlowiek jest zagrozeniem,ktore moze stanac im na drodze i pokrzyzowac im plany.
Odlacz sie od kablowki albo jesli juz musisz ten szajs ogladac to przynajmniej wywracaj te informacje do gory nogami o 180 stopni wtedy bedziesz blizej prawdy.W niedlugiej przyszlosci za taki komentarz trafie na dlugie lata do pierdla.Zyjemy w swiecie gdzie masonskie swinie przymierzaja sie do postawienia kropki nad I,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj zatem i miłego postowania Smile

A ja w założonym przez Ciebie temacie pozwolę nieskromnie jedynie zacytować samego siebie z wątku, który raczej "przeszedł bez echa"... Sad

Cytat:
Taki David Icke - prosty chłopak, a jaki spostrzegawczy... To on wielkim głosem naucza i pokazuje gatunkowi ludzkiemu, że żyje w stanie hipnozy. A ten największy hipnotyzer w naszym życiu stoi zazwyczaj przy ścianie naszego salonu - telewizor. Prosty chłopak, a rację ma. Świętą rację.

Ten truizm o telewizji znamy od najmłodszych lat, lecz w zadziwiający sposób władza telewizora nad życiem społeczeństw zdaje się powiększać, a nie zmniejszać. Rzeczywiście ogromna część społeczeństwa pozostaje w stanie hipnozy, będąc pod wpływem seriali, teleturniejów, telenowel, publicystyki, etc. serwowanych w telewizji. W sumie mechanizm jest prosty: co serwujemy naszym zmysłom, staje się treścią umysłu. Umysł żywiony telewizyjnymi rozrywkami (treściami), które z roku na rok stają się coraz bardziej "atrakcyjne", de facto doświadcza jedynie zaprojektowanej przez nadawców fikcji. Czyli funkcjonuje w stanie hipnozy. Owa hipnoza, to nie jedynie "efekt uboczny" działania telewizji - to jej intencjonalnie założony priorytet.

Ów atak na suwerenność naszych umysłów nazywa się TITTYTAINMENT i powstał z połączenia dwóch słów: tits i entertainment (cycki i rozrywka). A autorem tej formuły oddziaływania na społeczeństwo jest... Zbigniew Brzeziński. W 1995 r., w San Francisco odbyła się konferencja (oficjalnie na cześć ojca pieriestrojki - Gorbaczowa) na której Brzeziński przedstawił koncepcję porządanego, przyszłego ładu społecznego w wymiarze globalnym. W skrócie ów ład nazwano "20:80", co pobieżnie oznacza, że 20-sto procentowa elita ma spijać śmietankę i ma dbać o to, by pozostałe 80% karnie pracowało i "znało swoje miejsce" będąc w stanie otępienia i hipnozy. Narzędziem otumanienia tych 80% według założenia miało być Tittytainment.

[...]

L.

P.S. A swoją drogą, wniosek może być tylko jeden - wypier... to pudło na śmietnik.
Ciekawe jakby wyglądało życie w Polsce, gdyby ktoś z sukcesem przeprowadził kampanię wyrzucania telewizorów. Panowie z ul. Wiejskiej posraliby się na malinowo chyba


Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
midnight




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy w naszym gronie Very Happy
Nudzić się tu na pewno nie będziesz Twisted Evil

a to ze stronki którą zapodałeś:
Cytat:
Na pytanie Kuby Wojewódzkiego, czy wolałaby zapalić skręta czy napić się wódki kolejna stara gwiazda odpowiada: „Jedno i drugie”. Czy mamy wciąż czuć szok, bo ktoś znany pochwalił się umiłowaniem frywolnych obyczajów? A może podziw dla gwiazdy, która – mimo iż znana i poważana– „zachowuje się jak normalny człowiek”? Czy efekciarstwo, połączone z autopromocją przez „bycie na luzie” nie jest wśród przedstawicieli popkultury tak szablonowe, że obecnie podziw wzbudziłoby coś kompletnie innego?


Te wszystkie gwiazdeczki skaczące od programu do programu... z jednej stacji do drugiej są identyczne jak Jola Rutowicz, z tą różnicą, że ona tego nie ukrywa, mniejsza o efekt jaki tym osiąga Razz wraz z jeszcze ciekawszym prowadzącym..idiotą, który jak pajac skacze po kanapie... to już ręce naprawdę opadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P.S. A swoją drogą, wniosek może być tylko jeden - wypier... to pudło na śmietnik.
Ciekawe jakby wyglądało życie w Polsce, gdyby ktoś z sukcesem przeprowadził kampanię wyrzucania telewizorów. Panowie z ul. Wiejskiej posraliby się na malinowo chyba


Ja podszedłem do tematu od innej strony tj. być może gdyby zgasły wszystkie ekrany i ludzie udali by się do lasu to mogło by się okazać, że w tym lesie jest więcej ludzi niż drzew.

Moja teściowa powiedział mi że TORTURUJE dziecko dając Mu tylko jedną godzinę dziennie telewizji w tym DVD lub komputera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1997
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:34, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torturuj dziecko dalej, a teściową posadź przed telewizorem, dvd i komputerem jednocześnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storczyk napisał:

Moja teściowa powiedział mi że TORTURUJE dziecko dając Mu tylko jedną godzinę dziennie telewizji w tym DVD lub komputera.


pieprzyć teściowe Wink zazwyczaj stare raszple co żyją życiem innych a nie swoim Smile a najczęście podjudzają swoje córeczki przeciwko zięciowi Smile skoro tak zaczęła kwiczeć to uważaj na ropuchę . z tym tv bardzo dobrze robisz... ogołnie polecam wszystkim wyrzucic to pudło z domu. ja to zrobiłem ponad rok temu. zupełnie inne życie. lepsze .pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z tym tv bardzo dobrze robisz... ogołnie polecam wszystkim wyrzucic to pudło z domu.


Wiesz / wiecie to ma też swoją złą stronę tzw. wykluczenie kulturowe.
Podam przykład: ostatnio byłem z Synem na urodzinach znajomej 12 – latki.
Dziewczyny zamiast zająć się chłopcami czy chociaż chwalić się ciuchami cały czas rozmawiały o Simsach. Mój Syn jak wraca ze szkoły to najpierw mówi mi co wyszło właśnie na blue ray w jakości HD a dopiero potem mówi mi cześć. Dzisiaj odmawiając dziecku DVD, komórki, konsoli lub komputera czy nawet nowej karty graficznej skazujemy go na towarzyski i kulturowy ostracyzm. Co nie znaczy, że nie trzeba rozmawiać i tłumaczyć etc.
Jak mówi stara chińska maksyma: jak pociągniesz strunę za mocno to ją zerwiesz a jak za słabo to nie wyda żadnego dźwięku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Storczyk.

Nie życzę Ci przyjemnych wrażeń z uczestnictwa w tym forum, gdyż jest ono właśnie od rzeczy nieprzyjemnych, tak jak nieprzyjemna bywa na ogół prawda - chyba, że samo poznanie prawdy jest dla Ciebie celem nadrzędnym.

Co do wyrzucania telewizora - to nie zalecałbym z różnych przyczyn. Trzeba tutaj rozważyć dwa przypadki:

1. Osoby nieuświadomione na temat rzeczywistości spiskowej - tzw. racjonaliści, którzy uważają, że wiara w tzw. "teorie spiskowe" nie przystoi człowiekowi oświeconemu. Do tej grupy należy też zaliczyć ludzi nie mających żadnych własnych poglądów, najbardziej podatnych na sterowanie przez "merdia". Takim ludziom trzeba by od razu przedstawić jakąś alternatywę informacyjną (vide "Projekt Vlepka), bo jeżeli w dodatku nie potrafią oni korzystać z internetu lub nie mają do niego dostępu, to jedyną alternatywą po zabraniu telewizora byłby dla nich mentalny "powrót na drzewa".

2. Osoby uświadomione na temat rzeczywistości spiskowej - w ich przypadku wyrzucenie telewizora byłoby bez sensu, gdyż oni już nie dadzą sobie wyprać mózgu. To tak, jakby w czasie konfliktu zbrojnego jedna ze stron pozbawiła się wywiadu i będąc w gotowości bojowej, nie była w stanie obserwować ruchów przeciwnika. Tym przeciwnikiem jest ogólnie mówiąc NWO i obserwacja ich poczynań poprzez telewizornię może być dla osób uświadomionych korzystnym ćwiczeniem umysłowym.

Pomijam tutaj taki oczywisty aspekt jak to, że na ogól nie mieszkamy samotnie - jest jeszcze żona, dzieci, ewentualnie rodzice czy teściowie, którzy coś tam chcą oglądać. Ale w końcu, nie ma obowiązku permanentnego oglądania tv i możemy oglądać to, czego chcemy, a mając kablówkę z 30 kanałami, zawsze można znaleźć coś interesującego, w wielu miastach są kanały z telewizją lokalną, która raczej nie ma nic wspólnego z NWO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 10 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nawet pęd, nadany przez dzieci agentów.
Ludzie zauważają , coś jest nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao




Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 10 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tej demoty wynika, że Wojewódzki to jak niegdyś Szurkowski - cudowne dziecko dwóch pedałów ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 12 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można winić dzieci za ich rodziców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Telewizja - Popkulturowa ucieczka od wolności
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile