W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
PO-land w Euro - Republice Federalnej Niemiec   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3735
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 28 Lis '11   Temat postu: PO-land w Euro - Republice Federalnej Niemiec Odpowiedz z cytatem

Maski opadły. Celem obecnej władzy jest przekształcenie Polski w PO-land, czyli rządzony przez PO land Eurofederacji

1. Wiadomość z sieci:
"Rzeczpospolita": Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zaprezentuje w poniedziałek w Berlinie polską wizję Unii Europejskiej.Zdaniem szefa naszej dyplomacji przyszłością UE jest federacja. (tvp.info,dziennik)

W wywiadzie udzielonym gazecie Sikorski wyjaśnia m.in., że korzyścią dla Polski będzie przetrwanie i rozwójfederacji, przez członkostwo w której realizujemy nasze potrzeby bezpieczeństwa i dobrobytu. - Nie chcemy wyszarpywać jakichś prerogatyw, po to żeby z nimi uciec na peryferie, tylko abyśmy jako patriotyczni Polacy i patriotyczni Europejczycy zadbali, żeby z jednej strony federacja działała dobrze, a z drugiej szanowała tożsamości narodowe - mówi.Minister precyzuje co to oznacza. - Jeśli na nowo wyznaczamy - zgodni e z zasadą subsydiarności - to co ma być federalne, i to co ma być narodowe, to ja bym widział możliwość zawarowania pewnych spraw dla państw członkowskich raz na zawsze. Sądzę, że państwa członkowskie Unii powinny mieć co najmniej tyle autonomii, ile mają stany USA. Edukacja,moralność publiczna, podatki dochodowe powinny być wyłączone spod władzy Unii - twierdzi Sikorski.

2. No to maski opadły. Celem obecnej władzy jest likwidacja państwa polskiego i przekształcenie go w jeden z landów Europejskiej Republiki Federalnej Niemiec. Taki PO-land, w którym lokalną administrację sprawuje PO, a centralna władza jest w Brukseli, czyli w Berlinie.

3. Co najmniej tyle autonomii co stany USA chce nam zapewnić łaskawca Sikorski.Owszem, stany USA mają wiele autonomii, ale nie mają niepodległości.Sikorskiemu chodzi o to, żeby Polska niepodległości też nie miała.Teraz jasnym się staje, dlaczego zapraszano Niemców do spacyfikowania Marszu Niepodległości 11 listopada. Polska niepodległości ma się skończyć.

4. Sikorski nie jedzie do Berlina na prywatne pogaduszki, tylko jako minister rządu polskiego i jako przedstawiciel państwa polskiego.Ma tam przedstawić wizję federacji europejskiej, wizje tak daleko idącą,jakiej nie mają dotąd odwagi przedstawić nawet Niemcy, najbardziej nią zainteresowani przyszli władcy federalnej Europy. Myślą tak od dawna,kombinują, ale głośno o tym nie mówią, ze Europa ma być federacją landów. Nie mówią, bo trochę jeszcze Francuzów się boją, bo ci na razie jeszcze do niepodległości Francji są jednak przywiązani.Polska do niepodległości przywiązana już nie jest i dlatego Sikorski powie za Niemców to, czego im samym nie wypada powiedzieć, Niemcy zaś uznają, że skoro Polska tak nalega, żeby wejść pod niemieckie berło, to czemu nie?

5. Jeśli Premier Tusk jeszcze dziś nie wystąpi do Prezydenta Komorowskiego o odwołanie ministra Sikorskiego, to będzie znaczyło, że z targowiska próżności wyłania się nam nowa Targowica...

autor: J. Wojciechowski
Źródło: http://januszwojciechowski.salon24.pl/36.....ej-niemiec
_________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby jak najszybciej. Nasze miernoty już udowodniły, że nie są w stanie administrować krainą położoną pomiędzy Odrą i Bugiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego my nie chcemy, żeby "krainą położoną między Odrą a Bugiem" rządziły wasze miernoty. Rządów waszych geniuszy też tu nie chcemy. Ogólnie - niech zajmą się rządami i złodziejstwem (co tam lepiej potrafią) u was.
_________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie banalne wasze wywody i lęki odnośnie przyszłości polski. wielcy patrioci sprzed monitora! skoro nie jesteście w stanie zrozumieć, że celem tuska jest wywalczenie wyższego ratingu dla większej wiarygodności inwestycyjnej i gospodarczej stabilności w dłuższej perspektywie czasu to współczuję krótkowzroczności. p.e. nie wspominam już o tych waszych pseudointelektualnych "sporach" w temacie o wolnym rynku, gdzie nie przeczytałem o żadnych konkretach i propozycjach tylko wieczne skomlenie, ukryte pretensje i debilne wyliczanie punktów oderwanych dość poważnie od rzeczywistości. uszanujcie decyzję obywateli i przestańcie mieszać, jeżeli nie macie konkretnych rozwiązań. jak wspomniałem wcześniej: za dużo mędrków, za mało fachowców.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rating_S%26P%27s_Europa_05-2011.svg

http://finanse.wp.pl/kat,7069,title,Mood.....caid=1d76d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@manhattanman
Celem rządu niepolskiego jest coraz większe zadłużanie i spłacanie kredytów kolejnymi pożyczkami. Tak prosperują teraz państwa wg ciebie stabilne gospodarczo, które zmierzają do centralizacji jak w byłym związku radzieckim. Decyzja obywateli? Co ty pierdolisz człowieku - wierzysz, że jest różnica kto siedzi na stołku? Twoja wiara w marionetki jest adekwatna do wiary w ufo i duchy, więc może twoim powołaniem jest bycie pogromcą duchów? Nie marnuj się i idź za głosem serca, bo twoje KONKRETY zawyżają poziom Laughing


Heheheh mamy fana teorii zielonej wyspy Cool.

Jeśli ktoś mógłby wykorzystać kredyt i wepchnąć go w gospodarkę to by to zrobił. Tak jak chociażby centrala unii europejskiej razem z Francją. Nie wszyscy mogą.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy polskość w waszym wykonaniu zawsze musi oznaczać zgrywanie znawcy, wyszukiwanie zdrajców albo nie wiem - narzekanie dwa miechy po wyborach? przeciez mogliście "uświadomić" ich wcześniej!

wystarczy, że szybko poznaje się na ludziach. ty np. od pierwszego posta, którego od ciebie wyczytałem zajmujesz rolę forumowego kpiarza ze wszystkich, trzymając się jednocześnie tematyki nwo, wiecznego opozycjonisty względem każdego rządu. no wybacz, ale marionetki też mają znaczenie, bo swoimi nieprzedsiębiorczymi decyzjami mogą zrujnować gospodarkę. to inwestorzy, właściciele i bogacze decydują, jednak marionetka ukierunkowuje razem z ministrami sprawiedliwości czy finansów, w którym kierunku w rzeczywistości mają podążać.

co do zwariowanego podejścia odnośnie faktu, że wszyscy zdrajcy, (bo tak i chuj) to mam własne zdanie i bazę danych, która powali cię na kolana, jeżeli w ogóle ją zrozumiesz.

Cytat:
Celem rządu polskiego jest coraz większe zadłużanie i spłacanie kredytów kolejnymi pożyczkami. Tak prosperują teraz państwa wg ciebie stabilne gospodarczo, które zmierzają do centralizacji jak w byłym związku radzieckim.

gdzie tak napisałem? zobacz jak mydlisz reszcie oczy. nie ujarzmiłeś tego kryzysu w swym prywatnym poletku? bo ja tak.

choć nie jestem ich wyborcą to wiem, że zadłużają, by inwestować wykorzystując max z unii. ja nie pisze ze "ich zła polityka bla bnla bla.." bo to jest oczywiste dla mnie. jednak taka jest teraz moda zadłużania kosztem podatnika. usa zadluza, by rozszerzac imperializm, grecja przepierdala przez niegospodarnosc i biurokratyzacje, wlosi poprzez czarną strefe i pewnie korupcje. hiszpania i portugalia ginie w bańce deweloperskiej. nie wmawiaj mi jaki jest cel, jezeli robi cięcia to wyraźnie w jakimś celu, a nie dla zabawy, by zmniejszyc zadluzenie, a to czy mu sie uda - niech martwią sie ich wyborcy.

weź lepiej porównaj sobie skalę zadłużeniową w europie, kpiący rebeliancie.

za chwile wyjebie mi postem p.e. i zaliczę padakę albo bimi mnie zbanuje i znów wygra "centralizacja" forum. Laughing


Cytat:
Z ciebie nie kpię, tylko tobą gardzę.

bo najwyraźniej jesteś naiwnie głupim czlowiekiem.
gratulacje. masz większość. przewagę. władzę.

wygrałeś mistrzu 4
alleluja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo swoimi nieprzedsiębiorczymi decyzjami mogą zrujnować gospodarkę.

Podwładni wykonują rozkazy a nie na odwrót. Samodzielne decyzje podejmowali w Iraku, Libii, więc nie rób z rządu bohaterów. To są bohaterowie bankowej prywatyzacji państwa.

Cytat:
. nie ujarzmiłeś tego kryzysu w swym prywatnym

owszem ujarzmiłem drugą część zdania.


Z ciebie nie kpię, tylko tobą gardzę.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro na ulicy ludzie nie leją się jeszcze po mordach, nie ma Polaków i po_laków tzn że wybór choć kosmopolityczny, zmanipulowany i zdradziecki jest szanowany.
Mediom częściowo udało się mentalnie nadać skojarzenia pewnym słowom i dlatego być dziś patriotą i niepodległym oznacza być albo katolem albo pisiorem albo kibolem albo faszystą albo terrorystą a najlepiej otwarcie by powiedziano bandytą tylko to już niesie ze sobą konsekwencje prawne.

Co do wolnego rynku każdy myślący człowiek nie powinien mieć wątpliwości, że recesja i katastrofa demograficzna, która się zbliża ma za zadanie wcielić kilka milionów z nas a głównie młodych Polaków w szeregi narodów Europy jako klasę robotniczą zapełniającą wolne stanowiska pracy, tej pracy której w Europie nikt wykonywać nie chce.

Ta utrata niepodległości przez Polskę ma inny wymiar niż miała zawsze bo kajdany nie zostaną założone w sposób militarny a finansowy co będzie bardzo trudno cofnąć i z czego bardzo trudno będzie się wyrwać bo trudno będzie zlokalizować wroga.

A co do oficjalnej i formalnej "opozycji" politycznej tych działań to postępuje ona bardzo ostrożnie udając teraz sprzymierzeńca Narodu Polskiego ale podszczuwając Polaków do walki z z Polakami zdrajcami tak jakby zapomniała, że jeszcze niedawno sama liczyła na udział w podziale łupów przy formalnym przekazywaniu kraju pod zarząd zachodniej Europy. Liczyli ale się przeliczyli i skoro teraz nadal nie przyznają się do winy tzn. że nadal ich intencje nie są czyste. Nadal chodzi im o kawałek tortu z taką różnicą że przejrzeli na oczy i naocznie przekonali się, że nie zostali potraktowani przez Europę jako partnerzy a jako frajerzy.
Myślę tu naturalnie o opozycji oraz o kościele rzymskim, katolickim.
I niech mi nikt nie mówi, że Stwórca nie jest sprawiedliwy bo w ich wypadku jest sprawiedliwy bardzo i tracą to co sami chcieli odebrać narodowi.

Właśnie obejrzałem Sikorskiego w TV. Wg mnie dostrzega realne zagrożenie, boi się i panikuje. Dla nas to dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:54, 28 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze da się odkręcić. Problem się zacznie jak poczucie jedności narodowej zostanie zniszczone. Ostatnie wydarzenia 11.11.11 pokazały że proceder istnieje przy cichym przyzwoleniu władz.

Historia Polski pod butem zaborców pokazała, że nie jest ważne czy kraj jest niepodległy czy nie, ale czy istnieją jakieś więzi między ludźmi. Wspólny język to już jest solidna więź. Dlatego póki co nie martwiłbym się tym, do pełnego wchłonięcia Polski niesamowicie daleko, a przejażdżka z Unią może pokazać Polakom jak bardzo są ślepi i ich delikatnie mówiąc "nawrócić" Smile

Handel bez granic i celników, swobodny przepływ pieniędzy, kapitału i ludzi - tak. Wspólne prawo wg. widzimisię komunistów z Brukselii - nie.
Chociaż, Europa podzielona może być zbyt słaba aby znaczyć coś na arenie międzynarodowej pod względem siły militarnej. Ale z drugiej strony kto chce wojen? Bo raczej nie chcą jej zwykli ludzie.

Apropo, jak patrzę teraz na Chiny, to widzi mi się nowa Rzesza. Wielki kraj, wielki kapitał, wielka armia, defilady, pokaz sił, propaganda. Jeszcze dorobią filozofię wyższości żółtej rasy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 29 Lis '11   Temat postu: Miller i Cimoszewicz popierają utratę suwerenności Odpowiedz z cytatem

Sikorski/PO świetnie się rozumieją z resztą bandy ...

Miller i Cimoszewicz: Unia powinna stać się federacją
2011-09-28 21:33
Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz oświadczyli, że UE powinna dążyć do większej integracji na wzór federacji. Miller (kandyduje do Sejmu) i Cimoszewicz (startuje do Senatu) zapowiedzieli napisanie listu do polityków, w którym poruszą kwestię przyszłości Unii Europejskiej.
Włodzimierz Cimoszewicz oświadczył, że celem tej inicjatywy ma być "doprowadzenie do poważnej refleksji nad przyszłością wspólnej Europy". - W ostatnich dwóch dekadach zaszły fundamentalne zmiany w świecie w otoczeniu Europy, sprawiające, że chociaż Unia Europejska pod względem potencjału ekonomicznego pozostaje nadal ważnym graczem na scenie światowej, to jednak pozycja Europy zaczyna ulegać pewnej marginalizacji - ocenił. Zdaniem Cimoszewicza, niekorzystnie dla Europy zmieniła się polityka międzynarodowa USA. Według niego silna współpraca transatlantycka powinna być uznana za jeden z najżywotniejszych interesów partnerów po obu stronach Atlantyku.

"Chyba się Leszku zgodzimy..."
Cimoszewicz uważa, że UE musi być w większym stopniu zjednoczona politycznie. - Dziś tak nie jest - Unii Europejskiej daleko jest do wspólnej polityki zagranicznej, Unia nie potrafi się odnieść do zaskakujących nowych wydarzeń, przez co traci na znaczeniu. Wydaję się, że o tym właśnie powinniśmy rozmawiać - powiedział. W opinii Cimoszewicza, w Europie narastają też nastroje populizmu, nacjonalizmu i ksenofobii. - Na to musi być jedna recepta. I tu się chyba Leszku zgodzimy z tym, co mówił Donald Tusk i Bronisław Komorowski w Parlamencie Europejskim, na tę sytuację trzeba więcej Europy i więcej współpracy. Tyle, że obaj przedstawiciele naszego państwa raczej myśleli o sytuacji dzisiejszej, perspektywie miesięcy, czy kilku lat. To, o czym ja mówię, to zagadnienie w perspektywie lat 15, 20 - dodał Cimoszewicz.

Miller chce federacji
Zdaniem Leszka Millera, UE powinna iść w kierunku silnej federacji. W jego ocenie, Unia nie ma dziś wspólnej polityki gospodarczej i socjalnej i jest "rozbita politycznie". - Jesteśmy pełni niepokoju, że dziś w Europie zadawane są fundamentalne pytania, które podważają sens integracji europejskiej i które zmierzają do wywołania podziału na Europę pierwszej i drugiej prędkości. Żałujemy, że w momencie gdy Polska sprawuje prezydencję nie inicjuje dyskusji o strategicznym charakterze - powiedział Miller.

Cimoszewicz i Miller wyjaśnili, że ich inicjatywa będzie miała prawdopodobnie charakter listu do szeregu polityków polskich i europejskich. Wspólny dokument ma być gotowy po wyborach parlamentarnych. Przypomnieli, że podpisywali w Atenach traktat akcesyjny Polski z Unią Europejską.

Cimoszewicz poleca szefa i podwładnego
Cimoszewicz został zapytany, czy popierając Leszka Millera w wyborach udziela jednocześnie wsparcia SLD. Miller otwiera listę SLD do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim. - Ja nie angażuję się w rywalizację partii politycznych. Kandyduję do Senatu jako kandydat niezależny. Moja obecność tutaj jest gestem wobec mojego szefa, jak i podwładnego, bo takie role przypadły nam w dwóch rządach. Wśród tych, którzy ubiegają się o miejsca w Sejmie i Senacie pewnie z 98 procent ludzi nie ma takiego doświadczenia, którym dysponuje Leszek Miller i które by się przydało w parlamencie - odpowiedział Cimoszewicz.

zew, PAP

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/263501/Miller-i-.....federacja/
_________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patin




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 30 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.e chyba nie wierzysz w argumentację osób, których wypowiedzi przytaczasz?
To zwykła zasłona dymna w celu osłonięcia własnych pozycji lub majątków swoich, dzieci i rodzin.

Ci ludzie powiedzą wszystko co wzmocni barierę bezpieczeństwa zgodną z powyższym. Skłonni są nawet powiedzieć, że Polsce korzystnie byłoby stworzyć unię z mieszkańcami księżyca i Marsa jeżeli widzieliby w tym cień szansy jak w powyższym.

Pytanie brzmi: Z jakim wyprzedzeniem działają i na ile my musimy wiedzieć więcej i myśleć do przodu by się z nimi zrównać. Wg mnie obecne ustalenia podjęte zostały w latach 90-tych (późnych) lub wczesnych nowego tysiąclecia a odsłaniane są pod naciskiem paniki spowodowanej zagrożeniem rozpadu unii walutowej i powiązanych z nimi transferów.

Właśnie został nam odsłonięty WARIANT, który musiał być przewidziany. Może nie do końca przemyślany czy nie na serio brany pod uwagę ale odsłona nastąpiła.
Teraz poczekajmy czy rzeczywiście rok 2012 będzie rokiem 2,5% wzrostu czy recesji i czy podwyższenie wieku emerytalnego złagodzi kryzys czy go tylko pogłaska.
Lawina się zbiera i ONI to czują.

W Biblii stoi jasno. Olbrzym na glinianych nogach nie przetrwa. Więc niech robią co chcą a narody i tak przetrwają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p.e.1984




Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 228
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 30 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patin, ja tylko pokazuję zasięg zdrady narodowej - lub nie zdrady, lecz lojalności łże-Polaków wobec ich narodów pochodzenia. Jeśli ktoś poczyta dziś (lub tylko przejrzy) wypowiedzi "autorytetów" z salonu24 - zobaczy, czyją tubą jest ta "platforma blagerska" - to "forum NIE-zależnych 'publicystów'".

Też uważam, że polskie członkowstwo w różnych zbójeckich i pangermańskich organizacjach międzynarodowych jest dla tutejszych kacyków swoistą polisą ubezpieczeniową na majątek. W kontekście UE, radzę rzucić okiem na to hasło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Niemcy . Nie komentuję, każdy niech pomyśli sam dla siebie.

Lawina się zbiera, Polski los Grecji nie minie, bo był dla nas taki los zaplanowany. A władze zaopatrują policję w sprzęt do tłumienia zamieszek:
Cytat:
W Polsce brakuje autostrad, armia w rozsypce, a rząd Donalda Tuska inwestuje w oddziały interwencji.
Kupowane jest wszystko co może się przydać do tłumienia zamieszek: broń gładkolufowa, pałki, kajdanki, kaski, tarcze, stroje bojowe (zamówiono 5,5 tys. zestawów przeciwuderzeniowych), samochody, konie.
Dozbrajanie oddziałów interwencji będzie kosztować budżet państwa ponad 100 milionów złotych
Parafrazując pewną wypowiedź Donalda Tuska na temat fotoradarów, pozwolę sobie napisać:
Tylko premier, który się boi może wydawać takie pieniędze na ochronę.
Kogo boi się Donald Tusk? Swoich obywateli? Jeżeli tak, to dlaczego?
I druga sprawa.
Padła propozycja, by dziennikarzy otoczyć ochrona taką samą, jaką mają funkcjonariusze państwowi.
“Press Club Polska zwróci się do prezydenta o skierowanie do Sejmu projektu przepisów prawnych zwiększających ochronę dziennikarzy i pracowników mediów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.” /link/
Taka propozycja mogła paść tylko w państwie, w którym dziennikarze służą władzy, a nie obywatelom. Maski opadły.
--
http://www.hotmoney.pl/artykul/policja-z.....hody-22222
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,348.....eszek.html
http://lewica.pl/?id=25660&tytul=Policja-się-zbroi
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....aszne.html
http://rmg.fm/2011/11/dziennikarz-jak-funkcjonariusz-na-sluzbie

Za: http://mampytanie.salon24.pl/368686
_________________
Jak szukać prawdy na prawda2.info - odwiedź systematycznie aktualizowany wybór ważniejszych tekstów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 12 Gru '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy będą kontrolować część polskiej przestrzeni powietrznej

Niemcy przejmują kontrolę nad częścią polskiej przestrzeni powietrznej. To efekt decyzji prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z września, która dziś wchodzi w życie – poinformował poseł Jerzy Polaczek (były minister transportu).
Na podstawie tej decyzji Berlin będzie zapewniał służby ruchu lotniczego nad częścią terytorium Polski. Chodzi m.in. o przestrzeń nad Szczecinem i wyspą Wolin.

Poseł Jerzy Polaczek powiedział, że jest to skandaliczna decyzja, która została podjęta przez urząd bezprawnie i z pominięciem kompetencji właściwego ministra i Sejmu.

- Jest to na tyle bezprecedensowa sytuacja, że należy postawić nie tylko pytanie o odpowiedzialność natury politycznej. Mówimy tu o odjęciu fragmentu polskiej suwerenności nad częścią polskiej przestrzeni powietrznej w wyniku działania władzy lotniczej, do którego to działania prezes Urzędu Lotnictwa nie miał jakiegokolwiek upoważnienia przez ministra. Takowego nie mógł dostać, ponieważ nie jest to ten szczebel państwowy, który podejmuje decyzje. Ten przykład pokazuje, jak w praktyce funkcjonuje teoretyczne państwo, które lekkomyślnie szasta kawałkami polskiej suwerenności – powiedział Jerzy Polaczek.

Na przełomie września i października posłowie Jerzy Polaczek i Joachim Brudziński zwrócili się do prezesa NIK-u o pilne przeprowadzenie kontroli. Nadal nie mają informacji o terminie jej podjęcia. Ponadto – jak zauważa poseł – NIK po ponad roku od kontroli w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w 2013 r. nie opublikował raportu.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?.....wietrznej#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


PO-land  w  Euro - Republice Federalnej Niemiec
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile